» »

Blok za GF6800

Blok za GF6800

«
1
2 3

Eddy ::

No tkole...
Tale ideja se mi je pojavla kar naenkrat.
Pri GeForcih mi je bilo predvsem všeč to, da ima rame samo na eni strani in je dosti lažje načrtovati in tudi izdelati blok, ki pokriva tudi rame.
Tako sem po naključju dobil v roke takšen blok in sem rekel tole bom pa naredil. Ampak bo boljši.

Koncept bloka je tak, da bom tam kjer ni potrebno ekstremno hlajenje (rami) uporabil aluminij.
Procesor grafične pa bo pomagala hladiti moč bakra.
Sigurno boste sedaj skočili pokonci prav vsi, ki ste že slišali, da baker in aluminij "kao" ne gresta skupaj.
Stvar sem (bom) rešil tako da bo aluminijasti del bloka eloksiraln. (Eloksirati pomeni, da aluminijev izdelek potopijo v 25% žveplovo(VI) kislino. S tem se ustvari tanek zaščitni sloj.)
Tesnjenje med bakrenim in aluminijastim delom sem rešil s silikonskim tesnilom, ki je obstojen do temperature 250°C.













Any comments >:D
www.ekwaterblocks.com
  • zavarovalo slike: OwcA ()

sharp ::

Vauu zelo lepo,nimam kaj reči:)) me pa zanima kakšne vijake uporabljaš M ??

Eddy ::

M4 za pleksi, M3 za baker, M2 za montažo ;)
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

Silikonsko tesnilo v smislu žaube ali "gasket-a"?
Drugače lepa stvar. Še posebaj mi je všeč, da bo lažja od konkurenčnih blokov.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eddy ::

Gasket kot tesnilno in ne silikonski kit ;)
Naj te spodnja slika rasvetli :D



PS: Tiste črne pikice v utoru za tesnilo so kapljice vode, ker se ja ravno tušial ;)
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

gumby ::

pohvalno:)

zdaj samo se 6800GT rabim:D

LittleDevil ::

Eddy pohvalno... ;)

Maš kako sliko tega bloka v akciji (sistemu)?

LP

iskra ::

Respekt!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Eddy ::

Blok je bil pravkar (včeraj) narejen tako, da ga še nisem imel prilike preizkusiti.
Poleg tega moram še najprej zaščititi aluminijasti del bloka.

Sem pa stehtal blok in je težek (lahek) 405g brez priključkov. Bakren bi bil sigurno težji od kilograma |O
www.ekwaterblocks.com

Djluna ::

zgleda ql
------------------------------------------
www.pc-moding.cjb.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djluna ()

Geo ::

WOOW, ta zadeva pa zgleda noro. samo zanima me ce bo slo na FX 59XX serije ker mam to grafo naslednja pa bo 6800.

Kaj bos tokrat tudo kupoval pokvarjeno 6800 ;) .

Aja kolko pa bo cena(okvirno)?
SHIT!!! I did it again...

SebaR ::

Tole odločitev za aluminij si kr dober pogruntal. Tako da...vsaka ti čast :))
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

GUFY ::

Bo treba na GF prešaltat, drgač pa ta blok kar hudo zgleda.:D

Tic ::

Kaj pa srebro-aluminij varjanta?
persona civitas ;>

LittleDevil ::

Eddy kaj pa za x800 se ti bo kdaj pojavila ideja ;)

LP

P.S: A ga je že kdo drugač že kje zasledil?

Eddy ::

Če bi imel na voljo dovolj časa in če bi imel doma CNC bi se prav gotovo spravil delat... še kajkšen blok več.
Najbolj me moti to, da ima rame na obeh straneh, kar bistveno zakomplicira izdelavo.
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Tic: srebro - aluminij je še večji hudič kpa baker - aluminij...
www.ekwaterblocks.com

nikonezna ::

eddy a bo dovolj če boš odnašal toploto sam iz bakrenega dela...ker ne vidim nekega dobrega stika s preostalim aluminijem...ker če je tako bi mogoče naredil celotnega iz pleksija...pa tam kjer je ram podobno kot na procesorju pa bi s tem prišparal še mal na materialu..ne vem pa kako bi blo s stroški izdelave ker bi mogel narediti več kosov...povej mal ti :)
brez podpisa

Good Guy ::

jp eddy hitr nared kej za x800xt ker bi jst to nucu:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Nejc Pintar ::

dobro bi blo če bi bil stik med aluminijem i bakrom večji, vmes pa termalno pasto
Lahko je biti prvi, če si edini!

Eddy ::

Ne ne, popolnoma dovolj bo če se toplota prevaja samo na bakren del, sicer pa če bi se prenašala še na aluminijasti del nabi nič pridobili na hlajenju, saj bi bla površina minimalno večja. Verjemte da je baker povsem dovolj... tako je zasnovano! ;)

Iz pleksija pa nebi mogel delat bloka. Pa še veliko več dela bi imel s tem...
www.ekwaterblocks.com

WTF? ::

Lepo,lepo...kulk bo pa tole stal ? >:D

Tilen ::

"Poceni", kot vedno, tk ene 20k sit. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

ne, ne... kar nekaj manj kot 20 bo... vsekakor
www.ekwaterblocks.com

Bug ::

ellow

In kdaj bojo bloki komercialno dostopni? Moja usesa ze komaj cakajo na ta blok :-D

lp,
bug

Tilen ::

Denarnica pa ne prevec...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

No, tilen, za koliko bi ga ti kupil, ko tako glasno razglašaš da bo drago.

Drugače je šel pa 1. aluminijasti del na galvanizacijo tako da bodo kmalu nove slikce :) Pa še vse ostalo.
www.ekwaterblocks.com

Tilen ::

Eddy, cist nic nimam proti, razumem tudi to, da moras razvijat te bloke in nasploh vse to samo dejstvo, da se da za isto ceno kot ta blok dobit 1 GB DDR 400 rama se mi zdijo tvoji in nasploh ti vodni bloki precenjeni. Spekuliram ceno - 16k sit.

Saj je kul če maš pa kul ce navijas samo cene so pa res nore.

Na kratko. Raje kupim giga rama kot pa tak blok, se bo dosti bolj poznalo.

Sorry, samo moje mnenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Tilen: tole tvoje jokanje je tko, kot ce bi su pluvat po tistih, ki si kupijo RR in ne cliota. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Sploh ne jokam, samo pravim :)

Za prestiž je cist ok. Zdaj ce recimo js kupim ta blok ali pa 1 giga rama zraven, kaj se mi bol pozna ?:)

Podpiram CPU bloke sam GPU pa ne iz ze navedenih razlogoV :) Na CPU dejansko nekaj pridobis z vodim v tem je hec, ce mas vsaj kok tok porihtane zadeve.

Slisal sem celo da se nekaterim RAM celo slabse navija z full -cover blokom kot pa prej samo z GPU blokom ter heatsinki na ramih. Drugace pa ce sem lahko se 1x kratek, za grafo se to ne splaca. Pridobis cca 20-30 Mhz na GPU, na ramu pa je sploh vprasanje kok se ti bolj navije če se sploh bolj.

Lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Tilen: ce mas 1gb rama in ce bos se dodal 1gb, ne bos nic pridobil.
kvecjemu kej zgubu...
efektivnost memory kontrolerja pade mocno :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Nisi ravno dojel. Pravim nasploh. Ni prav veliko folka ki ze ima 1 Gb rama. IN rabijo slednjega bolj kot pa blok za grafo za 20k.

Saj ce gledamo s strani prestiža in "extremce" je cist ok :)

Js bi Eddyu predlagal da dela bolj na CPU blokih, ker bo slednjih vec prodal.

Jaz te cist razumem Eddy, ti si car na tem podrocju, mors met vse grafe pokrite saj ti S-T ni glavni trg samo cene so pa res hude.

No koliko potencialnih kandidatov? :)

Stevilo potem itk delimo z 2 najmanj, ker se jih tu dost velik spana kot pa jih pol res kupi.

Pa ne da bi bil komu nevoscljiv, tudi sam imam CPU blok, GPU pa se ne splaca :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hudogriz ::

VERY GOOD WORK EDDY! Kje si hodil pred pol leta, ko sem jaz kupil 6800 GT!:D Nikjer nisem dobil bloka, pa sem ga sam naredil iz arctic coolerja NV silencerja 5.

@Tilen: nekateri smo pač vodovodarji po duši in pripravljeni odšteti kak dinar več za sweet silence :))

Tilen ::

hudogriz, te cist razumem, mogoce bom cez kako leto ga ze js mel not :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tic ::

Toliko casa mislis met 6600? :))
persona civitas ;>

Tilen ::

6800GT?:>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tic ::

Se slabs :)
persona civitas ;>

Tilen ::

>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

Sam nebom dajal komentarja ali se splača dajati blok na grafične. No, na grafični procesor se prav gotovo splača.
Sam delam pač tiste stvari, za katere mislim da se bodo prodajale. Jaz svojih stvari nikomur ne vsiljujem.
Pač, če jih prodam 5 mi nebo treba delat preko študenta da bom zaslužil nekaj denarja.
Da si nebo kdo misll koliko zaslužim. Če popravici povedano zaslužim manj kot če bi delal redno prek študenta.
www.ekwaterblocks.com

Good Guy ::

dej tilen bodi kdaj tiho ti čist neki kontra pišeš kot naj bi bila tema in tukaj je tema predstavite edddyevih blokov za grafične 6800 ti pa kr o enem dnaru pa o cenah tisti ki bo to hotel kupit bo to kupil ne glede na ceno ti pa kr kupuj 1 gb rama!!


@eddy good work nared hmal še za x800xt :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tilen ::

Eddy, saj nism reko da vsiljujes kaj :)

Glede tega, kaj se v temi pise in da jaz pisem kontra?

Pisem o bloku ki se prodaja, in o price/performance-u. Ce to ni on topic pol pa res ne vem. Tebe ne zanima cena ko kupujes? O_o. Sicer pa, se zdaj ne vemo za koliko si ga lahko privosciM?

Eddy? ;)

Nikoli pa nsiem rekel da je slabo narejeno, prav nasprotno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

No, Tilen, sploh se ne spuščam v kakšno prerekanje s tabo, in nisem rekel da si ti rekel da kaj ne delam dobro. :)
Lahko pa rečem da poglej druge serijske FC bloke pa price/preformance, ko jo že omenjaš.
Zame je merilo za postavitev cene ponudba na tržišču in tudi količina vloženega materiala in dela.

Razumi (in tudi ostali) da cene ne morem pisat na forumu. Že tako sem jim hvaležen da lahko takole predstavljem svoje delo. Kje drugje bi že videl redče črke >:D
Cena tudi še ni znana, bo pa takoj ko bo blok narejen... Trenutno pa iščem najboljši način pritrditve bloka na grafično. In JA seveda me zanima cena ko kaj kupujem... nisem zastonj gorenjc >:D

Pa lep pozdrav :D
www.ekwaterblocks.com

Tilen ::

Eddy, saj js se tudi nocem prepirat s tabo, samo v zacetku sem ze omenil, ce si slucajno vido da je to "Globalni" problem, da so te zadeve malce predrage/precenjene. CPU bloki so price/performance ok samo potem glede na to da rabis za grafo vec materiala in ne dobis toliko performansov kot pri CPU bloku pac to ne gre skos pri grafah, vsaj ta rating ne.. :)

Lahko pa rečem da poglej druge serijske FC bloke pa price/preformance, ko jo že omenjaš.

Ne mislit, da imam kaj proti tebi, samo podajam svoje mnenje glede teh stvari. Upam da nism kaj biznisa pokvaril.Bom Kr raje tiho :)

Keep it good work.

edit: Uf Gorenjc, pol pa vem zakaj je tok drago. :P JoKe! >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PARTyZAN ::

Super zadeva...sem kandidat :D ... sporoci ceno, ko bo.

Eddy ::

No, dons sem dobu aluminijasti del ponikljan in mislim da bo to super zaščita. Slike dobite jutr.
Trenutno se pa ubadam s pritrdilnim mehanizmom... Iščem primerne vzmeti...
www.ekwaterblocks.com

misso ::

Jest mam doma tudi vodno hlajenje, najprej sem imel hlajen samo cpu, je že tišja kišta bila ampak me je še vseeno motilo brnjenje ventilatorjev. Pol sem kmalu kupil blok za grafično da sem lahko vtišal cvileč ventilator ;(( . Pol pa je šel še ventilator na čipu pa sem še to kupil za vodno hlajenje. Zdej samo čakam če bo eddy naredil vodni blok za napajalnik ga bom prec kupil. In ta novi blok za grafo bom kupil če bom imel to grafično.
Pa še mi nitreba poslušati to grozno cvilenje od ventilatorjev.

Tako da vsaka čas eddy da je začel to delat.

Tilen ti pač gledaš kaj bi lahko za ta denar dobil 512 ramov, kje si pa bil pred pol leta k si za ta denar dobil samo 256 ramov če tako gledaš neboš nikoli nič kupoval ko boš rekel sej bo čez 14 dni še malo ceneje tako da vodni bloki pa še kar ceno drzijo. Pač eni imamo vesele da delamo z vodo

Eddy ::

Hvala mišo :)

Drugače pa pustite Tilna... pač je povedal svoje mnenje. Ne moremo imeti vsi enakega... 1000 ljudi, 1000 mnenj ;)
www.ekwaterblocks.com

Tilen ::

misso, moj CPU je tudi pod vodo. Get it? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

misso ::

Pač če misliš da je predrago tele reči pač niti treba da kupiješ

Tilen ::

Pa kaj mate zdaj proti meni? :) Jaz sem samo povedal kaj mislim, nikomur ne vsiljujem svojega mnenja, vi pa me napadate nekaj. :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full Cover bloki 2006 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
735879 (3748) igor0203
»

Vodni blok x1800xt by EDDY

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281902 (1169) Eddy
»

VGA-FullCover (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
845181 (3435) MEDENA
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433038 (2285) TESKAn
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474019 (2715) Eddy

Več podobnih tem