» »

Blok za GF6800

Blok za GF6800

1
2
3

Dr_M ::

Tilen: vcasih je bolj pametno biti tiho :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Saj mi je ze od zacetka zal da sem sploh kaj reko >:D

Sam saj ves, firbec ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

Kot sem obljubil so danes slike:







Po pravici povedano se mi bolj dopade izgled aluminija.
Pa vseeno se lepo sveti :D
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Good Guy ::

ful hudo kdaj boš pa kaj za x800 xt naredu ?

Ker bi tut na moji grafi tole lepo zgledal :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

Vse pohvale EDDY, ker res dobro izgleda.

Moje mnenje pa je, da gddr3 ramov ni potrebno vodno hladiti. Škoda obremenjevati kartico in črpalko. S tem seveda nikogar ne odvračam od nakupa, ... Samo moja 2 stotina.


Eddy ::

Res je da se manj grejejo.
Pa me je en poljak kontaktirov, pa je reku da se res ne grejejo pri privzeti frekvenci, če pa navijaš se pa kr fajn grejejo.
Tok da je nameril 73 °C...
www.ekwaterblocks.com

SebaR ::

hehe, koliko stopinj imajo primbližno, moji rami če lahko gor na bakrenih rebrih držim prste največ 2 sekundi? >:D

Sicer pa je to OT :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

bajker ::

Eddy, hudo!! Je bil že cajt, da neki namenskega za 6800 narediš :). Saj blok+rebrca na ramih sicer deluje, ampak so rebrca precej vroča, pa težko jih je hladiti tam not. Se kar v vrsto postavim.

@tilen: ma kaj jokaš? Dal si (al pa bolj verjetn tvoj fotr) 110 jurjev za GT, zdaj pa javskaš, kolk je blok drag. Se ti še sanja ne, kolk se mora Eddy zezat, da nekaj takega sproducira.

Keyser Soze ::

Pa dejte že gmah s tem Tilnom. Je povedal kar je mel. Mislim, eni pa sploh navdušeno drek mešajo non-stop.

Sicer pa. Meni se dopade barva. Nekako titanium siva. Lep in predvsem neklasičen odtenek.

P.S.: Kolk se pa kaj na preformancu tole pozna, Eddy?

:P

LittleDevil ::

Eddy kaj pa kakšne slike kako zgleda na grafični?

LP

Eddy ::

Slike dobite v pondelk al pa tork.
Glede preformans ne morem rečt, samo rebra na GPU-ju so iz preverjenega kocepta in še rahlo dodelana, tako da mora dobro hladiti, za rame je pa tako dovolj da samo voda mimo teče :)
www.ekwaterblocks.com

Tilen ::

@tilen: ma kaj jokaš? Dal si (al pa bolj verjetn tvoj fotr) 110 jurjev za GT, zdaj pa javskaš, kolk je blok drag. Se ti še sanja ne, kolk se mora Eddy zezat, da nekaj takega sproducira.

Stfu ce ne poznas situacije. Vedezevalec je lahko vsak. Drugac pa sm dal 70 jurjev ce te ze zanima :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OwcA ::

Dajte mir Tilnu in Tilen daj ti mir, svojih pet minut slave v tej temi si imel, ostalo pusti vodnim blokom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

montenegro ::

Kdaj bo ta blok naprodaj?

Eddy ::

Takoj, ko bo stestiran.
Upam, da že naslednji teden :)

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

gumby ::

a gresta dva bloka na kartico, ki je v novici? :D

Jaka83 ::

HEHE gumby, good one. :D

Tole mi zgleda tolk hudo, sam res škoda, da si ne mormo vsi privoščit GF6X00 serije. :'(

Se že veselim slik s kartico in blokom vred. GPU+VRAM and Cu+Al making love ;)

TribesMan ::

Jakoslav kaj da ne... 6200 kosta 24kSIT... ceneje pa tezko spodobno graficno dobis ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jaka83 ::

Sorry, mislil sem nekaj v rangu nad tem, kar imam zdaj. ;) (R9800PRO)

Tic ::

Tribesman: a se use modajo v 6600? Kaj pa nadaljni OC?
persona civitas ;>

Eddy ::

Gumby: na en del bi šel, an drugega pa ne, ker ima tam kjer naj bi bili priključki napajalni del.

No tukaj so slike bloka na grafični:






Poskusil sem pritrdit s pomočjo vzmeti, vendar nisem zadovoljen z zadostno pritisno silo, tako da bom najbrš uporabil samo vijak s silikonsko podložko.


www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Jaka83 ::

Njamsi jamsi...

Se čist strinjam s tabo glede telih vzmeti, izgledajo naravnost smešno in šibko. Če bi ble taširoke bi bilo bolje, ampak vem, omejujejo te majhni vijaki, zato je res bolje kr rivijačit na samo s podložkami.

zvezdas ::

ok zdej pa res nucam dnar da nabavim ta blok >:D

montenegro ::

Eddy tole "čudo" zgleda še boljše kot sem si predstavljal. Osebno menim da je za pritrjevanje boljše uporabiti vzmeti, vendar morajo biti le te ravno prav velike, tako da so, ko je blok pritjen, stisnjene do konca. Vendar ti si expert jaz pa ne, zato verjamem tvoji presoji. Imamo pa en problemček; ta blok ne bo pasal na navadno GF 6800, vsaj ne na Leadtek A 400 TDH. Sem pa skoraj siguren da bi, če bi bil brez tistega nosilca na desni strani bloka. TU imaš sliko moje grafe (Leadtek A 400 TDH).

Eddy ::

Bo pasal, saj imam narejen tudi blok brez tistega "nosilca". :D Tako da ni panike.

Glede vzmeti pa seveda, da so bolj stisnjene. Pa tudi niso nevem kako boge, saicer jih je pa 11 >:D Dobil pa sem pač samo take vijake... Bi blo boljš da bi bil 2 mm krajši, ker imam navoj premalo globoko vrezan. Bom se še odločil.
www.ekwaterblocks.com

montenegro ::

No pol pa ni problema. A bo cena kaj nižja, ker bo brez "nosilca":D (joke). Vijaki zgledajo prav kul, dajejo tak "casual look".

Zgodovina sprememb…

Eddy ::

No tako...
Imel sem probleme in rešil sem jih.
Pa vendar ni šlo brez žrtev... Neklaj blokov je zanič :8)
FC blok je tako rešen z eloksacijo.
Še slike:
(nekam čudne so mi ratale ko sem jih zmanjšal in skompresiral, drugače so v živo še lepši;) )







Konkretno ta blok je tudi za navadne 6800, in tudi za GT in ultra, samo ne pokrije napajalnih mosfetov.
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

zbogi ::

pa verjetno tud za 7800GTX/GT

Tic ::

Tole pa je že lep produkt.
persona civitas ;>

Eddy ::

zbogorgon, zdi se mi zelo verjetno, da bo pasal tudi na 7800, saj ima kot sem opazoval popolnoma enako razporejene luknjekot pa 6800. :))
www.ekwaterblocks.com

Jaka83 ::

QL, tole bi si pa kar ubodel, če ne bo predrago.

Off-topic: Eddy, a se ti da prosim preverit, če bi šel tisti tvoj novi blok za NB (NF4) tudi na DFI Lanparty NF3 250GB plato skupaj s tem cover-all blokom za GF6800? Skrbijo me namreč zelo blizu postavljeni kondenzatorji (okrog zgornje luknje) in pa seveda GF6800 kartica, ki je zelo blizu.

HVALA

Eddy ::

Cena bo enaka kot je bila za ponikljane bloke.
NB-NF4 bloka pa FC blok, sta zagotovo kompatibilna, saj je nb blok pod grafično kartico, ker je tako nizek.
Edino NF4 blok za na to plato bi moral odbrusit en konček pleksija da bi ga lagko namontiral. Zaradi tistega kondenzatorčka
www.ekwaterblocks.com

Jaka83 ::

Super, hvala.
Ko zberem malo denarja za take stvari te kontaktiram.

tiborrr ::

Jako, pa nForcea3 ni treba vodno hladit, no. Lepo vzames en uporcek in zmanjsas stevilo obratov ventilatorju (ce ga sploh imas na nF). Jaz sem ze imel predelan vodni blok za plato, pa sploh ni potrebe, ce se mi z zracnim hlajenjem na manj kot pol obratih (silent) greje ob hudi obremenitvi na 28°C, trenutno (inet + mp3) 21°C - ergo, sobna temperatura.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Jaka83 ::

tiborrr: Na Asusovi plati z NF3 tudi jaz nisem imel problemov, tukaj na DFI NF3 plati pa je temperatura pri stock kulerju krepko nad 50°C konstantno. Stock kuler je en majhen kos pleha (aluminij), ki je primitivno zvit in brez ventilatorja, če se ga dotakneš, so opekline zagotovljene.

Zamenjal sem ga z Zalmanovim NB kulerjem (tistim aluminijastim rumeno/oranžne barve), pa je sicer rahlo bolje, je zdaj temperatura na 46°C, ampak na živce mi gre, ker imam čisto zraven heatsinke od ramov za GF6800 in so tdi te ramsinki potem vroči u über. Sicer zdaj sem dobil dobro idejo, če bo GF hlajen vodno s temle blokom, potem bo tudi NB malce hladnejši, ker rami na grafični ne bojo več seval toplote na NB in obratno.

No ja, najprej moram itak malo denarja napraskat, potem pa ...

SrBo ::

Eddy mene pa zanima če bi se kej spravu tale blok preuredit da bi pasal na 6600gt ??? in kdaj lahko to pričakujemo? :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

archer ::

Eddy:
Super blok, dobro zgleda in verjamem da je tudi enako učinkovit.
Samo zanima me, ko načrtuješ bloke, kako določiš točno pozicijo lukenj, ki so na grafični, da se potem ujemajo z blokom.
A imaš doma CNC, ali ga imaš v najemu. Pa če ni skrivnost me zanima kateri CNC imaš.

Good Guy ::

lahkoi pričakujemo kaj podobnega tudi za ati x800 serijo ?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AndrewSmith ::

Eddy.
A si ti ze pomislu da bi si kakega
agenta al distributerja dobil ki bi
poslal tvoje izdelke po svetu:D
Za moje pojme delas fantasticne bloke,
res.Ceprav so malo dragi(kar je logicno
glede na to da je malostevilcna proizvodnja)
in jih osebno nebi kupu ze zaradi tega ker
ne navijam tako extremno(omejitev komponent+
si jih ne morem privoscit:( )so za navijalce
(kateri si lahko to privoscijo) odlicna in
designersko perfektna izbira.

Eddy ::

Hvala za pohvale.
CNC imam v najemu HAAS VF2.
Glede distribucije po svetu se pa dela na tem, samo še vedno iščem CNC, katerega bom lahko imel več na razpolago.
Glede lukenj ponavadi po sliki iz interneta delam, saj so celotne dimenzije komponent znane, potem pa še preverim na dotični komponenti.
www.ekwaterblocks.com

zbogi ::

glede na kvaliteto so bloki cenovno dost ugodni. Če greš v kake UK štacune gledat recimo dost popularne DangerDenove bloke, boš videl da so cca 20% dražji. V nemčiji so recimo popularni Innovatek bloki, in so cenovno tu nekje kot eddyevi. Če oboje recimo naročiš v Slovenijo, boš takoj dal več.
Kar se tiče ponudbe v slo, so recimo poceni alphacoolovi bloki, ki pa pomojem niso primerljivi, sicer hladilno dobri, samo restriktivni pa tok, da aplhacoolov CPU in GPU blok spravita na kolen a Iwaki md20 črpalko.

sicer so pa recimo američani na XS zlo impresirani na ta eddyev blok, in če bi se na testu dobr odnesel, pomojem uspeh ne bi bil vprašljiv.

ajd Eddy, kr tak naprej, še kak RAM blok, pa bomo brez besed :D

AndrewSmith ::

Sej vem da niso ne vem kako drazji od drugih.
Hocem samo to povedat da ce bi razsiru
proizvodnjo in jih se v tujino zacel prodajat
bi se posledicno pocasi tudi znizale cene in glede na kvaliteto blokov bi sli njegovi za
med.
Samo na zalost se to ne da ustimat cez noc,pa
se svoj cnc bi blo najboljse da si kupi kar
je pa ogromen strosek in zelo tezko izvedljiv.

Eddy ::

Res, CNC je velik strošek...
Sicer pa imam do 15. tega meseca akcijo in so tako bloki še bolj ugodni.
Ko/če se bom spravil v večje serije, bodo pa MPC vsekakor morale biti malo nižje.
Glede Alphacoolovih blokov pa nebi komentiral, vse je povedal zbogorgon. Samo ena beseda: restriktivnostupizdi ;((
www.ekwaterblocks.com

SrBo ::

Eddy mene pa zanima če bi se kej spravu tale blok preuredit da bi pasal na 6600gt ??? in kdaj lahko to pričakujemo? :D prej sem tole prašal pa ste mal zamlel še neki poleg no whatever......
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Eddy ::

Srbo; mislim, da za 6600 nebom delal bloka.
Mogoče za 7600 :D
Tega blok se pa neda preuredit, saj ima popolnoma drugačno razporeditev.

Za radeone bom pa mogoče kaj uredil, če bom kaj dobrega uredil s CNC-jem.
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

@jako: Moja ima taksen hladilnik, nekaj podobnega ima Radeon 9700:

Hladilnik je sicer na otip topel, a ocitno dobro opravlja svojo nalogo. Ne gre cez 30°C, pa ceprav mu sopam 1.7Vdd.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

@tiborrr: Moja ima pa takšnega, verjam da ne bi o tem razmišljal, če se ne bi na hladilniku dobesedno OPEKEL. Podoben je rebrom, ki sem jih imel na GF2:



PS: Ti imaš S939, jaz pa S754.

tiborrr ::

Res izgleda hudo neugledno 8-). P.S.: Kako pa se ti kaj navija 6800?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

Zvišal sem ji frekvenco iz 1.2V na 1.5V s flešanjem BIOSa, s tem sedanjim blokom je jedro hladno ko nevemkaj (okrog 30°C se vrti), rami so pa vroči (okrog 60°C), odklenila se je na 16/6, navija se pa bolj švoh no. Iz 325/700 na 380/810 trenutno.

tiborrr ::

Jaz sem na rame namontiral tiste alu heatsinke od Zalmana (okoli 1100 SIT stanejo), zelo lahki in dobro opravljajo svojo nalogo (itak ne rabijo bit bakreni), RAM gre sicer tudi 900MHz artefactless, a zna tu in tam slika obcasno zmrzniti (ocitno so rami undervoltani), zato sem jih spustil na 850MHz. Na moji je bila privzeta voltaza 1.1Vgpu, ki sem jo dvignil na 1.3V (vec kot to pri meni ne prinese niti MHz!) in tako sedaj dela iz 300/700 8x1,4vp @ 370/850 16x1,6vp.

Sem zelo zadovoljen, saj sem jo dobil za majhen denar (~140 eur), ti pa si lahko še bolj, ker je bila nagrada :D. S čim pa jo hladiš? Jaz jo še kar s tistim VGA-1 blokom od Eddyja, ki sem ga še imel na R9800, R9800SE in sedaj še na tej. Poceni in efficient.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full Cover bloki 2006 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
735874 (3743) igor0203
»

Vodni blok x1800xt by EDDY

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281900 (1167) Eddy
»

VGA-FullCover (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
845179 (3433) MEDENA
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433038 (2285) TESKAn
»

MOJI "EK" VODNI BLOKI

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474019 (2715) Eddy

Več podobnih tem