» »

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu

«
1
2 3 4

GaS ::

Vceraj sem si omislil to graficno, in moram priznati, da sem kar zadovoljen. Sprva sem sicer ciljal na Asusa, vendar je dobavitelj ni uspel dobiti, tako da sem bil primoran kupiti pri Mlacomu, in sicer Sapphire XTja. Slednji me sicer tudi pod razno nič ne moti, ker sem bil do sedaj z njihovimi produkti povsem zadovoljen. Mlacom je pač Mlacom, in tako bo do nadaljnega. Hladen odnos do kupca(ki je, kot jaz vem, še vedno bil nadrejeni v situaciji proti prodajalcu), slaba informiranost prodajalcev, en se drzi bolj vzvišeno od druzga, pojma pa itak noben nima. Še najbolj me je pa zmotilo to, da pri 70ih jurjih prodajalec ni bil zmozen dati 14 SIT popusta, ter mi posledicno vrnil nazaj kup kovancev..Gre se za način; če vidis da se prodajalec trudi, da je prijazen, zna prisluhniti, potem sploh ni nobenega problema. Jim pri taki vsoti pustim tudi jurja. Ampak ne...Zgleda še niso prebrali poglavja o odnosih do strank. OK, nisem šel kritizirat Mlacoma, temvec opisat grafo ki sem jo kupil.

Na srečo me je le-ta presenetila v pozitvnem smislu. Prvo kot prvo, škatla je drugacne oblike, kar je plus za prvi vtis:) Slike so slikane s telefončkom, tako da je quality na nivoju...


Vsebina škatle malo manj preseneti, kar je že v navadi pri Sapphire. Seveda me to prav nič ne moti, ker ne vem kdaj sem dejansko nazadnje vstavil CD/DVD, ki sem ga dobil zraven grafične... So se pa toliko bolj potrudili pri kablih, ki jih je kar nekaj.


Grafa je prakticno identicna ostalim iz X1900 serije, tako da kaj vec ni za dodat.


Rami so Samsungovi, BC12 in ne BJ11, kot so bili na nekaterih 512MB XTjih in na verjetno vseh XTXih. Slike ni, ker se stvar res slabo vidi.

Hladilni sistem je, kot je ze v navadi pri tej seriji - velik, težak ter kar je najpomembnejše, glasen. Odvisno sicer od vaše naglušnosti, vendar večino bi nad 50% hitrosti ventilatorja ropot že motil. Ker je pa stvar bila kupljena z namenom, da se navije, bo potrebno ta minus spregledati. Karto sem prej še razstavil in stvar namazal z AS5 pasto, vodno zbrusil baker, ki je mogoce grob na prvi pogled. Oguljena zgleda priblizno tako:


Nato sem jo sestavil nazaj, ter vstavil v kišto. Ker si še nisem lastil karte s takim coolerjem, sem bil seveda presenečen nad začetnim hrupom, ki ga ventilator naredi ob prižigu sistema. Ampak se navadiš... Nato sem naložil zadnje Omega driverje ter ATiTool 0.25 beta14, ter sprobal stvar na stock frekvencah. Sistem je pa DFI LP nF4, Opteron146@2800, BH5@255-1.5-2-2-5, Raptor74. Test je samo za približno oceno, itak jih je cel kup po netu.

3DMark05


Nato sem se igral z navijanjem, ter prišel na 702/820, s tem da sem napetost procesorja povecal iz privzetih 1.425V na 1.445V, kar pa se ni poznalo na sami temperaturi čipa, ki se že v osnovi preveč greje.

3DMark05


Kot zaključek lahko povem, da je stvar dokaj vredna svojega denarja, glede na to da pridete s takim navitjem na rezultate enakim X1900XTX 512MB. Namrec 512MB verzije so v povprecju na stock za priblizno 5% hitrejse od 256MB verzij. Edino kar me je zmotilo, je 1-letna garancija, kar pa je seveda spet posledica v uvodu opisanega Mlacoma...O tem pa v kakšni drugi, temu namenjeni razpravi.
  • zavaroval slike: gfighter ()

Dejancek ::

tako da sem bil primoran kupiti pri Mlacomu

A zdej se že kupuje kartice, da se jih tako imenovano "testira" :D

GaS ::

Primoran je bilo vezano na Mlacom in ne na kupiti:P

RC14 ::

Gas, lepo napisano.

Škoda, da niso rami BJ11.

X1900XT je huda kartica, v povprečju je X1900XT (512 MB različica), približno enako hitra kot 7900GTX kar pa je najbolj pomembno, dost cenejša.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

igor0203 ::

Hm...sodeč po 3D Marku, so performanse zelo podobne GF7900GT. Zaženi še kako špilo. :D

XS!D3 ::

Dej še 3D Mark06, da vidm kok kej dobiš.

RC14 ::

X1900XT dobi na default frekvencah tolk pik, kot ena kr fejst navita 7900GT.
Torej, nekdo ki ima oz hoče imeti stock cooler, je nedvomno X1900XT boljša izbira kot pa 7900GT, ki rabimo neke voltmode, vodno hlajenje itd, da dosežemo 12k pik, pa še dost pokvarljive so. če izvzamemo ceno je vsekakor boljša izbira radeon. Sicer pa v tujini ni velike razlike v ceni med 7900GT in X1900XT.

Če bi že izbiral med nvidia in radeon v tem rangu, bi namesto radeona 1900XT moogoče edino vzel 7950GT, sam ne vem točno kako se navijajo na zraku oz stock coolerju? Če gre na GTX frekvence, sta tu-tu ti dve kartici.
Pač kar je ceneje, to pač vzameš, firma gor ali dol, je pa po testih sodeč 7950GT ponekod rahlo hitrejša od radeona, ko pa vklopimo 4xAA na visoki ločljivosti, pa radeon pokaže svojo moč in skoraj vsepovsod prehiti 7950GT. Razlike pa so res majhne, tko da......
Če lažejo na testih pa ne vem, sam jih nisem testiral.

To je moje mnenje seveda.;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

GaS ::

06 se mi ne da instalerat, mogoce v prihodnjih dneh. Ga pa ATiTool malo serje, namrec v Fear sploh ne prides, ce je vklopljen. Tako da sem bil zopet primoran vzeti alternativo, in sicer RivaTuner. Stvar se celo malo bolje navija, na račun višjih timingov rama. So pa te timingi zgleda bistveno visji, ker npr. v 05 dobim 400 pik manj kot z ATiTool-om. Grafaje pa laufala na 688/841. Proc pac ni sel na 702, ker mu nisem mogel spreminjati voltaze..Tu je rezultat iz Fear-a; vse na Maximum, AF 4x, AA OFF, SS OFF, 1280x960.

RC14 ::

Dober leti tole.
Tk mimogrede, kk zaženeš ta test v F.E.A.R. ? Hvala.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

cole-22 ::

RC14 saj nima veze ali so 1.1 ns ali 1.2 ns... Navija se bolje kot 3/4 XTjev!
Kartica brez problema na default nastaitvah (voltaža, hlajenje) preseže XTX frekvence!


@igor0203
Kot ti je že RC povedal...
7900GT na stock frekvencah doseže okoli 8500točk v 3DM05. XT pa čez 11k. Da pride 7900GT na 11k+ ga moraš pošteno naviti in poskrbeti za hlajenje, če nočeš da greš predčasno na servis.
In to, da je GaS brez menjavanja hlajenja, višanja voltaž in resnega navijanja prišel čez frekvence XTXa velik pove o moči grafične v primerjavi z GTjem. Plus da bi X1900 serija še dodatno zaživi na močnejših procesorjih.

XT je v vseh pogledih boljši.
1.Cenejši je
2.Hitrejši je
3.Se ne kvari
4.Še hitrejši je, ko je AA in AF vklopljen
...

No ja sem se zmotil GT je boljši v eni stvari :8) Tišji je :D


Edit:
RC zalaufaš performance test v FEARu. Pod options.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

RC14 ::

Se strinjam cole-22.

Sem zdejle mal prečekiru, 7950GT se slabo navijajo kar je nekak logično (govorim za zračno hlajenje), tko da je nedvomno boljši nakup X1900XT.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

igor0203 ::

Heh ja, vidim da je kr močna tale grafa. Sam se mi itak ne splača menjat 7900GT, sploh zdej ne, ko bo v kratkem nove grafe vn pršle.

RC14 ::

Teb se res ne splača menjat.
Še js sem v dilemi če bi sploh menju, mam GTO2@850XT, pa lih razmišljam, ali bi nabavu to 1900XT, ali bi počaku na G80 oz R600. Sicer pa bodo nove grafe preklemano drage. Mah, zaenkrat mi še vse nekak dela ok.

Drugače pa je res tale 1900XT dobra zadeva, ni kej, pa še grozno draga ni.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

GaS ::

RC14, sem imel isto GTOja.. V koncni fazi se ti ne splaca menjat, ker ti na njej še zmeram vse lepo laufa. Ce se ti gre pa zarad pik pa FPSjev, je pa druga stvar:) Je pa nedvomno dobra grafa za ta denar. Če ne je nebi kupoval:)

GaS ::

Malo sem se še igral z ATiTool-om, in dosegel malce boljsi rezultat>:D
Ram@1.94V (1.84 stock), GPU@1.475V (1.425 stock).



edit: S pomocjo PanaFlow 8cm venta, ki mu dovaja svez zrak direktno preko " tunela" do grafe.. Temperature so 8 stopinj nizje kot prej. Verjamem pa da bi z vodo GPU letel bistveno bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

GaS ::

Evo še 3DMark06

BoLhCa ::

No da še jst malo pokomentiram. Zravn mojega sistema sm si omislil 7900GT, po 3-4 dneh je sla na garancijo, dobil novo isti problem. Potem sm se odločal kaj narediti in sm se odločil da kupim X1900XT (glavni krivec za-to je cole). Ok dobil sm grafično še isti dan kot sm jo naročil (prav osebno so mi jo dostavili v cerknico z Mlacom-a:) ), zabil notr in stvar je treba pretestirat=)

U startu me je skor kap zadela k sm jo slisal na 100% hitrosti ventilatorja:)

Po začetnih težavah (prvi ATI v moji kišti) sm le porihtal malo zadeve, spet krivec cole, ki me je pač mogu prenasat, če me je že prepričal v nakup ATI-ja...

No in gremo kr na rezultate, benchi so bili narejeni na E6300@3.1GHz, DS3, 2*1GB, RAID 0 in prej omenjena X1900XT grafična kartica. Grafa na stock frekvencah.

3Dmark05

12.496

3Dmark06

6.192

Lp

GaS ::

Nisi me preprical v nakup C2D:D

Primoz78 ::

@Bolhca dej jo navij na iste frekvence kot GaS in daj tudi CPU na 2,8ghz...tko za primerjavo...ker tudi mene zanima...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

sparklyslo ::

>>Nisi me preprical v nakup C2D

Zgleda, da je samo za SuperPI narejen. ;)

GaS ::

05 score je na 2.8GHz, medtem ko je 06 na 3GHz. Samo v vednost...

BoLhCa ::

GaS to ni bil niti moj namen, res ne vem zakaj bi te prepiračeval, da kupiš drug procesor, saj s tem nič ne pridobim niti zaslužim. Mej kar ti paše, jst bom pa mel kar mi bo pašal in seveda finančno dosegljivo:P

Primoz78 Lahko to naredim, sam bo enmal za pocakat, ker imam plato na garanciji... sm se dns menu s serviserjem, pa je ze dns začel na tem delat, tko da jutri naj bi mi jo poslal, če ne bom nobenega nasu da mi jo prevzame v lj. :P

Ko dobim plato nazaj in postavim spet sistem v normalo, bom objavu rezultate z "istimi" nastavitvami.

Lp

HyperGL ::

a lahko še jaz eno stvar prosim? narediš test z specview perf verzija 9?
rad bi videl kakšne rezultate dobijo moderne gamerske karte...


pa LP

GaS ::

Bom drugic napisal, da me "screenshot" ni preprical v nakup, da bos razumel bistvo napisanega:\

Ce pa ze bos benchal, pa probaj z enakimi frekvencami tako CPUja kot graficne. CPU daj na 3GHz, grafo pa pac na toliko kot ti gre. Da imamo vsaj priblizno primerjavo med sistemoma.

GaS ::

Kaksen link mogoce za ta tvoj SpecView?

BoLhCa ::

No in smo spet pri obračanju oči, fuck kera beda so ti forumi ratali... Seveda sm razumel kaj si mislil, sej nism zaostal, jebote. In ja tudi primoza sm razumel da naj testiram na istih frekvencah in tudi potrdil sm da bom to naredu, ko dobim plato iz garancije. Pa tudi tale SpecView lohk zalaufam, če bo dal link, ker iskat se mi ga ne da:))

Lp

HyperGL ::

evo... http://www.spec.org/gpc/downloadindex.h...

ima pa 650MB... :D pa hvala v naprej če se boš tega lotil... sicer pa nimam pojma če procesor kaj vpliva na ta test... al je samo za grafiko al kaj... bomo vidli :D

GaS ::

Seveda sm razumel kaj si mislil, sej nism zaostal, jebote...potem pa res ne vem zakaj si tako komentiral. Kot da se ne znamo resno, a vendarle v štosu pogovarjat.. OK ql, smo se razumeli..:D

Bom dal zvecer ta tvoj SpecView dol pa da vidmo jutri..

tiborrr ::

HyperGL, mater mas bedne finte, itak, da bo Quadro in FireGL v SpecViewPerfu hitrejsi od kateregakoli radeona, ker je pisan naravnost za profi OGL aplikacije (solidworks, maya, autocad mechanical, ...). To je pro-OGL benčmark in ga nima smisla zaganjat.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Vem to tiborrr, ne se razburjat8-) Ce ze dajem dol, bom pa se probal...

Mr.B ::

Na Mxxxxx imajo 1650.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

HyperGL ::

tiborrr... to ni blo nobeno fintiranje... enostavno me zanima kakšno moč imajo novi grafični procesorji proti starejšim... recimo proti rezultatom 6800GT v originalu... in ni mi všeč da kar tako nekdo začne govoriti o bednosti... raje take besede zadrži zase drugič!! prav?!

cole-22 ::

Vedno več gledam teste in opažam, da v 3DMarkih Conroe ni nič posebnega, če ni res močno navit! Na enakih frekvencah je Conroe za par pik bolši. Res pa, da se pozna občutna razlika, ko Conroja naviješ na poštene MHzje >:D
Pa ne morete primerjat od Bolhce in GaSa rezultatov. GaS ima singel core in npr. v 06 dobi veliko manjši score kot bi ga dobil z dual CPUjem!

Bolhca imam jaz moje benche iz Opteronom 170 na 2830MHz (zrak) in 3050MHz (voda) in se lahko primerja. Testiraj na teh frekvencah in bomo videli. Pa navij že grafo enkrat ;(

GaS ::

Gospod B., kaj je bil namen tvojega sporocila?

XS!D3 ::

Glede C2D, jst dobim s svojim E6600@2,8Ghz CPU Score: 2438, medtem ko Opteron @3Ghz dobi 2353(iz lestvice). Mislms ej ni nevem kašne razlike sam useen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

cole-22 ::

Gre se kakšna je razlika v skupnem scoru, ko laufaš X1900 na C2D in X2/Opty (3DM)! In ne kakšen je CPU score...
Ceprav te scori nic ne pomenijo. Lahko je C2D 500pik bolši od X2/Opty + X1900 (v 3DM) vse na istih frekvencah. Samo to je dejansko kake 2FPSja razlike :\
Treba bi bilo testirat igre, kjer bi se res videla razlika. Npr. FEAR, COD2, Oblivion, Quake, CSS, HL2...


Tisti, ki imate X1900 lahko naredite kak test in pripopajte screen.
Npr.
Resolucaija 1280×1024/960
AA 2-4×
AF 8-16×
Drugo vse MAX!

Najhitreje lahko testirate FEAR, CSS, HL2 Lost Coast, DOOM 3 saj imajo vse v samih opcijah možen PERFORMANCE TEST! Za druge igre lahko uporabite FRAPS!


Evo tukaj so moji testi (so že stari)
Opteron 170@2830MHz (zrak)
X1900XTX@712/855 se mi zdi :8)(zrak) in neki stari driverji 6.5/6.6 nevem več...


FEAR
1280×960
2×AA
16×AF
MAX settings
SS off



1280×960
4×AA
16×AF
MAX settings
SS off




CSS: stress test
1280×1024
4×AA
16×AF
MAX detajli + HDR




HL2 Lost Coast: stress test
1280×1024
4×AA
16×AF
MAX detajli + HDR



Sedaj bi pa rabili nekoga z C2D na recimo 2830MHz in tako navito grafo...
Bolhca?

PS: Ne gulfejte z nastavitvami ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

GaS ::

Tale SpecView je krneki..Trikrat sem ga pognal, na stock in navito, zmeram je zastekala stvar nekje po 15minutah...

HyperGL ::

???

kko zaštekala? meni dela normalno... tudi na obični 6800gt...
bu nevem... mogoče te pa procesor zeza... kr sem včeraj ugotovil da ga obremeni 100% in ga drži tam čez cel potek testa (45minut)... bu... preveri...

GaS ::

Vseeno ga verjetno ne obremeni vec kot kaksen Prime 12ur, tako da mislim da ni problema s procesorjem. Bom se še malo poigral..

cole-22 ::

GaS dej mal FEAR stestiri na tistih nastavitvah...


PS: Na MSN prid k te rabm neki ;)

XS!D3 ::

Lohk jst stesteram, sam grafe ne spravm na take frekvence kot maš ti, ozeroma zaenrkat nebom sploh porbaval do tok, dam pa lahk C2D E6600 na 2830Mhz naprimer, zdej pa če želiš vsaj prbližno primerjavo procov, bi mogu ti mal frekvence grafe spustit.

cole-22 ::

Kot sem že zgoraj napisal so to stari testi in ne morem več testirat, saj nimam Opterona.
Pač naredi teste na 2830MHz in navij grafo kolikor pač gre. Tistih par MHz na grafi se nebo veliko poznalo.
Če je C2D toliko bolši moraš dobiti vsaj nekaj podobne, če ne boljše rezultate + da imaš novejše driverje/update in podobno.

XS!D3 ::

Mah bom probu, k zdej še nimam naloženga FEAR-a, CSS pa neki serje, drugače sm spravil grafo tudi na une frekvence k si gor napisu, sam gre pride pod obremenitvijo do nevarno visokih T in naprej raj nism probavu, bom pa ob priliki sprobu. Sicer pa tud neverjamm, da je neki prou nevem kašna huda razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

GaS ::

@cole-22:

ne morem stestirat Fear, ker mi pac ATiTool serje. Na stock je pa itak brezveze da testiram. Z RivaTunerjem je pa brezveze, ker ne navije enako dobro kot AT.

cole-22 ::

GaS nov ATT!

strumf666 ::

@gas: Če uporabiš tanovo beta verzijo (ATI tool) dela s FEAR-om; sprobano. Rezolucijo imaš 1280xne vem kolk ali maš zeditiran config na 1280x1024? LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GaS ::

Hmm, a beta 14, ali te neke prebate varjante? Config pa nisem spreminjal, tako da laufam kar na 1280x960.

strumf666 ::

Bom pogledal katero beta imam, ko bom v LJ, pa napišem. Hja, res, da je beta ampak dela b.p. karta se mi navije na 729/792 na stock voltaži, čeprav za špilat morm mal spustit. Imaš kej dodatno hlajene fete? LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

729 na stock? Uff zelo lepo...

Drugač je pa tist beta 15 ali prebeta 16! Ker beta 14 na FEARu ne dela oz. dela, če ne daš nobenih updatov. Pa kakor koli AT je totalno beden za igre! Vsak filmček v igri (avi, mpg) resetira core/mem na default!
Npr: Naviješ v AT na 700/800 zalaufaš FEAR in ko prideš do menija se že resetira na default, ker je vmes reklamni filmček (To lahko preveriš z RT monitorjem)

Drugač pa jst mam tkole dodatne hladilničke...

strumf666 ::

@cole: nekaj takega si bom moral omislit, pa še vent verjetno čez, ker se mi greje na cca 80°C po loadom (napajalni del, da ne bo pomote). Z AtiToolom men laufa navito z vklopljeni #d detection-om, preverjeno, ker imam 2 monitorja, pa lahko na drugem spremljam dogajanje :)

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7900GTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1037677 (4651) Čmrlj
»

ATI predstavil Radeon X1950 XTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
688664 (7070) m0LN4r
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935717 (3732) Good Guy
»

7900GTX se predstavlja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1227951 (5315) arabc
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812817 (9613) Senitel

Več podobnih tem