» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

««
9 / 9
»
»»

igor0203 ::

Ja seveda da gre. Ni overkill ker sem opazil, da je bil zdej med temi "vročimi" dnevi ta hladilnik kr dost vroč. ;)
Kondenzatorje imam oz. sem imel te vijolčne...

5pellfire ::

A si 100% da so bili kondiji vijolični...bi iblo fajn če bi postal na XS da so te grafe z vijoličnimi
kondiji tudi potencialno faulty ...ker naj bi bil razlog v umiranju ravno v slabosti the modrih
kondijev..in vijolični naj bi to preprečili ....a maš kake slike od grafe da se to 100% preveri

igor0203 ::

Zdej nimam več možnosti slikat, ker je grafična že na servisu. ;) Sem pa 100% da sem mel vijolčne kondije. Pri prvi vem da sem mel modre, pri tej pa možno da sem dobil "slabšo" kartico.
Itak pa, če dobim novo je niti odpiral ne bom, ker bo šla takoj v prodajo, ker ne zaupam več BFGju.

5pellfire ::

Probaj se zmenit za standardno grafo 450/1320 ..ne za te Overclocked/Superclocked verzije

igor0203 ::

Ma ne, ker me je blo danes tud že malo sram na servisu, ker sem jim v roku enega mesca pa pol že 2x prinesu grafično na servis. Ne mislim je še tretjič... :|
Sam najbolj čudno mi je pa to, ker kartica ni dajala nobenga znaka, da bo odpovedala. Delala je čist BP, po resetu pa sam 8-O

5pellfire ::

Kaj te bo sram....sram je lahko tistega ki si je zmislil zanič dizajn in komponente...nisi ti
kriv da crkujejo povsod

igor0203 ::

Hja vem, samo je vseeno mal neprijetno. ;) Če dobim novo, bom pa to itak prodal, nabavil X1600PRO pa čakal na DX10 grafe.

5pellfire ::

Če ne pa probaj menjat za podobno grafo iz Atijevega (AMDjevega) tabora.:D

Moonman ::

K stabilnosti kar precej pomaga, če kakšen vent piha na označen del. Tile kondenzatorji dosegajo pri meni tudi do 70 °C.


igor0203 ::

Res? No to pa nisem vedu. Mogoče bom pa dal še eno šanso BFGju... :D Moon, kje si pa to zasledil, da je dobro vent tud na ta del preusmerit? A je dost, če samo s strani piha al mora direktno gor pihat?

GaS ::

Vazno je le, da 'odpiha' stran toploto..Po moje je bolje od zgoraj direkt na grafo, je bolj enakomerno.

Kato ::

A mi lahko kdo prosim pove ,če moram zamenjat napajalnik za priklop te grafe.

Napajalnik:
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

Grafa:
http://www.msi.com.tw/program/products/...

Jaka83 ::

Ne, ni nujno. Zadeva bo delovala, samo je pa vprašljivo stabilno delovanje, če imaš veliko stvari priklopljenih na napajalnik.

Kato ::

Sem zračunal porabo in pride le na 263 W kar se mi zdi ,da bi ta napajalnik moral prenesti z lahkoto. Hvala

Če pa koga zanima , kalkulator za te zadeve:
http://www.extreme.outervision.com/psuc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

JIM22 ::

Evo še moja 7900gt: trenutno brez modov 555/918 dobim 9944 pik.

V kratkem naredim še mode.

EDIT: Evo mod narejen na 1,4V gpu gre 650. orb
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

JIM22 ::

Zanima me zakaj mi grafična, recimo če igram Q4 deluje vse ok, pol pa grem ven v win in mi ostane od Q4 menu in noče zgint. Pojavjo se ikone sam refreš ne pomaga, monitor začne ugašat(nažiga in ugaša se vsake par sek). Zdej se mode odstrano pa dela vse ok. Narejen sem imel 1,5V mod, tist ko na vrhu povežeš dve točke z maso. Ne vem točnga linka. Ve kdo kaj jo zajebava. Upam da "kurba" crkne čim prej.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

Mah pomoje se na 7900GT ne splača delat Vmodov, ker grafa potem začne ful čudno delovat. Lahko da ti bo delal BP, lahko pa da te bo skos neki zajebaval ali pa celo brez razloga crknla.
Naviješ jo kokr pač gre brez Vmodov in si najbl zihr. Sam kaj, ko nam to no dovolj... >:D

JIM22 ::

Veš da mi ni dost. Kot da ma grafa probleme med preklopom med 3D performance in 2D. Ma kdo link od vseh modov. Drugače bom probal sam zbrskat neki. Full mi je čudn, da je tok verzij Vmodov. Moral bi probat tist mod ko ga je shark dau na unem čipu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

JIM22 ::

Prej se mi je spet zgodil da je začel monitor utripat. Brez Vmodov. Navito sem imel pa z powerstripom. Sem ga dau uninstal, bom vido če ima kej veze. A ve kdo kak bi v coolbits povečal skalo preko 800 na ramu?

Igor: hvala za link.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

V coolbitsu težko, uporabi Rivatuner 2.0 RC 16

Jaka83 ::

JIM22, sem imel popolnoma enak problem kot ti, pa nisem niti probal Vmodov. Enostavno moraš pogruntat kater program za navijanje tvoji kartici paše. Moja ni marala ne CoolBits ne Powerstrip, samo RivaTuner obožuje. Prej sem recimo kartico navil na 560MHz (jedro) in je začel vse utripat ko sem prišel iz špila in včasih če sem predvajal kakšen video clip. Pol sem pa kartico flešal z original BIOS-om in namestil RivaTuner in karta gre tudi do 600MHz brez Vmoda, samo potem so rezultati slabši kot pri 580MHz. Ram pa tudi ni problem, 1800MHz brez problema, samo je enako kot pri jedru, nekje 1760MHz je magična meja za performans pri moji mašini.

JIM22 ::

Danes bom malo igral, pa da vidim če bodo kaki problemi. Sem imel tud rivatuner install in mi je tud skale zmankal. Ram gre z powerstripom kamot 920 brez moda. Tak da me zanima kako zdej dat uninstall coolbits in skalo na ramu do vsaj 1ghz. Res je pa da se je to začelo dogajat ko sem dal gor powerstrip.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Shark-357 ::

Jaz sem si skalo v coolbitsih povečal tako da sem modal clocke v biosu da je blo default 730/900.

strumf666 ::

Za skalo povečat v coolbitsu moraš v registry nekaj vpisat, pa se ti precej raztegne samo se žal ne spomnem kaj je pa na netu.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

JIM22 ::

Aha, kaj pa za rivatuner. Sem odstrano coolbits, dau gor 91.36 driverje in instaliro rivatuner. Zdej je skala za ram do 995. Zdej morem pa še mal špile pognat da vidim če je vse ok.

Pomagal mi je moonman. Hvala :D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Od takrat se mi stvari niso več ponovile. Danes upam da bo čas in dam mode nazaj gor. Zanima me sam kak povečat skalo v rivatuner? Rabim več kot 675 za gpu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Malo se poigraj s to nastavitvijo.


JIM22 ::

Evo, narejeno. Stvar deluje. Še enkrat hvala.:8)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Spike Edin ::

NVIDIA GeForce 7900GT/GTO ...
V čem je point GT/GTO?
The PC Doctor

Shark-357 ::

Gto je v bistvu 7900GTX samo da ima ram od 7900GT se pravi 1.4ns namesto 1.1ns.

VASkO ::

a-a, tudi na GTO je RAM 1.1ns, samo je privzeto nizje clockan. kartica je pa popolnoma enaka GTX, se pravi PCB layout, komponente, napetosti in hlajenje. govorim o MSI kartici, ki se v DE dobi za borih 230€ :D

igor0203 ::

Pol je BFGjeva 7900GT v bistvu GTX? Ker meni v RT napiše 7900GT/GTO.

zbogi ::

sej jedro je pri vseh 3 oz 4 karticah enako, tako da driverji itak ne ločijo

Spike Edin ::

Lih zaradi tega sprašujem kaj pomeni, ker imam GeForce GT/GTO (vsaj tako mi pokaže) ima pa:
Nasta.frek.takta.gl.ure ............ 450 MHz
frek.takta.pomilnika ................ 660 MHz
The PC Doctor

VASkO ::

tako ti pise z novimi gonilniki. trenutno pa samo MSI dela 7900GTO 512MB kartice, po izgledu enaka GTX (2slot heatpipe kuler). clocki kazejo na to, da imas GT, GTO tece gpu na 650MHz, enako kot na GTX.

RC14 ::

Zdej mi pa ni več nič jasno, torej ta GTO je po defaultu hitrejša od 7900GT in 7950GT ? In naj bi bila to down clockana 7900GTX ?
Saj je cena 7900GTO v tujini komaj ~230 EUR.8-O Cenejša je od 7900GT in 7950GT.

Nekaj mi ne štima tuki.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Primoz78 ::

Na XS-u so jo testirali in se kar dobro obnese... klik...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

VASkO ::

@RC14
ni logike, pa vendar drzi, GTX za 230eur. pomoje gre tu za prodajo zalog G71. eni so ze imeli vse teorije, da so to kao pokvarjene oz. take GTX kartice, ki ne zmorejo delat na 650/1600 a se jih MSI skusa tako znebit. svasta

jaz sem 2 narocil ze 13.9. pa 14.9. placal pa se jih do zdaj niso dobili na zalogo. ocitno sem zluftal shop, ker 4 ostali shopi so ze prvo posiljko razposlali. celo polno ljudi je na enem nemskem forumu, ki so ta petek narocili kartice in jih v soboto dobili. jaz se cakam na posiljko, upam, da bo ta teden.

RC14 ::

Boš mel katero naprodaj?:D

To pa je res nora cena.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Spike Edin ::

Čudno je to vse skupaj ... Svojo grafično Club 3D GF7900GT 256 MB sem malo navil in kaže takole! Tako mi piše z novimi gonilniki? Kaj bi pa bilo če bi naložil starejše gonilnike? Jst za svojo grafo odštel nek čez 75k:D
The PC Doctor

Primoz78 ::

...ti je ze zbogi par postov nazaj odgovoril...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Kato ::

Vasko:
Kje si pa najdel štacuno, ki pošilja v Slovenijo. Pa kako plačaš tole?

Primoz78 ::

@Kato...www.mindfactory.de

To je samo en primer...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255307 (27336) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505265 (3049) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284185 (2869) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106572 (4773) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243317 (2498) simnov

Več podobnih tem