» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

tiborrr ::

Ergo, presvoh pumpa :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

igor0203 ::

Jaka, kok maš pa zdej temp. GPUja?

Jaka83 ::

tiborrr, pumpa je že OK, sej je 1200 l/h.

igor0203, zdele po igranju NHL2006 mam 44°C, kar je velik bolš kot prej (navita grafa brez volt moda 560/900).

wtf?! ::

Omg, tudi meni je šla BFG 7900gt;(( . Sicer ne boste verjeli, zaradi prejšnjega posta:\ , vendar zgodilo se je;( . Grafa je nenavita oz. je bila in sredi dela na compu mi crkne...Sicer jo imam 2 tedna oz kak dan več.
@miwche:po kolkem času pa je tebi crknla?8-O

Dejancek ::

Sem vedu, da ko sem kupil Club3D nisem nič zgrešil >:D

Primoz78 ::

Ce jo kdo rabi...Club 3D...naj me na ZS kontaktira ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dejancek ::

LOL

In začelo se bo veliko povpraševanje po njih :D

Men že 1 mesec pa pol dela na 630/800, 24/7 brez nikakršnega problema :D

GaS ::

Meni pa GTO2 dela že tri-cetrt leta 24/7;)

PARTyZAN ::

Kaksne so temperature pri stock frekvencah na idle/full load?

Z stock hladilnikom seveda :)

Veron ::

kaj pa 512mb verzije 7900GT? so dosti dražje? se splača posebi po 512mb verziji?

Dejancek ::

GaS : Ti pa kar neki streljaš v tej temi z neko ATI :\

XPQ ::

@Veron imam Palit 7900GT 512MB dela np. Sem naredil V-mode (pencil) preko 1.55V, core dela 774MHz (artifact free), samo ta Samsung 1.2NS ne gre vec kot 15xxMHz pri nobeni od teh kart. Nisem zasledil, da bi ta tip kartic izpustil svojo duso :) pa ceprav gredo preko 1.55V. Cene med 512 in 256 so razlicne odvisno od trgovine (tujina). npr. 512 verzja 72k+ ptt.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XPQ ()

Veron ::

mislil sem na to, koliko se kej hitrejše, če so sploh kaj, ker v ceni je kar razlika, če se ne motim

miwche ::

@wtf!?
meni ni crknla, ampak hudo artefakta po kakih 20 min špilanja. po izhodu iz igre začne desktop flešat in se ne ustavi. finta pa je da dela brez problema za desktop work. ko jo začneš matrat pa gre k hudiču.
pisal sem že BFG in so rekli naj jim pošljem podatke, da bodo RMA naredili. klical sem tudi trgovino kjer sem jo kupil, pa so rekli naj samo prinesem, da bojo probali zamenjat pri dobavitelju.
hudič pri vsem tem je, da imam eno grafo že na servisu, zdej bo to druga...

Jaka83 ::

miwche: Si probal flešat še enkrat BIOS na grafični in ne inštalirat CoolBits ampak recimo RivaTuner (za navijanje)? Men se je podobno dogajalo na moji, pa sem flešal in je delala tako kot nova.

XPQ ::

Hitrejše so, pač odvisno katero igro igraš. Npr. v Quake4 je razlika očitna (5-14fps). V F.E.A.R. razlike skorajda ni razen pri 1600x1200 max quality, 4x AA, 16x AF- 90% hitrejša :) (real world testing). Razlike se v večini primerov poznajo v višjih resolucijah in bonbončkih. Razlika v ceni je cca. 16k od najcenejše 256MB.

miwche ::

@jaka83
vidiš, to nisem probal. bom probal flešat pa da vidmo. coolbitsov sploh nimam gor, rivatuner pa ja.
hvala za tip!

MartiNoss147 ::

Bom namontiru full cover blok na 7900gt in me zanima ce je potrebno rame tudi namazat z pasto?

Mam pa Leadtek 7900gt in mi gre na stock cooler-ju 555/800!

Skoda k rem ne gre se kaj vec:(
LP...

Jaka83 ::

Ja, rame tudi namaži.

Dejancek ::

Če koga zanima prodam 7900GT :8)

Veron ::

eno vprašanje? zakaj tolko 7900GT ki se prodajajo? ali vam niso več ql?

Dejancek ::

Meni dela BP. Razlog prodaje je pri meni samo zaradi DENARja... To je vse, čeprav jo bom pogrešal to grafo res :'(

miwche ::

zakaj se naenkrat toliko prodajajo?
hm dobro vprašanje. po moje ni stvar samo denarja, 7900 so se iskazale za zelo problematične v nekaterih primerih, tako da je možno da gre za to. imajo težave z njimi in jih dajejo stran.

Shark-357 ::

Grafike niti niso tolk težavne (razen ene par proizvajalcev predvsem EVGA..:)

Zgodovina sprememb…

miwche ::

BFG, XFX, EVGA, pa še kakšen se najbrž najde. :)
ampak vse je spet odvisno od sreče, kakšno karto dobiš.

JIM22 ::

Dejte mi rečte, če se splača vzet GAINWARD BLISS 7900GT z 512mb rama?

še par karakteristik:
GPU: Geforce 7900GT
GPU Clockspeed: 550 MHz
Memory: 512MB 1,2ns DDR3
Memory Clockspeed: 1400 MHz
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

Predvsem od BFGja so težavne. Moja prva je po 2 tednih kar naenkrat crknila(brez kakršnegakoli predhodnega znaka crkovanja). PA tud na Eventusovem servisu, kjer som mi staro zamenjali, je kar precej 7900GT od BFGja... :|

MartiNoss147 ::

Hello.
Js bi rabu tisto prevodno pasto (pisalo) za v-mod, samo sem iz ilirske bistrice in sem danes iskal v postojni in vse povsod, sam nisem dobil nikjer!!
A bi mi kdo naredu uslugo. pa mi po posti poslal??
Al se da dobit v kasni internetni stacuni??
THNX

LP...

Lord.Febo ::

MartiNoss147 ::

THNX a lot!

Spajkalna tekočina ZD - cena: 1890.00 SIT
Zraven je prilozen copic za nanos. ---> a je to ta tekocina k jo js(mi) rabmo???
Lep vecjr...

miwche ::

sori RC14...
vročina dela svoje... :D
ne bo se ponovilo.

miwche ::

@jim22

če zadeve furaš na večjih resolucijah (1600x1200 ali več) z AA in AF se ti splača nabavit 512 enačico. drugače je pa čisto kul 256.

Tsunami ::

ojla...tudi jst sm z mojo novo kombinacijo komponent naredu en testič....mislim da kar dobr gre.....


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunami ()

Brvar ::

A ne bi probal dat rame na divider z boljšimi zakasnitvami? A si že probal? A je blo bolš?

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

GaS ::

Zakaj bi jih dajal na divider ce ima TCCD? Itak ne bi pridobil kaksnih sila boljsih latenc..Vsaj mislim da ne8-)

MartiNoss147 ::

A mi lahko en da link do tiste spajkalne tekocine, prosim?? Sm gledal neki na Conrad.si pa ne najdem!!!
Hvala...

Jaka83 ::

igor0203 ::

Grrr...tele BFG karte pa res rade crkujejo... ;( Danes mi je še normalno delala, računalnik sem samo resetiral in po ekranu sem imel šahovnico. 8-O Probal sem z drugo grafično pa dela BP, tko da je definitivno grafična. To je že druga, tista, ki sem jo dobil v zamenjavo za staro crknjeno BFG 7900GT. In tudi ta mi je po ~2 tednih crknila.

Sklep: NE KUPUJTE BFG-JEVIH 7900GT!!!

wtf?! ::

GGRRR..zdej me je pa že malce strah...namreč tudi meni je prva crknila in bo ravno zdaj potekel 2. teden..;( . PRva mi je ravno tako kot tebi crknila po 2 tednih...:\ . Tole postaja nemogoče...na dva tedna zamenjat grafo...vredno 80k:\ .

Veron ::

Igor a to mlacom roba?

igor0203 ::

Ne, grafično sem v funtechu kupil, oni pa dobijo od Eventusa, ki je tud uvoznik za BFG. ;) Ma jst se bom probal zmenit, da mi dajo od kakega drugega proizvajalca, ker na BFG več ne grem. ;((

Melanholija ::

ja nevem zakaj tako crkujejo .. jst mam club3d pa je čist ql nimam nobenih problemov z njo..jst bi menju za club3d al pa asus če je možno!

Veron ::

Če boš dobil zamenjavo za novo grafično, potem je tvoja pravica, da v trgovini zamenjaš to "novo" grafično za drug proizvod. Je pa res, da ni nujno da ti grafično uzame v račun po trenutnem ceniku, nekaj % (odvisno od starosti) ti bo odbil.

5pellfire ::

Kakšno pa majo voltažo na ramih tele BFG grafične...kolikor sem do zdaj videl crkujejo
predvsem grafične kjer je voltaža na ramih višja kot pri čisto običajnih 7900GT kartah.

Igor, a to si mel kako factory overclocked verzijo?

igor0203 ::

Ja to je factory OCed karta. Sam zdej ne vem al jst kej narobe delam s temi kartami al so pa res tok zanič. Ker to je že druga v roku malo več kot enga mesca... :|

5pellfire ::

Pomoje majo te factory overclocked karte tudi višje voltaže kot standardne karte in niso samo
naspidirane...ker večina jih crkuje ko se kaki voltmodi gori delajo ...in če je že v osnovi višja
voltaža na ramih;((

Kaj delaš narobe...noter v komp si jo dal...zgleda so te grafične samo za gledat;)

igor0203 ::

No sej moja je tud mela Vmod, samo za GPU. Temp pa tud nikol niso ble problem, ker je bla pod vodo pa še ostale "kritične" dele sem hladil. ;) Za rame pa nisem delal Vmoda, ker so baje že po defaultu Vmodani.
Ja sam najbolj mi je čudno to, da mi je do reseta računalnika, grafična čist BP delal, po resetu pa sem mel šahovnico po ekranu... :S

5pellfire ::

Če so že po defaultu vmodani..oz. je višja voltaža potem je že ku*c. Kaj pa kondenzatorje
si kaj gledal...ker naj bi novejše (kao popravljene kartice imele na robu vijolične kondije...
te stare pa imajo modre...2 mala kondija skupaj ...pod PCI-E priklopom).

Tiste čipe odzadaj (oz. spredaj) si kaj hladil? ...jaz sem za vsak slučaj en alu hladilnik
gor ruknil...sicer pa si tole mojo grafo tak baje mel na testu ...sem jo dobil od Primoža:D

igor0203 ::

Kondenzatorje nisem nič gledal, samo mislim da je z rami kej narobe, ker ponavadi šahovnico dela, če so rami preveč naviti ali pa je kj z njimi narobe.

Moje hlajenje pa lahko vidiš eno stran nazaj. Sicer je še tista stara karta na sliki, sam na tej "novi" ni blo nič drugače. ;)

5pellfire ::

8-O 8-O ...pa ti gre molex not na plato...a ni to malo overkill...jaz sem na one tri čipke
dal samo en mali alu hladilnik...tistige ki ga dobiš zraven Revoltec coolerja, na gpu-ju je tak
blok...na rame pa sem dal bakrene TT hladilnike.

Ti kondenzatorji naj bi nekja popravili...baje imajo nove revizije...mislim da predvsem EVGA
vijolične kondije...stare pa modre oz. zelene...te se že verjetno ram z nimi uravnava ..kaj jaz
vem

tema na xtremesystems


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255093 (27122) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505216 (3000) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284162 (2846) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106501 (4702) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243302 (2483) simnov

Več podobnih tem