» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

zbogi ::

kaj eddi, a kaki rezultati bojo, še vedno čakam tvojih 12.8k.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

wtf?! ::

Kam naj namestim dodaten fan? Na kartico ali par cm stran? Na katero stran grafe(zgornjo, spodnjo)?
Je možno, da se slabo navija zaradi napajalca(lc 550w, 140mm)?8-O

igor0203 ::

Jaka, a si že probal namontirat HS na tiste čipe?

@eDDi: Ej Edi,a se bomo kaj zmenil,da nardimo kakšen test v SLI? Naslednji teden dobim Opterona 165, pa lahko mal sprobamo... :D

eDDi ::

jst sem zmeri za akcijo :D

igor0203 ::

No se bomo zmenil, samo enkrat po petku, ker mam maturo do takrat... :\

Jaka83 ::

igor0203: Nisem se še ubadal s tem. Zdaj sploh kolebam, če čem naredit V-mod ali ne, zaenkrat mi je 565MHz na jedru kar dosti, saj vse laufa še preveč dobro. Ram sem zdaj začel navijat z Riva Tuner, da imam večjo skalo, ker na 800MHz mi je zadeva brez problema delala. Zdaj sem dal na 810MHz in zaenkrat ni problemov, grem dalje. (vse brez V-modov)

wtf?! ::

Mi je pripravljen kdo narediti vm, oz. pomagati?:)) :8)

Jaka83 ::

Tko, ram se mi ustavi pri 908MHz, več ne gre pri RivaTuner (reče, da test ni šel skoz). Samo pri 908 dobim manj pik kot pri 900, tko da sem kar na 900 naštimal in je fajn - 9843 dobim pri 3DMark2005. Špili pa itak delajo svilnato gladko.

wtf?!: Imaš veliko vodičev po netu, celo s slikami ... ni neki zakomplicirano, samo hladit moraš dost zadevo.

wtf?! ::

Am, hladit...je stock cooler dovolj?Pomaga kaj če piha dodaten fan na grafo?

Jaka83 ::

Na stock raje ne delat V-moda, lahko hitro kaj skuriš.

tiborrr ::

Lepo kak K8 stock kuler predelaj (dve navojni izvrtini) ali kak TT-TR2, ki ga dobis pri Mlacomu za okoli dva jurja (ima celo bakreno dno), komot bos gnal 1.4Vgpu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

wtf?! ::

Kaj pa od AMD-ja stock cooler?Bi bil vredu?Sicer za 939 socket...In kak naj bi grafa držala cel cooler ?A ni nekam pretezek?:\
To je za gpu...kaj pa za rame?Rebra?

Dejancek ::

Stock c00ler od AMDja je super stvar za na grafo ;)

Če nebi imel Zalmana gor, bi ravno ta stock c00ler dal ;)

Jaka83 ::

Ramov niti ni treba dodatno hladit, lahko pa vseeno BGA Ram Freezer kupiš (bakrena kockasta rebrca s samolepilnim trakom spodaj). Te imam tudi sam nalimane na rame. Sicer ne vem kako se mi je ram navijal brez njih, ker sem jih takoj po odstranitvi stock coolerja napopal gor. Seveda pa nikakor ne škodi, če imaš hlajene.

AndrewSmith ::

@wtf?!

Teza ni panike.
Hladim ze dober mesec mojo x800xl
z 939 stock coolerjem;)

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

wtf?! ::

In kak si to pritrdu gor?:8) :D

Dejancek ::

Uporabi mal domišljijo no, saj ni tak težko... ;)

AndrewSmith ::

Oznacu na coolerju luknje za
pritrditev,zvrtal luknje,ter
naredu navoje.
Sem pa mogu se en vogal popilit
ker je bil en element ob gpu-ju
malo visji.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

wtf?! ::

Hvala:D , @Dejanček koliko ti gre napram stock coolerju?

Dejancek ::

Pojma nimam :D

Sem napisal eno ali dve strani nazaj kolk mi gre grafa ;)

Brvar ::

@AndrewSmith: Temperature?

Pa sam imam isto box cooler na grafi, samo ima grafa vgpu-1,55V (od sharka club3d)... Pa zdej poleti gre v idle do 47 stopinj, zato bom nabavu zdele Deltin vent 8×8 cm za 5 jurjev, pa ce bit hladna:) Aja, pa a kdo mogoce ve, kje imajo na zalogi BGA ram freezerje, pa da posljejo po posti?

LP!

GaS ::

Sam tole s temi stock CPU coolerji je fizikalno povsem mimo..Ne more ti zdrzat samo vodilo in ob strani en vijak 0.5kg+..Ce ne drugega ze vezje deformiras. Od spodaj bi moral nekako podstaviti grafo s tem coolerjem, da bi bila povsem vodoravno, tako da bi samo vodilo ter grafa prenasala kar najmanj teze. Moje misljenje 8-)

Brvar ::

Jah, ni glih 0,5 kg, bolj 350g (box cooler). Tut nekateri Silencerji dosegajo okoli 320g, ceprav je pa res da ima VF900Cu samo 185g.

AndrewSmith ::

Sej Gas ma po eni strani prav.
Cooler ni lih lahek in s casom
je mozno da se res kaj zalomi,
sploh ce se komp dosti prenasa
in premika.
Meni pac pride cooler do pci-e reze,
tako da karto ze sam cooler drzi
vodoravno.
Je pa ze v planu nosilcek,kteri bo
pridrzal grafo v pravilnem polozaju,
samo casa zmanjkuje:)

@Brvo....temp solidne...idle 40°C,
max nekje na 50-53°C.

Sem pa moral tako karto kot proc odvit,saj
je moja soba poleti med 12h in 18h savna:(
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

wtf?! ::

Namestil sem AMD cooler, vendar se mi že ob zagonu pojavijo artefakti...:( Ali je to zaradi slabega stika med gpu-jem im hladilnikom?
Pa še nekaj, kartica ima priključek za stock cooler "dvozobni", prikluček za AMD cooler pa je iz 3 "palčk". Je pomembno, da je cooler priključen ravno na kartico, ali je lahko tudi na matično?:8) 8-O :))

AndrewSmith ::

Sigurno je slabo zmontiran.
Glej da ni kak elementic na
pcb-ju visji od gpu-ja kot
je bil pri meni.
Vent mam pa jst na fan-mate
priklopljen.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

wtf?! ::

Pcb?:8) ...fan-mate?:8) Je dobro pred namestitvijo še enkrat namazati s termalno?

tiborrr ::

wtf?!, da nisi kje slucajno jedra okrusil (nima shima, ki bi ga varovalo).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

wtf?! ::

Ne bi rekel:D , ker grafo zdajle uporabljam :\ .

Jaka83 ::

Uporabljaš z originalnim coolerjem al AMD coolerjem?
Sigurno si slabo namestil cooler, seveda je fino jedro očistit in ga namazat s frišno pasto (pa ne zobno). ;)
PCB - Printed Circuit Board oziroma tiskano vezje po naše.
Fan Mate - Vezje, ki sprejme več ventilatorjev (ima priključke za njih) in jim lahko nastavljaš vrtljaje.

Vent od AMDja lahko vežeš kamor češ, lahko tudi na plato, samo poglej kater konektor na plati ima uravnavanje vrtljajev glede na temperaturo določene stvari na plati (na tega ponavad ni fajn kej takega vezat, razen če v BIOS-u nastaviš na max vrtljaje). Lahko pa priklopiš na navaden MOLEX konektor (tak kot od diska) preko konverterja ali odrežeš kable pred konektorjem na ventu in kable malo zaviješ in vtakneš v MOLEX kar na surovo (mal pazi pri tem početku - kam priklopiš plus in minus, da ne boš kakšne stvari skuril).

wtf?! ::

Jah sedaj uporabljam stock cooler.
Glej da ni kak elementic na pcb-ju visji od gpu-ja kot je bil pri meni
..ne razumem:8) :\

igor0203 ::

Poglej s strani jedro GPUja in potem poglej, če je v bližini kak element, ki je višji od jedra. ;) Če je, potem zbrusi hladilnik toliko, da ne bo nasedal na element, ki je višjo od GPUja, ker povzroča slab stik z jedrom.

wtf?! ::

Hvala:D, ju3 poročam;)

tiborrr ::

wtf?!, si pa res cuden, pravim, da ce imas ze v 2D modeu artefakte je cisto mozno, da si odkrusil del jedra. Si uporabil kaksne pade - podlozke ali pa vijake z maticami s podlozkami?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

tiborrr: Pravi da z original kulerjem nima artefaktov, da dela BP.

Mene pa zanima kolk od vas tukaj, ki imate VMOD narejen je odkurilo vsaj eno kartico in na kakšni voltaži. Zanima me, če je komu kartica šla zu grund z 1.4v in kakšno hlajenje je imel in kako visoko je navijal. Rahlo se bojim 1.4v moda, ker ne bi rad kar tako odkuril dokaj drage kartice.

igor0203 ::

Z 1.4V je pomoje ne boš odkuril, z 1.55V pa se bi jo že dalo s stock ali pa slabim zračnim hlajenjem. Sam ker maš pa vodno hlajenje, pomoje ni šans da jo boš z Vmodom odkuril. Seveda morš pol tud une čipke na grafični hladit, ker se to ob Vmodu začnejo zelo pregrevat in pa naj ne bi smeli Vmoda za rame delat, ker so že po defaultu Vmodani.
Na XS sem bral, da če komu grafična ob obremenitvi cvili oz. se sliši piskajoč glas, da je vzrok za to tisti čip za regulacijo voltaže na kartici, ker se pregreva. En se je baje celo spekel, ko je prijel za tist čip... 8-O

Jaka83 ::

Hvala igor0203. Vmoda za rame nimam namen delat, ker se kar udobno počutijo na 900MHz, na jedru bi pa probal malce več ven iztisnit ... vsaj GTX frekvence ane (vem da bo šlo čez te frekvence z 1.4v). Za čipke vem in bom pač kupil termalni trakec al pa en set BGA freezerjev al pa kar z dvokomponentnim od Zalmana zapopal za vedno. Moram it samo še v HTE po srebrni prevodni lak za vezja, pa da poštriham.
Aja, sem hotel omenit, da imam z vodnim kar visoke temperature, ker hladim poleg GPUja še CPU in NB na NF4 DFI Ultra-D. Grafa je trenutno v idle 41°C, zadnjič pa mi je po nekajurnem igranju prilezla do 47°C v tej vročini. Mogoče bom kmalu iz obtoka izpustil NB, samo nekako ne najdem vstreznega pasvnega hladilnika za NB, originalen se pa preveč dere ... sam bi ga sicer šel delat, samo še vseeno raje vidim, da imam vse pod vodo.

Shark-357 ::

EN 7900GT @1.4V z VF900cu zdržala cele dva ali tri dni.

Jaka83 ::

Shark-357: Ja, to sem zasledil tukaj v temi, da si jih že cel bataljon zamenjal. Kakšne si pa imel temperature na tej kartici, če se kaj spomniš?

tiborrr ::

A se je odkurla, shark? Nedolgo tega si rekel, da si sodelavcu montiral VF900 in vmod, a je to ta? >:D Jebiga, zgodi se tudi najboljsim :).
P.S.: Jaka, ti bos najprej verjetno moral odstraniti IHS oziroma ga na novo namestiti. NB lahko hladis z original hladilnikom na priblizno 2500-3000rpm. Tako sem naredil sam in mi ne gre kaj prevec cez 50°C ob obremenitvi v tej pasji vrocini (soba ima nehumanih 27°C).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

IHS?

tiborrr ::

Heatspeader, tale ponikljana ploscica bakra na procesorju.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaka83 ::

Aja, ti o procu ... ne, proc je kr vredu, mene bolj grafična skrbi.

Shark-357 ::

1.4V na karti z VF900 je blo okol 49°C če s ene motim.

Jaka83 ::

Full load to? Ker to je kar mao v primerjavi z mojo vodo. :D Sej morm tole podret tale vodni cikel, pa še enkrat speljat vse, ker mam špageterijo v kišti s temi cevmi.

wtf?! ::

Ravnokar na novo namazal s termalko.Učinek neverjeten, saj je kartica kupljena pred 2tednoma ...-5stopinj8-O .Malo se bojim montirat nov cooler zaradi Tiborrrjevih postov:8) .Kako občutljivo je jedro? Sedaj sem v dilemi, ker ne vem s čim podložit cooler, da ne bi bil neposredno naštelan na gpu8-O .

Good Guy ::

more bit neposredno sam okrog njega dej npr 0.7-0.8 mm debelo izolacijo (jst sm jo sam naredu iz zaščitnega selotejpa in mi lepo služi (za dothana)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

wtf?! ::

Lahko prilimaš eno sliko?:))

Shark-357 ::

Shima okoli jedra ne rabite ker je jedro ogromno..

wtf?! ::

In kaj ma veze, če je jedro ogromno?:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255093 (27122) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505216 (3000) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284162 (2846) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106501 (4702) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243302 (2483) simnov

Več podobnih tem