» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

-=OL=- ::

Ce bos prilotal namesto stock upora 50kohmskega tja kamor ti pravijo da ga daj bos takoj na 1.5V in ce sestejes se tiste volte ko si A,B in C povezal na ground dobis skupaj 1.85 kar je defenitivno prevec. tko da pazi =D no sej vem da bos samo vseen =D

EDIT: aja sej to mas potenciometre lol pozabu, soz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -=OL=- ()

Shark-357 ::

Vem da če zamenjaš resistor da imaš avtomatsko 1.5V ;) samo to še nisem čisto ziher da bom delal ..
Zaenkrat imam fiksen mod 1.55V z prevodno pasto +0.7V še fore z VR od prejšnjega moda se prav imam cca 1.62V (itak pa overvolta za 0.3V tako da je max 1.65V kar je pa že kar zadovoljivo za benche)

tiborrr ::

Kolko 3DM05 je zdaj, brez AA in AF? >:D Me prav firbec mantra, da bi prodal tole X850 in kupil 7900
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Shark-357 ::

Tkole 3dmark05 je šel čez brez enega samega artefakta pri 716/2000mhz >:D gpu@1.55V,ram@2.2V

Cpu je laufal le pri 2800mhz ter ram samo na 180mhz 2-2-2-5...




Še ORB...;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

LittleDevil ::

Super, mogoč sem spregledal a 2003 si kaj pognal? Tale zadevica zna pa še mene zanimat >:D

LP

JIM22 ::

Huda stvar, mogoče bom tud jaz menjal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Tole je pa že zelo hudo hitra grafa, še sreča da sem prodal X1800XT in v kratkem dobim 7900 GT, pol pa navijat do konca.:D

-=OL=- ::

O FAK! najs one!! js lahko samo upam da bi z Dice dobil taksen score na 7800gtx. no, sej bomo videli. res mega!

Type-R ::

Ta grafa pa seka!! malo še proc pa rame porihtaj pa prideš do 12k.
GJ Shark!

Moonman ::

Zelo lepo Shark. Koliko imaš temp. gpuja ?
A si se že kaj igral z LOD?


Shark-357 ::

Temperatura GPu-ja je idle 38 in load cca 43°C0:) z LOD se še nisem igral benchano je pa tudi bilo na zapacani inštalaciji winsev.


@FlyeR
Frkvenca proca in rama je tako nizka zato ker je napajalnik na RMA(fu***** Enermax:\ )
Drugače je pa proc zmožen benčat preko 3200mhz z vodnim ,ram gre pa bp na 277mhz 2-2-2-5@3.7V;)
Tak da ko končno dobim napajalnik bo pomoje tudi grafa bolj letela >:D

Aja še en info VR Vmod za gpu ki je bil objavljen na vr-zone sem moral sneti ker se mi je konstantno ugašal ekrat tako da tisti mod odsvetujem


EDIT:
-------------------------------

Evo en 3DMark03 z malo višjimi clocki grafe 720/2080mhz>:D voltaže iste se pravi 1.55/2.2V

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

eDDi ::

sicer še niam slikce k se mi mudi, ampak meni jedro zdaj leti na 720, rami so pa še nedotaknjeni skoraj :) in dobim 11k pik v 05. mal še ram popedenam pa bo :)


vmod sem pa sam nardil >:D

hecam se... nardila sta ga carja rač. slo scene shark in zbogi, hvala.

eDDi ::

evo.. mal benčanja, tak da prehitimi sharka in mu dam novi cilj :)

daj me zdaj, če me lahko ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

Good Guy ::

kr dobr leti tael grafična......

kok mate navite proce? pr tehle scoorih?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

eDDi ::

itaq da dobr leti, velik bolj kot konkurenčen ati, ki je za staro šaro (primer, kako podžgati rovtarja in uničit temo) jst mam okol 3 giga proc, pa rame na 215.

sej shark ma tud vse na default skor..
čakam da me poje :D
pol pa dalje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eDDi ()

sirotka ::

U pizda 24,6k 3dmark 038-O 8-O 8-O
Lepo:8)

LittleDevil ::

eDDi pa Shark-357 še skup dejta grafe pa SLI sprobajta >:D

LP

Good Guy ::

@eddi dobiš revenge >:D :D sam da usposobim komp8-)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

LD, cakaj da zrihtamo libertyja 620w >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

IVo ::

Med tem ko čakam na volt mod...Na enmu forumu sm zasledil da lahko na katerokoli 7900GT daš bios od XFX 7900GT (xxx serija al kaj že), ki ima nekaj višjo voltažo, torej je mogoče dobiti višje clocke. Pa še neki... eni opažajo da z zvišanjem PCI-E clocka tudi dobiš višje clocke na GPU in Mem (menijo da je 115Mhz najboljša nastavitev). Tudi sam sem to probal samo clocki so ostali enaki (vsaj coolbits jih ni hotel povišat...)
LP

Shark-357 ::

Trije čipi se kar orenk grejejo tako da sem bil primoran poseči po dremlu>:D







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

-=OL=- ::

Ja hlajenje dolocenih cipov pri voltmodu je nuja, pri meni se npr tista tuljava na grafi greje kot prasica in se 3 cipi pri mosfetih. cez vse piha vent. Ce niso ohlajeni je moznost odpovedi graficne right?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

was24184 ::

Na mimovrste sem naročil GT7900 od Gigabyta, ker je bila nekoliko dražja od Club3d in sem (neumno?!?) razmišljal da pač mora biti potem gigabytova boljša. Potem pa sem začel primerjati frekvence in ugotovil, da naj bi imela gigabytova takt pomnilnika 660 MHz, club3d pa 1320. Kaj za vraga (sem pomislil:D). Pa me zanima, a je potem gigabytova total shit al se pač da potem toliko bolj naviti?

PS-seveda pa ni nujno da so podatki na mimovrste pravi...

Jaffa ::

660 (MHz) x 2 = 1320 (DDR). Torej imata enak clock. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

was24184 ::

Ahaaa...:D Hvala za pojasnilo. Sem vedel da bo neki neumnega kar bom seveda spregledal...
Pa vseeno moram še vprašat:
A pa je kakšna razlika potem med tema dvema karticama glede na razliko v ceni? V bistvu me zanima katera je boljša8-) :8)

Jan987 ::

jest bi izbral gigabyte prav velike razlike pa ni

LittleDevil ::

Ali bomo lahko v kratkem videli kakšen SLI test na NF4 platformi? >:D

LP

Shark-357 ::

Bomo bomo brez skrbi ;)

Jaka83 ::

Jst mam pa en majhen problem, ki "upam" ga bo VMOD rešil.
24.4. sem kupil 3DClub 7900GT in jo vtaknil v takrat čist frišno DFI NF4 Ultra-D in starim dobrim Antec TruePower 430W. Nekaj dni je zadeva laufala na default brez problemov ... potem sem s coolbits poiskal maximalne frekvence (takrat 578/1568 s stock kulerjem). Vse še lepo in prav, potem pa je po nekaj dneh zadeva začela zmrzovati in sem frekvence nastavil nazaj na privzete (450/1320), kjer grafična dela brez artefaktov in zmrzovanj, tudi temperatura ne preseže 45°C. Če sedaj poizkusim poiskati maximalne frekvence se desktop začne obnašat zelo čudno ... blinkanje ekrana, artefakti po celem zaslonu in nasplošno neodzivnost Windowsov. Probal sem frišen install, druge gonilnike, Powerstrip namesto coolbits, druga Win platforma, celo napajalnik sem na koncu zamenjal (Tagan 480W 2-Force). Napajalo sem imel itak namen menjat, ker teli stari 20-pinski niso ravno kos vsemu temu hardware-u in še premalo moleksov imajo (vsaj zame).
Zdaj mi je čudno to, da se je grafična "nekoč" navila, zdaj pa že ob zelo majhnem navitju štrajka. najbrž bi VMOD na 1.4v pomagal, samo čakam še do konca tedna, ko bom imel čas vodo obesit na vse komponente.

Predvsem apeliram na tebe Shark, čeprav nisi s stock kulerjem navijal.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

rovtarček ::

jah odkuril si grafo, kaj ti bo zdej shark pomagal, še bol odkurit :D
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Jaka83 ::

LOL, kako odkuril, če pa na default dela brez problema. :\

Shark-357 ::

Hmm čudno jaz nisem imel nobenih problemov z karto je pa tudi res da stock hlajenja nisem niti probal :D
Ti daj vodo gor pa naredi 1.55V mod pa boš potem videl kako se ti bo karta obnašala .

Jaka83 ::

A ne bi bilo 1.55v mal prehudo za vodo in 24/7? Bi raje najprej šel na 1.4v, če pa to ne bo pomagalo, bom pa spucal in odnesel nazaj.

rovtarček ::

1.4 ma GTX stock
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

The B ::

Jst mam zelo podobne probleme. Kupu sem ultra-d, 3200+ in 7900GT (club 3D). Takoj sem na vse dal vodno.
ATITool je artefakte najdu šele pri 560 MHz. Pol sem pa mal "gejmal" in čez neki časa so se pojavli artefakti in po izhodu iz igre enaki simptomi kot pri Jaka83. Frekvenco sem zmanjšal na 550, 540, 530. Pri vseh se je to zgodilo. Je pa dalj trajalo. Pri 530 je trajalo ene 2h. Kšna ideja? Jedro ma največ 36°C.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Jaka83 ::

rovtarček: Ja in? 7900GT ima pa 1.2v stock. Kaj si s tem hotel povedat?

The B: No to sem hotel slišat, če je slučajno še kdo zasledil enake simptome. Si mogoče naredil kak VMOD, ali še vedno laufaš na default voltaži? Ker pomoje je problem ravno tu, da tistih 1.2v zadostuje le za stock 450MHz na jedru in če malo naviješ in 1.2v rahlo zaniha gre v penis vse skup (se pojavijo artefakti in utripanje ekrana). Nič, tale podatek, me je prepričal, da probam najprej 1.4v mod in seveda pred tem dam vodo gor, potem se vam pa oglasim z rezultati. Upam na najboljše...

PS: Zdajle navijam procesor na BOX coolerju (plata na mizi brez ohišja) in dodatnim 120mm ventom in sem parkrat pognal 3DMark05 skoz (že vsaj ene 6×), grafa je na default (450/1320) in ne dela problemov. Rahlo off topic: S procesorjem sem trenutno na 385×6.5, delilnik za ram pride ven 9, tako da rami šibajo na 278MHz 2.5/3/3/8, zdaj grem še za 5 gor pri HTT, pa da vidim kaj bo :D).

cole-22 ::

Točno tega sem se bal, ko sem se odločal ali naj vzamem 7900GT ali ne! Na Guru3D je tema o tem in 90% Evga kartic (7900GT) ima ta problem in še kaka druga firma!

Tukaj je en link...(so pa še ene dva ali trije podobni topici)
LINK

Shark-357 ::

Hja lej na XS nas je full folka ki vsi gonimo 1.55V za 24/7 tak da ni nobenega problema ;) je pa res da je dobro hladiti tiste tri čipe na katere sem jaz rebra gor obesil ker se kar grejejo.(slike malo višje)

EDIT:

Cole-22 e-vga ter XFX z black PCB niso referenčne karte ;)

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

Ja saj točno to "naj" bi bil krivec... Ta dva čipa se že po defaultu zelo zelo grejeta in ker folk navije na stock hladilniku, se očitno nekaj zjebe na kartici. Nekateri pravijo, da je treba takoj na začetku dati hladilnike na ta dva čipa preden se navija!

Jaka83 ::

Shark: Na XS sem prebral vseh 20 strani ja. Samo to je dost čudno, da se kar nekaj zjebe na kartici, ker do sedaj takih problemov ni bilo pri nobeni seriji (vsaj jaz ne pomnim). Dokaj smešno je dejstvo, da grafična na default frekvencah še vedno teče več kot odlično in brez problemov - samo kaj ko hočemo navijat.

cole-22 ::

@Shark
Kolker sem jaz prebral teme po Guruju majo ljudje težave tudi z "referenčnimi" karticami! pa na XFXu se niti ne dogaja to! Evga, Asus...
Shark možno je tudi, da se tebi ni zgodilo, ker si takoj zmontiral vodno and stuff. Na forumih v večini, ki se pritožujejo so navijali na stock hladilnikih in nato, ko je začelo zajebavat menjali hlajenje ampak je bilo že prepozno!

No sej jst sam povem kaj sem bral...

Jaka83 ::

Zdaj sem 100%, da artefakte povzroča samo navitje jedra, ker rame laufam na 800MHz (1600DDR) odkar sem zadnjič postal. Vmes sem parkrat pognal 3DM05 ter malo odigral Tomb Raider - Legend, vse brez blinkanja in artefaktov. Čim pa GPU diram je pa kriza. Skratka VMOD še probam, ... čez vikend enkrat najbrž.

MEDENA ::

385×6.5 pametno :D

Jaka83 ::

Hehe, samo testiral sem, do kam gre HTT in sem prilezel na 400, samo je brezveze, ker ne pridobiš nič. Tako kot če bi imel 8 tekmovalcev in bi število prog iz 8 povečal na 16 ... še vedno bi bilo samo 8 tekmovalcev. :D

Fonzy ::

Jaz imam pa en velk problem ker sem montiral hladilna rebra na tiste vroce dele in potem sem hotel odstraniti in dat kaka vecja hladilna rebra sem poškodoval en del ...Prosil bi čemi lahko kašen lastnik 7900gt pove kaj pise na tem cipu ki je v rdecem predelu ..Mogoče kdo ve kaj je to in kakšenj namen ima pomožnosti kakšen predlog z čim bi ga lahko namdomestil na zalost ima moj na eni strni nogice potrgane..

stran na www2.shrani.si[img stran na www2.shrani.si]
link]


Upam da si boste vzeli čas in mi lahko pomagali..

LP Mitja

Zgodovina sprememb…

Enron x86 ::

Pozdrav. Mogoče bo tole malo off topic pa bom vseeno kar sem napisal... Imam isto kartico in pri idle (stock cooling) je temp okrog 46*C, pri loadu pa okrog 52*C. Zanima me, če so te temperature u redu (glede na un stolpec v nVidia driver pages je to še "kar hladno"). Bi pa tud jest mal navijal, sicer ne z vodnim, bi pa poskusu z Thermaltake Schooner VGA (CL-G0009); dejte mal povedat če to sploh paše na kartico in če ma kdo kakšne izkušnje s tem oz kateri cooler priporočate.

Hvala.

lp

Shark-357 ::

Po moje bo najbolje če posežeš po kakem Zalmanu VF900cu.

Dejancek ::

Shark-357 :

Eddy mi je omenil da delaš VMod, a se da kaj zmenit, da bi še meni ? ;)

Shark-357 ::

Lahko ja če si iz LJ ni panike ..
Kontaktiraj me na zs pa se zmeniva ;)

Dejancek ::

Že tečem>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255093 (27122) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505216 (3000) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284162 (2846) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106501 (4702) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243302 (2483) simnov

Več podobnih tem