» »

7900GT v aciji

7900GT v aciji

Shark-357 ::

Pač problem je pri procih brez IHS-ja kjer je jedro zelo malo cca 6x6mm in je dost možnosti da ga okrušiš .
Na 7900gt je pa jedro vsaj 1.5x1.5cm in se blok ali hladilnik lepo gor usede zato ni neke bojazni ,da bi okrušil jedro

wtf?! ::

Jah, problem je ravno v AndrewSmith-ovem postu( pcb se dotika coolerja imo)...ker nimam nobenega podstavka za cooler(zato tam kjer je vijak bolj zatisnjen, cooler visi).Kaj potem pri vsakem vijaku podstavim kak košček gume? Problem pa je tudi v tem, ker ne najdem ustrezne debeline gume(cooler se ne dotika jedra ali pa je pač brez podpore)8-O :(

Shark-357 ::

Potem je preveč zategnil vijake in mu je zvilo karto,jaz sem imel K8 BOX hladilnik na 7900GT pritrjen z vijaki in vzmetmi od EDDY-a pa karta ni bila nič zvita ;)(bom prilepil slike ko pridem iz službe)

Zgodovina sprememb…

wtf?! ::

Hehe uspelo:D .Samo rezultati pa niso nič kaj obetavni(47 idle ;(, kar pomeni nekje 2 stopinji manj ).Kot sem že napisal sedaj ne morem regulirati obratov, ker priključek ni enak kot pri stock coolerju. Plata je DFI-nf4 ultra-D, cooler pa imam priključen na fan5. Kako povečati obrate?8-O

Jaka83 ::

Na FAN5 (kot vem, saj imam isto plato) imaš maximalne obrate po defaultu.

wtf?! ::

Ostali, koliko imate temperature s podobnimi coolerji?

Brvar ::

Jst mam ponavad 39° do 41° idle, zdaj poleti mam 47° (z odvito grafo). Na full-loadu mi gre okoli 56° (navita na polno), samo se zdaj ne upam zajabavat z gpu-jem in mam lepo odvito karto. Jebiga, doma nimamo klime:))

Jaka83 ::

Brvo, pa maš VMOD narjen?

Shark-357 ::

Brvo ima mojo bivšo Club3D in ima VGPU1.55V in Vddr 2.2V z K8 BOX modde3d by me ;)

GaS ::

Upam da mu bo se dolgo delala:D

Brvar ::

No, jst tut:D

wtf?! ::

Lahk bi še men malo "poštimal" grafo, Shark-357:D :))

The B ::

Eno rahlo off topic:
Kje razen v HTE se da še kupit prevodno pasto (pisalo)? Rad bi mal modificiral mojo 7900 GT pa jim je zmanjkalo. V IC elektronika tud nimajo.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Shark-357 ::

Conrad BTC hala D,klet;)

igor0203 ::

V COnradu jo majo, samo ni kot pisalo, ampak dobiš v steklenički, ki ima na pokrovčku še čopič. Tam sem jaz svojo nabavil.

Shark-357 ::

Jaz isto pasto uporabljam ,mode pa delam z izolir trakom in zobotrebcem:D

Zgodovina sprememb…

The B ::

Naaajlepsa hvala! :)
Jutr grem kupit...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MEDENA ::

Od vseh teh 7900GT katera mislite, da je kao "ta boljša" ? :)

igor0203 ::

Uuuu lej gorenc si bo pa neki prvošču... :D Pomoje je najbolš da kupš kakšno Asusko al pa BFG.

Jaka83 ::

MOJA! :D Mal heca no ... jaz bi rekel da so vse približno glih, vsaj tiste ki so po referenčnem modelu narjene in so u bistvu naštancane od nVidie (proizvajalci so jim samo svoje nalepke gor nabil).

MEDENA ::

igor : ne verjamem :) samo če jo recimo dobim za 60k, bi se morda splačalo premisliti:D ....

ampak bi teško mojo sapphire x800 gto2 prodal, ker vidim, da jih nihče ne kupuje po oglasih :\

GaS ::

Tocno tako ja8-)

Veron ::

ni točno tko, za tako ceno res noben ne kup, za nekolko nižjo pa bi kupu kdo :D

sicer pa sm sam neki začeu razmišlat v smeri 7900GT (rableno z garancijo) če bo kera nej se kdo jau >:D

MEDENA ::

jah že 40k se mi zdi premalo....ker tok malo vredna pa spet ni :\

Shark-357 ::

OT:
Veron pošlji ZS če te zanima karta ...

igor0203 ::

He he, Shark ti si pa res že diler ratu s temi 7900GT. :D

Jaka83 ::

Quad SLi, quad SLi!!!! >:D Še mal pa bo res tko.

rovtarček ::

quad sli je over-rated, vsak ko se je mal zajebal s Slijem, koj ugotovi, da 3ghz X2 ni kos niti dvema 7900GT pri 700/900, kaj šele 4im.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

Jaka83 ::

Ti štosa ne dojameš ane? :\

GaS ::

..vsak ko se je mal zajebaval z njim...

Lord.Febo ::

a ni sarkazem like nezaželjen

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lord.Febo ()

The B ::

Mod je uspel! Najprej na 1.4V, ko bom pa dosegu max s to napetostjo, pa mogoče še več... Zaenkrat 640/1600 in še testiram...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Brvar ::

@igor0203: Kater driverje si uporabil pri 3dmark05 (11500 score)? Pa na splošno, a so WHQL approved driverji slabši? Ker sam še vedno uporablljam 84.21 verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brvar ()

igor0203 ::

Uporabil sem beta driverja in sicer 91.31. Zdej uporabljam 84.21, sam se mi zdi da so dost počasnejši od unih beta driverjev. Bom spet naložil 91.31 pa bom videl, če bom v 3d01 prišel kaj višje kot pa z 84.21.

wtf?! ::

S čim odstranjujete pasto?

igor0203 ::

Jaz jo kar s papirnatim robcem. Zgleda, da je moja 7900GT po dveh tednih umrčkala... 8-O Prej sem razdrl vodno da zamenjam vodo, namontiram vse nazaj in ni slike.
V pondelk jo grem nest na servis.
Če je kdo iz LJ, ki ima danes kaj časa, naj me prosim pokliče na tel(041448225), da vidim, če je res grafična šla... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

tiborrr ::

Daj gor stock kuler pa pridi do mene. LP, Niko
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

igor0203 ::

Poglej pod ZS

Jaka83 ::

Tko, danes sem razdrl vodno hlajenje, ker bo potrebno kar dosti spremenit, da bom zadovoljen z njim. Zdaj sem dal na vse komponente originalne zračne kulerje in vse clockal na default. Na GPUju mi v idle kaže 48°C, na full load (dve tekmi NHL2006 - približno dve uri in še mal) pa je temperatura 55°C. Vse je na default (voltaža, clocki in hlajenje). To poletje je vroče zadnje cajte.

GaS ::

Se popolnoma strinjam:\

miwche ::

je mogoče kdo od ponosnih lastnikov 7900GT doživel lockupe, BSOD in artifaktanje vse počez?

moja je bfg tovarniško navita (475/680) in po dveh tednih je začela hudo zajebavat. nobene spremembe nisem delal na grafi, nisem nič navijal in to je to kar me doleti... :( šmrc, šmrc.
jo bo najbrž treba nest nazaj.

Lord.Febo ::

se dogaja, kr pogosto

igor0203 ::

Moja je po dveh tednih umrla... :| Ampak brez artafektov ipd., ampak kar na lepem.

Jaka83 ::

Tele 7900GT so ultra občutljive. Moraš imet srečo, da pravo trofiš. Jst samo upam, da bo moja zdržala 1.4v mod in da bo delala vsaj eno leto. Zdajle sem končal s testiranjem vodnega hlajenja na suhem in grem namontirat vse v kišto brez NB bloka. Ko bom zadovoljen s temperaturami pa 1.4v mod pade in poročam. Pa opazil sem, da sem ob prejšnjem montiranju vodnega hlajenja rahlo okrušil en vogal kartice ampak vseeno dela tako kot prej. :8)

igor0203 ::

A to si jedro okrušil al kaj? Maš pa srečo, da ti še dela... ;) Naredi si shim iz neke pene, samo toliko, da ti blok ne more jedra poškodovat.

wtf?! ::

Ja...s temi BFG karticami je zelo veliko težav.V bistvu ne vem niti za enega, ki bi mu delovala normalno(navita):\ ;(( .Najraje bi jo "pomotoma poškodoval">:D in jo zamenjal za kako club 3D ali asus;).

typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wtf?! ()

Shark-357 ::

Fizične poškodbe ne spadajo pod garancijo(okrušeno jedro,vmod,poškodovani elementi..)
Pa take stvari ne govori online ker prodajalci spremljajo forume ...

wtf?! ::

Ma lol, če se hecam:D ;) :\

igor0203 ::

Shark, lahko se zgodi tud, da ti nisi nič poškodoval, pa serviser poškoduje pa potem krivdo zvali nate (hint: Mlacom ;(( ) in se z novo grafično/komponento samo obrišeš pod nosom
Sam očitno je s temi BFG kar dost problemov, ker ko sem v pon bil na servisu pri Eventusu, je bilo kar nekaj BFGjevih 7900GT, čeprav naj bi bile zelo kvalitetne. :|


edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Jaka83 ::

Tko, voda je gor, zadeva dela, temperatura GPUja je za 5°C nižja kot takrat, ko je v sistemu NB blok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255093 (27122) fr4nc
»

Radeon 1900GT na testu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505216 (3000) WhiteWolf
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284162 (2846) Primoz78
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106501 (4702) strumf666
»

Težave tovarniško navitih grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
243302 (2483) simnov

Več podobnih tem