» »

Nastavitev routerja

Nastavitev routerja

Tomzy1 ::

Imam Linksys WRT54G. Ko vtipkam v ekplorer http://192.168.1.1 da pridem do setup strani se mi stran odpre vendar je nepopolna. Manjka tekst, tako da ne morem nič nastavljati in spreminjati. Router sem priklopil pri sosedu, kjer je vse delalo normalno.
Mi zna kdo povedati kaj je narobe z mojim računalnikom.

Hvala za pomoč.

trek@s ::

Poskusi v drugem brskalniku.

Tomzy1 ::

Poskusil sem tudi v Mozilli.

exdrumer ::

Pozdrav.
Tudi jast imam podoben problem. Imam router ASUS WL500g in ko sem ga hotel instalirati se mi pojavi ali v kitajščini ali pa kar eni znaki. Ko hočem spremeniti enkripcijo na srednje evropsko ali katero drugo mi nič ne prime. V mozili firefox-u pa mi nekako začne delati vendar mi noče nadaljevati na naslednjo stran (kot da je brskalnik of-line). ;(

damijanf ::

Jaz tudi imam podoben problem.

Naenkrat ne morem dostopat do routerja..vpišem v explorerja ali pa v firefoxa 192.168.8.1 pa nijente..
Ne najde strani oz. routerja.

Do prejšnjega tedna je mi pa še to delalo.
A bi mogoče lahko bilo kaj krivo to, da sem zraven obesil še en laptop preko mrežne stacionarca (crossover)..
Med routerjem in računalnikom(računalniki) je še switch...ki pa mislim da ne bi smel imet nobenega vpliva.. pa tudi priklopil sem se direkt na routerja, pa mi ga ne najde..
Prav tako internet in medsebojno komuniciranje v mreži deluje normalno.
Bilo bi mi tudi vseeno za dostop, vendar ga točno sedaj potrebujem, da si odprem port za ta računalnik, da bom lahko dostopal do njega tudi iz službe..

Rešitve?
Reset mi ne svetujte, ker router je v sosednji bajti, in od tam imam napeljan kabel. Tako da dvomim, da če pozvonim pri lastnici a mi dovoli reset routerja, le-ta odgovorila pritrdilno.
Edino če je nastavila tako, da naša mreža nima več dostopa do šarjenja po routerju...A se da to?

Obenem bi še povprašal, al je možno da ta obešen laptop vidijo tudi drugi ki so na mreži..namreč sedaj ga vidi samo ta stacionarc, kateri se seveda lahko tudi "spogleduje" z ostalimi računalniki v domači mreži in obratno.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547320 (714) d4vid
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328657 (29113) ignats
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981543 (13304) brez-imenko
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951108 (22858) simone
»

Službeno omrežje se sesuva

Oddelek: Omrežja in internet
276892 (6011) thebaloh

Več podobnih tem