» »

Službeno omrežje se sesuva

Službeno omrežje se sesuva

fotografnik ::

Imamo strežnik z MS Windows 2003 SBS in 8 postaj povezanih v omrežje. Pred časom se je začela mreža nenadzorovano rušiti polagoma po postajah. Najprej tiste z Win7, nato Viste in nato XP-ji. Z izklapljanjem sem prišel do domneve, da je možen vzrok wireless router v omrežju. Tega sem zamenjal z novim, vendar se težava ponavlja. Je mogoče, da vzrok tiči v pred kratko nabavljenimi telefoni (iphone in samsung android), saj so težave nastopile ravno ob prijavljanju omenjenih telefonov v omrežje. Lepa hvala za odgovore in lep pozdrav, Matej

ToniT ::

Preverite najprej, če nimate kakega virusa v omrežju!

tony1 ::

Kaj pomeni sesuva? Dela počasi, sploh ne dela?

Računalniki ne dobijo IPjev zjutraj, ko jih prižgeš? Možno je, da se ti kot DHCP strežnik oglašuje tudi Wireless router (pravi DHCP strežnik imaš verjetno na 2003 serverju?). Pojdi na router in poglej, če ima prižgano DHCP dodeljevanje naslovov. Če ima, mu DHCP ugasni.

Sicer pa je možnosti še več, od zanke v omrežju do collisonov zaradi napačno spogajanih portov (če autonegotiation ne dela pravilno oz. je napačno nastavljen)...

SeTAr ::

Najprej fizično loči omrežje na kterem se nahajajo strežnik in delovne postaje od omrežja na keterega se prijavljajo druge naprave.

Kaj drugače sploh pomeni da se omrežje "ruši"? Imajo postaje še vedno veljaven interni ip/gateway in vseeno ne morejo dostopati do omrežja ali morda celo ethernet linki padejo?

Daedalus ::

Verjetno se na wifi routerju ni izklopil DHCP... pa zadeva dela štalo. Al maš pa res mini pool naslovov, pa ti jih sfali. Čeprav v tem primeru naprave, ki že imajo IP, tega obdržijo in se sam novi clienti ne morejo prijavit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fotografnik ::

Hja, težava se pojavi naenkrat in računalniki en za drugim cepajo z mreže. Do takrat pa deluje vse normalno. Očitno pride do nekega dogodka, ki sproži težave v povezavi (dostop do mrežnih diskov, pošta, internet). Sedaj imam izklopljen router in deluje vse kot je treba. Na Wi-Fi routerju (CISCO E4200) imam sledeče nastavitve.
 cisco

cisco

fotografnik ::

evo kolegici je zmanjkala povezava, sem jo pingnil z moje postaje BP. Sama pa ne more nič (internet, mrežni diski, pošta).

Daedalus ::

Če jo lahko pingaš, pol povezava dela. Preveri, da ni res kak virus, ki generira malo večje količine sranja po mreži, pa zaradi tega "ne dela".
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fm13 ::

fotografnik je izjavil:

Sedaj imam izklopljen router in deluje vse kot je treba. Na Wi-Fi routerju (CISCO E4200) imam sledeče nastavitve.
 cisco

cisco


Ko sem videl tole slikco, sem se spomnil na svojega starega Linksys-a:
Pol leta nazaj sem imel podoben problem doma. Imel sem router Linksys, moja draga pa si je omislila Samsungov GalaxyS. Takrat so se začele pojavljati težave z dostopom do interneta, povezava je padla, tudi komunikacija v lokalni mreži je crkovala... Kmalu sem ugotovil, da se to zgodi v trenutku, ko se na Samsungu aktivira wireless.
Rešitve nisem našel, pomagal je samo reset routerja. Linksysa sem kasneje zamenjal drugim routerjem (drug proizvajalec), ki nima nobenih takih težav...

roscha ::

VFM13 Bah, zamenjal bi le origial firmware s kakim opewrt ali ddwrt, ne pa kar cele "gajbe".

tony1 ::

fm13: Možno je, da si "po zraku" naredil zanko, če si imel oba LAN vmesnika nastavljena z isto mrežo.

Videl sem tudi že kište za domačo uporabo, ki so vseeno odgovarjale na DHCP requeste, čeprav je bil v spletnem vmesniku DHCP strežnik ugasnjen...

Za začetek priporočam nadgradnjo routerja na zadnjo verzijo...

Za več informacij pa nariši kakšno skico omrežja, skupaj z IP naslovi...

fm13 ::

tony1 je izjavil:

fm13: Možno je, da si "po zraku" naredil zanko, če si imel oba LAN vmesnika nastavljena z isto mrežo.

Možno, nimam pojma, takrat se mi ni dalo zgubljati časa in sem enostavno zamenjal šest let staro napravo z novo :)
Zanimivo je bilo to, da so se težave na lan-u vedno začele par sekund za tem, ko je Samsung dobil IP. Vse druge naprave, ki so v mreži preko wireless-a, so delovale OK in niso povzročale težav (2x laptop, še 2 telefona (symbian, ios), TV). Mogoče bi moral najprej nadgraditi Androida :)

fotografnik ::

Takole,preverjeno, težava je bila definitivno v androidu. Ko se je sodelavec s samsungom v žepu pojavil v pisarni, so začele postaje kot za stavo cepati z mreže. Problem sem rešil po vašem nasvetu in to z nadgradnjo FW za E4200 z 1.0.0 na 1.0.3. Sedaj zadeva deluje BP. Hvala za nasvet! LP, Matej

zee ::

Mogoce zamenjas obstojeci FW na routerju z DD-WRT.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fotografnik ::

Ko smo že pri FW. Doma se mi od časa do časa sesuje Linksys ov WRT54gl. Zanima me ali kaj pridobim na reliabilnosti če nadomestim FW s tomatom ali podobnim. kaj priporočate? Hvala in lp, matej.

5er--> ::

Ja. (samo ne pozabi na 30/30/30 reset)

tony1 ::

fotografnik je izjavil:

Ko smo že pri FW. Doma se mi od časa do časa sesuje Linksys ov WRT54gl. Zanima me ali kaj pridobim na reliabilnosti če nadomestim FW s tomatom ali podobnim. kaj priporočate? Hvala in lp, matej.


Naloži Tomato in bo nekaj bolje.
Upoštevaj pa, da ima kištica omejeno količino RAMa, in če imaš odprtih preveč sej (connectionov npr. na travniku) naenkrat, se lahko začne dogajati štala...

thebaloh ::

roscha je izjavil:

VFM13 Bah, zamenjal bi le origial firmware s kakim opewrt ali ddwrt, ne pa kar cele "gajbe".

Se strinjam!
Najprej kar sem naredil ko sem kupil e4200 sem mu naložil dd-wrt

5er--> je izjavil:

Ja. (samo ne pozabi na 30/30/30 reset)

kaj to pomeni? Bolj po domače.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

ToniT ::

thebaloh ::

ToniT je izjavil:

Klik!

HM na mojem e4200 js tega nisem naredil....

thebaloh ::

Še nekaj me zanima glede ftp serverja.
Na računalniku sem si ustvaril ftp (deluje seveda samo takrat ko imam računalnik prižgan da se razume)
Problem nastane ko želim preko ip recimo 84.25.25.177 vstopiti v ta ftp se ne zgodi nič.
Preveril sem če ftp deluje znotraj mreže, se pravi 192.1681.147 in dela ko pa bi rad dostopal iz drugih zunanjih računalnikov pa to ne gre. Morda kaka ideja?

5er--> ::

Pojdi v nastavitve routerja in nastavi port forwarding iz porta 21 (TCP) na routerju (ki ima wan IP 84.25.25.177) -> na port 21 (TCP) računalnika znotraj mreže (192.168.1.147).

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Po...

Edit: Lepo je, da imaš nastavljene tudi fiksne DHCP naslove (Static DHCP) -> da bo 192.168.1.147 vedno računalnik s ftp strežnikom in ne kakšen drugi.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/St...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

thebaloh ::

ToniT je izjavil:

Klik!

Kaj tukaj želijo? Imam prav najprej držim reset tipko za 30 sec, potem sklopim ruter in tipko še vedno držim 30 in nato zopet 30 sekund ko vklopim brez da bi od začetka do konca kdaj spustil tipko reset?

Ali to drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

thebaloh ::

5er--> je izjavil:

Pojdi v nastavitve routerja in nastavi port forwarding iz porta 21 (TCP) na routerju (ki ima wan IP 84.25.25.177) -> na port 21 (TCP) računalnika znotraj mreže (192.168.1.147).

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Po...

Edit: Lepo je, da imaš nastavljene tudi fiksne DHCP naslove (Static DHCP) -> da bo 192.168.1.147 vedno računalnik s ftp strežnikom in ne kakšen drugi.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/St...


ipje sem si na ruterju nastavil tako da imajo vedno enakega, ko ne vem zakaj mi to še vedno ne deluje!
Kje mislite da naj odprem porte Posredovanje vrat ali Proženje vrat oz. Proženje vrat slika:

A. Smith ::

thebaloh je izjavil:

ToniT je izjavil:

Klik!

Kaj tukaj želijo? Imam prav najprej držim reset tipko za 30 sec, potem sklopim ruter in tipko še vedno držim 30 in nato zopet 30 sekund ko vklopim brez da bi od začetka do konca kdaj spustil tipko reset?

Ali to drži?



DA.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

thebaloh ::

A. Smith je izjavil:

thebaloh je izjavil:

ToniT je izjavil:

Klik!

Kaj tukaj želijo? Imam prav najprej držim reset tipko za 30 sec, potem sklopim ruter in tipko še vedno držim 30 in nato zopet 30 sekund ko vklopim brez da bi od začetka do konca kdaj spustil tipko reset?

Ali to drži?



DA.

Morda veste odgovor za porte?

amigo_no1 ::

Prestavi jezik na ANG in poglej kje piše "port forwarding".

thebaloh ::

amigo_no1 je izjavil:

Prestavi jezik na ANG in poglej kje piše "port forwarding".

Port Range Forwarding tako mi naredi program Simple Port Forwarding in ko grem na katero koli stran ki je namenjena testiranju portov mi javi da je recimo port 21 odprt. Ko v notranjem omrežju poizkusim ftp mi deluje, ko pa želim dostopat z ip-jem pa mi ne deluje. :( To sem imel nastavljeno že sigurno 5 let, sedaj ko pa sem zamenjal futer pa se mi to pojavi.
Pa še media player sem kupil, morda ga tudi on kaj "serje" saj Ima media tank S900 notranji HDD in tudi svoj ftp server. Ampak pri tem playerju ne morem nastavljat drugega kot ip.

thebaloh je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Prestavi jezik na ANG in poglej kje piše "port forwarding".

Port Range Forwarding tako mi naredi program Simple Port Forwarding in ko grem na katero koli stran ki je namenjena testiranju portov mi javi da je recimo port 21 odprt. Ko v notranjem omrežju poizkusim ftp mi deluje, ko pa želim dostopat z ip-jem pa mi ne deluje. :( To sem imel nastavljeno že sigurno 5 let, sedaj ko pa sem zamenjal ruter pa se mi to dogaja.
Pa še media player sem kupil, morda ga tudi on kaj "serje" saj Ima media tank S900 notranji HDD in tudi svoj ftp server. Ampak pri tem playerju ne morem nastavljat drugega kot ip.


hvala

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372326472 (26928) ignats
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166215 (31108) hojnikb
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343502 (2742) hojnikb
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217319 (6459) AC_DC
»

DHCP isti IP za wifi kot za kabel

Oddelek: Omrežja in internet
152692 (2163) Invictus

Več podobnih tem