» »

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

Oxford ::

Živjo!

Imam Asus WL500g Premium router in imam (že spet) probleme s porti. Nastaviti moram namreč port 443 (https) za povezavo z banko NLB. Nastavil sem si takole, kot je prikazano na sliki:



... pa mi noče izvesti povezave. Na tehnični pomoči v banki so mi povedali, da mora biti port odprt v obe strani, zato sem nastavil BOTH. Kje sem kiksnil?

P.S.: nastavitev za e-mule (po sliki) mi deluje brez problemov. ;((

P.P.S: tudi v Windows firewallu sem dodal oba UDP in TCP pod 'Exceptions', pa mi prav tako ne dela.

OmegaBlue ::

Em. Port forwarding je za K tebi ne za STRAN od tebe, 443 ti ni potrebno odpirati.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Oxford ::

Ja, samo za Proklik mora potekati varna povezava v obe smeri. A ni tako? :8)

A se še na kak drugačen način odpre porte poleg t.i. forwardiranja? Poskusil sem tudi s 'Port Trigger' in isto ne dela.

Oxford ::

Mi je uspelo vzpostaviti povezavo s temi nastavitvami routerja, kot sem jih prikazal na sliki. Uporabil sem še en programček, ki se nahaja v 'Proklik' direktoriju na disku in nastavil tisto, kar bi moral že takoj. Obkljukati je potrebno še način povezave z banko, ki je HTTPS.

OmegaBlue, vseeno hvala za pomoč.:)

Sadida ::

Ta IP vpišemo v brskalnik. Če je vse uredu se nam prikaže stran, ki nas poziva da vstavimo geslo, geslo je lahko prazno ali pa na privzeti vrednosti npr: "admin" ali "password".

Tukaj sm naletel na težave in sicer ko IP routerja vpišem v brskalnik se nič ne odpre. Torej kaj sedaj?

Pa še to, porte moram baje odpreti zaradi emule(ki mi nedeluje) in soulseek(ki mi tudi nekam čudno deluje) Zanima me kakšne porte moram odpret?

Matheeew ::

Bom še sam lonček pristavil.

Poskušam vzpostavit remote desktop iz službena domači računalnik.

Doma sem odprl in forwardiral port 3389. Vseeno mi povezave ne uspe vzopstavit. Doma sem si pod system omogočil remote desktop

Javi mi napako: The clinet could not connect to the remote computer. Connection could nott be enabled or the computer might be to busy itd.

Ker mi doma deluje medsebojno remote med dvem rač. normalno, sklepam , da je vseeno težava v ruterju.

Uporabljam pa Drytek 2200E.

Porte sem odprl, kot kaže TUKAJ. Sem pa tudi odprl port v Firewall setup.

Še kakšna ideja??

AtaStrumf ::

Se opravicujem ce ponavljam vprasane, ampak se mi mudi. Zanima me kako je treba nastavit router, da ti deluje remote desktop??? Ce priklopim PC direkt na modem dela super, ce pa preko routerja pa noce delat :'(.

OmegaBlue ::

Port 3389 TCP/UDP forwardaš na svojo mašino oz. tisto do katere želiš dostopat od zunaj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AtaStrumf ::

Thanx ampak jaz tega na tem glupem Thompsonu od AMIS-a ne najdem.

amigo_no1 ::

@AtaStrumf
Home / ToolBox / Game & application sharing


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

AtaStrumf ::

Thanx jeje997, bom sprobal ob priliki pa porocam :).

CirCA|PhP ::

Hej!
Imam isti router k Oxford, Asus WL500g Premium, vendar imam že prej probleme. Samo enemu računalniku določi IP naslov, ostalim ga pa noče, pa če je žično ali brezžično povezan. Vse se ustavi pri "dodeljevanju omrežnega naslova". Imam pa nastavljen na avtomatsko dodeljevanje IP naslovov n DHCP strežniku. Pa tudi, če dam Manual in sam vpišem glede na MAC naslove, vseeno ne dela. Je mel kdo podobne težave?
http://www.icevulcano.com

20sdfj093f ::

Da ne odpiram nove teme, zdi se mi da tole pade v to temo...

Imam težave z mulinim lowid-jem. Kaj bi mi v WinXP lahko dodatno blokiralo porte?

Z online portscanom sem ugotovil, da mi jih router 1418TX pravilno posreduje na lokalni IP, vendar ne pridejo skoz, četudi izklopim Windows Firewall. Očitno je problem v Windows, torej.

Od ostale navlake imam nameščen zgolj AVG Free, ki pa je le antivirus in naj ne bi vplival na porte? Kje je torej problem?

Hvala,
D.

Tody ::

Ponudnik ti lahko blokira zadevo. T2 ma privzeto srednjo varnost kar blokira večino portov, amis ma tud nek paket, siol ma bitdefenderja itd itd...

tiger100 ::

Jaz imam router NETGEAR in sem na vseh trackerjih nepovezljiv in tudi na utorrentu imam vedno klicaj. Kako bi lahko odprl porte ali kaj je pač narobe

jan01 ::

jack10 ::

Zdravo

Imam Netgear VGR614v6. Uspelo mi je odpret 1 port in to je 192.168.1.3. Če želim odpret kateri drugi port mi napiše:

Port conflict with other service.

Kaj bi bil lahko problem.

Hvala

roli ::

Imam majček nproblemček z temi porti.In sicer v Azureusu imam pod NAT OK in zeleno ampak DHT Firewalled mi piše in gori rumeno ta drug indikator.Forwardirav sem porte 6881-6889 (TCP in UDP) in port 32709 (TCP in UDP).To mi je predlagal Azureus.Drugače nimam nobenega drugega firewalla, samo tega v routerju.
http://www.r00li.com

jan01 ::

Forwardirati moraš le tisti port, ki siga nastavil v azureusu in nič drugega.
Drugače priporočam µtorrent 1.6 oz 1.6.1 download link do teh verzij

roli ::

Nažalost uTorrent ni za linux kolikor jaz vem!
http://www.r00li.com

jan01 ::

pogooglaj utorrent wine (preverjeno dela!), recimo tole,

roli ::

Wine sicer nimam sem pa poizkusil preko Crossover Office in stvar dela vendar se ikone ne vidijo ampak so samo črni kvadratki!
http://www.r00li.com

Wolfman ::

Jst mam problem s porti.Sm že enkrat probal mislim da je blo za apache server in mi ni delalo. torej,jst upišem moj ip v internet pol mi pa napiše username pa password pa ne vem kaj tja vpisat?
če kdo ve sem putil že prazno, poskusil sem vpisati admin pod boje user pod oboje potem ime in geslo ki sem ga dobil od siola in ni bilo nič. kaj naj naredim(mimogrede ta računalnik je gost) aja imam pa router netgear wgt624 in usb adapter wg111t

Wolfman ::

sorry za dvojni post. mislim da morem odpret porte ampak ne vem kaj to pomeni in kako to narediti-Torej če bi mi kdo razložil po SLOVENSKO. In tam ko vpišem v IE xxxxxxxxxx zahteva geslo katero ne vem kaj napisat

gzibret ::

Poglej v navodila, tam imaš (bi moral imeti) geslo. Na mojem je bil po defaultu username in pass "admin", lahko pa probaš še kaj v tem stilu: 00000, 12345....

Če nimaš navodil, pejt na web page proizvajalca in si od tam zloadaj pdf.
Vse je za neki dobr!

Wolfman ::

Sem dal pod povezavo/dodatno pol pa zaščiti moj računalnik in spodaj so nastavitve sedaj pa ne vem kako vpisat kakšne izjeme požarnega zidu

roli ::

To se bastavlja preko web vmesnika.To kar ti omenjaš je pa nekaj čisto drugega.Greš v brskalnik in v naslovno vrstico vpišeš 192.168.1.1 oziroma IP, ki ga ima tvoj router (piše na nalepki na njemu ali pa v navodilih za uporabo).
http://www.r00li.com

1309976 ::

Imam router WPN824v2 in uporabljam dc++.
Od kar sem inštaliral router ne morem več usposobiti dc++ oziroma uporabljati programa.
Mi lahko nekdo napiše tortl ziher postopek, da bo možno iskanje in prenos podatkov z programom DC++. Sem bral po raznih napisanih navodilih, pa se nakako ne znajdem zgleda, ker stvar ne dela kot bi mogla.
LP
Leon

p.s.
Predvsemnaprošam lastnike tega routerja, če mi lahko posredujejo kako se router pravilno nastavi, da bodo delovali tudi programi kot je dc++.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

r5r ::

Kako v Linux okolju (z iptables) preusmeriti promet iz 192.168.0.2:1000 na 192.168.0.10:2000 ? Torej, da sta oba IP naslova v istem omrežju, direknega dostopa do *.10:2000 ni.
And it makes me wonder.

20sdfj093f ::

OK, zdaj bom pa živce zgubu...

Moj poceni Level1 router FBR-1418TX očitno spušča promet skoz porte, ki mu jih napišem... ker če zalaufam nek online portscan test za porte, ki jih odprem, se tej ne pojavijo v logih (torej promet čeznje spusti skoz), portscan na zaprtih portih pa se zabeleži in blokira... To pomeni, da mi ISP (Telemach - ARNES) ne blokira nič, če pride do routerja zahteva, router pa je pravilno nastavljen.

Očitno je problem na mojem PCju. Imam Windows XP in tudi če izklopim Windows Firewall še vedno ne pride do konca. Čeprav ga raje vklapljam, sploh ker so omenjeni porti vnešeni. Vse skupi pa rabim za službeni VPN in KosmatoŽivalTM in zadeve so mi že delale, potem pa enostavno nehale...dosadno. Ker ne najdem, kje se ustavi.

Druge navlake v stilu Firewallov nimam. AVG Antivirus naj ne bi blokiral ničesar. Lahko bi ga odinštaliral pa se mi zdi nesmiselno (nepotrebno + menim da je težava drugje).

Kje pa je težava spljoh? ;((

Hvala za pomoč,
D.

jan01 ::

Kot si že napisal: v cenenem-zaničnem routerju.
Rešitev: na bolhi prodaj in kupi ali buffalo whr-hp-g54 (55€) ali pa linksys wrt54gL -75€. Vseeno katerega, samo zamenjal boš firmware na dd-wrt ali tomato ali xwrt in imel odličen router(glede na ceno/zmogljivost....)

20sdfj093f ::

Živjo,

težava odpravljena. Ceneni router ni tako zanični, saj očitno deluje.

Malo sem popucal navlako na XP mašini in ugasnil določene (nepotrebne) service, pa zadeva deluje - očitno mi je en service blokiral promet? :(

Hvala vseeno
D

tris ::

Torej imam problem že izpostavljen TULE

na kratko: nabavil BUFFALO WHR-HP-G54-2 ...... vse dela OK le eMula ima lowID(brez ruterja highID BP)...........zaradi določenih drugih zadev(menjava MB) sem na novo postavil cel sistem(format C itd.)........ampak še vedno isto.......FW nadgradil na TOMATO....in zadeva je boljša(BP nastavilo porte z UPnP) ampak na muli še vedno LOW ID.

Imam pa SIOLOV Trio....torej oprema(kom.prehod) pred routerjem je SAGEM.

Kakšna IDEJA ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

tris ::

Ok , urejeno ....na SAGEMU je bilo potrebno izklopiti samodejno prijavo(v nasprotnem primeru dela SAGEM kot router)....2 routerja zaporedoma pač nista "najbolj primerna" :D za optimalno delovanje eMule in highID.

gruntfürmich ::

pozna kdo najbolj kul nastavitve za linksys wrt 54 gl z dd-wrt firmwarom? rad bi imel vsa vrata odprta in čim nižji ping. kaj je pomembno?
zaenkrat sem se vrgel v DMZ, ker mi sploh ni uspelo odpret portov, firewall off. nekako to za prvo silo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yunai ::

Zivjo!

Mam amisov internet in speedtouch 706 modem.

Poskušam dobit HighID na eMule, ampak noče forwardat portov. Pogledala sem tist link, kjer ti piše, da nastaviš static IP in potem dodaš nov device na listo dovoljenih.
Takole zgleda povzetek nastavitev:
badaboo-t5oi1k9

Information

Status: Active
Type: Generic Device
Connected To: ethport1 (Ethernet)

Addressing

Physical Address: 00:13:f7:71:55:18
IP Address Assignment: DHCP
IP Address: 192.168.1.64
Always use the same address: Yes
DHCP Lease Time: 49 days, 2:24:32

Connection Sharing

Game or Service
-eMule


Ta static IP mislim da sem nastavila (tam v Winsih) in če se ne motim je to očitno tle iz Always use the same address: Yes.

Zaenkrat sem dodala eMule na seznam in nastavila v muli tiste porte, kot so bili prednastavljeni tule v nastavitvah. Ko zaženem test portov, mi napiše da TCP ne dela in da UDP ne bo testiran.

Firewall mam izključen na modemu in v Winsih, tako da mora bit problem v nastavitvih za ta modem (nekje sem slišala da igra tudi vlogo routerja).

Ko sem hotela dodat nov device, pa ne vem katere podatke vpisat. Obrazec je takšen kot na tej strani:


Kaj tu vpišem? Katere porte nastavim na muli?
A je potrebno nastavit še kaj drugega?

badeja ::

Pozdravljeni,

Tudi jaz imam težavo z vzpostavitvjo povezave oddaljenega namizja. V istem omrežju mi zadeva deluje super na vseh računalnikih, ko pa hočem priti na katerega od računalnikov od zunaj pa nastopi težava in ne moram noter.

Uporabljam naslednje zadeve:

- siolov internet, modem sagem
- router tp-link

Prosim vas za pomoč kaj moram naredit, da bom lahko prišel iz drugih omrežij do svojega pc-ja.

Najlepša hvala za vaše odgovore!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Zakaj pišeš z velikimi črkami?!?

Pretirana uporaba velikih črk pomeni DRETJE in je v nasprotju s pravili slo-techa:

6. člen
1. Prepovedana je pretirana uporaba velikih črk (kričanje). Pretirana uporaba pomeni več kot 10% VELIKIH ČRK.


Prepričan pa sem, da ti bodo moderatorji pogledali skozi prste, če jim dokažeš, da hodiš v prvi razred in se še niste učili malih tiskanih črk! >:D
- Hoc est qui sumus -

badeja ::

Pozdravljeni,

se opravičujem za velike crke v prejšnjem sporočilu. Vprašal, bi vas, če uporablja kdo TP-link router in kako ga moram nastaviti, da bom lahko dostopal do svojega PC-ja z drugih omrežij. Hvala za pomoč.

Mati ::

Pozdravljeni,

imam res nenavadno težavo. danes me je kmlical kolega, da mu pridem pregledat mrežo, ker naj bi imel neke težave s povezovanjem, oziroma omrežnim printanjem ipd...
Imajo router Linksys WRT54G, vanjga pa vklopljen server + 2 mašini. Dodatni 2 mašini sta priklopljeni wireless.

Obe mašini in server ki so vklopljeni s kablom se med seboj vidijo in tudi printerje si delijo brez problema. Oba notebooka, ki sta na wireless pa najdeta mašine samo če iščem pod IP naslovom, recimo 192.168.1.101. Če vpišem ime računalnika recimo Tone2 ga ne najde pa čeprav ima Tone2 IP 192.168.1.101 in ga je pred tem bilo mogoče najti.
OK, kljub temu, da notebook vidi server, če ga iščem pod IP, pa nikakor noče deliti printerja. vendo napiše, da nima pravic, obrnite se na administratorja...
Ko sem predvideval, da mora biti napaka na omrežju wireless/cable, sem notebook priklopil s kablom. In glej ga zlomka zadeva se obnaša popolnoma isto, pa čeprav ostala dva kompa brez težav delujeta, ko sta priklopljena s kablom.
Vse nastavitve so iste, vklopljen je guest account, izklopljeni vsi firewall-i...

Ima kdo kakšno idejo?

Alex64 ::

Jaz bi pa samo nekaj vprašal. Kolega bi rad vporabljal remote desktop connection od xp-jev in to tako, da bi od doma iz svojega prenosnika (ima xp-pro, ADSL) dostopal do računalnika na delu (xp-pro,kabelski net) . Pc na delu ima nameščen autocad. Kakšno pasovno širino bi moral imeti, da bi mu kolikor toliko tekoče delalo na pc-ju doma oziroma, da bi se dalo normalno uporabljati. Ali mora biti povezava na obeh pc-jih zmogljiva, ali mora biti zmogljivejša povezava na pc-ju, ki se povezuje na drup pc. Če je kdo s tem seznanjem bi ga zelo prosil za odgovor in izkušnje. Hvala.

imagodei ::

Alex64@ Jaz bi pa samo nekaj vprašal.

Ne ga lomit, a res? 0:) :))

Alex64> Kolega bi rad vporabljal remote desktop connection od xp-jev...


Vporabljal? Kaj pa je to? Misliš _U_porabljal?

Hitrost nima posebne veze. Vsak ADSL dostop nad 1Mbit bi moral čisto zadostovati. Pri delu z RDC se prenaša samo slika z zaslona, ne pa ostali podatki. Če mu slika gladko teče (premikanje miške, solidna odzivnost pri odpiranju oken in switchanju med okni), potem ne bo imel problemov.

Je pa težava lahko drugje: ko so moji sodelavci to poskušali od doma, jim so imeli probleme, ker niso videli vseh črt... Včasih so dobili na svoj zaslon doma samo meni in orodno vrstico od Autocada, namesto modela pa so dobili samo črno ozadje.

Mislim, da je stvar podobna, kot če preko remote desktopa hočeš gledati film v kakem playerju ali na Youtube. Pač ne vidiš slike, ampak dobiš črno ozadje.
- Hoc est qui sumus -

Alex64 ::

Povezava je 1024/256 kbit/s in to pri obeh.
Slika pa ne teče gladko (v ozadju ne teče nobena mula in podobno). Ko recimo odpiram na drugem server pc-ju kakšne slike (jpg,bmp) se le te izrisujejo kot, da bi imel 56K modemsko povezavo. Skratka zadeva je zelo moteča in ne tekoča. Testiral sem tudi VISTA/VISTA a je bil rezultat isti. V remote nastavitvah sem odkljukal ves balast(desktop,...). Poskusil sem tudi z TightVNC a rezultat je bil identičen.

imagodei ::

XP-ji imajo vgrajen Remote Desktop Connection, ki deluje precej bolje, kot VNC. Če te prav razumem, uporabljaš (Real)VNC in TightVNC?

Probaj z RDC. Na server mašini moraš omogočiti dostop (V Lastnosti od Moj Računalnik) na client mašini pa v Start - Zaženi vpišeš mstsc.

Če pa slučajno uporabljaš RDC in imaš kljub temu probleme, pa zna biti težava v tistem 256 Kbit uploada. Če je na server strani prav tako paket 1/256, potem gredo podatki o sliki iz server mašine k client mašini lahko kvečjemu s takšno hitrostjo, v praksi pa še nižjo. To slednje pa je lahko problem.

Izmerita, kakšen ima server mašina dejanski upload.

EDIT: Aja, sori, vidim, da si uporabljal RDC. Kakorkoli že, edini podatki, ki šibajo po RDC/VNC so podatki o sliki in podatki o input signalih (tipkovnica, miška). Gre za zelo majhno količino podatkov, 256 Kbit pa zna biti ravno na meji (32 KB/sek minus overhead, minus izgube na parici...). Če gre zadeva na strani server PC še preko kakega routerja in gredo ven še kakšni podatki, je stvar lahko na meji uporabnosti. Bi svetoval večjo pasovno širino za upload na strani server PC-ja.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

CaqKa ::

>>> Je pa težava lahko drugje: ko so moji sodelavci to poskušali od doma, jim so imeli probleme, ker niso videli vseh črt... Včasih so dobili na svoj zaslon doma samo meni in orodno vrstico od Autocada, namesto modela pa so dobili samo črno ozadje.


verjetno to odpraviš tako da rendering ravno ne nastaviš na opengl.

Fifty ::

še en tak k ima podobne probleme, in sicer :

router : Linksys WRT54GL
firewire : DD-WRT
OS : Win XP

Torej, problem imam z odpiranjem porta oz. ne morem priklicati zelenega klicaja:(, uporabljam namreč uTorrent. Na PortForward se upošteval vse kar zahteva pa je še zmeraj isto, kaj naj naredim??? tnx

Alex64 ::

imagodei hvala za odgovore. Ali obstaja kakšen alternativni remote program za nemoteno delo v autocadu. Hvala

imagodei ::

Žal, ne bi vedel. Microsoftov RDC, RealVNC in TightVNC so edine zadeve, ki jih uporabljam. Slišal sem še za UltraVNC (ali pa Ultr@VNC), ampak ne vem, kako se obnese.

TightVNC omogoča sicer še JPEG kompresijo. Ne vem, a je vklopljena po defaultu ali jo moraš posebej vklopit. Poskusita še to, da še dodatno zmanjšata količino podatkov pri prenosu.

Dolgoročna rešitev je pa gotovo povečanje pasovne širine na strani server PC. Če je le možno, naredita to. 1Mbit/1Mbit vaju bo rešil vseh problemov IMO.
- Hoc est qui sumus -

DeathKiller ::

Mene pa zanima, ali lahko iz mojega računalnika, ki ima nameščene Windows XP PRO, dostopam preko oddaljenega namizaja na računalnik, ki ima nameščeno VISTO Home Premium. Meni nikakor ne uspe. Drugače na računalnike, ki imajo nameščene XP dostopam brez problema. Na drugem računalniki, kjer je Vista, imam odprt port 3389, pa vseeno ne dela, tudi na rutarju je port odprt. Ne vem, v čem je problem. Še v času, ko je tisti računalnik imel XP-jem, sem dostopal BP.

Pri opisu za VISTO-verzija Business piše, da ima podporo za poslovna omrežja in oddaljeni dostop Remote Desktop, za Visto Home Premium pa tega ni. V čem je torej fora?

Tody ::

Sej če bi kdo uporabljal možgane tud nebi bilo slabo ane ?

XP remote to VISTA - Iskanje Google


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547317 (711) d4vid
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136419 (5514) steev
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
263998 (3326) trnvpeti
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951108 (22858) simone
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963412 (27107) JoskoMacher

Več podobnih tem