» »

Mazda z USB ključem

Mazda z USB ključem

EverythingUSB - Pri Mazdi pripravljajo nov model Sassou (zaenkrat gre še za konceptni avtomobil) razgibanega izgleda, namenjen mlajši, digitalno ozaveščeni populaciji. Od različnih zanimivih detajlov prav gotovo v oči najbolj pade način vžiga - namesto običajne cilindrične ključavnice bo avto uporabljal USB ključ. Ta ne bo namenjen zgolj zagonu motorja, saj bomo nanj lahko naložili tudi načrt potovanja in sveže glasbene datoteke. Več preberite v izvirni novici.

31 komentarjev

mtosev ::

In cena avta bo taka da te vrže.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gfighter ::

Eh, niti ne, to bo bolj poceni bonbonček za potrošnike, ko se bodo odločali za nakup. Kot je npr. sedaj centralno zaklepanje. Če se bo stvar seveda prijela.

sburner ::

že vidim novo vrsto "hot wireinga" - kopiranje usb kljucev :)
Imagination is more important than knowledge

Brilko ::

Zadnič sem gledu, mislim da nissan, bo naredu take kluče, da ti bodo lahka npr. starši določili max. hitrost recimo 90 in se več neboš mogu furat, al pa 130 oz. poljubno, pa še ene par zanimivih stvari. Tuk za INFO.

nuclear ::

grdo :D to bo ownalo :) jutr naredm ispit pa si ga nabavm :D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Vice ::

Bo treba odpreti e-ključavničarstvo. Clona in Disk doctorja že imam, sam mal večji plac še rabim.

Dami ::

Kaj se bojo še te spomnali. Odklepanje pa zaklepanje vrat prek wifi?:\
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Road Runner ::

Brilko: čeprav ta zadeva je dokaj neuporabna, ker nimaš povsod enake omejitve :\ Pa včasih je tut koristno kdaj malo hitreje izpeljati iz kakšne situacije da se izogneš nesreči.

je pa tale mazda dokaj zanimiv koncept :)

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Avto (sprednji del) je grd ko svet.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matek ::

Grd ko svet? Zanimiva besedna zveza.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Utk ::

Ta avto kot tak vprašanje če bo kdaj sploh res vn prišel. Kakšna uporabna stvar iz njega pa sigurno.

Brilko ::

Aja BTW, tist ko sem reku, se bo vprogramiralo v ključ, tak da je zadeva ontopic, prej je zgledal kr neki.

Res je, da včasih moreš potegnat krepko zaradi okoliščin (zadnič sme meu glih primer), ampak več kot 130-140 se ti nikol ni treba tudi v najslabšem primeru pelat.

Edin če te policija lovi. >:D

Jaffa ::

V mestu recimo ne rabiš glih zvočnega zidu prebijat. Pa mislim, da je ta omejitev bla pri Volvu.

Men je pa lep avto. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jaka83 ::

Dami: To nekak že obstaja, si mogoče že videl pametne kartice Renault avtomobilov? Tam imaš lahko kartico v žepu in pokljukaš ter se zadeva odklene. Na določeni razdalji lahko avto odpreš kar tako (če je kartica v bližini. Recimo sediš v kafiču, na pločniku imaš parkiranega novega Scenica, pa pridejo mulci mimo in lepo odprejo zadevšno ter pokradejo vse ven, ti si jih ogledaš in prijaviš policiji medtem ko srkaš kapučin. :D

zvery1 ::

To obstaja ze nekaj casa pri nissanu.Ko prides na razdaljo 5m do ovtomobila se le ta odklene in ko gres stran se sam zaklene.

Pa ne samo pri drazjih modelih...to ma se nasa micra.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

hb1 ::

Zgleda, da še nisi od bliz vidu tele zadeve, namreč če hočeš odklenit avto se moraš približati avtu na pribl 1 m, da se odklene, odklene pa se že prej preden premakneš kljuko, saj ima za kljuko senzor, ki zazna roko. Seveda pa lahko preko gumba na kartici odkleneš/zakleneš avto tudi na razdalji več kot 50 m. Seveda pa je kle še ena prednost, kartice ti namreč ni treba vtikati kamorkoli, ko se vsedeš v avto samo še pritisneš gumb START in se odpelješ.

Road Runner ::

ma kdo kkšne informacije kolk so take zadeve dejansko varne? v primerjavi z običnim ključem?

CaqKa ::

ma ko šipo zlamleš je glih vseeno kak je sam ključ varn..

Sl4v3 ::

Ni vseeno, ker moreš avto še pržgat...razen če samo radio ukradeš, v katerem primeru si pa res debil.

Ali bo treba skopirati USB ključ ali pa hekat u računalnik avtomobila.

Upam, da ko prepozna usb ključ ne poveže samo dveh žičk, ker bi bilo to isto kot navaden ključ.
Umri mlad, da bos lep okostnjak!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sl4v3 ()

pro2c ::

heh, pa moral bos nalozit nove driverje za brisalce da ti bodo hitreje delovali :D
--- www.DrinkProg.com ---

desperados ::

zanima me samo tole: kako bodo naredili take usb ključe ki bodo približno 1000× vzdržjlivejši kot sedanji

ker tako bi šel še cel avto nabavit da bi mi ključek delal za zmeraj

da sedaj sem nabavu že 3 pa je vsak crknu

Jaka83 ::

hb1: Če si govoril meni, ima tak avto moja mati in službeni avto je tudi tak, tako da sem zadevo sprobal na lastne roke. Pri Renault Scenic MORAŠ pokljukat, kartica je pa lahko mislim da 5m stran pa še vedno dela. Res da je senzor za kljuko, ampak tisti senzor je za odklep preko kartice (pritisk na gumb, ki dela ohoho daleč), če pa hočeš odpret tako "na otip", pa MORAŠ pokljukat. Ravno včeraj zjutraj je bila ena stranka pri nas z "novim" Scenicom s pametno kartico in me je prosila, če ji lahko avto premaknem na drugo parkirno mesto, pa sem vzel kartico, jo dal v žep, stopil do avta (se ni zgodilo nič), pokljukal, *škljoc* -> odklep, on potem ponovno potegnil za kljuko in odprl vrata, se vsedel v avto, stisnil sklopko in pritisnil na gumb START/STOP in avto se je vžgal (ne dobesedno, ampak zakurblal je) :D.
Simple as that.

Ne vem pa kako imajo to pri Nissanih narjeno, ker jaz še vedno vozim Nissan Micra 2000 letnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

hb1 ::

Jaz mam pač izkušnje s prenovljenega VelSatis-a (vozil sem se tudi že z meganom in scenicom, vendar takrat nisem bil pozoren), kjer je bilo tako, da ko sem segel z roko za kljuko se je odklenil, je pa kolega probal odpret avto, ko sem bil kakšna 2 metra od avta pa ni šlo, ko sem se približal na kak meter, pa brez problema, ostalo pa tako kot si napisal.

Bevcan ::

Ah z varnostjo tega ni problem. Kar se tega tiče je navadn ključ glih tik simpl nardit kot kopirat usb, usb pa glih tok simpl kopirat kot zakodirane ključe in kartice. Fora je v tem da se koda z vsakim odklepanjem zaklepanjem spremeni, sicer pa te ključi, kartice.. zadržiu itak sam "žeparje" ki ukradejo gli če slučajno en pusti avto glih odklenen pa kluče not. Resne mafije ki se ukvarja z krajo avtomobilov ne ustavi. Sm gledu dokumentarca kako elegantno so kradl avte v filmu Gone 60 seconds so bli v primerjavi s temi primitivci.
Govoril sem.

Road Runner ::

Bevcan: se ti da mal obnovit kako so jih kradl? :)

Brilko ::

Kdo pa ni gledu tega filma? ;)

To je isti princip ko se koda vedno spremeni, kot če želiš narediti varen login s stalno prijavo na podlagi kukijev. :D

CaqKa ::

Kaj bo podpirala ta zadeva usb hub? tak da bom lahko dal na večih ključih muziko gor pa potem izbiral brez da mi bo treba avto medtem izklopit?

Utk ::

Ja če ne bo mel huba ga pa že ne bom kupil:D
Po moje bo imel tudi tak avtoradio da boš not kaj vtaknu lahko.

Bevcan ::

LOL napisal sem da sem gledal dokumentarca kako jih kradejo. V vilmu gone 60 seconds so v primerjavi z njimi amaterji. Torej ne mislim na tisto v vilmu, tisto so itak pravljice govorim o dokumentarnem filmu o kraji avtomobilov.

Tu sama kraja ni bila nič posebnega fora je bla samo v pripravi na krajo. Največkrat so imeli že pripravljen ključ. Sicer pa je bil namen komentarca sam o tem da posvarijo ljudi da ubistvu niso varni. Samih postopkov glih niso prikazovali.

Sicer pa znam s pomočjo orodja odklenit navadno cilindrično ključavnico. Tiste z cilindri okrog in okrog ključa ne znam. Poudarjam odklenit ne uničit, po odklepanju s tem sistemom se sploh ne vidi da ni bila odklenjena s pravim ključem.
Govoril sem.

perci ::

Gasilci znajo vse odklenit. Sam stran pogledas, pa je ze odklenjeno ;).

Damjan Jagar ::

Bevcan: teniška žogica?
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so japonski avtomobili res boljši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14946366 (38308) Dami
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
679247 (7983) Kilgore T
»

Kateri rabljen avto? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21419647 (15429) Goldee
»

Avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
244400 (4013) kokos25
»

el. generator na vroč zrak?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152049 (1849) rkb2

Več podobnih tem