» »

Kateri avto?

Kateri avto?

«
1
2

Rotaidal ::

Odločam se za nakup novega avtomobila. Vendar ne vem za katerega bi se odločil.
Izbiram pa med Seat Leon, Opel Astro, Citroenom C4 in VW Golfom 6. Cenovni razred je skoraj enak.

Golf

Citroen

Leon
Cene
Model B/D kW/KM Gibna prostornina Menjalnik Vrata Bruto
Start
Leon Start B 63/85 1390 cm3 5-st.ročni 5 15.735,51 EUR
Leon Start D 66/90 1896 cm3 5-st.ročni 5 17.658,21 EUR
Reference
Leon Reference B 63/85 1390 cm3 5-st.ročni 5 16.165,94 EUR
Leon Reference B 92/125 1390 cm3 6-st. ročni 5 18.120,11 EUR
Leon Reference B 75/102 1595 cm3 5-st.ročni 5 17.014,46 EUR
Leon Reference D 66/90 1896 cm3 5-st.ročni 5 18.105,10 EUR
Leon Reference D 77/105 1896 cm3 5-st.ročni 5 18.716,95 EUR

Astra
različico s 3 vrati, Essentia
1.4 TWINPORT® ECOTEC®, 66 kW / 90 KM, 5-stopenjski ročni

Skupna cena: 14 170 €




Je med vami kateri, ki bi znal priporočat kateri avto? Slabosti, prednosti.


LP
  • spremenil: Rotaidal ()

xeon ::

Odloči se vsekakor med Golfom ali Citroenom, ker boš najmanj nezadovoljen.

jype ::

Japonskega.

Rotaidal ::

Katerega pa?:) Toyota mi je kar pri srcu. Vendar ne poznam modelov.

xeon ::

Japonskega.:'(

Sam to ne, raje prišaraufi 4 gume na kontejner pa boš na boljšem.

Rotaidal ::

Meni japonci tudi niso najbolj všeč :( . Vendar je baje Toyota najbolj zanesljiv avto. Ali to drži?

BendeR ::

Kaj pa kakšen fiat bravo ali pa alfa 147 ?

Je eden od bolj zanesljivih, ja.

Jaz sem tudi bil v dilemi kaj kupit par mescov nazaj. Izbiral sem med Audijem a3, golfom, astro, bravtom ... skratka vsa paleta. Na koncu je odločitev padla v roke italjanom - Fiat Bravo 1.4 T-Jet 150 turbo konjev in en osl za volanom.>:D
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Rotaidal ::

Ne...Italijanov ne več. Sem imel punteka 5 let. Sicer je bil dober avto, vendar je žrl preveč:'(

BendeR ::

Definiraj preveč.
:=)

samomas ::

Oprosti, ampak avti ki si jih napisal se v ceni razlikujejo po par tisoč evrov. Pri približno enaki opremi in vsem ostalem.
Nisi napisal kaj želiš: bencin ali diesel, udobnost, kaj pričakuješ od avta, kakšno opremo mora obvezno imeti,....

Pa samo en nasvet: pri tem razredu se za ceno obvezno pogajaj, ker lahko prihraniš od 2k evrov naprej.

Rotaidal ::

Za ceno gledam, da bi bila med 15 in 18k €. Te sem ravno našel med temi cenami. Če je možno diesela. Od opreme je nujno samo klima in abs. Ostalo ( servo, centralno zaklepanje.el. pomik stekel) mislim, da je tak že v osnovni opremi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

BendeR ::

Mitsubishi Lancer 1.8 INFORM -18.480,- € :D

Je pa žal osnovna oprema in motor. Boljši motorji in oprema se začne pri slabih 20k€.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Gwanaroth ::

Vsekakor ne Fiata. Imel Puntota (2001) in je jajc od jajca. Prvi 2 leti je bil vredu, nato pa so se začele komplikacije. Pil kot žolna (9l+ izven mesta), kar je za 1200ccm avto veliko; ogromno problemov z motorjem, vodno pumpo, osovino...

Glede na to, da smo ga vozili sami šoferji in da avto ni bil nikoli karamboliran, se mi zdi zgornje stanje nedopustno.

Seveda pa, če kolebaš med Golfom, Leonom in Astro, nima Punto v tem rangu kaj iskati.

Na tvojem mestu bi vzel Golfa.
Lights often keep secret hypnosis..

PacificBlue ::

Citroena ne bi nikoli kupil..predvsem pozimi težave z vžigom
Opla tudi ne..sosed imel izjemne probleme z motorjem..so mu vgradili novega pa je spet crknil..

Z seatom nimam kakih izkušenj..

Će bi bil na tvojem mestu bi si kupil golfa..kvaliteta, vzdržljivost, mala poraba..

Rotaidal ::

Ja...sam sem imel Punteka, l.95 1.1 in mislim da 44 kW . In mi je tudi žrl med 7-9l/100 km. Sedaj imam Ibizo l 2004 1.4 16v, do sedaj nisem imel večjih problemov, vendar je čas za novega, da še kaj za starega dobim, preden cena preveč pade.

Ok...sedaj še izbiram med golfom in leonom.

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

BendeR ::

Saj mu ga tudi noben ni omenil. Če bodo problemi z avtom ali ne je odvisno tudi od sreče. Pri nas imamo samo italjane in z enim ni problemov. Očim ima stilota (brez enega izrednega servisa, če odmislimo menjavo airbag senzorja, ker se mu je pol litre medice polilo po zicu in je prišlo do šlusa. Moja boljša polovica ima puntota letnik 2003 (samo redni servisi), jaz sem prej imel Tipota z 270k km prevoženimi in brez večjih problemov (pač auspuh komplet menjal in rele za žmigavce .. v 4 letih lastništva ).

So pa bli problemi s prejšnjo alfo, kjer je 3x crnila bencinska pumpa in 2x prerostal kesl. (stara 33) ... jo kupli novo in jo prodali, ko je bla stara 13 let.


Će bi bil na tvojem mestu bi si kupil golfa..kvaliteta, vzdržljivost, mala poraba..


Smeha polna skleda. VW že dolgo ni več to kar je bil v časih starih golf 2 dizlov. Sploh vzdržljivost.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

IceIceBaby ::

Če boš spraševal na forumih ne boš nikoli kupil avta, ker večina ljudi zagovarja svojo znamko (zelo zanimiv fenomen, ki bi ga bilo vredno raziskati :)) Izjave "fiat je jajc ker se kvari" ali "toyota je najboljša ker se nikoli ne pokvari" se brezvezne, sploh če temeljijo na vzorcu enega ali 2 avtomobilov.

Pojdi do prodajalca in se dogovori za testno vožnjo. Probaj avto in se prepričaj sam če ti ustreza.

Rotaidal ::

Tudi res....

BendeR ::

Se popolnoma strinjam. :)
:=)

lepovreme ::

šveda kupi:)

ali pa novega fičota:)

ajde

xeon ::

Zdj da ti povem, da je Clio 2 Storia za svoj denar nekaj kar največ lahko dobiš. Serijo proizvajajo najdlje in so ga ispopoln do konca. za 13t€ pa dobiš dizla z vso opremo, in ko sem sedel v tem, se mi je Clio 3 zdel zares beden. To je najboljši avto dokler si lahko privoščiš BMWja vsaj serijo 1.:D

samomas ::

Zdaj lahko rečem. Ko sem se sam podobno odločal, sem se odločil za Seat in to že drugič.

S Seat Cordobo (1.9 Diesel 100 KM) sem v slabih 4 letih naredil 170.000 km. Strošek redni servisi (uradni servis), gume, oba prednja mehanizma šip v roku enega meseca (3-leta star, VW group problem), drugega nič. Motor po 170.000 km kot nov. Je pa res, da je bila zmerna vožnja, kar pove podatek, da so gor še vedno original zavore.
Zdej imam Altea XL Stylance (manj kot leto) in moram potrkat. Zaenkrat 30.000 km brez problemov.

Glede opreme pa kar dobro preglej. Če dodaš malo - dobiš ogromno. Reference - Stylance.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samomas ()

chucki ::

Japonca, če pa med temi izbiraš pa seat ali pa vw.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

djordjevic ::

Če že, potem golf V. Šestice še lep čas ne bo. :D

krho ::

Imam Golfa V 1.9 90KM a SI paketom opreme. V 8ih mesecih sem prevozil 17.000km.
Edina stvar za katero mi je žal, da nisem doplačal je tempomat. Mi je pa v garanciji crknil senzor za ABS.
Preden bo kdo začel nabijati, da je VW drag. Pri avtomobilih, ki sem jih gledal in so imeli vsi skoraj čisto enako opremo je bilo razlike v ceni okrog 500€. Poleg tega je tudi Golf V na tržišču že kar nekaj časa.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kopernik ::

Če želiš nov avto se splača vzeti tak model, ki je v zadnjih izdihljajih. Zato, ker dobiš kar dober popust in ker so večinoma razni bugi odpravljeni.

Sba ::

@xeon Clio III beden? Če si sedel v tistem za 10k€ potem ja, ko pa vidiš kašnega z opremo, je pa to povsem druga zgodba, res pa da si potem že na 15k€.

Torej za 15-18k€ bi ti jaz priporočal Clio III, Corso ... + nekaj opreme. Avtomatska klima, tempomat, esp, lita platiša?, pa kovinska barva se tud povsod doplača.

Za Golfa, Astro in podobne pa bi bilo za spodoben avto potrebno odšteti med 20 in 25k€. Sem pa gledal dizle, bencinarji so ~2k€ manj.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

koyotee ::

1.4 golf alpa avto istega velikostnega razreda? Da mors tiscat do 3500 da loh menjas? Ne hvala... Manj kot 1.6 bencinarja ne kupuj, vsaj normalno se lahko peljes, pokurilo pa ti nebo veliko vec, ce sploh.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

Nevem zakaj folk kupuje za 18k nove avte. Za 13 k približno dobiš tako bemflo serije 3 ali kakega audija da se jočeš zravn pa še 5 k ti ostane.

Prednosti:
1. imaš avto ki je bolj priznana firma
2. imaš definitivno boljši avto kot kak citroen
3. ne izgubiš tolk denarja če ga misliš prodat

pri novem pa si sam na zgubi. Res je da nimaš garancije (oz. imaš če kupiš a avtohiši rabljen avto) sam vseen ti ostane še velik denarja :)

koyotee ::

imaš avto ki je bolj priznana firma...
in 20% cene od avtomobila placas za znamko, jeba
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

chucki ::

To govorijo tisti.ki jih še niso vozl. Bmw,audi in mercedes so razred zase. Sposodi si ga na testni vožnji potem pa pojdi nazaj v svojo francosko jajco pa boš videl razliko.

moowy123 ::

Jaz bi ti za ta denar priporočal kakega Aurisa (toyota), Mazdo3 ali Hyundai i30. Zanimiva mi je tudi Kia Cee'd (7 let garancije...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moowy123 ()

jype ::

Jah, statistično gledano je lastništvo japonskega avtomobila najmanj stresno.

To ne pomeni, da se tvoj ziher ne bo kvaril, ali pa da so vedno najboljša izbira, samo da imajo določeno prednost, če se odločaš, tako kot se večina pragmatičnih lastnikov (varnost, zanesljivost, varčnost). Toyota ni najbolj zanesljiv avto zato ker se noben od njihovih modelov še ni nikoli pokvaril, ampak zato ker se redkeje in tudi ko se, je v povprečju precej manj stresno za lastnika kot pri večini drugih znamk. Ampak ta statistika je izpred slabih 10 let - danes ADAC pravi da so najbolj zanesljivi nemški avtomobili, francozi si drznejo trditi da so najbolj zanesljivi citroeni, angleži so pa celo roverja spravili med top 10. No ja - če zaupaš temu, da se večina ljudi odloči pragmatično, potem je dejstvo, da je Toyota danes največji proizvajalec avtomobilov na svetu. Če potrebuješ velik avto si kupi Subaruja, baje nikogar ne razočarajo :)

Japonci sploh niso poceni, se pa nekaterim zdi pametno plačat ekstra za tisto, kar japonci ponujajo (seveda to lahko dobiš tudi pri evropskih avtomobilih, samo pri njih je praviloma cena za vse te lastnosti hkrati precej višja, če govorimo o isti starosti avtomobila).

Na koncu je itak stvar tega, kakšna priložnost se ti ponudi. Novega avtomobila se res ne splača kupovati, ampak včasih pač ne moreš dobiti starega, ki bi ustrezal tvojim zahtevam (včasih pa novega ne, starega pa lahko).

;-) ::

imaš avto ki je bolj priznana firma...
in 20% cene od avtomobila placas za znamko, jeba


To govoriš ker ga nimaš, jeba. Tud moj oče je govoril isto pa je gledal po fordih, oplih itd. Z obojimi (ford mondeo, opel astra, vectra itd.) so bli skoz problemi, zdaj je na bemfu edini strošek servis, registrcija in bencin.

Pa ne rečt da se v enem citroenu pelaš isto kot v audiju, mercedezu ali bmw ju...

try it u will like it

jype ::

EWEER> Pa ne rečt da se v enem citroenu pelaš isto kot v audiju, mercedezu ali bmw ju...

Seveda ne. Pelješ se bistveno udobneje.

http://www.youtube.com/watch?v=EAMnDF3ismQ

Nesta ::

Ce zelis met avto kot se zagre, za solidno ceno in kakovost kups. Mazdo, Toyoto al pa Hondo

xeon ::

Ce zelis met avto kot se zagre, za solidno ceno in kakovost kups. Mazdo, Toyoto al pa Hondo

To so največji šroti kar obstajajo. Pa Hyundai, Kia, Subaru in Suzuki. Sramota za avtomobilsko industrijo:\ Kup si en od teh, boš isto mislil kot jst! In žau ti bo:D

;-) ::

@jype primerjaš c6 pa serijo 5 (z m opremo).

To je tako da bi primerjal terenca z navadnim avtom pa bi vozo po terenu. Primerjaj kakega brez športnega podvozja.

jype ::

EWEER> primerjaš c6 pa serijo 5 (z m opremo).

Js nč ne primerjam, js se samo smejim.

T0RN4D0 ::

No ja eni spet bučke prodajate, da se v bemfi peleš bol udobno kot v citroenu, kar za nekega normalnega uporabnika seveda nikakor ne drži. BMWji so trdi, tesni športni sedeži, medtem ko so ravno citroeni znani po udobnosti in mehkosti.... Je pa spet odvisno od posameznika kaj ti je bolj všeč, sam bi se takoj odoču za bemfo, pa tud po zanesljivosti mislim da nista primerljiva sploh.

Tistle horserace je pa seveda... krneki =] Če kupuješ avto za po blatu se vozt si kup citroena :D Na cesti je pa tko jasno kako bi zgledala situacija ^^
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

vanmarko88 ::

če gledaš vozne sposobnosti za recimo nižjo ceno ti priporočam focusa
če ne kr vzem enga rabljenega bmw-ja(govorim po lastnih izkušnjah bwm traja ko madonca)

Pujcek ::

glede na to da kupujes nov avto in glede na to med katerimi kolebas bi ti svetoval golfa. na vseh testih je vedno pri vrhu in tudi s prodajo rabljenega ne bo problema.

lp

ps: sam bi raje pogledal za kaksne dve leti star avto z nekaj 10k kilometri, bos velik prisparal...
:)

Nesta ::

@xeon: Kar se tice Japoncev sigurno v vecini primerov najbol zihr avto, kar se tice Francozov, pa ti bo vecina rekla: "katerikoli avto samo da ni Francoz" Oki ce mas servis zastonj uzamem tud Francoza:-)

xeon ::

@Nesta: To si tko povedu koda majo japonci zastojn servis:D . Japonski niso sploh sigurni avti po nobenem pogledu. Razn Nissana. Smo mel Mazdo 3 eno leto, od tega 3 mesca na servisu, več kot 1000€ za popravila... enostavno nikol več azijsko!!! Citroena C3 mam 2 leti in sm sam nove gume moru kupt:D

jype ::

xeon> Razn Nissana.

Pa Toyote, pa Honde, pa Subaruja, pa Mitsubishija. Pa Mazde, če ni glih tista sklumpana, ki ste jo vi kupili.

Nesta ::

Točno tako jype.

T0RN4D0 ::

No ja, pač nisi mel sreče. Če bi nasplošno primerju toyoto in citroene bi bla slika obratna ;)

Seveda se ti lahko zgodi da ti 10 let star clio dela brez kakrnihkoli problemov par let, al pa da ti pr novem bemfotu crkne pol mašine... ampak da iz tega zaklučiš da so stari clioti bol zanesljivi od novih bemfotov morš bit tud mal svoje sorte pacient :)


edit: reply mišljen xeonu
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

xeon ::

Pa Toyote, pa Honde, pa Subaruja, pa Mitsubishija. Pa Mazde, če ni glih tista sklumpana, ki ste jo vi kupili.

Enako tud za te!!! Mazdo smo pa novo kupl. Se ravno zarat tega ne ubadamo z rablenimi avti.

gorjanc ::

Glede Honde.

Pri nas doma imamo trenutno 3 honde:

Honda Accord 2.2 letnik 92 narejenih 300 000 km. To je trenutno moj avto imamo ga že cca 12 let nobenih problemov redno servisiranje, izredno je bil menjan samo sprednji desni amortizer. Avto je preživel marsikaj v zadnjih 4 letih od kar ga jaz vozim je bilo prevoženih mnogo gozdnih cest, polno nabasan, zaradi hobija(jadralno padalstvo). Pa zadeva še kar lepo laufa ga je pa v zadnjem letu močno načela rja tko da še za kakšno leto bo več pa ne . V glavenm zakon avto če te ne moti poraba cca.9-10l na 100km.

Honda Accord 2.0 Cupe letnik 2002 narejenih 180 000 km. Vozi ga oče je drugi lastnik nobenih problemov od kar ga imamo

Honda Jazz 1.6 letnik 2003 cca 150 000 km. Vozi mati super avtomobilček gre bolj počasi v primerjavi z zgornjima ampak zelo pripraven nobenih problemov odkar ga imamo.

Pred Jazzom smo imeli CIvica cca 5 let spet nobenih problemov.

Zakaj toliko Hond, oče je včasih delal na Hondinem servisu in je pač večni privrženec znamke pa še servis lahko naredi sam.

Vidim pa tudi sam, dai so Honde res zanesljive vsaj če sklepam po našem vzorcu ki je sicer še vedno statistično zanemarljiv.

BendeR ::

Dvigovanje azijcev v nebesa je že malo smešno. Sicer nima lastnih izkušenj in tako lahko podam le subjektivno mnenje.

Sodelavcev 2 mesca star outlander - meče mu dol cev iz turbota, šel mu je mehanizem za odpiranje leve šajbe spredaj in abs senzor.

Sosedov getz - 4 mesce star getz - benz pumpa

Tetitna honda civic 8 mescov stara - šel računalnik po gobe.

Potem lahko naštejem še par zanimivih zgodbic o treh X5kah direktorja naše firme. X5 letnik 04 zružo menjalnik, crkno avtoradio in problemi z elektroniko. Po menjavi prodal in kupo novo x5. Spet problemi. Tokrat z elektroniko (novoletna jelka) in enkrat se mu je zaradi napake v rač. (ni točno povedal kaj je blo) avto na AC enostavno ugasnil. Lani oktrobra je spet vzel novo X5 (tokrat nov model) in do zdaj je imel probleme s senzorjem za parkiranje zadaj (se mu je spipalo in se je kr drl). Sicer zagovarja nakup novega BMW vedno z izgovorom ... BMW je zakon. :>

Isto poznam zgodbico o kolegovem peđoju 307. Sfuzlalo se je elektroniki. Na armaturki so se prižgale vse opozorilne lučke (novoletna jelka) in avto je ugasnil. Pomagala je menjava računalnika.

S tem postom ne želim popljuvat nobene znamke. Vem, da se pri vsakem avtu lahko pojavijo problemi in se prej kot slej tudi bojo. Na živce mi le gre natolčevanje v stilu ... fiat je jajca in se kvari, reno in psa grupa je jajca ker se kvarijo. Nemci in japonci so neuničljivi .... :\
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto kupiti (čist na kratko)? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
254131684 (123226) Valvoline
»

avtomobilske znamke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8612504 (9726) iNooby
»

Citroen C4 - pomoč pri nakupu [+ alternative] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913711 (12167) dukenukem
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432132 (9869) OmegaM
»

kateri avto kupit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7141339 (40285) ||_^_||

Več podobnih tem