» »

Kateri je trenutno največji problem na svetu?

Kateri je trenutno največji problem na svetu?

1 2
3
»

Myth ::

Čisto na kratko čisto strnjeno je problem ČLOVEŠKA DRUGAČNOST. Kaj pa boste zdaj z tega ugotovili in razglabljali, pa niti nočem vedeti. Če boste (bo kdo ) na pravi poti, bom že dal vedeti. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mtosev ::

Kaj hočeš reč da, ker smo različni se vsi nemoremo razumet. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

The B ::

Bili so zapleti ampak ni uplivalo na rezultat.

Ko so prešteli vse glasove so ugotovili da jih je več dobil Gore...
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Keyser Soze ::

Ja no. Prednost elektorskega sistema.:\ Jebi ga. Takšno ureditev imajo.

Največji problem. Ta tema. Kaj dela v loži??? Tu naj ne bi bilo takšnih političnih debat.

P.S.: Mtosev, tvoj največji problem je pravopis.

mtosev ::

@Keyser Soze

Saj nisem v šoli. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Pa si že kdaj bil?:\

mtosev ::

LOL

Sve razrede v OŠ zaključo z 4. 0:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ill_nino ::

George Bush je zame en navaden psihopat, tako kot drugi člani njegove prostozidarske lože Bones and Skulls, katerim gredo po glavi samo ene stvari umori, smrt, uničenje...

Drugače pa se strinjam s tistim ki je napisal da je največji problem na svetu človek.
Are you crazy?
Yes sir!

Thomas ::

> katerim gredo po glavi samo ene stvari umori, smrt, uničenje...

> strinjam s tistim ki je napisal da je največji problem na svetu človek.

Torej kaj je zdej? Če je človek tako slab, zakaj potem zgražanje nad ubijanjem ljudi?

Oziroma, če tako močno obsojaš tiste, ki jim (po tvojem) hodijo po glavi umori in smrt, potem očitno misliš, da je človeško življenje nekaj dobrega?

A se ti zavedaš, da je v jedru tvoje filozofije protislovje? Oziroma, da je tvoja filozofija bolna?

No ja, vem jest kaj je. Nisi zelo brihten, imaš pa močne emocije. To te daje.

Thomas ::

> Are you crazy?
> Yes sir!

Nisem najdu tapravih besed, kako nej ti povem ...

gzibret ::

> Drugače pa se strinjam s tistim ki je napisal da je največji problem na svetu človek.

Tukaj je res protislovje, saj če podpiraš takšne izjave, pol to pomeni, da si sam največji problem sveta (a si človek ali ne). Negiraš samega sebe in lastno eksistenco in skladno s to filozofijo lahko kar ta trenutek narediš samomor.
Vse je za neki dobr!

Izy ::

Ti se nekaj drugega nisi vprašal. Kdo povroča zlo drugim ljudem?
Dejstvo je, da ti ne razumeš poante. To pa ne pomeni, da ni vreden obstoja. Ampak še vedno ostaja dejstvo, da uničenje povzroča sam. V človeku je polno nasprotij, pa če ti je to všeč ali ne.

Thomas ::

> Dejstvo je, da ti ne razumeš poante. To pa ne pomeni, da ni vreden obstoja.

Kdo ni vreden obstoja, če jest ne razumem poante?

Izy ::

lahko kar ta trenutek narediš samomor


Zakaj bi ga? Saj ne pravim, da ne ljubim življenja. Ne pravim, da ne ljubim ljudi. Pravim, da slabe stvari povzročajo ljudje, kar ne pomeni, da ne povzročajo tudi dobrih. Vprašanje je, katere prevladujejo in katere so bolj odločilne za človekov obstoj.

Izy ::

Thomas, nima smisla zgubljat beseb na takih nesmiselnih vprašanjih.

slow3nc ::

Zanima me prej k ste načel vprašanje o bushu...kaj bi pa rekl če bi vidl kaj je naprimer husein delou dol s temi reveži..:( Bral sm knjigo o huseinu,njegov sin je bil predsednik O komiteja,in je vsazga športnika ki je razočaral na tekmovanju "poklical na pogovor"...seveda je pršu športnik nazaj tak da si sploh ni več upal na tekme...
U pritiličju tega "komiteja" so najdl mučilne naprave... pol je pa bush sadist? lol
Sej ste vidl,dokler niso američani ujel huseina sploh nben iračan ni upal pošten proslavljat,ker so se bal da bo pršu spet na oblast in maltretirau folx dol...
Sicer pa priznam,tut bush ni zlat.Ene izjave ima dokaj zabite sam vseen mi grejo na živce taki kot so ill_nino.
Dej človk premisl kaj govoriš prosim.Mam občutek da ne vidiš 0.5 metra pred sebe.Take izjave pašejo kam drgam...

>Da jim gredo po glavi samo umori,smrt,uničenje? mislim vse kar lahk rečem je lol
bush je napadu irak...zdej je pa the second hitler,ouje

PS: Bush,itak da je lolek,sam ne pa govort takih bedarij plz
slowenaaac!

Thomas ::

Tako je. Poleg tega pa Bush ni noben lolek. Lolek je bil recimo Carter. Pa še ta je bil dobronameren človek, toda lolek, ja.

Busha imeti za loleka je pa lahko samo tolažba za levičarje. Ampak tudi metanje peska samemu sebi v oči. No, kar!

:))

gzibret ::

Meni se zdi, da je problem Amerike (ki ga simbolizira g. Bush) ta, da hočejo na vsak način biti izredno koristni temu svetu ter da hočejo narediti veliko dobrega.

Saj so naredili par v redu potez (npr. bombandiranje Srbije oz. zrušili Miloševičev režim ter režim Sadama, pomagali Kuwaitu ob okupaciji...), vendar se po drugi strani obnašajo kot slon v trgovini s porcelanom. Trdno so zaverovani v lasten prav ter ne upoštevajo lokalnih posebnosti. Mislijo, da jih imajo vsi radi. Mislijo, da bi se brez njih svet sesul.

Smo pa vsi pripadniki zahodne civilizacije. Čeprav delajo včasih zgago, jih še vseeno podpiram. Saj moramo držati skupaj, a ne? Še vedno raje vidim ameriški sistem, kot pa vladavino kakšnega širiatskega prava (ali kakršnega drugega, ideološko obarvanega).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Izy ::

Kateri je trenutno največji problem na svetu je zelo široko vprašanje in glede na številno populacijo na svetu, tudi odgovor na vprašanje obsega veliko različnih problemov (nekoga pesti lakota, drugega vojna, tretjega poplave, itd.). Na tako splošno vprašanje sem postavil splošen odgovor, ki bi se ga dalo razčlenjevati še veliko podrobneje. Ker pa nekateri (npr. Thomas) radi brijejo norce iz drugače mislečih od njih, predvsem pa radi vlečejo besede iz kontekstov in jih obračajo v svojo korist, je pa vsaka nadaljnja beseda odveč.

slow3nc ::

"Saj so naredili par v redu potez (npr. bombandiranje Srbije oz. zrušili Miloševičev režim ter režim Sadama, pomagali Kuwaitu ob okupaciji...), "

Itak...pa še kaj..ka pa naprimer pomagal končat prvo in drugo sv vojno? Če pr drugi neb pomagal bi biu mr hitler & co bogve kok cajta še na oblasti imho :(
slowenaaac!

The B ::

Ja no. Prednost elektorskega sistema.:\ Jebi ga. Takšno ureditev imajo.


Ne. Preštel so vse glasove na Floridi in je zmagal Gore. To pomeni, da bi moral biti predsednik. Z elektorskimi glasovi.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Thomas ::

> Ne. Preštel so vse glasove na Floridi in je zmagal Gore. To pomeni, da bi moral biti predsednik. Z elektorskimi glasovi.


Ne verjemi tega. NI res.

mtosev ::

Kdo misli da je Bush terorist je ZABIT KOT KAMEN.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Keyser Soze ::

Kdor, kdorrrrrrr mtosev!!!:'(

Myth ::

mtosev, daj potrudi se malo bolje no. Človeška drugačnost = človeško nerazumevanje drug drugega, torej nesporazuma s kom... čist logično!

Zajec tiči globoko v tem grmu not. Samo debatirajte v to smer.
Če pa mislite splošne probleme kot nekateri omenjajo poplave, lakota, etc... no, to so pa drugačni problemi.

Jaz samo pravim, da če ve kdo kaj mislim itak ve, pa naj točno pove. Meni se ne da vedno vsega razlagat neukim. :) Thomas bi recimo lahko bil tak dober, ko tako rad filozofira vidim. :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

ill_nino ::

Torej kaj je zdej? Če je človek tako slab, zakaj potem zgražanje nad ubijanjem ljudi?

Oziroma, če tako močno obsojaš tiste, ki jim (po tvojem) hodijo po glavi umori in smrt, potem očitno misliš, da je človeško življenje nekaj dobrega?

A se ti zavedaš, da je v jedru tvoje filozofije protislovje? Oziroma, da je tvoja filozofija bolna?

No ja, vem jest kaj je. Nisi zelo brihten, imaš pa močne emocije. To te daje.


Moja filozofija ni čisto nič "bolna". Kaj je prineslo človeštvo:

- izumiranje mnogih vrst
- uničenje ozona
- taljenje ledu na antarktiki
...
Lahko bi našteval v nedogled, vse skupaj pa vodi v 3pm.

Sedaj pa glavno vprašanje kdo oz. kaj je krivo za to?

- Pod točko ena bi dal televizija in poneumljanje ljudi. Vse se je začelo v 20 stoletju.
- Velike koorporacije in države ki mislijo da je vse njihovo in da lahko s tem svetom počnejo kar hočejo.

Edina fora je v tem da nihče ne bo glede tega naredil nič oz. bolje rečeno ne more naredit nič.

Človeško življenje je nekaj dobrega, toda le takrat ko ima neko spoštovanje in zavedanje do drugega življenja.
Are you crazy?
Yes sir!

Thomas ::

> - izumiranje mnogih vrst

Pha! Žužek izumrl? Prava figa, tako ali tako jih je izumrlo že milijone vrst, brez človeka. Pa kaj?


> - uničenje ozona

Spet trapaš. En Gamma Ray Burst v bližini uniči ves ozon. Vsake toliko. In?

> - taljenje ledu na antarktiki

V zadnjih milijon letih se je povlekel že najmanj dvajsetkrat. Večino časa prej, ga sploh ni bilo.

Kaj si ti stanja iz 1807 fan? Zakaj ravno iz 1807?

ill_nino ::

Aja:

Kdo misli da je Bush terorist je ZABIT KOT KAMEN.

Tebi ni popolnoma nič jasno. Koliko NEDOLŽNIH ljudi je umrlo zaradi georga busha pa ne samo v iraku ampak tudi v ameriki. Za napad na dvojčka SO AMERIČANI VEDELI VNAPREJ in niso naredili nič. Dobili so svarila iz Francije, Rusije,... in še mnogih držav. Al pa malo poglej kakšna je nova ameriška zakonodaja zaradi katere je stanje v Ameriki na meji nacistične nemčije.

Policija ne potrebuje NIKAKRŠNEGA naloga da ti vdre v hiše, če te tisti trenutek ko pridejo ni doma. Isto ti lahko prisluškujejo na telefon, berejo e-mail itd. če samo sumijo da ogrožaš "nacionalno varnost".
Are you crazy?
Yes sir!

ill_nino ::

> - izumiranje mnogih vrst

Pha! Žužek izumrl? Prava figa, tako ali tako jih je izumrlo že milijone vrst, brez človeka. Pa kaj?


> - uničenje ozona

Spet trapaš. En Gamma Ray Burst v bližini uniči ves ozon. Vsake toliko. In?

> - taljenje ledu na antarktiki

V zadnjih milijon letih se je povlekel že najmanj dvajsetkrat. Večino časa prej, ga sploh ni bilo.

Kaj si ti stanja iz 1807 fan? Zakaj ravno iz 1807?


In potem se sprašujemo zakaj je svet tak kot je...
Are you crazy?
Yes sir!

mtosev ::

SO AMERIČANI VEDELI VNAPREJ

;(

BODI RESEN.

Kaj si preveč krat gledal Mooreov 9/11 ali kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TESKAn ::

Največji problem? Toleranca do kriminalcev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ill_nino ::

MTOSEV1
MTOSEV2
MTOSEV3

Kot sem že rekel, ne veš kaj govoriš.
Are you crazy?
Yes sir!

mtosev ::

Sorry ampak temu neverjamem iz preprostega razloga: NI BILO NA CNNu, ker če bi bilo res bi vido. Pa gledam CNN in o tem ni bilo ne duha ne sluha. Bi bilo na CNN če bi bilo res.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

prej bi drevo prepricu v neki, kot tega okamenelega hloda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Če bi to kdo drugi napisal, bi še mislil da se heca. Naj uganem, na foxu tudi ni blo:D
Aja, pa kaj ni bla ena velika preiskava o tem v ZDA? To si sigurno videl...nazadnje so rekli da so bli neki znaki, ampak kao ne zadostni. Tolk da ni nihče nč kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ill_nino ::

Si si sploh kaj prebral? V tretjem linku je tudi ta link:

MTOSEV3
Are you crazy?
Yes sir!

mtosev ::

But, the officials said, there was no speculation about the use of an airplane itself as a bomb or a weapon, and no specific, credible information about the possibility of a hijacking of any sort.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TESKAn ::

Enkrat ze vselej glede 11.9.2001: Peesda, ti izginejo 4(štiri) letala in da potem, ko prvo trešči v zgradbo, samo čudno gledaš, kako še ostala tri treščijo??? Mislim WADDAFAK, eno ni dosti, da bi ugotovili, kaj se dogaja??? Da ne omenjam tega, da je uspelo POTNIŠKEMU LETALU, ki nikakor ni majhna zadeva, se zaletet v vojaški center ZDA...Bi si mislil, da bi potem, ko se dve raztreščita v WTC, malo okrepili nadzor, poslali lovce v zrak, ampak neeee, oni še kar lepo čakajo in delajo 'blblblbl', ko prileti še tretje letalo in poči v pentagon.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mtosev ::

V Izraelu se to nemore zgodit. Izraelci majo najboljšo varnost v letalih na svetu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Keyser Soze ::

Če ni na CNN ne verjamem???

:'(

mtosev ::

Nisem tak napisal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Sorry ampak temu neverjamem iz preprostega razloga: NI BILO NA CNNu, ker če bi bilo res bi vido


Ne, TAKO res ne. Ampak če dovoliš povzeti, sem pa najbrž kar zadel bistvo.

Edit: :'(

Zgodovina sprememb…

Nekra ::

Že na tem forumu je čist jasno kaj je največji in čist globalni

problem. Splošno pomanjkanje pameti, tako naravne kot umetne. Malo več tega bi rešilo

vse.


pametni smo dost,sam ne razmišljamo prov...imo

Zakaj pa takšno vprašanje?


zakaj pa ne?men se zdi čist upravičeno.

Kako pa sploh definiraš velikostni red problema?


velikostni red?wtf?

"Problem" - je subjektivni pogled človeka na probleme.


če gre za stvari kot je globalno segrevanje,uničevanje gozdov planeta bl ne oziroma nebi

smel bit...

Za odgovor na takšno vprašanje, bi morali zelo natančno postaviti kriterije,

kateri bi univerzalno - enoznačno, brez možnosti različnih interpretacij - določali

stopnjo problema, ne glede na okolje, v katerem se vprašanje postavi; ne glede na

kakršnokoli pripadnost (etnične manjšine, religija, verovanja, prepričanja,

vzgoja).


če si pr stvari se na vzgojo,etnično pripadnost in religijo itak ne oziraš.

Se mi zdi, da je to nemogoče in je ta debata brezpredmetna, kajti vsak

postavi tezo iz svojega stališča in argumentacija, zakaj postaviti en problem pred

drugega, je nemogoča.


zakaj bi bla argumentacija nemogoča?dvomm da je problem ljubljanske deponije primerljivo

z problemom globalnega segrevanja?

To je ena brezvezna tema, katero je avtor ustvaril samo za nabijanje

postov.


men je pa ušeč d usaj razmišlja,sprašuje o tem...to so koraki k reševanju "problemov".bi

blo pa res lepo slišat tut njegovo mnenje.

In zanimivo mi je tudi, da večina tukaj kritizira sisteme, ki so jim

sploh omogočili, da jih zdej tu kritizirajo...jim omogočili, da klepetajo po

mobitelu...si na hitro nekaj naredijo v mikrovalovki...gledajo satelitsko...pa še veliko

drugega


se strinjam.

hmm nikjer nism prebrala nč tazga kar bi blo podobn mojmu mnenju...js mislm da je glavn problem n način razmišljanja.vrednote,umetna stvar k ti jih vsil družba...prov na kurac mi gre k vidm folk k mu je glavn cilj v lajfu dobit dobro (kle mislm dobr plačano) službo,doseč v "karieri" čimveč (to se navezuje na dobr plačano službo),se poročit,met otroke,hišo,psa...una idilična podoba ameriške družine (al pa krščanske kokr čte).zakaj?čist zgrešen za moje pojme...ta večn pohlep po dnarju.in pol maš izuiranje tropskega gozda,lačno afriko,globalno segrevanje...ah ni tok simpl.vsi mamo radi udobje.pa s tem ne mislm bogatstva.znebit se mormo svojga načina razmišljanja k ga nam večinoma vsiljuje Amerika (pa nism ena tistih k kritizira Busha ker itak nimam pojma kaj je res naredu pa kaj ne (kokr najbrš usi na tem forumu)),takrt se loh začneš zavedat stvari na prvinski način,pomojm.upam da bo usaj kdo tole razumeu...
aja glede religije pa...počas bi blo treba folk navajat na znanost.mislm te predele k v njih divjajo verske vojne.sej vem,dream on

gzibret ::

Največji problemi: vojna, kuga, lakota, suša, polave in Nekrina slovnica ;)

No, pa še en resen odgovor:

verjetno si še zelo mlada (po moje kakšna srednja šola). Me zelo zanima, kakšen bi bil tvoj post, ko boš malo pred koncem faxa, ko boš imela 5 let delovne dobe, za abrahama, malo pred penzijo in malo pred smrtjo.

Veš, ideali se s časom spreminjajo. Prav tako pogled na svet. IMO pri tem ti nisi nobena izjema.
Vse je za neki dobr!

Saladin ::

Bolj ko razmišljam na odgovoru na dano vprašanje, bolj mi pade na pamet kapitalizem in megakorporacije.
Terorizem, lakota, podnebne spremembe, izkoriščevanje, pomanjkanje človečnosti,...
Ne rečem, da posamezniki sami nismo nič krivi, ampak pravo škodo naredi prav princip zaslužka pred vsem ter ogromna moč inštitucij, ki kontrolirajo ves razvit svet. In inštitucije ne briga okoljevarstvo in socialne razmere.
Zvenim skoraj kot kakšen terorist, a ne?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

poluks ::

saladin :P :P :P :P :P :P :P mogoce mas pa prav!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saddam Hussein - OBSOJEN (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17613295 (8692) jype
»

Eksplozije pretresle britansko prestolnico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33116209 (11464) DavidJ
»

Demokracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
915162 (4115) Thomas
»

Bali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1307754 (6259) undefined
»

Diskriminacija kot posledica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905402 (4425) Thomas

Več podobnih tem