» »

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

1
2
3 4

BigWhale ::

> Gotovo vas večina spije kak kozarček preveč vsake toliko

Jaz ne.

Boeing ::

Jaz tudi ne. Enkrat in edinkrat sem malo večjo količino, pa še takrat ni šlo čez mejo zavedanja samega sebe. Se točno spomnim kaj se je dogajalo >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OrlyTM ::

pridna sta!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Doman ::

Popravci se nestrpno bližajo in jaz se imam danes namen učiti celo noč. Seveda mi bodo pri tem pomagali amfetamini. Upam da bodo rezultati na koncu pozitivni.

Gandalfar ::

Dvomim. Ce bi se znal ucit ne bi imel sedaj popravcev.

kajzer ::

speed je dober pri učenju samo če se nemoreš skoncentrirat, kajti pomaga predvsem pri koncentraciji (po domače povedano ful padeš noter), ne pa recimo to da bi si bolj zapolnil stvari al pa kej takega... pa dolgotrajno (večurno) učenje z amfetaminom vam ne uide:D aja, govorim pa tu u malih količinah ne o kakem pretiravanju ker se pol pa res nemoreš učit... drugač pa probat ni greh:D

ps: tisti ki ne veste nič o drogi bolje da ste tiho ker take pišete da... pravi naslov za vas je drogart.org in večdnevno prebiranje te strani da bote vedli kako stvari stojijo...pa brez zamere...

Doman ::

Ura je že 00.30 in sem čisto padel v knjige. Še nikoli nisem bil toliko skoncentriran na učenje kot sem sedaj. Še 3-4 urice pa bom imel dovolj za danes.
Se mi pa ne zdi škodljivo če konzumiraš take substance bolj poredko, saj ni nobenega posebnega občutka razen to, da sem dobil voljo do učenja. Nič kaj posebnega...

kajzer ::

hehe, lepo in točno tako povedano kot je v resnici...;)

Doman ::

Tale zadeva pa še vedno drži :D
Zaenkrat še nič ne kaže na to, da bo treba kmalu v posteljo...

andper ::

Iz ene knjige za farmakologijo... :)

BigWhale ::

Vzami raje LSD. Ti bo cist vseen za ucenje solo in se marsikaj. ;>

Camalotz ::

Pa ni to način! ;)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Mr_Globus ::

hmm kje pa se dobi ta amfetamin :P

McHregec ::

\_________________
Destroyer Of The Worlds.

Doman ::


Dan 2.
Včeraj sem se komaj prisilil da sem zaspal ob šestih zjutraj. Zbudil sem se že ob 10ih:\
Danes sem spal od 20.00 do 22.30 in sedaj zopet naspideran pred knjigami. Do sedmih se učim doma, nato pa na avtobus in na inštrukcije, ob enih pa spat do zvečer in jovo na novo.
Podnevi se ne morem učiti, ponoči pa brez te zadeve ratam prehitro zaspan in koncentracija popolnoma pade.

miko 55 ::

ja če pomaga, uporabi sam ne pretiravat da tvoj možganski mlinček nau torkiru

lymph ::

Ok tole je pa za umret smešno :D
Popravci se nestrpno bližajo in jaz se imam danes namen učiti celo noč. Seveda mi bodo pri tem pomagali amfetamini.
"Belief is immune to counter example."

AndrewSmith ::

@Doman

Stari....ze malo pretiravas.
Dan za dnem konzumirat to kemijo
ni zdravo...pa ceprav v malih kolicinah.
Ceprav malo dvomim da je mala,glede na
to kolko si spal,res.
To je kemija ki ti obenem kuri mozganske
celice in ledvice tudi precej trpijo.
Ne se hecat z tem fantje.....poznam dosti folka
ki je postal psihicno malo cuden zaradi speed-a.
Sem pa tudi sam marsikaj probal in ta tvoja nespecnost
kaze na vsaj 1/3 grama(2-3 crtice),kar je odlocno
prevec za samo ucenje.
Vedi tudi da se ga par dni zapored tudi ni dobro "prebit".
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

grex ::

Kdo ve ali se da kaj podobnega legalnega dobit v Sloveniji ?


Vsi nekaj natolcujete o drogah, nobeden pa nč pametnega.

Stvar, ki jo iščeš, se imenuje Ritalin oz. metilfenidat (Methylphenidate). Uporablja se za zdravljenje otrok ali mlajših odraslih z ADHD sindromom (hiperaktivni otroci itd..... če ste kdaj gledali South Park vam je bolj jasno o čem govorim). Na njih namreč paradoksno deluje v smeri pomiritve.

Zlorablja se ga pa predvsem v ZDA - izobraženi ljudje (oz. v postopku izobrazbe), tudi s strani študentov medicine, kadar ne zdržijo pritiska (no al pa kr tak, da je lažje). Zdravemu človeku torej naredi vse to, kar si hotel (učenje po več dni skupaj ipd...). Torej podobno deluje kot navaden speed, le da so stranski učinki veliko blažji (tresenje, stereotipni gibi), sam efekt pa bolj kontroliran.

muzičar ::

Fantje stran od teh kemij ker nikoli ne veš kaj dobiš -> pa da ne bo pomote sem bil "drogeraš" tako da vem kako je -> sicer sem kemijo samo probal (to pomeni zaužil samo enkrat) sem pa redno (oz. preredno oz. preveč oz. po min. 6x na dan vsak dan torej nekje 5g) užival marihuano (canabis ilegalis :D ) in mi je dejansko pomagala pri učenju -> po letu in pol rednega uživanja so učinki postali manj efektivni (zaspanost, glavobol, "na bed fu*nl") tko da sm nehu. Trava je gud (bla zdej ni več k pr ns je tale skuna rahlo špricana) če je domačica (prava ne albanka), ki ni špricana z ničemer in ji tudi nič ni dodano (razne blu mary, orange bat, white widow itd. odpadejo). Drugače je pa tale tema postala že kar ilegalna.

JamesBond ::

Tema je ilegalna in skuno kar vse povprek špricajo. Javejžde :\

muzičar ::

Hmm jp na žalost to pri nas kar lepo na veliko ja (ne količinsko na gram ampak je veliko vrst). Na žalost je temu tako seveda če pa veš kaj je kaj in če dilerja poznaš dobiš (če ni neumen) dobr stuff -> men se je na žalost skuna zamerla ker smo zgubil našega dilerja, novi je bil pa heh nategovalec pa poleg tega dobro zaščiten in edini (no ja potem smo šli drugam sicer daleč ampak vseeno). Še vedno je bla diomačica 5 let nazaj najboljša trava kar jih je blo in jih je blo (pri nas). Drugače pa fantje Amsterdam -> majka -> ko grem spet bom definitivno kakega skadil pri spomeniku :D

grex ::

Verjetno ni veliko tako primitivnih stvari kot je žargon drogerašev. Če že omenjate vrste trave, jih dajte vsaj, kakor je za slo-tech primerno, kemijsko uvrstit.

Sploh pa tip vas sprašuje, kaj je LEGALNEGA in pomaga pri učenju. Trava ni ne eno, ne drugo.

Še to, sama zgodovina uživanja drog vas še ne napravi za referenco.

JamesBond ::

No, potem pa ti kemijsko razvrsti vrste trave, za nas noobe :))

muzičar: trava z Amsterdama ni čisto nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

grex ::

No, potem pa ti kemijsko razvrsti vrste trave, za nas noobe


Ne seri, dober veš o čem govorim. Če pa ne pa ti povem: orange_bat, blue_mary, cefurska_zelena, albanka_karkol.... to ne pomeni NIČ! Oz. je tolk informativno kot trava x, y, z in m. Ta imena so morda imela neko osnovo kdaj,... sedaj so pa kr neki. Pa nisem nek poznavalec trave,... ampak bluzenje spoznam, ko ga vidim.

muzičar: trava z Amsterdama ni čisto nič posebnega.


trava_z_Amsterdama,... je to tudi kakšna vrsta. Prepričan sem namreč, da se zavedaš, da verjetno v Amsterdamu nimajo samo ene vrste.


In zdravemu človeku trava ne bo niti najmanj pomagala, da bi se bolj efektivno učil, kot bi se brez nje. Razen če si paranoiden psiho in ti le-ta pomaga do majhne pomiritve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Bob Rock ::

grex, na cem si ti???

najprej pizdis, ko muzicar napise vrste trave, da to nc ne pomeni, pa je kr neki

u naslednjem odtavku pa ti ne pase, ker je pac posploseno napisal amsterdmaska trava. Ce bi pa spet napisal imena vrst, bi pa spet pizdil al kak?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Tic ::

Trava pr nas je takole..

Večinoma se na ulicah dobi zadevo iz NL, katera je po novi modi 'špricna' pod visokim pritiskom z kamenčki za peskanje. Tako pridobijo na teži, cvet pa izgleda posut z kristali. Sranje od sranja.

Albanke ze dolgo ni (tak je dogovor v Sloveniji). Tisto so včasih špricali z podganjim strupom. Trava špricana z herionim se pojavlja v zaprtih krogih in je nedostopna trgu. Tega 99% ni nihče tukaj mel v ustah :)

Najkvalitnejše zadeve se dobijo od manjših ponavadi zasebih gojiteljev, ki vedo kako se stvarem streže. Te zadeve pa so primerljive z Amsterdamsko cofeeshop travo.

Seveda pa obstaja tudi boljše...


----

Za učenje, I dont think so. Sem pa imel v SŠ (gimn.) sošolko, ki se je 2 leti učila na speedu, 2 leti pa brez. No, odlična je bila vsa 4 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kajzer ::

A mogoče tu teče debata o travi al o amfetaminih?

grex ::

najprej pizdis, ko muzicar napise vrste trave, da to nc ne pomeni, pa je kr neki


Te vrste trave bi mogle pomenit kao genetsko vrsto, včasih postopek izdelovanja. Ampak đankijevsko bluzenje o vrstah in katera je kul in katera ni (=kdaj se je zadet dobro počutil in kaj so mu natvezil, da kadi) je kr neki. Ej sori,... ne vem kaj tu ni jasno.

Da pa nekdo reče, da trava iz Amsterdama ni nič posebnega... ti dam analogijo, vino iz Francije ni nič posebnega - te tu kaj moti. Aha boš rekel, za vina poznamo tudi različne vrste - ja, ampak tu so stvari dorečene, celo do letine in koordinat rasti grozdja natančno - pri travi je pa to en bluz. Vseeno še to ne pomeni, da so vse trave iz Amsterdama enake,... že zarad števila kemikalij poleg THC ne morejo bit, njihova imena so pa vseeno nek bluz, ker jih pač prodajajo na takšen način kot jo.

grex, na cem si ti???


no tolk o nivoju komunikacije.

Sicer pa poglej si, kaj je tic napisal - to je že nečemu podobno.. vsekakor pa nč od tega ni za učenje primerno.

grex ::

Za učenje, I dont think so. Sem pa imel v SŠ (gimn.) sošolko, ki se je 2 leti učila na speedu, 2 leti pa brez. No, odlična je bila vsa 4 ;)


Zelo verjetno. Če bi namesto speeda lahko prišla do Ritalina, bi pa verjetno še kaj več dosegla :)

poweroff ::

"grex, na cem si ti???"

Jaz bi rekel da je na nivoju.

Oz. tam vzdržuje debato.

;) 8-)
sudo poweroff

Tic ::

Vem da je čist offtopic, ampak it has to be written.


Da pa nekdo reče, da trava iz Amsterdama ni nič posebnega... ti dam analogijo, vino iz Francije ni nič posebnega - te tu kaj moti. Aha boš rekel, za vina poznamo tudi različne vrste - ja, ampak tu so stvari dorečene, celo do letine in koordinat rasti grozdja natančno - pri travi je pa to en bluz. Vseeno še to ne pomeni, da so vse trave iz Amsterdama enake,... že zarad števila kemikalij poleg THC ne morejo bit, njihova imena so pa vseeno nek bluz, ker jih pač prodajajo na takšen način kot jo.


No ja... Vina in trave primerjat ne moreš. Vina rastejo določene vrste na določenih območjih in tako tudi pogosto dobijo ime. Če to 'analogijo' preneseš na travo ti ostanejo samo landrace, torej avtohtone vrste. Kot da bi poiskušal Malawi Gold, ki avtohtono raste v Afriki ali Hindu Kush iz Afganistana ali Kodiak Gold iz Aljaske ali Santa Marta Gold iz Kolumbije ali Jamaican Lambsbread iz Jamajke ali Highland Thai iz Thailanda ali Vietnamese Black iz Vietnama ali ....

To so vrste katere je potrebno ohraniti v čisti obliki.

To kar si pa ti želel povedati je pa tako, kot da bi grozdje gojil v posebnih prostorih z primerno osvetljitvijo in potem ven stiskal vyno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

crusader ::

Erm, kakor jaz vem se ritalin bolj opusca pri zdravljenju sindromov adhd. Mislim da je precej bolj v uporabi zdravilo Adderall, katero pa vsebuje (surprise, surprise) amfetamine. In amfetamini ziher precej pomagajo pri ucenju, ce imas voljo in interes za to, drugace ti ziv boh ne more pomagat da se spravis k delu. Da bi pa trava pomagala pri ucenju.. heh resno dvomim da bi na dolgi rok kej odnesel na tak nacin. Je pac tako da z nobeno recjo ne gre pretiravat, se posebej pri speedu gre toleranca kar hitro proti nebu in prav lahko se zgodi da zacnes namesto na jutranjo kavico hodit po crtico ali dve :)
skratka, s pametjo.

Pyr0Beast ::

Hmm, ampak da folk poseže po drogah, da bi se lahko učil ://
Je na koncu sploh kaj koristnega od tega, da si skuriš nekaj 1000 nevronov ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

para! ::

Večinoma se na ulicah dobi zadevo iz NL, katera je po novi modi 'špricna' pod visokim pritiskom z kamenčki za peskanje. Tako pridobijo na teži, cvet pa izgleda posut z kristali. Sranje od sranja.

True, naslednjič, ko bo kdo skadil joint in čutil škrtanje zob, naj se spomne na tale Ticov post. Grow your own!

lp
Death before dishonor!

Doman ::

@AndrewSmith
Ponavadi pred učenje vzamem le eno črtico, le včeraj sem potegnil še zjutraj ob sedmih, ker sem moral biti skoncentriral vsaj še naslednje štiri ure. Sem pa zato dobro odspal danes:))
Kmalu pa zopet jovo na novo...

p.s: Pa nisem nek smešan narkič:D Na leto ne pokurim več kot 5g tega sranja.

grex ::

No ja... Vina in trave primerjat ne moreš. Vina rastejo določene vrste na določenih območjih in tako tudi pogosto dobijo ime. Če to 'analogijo' preneseš na travo ti ostanejo samo landrace, torej avtohtone vrste. Kot da bi poiskušal Malawi Gold, ki avtohtono raste v Afriki ali Hindu Kush iz Afganistana ali Kodiak Gold iz Aljaske ali Santa Marta Gold iz Kolumbije ali Jamaican Lambsbread iz Jamajke ali Highland Thai iz Thailanda ali Vietnamese Black iz Vietnama ali ....


Kaj naj rečem, strinjam se. Primerjava je res bila mal za lase privlečena, ampak saj razumeli smo se.


Kar se pa Adderala tiče je pe tudi res. Tam notri je sicer kombinacija dveh izomerov amfetamina pa mislim, da ima še kontrolirano sproščanje, kar ga kljub temu, da je navaden amfetamin, naredi koristnega. Pri speedu (na ulici) ni tako, ves se sprosti takoj, kar pomeni, da bi ga bilo treba jemati zelo malo in pogosto (t.j. da dobiš isti efekt). No razen, če je učenje le izgovor :)

Torej tudi ta bi prišel prav za učenje, da bi ga pa zlorabljali študentje pa še nisem slišal, čeprav se sliši logično. Še en problem je,.. mislim, da za razliko od Ritalina pri nas ni registriran ali pa vsaj ni bil kako leto nazaj.

Trubadur ::

Mene bi bilo sram, da imam v srednji šoli popravc in da se moram zadrogirat, da se naučim za pozitivno.
Berite Thomasa!

grex ::

Mene bi bilo sram, da imam v srednji šoli popravc in da se moram zadrogirat, da se naučim za pozitivno.


Že res, samo sram te sam po sebi ne bi pripeljal na faks :) Če se pa zadrogiraš in ti to omogoči faks,.. pa naj te bo sram, po enem letu na faksu te ne bo več.
Sicer pa kava ni glede učenja v osnovi bistveno drugačna, je pa res mnogo manj močna in z (mnogo??, ne vem) manj potenciala, da zasvoji.

Trubadur ::

Razumem, da na faxu pri kakšni res hudo težki snovi vzameš to ampak v srednji šoli? Lepo te prosim, če se ne moreš drugače skoncetrirat kot samo s speedom je čas za obisk psihologa ali kakšnega osebka iz tega foha.
Berite Thomasa!

poweroff ::

Heh, kaj šele bo. En izpit na faksu zna biti težji kot cela matura.

In potem v službi, ko boste imeli projekte pa roke (deadline) - se boš stalno drogiral?

Mislim, a si sposoben živeti brez tega, ali pa nisi. Tisto, da pa samo občasno vzameš je pa bullshit. Ker situacija v kateri sedaj jemlješ te zadeve niso zelo izjemne. V normalni službi in na normalnem faksu jih boš imel non-stop.

In ne vidim zakaj bi bila tragedija, če bi šel na faks eno leto kasneje.
sudo poweroff

C_maniak ::

vsekakor ne sme biti to prva rešitev, ampak če se (iz takšnih in drugačnih razlogov, pustmo to) nisi uspel naučit in se mors v enem dnevu, dveh naučit vso snov in maš na izbiro al še enkrat delat isti letnik al nardit tisto lajno, se naučit, uničit par tisoč celic, se js odločim za lajno, jebi**.
bolj pomembno bi blo dopravit tiste razloge, zakaj se nisi uspel prej naučit (oz. zakaj sploh maš popravce).
je pa pol tud odvisno, če si se ti sploh pripravljen naučit. kr spid ti pač ne bo odprl knjige in ves text skopiral v glavo. nekaterim res pomaga pri koncentraciji, nekaterim je samo za placebo. toooreej recimo, da pomaga. :) ampak za kako ceno je vprašanje.

grex ::

itak je ta način shajanja skozi življenje kvaren na dolgi rok. Prav bi prišel samo v primerih, da recimo delaš 15 ur dnevno, poleg tega pa se imaš veliko za učit, trenutno pa drugače ne moreš skozi. Ampak problem je, da dejansko to funkcionira in da je lahko težavno iti nazaj na normalen način življenja.

Kurjenje celic?? To je tako tako,... amfetamini lahko poškodujejo živčne končiče zaradi stimulacije izločanja dopamina in inhibicije ponovnega privzema, ampak kako efektivno pa to počnejo v manjših odmerkih, je pa vprašljivo. Hočem rečt, kurjenje končičev so dokazali pri urink zadevanju,.. za zlorabo legalnih analogov pa ne vem (kdo ve kaj več???).

Večji problem je ta socialna komponenta, torej kako spremeniti način življenja, da tako zadevanje ne pride v navado ali celo nujo. In res je,... če te že matra v srednji šoli, da brez tega ne gre, potem najverjeneje nisi tip na faks in se splača s tem sprijazniti in zaživeti drugače.

poweroff ::

V srednji šoli in na faksu nikoli nimaš tako našponanih rokov, da bi se moral v dnevu ali dveh naučiti ogromno snovi.

Če pride do tega si praviloma sam kriv.
sudo poweroff

C_maniak ::

ja sje o tem govorim. ČE pride do tega (po svoji krivdi, seveda; mogoče tudi ne ;), je kot izhod v sili lahko rešitev.
ne sme pa prit v navado pa si bos pol skos govoru: eh kaj bi se zdej ucil, sej bom zadnji dan zategnu lajno pa bo vse kul. evo, tuki mas pa pol problem. če pa nardiš to parkrat v lajfu recimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

bluefish ::

ah, tale topic je prerasel v pravo nakladanje obupanih šolarčkov, ki bi zaradi popravnega izpita ali pa nekaj nagnetenih testov radi začeli z lastnim zastrupljanjem. Poleg tega se mi zdi neumno, da bi se nekdo za popravni izpit na SŠ učil celo noč. Morda en dan pred izpitom, če prej ni nič delal.
Skratka, malo razmislite in se zamislite, poglejte risanke, pojdite spat... :|

Pyr0Beast ::

p.s: Pa nisem nek smešan narkič:D Na leto ne pokurim več kot 5g tega sranja.
Omg, jst ne pijem, ne kadim, ne jemljem zdravil ... in se zaradi tega počutim prav fajn. Da bi jemal neke substance?, imo ne! Edino 100% čokolada, to je edino, čemur zaupam. Bolje se je začeti učiti en dan prej, kot pa obžalovati vse življenje tistih nakaj mg psihoaktivne substance.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ShowDown ::

Pa kaj se tolko ubadate z njim. Če Doman misli, da je to prav kaj počne, pa naj! Jaz bi ta izhod uporabil v skrajnem primeru. Do zdaj pa še ni bilo take sile po overclockanju telesa.

V prejšnjih postih je nešče omenil, da ni fer da nešče z drogo doseže boljše rezultate. K**c. Mene tudi nišče ne gnjavi, ker mam overclockano grafo pa je boljša od neoverclockanih. :P

P.S.:Pyr0Beast sedaj sem komaj videl tvoj podpis. A to je samo zarad te teme al ga maš drugače tudi?:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

Pyr0Beast ::

Tudi drugače :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tic ::

Res en lev podpis.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520282 (18284) poweroff
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68032094 (22295) Matev
»

Ecstasy, je res tako nevaren ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8810261 (6311) jRk0
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947126 (6015) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936192 (5283) g0Run7

Več podobnih tem