» »

Bus do Šentvida?kateri?

Bus do Šentvida?kateri?

boštjan ::

Ok,stvar je taka. V sredo5.7. pridem ob 6.16 na glavno LJ železniško postajo,zaj pa me zanima,točno keri busi vozijo do Šentvida, natančneje do ulice Štula,kjer je tudi Gimnazija,grem pa v Vojaško zdravstveno enoto in tam moram biti ob 7.30. Malo sem že gledal po LPP,pa se ne znajdem,ker ne poznam Ljubljane, tudi klico sem pa se mi je zdelo,da tudi informstor ni najbolj seznanjen s št. busa,ki vozi v šentvid.Omenil je BUS št.6,8 in 3. Edino kar ne bi rad je da prestopam.
Torej kateri bus iz železniške postaje do Šentvida(Štula) v času 6.15-7.00.
TAXI pride v poštev kot zadnja opcija!
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Poldi112 ::

1,8,15,16.
Vsi imajo postajo pri hotelu lev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

boštjan ::

približno,koliko minut hoje je to od železniške postaje?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

monster-x ::

Boštjan, od železniške postaje greš po Tivolski proti Šiški. Ob poti boš videl bencinsko črpalko Petrol. No, ti moraš priti do hotela Lev (glej sliko, da boš vedel, kako ga prepoznaš). Tam je avtobusna postaja in tam se usedeš na bus 1,8,15 ali pa 16 (v bistvu je najpogostejši bus 1, pa tudi 8, 15 in 16 sta dosti redka). Potem pa moraš na postaji Šentvid izstopiti (glej shemo prog levo zgoraj boš našel Šentvid). Ko izstopiš boš za vogalom našel okrepčevalnico Šentvič (al kako se že imenuje) in potem greš tam levo in videl boš Gimnazijo.

Če se ne bi rad izgubil na poti do Leva pa pojdi do Bavarskega dvora (na tisto stran, kjer je Mercator) in počakaj bus 8. Potem pa samo še do Šentvida se pripelji in je. Če pa še kaj ni jasno pa vprašaj.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Zgodovina sprememb…

monster-x ::

Od železniške postaje pa do hotela Lev je cca. 5-10 min, do Bavarskega dvora pa slabih 5 min.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

boštjan ::

fala fanta,če bi tak odg. že na info od LPP dobo,ne bi spraševal.vse mi je jasno,samo,da do šentvida pridem.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Poldi112 ::

Vojaška bolnica je mislim da zraven Škofijske gimnazije, ne klasične. Kar pomeni da izstopiš eno postajo prej kot sicer.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bamfy ::

Ja ampak on hoče zraven škofijske gimnazije v vojasnco...
Nared tko k je zgornji pisun napisu, stopi dol iz busa tm k je navedeno, ko pa prides do sendvicev zavij desno in cez 10 do 20metrov preckaj cesto in zavij po neugledni cestici za ene hise, po tej cesti nadaljuj( na levi bos videl cez 50m picerijo Vinja)nadaljuj se ene 150m, potem levo cez zelezniski prehod in si pred vhodom v Škofisko gimnazijo tm pa le uprasi v kero bajto mors jet
Če se zgubis pa kerga uprasi sej ti bo vsak povedu, aja pa un v Sendtviču ma fejst sendviče, un v vinji pa dobre pice

Hladnega piva vsem!
wtf?

bamfy ::

sori tko k je x monstr napisu ne poldi- prej se ni blo poldijovga sporocila
no sej ne da ne bi slo tko k je poldi napisu sam moja navodila so ce gres dol na postaji sentvid
wtf?

monster-x ::

Ja, tudi jaz sem potem izvedel, da je vojaška bolnica verjetno zraven Škofijske gimnazije tako da moraš v tem primeru stopiti iz busa postajo prej in tam greš mimo nekih hiš in čez železnico ... sicer se pa menda Škofijska gimnazija že na daleč vidi. Upam, da nisem tega kaj polomil, ker še nikoli nisem bil pri Škofijski gimnaziji. Sicer sem pa našel tudi tole in upam, da kaj pomaga. Stopiš dol pri postaji Podgora in kakor sem opazil na tistem linku, je Štula povsem zraven. Pa še cerkev Sv. Vida piše, da je tam, tako da upam, da se ne izgubiš. :) Če ne pa koga vprašaj. Gotovo bo kdo vedel.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

boštjan ::

po sliki vidim,da je enaka,kot sem jo dobil od MORS,tako,da če vozniku BUSa rečem,da me da dol na postaji najbližje škofijski gimnaziji,sem pol tak rešen.
Ok,to je to. Zaj pa me zanima,kako iz Vojaške zdravstvene enote,do kliničnega centra,keri bus?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

siegmund ::

Z enim od prejšnjih avtobusov nazaj do centra, potem pa do postaje Klinični Center z naslednjimi busi 2, 10, 11, 20 in 9 (drugi smeri).
Upam, da sem dovolj razumljiv.
Sicer je pa shema prog na lpp.si (vsaj meni) zelo uporabna. V navezi s karto lj. pa zmagaš ;)
And now for something completely different...

monster-x ::

Boštjan, lahko rečeš kar busarju, pa bo najbolje ... sicer pa je to ena postaja pred Šentvidom tako da je to tam ziher. Potem pa greš nazaj z enim od busom (tisti, ki pač prvi pride) in če bo to npr. bus 1, potem stopiš dol pri Nami in greš čez cesto do Kongresnega trga in tam stopiš na bus 2, 11, 10 ali pa 20 in se pelješ nekaj postaj dokler ne vidiš Kliničnega centra. Če pa boš šel na bus 8, potem pa te bo ta pripeljal na Bavarski dvor in tam bo najbolje, da ali počakaš bus 9 ali pa greš čez cesto (na tisto stran, kjer je Mercator) in čakaš 2, 11 ali pa 20. Busa 15 in 16 tudi prideta na Bavarski dvor, ampak na ustavita tam, kjer ostali tako da greš še nekaj korakov naprej, da lahko prideš na enega od prej naštetih. Koliko postaj pa moraš počakati, pa najbolje da pogledaš na shemi LPP-ja, ki sem ti jo prej pokazal.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

boštjan ::

o,thnx fanta
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

LapD ::

Če greš nazaj greš lahko z 8 pa greš dol na bavarcu in na isti strani počakaš na 9 potem se pa pelješ mislim da 4 postaje do kliničnega. Če greš nazaj z 15 ali 16 je pa končna postaja Dvorakova in morš it čez cesto čakat 9. Ostale možnosti so bile pa že razložene :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je LJ avtobusna postaja v centru? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9612392 (10194) buttcrack
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130930 (25331) BigWhale
»

Prepovedano ustavljanje na avtobusnih postajališčih v Lj

Oddelek: Loža
324806 (3406) T0RN4D0
»

kako do t-2(stavbe)

Oddelek: Loža
132038 (1615) Good Guy
»

Mobiteli in LPP

Oddelek: Loža
152803 (2560) eomer

Več podobnih tem