» »

Kovanci [menjava/sortiranje - kje, kako]

Kovanci [menjava/sortiranje - kje, kako]

Tilen ::

Pozdrav!

Tudi pri meni se jih je nabralo kr nekaj.



Nekje sem slisal, da so taksni avtomati, ki to prestejejo sami pa me zanima ce so se kje taksni ki bi to sortirali? Kot se da razbrat iz slike tega ni malo pa se tak hm neprakticno je za odnest na banko v taksni kolicini. Aja pa se kak "frik" bi lahko od oka oceno kolk bi lahk blo tega, mislim v SIT :P

Sem namrec velikokrat pustil kovance na pultu potem ko pa so prisli se tisti vecjih vrednosti pa sem se odlocil, da jih malo na kupcek mecem...

Zdaj se mi jih je nabralo veliko pa me zanima kako vi kaj te "probleme" resujete. Malo nerodno je it s tem vsem na banko ne vem no ... :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SaXsIm ::

če ti je neprijetno, lahko kovance daš meni >:D Drugače pa da ti dam mero, jaz imam v tamajhni mobitelovi škatli (mobi plavček) 3500sit not. Tako da ti maš ziher 5-7k
SaXsIm

Matev ::

po firmah imaš avtomate za sendviče in pijače

ti jemljejo srebrne (10, 20, 50 sit)

zato ne bi smelo biti ovire za njih porabo

sverde21 ::

Na roke preštej >:D .

Sicr je pa kr mal čudn hodt s takimi kovanci okol, jst sm enkrt šou v trgovino si kupit en ledeni čaj al neki z kovanci po 1 tolar :D , sevada sm naštel doma, pol pa vržem prodajalki na pult, ji pa ni blo nč jasn >:D
<?php echo `w`; ?>

toplakm ::

Neseš na Ljubljansko banko. Ti jih položijo na tvoj račun, in to brez provizije. Testirano.

Sergio ::

V Grosupeljski poslovalnici (za druge zal ne vem) NLB imajo self-serving stevec, v katerega nameces kovance, stvar ti jih pa precej hitro avtomatsko posortira in pove koliko jih je ter izloci defektne. Nato se znesek polozi na racun.

Ziher imajo tut na ostalih poslovalnicah tko. Pa naj te ne bo sram :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

opeter ::

A ste vi vsi normalni? Zakaj naj bi ga bilo sram? Zdaj ko bomo dobil evre in sicer naslednje leto, boste takoj videli, kako pridno bodo vsi slovenčki (razen tistih najbolj... saj veste) plačevali s centi pa kovanci.
Izgleda, da prekletemu folku še vedno ni jasno, da imajo kovanci vrednost in to niti ne malo.

Komaj čakam trenutek, ko bomo spet vsi imeli pol kilske denarnice v žepih, torbah, polno bakrenih evrocentov... :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen ::

Sem pozabil povedat, sem z mariborskega konca pa nekako ne vem, da bi mi imeli kak tak "self-serving stevec".

Zdaj placevat sendvice/zvecilke s tem ne pride v postev. "Primary objective" je menjava za papirnate ali pa kr direkt na knjizico, ce bi se to dalo v mb pri kateri banki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slo-One ::

Jaz sem šel na A-Banko drobiž menjat samo je blo pa lepo cela vrsta za mano>:D .

Tilen ::

Vidis, saj zato bi pa rad vedel, ce je tudi pri nas kak tak self service da ti to presteje pa sortira in ti to pol lahko lepo neses in zamenjas. Zdaj ce pridem s tem na pult v NKBM...8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sid911 ::

Poglej v NKBM centralno poslovalnico, zdi se mi da sem tam nekaj takega videl, ne dam pa roke v ogenj da imajo res to.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Doman ::

Odnesi v kakšno trgovino/bencinski servis in ti bodo rade volje zamenjali. Vsaj pri nas je tako, da je tak drobiž vedno dobrodošel.:))

Tilen ::

Bi res rad videl kako bo v trgovini prestela 10KG+ tega na roke...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sverde21 ::

Počas se dauč pride >:D
<?php echo `w`; ?>

LPP ::

NLB ima zdaj akcijo - prineseš pujska oz. šparovček s kovanci v vrednosti nad 2000 SIT in jih položiš na osebni račun, oni ti dajo pa eno praktično darilce :)) - pomojem kšno denarnico za evrokovance.
Ljubljanski potniški promet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4218422 (16481) stb
»

Drobiž

Oddelek: Loža
4710282 (8147) Furbo
»

Kovanec za 10 tolarjev L 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609008 (5869) Nejc Pintar
»

Ali zlagate denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554544 (3479) Dr_M
»

5 Kg drobiža kam z njim?

Oddelek: Loža
213587 (2928) Cr00k

Več podobnih tem