» »

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

1 2 3
4
»

Doman ::

haha:D

muzičar ::

Vir česa? Zakaj je pivo zdravilno sem navedel link. Rabiš še kakšnega.

Če so heroin predpisovali ne vem -> če pa že so ne smemo memo dejstva da takrat laboratorij takih kot so danes ni in takrat heroin niso preprodajali današnji dilerji. Takrat se je vedelo kaj to je in se ni mešalo in koncentriralo kot se danes. Zato je še najbolj nevaren ker v bistvu ne veš točno kaj si dobil oz. kakšno mešanico - koncentracijo. Sem izgubil kolega pred 4 leti ko je hotel probati horo in jo je dobil (kljub temu da smo mu vsi nasprotoval) je šel v nek diskač poka čez eno uro je ležal mrtev ulico stran od diskača. Sicer ga tako dobro spet nisem poznal sem pa poznal zelo dobro njegove kolege, ki so imeli željo po probi a verjemite mi po temu ni in tudi ne bo nobeden probal. To ni igrača. Pri alkoholu vsaj veš kaj dobiš in načeloma če nisi nek pamž, ki se gre kdo spije več imaš svojo mejo katere pri heroinu praktično ni.

Bivši sošolev je na horsu in pravi da vsakič ko dobi stuff upa da ne bo overdose, ker dandanes prodajajo svega i svašta in lahko 0.2g odmerek enkrat zelo dober fix drugič overdose. Zato je droga ilegalna in alkohol legalen. Simple as that.

C_maniak ::

horserji pač :\

Camalotz ::

>Zato je droga ilegalna in alkohol legalen.
To je neumnost. Alkohol je droga. Da je legalen je samo trenutno stanje.
Mogoče bo čez 20 let nelegalen (ne bi bilo prvič).Pa bojo pijančki kupovali od dilerjev flaše in se tresli,
da je v redu doza. Pa slepeli in crkovali od namešanega metanola, tako kot se dogaja npr. v Rusiji.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Gandalfar ::

muzicar: sam tole ni kredibilen vir

Ziga Dolhar ::

muzičar:

Vir tega, da "zdravniki priporočajo".
https://dolhar.si/

thramos ::


Bivši sošolev je na horsu in pravi da vsakič ko dobi stuff upa da ne bo overdose, ker dandanes prodajajo svega i svašta in lahko 0.2g odmerek enkrat zelo dober fix drugič overdose. Zato je droga ilegalna in alkohol legalen. Simple as that.


Lih obratno. Zato ker je droga ilegalna moraš kupovat svinjarijo.

OrlyTM ::

Muzicar, tok klanf, kot si jih ti nasral v svoje poste, pa ze dolgo nisem prebral 8-O

Pivo je alkoholna pijaca in alkohol je ena najhujsih drog kar jih poznamo! Poleg tobaka povzroca najvecjo smrtnost, tako neposredno (bolezni) kot posredno (pijani vozniki, agresija) med vsemi znanimi drogami! Vecjo od heroina!!

Najbolj bedno od vsega je, da si se en tistih, ki bo primerjal zmernega pivca z hardcore junkijem, to ne gre. Ce bos zlorabljal pivo, bos od njega se kako odvisen in bos tudi zelo verjetno mel velike zdravstvene tezave!

Slepis se cist prevec ... ampak, verjamem, da si se mlad. Bos ze zrasu in dozorel :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PARTyZAN ::

Nekako normalno je, da je najvecja smrtnost zaradi alkohola/tobaka, ce te droge uporablja bistveno vec ljudi kot heroin. Legalno je pac.

Si upas rect, da bi bil alkohol se vedno na prvem mestu, ce bi enako stevilo ljudi bilo na heroinu?

Nejc Pintar ::

OrlyTM, tudi ti se malo slepiš s tem da je alkohol najhujša droga. Sicer pa zdravniki priporočajo pol litra piva na dan, ne pa pol decilitra:\ Je bilo pa to celo na nekih plakatih nad pisoarji, da je alkohol škodljiv, da se pa priporoča pol litra piva na dan.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

muzičar ::

Heh. Tukaj najdete podatek o temu da zdravniki priporočajo pivo.

@OrlyTM malo nepremišljeno mi nasprotuješ. Rekel si da pivo je alkohol kateri je najhujša droga in potem si alkohol kot celoto primerjal z enim amfitaminom -> heroinom. Ne smeš gledati številke ampak procente. To da se nekdo napije in gre za volan ni kriv alkohol ampak on sam. Alkohol je le tisti, ki potem vpliva na njegovo presojo med vožnjo, ki na žalost v dostih primerih pripelje do nesreče -> posledično lahko tudi do smrti udeležencev. Tukaj lahko malo poklikate in bote videli da heroin sam terja veliko žrtev kaj šele vsi amfetamini skupaj -> bi rekel zelo blizu alkohola -> na žalost ne najdem številk da bi lahko izračunal procente se bom pa pozanimal in v roku enega tedna dobite rezultate.

Da ne pozabimo dejstva da kakorkoli vzameš heroin (količinsko, način etc.) ima učinek -> po drugi strani če spiješ 0.3l piva načeloma če imaš vsaj toliko kot toliko normalno težo ni učinka razen osvežitve, ker ne doseže.

Težko se slepim če z odprtimi očmi hodim po svetu in vidim kaj se dogaja okoli mene ne samo da bluzim po nekih elektronskih virih. Slep je tisti, ki ne gleda. Večina tukaj se jih ne slepi ampak ima omejen vid. Na žalost sem v svojem življenu zapadel že v marsikatero neprimerno družbo in doživel tudi na lastni koži kaj je to droga in kakšne so njene posledice. Na srečo sebe in ljudi okoli sebe mi je 4 leta nazaj uspelo stopiti na realna trezna tla in od takrat se držim le zdravnikovega priporočila (torej pivo 0.5l na dan oz. kakšen dan je tudi 0.2l se pa zgodi da kdaj tudi ne).

Priznam pa svojo napačno izvajo o temu zakaj je alkohol legalen in droga (vse razen alkohola in tobaka) nelegalna. Edini način da bi zmanjšali ovedose zaradi drog (vse razen alkohola in tobaka) je tako da bi legalizirali in da bi se upeljal nek inštitut, ki bi skrbel za čistost in pravilno uporabo.

A sem še pozabil. 0.3l piva ne preseže meje dovoljene vsebnosti alkohola v krvi. Torej če spiješ 0.3l piva in te policaj ustavi ne bo nič. Če pa te ustavi z že zelo malo količino heroina boš pa uf uf šel malo na postajo pogledat. Sicer jaz ko sem spil 0.5l piva in me je policajka ustavila sem pihal in sem prišel pod mejo tako da spet odvisno od človeka. Definitivno pa ni razlike če boš šel ti 130km/h z 0.00 ali pa 0.5 -> tudi teh 0.5 te ne bodo prepričale k hitrejši vožnji -> prej boš bolj previdno vozil da te policaji ne bi ustavili.

edit: se opravičujem za decilitre :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

C_maniak ::

To da se nekdo napije in gre za volan ni kriv alkohol ampak on sam.
torej tud ni droga kriva za overdose, ampak abuser oz. diler. ;)

Ziga Dolhar ::

muzičar, iz danega PDFja si potegnil zelo močan sklep.

Članek pravi:

Zadostno pitje je verjetno najbolj pomemben dejavnik za preprečevanje nastajanja vseh vrst ledvičnih kamnov. V ta namen je treba redno popiti dovolj tekočine, vsaj 2,5 do 3 litre na dan, da preprečimo supersaturacijo, torej táko zvišanje koncentracij snovi, ki sestavljajo kamne, da presegajo njihovo topnost v urinu. Med pijačami omenjajo kavo, čaj, pivo, vino, sokove, vendar je pri oksalatnih kamnih med njimi potrebno izbrati ustrezne pijače.

Mnogi priporočajo pivo, ker je med drugim tudi diuretik in blag analgetik. Pitje piva je morda primerno le pri določenih vrstah ledvičnih kamnov. Pri oksalatnih kamnih pa se je pivu najbolje izogniti, saj vsebuje manjše ali večje količine oksalatov, odvisno od količine ječmenovega sladu, ki ga je običajno več v temnih pivih. Žal naše pivovarne ne razpolagajo z dosegljivimi podatki o vsebnosti oksalatov v posameznih vrstah piva. Če že ne moremo brez petih do šestih steklenic piva na dan, izbirajmo predvsem svetla piva. Verjetno pa so bolj ustrezna pri nas težje dosegljiva pšenična piva.


V tem članku nekdo (domnevam, da zdravnik) govori o Ledvičnih kamnih, ter našteje substance (in pijače), ki delujejo proti ledvičnim kamnom.

Ti iz tega potegneš kategorično trditev, da "zdravniki priporočajo pivo".
https://dolhar.si/

C_maniak ::

haha, owned :D

muzičar ::

Mnogi priporočajo pivo, ker je med drugim tudi diuretik in blag analgetik.

To šteje za ledvične kamne. Torej med drugim. Zdravniki ga na splošno priporočajo tukaj je pač naveden en razlog. Tu piše dosti zanimivega. Na žalost na spletu ne najdem dobesednih priporčil slovenskih zdravnikov -> pravijo pa da je naše pivo eno izmed najbolj zdravilnih -> v določeni količini seveda. Lahko pa povprašate svoje zdravnike :P

@C_maniak beri stavek dokler ne boš videl poante -> to da se usede za volan je njegova odločitev ne alkoholova :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

C_maniak ::

ja, me zanima kak bi se drug dan odloču, ko bi se zavedel, kaj je naredu. po možnosti vidu razbit avto, ki je lahko še najmanjša skrb.
v naslednjem stavku praviš, da je alkohol potem tisti, ki vpliva na presojo med vožnjo. a prej pa ni vplival na presojo a bo šou nažgan v avto al ne?

muzičar ::

Tako je med vožnjo. Ne pred. Tudi če bi bil trezen bi šel vozit. Definitivno ni rekel "zdej sm pa pijn pa hrem vozt auto da bom lohk enga zbou" ampak je šel v avto, ker se mu je mudilo domov oz. nekam je pa čisto njegova napaka če se ni vzdržal. Tako da je težko kriviti alkohol za to da se je usedel za volan. Spet je odvisno od količine. Na žalost se to dogaja pri mladih, ki mislijo da bodo pa frajerji -> noja vemo kako se ponavadi to konča. Zato pa bomo kmalu dobili test iz psihologije in sociologije -> za izpite vseh kategorij.

C_maniak ::

Tako je med vožnjo. Ne pred.
ja, seveda, predn se usedes v avto trezno presojas, v avtu pa ne. na konc bo še avto kriv za nesreče.
Tudi če bi bil trezen bi šel vozit.
s tem bi blo pa res neki narobe, ne? :\
Definitivno ni rekel "zdej sm pa pijn pa hrem vozt auto da bom lohk enga zbou" ampak je šel v avto, ker se mu je mudilo domov oz. nekam je pa čisto njegova napaka če se ni vzdržal.
ziher ni mel namena koga zbit, ker sploh ni razmišljal, ampak se je usedu v avto pa šou. problem je, da si ne rečeš, da LAHKO koga zbiješ. torej ne vem, če bi vsak bil pripravljen sprejet, da sebi, kaj šele drugim uniči življenje predn grejo za volan. ampak ko si pijan, pač ne razmišljaš o tem, ker si car in obvladaš avto.

ok, torej po tvoji teoriji droga (alkohol) ni nič kriva. hm, sej horser si je pol tud sam kriv, da je vzel drogo po svoji odločitvi in ni droga kriva, če se naslednjič ne more vzdržat in se šutne se drugič, tretjič, petič...

OrlyTM ::

joj, joj Muzicar ... ce te tematika zanima, malce pobrskaj po www.drogart.org oz. www.erowid.org pa si kej preberi, ker v tej maniri, kot jo gonis sedaj, se jaz ne kanim vec menit s teboj. Vzemi na znanje, da nimas pojma o tem, o cemer se pogovarjamo in se vzdrzi nadaljnega komentiranja.

Pa se en popravek ocitne bedarije: Heroin NI!! enako amfetamin!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

muzičar ::

Če bi res brali kar pišem potem bi bili tiho.

@C_maniak ravno nasprotno če rečem da ni alkohol tisti, ki mu je rekel naj sede za volan ali to pomeni da sem rekel da je alkohol kriv ali da je ta posameznik. Malo misli no. Droga ne vzame mene jaz njo in to je čisto moja odločitev (razen v zelo redkih primerih kjer si prisiljen). Ja tisto s presojo ni tako. Presojaš če si kolko tolko normalen (beri psihično normalen in ni važno ali pod vplivom ali ne) -> presoja je razen pri mladih, ki hočjobit carji ista -> problem je ta ker ti alkohol onemogoča določene funkcije -> največji problem tukaj je zakasneli refleksi. Definitivno ni rekel "zdej sm pa pijn pa hrem vozt auto da bom lohk enga zbou" ampak je šel v avto, ker se mu je mudilo domov oz. nekam je pa čisto njegova napaka če se ni vzdržal. -> sarkazem. Saj veš kaj je to? In zakaj ponavljaš moje besede potem mi pa nasprotuješ.

Se opravičujem Heroin je diamorfin. Malo sem pomešal. Kar se tiče tematike sem brskal marsikje kjer ti še nisi. Drogart je kar dober resource samo najboljši resource do zdaj sem dobil v knjižnici Otona Župančiča.

Smo precej off topic tako da jaz odstopam od te debate.

All-in-all ljudje smo grajeni da lahko tudi brez dodatnih substanc dosežemo nek cilj tako da se mi zdi jemanje amfetamina zaradi tega ker se prej nisi učil raho zgrešeno. Me pa zanima koliko ti od tega sploh ostane v spominu.

klemen22 ::

Itak da amfetamini pomagajo pri učenju. Na Harvardu jih baje jemlje vsak drugi. No mogoče se pa samo hecam.:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

C_maniak ::

ja, reku si, da je posameznik kriv, kar ni res. itak, da vsa dejanja sam izjavaš, torej si kriv ti, tako kot boš kriv ti, če povzročiš nesrečo, ne bojo obsodli alkohola. ampak dejstvo je, da se ne odločaš pravilno in za to je pa kriv alkohol. spet si pa kriv sam, ker si se ga napil, zavedajoč se (verjetno) posledic.
glede mladih...se pravi, da se starejši (kdo je sploh starejši in kdo so mladi) ne usedejo za volan nesposobni za vožnjo? bi reku, ja. spet jasno zakaj. tud če so odgovornejši od mladih, jim alko potem to vzame.
pa veš, v knjižnici so lahko kake stare knjige s starimi podatki, raziskavami; je net dost bolj up-to-date. je pa verodostojnost večja, to pa. zato je treba met pa zanesljive vire na netu. sicer ne vem kaj si bral in kaj sploh majo, ampak tega o čemer zdej debatiramo ziher ne, ker če od tam to pobiraš...

se strinjam glede neuporabe drog. je pa treba ločit kronično in rekreacijsko uživanje (je pa res, da je lahko meja med tem dost tanka) in vrsto drog.

glede spidiranja sm že itak dost povedal in zgleda, da se spet nestrinjama, zato mas prav, da bo bolje, da midva s tole debato zaključima, da ne bo poleg off-topica šla še kam drugam. samo še to: misliš, da si več zapomniš, če se v dveh dneh na hitr neki napiflaš trezn al pa na spidu. skor zihr si na spidu več zaradi večje koncentracije pa konzumiraš lahko več podatkov (pa ni namen to); itak pa v obeh primerih nisi dolgoročno nič naredu. sploh pa brezveze, da bi se neki trudu zapomnit, ker boš čez 5 let itak večino pozabu.

upam, da nism kakih neumnosti trosu, ker sem malo raztresen trenutno. me čakajo popravci jutr. in se učim. mogoče na spidu, mogoče ne. :D

C_maniak ::

Itak da amfetamini pomagajo pri učenju. Na Harvardu jih baje jemlje vsak drugi. No mogoče se pa samo hecam.:D
ziher si jih več pomaga s kakimi dodatki (bolj prefinjenimi od spida verjetno) kot si misliš. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520178 (18180) poweroff
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68031997 (22198) Matev
»

Ecstasy, je res tako nevaren ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8810243 (6293) jRk0
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947102 (5991) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936164 (5255) g0Run7

Več podobnih tem