» »

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

Amfetamini pomagajo pri učenju ?

«
1
2 3 4

blackmumba ::

Zdravo !
Vem da se imeli pred leti amfetamine v lekarnah na recept in da so starejše generacije cca letnik 1960 jemali te tablete na faxu in so se zelo uspešno učili po več dni skupaj in še danes ti znajo točno povedat kaj so se učili. Potem so te zadeve prepovedali.

Ali obstaja kakšna alternativa temu razen kofeta pa čokolade pa speed-a (baje ga naredijo iz amfetaminov in zravem zmešajo extazi).
Kdo ve ali se da kaj podobnega legalnega dobit v Sloveniji ?
  • zaklenilo: zee ()

alf__ ::

mogoce na rakovi jelsi (legalno pa to)

Kaufmann ::

v kakšnem fitnes centru povpraši un folk ki nima nič podkožne maščobe.:D
ni podatka

leonius ::

Podobna zadeva je efedrin. Iz njega se da dobiti tudi speed ob pravih kemikalijah in pravem znanju. Efedrin je v marsikateri shujševalni tableti. Ima pa podoben učinek, te tudi drži budnega, vendar ne tako kot amfetamin.

erowid.org za več info

aja, pa hitler in angl. ministrski predsednik po churchillu(se ne spomnim imena) sta bila konstantno na speedu
IMHO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leonius ()

_marko ::

Bilobil
Če pa ima kdo izkušnje prav z Bilobilom pa naj napiše...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

blackmumba ::

ena kolegica je jemala Bilobil in pravi da se je lažje učila :) da je mela najbolše ocene tisto konferenco ko je to jedla :)

Spajky ::

Jest jemljem Krkin Bilobil vsaki dan eno kapsulo samo (zame pomožno "zdravilo") že nekaj let (kam pa bi finačno prišel, če bi jemal toliko kot pravi v navodilih notri) in po parih mesecih so se mi možgančki kar fejst Overclockali .. :D :D ... 8-) .
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BigWhale ::

A mas kak benchmark, k to stvar potrdi?

OrlyTM ::

speed je pri nas ulicno ime za amfetamin, ne za mesanico ecstasija in amfetamina!
amfetamin in xtc sta si po ucinku precej razlicna, zato bos na trgu zelo tezko naletel na mesanico teh dveh drog! Kar pa seveda ne pomeni, da nekateri to dvoje kar lepo mesajo na zabavah!
speed (ime) se v nekaterih drugih drzavah (usa naprimer) uporablja tudi za metamfetamin, ki je precej mocnejsi kot amfetamin!
efedrin se uporablja pri proizvodnji metamfetamina in ne amfetamina!
efedrin NI primeren za ucenje, ker sprosti prevec adrenalina, ki ti zmede koncentracijo!

ce se boste loteval ucenja na speedu, bodite zelo previdni, ker z temi stvarmi ni heca!
ce koga zanima kaj vec, lahko precej izve na www.drogart.org

-----------
pa k je ze nekdo omenjal, tut Kennedy je bil konstantno na speedu! Intravenozno!
pa se kdo najbrz tudi :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Featur ::

Samo on je bil zaradi tega, ker bi mu naj pomagalo pri bolecinah v krizu ;)

Poldy ::

Če si, hm da se lepo izrazim, umsko nesposoben za opravljanje izpitov na fakulteti, se zaposli s srednjo šolo, ne pa da se greš "fiksat". Kaj boš potem celo življenje na tabletah?

Pa sploh nočem biti nesramen, če je to kdo pomislil... ker sem videl da je univerzitetni program pretežak zame, sem se vpisal na visokošolskega, pa je problem rešen brez tablet.

fRiK0 ::

Se podpisem pod Poldyjev post...
Hvala

LP Tadej

gzibret ::

Pjebi, ne ga srat s kemikalijami. Trenutno morda res pomagajo pri učenju, vendar plačilo pride kasneje. In to plačilo, verjemite mi, ne bo majhno pziroma bodo zraven še visoke obresti.
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

o kaksnem placilu to govorite?

poldy ... sj lepo, da ne maras drog, sam neumnosti pa ni treba pisat, OK?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Featur ::

Lahko pa poizkusis glutamin, ki ga drugace uporabljajo najvec sportniki, saj pri aerobni vaji pade vsebnost glutamina v telesu.
Predstavlja 50% aminokislin v mišičnih celicah ter ima med drugim tudi pozitiven vpliv na možganske celice, kar povzroča tudi boljšo koncentracijo.
Če je kdo bolj seznanjem s tem, lahko pove če ima kakšen omembe vreden vpliv glutamin, ki ga dodatno vneseš v telo. Mišljeno pri osebi z normalnim bioritmom, pri učenju.

gzibret ::

Plačilo=odvisnost, depresije, "down feeling", poškodbe tkiv, nervoza.... Odvisno od človeka. Plačilo pa je v vsakem primeru.
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

ker govorimo o ucenju in ne zuriranju, to pomeni, da lahko amfetamin uporabljas "pametno" ( vmes spis, ne predoziras, imas pavze itd ... ), kar posledicno zelo zmanjsa moznosti tako hudih posledic, kot jih opisujes ti! Upam trdit, da vecina ljudi z tako uporabo amfetamina nebi cutila resnejsih posledic!

Se vedno pa velja, da je najbolj varna uporaba drog, neuporaba!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

Na ja...
Jest speeda nikomur ne priporočam kot sredstvo za pospeševanje učenja, še posebej pa ne laikom in boh ne daj, da bi bila prva droga ki bi jo poskusili v življenju ravno speed - no good. Razen če niste res 100% prepričani v svoje razumske sposobnosti - reč te lahko hitro izčrpa in tudi zasvoji. Pač odvisno od karakterja.
Jest sem se v enem obdobju učil na speedu, pa je dejanko res, da te ta zadeva dobesedno potegne noter, besede žreš eno za drugo in nič te ne briga kaj se dogaja okrog tebe - samo črpaš. Takrat sem upedenal rekordno število kontrolnih nalog v SŠ - če se prav spomnim jih je bilo devet. Požrl sem pa par gramov tega sranja in bil teden po tem totalno prekurjen - brez vsake energije, beden sam sebi in morda na momente celo odvisen. Res pa je, da lahko rečem, da sem glede teh stvari karakterno močan in vem koliko ljudi okrog ni bilo takih in so hitro zabredli v težave. Ker,
Zajeban je če enkrat vidiš da lahko eno stvari rešiš po liniji najmanjšega odpora in posledice so lahko katastrofalne.
Nevem če je prav, da to pišem, ...morda bi moral pobrisat.
.
. Mah ne bom, sej sami veste kaj počnete s svojim telesom.
Jest sem s temi časi opravil in se sintetike ne dotaknem več.

Edina pametna, ki res pametna je tista ki jo je orly nabil

Se vedno pa velja, da je najbolj varna uporaba drog, neuporaba!


(to besedo sem napisal načrtno, ker bi moral to izjavo pribit na steno in ne samo napisat)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

OrlyTM ::

Požrl sem pa par gramov tega sranja in bil teden po tem totalno prekurjen - brez vsake energije, beden sam sebi...


jah ... kar gre gor, gre tut dol, to je dejstvo, ki ga je treba pri teh zadevah vzeti v zakup! Mi je pa cudno, ce bi spal vmes, nebi bil totalno prekurjen! Si se ga mogu kr fajn naloudat 8-)

in morda na momente celo odvisen.


tole pa prosim malo podrobneje opisi, ce se ti ljubi, ker mi res ni jasno kako bi lahko bil nekdo "na momente odvisen" 8-O

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

d0rK ::

Kennedy je biu na drogah zaradi odpovedvanja nadledvicnih zlez, blo zadnc na Discoveriju.

Sicer offtopic, ampak usen.

Boeing ::

Če se nisi sposoben naučit brez da si prbit, potem se prepiši na lažji fax ali pa še pametneje, pusti fax. Bo ceneje za državo.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OrlyTM ::

Ce mislis, da si od amfetaminiv "prbit", pol se vzdrzi komentiranja takih tematik, preden si malo ne osvezis informacij.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Goodspeed ::

Good time today, stupid tomorow! :\

Boeing ::

OrlyTM, ne glede na tvoja osebna prepričanja/izkušnje je moje mnenje takšno, da je uporaba kakršnihkoli drog škodljiva za zdravje/psiho, razen če se uporablja v medicinske namene (morfij itd).

In če te tako moti beseda "prbit", jo lahko mirne duše zamenjaš z "zadrogiran" ali "v nenaravnem stanju". Ker amfetamin v vsakem primeru je droga in ko jo "konzumiraš" si v nenaravnem psihičnem stanju, kakorkoli obrneš. Period.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

_marko ::

Boeing:
Kaj pa kava da ostaneš buden te ne moti?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Boeing ::

_marko: v bistvu me res ne. Po drugi strani pa je kava kot takšna znana že cca 500 let. Je vsekakor droga, vendar napram npr. amfetaminu tako zelo blaga, da res ni omembe vredno.

Sploh pa name kava vpliva v kontra smeri. Da prej zaspim. :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OrkAA ::

Amfetamini proti npr. ogljikovem oksidu nimajo omembe vrednega učinka.

Sploh pa ogljikov oksid na ljudi vpliva v kontra smeri. Da prej zaspijo.

Vidiš zdej kok so amfetamini nedolžni :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

OrlyTM ::

marsikaj je skodljivo za zdravje, ne glede za kaj se uporablja ... torej tudi Morfij!

Domnevam, da kako pivo pa tut rad spijes, ker ... kaj? ... ni skodljiv, ker je legalen, al ker ga ze dolgo poznamo? :\

V glavnem, vzdrzi se komentiranja tematik, kjer ti ni prov veliko jasno, pa bo vse OK! :)
Pa droge tut na miru pusti! Vsaj dokler si ne bos prebral kako ctivo ali dve na to temo, da ne bos tak v temi lutal, OK?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Ej stari, koka je cist gut za snifat, ce v mejah normale res ej! Pa se sinuse mas skoz spucane!

Amfetamini za ucenje je priblizno tko kot doping za sport.

Poor suckers can't handle the pressure...

Roadkill ::

> aja, pa hitler in angl. ministrski predsednik po churchillu(se ne spomnim imena) sta bila konstantno na speedu

Churchill je bil pa ves čas na viskiju. Whats your point? :)
Ü

kalil ::

Ej stari, koka je cist gut za snifat, ce v mejah normale res ej! Pa se sinuse mas skoz spucane!

Si nisi prebral kaj ti je Orly napisal?
Se vedno pa velja, da je najbolj varna uporaba drog, neuporaba!


Nevem zakaj vam gre tako v nos :)) uporaba droge. Sam sem odgovoren za svoje življenje in vem kaj je dobro in kaj ni dobro zame. Nekdo je omenil odvisnost. Koliko vas je tukaj, ki bi bili sposobni preživeti 1 mesec brez računalnika? Odvisen si lahko od mnogo stvari in nobena odvisnost ni zdrava, je samo legalna in nelegalna.

divide et empera

dejans ::

Probaj kitajski zeleni čaj, najdeš ga v vsaki trgovini al pa kaki "bio" trgovini! Druga možnost je še ginko(neka zategla kitajska korenina), mislim da ga prodaja krka najdeš ga pa v lekarnah.
[?]

cryptozaver ::

Meni precej pomaga B-komplex tableta (koncentracija in zivcki). Kolega ki sicer nikol ni naredu fax-a a je vseeno izreden programer, pa je konstantno konzumiral Lecitin v nenormalnih kolicinah. Lahko ga kupis v lekarni. Klik.

Poldy ::

Proti samim drogam nimam nič. Če se sedajle nekdo "zafiksa" da ne bo dočakal jutra, mi je čisto vseeno.

Fora je v tem, da se mi ne zdi fer, da z drogo dosežeš boljše rezultate kot nekdo drug. Če kdo misli da je to spet neumno, zakaj pa so potem v športu kontrole?

Nekdo je omenil da je s pomočjo speeda delal izpite na SŠ. Hm, le kaj bo jemal na faxsu. In kaj potem v službi.

Sem se spomnil štosa:

Janez vidi Marka, kako jé ribje glave.
J: Zakaj pa ješ ribje glave?
M: A še ne veš? Če jih ješ, postaneš pametnejši... Na, prodam ti teh nekaj ribjih glav za jurja.
Janez kupi ribje glave...
J: (medtem ko je ribje glave) Ja ampak, saj bi v ribarnici za ta denar dobil cele ribe!
M: No vidiš, že delujejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

poweroff ::

Jaz jem čokolado. To je moja edina droga (hm, no, poleg interneta :D ). Je pa res, da sem količino drastično zmanjšal, ker včasih enostavno nimam mere.

Sicer pa je za reševanje problema učenja sedaj malo pozno. Treba je misliti na začetku leta. Se učiti sproti, potem pa ni problema. Mater, saj ena srednja šola pa le ni tako težavna, če delaš sproti.
sudo poweroff

OrlyTM ::

Nekdo je omenil da je s pomočjo speeda delal izpite na SŠ. Hm, le kaj bo jemal na faxsu. In kaj potem v službi.


kaj? se vedno speed, ne? al si mel kej druzga v mislih? Lahko pa tudi nic! Lahko pa alkohol, alpa svinjino all day long alpa kej tretjega ...

upam, da nisi se en tistih, ki meni, da trava nujno pelje prek spida do heroina in v grob? :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

Poldy,

Ja sej v športu so pa vsi v vrhu itak na drogi :)

Hypno ::

Razne droge majo eno tako "lepo" lastnost, da "prigonjo" navzgor kako zadevo, ki jo je oseba "potlačila" tja nekam v "skladišča" podzavesti in z njo opravila.

Potem pa en *snuf* "snuf* *snuf* ali pa "sej sm sam tabletko pojedu" in priletijo takšni "lepi" flash-backi, da se kr naenkrat ne da delat, ne da mislit, da bi "se iz kože sleku" in podobni opisi, ki bi jih lahko še našteval. Pa to niso bile osebe, ki so konstanto na "neki zadevi", ampak čist "ordinary people" (delavci, učitelji, študentje, direktorji, poslovodje, itd itd itd).

P.S. Vse zgoraj napisano sem potegnil iz spomina, brez da bi sploh šel zapiske pogovorov gledat.
Great are mysteries of the mind ...

cryptozaver ::

A ni zalostn da si je treba s kemijo pomagat do raznih superlastnosti? Bodisi v sportu druzabnem zivljenju ali kje drugje. Placa se visok davek. Ko doza popusti pride do vzpostavitve ravnotezja v organizmu. To pomeni da si potem lih tolk down kot si bil prej up. Tu je se zasvojenost potem nujno odvajanje...

Sem cist proti kemiji, z izjemo naravnih stimulansov (sem stejem tut kaksn kozarcek tu in tam)

OrlyTM ::

Sem cist proti kemiji, z izjemo naravnih stimulansov (sem stejem tut kaksn kozarcek tu in tam)


:\ ravno od takih kot si ti, so mi komentarji najbolj butasti! Kateri naravni stimulansi so pa kul? Kava 10x na dan je OK? RedBull je kul? Tabletke Guarane so tut najbrz OK, ker jih prodajajo v sopu z naravnimi preparati, ane? Kaj pomeni kozarcek tu in tam? Vsak vikend prbit u dilo, al vsak dan eno pivo al kej vmes?

krneki no :\

In ja, kar gre gor, gre tut dol, tako kot povsod v zivljenju!
Zasvojenost in "nujno" odvajanje ... to je pa se sploh cvetka ... Amfetamin ni posebej fizicno adiktiven. Znajo pa posamezniki met velike probleme z odrekanjem zaradi sibke psihe!

Droga ni slaba po defaultu ... slabo naredijo uporabniki, ki se ne znajo kontrolirat! Tak problem pa lahko najdemo skor pri vsaki stvari, ki jo clovek pocne ali zauzije ali kaj tretjega! TV tut ni slaba rec sama po sebi, pa so nekateri gledanje le tega prignali na rob sprejemljivosti oz. tudi cez!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Ja, Redbull raste na kostariki na redbullovcu... ;>

> Znajo pa posamezniki met velike probleme z odrekanjem zaradi
> sibke psihe!

Psihicna odvisnost je vedno tezje prebrodljiva kot fizicna. Ker je pac placebo.

OrlyTM ::

Se strinjam! Sam tega ni kriva predvsem droga ampak user, ki je ze po naravi nagnjen k pretiravanju! Uporabnik, ki se privede do psihicne odvisnosti od amfetamina ima velik potencial, da je lahko "odvisen" od cesarkoli!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Ce ne bi blo droge tud user ne bi bil psihicno odvisen od nje... :P

OrlyTM ::

true! pa ce nebi blo avtov, nebi nihce v prometni nesreci umru ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

True! Ampak od povprecne droge je povprecno manj koristi, kot od povprecnega avtomobila. :)

OrlyTM ::

true! ampak za povprecnega cloveka ze nadpovprecno bluzis! :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

cryptozaver ::

> Droga ni slaba po defaultu ... slabo naredijo uporabniki, ki se ne znajo kontrolirat!

aja? No ce si mislu na trde droge mors bit pa res clovek poln izkusenj in modrosti. Ni ti pomoci.

Elemen_T ::

cryptozaver,

v teoriji to celo drži, kajti če bi se folk znal kontrolirat, ti sploh nebi vedel da se kdorkoli sploh drogera, posledično potem te teme sploh nebi bilo, ane?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Roadkill ::

Mah preveč puristični ste (upam, da sem prav uporabil to beseo ;)). Gotovo vas večina spije kak kozarček preveč vsake toliko, ko pa kdo omeni travo, kokain ali kaj podobnega, se pa skoraj na glavo postavite.
Jest do drog nimam tako neandertalskega mnenja, pa vseeno ne snifam vsega kar je v prahu. Ostajam pri piru, pa ne zato, ker bi si bil sposoben lagat, da je zdrav za ledvica, ampak, ker sem nekje spotoma v življenju prišel do odločitve, da nisem za trše droge. S tem da se ne mislim omejevat iz principa in sem odprt glede preizkušanja. S tem ne mislim, da bom pojedel/popil vse, kar bi mi kdo ponudil, ampak da če se spomnim nekaj probat bom pač probal.

Povedal nisem veliko smiselnega. Mogoče je bil point to, da je v tem topicu preveč nepotrebnega pisanja. Vsakemu svoje, pa je debata končana.

Ne bi pa probal drug, ki so očitno škodljive. En tak primer je Lim. Snifanje lepila. Zakaj za hudiča bi kdo to počel... :D
Pa heroina ne bi probal, ker je menda preveč dober da bi bilo res in te lako že ena runda precej osvoji. Sem se pa že od čikov težko odvadu, tko da... nimam keša za take špase. :D

Um BACK ON TOPIC: Za učenje rabiš 3 sestavine (doziranje po občutku): Čas, mir in veliko kave. :)
Ü

Myth ::

Odvisno kakšna kava. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520125 (18127) poweroff
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68031953 (22154) Matev
»

Ecstasy, je res tako nevaren ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8810235 (6285) jRk0
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947091 (5980) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936150 (5241) g0Run7

Več podobnih tem