» »

Javna ali državna RTV Slovenija?

Javna ali državna RTV Slovenija?

1
2
»

borchi ::

A zdaj, če ne razmišljamo tako kot ti smo že trapasti?!

to ne. ne po defaultu.

no pa seštejmo to kar si povedal.
novinarja kupiš za male pare. pri delu majo dobr plače, pri magu slabe. torej sklepamo, da se (morajo) pri magu bolj "kurbat", da zvežejo konce iz mesca v mesec?
novinar ne dobi nikjer drugje dela in pač na koncu pristane pri magu. nekak se ni s tem za hvalit?
pri magu se zbirajo enako misleči. in to je dokaz za objektivnost tega cajtnga?

ja, precej trapasto.
l'jga

meatwaad ::

Jaz imam TV Tuner in sem izbrisal ven srbske/bih kanale in RTVSLO, ker so totalen drek. Zdaj pa me zanima, koliko kritikov med vami je sposobnih narediti kaj takega?

Daedalus ::

Jaz načeloma televizije ne gledam kaj dosti... Tu pa tam malo, max dve-tri ure na teden. Al pa še to ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Jest sem zbrisal vso Avstrijo. A to šteje? :D

kopernik ::

No, jaz osebno slo1/slo2 ne bi vrgel ven, ker se velikokrat vrtijo uporabne zadeve. Od prenosov športa do dokumentarnih oddaj. Resda je spored dokaj kaotičen, vendar so se izboljšali na področju informiranja, tako da večinoma vem, kdaj bo kaj uporabnega.

Vseeno se ne morem strinjati s tem, da vrtijo reklame, sploh pa tako pogosto. To je norčevanje iz nas državljanov, ki plačujemo položnice (to je 99% gospodinjstev). Ne razumem, kako da nihče ne pritisne na RTV, da bi se to ukinilo.

Glede vmešavanja politike pa menim, da delajo iz muhe slona. Politika se je ves čas vmešavala in se bo tudi z novim zakonom. Ne vem, saj če se ne motim tudi ustavne sodnike nastavlja parlament, zakaj ne bi nastavljal še direktorja rtv-ja ?

Thomas ::

> Ne vem, saj če se ne motim tudi ustavne sodnike nastavlja parlament, zakaj ne bi nastavljal še direktorja rtv-ja ?

Pa unga tipčka, ki vodi Računsko sodišče tudi. Zato, da ne bi bilo toliko mutljaga. Noben ne pravi, da "naj stroka sama, v sodelovanju s civilno družbo izberi prvega človeka Računskega sodišča".

Teli novinarji so hecni, še pa še.

Dr Evil ::

Borchi,nihče ne pravi,da so novinari direktno podkupljeni,čeprav jih je po vsej verjetnosti kr nekaj.Problem je v tem,ker jih je večina bila zaposlena v času enoumja in s kakšnimi referencami si takrat iskal delo,vemo.Prva je vsekakor bila služit partiji itn.

Struktura teh občil je od takrat do zdaj ostala enaka.Ostala je enaka politična elita.Tisti,ki misli,da so se ljudje čez noč dekomunizirali je cepec.In vemo,da se novinari niso niti v desetih letih,ker je indoktrinacija popolna.

Na žalost.

Olajuwon ::

novinarja kupiš za male pare. pri delu majo dobr plače, pri magu slabe. torej sklepamo, da se (morajo) pri magu bolj "kurbat", da zvežejo konce iz mesca v mesec?

Delo in Mag sploh ni primerljiv. Ta tvoja teza o kurbanju je nesmiselna. Morda pa oni so nekoliko bolj načelni kot kakšen Boris Jež, Mija&Grega Repovž, Barbara Kramžar, Alexander Lucu ki se prodajo in pišejo stvari ki jih uredniki (aka posredno preko lastnikov) zaukažejo. Morda ne veš, ampak Slivnik naprimer je bil na Delu, pa so ga odfukali. Vprašaj se le zakaj? Novinarji so kurbe za denar v tistem trenutku, ko ne pišejo, kar oni mislijo, ampak tisto kar lastnik želi. Vsi novinarji na Magu bi lahko marsikje drugje pisali, ampak ne morejo, ker se to ne sklada z poltiko 95% tiskanih medijev pri nas. Kdo je potem tukaj kurba... tisti, ki je načelen in gre stran četudi dobi manj pare, ali tisti ki se mu jebe za resnico in služi lobijem... važno da je plačan in da je všečen šefu.

novinar ne dobi nikjer drugje dela in pač na koncu pristane pri magu. nekak se ni s tem za hvalit?

Če ne pišeš skladno s politiko časopisnega medija, pri nas ne dobiš službe in pika. Pri nas pa je itak 95% medijev v lasti levičarjev, tako, da ni težko seštet 1+1 in videt zakaj ni dubu službe.

pri magu se zbirajo enako misleči. in to je dokaz za objektivnost tega cajtnga?

Jasno... to je folk, ki se noče podrediti raznoraznim lobijem (beri Mladina, Dnevnik, Delo, Večer,......itn itn itn) in so našli edini medij, kjer se lahko svobodno kritizira LDS-SD. Povej mi ti... keri medij je sploh kritičen do LDS-SD? Morda Mladina? Delo? Dnevnik? Primorske novice? Večer?


Tako, da se je za vprašati, kdo tu dejansko piše traparije:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Thomas ::

> ker je indoktrinacija popolna.

Indoktrinacija je takorekoč background. Enostavno se predpostavlja, da je "tako najnaprednejše". Kot je zmeraj "bilo najnaprednejše" tisto, kar so ti ljudje razlagali. Vse ostalo, da "je že odklon".

borchi ::

Tako, da se je za vprašati, kdo tu dejansko piše traparije

glej, jaz sem samo v enem postu seštel tvoje prejšnje poste, kjer si nasul kar si pač nasul.

bolj resno bi te jemal, če bi reku, da so vsi razen čistih ljudi pri magu, komunisti.

nube, pardon, magovci - čisti ljudje.

zelo hitro te zmoti, če kdo namigne, da je tvoje razglablanje traparija, ne?

Tako, da se je za vprašati, kdo tu dejansko piše traparije

še sreča, da si ti drugačen.
l'jga

Olajuwon ::

Komunisti, čisti ljudje...
Pišeš same nesmisle

Jasno da me zmoti, če kdo napiše, da pišem traparije. Ker traparija je izraz ki se ga uporabi, ko se ne ve točno o čem se govori in nimaš razjasnjenih pojmov o določenih stvareh in potem, da se diksvalificira osebo se uporabi take banalne izraze in se skušaš prikazati kot človek.. ja zdaj pa te bom jaz podučil o tem:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Daedalus ::

Mag je ravno tolko objektiven, kot je rtvslo, al pa Delo. Samo stran gledanja je druga, nič več, nič manj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Olajuwon ::

Mag je ravno tolko objektiven, kot je rtvslo, al pa Delo. Samo stran gledanja je druga, nič več, nič manj.

S tem se ne strinjam:8)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Dr Evil ::

Mag se je za razliko od drugih,drznil kritizirat vlado,kar je v normalnih demokracijah običaj.

borchi ::

ja zdaj pa te bom jaz podučil o tem

čakam.

drugače pa, TI si napisal, da se da novinarja kupit za 4 dinarje, TI si napisal, da majo pri delu vlke plače in pri magu nizke, TI si napisal da tip ni dobil drgje službe, TI si napisal, da se grejo pri magu enoumje.... jaz sem samo zraven napisal, da so te trditve trapasta podlaga, da bi sklepali, da je mag objektiven.

Tisti,ki misli,da so se ljudje čez noč dekomunizirali je cepec.In vemo,da se novinari niso niti v desetih letih,ker je indoktrinacija popolna.

prav predvidevam, da je slivnik svetla izjema?

Mag se je za razliko od drugih,drznil kritizirat vlado,kar je v normalnih demokracijah običaj.

seveda to, da delo kritizira vlado, je pa popolnoma nesprejemljivo?
l'jga

MadMicka ::

Hvala bogu da indoktrinacija le ni popolna, saj ji očitno vsaj Dr Evil in Olajuwon nista podlegla >:D

Ampak res težko razumem takšnele ogorčene izjave in stališča. No, kakor komu paše. Ampak trditi, da je Mag nepristranska oz. objektivna revija, Mladina pa pristranska, to je preprosto povedano laž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

borchi ::

kritizirajo naj tisto kar je za kritizirat. ne pa ker je kritizirat običaj.

velja za delo in za mag.

ja, tut men gre na bruhanje, ko poslušam zjutraj napovednik za delo. sama vsebina je že lažje prebavljiva. nikakor pa ne bom trdil, da ne vleče (precej) v levo. tako kot bo kdo težko trdil, da je mag objektiven. trobilo je.
l'jga

Olajuwon ::

ja zdaj pa te bom jaz podučil o tem

Ne nism mislu da zdaj te bom jaz podučil o tem... Slabo si razumu zadnji stavek prejšnega posta.

Mad Micka... sm car a?>:D

Borči:
Problem je, da Delo kratkomalo sploh nikoli ni kritiziralo prejšne vlade in še pred prejšnimi volitvami se je jasno opredelilo na kateri strani je. Če bi ti kdaj bral mag, bi videl da tudi to vlado marsikdaj pokarajo. Jasno je, da če ga nikoli ne prebereš ne moreš ocenjevati. To o Mag-u kot trobilo SDS & nestrpen tednik, pa je itak poguntavščina LDS-SD pod krinko strokovnjakov mirovnega inštituta. Pač jasno je, če je en tednik kritičen do tebe, ni boljšega kot ga s pomočjo medijske premoči diskreditirat in waljda povprečen slovenec na to nasede.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Dr Evil ::

seveda to, da delo kritizira vlado, je pa popolnoma nesprejemljivo?

Na na,ne bomo se delal neumnejše kot smo.Koga so prejšni mandat kritizirali?Tiste,ki so zagrešili SIB banko,falcona in nasploh katastrofalno stanje slovenske družbe ali tiste,ki so na to opozarjal?

P.S.Ko smo dobili novo vlado sem prvič doživel,da naši mediji kritizirajo vlado in ne opozicijo,čeprav počnejo to pri enih in istih.

borchi ::

Če bi ti kdaj bral mag, bi videl da tudi to vlado marsikdaj pokarajo. Jasno je, da če ga nikoli ne prebereš ne moreš ocenjevati.

tu ti dam prav. kr nekej cajta je nazaj, ko sem dal magu zadnjo priliko. ni je izkoristu.
Ko smo dobili novo vlado sem prvič doživel,da naši mediji kritizirajo vlado in ne opozicijo,čeprav počnejo to pri enih in istih.

konec dober, vse dobro!
l'jga

Daedalus ::

Jaz še vedno vztrajam pri trditvi, da neodvisnega medija v Slo ni. Mamo medije, ki se razglašajo za neodvisne, kar je precej neumno - ker se vidi iz pisanja/poročanja/komentiranja da ni. Mag ni neodvisno glasilo, kaj potem, če kdaj "oštejejo" sedanjo vlado. Sej tud Delo ni vedno pihalo na dušo prejšnji vladi, pa vsi vemo, da ni ne neodvisno, ne objektivno. Kaj torej je? Hja, Slovenija je nažalost trenutno v enem takem obdobju, ko je nestrankarstvo zelo popularno. Glejte samo porast, pa tudi uspeh raznih neodvisnih list/kandidatov na zadnjih lokalnih volitvah. In v skladu s tem trendom grejo tudi mediji - ko se predstavljajo za nekaj, kar niso. To je pa tudi edino, kar me moti. Hudiča, sej mediji so odvisni od svojih oglaševalcev in ti oglaševalci majo svoja prepričanja. Sicer lahko ščiješ proti vetru (= željam oglaševalcem), samo v tem primeru ne boš dolgo scal, kajne? Tako da kazanje s prstom na razna Dela, Mladine in jokanje o "rdeči zalegi" je ravno tako otročje kot kazanje na npr. Mag in jokanje o "beli zalegi." Naj majo svoja prepričanja, usmeritev. bolj ko bo ratovala jasna, tolk boljše za mene, ker si bom lahko ustvaril sliko trenutnih pozicij naših političnih strani do nekega problema. Ampak, to je offtopi . topic je RTVSLO.
Kaj torej narest s tem? Razturit in postavit na novo? Jo prepustit vladni kontroli? Jo poskušat narest čimbolj izolirano od vpliva vladajoče garniture? Kaj torej počet z javnim servisom, ki ima očitne težave s kredibilnostjo? Jaz bi to reševal tako, kot se je delala reforma sistema OŠ v Sloveniji. Postavit čimširši krog debate, vključiti strokovnjake ne glede na politično pripadnot, vključiti opozicijo in tako dalje. Pol pa lepo narest brainstorming, ideje posortirat, jih izdatno preveriti tudi z zgledi iz tujine in na koncu došečti KOMPROMIS. Ampak tu rata problem. V Sloveniji ni kompromisov. Kdo je na oblasti, hoče je*bat vse ostale. In Janša ne kaže niti najmanjše želje po preseganju te LDS-ovske prakse. Na žalost. Ker meni kot državljanu je v interesu imet rtvslo, ki mi servira informacije z vseh koncev, ne glede na barvo in politično prepričanje. Samo to se ne bo zgodilo, ker je treba pwnat ne glede na posledice. Fuj in fej, banana republika z banana politiki. Ki poznajo "družbeni interes" samo takrat, ko je v skladu z njihovimi cilji.

Aja, pa še ena kritika udeležencev te debate (seveda se včasih tudi jaz tako obnašam) - namesto, da se obkladate z raznimi pridevniki, se raje vprašajte, kaj je v vašem interesu, kot državljanu RS. Bo več koristi, kot pa nadaljevanje polarizacije političnega prostora po top down modelu - če je moj najljubši politik grmi o [vstavi barvo] zaroti, morm tud jaz, če pa označuje svoje nasprotnike kot [spet, vstavi barvo], jih bom tudi jaz. Ker ne bomo prišli daleč, če se tale "kulturni boj" ne bo ustavil pri nas.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

poweroff ::

O objektivnosti Maga in teorijah zarote: kako pa pojasnjujete da ima Slivnik avto kakršnega ima?

Sicer pa časopis, ki je redno kritiziral vlado: Mladina. So sicer trajbali svoje vidike (antinato, itd.), vendar SO kritizirali.
sudo poweroff

Barakuda1 ::

Jaz še vedno vztrajam pri trditvi, da neodvisnega medija v Slo ni.


:\

Hja, ali je kater medij neodvisen ali ne, je težko reči. Pa tudi če bi bil, je to nenazadnje vseeno.

Tisto kar "šteje" in kar nenazadnje ustvarja takšno ali drugačno javno mnenje je ali je medij pristranski ali nepristranski.

Osebno mislim, da je v demokraciji "pristranost" nekaj normalnega, če ne celo zaželenega.

Daedalus ::

Očitno sem se spet nejasno izrazil:|

Neodvisnost v mojem postu zamenjajte s nepristanskostjo (razen v primeru kandidatov/list na volitvah). Sta pa ta dva pojma pri medijih večinoma precej dobro povezana...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vens ::

Vsi pozabljate, da je Slovenija zelo zelo mala dežela napram drugim.
Ne glede na majhnost, pa je potrebno rtv-ju zapolniti ravno toliko tv in ra programa, kot vsem ostalim velikim državam.
Pomislite samo koliko denarja od naročnin dobi HRT, glede na to da ima Hrvaška 4x več prebivalstva.
PopTv-ja in Tv/Ra Slo ne gre enačiti, ker sta že v osnovi drugačna. Nekje sem prebral, da mora imeti RTV po zakonu 50(?) odstotkov programa lastne produkcije.
Lastna produkcija, za isto dolžino programa, zajema še veliko drugih stroškov( kamere, maskerji, organizatorji,....), medtem pa, ko POP za en film plača bore malo.

IMHO , če ne bi bilo RTV-ja, bi bili Slovenci še bolj blesavi, neizobraženi in nerazgledani. Gledali bi oddaje ala Jerry Springer, Esmeralde in podobne "poučne" bruharije, ki bi jih osebno z zakonom prepovedal. Na žalost se pametni in kvalitetni dokumentarci vrtijo večinoma le na TVslo.
Jasno je torej, da je za lastno produkcijo potrebno veliko več denarja, kot pa za nakup večinoma low quality serij in filmov, kjer dobijo 3 filmske hite gratis. :))
Se pa strinjam, da je 2000 zaposlenih preveč, če jih je res toliko.

bmen ::

Lastna produkcija ni nujno tudi dražja produkcija.

Z dobro idejo in relativno (zelo) malo denarja se da narediti zelo veliko.(primer filmi npr. Jebi ga, Tu pa tam).

Nacionalka in filmski sklad pa snemajo filme in tv nadaljevanke, ki jih ne gleda nobeden (france prešern na primer) ki stanejo ohoho denarja.

PS. Vse naše "gralske zvezde" bi poslal trenirat narečni govor na tržnico /in to vse variante slo narečij/, da v filmih ne bi več slišal "penis te opazuje" ko bi vsak drug rekel ku*c te gleda ;-))). Pa honorarje bi jim dal od % prodaje kart v kinu.

PPS Tudi originalni štoparski vodnik po galaksiji (BBC nadaljevanka) je bil zelo niskoproračunski, pa je še vedno zelo gledljiv (in poslušljiv)
... B ...

Thomas ::

> glede na to da ima Hrvaška 4x več prebivalstva.

A to ti misliš uno Hrvaško, ki je Zagreb tam, pa purgere majo, pa IMO najlepše netropsko morje, pa prej so imeli Račana zdej majo pa Sanaderja tko, kot mi Ropa in Janšo, pa neki se mormo bockat z njimi zaradi Piranskega zaliva?

A katero drugo Hrvaško?

Aja ... že vem. Ti preveč bereš Kajuha, pa misliš da "samo milijon nas je"! Hehe ...

poweroff ::

Naš cilj bi moral biti javna TV po vzoru BBC. Kvalitetne oddaje, močno preiskovalno novinarstvo, neodvisni novinarji (po mojem mnenju jih je velika večina tega sposobna) ter neodvisni oz. nepristranski in pošteni uredniki. Mislim, daje problem prav pri slednjih.

Zaedati se je pa treba še nečesa. Kvalitetno novinarstvo zahteva motivacijo in denar. Za kvaliteten prispevek je treba precej hoditi po terenu, itd. - to pa s stroški. Če jih medij novinarju ne bo pokril, si jih novinar seveda ne bo sam plačeval. Kvalitetni ljudje bodo nekaj časa delali kot idealisti, vendar jih je na dolgi rok treba tudi kvalitetno plačati.

Smo torej pripravljeni kvaliteto financirati?

Brez denarja bomo imeli samo razne bedarije (soap opere), mediji pa bodo postali odvisni od oglaševalcev. In če bo novinar odkril zgodbo, ki bi lahko prizadela interes kakšnega oglaševalca lahko medij izgubi podporo. In ja, osebno poznam primere oglaševalske cenzure.

Morda je čas da začnemo razmišljati o zgolj politični cenzuri, pač pa o cenzuri na splošno.
sudo poweroff

kopernik ::

Brez denarja bomo imeli samo razne bedarije (soap opere), mediji pa bodo postali odvisni od oglaševalcev. In če bo novinar odkril zgodbo, ki bi lahko prizadela interes kakšnega oglaševalca lahko medij izgubi podporo. In ja, osebno poznam primere oglaševalske cenzure.


Kako brez denarja, hudiča ? Kdo plačuje položnice vsak mesec ? Reklame morajo ven in pika. Tako, da odvisnosti od oglaševalcev niti ne bo problem.

poweroff ::

Brez denarja - to se nanaša na tiste, ki so mnenja, da bi bilo treba naročnino ukiniti. Britanci za BBC plačujejo prispevek.
Je pa res, da točno vedo zakaj ga plačujejo. In za svoj denar tudi nekaj dobijo - neodvisnost (tudi od oglaševalcev) in kvaliteto.

Hočem samo poudariti da danes nihče ne dela zastonj, sploh če je kvaliteten. Opensourcarji so izjeme... :D Rešitev za zagotavljanje neodvisnosti mora vključevati (poleg odgovornosti zaposlenih) tudi finančno motivacijo.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strah

Oddelek: Problemi človeštva
422628 (1706) borchi

Danilo Slivnik na vrhu Dela (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1859251 (6553) BigWhale
»

Referendum o RTV (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35953709 (48227) Brane2
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18628810 (26286) borchi
»

Mediji...levi in desni?

Oddelek: Problemi človeštva
213515 (3018) Olajuwon

Več podobnih tem