» »

RTV naročnina

RTV naročnina

1
2
3 4

Daedalus ::

Kae je za Boeinga bull ti bo že sam razložil.

Jaz sem svoje mnenje že povedal - raje mam decentraliziran sistem imenovanja predstavnikov, kot centraliziran. Razlogi - pri decentraliziranem sistemu si bo zgolj ena stranka/oblast težko zagotavljala stalno večino. Pri centraliziranem pa je vse skup prepuščeno "dobri volji" trenutno vladajočega. Kakšna pa je ta dobra volja (z vseh strani) pa lahko vidiš iz razbijanja slovenskega političnega prostora, ki se vrši na 60+ let starih dogodkih, ki imajo od vsega največ vpliva na dnevno politiko. Sploh se lepo vidi po tem, da se dela po načelu ločevanja in ne sodelovanja. In takim (enim in drugim) jaz ne zaupam določanja večine v programskem svetu. Če pa ti - je pa to tvoja stvar. Če tehle zgornjih argumentov ne sprejmeš (al pa ne razumeš), tvoja stvar. Če je za tebe dovolj samo legalnost (legitimnost pa ne), tvoja stvar. To je navsezadnje moje stališče, prepričevat prepričane pa ne gre.

Samo ena stvar - zakaj si mnenja, da je Slo demokracija zrela tolko, kot pa demokracija recimo v VB? Zato, ker smo meli par volitev in na enih celo menjavo oblasti?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Nezrelost demokracije se kaže v mnenju, da ljudstvo ni sposobno samo odločat o stvareh, da potrebuje 'strokovnjake', ki odločajo v njihovem imenu Njihovo legitimnost pa določa le pripadnost klubu, ki ima dost niti v rokah.

Js plačujem davke. Hočem in zahtevam da o tem denarju, ki ga plačujem državi, odločajo ljudje ki imajo večinsko podporo in ne neka 'civilna družba'.

Who the F***K je civilna družba? Kdo ji je dal mandat da odloča o čemerkoli v državi. Da odloča o porabi proračunskega denarja?
Zbogom in hvala za vse ribe

kopernik ::

Reklame ven pa bom brez pomislekov plačeval naročnino. Če se že gremo neko javno storitev, naj bo brez reklam. Če ne, pa naj se pove, da je komercialna in ukine položnice.

Dokler se omenjenega ne uredi, je stanje za mene (po Daedalus-u) nelegitimno, četudi je legalno. Vnaprej vem, da bodo tako reklame kot položnice ostale, zato bom še naprej kritik javne RTV (ne glede na izid referenduma).

alum ::

Nezrelost demokracije se kaze v konstantni nizki volilni udelezbi!

Daedalus ::

Who the F***K je civilna družba? Kdo ji je dal mandat da odloča o čemerkoli v državi. Da odloča o porabi proračunskega denarja?

Ti to resno? Pa sploh veš, kdo potrjuje proračun države? Civilna družba so pa organizacije, ki ne spadajo direktno pod vlado - torej izvršno vejo oblasti. In civilna družba ne odloča, ampak so ji prepuščene nekatere pravice - ker je to še vedno boljše od vdora politike na določena področja.

In ja, ljudstvo samo ni sposobno odločat. Če bi blo, se predstavnišk demokracija ne bi razvila, ampak pa bi meli direktno. Bi si samo pisali zakone in jih sprejemali, ne bi rabli parlamenta.

Glede davkov in odločanja pa najraje ne bi sploh...

Samo tako - demokracija NE POMENI NEOMEJENEGA VLADANJA NA VOLITVAH IZBRANIH PREDSTAVNIKOV. Kapiraš? Ker to bi bila kvečjemu diktatura večine - ki je pa lih tolko tolko slaba, kot diktatura enega. In kot se mi je že dlje časa dozdevalo - ne razumeš dobro, o čem govoriš. Lepo pa ponazarjaš, kako desničarji razumete demokracije - je sploh ne razumete. Zdaj ti je menda jasno, zakaj nočem, da ma JJ&Co. možnost samovoljnega odločanja, kdo bo sedel v programskem svetu (oziroma v večjem delu le-tega)? Pa glede na take izjave nočem, da bi tudi nasledniki meli to možnost, pa če tudi bojo "moji".
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fahrenGONE ::

Anarho-kapitalizem je najbolj fer do posameznika, ampak se ga bojijo ker potem nimajo vec oblasti. :D

Mene res ne zanimajo sedanje volitve ampak me samo zanima kako se cimbolj elegantno znebiti RTV prispevka.

Brane2 ::

Brane2
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WarpedGone ::

In ja, ljudstvo samo ni sposobno odločat.


Ravnokar si se razlgasil za nesposobnega odločat, torej tvoje mnenje ne pomeni nič. >:D

Problem direktne demokracije ni sposobnost/nesposbnost ljudi ampak NEIZVEDLJIVOST. Parlamentarna demokracija je naslednji najboljši približek kjer se direktna demokracija izvaja le občasno, ob volitvah in referendumih. Medtem pa odločajo POOBLAŠČENCI.

Zanimivo je še nekaj: vsi ki so sedaj proti kao iz 'nepolitičnih' razlogov, češ da bi bili proti tudi če bi bila druga garnitura za krmilom. Kje ste 12 let? 12 let ni nikogar od vas zmotil Kocjančič za krmilom RTV. Aja točno, on je apolitični predstavnik civilne družbe.

Btw: desničar sm že odkar sm prvič barvico v roko prijel ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::


Problem direktne demokracije ni sposobnost/nesposbnost ljudi ampak NEIZVEDLJIVOST.


1. NEIZVEDLJIVOST že nekaj let ni več problem.

2. Kar se sposobnosti/nesposobnosti ljudi tiče, ki da ni več problem, ček diz aut:

http://24ur.com/naslovnica/interaktivno/ankete/vote_2049.php


Grafi povedo vse.
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Nezrelost demokracije se kaže v mnenju, da ljudstvo ni sposobno samo odločat o stvareh, da potrebuje 'strokovnjake', ki odločajo v njihovem imenu Njihovo legitimnost pa določa le pripadnost klubu, ki ima dost niti v rokah.

Js plačujem davke. Hočem in zahtevam da o tem denarju, ki ga plačujem državi, odločajo ljudje ki imajo večinsko podporo in ne neka 'civilna družba'.

Who the F***K je civilna družba? Kdo ji je dal mandat da odloča o čemerkoli v državi. Da odloča o porabi proračunskega denarja?


Da, da. Se pravi nas moti podcenjevanje zmožnosti ljudi, da sami odločajo.

V redu. Zakaj so pa potem vse stranke, se pravi cel politični razred PROTI referendumom? Zakaj je bil NATO in EU referendum tak problem? Zakaj so zagonili kupe denarja za manipulacijo, pardon, "informiranje" javnosti? Se mar bojijo ljudske volje?

Vlada je dobila večinsko podporo, vendar ne za karkoli. Seveda je pa razumljivo, da bo vlada skušala območje svojih "pooblastil" čim bolj razširiti. Ampak ni pa nujno, da mi na to pristanemo. Jaz pač ne pristanem na to, da se bo vlada vtikala v karkoli, celo v tisto, v kar se prej nobena vlada ni. Recimo v moje privat življenje se nima vlada kaj vtikat.

V mojo svobodo govora tudi ne! Pa Janša vseeno v parlamentu izjavi tole: " Boj proti mednarodnemu terorizmu se prične tem, kjer se začenja politično opravičevanje takšnih dejanj."

Se pravi če nekdo reče, "a, seveda v iraku teroristi napadajo, ko pa so jim američani pobili svojce", to že terja boj proti terorizmu? Kdo pa je dal Janši mandat, da ljudem krati, da POVEDO svoje mnenje, da jim grozi, da se bo boril proti njim kot proti teroristom, če bodo IZRAZILI SVOJE MNENJE?

Pa še tole: če smo imeli prej 50 let komunizma in potem 12 let vladavine LDS - kar je bila VOLJA LJUDSTVA, zakaj hudiča potem desničarji jokcate o "komunistični vzgoji", o spranih možganih, itd.? Če je bila volja ljudstva, da imamo na oblasti LDS, zakaj takrat niste bili tiho? Zakaj ste kar naprej napadali vlado?

saj je vlada vendar imela mandat, da dela po svoje, da se širi klientelizem, da se naredi SIB banka, kupi letalo, itd. Saj so imeli mandat ljudstva, a ne?
sudo poweroff

kopernik ::

e je bila volja ljudstva, da imamo na oblasti LDS, zakaj takrat niste bili tiho? Zakaj ste kar naprej napadali vlado?


Zakaj pa naj bi bil kdorkoli tiho ? Vsak lahko kritizira oblast kot hoče. Nima pa vsak možnosti vladanja. To možnost ima samo vlada. Jaz, ti, civilna družba pa ne !

poweroff ::

A civilna družba vlada?

Kako pa? A proračun sami sprejemajo? Sem mislil, da ga parlament sprejema. Pa zakone tudi.

civilna družba je pač glasna. V čem je problem, naj bodo tiho? Jim hočeš kratiti svobodo govora?
sudo poweroff

kopernik ::

Ahem, govorimo o RTV, če se ne motim. Ali kako ? Civilna družba naj kritizira kolikor hoče, ne more pa nameščati ljudi v nadzorni svet. Kaj je nadzorni svet drugega kot podaljšek vlade ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Daedalus ::

Problem direktne demokracije ni sposobnost/nesposbnost ljudi ampak NEIZVEDLJIVOST. Parlamentarna demokracija je naslednji najboljši približek kjer se direktna demokracija izvaja le občasno, ob volitvah in referendumih. Medtem pa odločajo POOBLAŠČENCI.

S pomočjo interneta bi lahko vsak zakon sprejemal na direktnem glasovanju, komot. Kot je Brane2 povedal - tehnologija ni problem. Problem vladavine ljudstva je v Divjem Zahodu - arbitrarno določanje zakonov in tudi arbitrarno izvajanje le-teh. Pa v tem, da potem je večina absolutni zakon in lahko motečo manjšino kratkomalo odstrani. Se pravi - prosto po Rousseau-ju pridemo do diktature večine. Demokracija? Ne, diktatura.
Pa parlamentarna demokracija ni približek neposredni, ampak je ločeno razvit model, ker neposredna demokracija ni možna. Je že tako, da volja ljudstva ni lih najboljša rešitev. Vem iz izkušenj - sem svoj čas nadzoroval marsikako skupščino marsikakega študenskega kluba in na določenih ne bi bilo problem sprejeti sklepa, da je vrednost števil pi vsaj 10, če že ne kaj več. In ljubljeni vodje so hoteli sprejemati sklepe "po ljudski volji," ki bi kršili zakonodajo, ki se nanaša na društva, ŠOS in financiranje le-tega. Ker je taka pač "ljudska volja." In lahko mi verjameš, da se na kakih drugih zborovanjih ljudje ne bi obnašali kaj boljše - v množici pač pride do izraza čustveni naboj nad razumom, ki ga dodatno potencira še občutek varnosti in moči množice.

Zanimivo je še nekaj: vsi ki so sedaj proti kao iz 'nepolitičnih' razlogov, češ da bi bili proti tudi če bi bila druga garnitura za krmilom. Kje ste 12 let? 12 let ni nikogar od vas zmotil Kocjančič za krmilom RTV. Aja točno, on je apolitični predstavnik civilne družbe.

Če ti moje mnenje razumeš kot nepolitično, ti pa res ni pomoči. Sem lepo napisal, zakaj sem proti.

Ravnokar si se razlgasil za nesposobnega odločat, torej tvoje mnenje ne pomeni nič.

Se skoraj strinjam. Za recimo kaka ustavna vprašanja sem precej nekompetenten, ker ustavno pravo pač ni moje področje. Tako kot temelji demokracije niso tvoje.

Zakaj pa naj bi bil kdorkoli tiho ? Vsak lahko kritizira oblast kot hoče. Nima pa vsak možnosti vladanja. To možnost ima samo vlada. Jaz, ti, civilna družba pa ne !

hudiča, jaz sem pa mislil, da nam vlada vlada, ki v parlament daje potrjevati zakone, jih nato izvaja in skrbi še za ostale "malenkosti" povezane z vodenjem države. Čisto sem spregledal civilno družbo na oblasti8-O

hem, govorimo o RTV, če se ne motim. Ali kako ? Civilna družba naj kritizira kolikor hoče, ne more pa nameščati ljudi v nadzorni svet. Kaj je nadzorni svet drugega kot podaljšek vlade ?

Ti očitno ne razločuješ med programskim svetom in nadzornim svetom? Hvala, zdaj mi je pa marsikaj jasno. Med drugim tudi to, da pojma nimaš, o čemer teče beseda tu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

kopernik ::

Ah dajte no. Ne sprenevedajta se. No, saj pravijo, "ignorance is bliss". Če tako želita, tudi prav, meni je vseeno.

beerhunter ::

RTV naročnina: cca. 2600 SIT. TV programov: 2

CATV: cca 2500 SIT. TV programov: 50+

Vse se začne in konča pri denarju.

Seveda bi takoj odjavil RTV. Pa ne morem. Ker imam doma el. priključek in TV, na katerem gledam, poleg TVS, tudi "holivudsko sranje", CNN, SkyNews, HTV, MTV, Discovery itd.

Torej sem prisiljen, NA PODLAGI ZAKONA, plačevat RTV naročnino. Tako kot drugi državljani. Ne poznam številke, vendar nas je kar nekaj. In denarja, ki se steka v JAVNI ZAVOD RTV, je kar nekaj. In kaj počnejo s tem NAŠIM denarjem? A kdo ve? Jaz nimam pojma. Ustvarjajo lastno produkcijo? Kakšno? Nacionalnega pomena????

Zabavni program že do dolgo ni več zabaven, ampak depresiven. Že par let ob nedeljah zvečer rolajo tisto pederčino Mariota, ki se mu se diže qu... na Anžeta in Omarja. Vrtičkarji, Hotel poldruga zvezdica?? Okej, Hri-Bar še gre, pa recimo da še Poles in še mogoče katera. Ampak za tašne oddaje ne morejo porabit tolk denarja. Finančno primerljivo s produkcijo POP/A.

Pa REKLAME? TOP-SHOP? Kako si sploh dovolijo kaj takega, ob vsem tem denarju, ki jim ga dajemo mi, državljani???

No ker pa se na finance ravno ne spoznam, oziroma ne poznam dejanskih stroškov oddaj, ne mislim več o tem razpravljat.

Vem pa, da se ponavadi ob takšnih vsotah denarja, kot se steka v RTV, in pomeni praktično ZAGOTOVLJEN DOBIČEK, pojavi na stotine leecherjev, zajedalcev, predatorjev, ki komaj čakajo, da si odrežejo košček NAŠEGA DENARJA. In ko se takšne barabe ZASIDRAJO na ključnih položajih RTV, jih tudi bog ne spravi več dol, kaj šele zakoni.

Zato menim, da je prav, da je RTV pod parlamentarno kontrolo. Če že ne zaradi drugega, se bodo vsak leecherji menjavali, ko se bo menjala oblast.
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

Brane2 ::

Pa ne samo to. Na tak način RTV sesuva privat firme.

RTV lahko da tako reklamo tudi zastonj, saj vedno dobi denar od naročnin (a iz proračuna tudi kaj ?) in jim plače niso odvisne od tega.

To pa lahko ubije POPTV itd, ki jim reklama pomeni preživetje in drugih virov ni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tear_DR0P ::

kok je že cankar pisal? v imenu naroda?
drgač pa je tema naročnina, referendum ma pa svojo temo
nacionalna tv je vredu, je ne smemo ukinat, tko kot pravijo nekateri, poleg tega se ne more financirat iz proračuna, preprosto ker ni prav da jo plačujejo tudi tisti, ki je ne gledajo, je pa problem, ker govorimo o nacionalni tv, kokr pa jst vem bo stvar letela tako na nacionalno tv, kot na radio, za povrh pa še na spletni portal, ki ni slab, sam manjka mu še kaj.
naročnina je kul, sam če bi jo plačeval, bi si želel vsaj preglednost porabe denarja, če ne celo možnosti sodoločanja programa. tudi v knjižnicah imamo možnost soodločat o knjigah, ki jih bo knjižnica naročila, vsaj s tem, ko knjižnica vidi, katere knjige so bolj brane, če ne še skozi to, da knjižničarju povemo kaj bi radi kdaj brali, pa knjižnica še nima.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Dr Evil ::

Velečastni moderatorji!!

A ni to


Glede refenduma pa - mislim, da referendum ne bo padel. Načeloma folk noče, da bi jim janša pral možgane, to z nižjo naročnino je pa itak zavajanje folka z nizkim IQ-jem, da obkrožijo za.


prekšek pravil slo-techa,ali lahko tudi jaz par mastnih spustim na anarholevičarske udeležence te debate?

Odločite se že enkrat,ali boste dosledno nepristransko cenzurirali ali pa boste še naprej brisali poste le "ksenofobom"nazadnjakom,,alias zarukanim desničarjem,"starim omicam z nizko izobrazbo,ki hodijo v cerkev"?

Malo mi postaja že vse preenostransko na tem forumu,kjer si nekateri lahko privoščijo bilokaj,ta drugi pa so ves čas rdeči.;(

Gavran ::

Ali kdo ve, kolikšen odstotek dohodkov je za RTV naročnina?

Daedalus ::

Zato menim, da je prav, da je RTV pod parlamentarno kontrolo. Če že ne zaradi drugega, se bodo vsak leecherji menjavali, ko se bo menjala oblast.

In kaj si s tem dosegel? Nič. Samo nadzor nad informacijami si v celoti predal vladajočim, drugače si pa spremenil nič. In tak zakon je vreden bolj malo. Tolko, kot on prejšnji.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iskra ::

Ravno te reklame (še posebno Top Shop in Janezi Novakovi iz Cilita Banga ter Arielovci&Co) mi ne grejo v račun. Se pravi, da jim plačujemo že plačano delo, ki je plačano iz reklam. Raje gledam pol ure Telebajskov... OK tega ne... Katerihkoli risank namesto Top Shopa.

Če že morajo vrteti reklame na RTVSLO, naj bodo posnete v Sloveniji (ne da ima tip zaprta usta in zadi govori "Janez Novak") in naj bojo kvalitetne. Tega posiljevanja z vzhodno evropskimi reklamnimi jajci imam polno glavo.

In zaboga naj nekdo sprejme zakon, da se ne sme enakre reklame (ali dela tiste reklame) ponoviti več kot 2x v treh urah - to je že pranje možganov, kar počnejo na TV - še posebno na Pop in A.

Sej je super, da na SLO1&2 zapolnejo luknje ma rajši naj jih zapolnejo z Windows XP ohranjevalnikom zaslona kot pa z reklamami. Če bi vrteli risanke namesto tega bi vsaj mlajši imeli kaj od tega - ko sem bil mulc mi ni blo jasno, kako imajo lahko Italjani miljardo risank, mi pa tiste tri pred dnevnikom in štiri od sobotah in nedeljah ob 8h zjutraj, ko vsi spijo. Ko sem že pri risankah, naj jih prosim ne sinhronizirajo - sam sem se s podnapisi naučil ogromno angleščine in dosedanje sinhronizacije z glasom ene osebe za 10 karakterjev so podn. Podnapisi so tudi cenejši.

Še enkrat: reklame dol!

Ko bom pa imel več časa, bom šel lovit tiste ljudi na Fresenius in "Janeza Novaka", ki popravlja pralne stroje v Litiji pri Novi Gorici in jih vse tožil, ker nakladajo in zapravljajo moj čas.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

kopernik ::

Ali kdo ve, kolikšen odstotek dohodkov je za RTV naročnina?


Letno poročilo RTV

fahrenGONE ::

Jaz si oddajo ali serijo veckrat posnamem na PC in potem preskocim reklame. :D

Drugace pa je res, reklame morajo prati mozgane, saj je kjuc do vecje prodaje v tem da kupec najprej pomisli na tvojo ponudbo in ne konkurencno. Nekateri to skrivnost povejo sele na dragih tecajih in se klice "Top of Mind Awareness".

Drugo leto jaz odjavim RTVSLO, si bom vse zrihtal preko PCja.

poweroff ::

V bistvu večina ljudi tukaj trdi, da neodvisnega novinarstva ne potrebujemo.

Hecno je pa, da prevej pizdite čez ZDA ali Kitajsko, kako so tam novinarji pristranski. pa res en vidim v čem je problem. V ZDA so novinarji neodvisni od politike, so pa odvisni od kapitala in potem kakšen Fox novinar dobi prepoved kritiziranja Busha. Ampak ni problema, pomemben je lastnik.

In če se lastnik boji da bo s kritiko ene fitrme ali politika doživel ipad dohodka, pol to ni cenzura, ne, sploh ne.

Na Kitajskem pa politika nastavlja urednike in novinarje. Ampak tudi ni problema, saj ljudstvo vendar podpira komunistično partijo. Eee, partija ima MANDAT da nastavlja urednike.

Dr.Evil se bo pa najprej opravičil, ker je v eni drugi temi rekel, da jaz zagovarjam prejšnji režim (kar ni res). Potem se bomo pa naprej z njim menili.
sudo poweroff

kopernik ::

V bistvu večina ljudi tukaj trdi, da neodvisnega novinarstva ne potrebujemo.


V bistvu je besedna zveza "neodvisno novinarstvo" oximoron.

poweroff ::

Laži?

Klik!

Včeraj je bila na RTV SLO1 oddaja, ki je govorila o tem zakonu. Jambrek (simpatizer SDS in tisti, ki je ZA zakon) je dejal, da je njegova stran najmanj govorila, in bila prikrajsana za cas. Uporabnik Mobisuxa BGT je štopal celotno zadevo in dobil naslednje rezultate:

Simoniti: 1343 sekund
Jerovšek: 666 sekund
Gantar: 596 sekund
Jambrek: 411 sekund
Košir: 380 sekund
Gustinčič: 376 sekund
Repovž: 339 sekund
Potrata: 269 sekund
Menart: 255 sekund
Cerkveni pravnik: 175 sekund
Petek: 171 sekund

Skupno zagovrniki zakona: 2766 sekund (55.53%)
Skupno nasprotniki zakona: 2215 sekund (44.47%)
Razlika v prid zagovornikov: 551 sekund oz 9 minut in 11 sekund

In tem lažnivcem naj verjamemo da ne bodo politično vplivali na RTV? Ljudem, ki so s prodajo Mercatorja oškodovali državo v vrednosti nekaj SIB bank?
sudo poweroff

poweroff ::

V bistvu je besedna zveza "neodvisno novinarstvo" oximoron.
Ja, ampak samo pod desno vlado. :D
sudo poweroff

Boeing ::

Jaz sem za to, da se RTV razpusti, ker pa je to že ravno primerna "bajta", pa bi v njenih prostorih ustanovil še kakšno komercialno televizijo. Z zakonom televizijam naložiti toliko in toliko minut dnevno novic in objavo "državno pomembnih" novic, ostalo pa naj se sami zmenijo - kunkurenca hitro naredi svoje.

Brane2: POP TV ne bo umrl zaradi reklam na tvslo, mi lahko verjameš na besedo... takšnega giganta kot je poptv ne sesuješ lih 1-2-3 ;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Brane2 ::

Ima pa zaradi tega škodo, poleg tega je pa mogoče na ta račun (reklam na RTVSLO) škripnila kaka manjša firma oziroma se sploh ni rodila...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr Evil ::

Matthai,a si ti moderator?:\

Daedalus ::

Ja, "najhujši" problem sedanje vlade so baje totalno rdeči mediji. To je isti mediji, iz katerih so črpali podatke o aferah prejšnje vlade, s pomočjo katerih so prišli na oblast. In zdaj si je to treba podrediti, da se njim ne bi kaj takega zgodila, a ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr Evil ::

Ja Daedalus,ko so jih novinarji toliko razkrili.........NA SEJI SDSa!:\

Saladin ::

Pa dejte si že enkrat dopovedat da za državno televizijo veljajo druga pravila kot za privatne
RTV mora bit poljudnoznanstven in informativen in ne medij za najstniške predstave o kvaliteti.

PA če bi se vam izpolnile mokre sanje in bi zakon bil sprejet - ali resno mislite, da boste videli glazbo, šport in filme, ki jih hočete?

Dejte malo premislit, kaki ljudje bodo odločali o vsebini.

Absolutno proti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

kopernik ::

Pa dejte si že enkrat dopovedat da za državno televizijo veljajo druga pravila kot za privatne


Točno tako, v javno RTV, ki mi pošilja položnice, reklame NE sodijo.

Dr Evil ::

Prav tako me razni studii cityi ne zanimajo in ostala navlaka,ki spomnija na svinčene čase!>:D

alum ::

Ne vidim razloga zakaj se RTV-ju pomaga. Naj se ukine narocnina, pa ce crkne, pac crkne. Bo na njeno mesto pac prisla komercialna TV in prevzela "njene funkcije".

Nejc Pintar ::

eh, 1 700 * 10^6 je čist preveč
Lahko je biti prvi, če si edini!

poweroff ::

Mene pa ne zanima kaj govorijo Dr.Evil in podobni, ki dokazano širijo neresnice in se zanje niso zmožni opravičiti.

Sicer pa se je Grims včeraj podobno "izkazal". Kar naprej si je izmišljeval stvari in preskakoval iz teme na temo. Nekredibilno do kraja. Naj ga v SDS drugič raje skrijejo, jim dela več škode kot koristi.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Znaš dokazat da si je izmišjeval?

Drugače si kriv tega kar obtožuješ.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Seveda, saj so mu sogovorniki sproti med oddajo dokazovali kako si je izmišljeval in kako je spreminjal stališča.

Hecno mi je bilo predvsem, kako je najprej pljuval po tistem strokovnem mennju strokovnjaka SE, potem pa prebral prvi stavek, ki naj bi dokazoval, da je zakon dober.

Nelogično - najprej mnenje spodbija, potem ga uporabi kot argument, "pozabi" pa prebrati 38 strani nadaljevanja, ki zakon kritizira.

Ta človek si ne zasluži naziva magister. Sramota zanj in za njegovo stranko. Naj se ga čimprej znebijo.

Ali pa: "zakon so pripravili strokovnjaki". Kateri pa, kako vemo da so strokovnjaki? Ja, so anonimni.
"Ena novinarka je enega poslanca ozmerjala". Katera novinarka, kateri poslanec, da lahko preverimo? Ja, sta anonimna.

Tip se očitno boji da bi šel kdo za njim preverjat. "Meni verjemite na besedo in ne mislite z lastno glavo". Le zakaj se boji?
sudo poweroff

WarpedGone ::

Seveda, saj so mu sogovorniki sproti med oddajo dokazovali kako si je izmišljeval in kako je spreminjal stališča.


Ja, če je zate izjava 'to pa ni res' in skakanje v besedo, dokazovanje.

Hecno mi je bilo predvsem, kako je najprej pljuval po tistem strokovnem mennju strokovnjaka SE, potem pa prebral prvi stavek, ki naj bi dokazoval, da je zakon dober. Nelogično ...


A maš probleme z razumevanjem? Uvod je prebral zato, ker nasprotniki zakona to mnenje slikajo kot kronski dokaz da je nov zakon zanič. Grims je prebral začetek samega mnenja kjer je lepo napisano da ni vse gnilo. S tem je hotu pokazat da nasprotniki to stvar izkrivljajo in zlorabljajo. Itak da se vedno in povsod najdejo točke ki bi lahk ble bolše. Btw, a ti naj kr verjamem na besedo da tisto mnenje na vseh 38 straneh kritizira? Ker če ja, pol je to čudno mnenje, v uvodu najprej hvali, pol pa na naslednjih 38 straneh pljuva? Če je to res, pol je jasno kolk je vredno takšno mnenje.

Ta človek si ne zasluži naziva magister. Sramota zanj in za njegovo stranko. Naj se ga čimprej znebijo.


Ker? Spet mečeš gnoj?

Tip se očitno boji da bi šel kdo za njim preverjat. "Meni verjemite na besedo in ne mislite z lastno glavo". Le zakaj se boji?


Povedal ti je številko mladino iz katere je citiral Nežmaha.
Zbogom in hvala za vse ribe

kopernik ::

Največji kekec v trenjih pa je bil zagotovo Krivic. Naprej hoče, da se primerja z evropskimi zakoni, nato reče da tiste države niso primerljive s Slovenijo, torej ne moremo gledati njihovih zakonov. Potem še flancal o enih varovalkah. Vglavnem, brez repa in glave.

No, še dobro, da se toliko izpostavlja. Sumim, da če ne zaradi drugega, bo zakon sprejet zaradi njega, ker ga bo veliko folka povezalo z izbrisanimi.

gfighter ::

Še enkrat: to je tema o RTV naročnini, ne o referendumu. Za referendum imate drugo temo.

Glede RTV-ja pa kaj pravite na tole. Kaj če bi RTV razpustili oz. preoblikovali v komercialni TV, sredstva za oddaje pa bi oddajali npr. prek javnih razpisov komercialnim televizijam. Kakšna bi se vam zdela taka ureditev? Bi bila lahko boljša in bolj transparentna kot pa sedanja? Bi lahko zagotavljali dovolj veliko raven kakovosti oddaj, posnetih na ta način? Malo sem razmišljal o tem, pa se mi zdi, da bi bila to lahko možna alternativa. V glavnem, povejte, kje bi bile po vaše prednosti in slabosti takšnega sistema, pa če kdo slučajno ve, imajo mogoče kje drugje že podobno ureditev? Pomojem bi bil denar porabljen bolj smotrno kot pa sedaj.

WarpedGone ::

Ja, nekaj podobnega sm predlagal že v eni drugi temi.

Državna TV se naj ukine. Za vsebine v nacionalnem interesu se naj delajo lepo razpisi in sfinancirajo iz proračuna kot zaključeni projekti. Ena izmed bonusov pri oddaji projekta določeni TV pa naj bo uspešnost pri izvedbi predhodnjega podobnega projekta/razpisa. Če neka TV zajebe nek naročen program, ma na naslednjem razpisu toliko manj šans da dobi posel.

Za 30 milijard letno bi dobili precej dobrega programa. Bistevo več kot sedaj. Tudi reklame bi tako imelo svoj smisel. Sedaj ga na državni TV nimajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

gfighter ::

OK. Kdo bi pa odločal o tem, kakšne oddaje bi snemali? Ker to bi bilo pri takšni ureditvi IMO najpomembnejše vprašanje. Za to bi morali imeti spet nek svet ali nekaj podobnega, seveda pa bi morali v njem poskrbeti za zastopanost čimveč različnih strani.

30 miljard letno = 82miljonov SIT na dan 8-O8-O Heh, če prištejem še reklame, mi gre po glavi samo nekaj: preklete pijavke...dol z njimi.

kopernik ::

Mislim, da je v teh tridesetih milijardah kar nekaj milijard od reklam. Seveda IMO to ne opravičuje reklam ...

poweroff ::

Warped... :))
Ker če ja, pol je to čudno mnenje, v uvodu najprej hvali, pol pa na naslednjih 38 straneh pljuva? Če je to res, pol je jasno kolk je vredno takšno mnenje.
Kaj zdaj, je mnenje klaj vredno ali ne?

Če je kaj vredno, potem je tudi kritika v nadaljevanju kaj vredna.

Če pa ni nič vredno, potem tudi prvi stavek, da gre za v osnovi dober zakon ni nič vreden.

Iz tega sledi, da je v prvem primeru zakons lab, v drugem primeru pa zakon slab. Se pravi kakorkoli obrneš je zakon slab. :D

BTW: če bi kdaj bral kakšne resne mednarodne recenzije (npr. znanstvenih člankov), bi videl, da na začetku vedno začnejo spodbudno, v stilu, osnova je OK. Potem pa te razsujejo v prafaktorje. Gre za stil pisanja, "code", zato je treba tako zadevo vedno brati V CELOTI.

Ker? Spet mečeš gnoj?
Ker očitno bluzi. Bluziš lahko v politiki, v znanosti pa ne moreš. In človek ima magisterij ZNANOSTI.

Povedal ti je številko mladino iz katere je citiral Nežmaha
Glede zgodbice o poslancu in glede anonimnih "strokovnjakov"?


gfighter: OK. Kdo bi pa odločal o tem, kakšne oddaje bi snemali?
Trenutni predsednik vlade, jasno.
Pozabimo torej na Triglav danes in letalo v prejšnjem mandatu.
sudo poweroff

gfighter ::

Matthai: Sploh ni nujno da bi bilo tako, česar se seveda dobro zavedaš.

Brane2 ::


Trenutni predsednik vlade, jasno.
Pozabimo torej na Triglav danes in letalo v prejšnjem mandatu.


Kar bi bilo mogoče celo bolje. Vsaj za letalo se spomnim Drnovškovih reakcij tipa "ne mi stem težit. Letalo itak rabmo."Sledila je novinarska gonja in v vsakem Delu in Dnevniku ter TVjki so bile kalkulacije, koliko kruha in nevemšečesa bi lahko s tem kupili. Zanimivo, da recimo TV nikoli ni naredila kalkulacije, koliko kruha se dobi za njene mesečne izdatke...

Ko je pritisk javnosti narasel do te mere, da bi lahko kdo zaradi tega odletel, so se začeli mentalni driblingi ministrov.

Pa razni scenariji preklica naročila, prodaje letala itd. Vse stelarno dobri deali, ki naj bi cesarju celo prinesli denar nazaj- če ne poslušaš ravno pozorno komentarjev vpletenih.

In posledice vsega skupaj ? Hja izpušili smo z oddajo v najem, sedaj pa razmišljamo o nakupu še enega letala, ker je naš najemnik tako srečen z dealom, da nam letala ne da nazaj pred iztekom pogodbe...

Kaj bi blo narobe, če bi pustili poslu da se izteče in vpletenim zavili vrat po izteku mandata in po trezni oceni ? Bi nam Drnovšek ali kdorkoli drug medtem zbežal v Gvatemalo ?

Pritisk javnosti ti bolj malo pomaga, če je javnost glupa, se ji ne da poglabljat v zadevo ali če enostavno nima niti malo strokovne podlage. Takrat nanjo vpliva tisti, ki se najglasneje dere.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Referendum za ukinitev RTV Slovenija prispevka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807473 (5173) urban99
»

RTV prispevek višji za evro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17912173 (7796) aljazh
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011025 (8424) Yossarian
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011133 (9137) Tilen
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729908 (8263) gzibret

Več podobnih tem