» »

Strah

Strah

WarpedGone ::

Občasno slišim, da je ljudi strah. Da ne upajo se svobodno izražat in podobno. Zdej so se oglasili še pisatli inu umetniki na to isto temo. Češ da majo ljudje zlomljeno hrbtenico. Pa mi ni nič jasno. Mene namreč ni nič strah. Česa ne vidim? Česa ne razumem? Kaj se dogaja? Česa se moram bat?
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

->Mene namreč ni nič strah.

Enako, počutim se praktično enako kot 3 leta nazaj.

Jaz tudi tega ne razumem.
Mogoče so se v 12 letni vladavini levičarstva določeni osebki navadli na ugodnosti, ki pa se jih zdaj poslužujejo drugi. Kar je normalno, seveda.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Biti moraš paranoičen. Vedet moraš, da prežijo nate, ker razmišljaš o napačnih rečeh. Vedet moraš, da se boš prej ali slej zlomil in se vdal.
Potem boš ljubil velikega brata in boš zdrav.


Jaz enostavno mislim, da obstajajo koncepti (ja, abstraktni koncepti), za katere je vredno žrtvovati karkoli (ja, karkoli).

Ker če opustiš te koncepte, je vse ostalo le bolj ali manj grenko življenje, na koncu katerega ne sledi nič. Vse, kar lahko narediš (in kar misliš, da moraš), moraš narediti preden umreš. Če te dejanja, ki izhajajo iz tvojega prepričanja ubijejo, nič za to. Če bi se teh dejanj vzdržal, bi bilo slabše.

Še nikoli me ni bilo strah (v smislu, ki ga navajaš - strah, ki ti v žile spusti adrenalin, je povsem funkcionalna reč, ki nima nobene zveze s paranojo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Luka Percic ::

Občasno slišim, da je ljudi strah. Da ne upajo se svobodno izražat in podobno.


Malce bom posploševal, ampak nič zato, tako bom lažje predstavil celo sliko.

V glavnem;
Večina novinarjev je levih.
Novinarji so pod prejšnjimi lastniki (bivša "leva" vlada) državnih medijskih družb veselo uživali v statusu quo, navijali kot je leva oblast želela in ker so po večini tudi oni tako mislili- je bil lastnik do njih prijazen.
Zato so tega lastnika kovali v zvezde, ter nam pošiljali sporočila o "nacionalnih šampijonih", ki se nesmejo prodat in morajo ostat v "naši" (beri:državni) lasti.
No, potem je prišel drugi lastnik (sedanja "desna" vlada), ki je kot se za lastnika spodobi, razporedil stvari kot njemu paše. Novinarji pa v jok, pisat otožne pesmice, opisovat nočne more, risat katakizmo skratka.

Jaz pa pravim- prov vam bodi nesposobneži! Kaj pa niste tega prej predvidli, ko ste nam prodajali idejo o "nacionalnih šampijonih"!
Oškodovali ste nas, sedaj ste dobili še vi ček za plačat!
Upam da vsaj tisti ki ostanete (in novi ki pridete) neboste padli na isto finto- in boste zahtevali da se država umakne iz gospodarstva.

Njihovea jokca pa nemislim več poslušat. Maste internet, pa veselo na delo!
Alpa zasebne medijske hiše ustanavljat.
Tako se dela, ne pa zanaša na svoje politične botre- v prejšnjem sistemu so bli stalni- sedaj nič več, na srečo.

urban99 ::

@WarpedOne, _marko, Luka Veliki

Je kdo od vas treh bil na Roški? Any changes?

jype ::

Luka Veliki> Večina novinarjev je levih.

Jasno. Saj niso zmešani!

nastyboy ::

Po mojem je zadeva takale. Vlada namešča svoje ljudi na položaje (katera jih pa ne) in potem pač morajo ti za svojo lepo plačo nekaj tudi v zameno vrniti. In to bi bilo iz novinarskega stališča lepe besede o vladajočih, in kolk lepi so, in kako dobro delajo. No in če "glavni urednik" ali pa ker drug nameščenec, tega cilja ne dosega, potem bodo pač namestili nekoga, ki bo to zmogel uresničiti. Seveda je pa malce zoprno potem iti na neko slabše plačano delovno mesto. In zato glavni uredniki pritiskajo na svoje novinarje. Ja, če pa imaš doma nekaj čudnih otrok, ki hočejo vsak dan jesti je pa lahko problem, če te odpustijo. In tako se potem v zameno za plačo odrekaš svojim idealom, mišljenju, in objektivnemu pogledu na svet. In glede na to, da večino denarja donira država/vlada, je ta pač zainteresirana, da se obdrži na vrhu tudi drugi, tretji... mandat, zato začne groziti z zmanjševanjem denarnih sredstev, oz, da jih bodo namenili bolj uravnoteženim "časnikom".

V glavnem, mal denarja mal muzike, oz. če ne boš dober špilal boš pač manj plačan ali pa sploh ne boš. Vlada pa dela prav to. Prerazporeja denar za narodov (in svoj) blagor.

Lahko se pa zgodi tako kot v Rusiji, ko so vsi novinarji dali odpoved na nekem radiju, ker se niso strinjali z "pisanjem samo lepega", temveč so hoteli pisati objektivne novice.


LP

Luka Percic ::

True.

Vprašanje le kaj je problem.
To da lastnik menjava po svoji mili volji, ali to da je politika lastnik.
IMO samo slednje.

In pri tem so se "levi" novinarji pač ušteli. Cesarju so čevlje čistili, namesto da bi mu zabičali, da nemarajo cesarja nad sabo, četudi dela lepo z njimi.

Kje je tukaj ta "strah" meni ni jasno.
Da bi moral lastnik prepustiti lastnino v upravljanje svojim delavcem, to bi bil začetek strašnega obdobja!
(Tako smo že dali skozi)

Matako ::

Občasno slišim, da je ljudi strah. Da ne upajo se svobodno izražat in podobno. Zdej so se oglasili še pisatli inu umetniki na to isto temo. Češ da majo ljudje zlomljeno hrbtenico. Pa mi ni nič jasno. Mene namreč ni nič strah. Česa ne vidim? Česa ne razumem? Kaj se dogaja? Česa se moram bat?


Odklopi net in opazuj.
/\/\.K.

Icematxyz ::

Mislim da je neobjektivno novinarstvo pred kratkim bil lep pokazatelj tega.

Luka Percic ::

Odklopi net in opazuj.


Opazujem, pa nič ne opazim.
Razem soseda ki nekaj vrta da se nemorem učit.

Mislim da je neobjektivno novinarstvo pred kratkim bil lep pokazatelj tega.

V sloveniji dosedaj še nikoli ni bilo objektivnega poročanja.
Če je večina novinarjev levih, in dosedaj niso prihajali v komflikt v tako velikem številu (izstopali so le "desni" posamezniki), nam to nič ne pove o objektivnosti.
Pa objektivnost je itak mit- poglejte si samo GW temo.

Icematxyz ::

Sem eno drugo tem odprl in še v eni tretji temi sodeloval o sodelovanju novinarjev v predvolilnem boju.

To pa ni vprašanje sploh tega ali je novinar levi ali desni saj je šlo splošno za vse novinarstvo.

Ampak trend pojenja počasi in spet lahko slišiš obe strani, tako da strah bo premagan le ko bodo novinarji postali načelni.

In to je še en neuspeli poskus "straškotov" od že kolikih? Sami sebe bodo prestrašili pomoje kaj kmalu. Počasi bo se jim to maščevalo in bodo "bully-i" postali "sissy-i".

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Verjamem, da je blo ljudi pod komunizom strah "se ne strinjat" z nadrejenimi. Sploh, če so bili ti nadrejeni politično aktivni (kar so po večini morali bit). Posledice nestrinjanja so lahko občasno vidli z lastnimi očmi. Lahko so bile precej hujše kot "le izguba zaposlitve". Na primer izguba zaposlitve + nezmožnost opravljanja kakršne koli vidnejše funkcije, sodno preganjanje, javni linč, celo kakšno izginotje tu in tam. Goli otok poznamo vsi.

Takšni vzorci delovanja družbe so starejšim zlezli v kosti. Sedaj pa se jim dogaja, da se ne strinjajo z "novo oblastjo". In jih grabi panika, da se jim bo zgodilo to, kar bi se jim lahko zgodilo pred recimo 20, 30 leti. Precej iracionalen strah, ki pove več o časih, ki so minili, kot pa o tem, v katerem živimo danes.
Zbogom in hvala za vse ribe

hamax ::

Opazujem, pa nič ne opazim. Razem soseda ki nekaj vrta da se nemorem učit.

popolnoma enaka težava.

Kaj se zgodi, ko se novinarji in uredniki oklonijo oblasti, se lepo vidi pri Delu. naklada jim pada še hitreje kot podpora SDS.
Na srečo še obstajajo "objektivni" mediji kot so Dnevnik in pop tv.

edit: Naša vlada bi se lahko od Huga Chaveza naucila kako ravnati z medij :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Icematxyz ::

Torej hočeš reči da se levičarji ne strinjajo z oblastjo desničarji pa?

In načinom poročanja v določenih aferah?

Hočeš reči da desničarji se vsi strinjajo z tem kaj slišijo?

Evo še razlaga " Bully " in če ni ta opis zelo dober plibližek naše oblasti in metod ki jih izrablja, ki se je sedaj očitno v neki meri prenesel zgleda ša na novinarje?

In danes je služba vse! Žal. Danes je služba bistveno več kot je bila nekoč in izguba le te je lahko toliko huda da bi pristal na marsikaj če bi bil v to prisiljen?

Tako da ne podcenjevati moči izsiljevanja okoli delovnega mesta saj to je zelo nezrelo početje.

Samo takšno početje je tako le kratkoročne narave ker slej ko prej poči?

WarpedGone ::

>> Na srečo še obstajajo "objektivni" mediji kot so Dnevnik in pop tv.

To je nevarno. Ko nek medij "prograsiš" za objektiven, je konec tvojega kritičnega odnosa do poročanja in začneš "nekritično kupovati" vse kar ti prodajajo. Noben medij nikoli in nikdar ne more bit objektiven. Lahko je le bol ali manj avtentičen in transparenten pri ločevanju med poročanjem in komentiranjem. Nočem medijev, ki se kitijo s perjem objektivnosti. To je čisto sprenevedanje in mešanje megle.

Želim si medije, kjer je jasno kateri interesi stojijo za njimi in jih tega ni sram na glas povedat. NA MENI JE, da si nato iz večih takšnih medijev ustvarim presek in čimbolj objektiven pogled. Vedel bom, kateri del mnenj in informacij sem zavrgel in kateri del sem sprejel.

Naša družba je še vedno premočno pod vtisom "starih časov", ko je bilo vse pod eno samo barvo. Sedaj si tako močno želimo iztrgat iz tega, da je dobro le zanikanje kakršekoli barve i.e. "objektivnost". Ko karkoli samo diši po kaki "barvi" dobi nalepko neobjektivnosti ali neverodostojnosti. Ja, demokracije se je težko navadit. Težko se je navadit, da je povsem ok če nekdo nečemu pravi rdeče, drug pa črno. Ampak le dokler, oba mene ne poskušata prepričat, da je to u bistvu brezbarve.
Zbogom in hvala za vse ribe

kopernik ::

In danes je služba vse! Žal. Danes je služba bistveno več kot je bila nekoč in izguba le te je lahko toliko huda da bi pristal na marsikaj če bi bil v to prisiljen?


Danes je brcanje, miganje, borba,itd. vse, to je res. Bolj kot migaš, večji je učinek. Ampak s tem ni nič narobe, saj je to nekako v skladu z fizikalnimi zakoni.

Icematxyz ::

Bomo vidli kam bodo te metode pripeljale oblast. Drugega pa tako ne morem reči.

A. Smith ::

>>>In pri tem so se "levi" novinarji pač ušteli. Cesarju so čevlje čistili, namesto da bi mu zabičali, da nemarajo cesarja nad sabo, četudi dela lepo z njimi.

Jp, se kar strinjam. Nekaj podobnega pravijo tudi tule.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nevone ::

Se zelo strinjam s tem, kar je napisal WarpedOne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Luka Veliki> In pri tem so se "levi" novinarji pač ušteli.

Verjetno misliš Mladino, ne?

Hec je le, da je bila Mladina daleč največji kritik prejšnje oblasti. Noben drug se ni približal temu.

Ne morem reči, da je to najbolj kvaltetna publikacija na Slovenskem, je pa zagotovo najmanj obremenjena z ideologijami, pa če še tako cepetate, ko napiše kaj, kar vam ni po godu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Luka Percic ::

Verjetno misliš Mladino, ne?


Niti ne.
Na cel paket sem mislu.
Na vse novinarji (v večini pač).

jype ::

Čakej mal...

Koga točno?

Jaz ne poznam nobenega "levičarskega" novinarja. Poznam le prodane duše in dobre novinarje. Prodane duše so zdaj pač "desničarski" novinarji, dobri novinarji pa bolj ali manj iščejo nove službe, ker je v teh časih težje biti objektiven, kot pred 10 leti.

_marko ::

->ker je v teh časih težje biti objektiven, kot pred 10 leti

Ne razumem tega, jype.
Kako je zdaj pod desno vlado tezje bi objektiven kot pod levo. Desna vlada si je podredila manjsi del novinarskega prostora kot ga pa je leva imela vseh 12 let.
Objektivnost je dokaj hecna rec, je ze Warped dobro razlozil.

Naj bodo levi pa naj bodo desni castniki. Tako kot v tujini.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Razlika je predvsem v tem, da so po novem mediji dejansko pod večjim nadzorom države (ali se ti zdi, da smo se tudi tule zgolj za zabavo kregali o spremembah zakonov?) in da se je trg spremenil zaradi manipuliranja z državnimi deleži v medijskih podjetjih.

Ne pravim, da tega prej ni bilo, pravim le, da je danes novinarju lažje izgubiti službo. Desnih časnikov še vedno nimamo, kljub že precej dolgi dobi. Delo, ki ga država posredno sili proti desni (pa to ni desnica, razen v slovenskem pomenu besede), se matra z vedno manjšo naklado, ker enostavno poročajo manj kritično, kot so prej (in ljudje se tega zavedajo).

Če je bilo Delo prej partijsko trobilo, potem je zdaj samo druge barve, trobilo pa še vedno. Dnevnik, ki se meni še vedno zdi časopis, ki in dorasel Delu, zdaj pridobiva na kredibilnosti izključno na račun tega, da se konkurenca slabša (ne pa, da bi bil Dnevnik sam kaj bistveno boljši), kar me precej mori (ker se moram zanašat na tuje medije, da dobim vsaj približno objektivno informacijo).

_marko> Kako je zdaj pod desno vlado tezje bi objektiven kot pod levo.

Pod levo vlado Delo ni odpuščalo novinarjev, ki se niso strinjali z uredniki. Ni bilo škandalov. Levi so veliko bolje obvladali vožnjo po tankem robu med avtonomijo (samocenzuro) novinarjev in političnim pritiskanjem nanje.

Zdaj se je to spremenilo. Lahko si sicer kdo misli kaj drugega, a jaz sem na Delo prišel dolgo po tem ko so ga prevzeli "desni" in sem videl, zakaj mu naklada upada. Ker so "desni" zamenjali najbolj sposobne, za katere niso imeli pametne zamenjave.

Luka Percic ::

Jaz ne poznam nobenega "levičarskega" novinarja.

Jaz pa.

Pa seminezdi to problem.

Poznam le prodane duše in dobre novinarje.

Ja, sej stvar je ista kot pred prejšnjo oblastjo.
Le da je več novinarjev (zaradi vpliva FDV in nasploh narave dela) pač "levo" usmerjenih.
Zato je zdaj večji problem kot je bil prej.
Ker več novinarjev nasprotuje lastniku.

Gre pa za povsem enak "napad na neodvisnost"(beri; uveljavljane pravic lastnika).
In prav je tako.
Lastnik je glavni, ne pa zaposleni.

Jaz zgolj opisujem kaj se je zgodilo- ter kdo si je sam kriv.

jype ::

No, strinjam se, da je večina novinarjev končala izobraževanje, ki je vsebovalo vsaj malo propagande, a nekako nisem mnenja, da ji je večina novinarjev kar podlegla.

Luka Veliki> Lastnik je glavni, ne pa zaposleni.

Hecno, da se tule ne strinjam več. Najuspešnejša medijska hiša na svetu ima lastnika s precej jasnimi stališči in zahtevami, pa kljub temu lastniku ne odgovarja z ničemer drugim, kot izključno s profesionalnim odnosom za javno dobro, iz katerega uspešnost dejansko izvira ( BBC).

Podobna reč bi bila nujna tudi za naše "javne" medije in priporočljiva za zasebne, podobno kot pri Al Jazeeri in CBS, ali pa Spiegel.

Jasno je, da morajo mediji svojo kredibilnost črpati iz svoje objektivnosti, ki je _vedno_ povezana z interesi medijskih hiš samih (in kapitala, ki stoji za njimi).

Deklaracije teh medijskih hiš niso nobena garancija, so pa pomembne, ker določajo objektivna merila objektivnosti, ki jih pozorni bralci lahko preverjajo sami.

poweroff ::

Luka Veliki:

No, potem je prišel drugi lastnik (sedanja "desna" vlada), ki je kot se za lastnika spodobi, razporedil stvari kot njemu paše. Novinarji pa v jok, pisat otožne pesmice, opisovat nočne more, risat katakizmo skratka.

Jaz pa pravim- prov vam bodi nesposobneži! Kaj pa niste tega prej predvidli, ko ste nam prodajali idejo o "nacionalnih šampijonih"!

Se pravi bi morali biti oportunisti in se obračat po vetru? Ja, take novinarje pa res rabimo. Saj v bistvu jih imamo, ampak tebi se to očitno zdi še bolj potrebno? Da bi imeli še večje hlapce... Nekaj takega kot Dimitrij Rupel, ki je znal pravi čas zamenjati stranko ali kaj?

Oškodovali ste nas, sedaj ste dobili še vi ček za plačat!
Ne razumem v čem smo oškodovani? V tem, da imamo Janševo vlado?

Upam da vsaj tisti ki ostanete (in novi ki pridete) neboste padli na isto finto- in boste zahtevali da se država umakne iz gospodarstva.
V bistvu jaz vidim tukaj en problem. Namreč, prišle bodo volitve in prišla bo nova oblast. In potem bo spet sledila čistka. Ker ni za verjet, da bi se politika odrekla skušnjavi po vplivu nad mediji...

Vprašanje le kaj je problem.
To da lastnik menjava po svoji mili volji, ali to da je politika lastnik.
IMO samo slednje.

Oboje. Recimo, da je lastnik nek monopolist. In pač prepove pisati pozitivno o konkurenci ter o svojih napakah. Tebi se to ne zdi problem?

In pri tem so se "levi" novinarji pač ušteli. Cesarju so čevlje čistili, namesto da bi mu zabičali, da nemarajo cesarja nad sabo, četudi dela lepo z njimi.
Absolutno se strinjam. Novinarji v preteklosti niso storili nič za rešitev svojega položaja. Posebej to velja za RTV SLO.

Ja, sej stvar je ista kot pred prejšnjo oblastjo.
Le da je več novinarjev (zaradi vpliva FDV in nasploh narave dela) pač "levo" usmerjenih.

Dvomim da je to zaradi FDVja. FDV je po mojem mnenju leglo desničarstva.

Zato je zdaj večji problem kot je bil prej.
Ker več novinarjev nasprotuje lastniku.
Gre pa za povsem enak "napad na neodvisnost"(beri; uveljavljane pravic lastnika).
In prav je tako.
Lastnik je glavni, ne pa zaposleni.

Ja, samo zaposleni pač lahko govorijo kar hočejo in se borijo z lastnikom. Saj jih lahko odpusti in jim grozi tudi on (v skladu z zakonom), ampak nikjer ne piše, da morajo biti tiho. In če so dovolj močni, ga bodo pač pritisnili ob steno. Očitno vedo kaj delajo.

Se mi pa zdi fenomen Jankovič lep pokazatelj tega kaj se bo zgodilo. Prišlo bo do menjave vlade. In potem bodo ""levičarji"" menjali vse po spisku. In ""levičarjem"" bo svetoval Jankovič. In menjave bodo veliko bolj temeljite. Desničarji, le pripravite se...! >:D
sudo poweroff

Daedalus ::

Občasno slišim, da je ljudi strah. Da ne upajo se svobodno izražat in podobno. Zdej so se oglasili še pisatli inu umetniki na to isto temo. Češ da majo ljudje zlomljeno hrbtenico. Pa mi ni nič jasno. Mene namreč ni nič strah. Česa ne vidim? Česa ne razumem? Kaj se dogaja? Česa se moram bat?

Toliko zgolj politično motiviranih zamenjav ljudi v državni upravi, novinarskih hišah, pa še kje Slovenija ni doživela od časov komunizma naprej. Državni prevzem vseh relevantnih medijev? Značilnost sedemdesetih in totalitarnih režimov. Rezanje finančnih sredstev vladno nekompatibilnim fakultetam, recimo. Izvajanje pritiskov na vse, ki v miru ne kimajo, da se še Peče zbuni. Obračunavanje s predsednikom države, naprimer. Si očitno slep, da ne vidiš?

Luka - ti pa kr, po Damjanovo naprej. Niti ti, niti on nimata pojma o novinarskem delu, zato pa izjavljata neumnostni. Resnica je pa tam, da so mediji odgovorni za pravilno obveščanje javnosti o dogajanju v bajti (državi) - to je fičr naše državne ureditve. Drži tud to, da so t.i. "sovražni" in "levičarski" mediji LDS-u uspešno pomagali skrajšat vladavino, danes pa se prav tam dogajajo politična odstavljanja in odpuščanja novinarjev. Po tem, ko je država v enem primeru vpeljala neposredni zakonski nadzor nad bajto (RTV) in v drugem kapitalski prevzem družbe (Delo). V tretjem pa, če je verjeti Mrkaiču, dosegla zmanjšanje obsega oglaševanja (Mladina). Seveda se pa naivni pametnjakoviči slepijo, da bi bilo v primeru "večje objektivnosti" medijev kaj drugače. Pod vlado, ki na zahtevo Bajuka, Rupla, pa še koga, izrablja politični vpliv za to, da odpušča al pa premešča novinarje - nikol. Do a reality check.

In kot pravi Matthai - je ta vlada vsem prihodnjim oportunistom naredla veliko uslugo, ker jim je praktično podarila nadzor nad mediji. Sam, ko bo enkrat levica spet na oblati, boste pa hinavsko objokavali prekleto vlado, ki manipulira z mediji. Pa bojo spet za vse krivi prekleti rdečkarji. Ob tem pa boste seveda hinavsko pozabili na tiste, ki so to omogočili.

Desna vlada si je podredila manjsi del novinarskega prostora kot ga pa je leva imela vseh 12 let.

A se hecaš? Edini levi mediji pri nas - Dnevnik in Mladina. Pa še za Dnevnik se šušla, da bi ga najrajši Janša prevzel.

Naj bodo levi pa naj bodo desni castniki. Tako kot v tujini.

Naj ugibam - za to pa bojo poskrbeli vladni veleumi s primernimi intervencijami, a ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Se pravi bi morali biti oportunisti in se obračat po vetru?

Nisi razumel.

Ne razumem v čem smo oškodovani? V tem, da imamo Janševo vlado?

V tem da je država še vedno lastnica (preveč) firm.

V bistvu jaz vidim tukaj en problem. Namreč, prišle bodo volitve in prišla bo nova oblast. In potem bo spet sledila čistka. Ker ni za verjet, da bi se politika odrekla skušnjavi po vplivu nad mediji...

To ti jaz pridigam.
Le da jaz nepravim da je to nekaj slabega. Lastnik je pač lastnik, in mora imet pravico razporejat stvari po svoje.

Oboje. Recimo, da je lastnik nek monopolist. In pač prepove pisati pozitivno o konkurenci ter o svojih napakah. Tebi se to ne zdi problem?

Monopolist?
Free market nemora met totalnih monopolov. Alpa nekdo igra umazano. Vsekakor to nima veze z tem.

Dvomim da je to zaradi FDVja. FDV je po mojem mnenju leglo desničarstva.

hehe.
Ok pustmo, nima veze.

Očitno vedo kaj delajo.

Očitno nevedo, saj nevidim nobenih zahtev po takojšnjem umiku države iz gospodarstva.
Jaz imam tako izkušnjo, da levi najbolj zagovarjajo državno lastništvo.
Pač zdej se jim vrača, ta njihova ignoranca

Prišlo bo do menjave vlade. In potem bodo ""levičarji"" menjali vse po spisku. In ""levičarjem"" bo svetoval Jankovič. In menjave bodo veliko bolj temeljite. Desničarji, le pripravite se...!

Če bo desna vlada pametna, bo nakonci vse prodala, tako da bo imela začetno prednost svojih ljudi notri, sej se čudim da leva ni naredila isto, ko bi pa lahko večina svojih obdržala, če bi le vse prodala (sej kasneje bi se sčistilo (kot na vsakem free marketu), ampak govorim o začetni usmeritvi). Če pa nebo pametna, bo pa obdržala deleže in prihodnjim oblastnikom dopustila zamenjavo.

Resnica je pa tam, da so mediji odgovorni za pravilno obveščanje javnosti o dogajanju v bajti (državi) - to je fičr naše državne ureditve.

Budalizem.
Odgovorni da so?!
Kdo jih bo klical na odgovornost?!
Kazen? Zapor?
Odgovorni so lastniku.
Če hočejo obstat, pa še potrošniku.

Po tem, ko je država v enem primeru vpeljala neposredni zakonski nadzor nad bajto (RTV)

Jaja neodvisnost na višku, funkcionarji SD na vodilnih mestih!
Sej meni se mi zdi ta maškarada tudi smešna, kaj pa rabimo "javne medije", ampak o neodvisnosti prej ni bilo govora. Saj sedaj tudi ni, gre pa vsaj za uravnoteženost (prej samo levi, zdej oboji- v obeh primerih pa nažalost politiki)

Pod vlado, ki na zahtevo Bajuka, Rupla, pa še koga, izrablja politični vpliv za to, da odpušča al pa premešča novinarje - nikol.

Zanimivo, kje ste bili prej, ko so "desne" novinarje odpuščevali, ko so ljudje odhajali iz sveta RTV, ko so novinarju Mag-a na radu rezali izjavo kako (takrat leva) politika pritiska na medije,...

Seveda, šlo je za desne, briga vas!
Glavno da so vaši gor, ko se njim maje stolček, takrat se bo šlo na barikade, do takrat se bo pa kimalo!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Če bo desna vlada pametna, bo nakonci vse prodala


Janša je tole že na glas oblubu. Ob koncu njegovega mandata naj bi bila tranzicija končana, kar pomeni da države v gospodarstvu naj nebi bilo več. Seveda so takoj planili po njem, kako da si bo zasigural poltičen vpliv v prodanih firmah.
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

Budalizem.
Odgovorni da so?!
Kdo jih bo klical na odgovornost?!


Kako pa si predstavljaš, da bojo prišle v javnost vsaj približno verodostojne informacije o tem, kaj počne Vlada? Kje je fora raziskovalnega novinarstva? A misliš, da se to dela za zabavo? Mediji pač nosijo kr lepo odgovornost, ko igrajo svojo vlogo v našem političnem sistemu. Na kaj pa misliš, da se je zgovarjal Janša, pri prevzemanju medijskega prostora? Na domnevno ne-opravljanje dela - neobjektivno poročanje. Bi pa rekel, da običajni ignoranti ne štekajo najbolj, zakaj imamo medije in kakšno funkcijo igrajo v sodobni demokraciji.

Na odgovornost jih pa pol kliče publika (trg). Kr pejd na Delo vprašat, kak plačujejo svojo (ne)odgovornost. Ti bojo znali povedat, s številom naročnikov in oglaševalcev. Oboje gre lepo dol.


Glavno da so vaši gor, ko se njim maje stolček, takrat se bo šlo na barikade, do takrat se bo pa kimalo!


A to sebe opisuješ?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Mediji pač nosijo kr lepo odgovornost, ko igrajo svojo vlogo v našem političnem sistemu.

To je parola za samopoveličevanje.
Odgovornost za urejeno državo nosijo tudi smetarji, pa si ne trkajo na prsi.

Bi pa rekel, da običajni ignoranti ne štekajo najbolj, zakaj imamo medije in kakšno funkcijo igrajo v sodobni demokraciji.

Eni jih mitizirajo kot nekaj posebnega, skoraj svetega. Gre pa za podjetje, ki ima zaposlene, pa kupci odločajo če jim je izdelek všeč. Vse je usmerjeno v to, razem če je lastnik država. Tako kot pri drugih podjetjih.
In ker se novinarji niso borili za prodajo deležev, ter umik države iz gospodarstva, jih zdej to tepe.
Oni so imeli medijsko moč, delavec v državni firmi, pa ne ravno veliko.
Ampak hej, prejšnji vladar jim je bil všeč, saj je počistil z temi desnimi novinarji.
S to nepotrebno navlako skratka.

Sedaj ko so oni postali navlaka v očeh lastnika, pa v jok na drevo.

jype ::

Luka Veliki> Sedaj ko so oni postali navlaka v očeh lastnika, pa v jok na drevo.

Misliš, lastnik joka, ker so novinarji pobegnili na drevo, naklada pa še kar pada?

Luka Percic ::

Tudi najbrž, samo bojda je to off topic.

Novinarji so se šli nevarne igre paktiranja z cesarjem, da so se znebili "desnih" kolegov.
Namesto da bi v duhu "uravnoteženega obveščanja" že takrat pomagali svojim desnim kolegom, čeprav se z njimi globoko razhajajo. In bi skupaj navijali za prodajo državnih deležev, ter tako začasno omilitev (dolgoročno rešitev) političnih pritiskov.

poweroff ::

Luka, tukaj ti dam popolnoma prav. Novinarji bi morali podpreti tudi svoje desne kolege. To je problem Slovenije, ker vsi samo preverjajo ali so "naši" ali "ne-naši" - z nami ali proti nam...

Pa da se vrnemo k začetku:
Občasno slišim, da je ljudi strah. Da ne upajo se svobodno izražat in podobno. Zdej so se oglasili še pisatli inu umetniki na to isto temo. Češ da majo ljudje zlomljeno hrbtenico. Pa mi ni nič jasno. Mene namreč ni nič strah. Česa ne vidim? Česa ne razumem? Kaj se dogaja? Česa se moram bat?

Občasno slišim, da je ljudi strah pred komunizmom. Da udbomafija še vedno obvladuje Slovenijo in podobno. Zdej so se oglasili še v vladi (SOVA) inu desni razumniki na to isto temo. Češ da majo ljudje zlomljeno hrbtenico in da so vzgojeni v komunizmu. Pa mi ni nič jasno. Mene namreč ni nič strah. Česa ne vidim? Česa ne razumem? Kaj se dogaja? Česa se moram bat?
sudo poweroff

jype ::

Luka Veliki> Novinarji so se šli nevarne igre paktiranja z cesarjem, da so se znebili "desnih" kolegov.

Ampak najbolj rdeči so tudi najbolj črni. Tako je Mladina na primer bolj kritična do prejšnje in današnje oblasti, kot je Demokracija samo do prejšnje (ker do današnje sploh ni).

Meni se to zdi bolj problem dobrih vs. slabih novinarjev (in morda še bolj urednikov, ki so v rokah politike še močnejše orodje).

Luka Percic ::

Tako je Mladina na primer bolj kritična do prejšnje in današnje oblasti, kot je Demokracija samo do prejšnje (ker do današnje sploh ni).


To kritičnost sem jaz prebiral.

IN neboš verjel, vedno ko so bili kritični do lds, so vedno omenili, da je to vseeno slaba med še slabišimi možnostmi.
Vedno.

Tko da taka kritičnost je eno figo vredna. Edino ena kolumna je bila vedno kritična do vseh (IMHO), to pa je gospoda Dežmana.
Sam pa veš, da piše praktično v nasprotju z celo revijo.


Meni se to zdi bolj problem dobrih vs. slabih novinarjev

Sej meni tudi. Le da se jaz zavedam, da so zame dobri tisti ki so zate slabi in obratno.
Zato se poškušam odaljit od tega pogleda, ker se zavedam da je pristranski. Ti nažalost ne.

In ravno zato jaz zagovrajam al ločene ("levo"-"desno"), alpa ločene znotraj ene revije (uravnotežene).
Ta uravnoteženost pa zna bit problem. Predvsem ker eden piše tako, drugi kontra in to zna uničit ugled (ker ne prodajajo le "resnice", ki si jo večina želi).

Neverjamem pa v nepristranske. Kar je za nekoga nepristransko, je za drugega pristransko. Recimo v maldini je zanimivo, ker že po imenu veš katero mnenje bo zagovarjal. Nepristranskost?

poweroff ::

Hja, Mladna redno objavlja kolumne Nežmaha, ki piše precej v nasprotju z ostalimi pisci.

Recimo v maldini je zanimivo, ker že po imenu veš katero mnenje bo zagovarjal. Nepristranskost?
To je samo dokaz, da tudi ti ne znaš preseči ideoloških delitev. Če si levičar, pač bereš Mladino. Če si kupil Mag, si pa seveda desničar, ali kako?

Da bi pa kdo bral oba časopisa - je pa nepredstavljivo.
sudo poweroff

Luka Percic ::

Nežmah ja, sem prej falil ime.
Oni je meni tam edini nepristranski.
Ampak vem da za druge to nevelja.
Zato pač pristranskost kot kriterij zavračam.

To je samo dokaz, da tudi ti ne znaš preseči ideoloških delitev. Če si levičar, pač bereš Mladino.

Ko sem bral, sem bral obe, tako da napačnemu očitaš.
Sem pa vseeno iz prebranega članka videl da veje ideologija, ki je šla skoraj vedno nekako takole; LDS= bad, SDS=realy bad.
O kakršnikoli nepristranskosti pač ni bilo govora.

borchi ::

> O kakršnikoli nepristranskosti pač ni bilo govora.

vidiš, sej zato pa si bral MAG, da si bil deležen nepristranskosti. noben ti ga ni hotel ukinit, čeprav je slivnik včasih zgledal kot da ga hoče kar sam. notri si pa verjetno lahko bral pozive (pred tremi leti), kako mora država dati denar za podporo "nepristranskih" medijev. vsaj na RTV so take pozive kazali po dnevniku.

si predstavljaš, da bi danes se pojavil kakšen klovn z levice, ki bi se drl, da mora vlada zagotovit sredstva za "neodvisni" časopis?! ekonomisti in desničarji (pa verjamem, da dosti levičarjev tudi) bi ga odslovili z "naredi svoj časopis in ga naredi profitabilnega". in čist prav bi imeli. EDINO desni mediji so v preteklosti imeli pravico do neumnih zahtev glede tega kaj mora država naredit glede medijev. verjetno se jim to opraviči, ker so delovali v smeri VIŠJEGA cilja.

ampak, če je to, da se je v sloveniji za nekaj časa zamenjala plošča, povzročilo, da je te kretene srečala pamet, je to že veliko.

ker v "desnih" medijih je sedaj veliko manj bulšita kot ga je bilo prej. je pa res, da ko se slivnik oglasi je pa skoraj garantiran izlet nazaj v neo-komunistično mišljenje (turbo kapital, zadnji branik slovenskega jezika, ipd.).
l'jga

Luka Percic ::

vidiš, sej zato pa si bral MAG, da si bil deležen nepristranskosti.

Nesramni podtikovalec, tega nisem nikoli trdil; še več, vem da ni tako.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

>> Ko sem bral, sem bral obe, tako da napačnemu očitaš.

> Nesramni podtikovalec, tega nisem nikoli trdil; še več, vem da ni tako.

mogoče je prišlo do nesporazuma? bral si MAG, samo ga nisi zato, da bi dobil nepristranske informacije?

ja, no, sej tako res zveni bolj verjetno.

se ti opravičujem. res. (brez sarkazma)
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poli test (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13010537 (7521) GLAVNI
»

Širjenje zavajajočih in očitnih laži v tujino

Oddelek: Problemi človeštva
491259 (1259) para!
»

YouTube + Janša = odpustitev novinarke + odstop urednika (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
996891 (4589) opeter
»

Odstavljene Andrijane tožba

Oddelek: Problemi človeštva
403148 (1795) jype

Danilo Slivnik na vrhu Dela (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1859251 (6553) BigWhale

Več podobnih tem