» »

RTV naročnina

RTV naročnina

«
1
2 3 4

drejc ::

Mene pa zanima kaj je kriterij za plačilo RTV prispevka.

Štrom, gospodinjstvo, št. tvjev al radijev, ... ?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

ganzi ::

Če imaš doma TV/radio sprejemnik in je kraj pokrit s signalom (povsod) potem moraš plačevat.
Sej gre za 3k ampak to je meni največja bedarija, ki jo plačujemo.
Raje bi dal za otroke v Afriki.

MTm2H37rqt7B ::

Vezana je mensezdi na el. prikljucek/gospodinjstvo. Zdej pa ce dokazes da nimas TV/radio sprejemnikov...

Saladin ::

Sej gre za 3k ampak to je meni največja bedarija, ki jo plačujemo.


Narod ne ve, kako dobro mu je.
3 jurje in če si na posrečenem mestu, loviš 6-7 dobrih kanalov.
4 jurje, pa imaš polno zdravstveno zavarovanje.
3 jurje za komunalije.
3 jurje za telefon...
Cene so več kot poštene.
Za štrom, ki je pa res drag, pa se nobeden ne sekira. Za ceno kruha, ki pa je itak najpomembnejši, pa še sploh najmanj...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ganzi ::

Ja nekateri se pa ne zavedajo da nimamo vsi tok kesha, tko da mi ne pametuj tuki.
A veš vsak tolarje nekaterim pomemben in nimajo vsi da bi dajal za neki, kar sploh ne uporablajo.
Tko da vse kar si našteu je lepo in prav, sam nej me ne siljo v ta prispevk za rtv k itak nikol ne gledam slo1/2, ampak res nikol.

AndrejS ::

@Saladin : 3 jurje in če si na posrečenem mestu, loviš 6-7 dobrih kanalov.

Samo še TV in anteno rabiš, kar pa ni všeto v te 3 jurje. In od teh 3 jurjev dobi samo TV SLO (1,2), ostale pa ne rabiš plačevat, kar se mi zdi skrajno nepošteno do ostalih televizij, ki imajo dosti boljši program in si morejo samo denar z reklamami služit, kar pa dela tudi državna televizija. Zato pa me res zanima kam gre ta denar od naročnine. Zgleda da je na RTV SLO zaposlenih preveč nesposobnih ljudi, katere mi plačujemo !

WarpedGone ::

Ko na RTV ne bo NOBENE reklame več se lahk šele začnemo pogovarjat o sami kvaliteti programa.

Špilajo eno javno ustanovo, letno dobijo iz proračuna 30milijard, imajo enako ali več reklam kot čiste komercialne televizije in imajo celo milijardo izgube.

Halo?
Zbogom in hvala za vse ribe

AndrejS ::

To pa zato , ker so bili dobro plačani in so zaposlevali nesposobne ljudi, preko vez seveda. In ti ljude še samo ne vedo kaj tam počnejo, važno je samo da vlečejo dobro plačo. Ne vem kdaj sem nazadnje gledal RTV slo (1,2). Treba jih sterat pa brez naročnine, naj si pošteno zaslužijo svoj kruh.

poweroff ::

Sej gre za 3k ampak to je meni največja bedarija, ki jo plačujemo.
Raje bi dal za otroke v Afriki.


In koliko sicer daš za otroke v Afriki?
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

pri nas pa nimamo televizije, in se sploh ne obremenjujem s tem
blo je mal hudo v osnovni šoli, ko nikol nisem gledu istih filmov in istih nadaljevank kot sošolci, pa se pol nisem mogu z njimi družit, danes se pa prav fletno počutim
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::


Špilajo eno javno ustanovo, letno dobijo iz proračuna 30milijard, imajo enako ali več reklam kot čiste komercialne televizije in imajo celo milijardo izgube.

Halo?


Ravno to tudi mene zanima. Za koga sploh dela RTV ? je to javna- nekomercialna ali privat komercialna ustanova ?

Zgleda da je 50:50 pri čemer so se kar tam zaposlni odločili, katero polovico od obeh krajnosti hočejo.

Če moramo to zadevo plačevati vsi iz svojega žepa, ne glede na to ali jo sploh kdo gleda, kaj počnejo na njej potem reklame in ostale komercialne stvari ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

poweroff ::

Naj mi nekdo pojani. Če referendum ne uspe, in bo zakon obveljal - potem bodo RTV naročnine manjše? Zagotovo?

Koliko bo pa potem RTV dobila iz proračuna? Ker če bo šlo samo za prerazporeditev, smo na istem.

Ali pa bo več reklam?
sudo poweroff

WarpedGone ::

Po novem zakonu je zagotovljena transparentost poslovanja i.e. za vsak tolar se bo vedelo kje se je porabil.

Zaradi tega bodo tisti, ki odličajo o porabi, bistveno bolj previdni kam in kako usmerjajo denarne tokove saj bodo kake čudne malverzacije vsem na očeh. Komot je delat svinjarije če za to nikomur ne odgovarjaš in to nihče ne zve, drugače pa je ko take svinjarije pridejo v časopis in se zraven omenja tvoje ime.

Skratka, racionalnejša poraba. Racionalizacija pa vedno pomeni prihranek, se pravi več za isti denar oz. isto za manj denarja. Verjetno se bo pa zgodilo oboje, torej malo višja kvaliteta za malo manj denarja.

In morajo se odločt, al 100% proračunski viri, al 100% komercialni viri, drugače mamo tako paradržavno firmo, ki nastopa na trgu in prejema državno pomoč. Konkurenca sploh ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

alum ::

Vasko Simoniti je razlozil (ce se temu lahko tako rece) na kak nacin bodo narocnine manjse.

Po zakonu se narocnina ne sme spreminjat eno leto (ali dve, ne me drzat za besedo) po spremembi zakona. V kolikor novi zakon ni sprejet, seveda to ne velja.

Tukaj torej ne gre za nobeno nizanje narocnine, ampak le za "ne-visanje" narocnine.

fahrenGONE ::

RTVSLO je ostanek komunisticne bande in le-ti so bolj nadarjeni za magicne trike kot David Copperfield! Milijarde v trenutko zginejo neznano kam! Lahko bi jih kdo ze omenil ko pise o bermudskem trikotniku in podobnih oslarijah. Preverjeno: za place porabijo skoraj 2 milijarde mesecno!

Utk ::

Na prvem in drugem programu se pa ravnokar vrtijo tisti polurni oglasi. Pred zid pa po***eljat vse.

Daedalus ::

Po novem zakonu je zagotovljena transparentost poslovanja i.e. za vsak tolar se bo vedelo kje se je porabil.

HAHAHAHAHA:D :D :D Tako transparentno, kot prodaja Mercatorja, a ne:D :D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dami ::

Rajš dam dnar na PROplus da mal skrajšajo obseg reklam. TVS1 in 2 ne gledam (razn kak prenos tekme), radia pa sploh NIKOL ne poslušam kr je vse skup dolgcajt za umret. Ta naročnina je kar se mene tiče nateg in rop stoletja. Isto kot da bi vsak mesec kupval pvc vrečke al pa copate k jih prodajajo trgovski potniki. Sovražim da ti je nekaj vsiljeno. RTVS je največja sramota Slovenije. Itak da so vsi proti spremembi zakona, kr zaj lepo uživajo tam, ne delajo nič pa vseeno miljone v žepe kasirajo, pa še jokajo kako zgubo majo. Če hočjo ostat neodvisni naj se ukine naročnina pa naj se znajdejo sami.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tear_DR0P ::

če maš TV pač plačaš naročnino, sej kolkr sm jst kdaj gledu po sporedu al pa celo TV, so tud dobre oddaje na nacionalki, so pa res ob noro čudnih urah, prav tako dobri filmi :) drgač pa se oglašujejo, kako majo vse oddaje na internetu, tko da če kdo noče več RTV naročnine plačevat, nej fukne TV skoz okn, odjavi naročnino in gleda prek interneta
TV je potrata denarja in časa, sploh v dobi interneta, ko dobiš sveže novice in oddaje on demand
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

fahrenGONE ::

Kako pa poteka postopek za odjavo? Kaj jih poklices in oni preverijo da nimas telvizije in radia al je se kaksna druga finta?? Sicer pa je to podlo - naj zablokirajo njihov kanal in pustijo ljudem gledat druge programe, ne pa da ne smes imet TVja lol...

bojanul ::

To pa zato , ker so bili dobro plačani in so zaposlevali nesposobne ljudi, preko vez seveda. In ti ljude še samo ne vedo kaj tam počnejo, važno je samo da vlečejo dobro plačo. Ne vem kdaj sem nazadnje gledal RTV slo (1,2). Treba jih sterat pa brez naročnine, naj si pošteno zaslužijo svoj kruh.

Verjamem, da ti in večina tukaj pisočih gleda izključno POPTV in KanalA in ste pač zadovoljni z holywoodskim sranjem ki ga vrtita. Veliko nas je pa ki želimo videti tudi dober slovenski izdelek pa naj je to dokumentarec, otroška oddaja ali pa igran program. In če spremljaš časopise, v katerih kritično ocenjujejo TV oddaje boš ugotovil, da je večina izdelkov RTV-ja ocenjena zelo visoko. In če misliš, da so serije v stilu Klinike in TV dober dan kvalitetni izdelki se zelo motiš. Dejstvo je, da stane izdelava enournega dokumentarca bistveno več kot nakup holywoodskega "hita" in da bi brez naročnine RTVSLO pač postala še eden izmed nakupovalcev tujih programov, ki služijo samo prodaji oglasnega časa. O plačah zaposlenih pa samo tole: video montažer ima 125.000 tolarjev neto plače. Mislim da to pove vse.

drejc ::

Ma kdo link do akta, ki določuje kdo je DOLŽAN plačevati RTV prispevek?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

dmok ::

O plačah zaposlenih pa samo tole: video montažer ima 125.000 tolarjev neto plače. Mislim da to pove vse.


To ne pove nič. Z ostalim pa se večinoma strinjam.

lp, d.

fahrenGONE ::

Jaz pa raje uzivam ob USA sranju in tudi mene zelo zanima kako je z odjavo in kaksni so pogoji. Bom dal navodila za vse zainteresirane tudi na mojo stran, ce mi jo bo uspelo narediti....

Doman ::

@Saladin
Narod ne ve, kako dobro mu je.
3 jurje in če si na posrečenem mestu, loviš 6-7 dobrih kanalov.
4 jurje, pa imaš polno zdravstveno zavarovanje.
3 jurje za komunalije.
3 jurje za telefon...
Cene so več kot poštene.
Za štrom, ki je pa res drag, pa se nobeden ne sekira. Za ceno kruha, ki pa je itak najpomembnejši, pa še sploh najmanj...

Bolj realne cene se mi zdijo:
3jurje za RTV!
4jurje za zavarovanje!
6jurjov za komunalo.
4jurjov za telefon. (Naročnina stane 2.600sit!-to se pravi da nardiš sam za 400sit pogovorov, kar pa dvomim da ima veliko ljudi.
10jurjov za štrom.
.....
Če to seštejemo dobimo na mesec za 27 jurjov, na let pa za 324jurje. Če pa temu prištejemo še gretje, 2 froca, obleke, šola, počitnice....
pa dobimo kar velko cifro. In dejte mi povedat kako bo shajala familija, ki ima na mesec cca. 150jurjov prihodkov? Sej če maš ti na mesec 400jurjov prihodkov se čist komot da pridt skoz, če pa ne je pa :\.
In RTV naročnina pride 36jurjov na mesec, in to le ni tako malo denarja za eno tako familijo z 150 jurjiv prihodkov. Sej ne rečem za tiste, ki gledajo. Dosti pa nas je takih, ki programa slo1 in slo2 sploh ne gledamo. Mi imamo televizijo za programe kot so, Discovery, Nation Geografic,Realty Tv, Eurosport, Gold:D, BBC ...ker imaš ma teh programih vsaj kaj za vidit.

Zdej me pa zanima, kako lahko komercialne televizije normalno delujejo brez kakih rdečih številk, medtem ko pa je naš RTV vsak dan globje v rdečih številkah. Od vsake familije dobi 3jurje, pa reklame, davkoplačevalcev....Kam gre to?

fahrenGONE ::

Vprasanje za bojanul-a: kaksno hollywoodsko (2x l) sranje vidis na Discovery, National Geographic, Travel in podobnih? A RTVSLO nudi tudi take oddaje? Dej mi mir. :)

dmok ::

Jaz pa raje uzivam ob USA sranju in tudi mene zelo zanima kako je z odjavo in kaksni so pogoji. Bom dal navodila za vse zainteresirane tudi na mojo stran, ce mi jo bo uspelo narediti....


http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=static&c_menu=1083909056

Tukaj imaš vse opisano.

lp, d.

fahrenGONE ::

To je kriminal! Odjavis lahko najvec za 3 (tri, drei) leta in potem moras ponovno podat vlogo za odjavo. Trajna odjava je mogoca samo v primeru izselitve ali smrti. In kot razumem ta legal mombo-yombo se smatra za odjavo to, da nimas TVja!? Lol, kot da je TV=RTVSLO... Tole pa sodi ze v umobolnico. Po moji oceni so ta zakon naredili dusevno moteni ljudje.

Buggy ::

Bi se jaz nekaj na to temo vprasal.
Tukaj se govori o odjavi, mene pa zanima kako si to poloznico sploh prisluzis oz. kdaj?
Ker delamo novo hiso in imamo na lokaciji "bogu za ledjima" moznost sprejema samo SLO1 in pa snezenega SLO2, me zanima kdaj bom dobil to poloznico? Ce prav razumem, ni kaksnega posebnega obrazca s katerim bi si zelel to narocnino placevati, govorilo pa se je, da pride ta "davek" avtomatsko z elektro prikljuckom. Morda ve kdo kako je s tem in kaj bi bil v mojem primeru najbolje narediti, saj TV-ja in pa placevanja poloznice res ne rabim za ta dva programa.

dmok ::

Tukaj se govori o odjavi, mene pa zanima kako si to poloznico sploh prisluzis oz. kdaj?


Pravilnik.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=static&c_menu=1083912526

lp, d.

fahrenGONE ::

Ja menda je ze v poloznici za elektriko ali se motim? Prijavit pa moras sam na RTVSLO drugace te lahko oglobijo. Mah, en sosed ima tukaj neprijavljen sprejemnik ze 10 let pa ni nic.

Wox ::

Sej, bojanul je lepo napisal in se strinjam z njim. Sam sicer ne gledam kaj dosti TVja, razen kakšnih tekem slovenske reprezentance. Če se ne motim, jih večinoma prenaša nacionalka. Informativni program je na nacionalki vsaj za mene boljši od komercialk. Tudi posamezne oddaje so vredu. Ne razumem pa komu so namenjene oddaje tipa Mario & Natalia. No ja, nekomu že. Bodimo pluralistični. O okusih pač ne gre razpravljati. Sem pa za ukinitev RTV naročnine. Naj se financira na nek drug način, npr. direktno iz proračuna.
Commodore 64

ganzi ::

Matthai ne pametuj tuki neki, rekel sem da če sem neki prisiljen dat bi teh 3k raje poslal v Afriko kot pa na rtv.
In glede moje pomoči, men vsaj ni vseen za njih in pomagam po svojih močeh pa če bi blo to jurja na leto bi blo pač jurja in če bi vsak bil tak bi bilo mogoče bolje.
Poznam pa kr neki silno bogatih, k pa sploh ne vejo ka se po svetu dogaja, in take pizde ampak res pizde so tut lopovi na rtvju.

ganzi ::

nič denarja za njih iz proračuna, nej se preživijo z reklamami če že morejo obstajat..

Utk ::

Jap, morda ima montažer res 125 jurjev, ker je navadn delavec, koliko je pa takih ki imajo po 500 jurjev in ne delajo nič... Za tolk zaposlenih in za tak denar imajo katastrofalen program. Kje kakšna dobra oddaja tega ne popravi. Jih je premalo. Nek polnočni klub je že lahko dober in kvaliteten, ampak kolk pa tisto stane...če stane dost, so pa res nesposobni.

fahrenGONE ::

Lani sem bral v Dnevniku, da porabijo 1.7 milijarde SIT mesecno za place zaposlenih pri RTVSLO. To je 1700 milijonov SIT, oz. 1.700.000.000,00 SIT.

ganzi ::

Škoda da na referendumu ni še tretje možnosti: za ukinitev rtv
LP

poweroff ::

Glejte, jaz predvidevam, da bo referendum verjetno padel in da bo zakon obveljal.

Propaganda ZA nas prepričuje da bo potem (če bomo glasovali ZA) RTV naročnina nižja.

Zdaj, ganzi me zanima: denar, ki ga boš prišparal - boš dal za lačne v Afriki ali ne? Samo to me zanima.
sudo poweroff

gumby ::

>> 3 jurje in če si na posrečenem mestu, loviš 6-7 dobrih kanalov.

moras bit na zelo posrecenem mestu potem... razen ce ti je poptv&kompanija pojem za dober kanal|O

fahrenGONE ::

Hm kaj pa naslednja varianta: Siol TV (oz kaksen drug ponudnik ipTV) in potem odjavis klasicno TV na RTVSLO?

ganzi ::

Da matthai bom dal, ne skrbi raje v dobrodelne kot tistim na rtv-ju, kar sem že parkrat povedal.
Itak smo navajeni da 3k mora it stran in če že mora naj gre vsaj za nekaj koristnega in dobrega ne pa za to, pa če je možnost še kaj več kot tisti 3k. Nebi imel nobenih pomiselkov!

Doman ::

Če bi živela sama z punco bi mela za Tv pomoje kar računalnik in en cool 21 lcd monitor in bi blo čist ok. Pomoje ti takrat ni treba plačevat RTV naročnine. Eni boste rekli....kok je nekdo škrt da mu je teško dat tiste 3 jurje. Nebi mi bilo škoda dat za nekaj kar vidim da je res dobro in da se trudijo k izboljšanju tega.
Me prov zanima koliko denarja porabijo za spletno stran:\

Utk ::

V zakonu piše radijski oz. televizijski sprejmenik (naprava za..., ali nekaj podobnega)...pod kar sigurno pade tudi tv tuner v računalniku, verjetno ti pa ne bo nihče šel gledat če ga imaš not ali ne. Ampak če ga imaš, bi moral plačevat. Verjetno pa nihče pri zdravi pameti tega ne bi šel prijavljat. TV prek interneta pa pod to ne more spadat, ker pol bi lahko vsak računalnik bil tudi tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Boeing ::

Matthai: nehaj tupit s to Afriko, ko je itak vsem jasno da gre po vsej verjetnosti samo za primerjavo.



In preden se spraviš name - ja, vsako leto dam nekaj v dobrodelne namene. Sicer ne za otroke v Afriki (ker 80% denarja itak požrejo karitas, unicef ipd sami), pač pa za druge organizacije pri nas, v Slo, in točno vem kam gre denar in zakaj je porabljen. Tako, mojih 0.02$.

Glede refenduma pa - mislim, da referendum ne bo padel. Načeloma folk noče, da bi jim janša pral možgane, to z nižjo naročnino je pa itak zavajanje folka z nizkim IQ-jem, da obkrožijo za.

Če bo splošna volilna udeležba nad 20% se pišem bicikl.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

fahrenGONE ::

Mene ne zanimajo en eni ne drugi, saj tako veliko ustanove ne bodo spremenili kar tako. Bi bilo pa lepo ce bi se dalo to sranje odjavit brez tega da se javno odpoves TV sprejemniku. Ta zakon je ali debilen ali pa napisan v prid RTVSLO in kot tak pristranski in bo moral biti spremenjen.

Boeing ::

Spremenjen že, to definitivno - samo ne pa tako, kot je to v trenutnem predlogu. Ta novi zuakon-wannabe je taki bull da je to nekaj neverjetnega.

Ampak najbolj na jetra mi gre pa naš svetovno priznan strokovnjak za javne medije, herr grims. Mene spominja na takega malenkost retartiranega otroka, ko mu daš igračo in jo zdaj vsiljuje vsem okoli sebe za vsako ceno.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

WarpedGone ::

1. Kaj je bull?
2. Kaj od tega kar je bull majo evropske demokracije narejeno drugače?

Pa prosim brez običajnega 'državna tv', politizacija, etc sranja. Konkretne točke kjer gre zakon kontra legalni demokratični ureditvi. Bo šlo?
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Zakaj težim z Afriko?

Zato, ker večinoma ljuidje te stvari dajejo le za primerjavo. Ravno tisti, ki "bi dali za Afriko, če ne bi bilo tega ali onega prispevka", dajo za Afriko najmanj.

Oz. jim je bilo težko že za Posočje nakazati.
sudo poweroff

Daedalus ::

WarpedOne - si že kdaj mogoče slišal, da v demokraciji poleg zakonov veljajo tudi določena načela? No ko boš, se spet oglasi.

V okviru legalnega je možno početi marsikaj nelegitimnega, razumeš? V okviru legalnega je na demokratičen način možno določati volilna okrožja tako, da se preferira ena stranka, objavlat razpise za točno določene ljudi/podjetja, diskriminirat določeno družbeno skupino, očitno po novem prodajat podjetja "pod mizo," itd... Tako da zgolj legalno ni vedno dovolj, še zdaleč ne. In tudi zakonodaje se ne da prosto po Simonitiju/Grimsu prenašat iz drugih držav ampak jo je treba prilagajat domači specifiki. Ki pa je v tem trenutnu na žalost taka, da kdorkoli je že na oblasti, ta jo bo poskušal širiti čimdlje naokoli. Pa naj bo to rtv al pa kaj drugega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

WarpedGone ::

Deaduls:

2. Kaj od tega kar je bull majo evropske demokracije narejeno drugače?

In smo spet tam, kar je za ustaljene demokracije dobr, za nas ni dost dobr...
Zbogom in hvala za vse ribe
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Referendum za ukinitev RTV Slovenija prispevka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807473 (5173) urban99
»

RTV prispevek višji za evro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17912173 (7796) aljazh
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011025 (8424) Yossarian
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011133 (9137) Tilen
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729908 (8263) gzibret

Več podobnih tem