» »

Danilo Slivnik na vrhu Dela

Danilo Slivnik na vrhu Dela

1 2 3
4
»

_marko ::

Carnivore: |O
(sej bi ti še rekel kaj, a nebo imelo efekta, nisi razumel že prej)

Mene boli k. za levico in desnico, najbolj me moti ekonomsko in gospodarska politika, ki jo imamo v SLO.
In levica se učitno zgleduje po bolanem delu Evrope. Zato Delo nebi smelo biti usmerjeno v levo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Zdrav del Evrope, recimo Anglija, ma medije sprivatizirane oz. tiste javne striktno ločene od države. Tvoj in JJ-jev pogled je čisto isti tistemu, ki ga ima "bolana" Evropa.

Nikoli in res nikoli, se ni dobro izšlo, ko je oblast kontrolirala medije. To vam noče biti jasno.

_marko ::

To, da spet nisi razumel kaj sem ti rekel me ne čudi.

Ampak, daj no, ne pripisuj mi mojega pogleda, ki je nastal v tvoji glavi. :\
Ti nimaš pojma o mojem pogledu!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

To je iz topica o "4 slovenskih mušketirjih", pa tukaj nadaljujem, da me ne bo kdo še kje ožigosal za off-topic kinga 2006:D

Torej citiram upirno iz tiste teme:

Res verjameš, da je možno prati intelektualcem (kar naj bi novinarji bili) možgane samo z zamenjavo uredništva?

Kakšni drugi razlogi pa misliš, da tičijo za tem? Res me zanima, brez sarkazma.

urban99 ::

@_marko - povratek na začetek, tole je bla tvoja izjava:

"Ti mi razlagaš, da je on politično motiviran, ker je Thomasu všeč! wtf!?
Daj argument in če bo dober ti bom verjel!"

No, argument je bil podan in po mojem ni slab. Kaj zdaj, verjameš al ne? Nekam veliko si imel za povedat, na tole pa kar pozabil >:D

leinad ::

_marko te citiram iz prejšnje strani:

Ponavljam še 1x, da me nebo spet nekdo narobe razumel:
Nisem za to, da se na tak način spreminja medije! Sem pa zato, da so ti mediji porazdeljeni približno v enaki količini v obeh smereh.


Torej ti računaš, da se bo lepo oblast ustavila pri poštenem fifty-fifty razmerju. Sem ti tudi na prejšnji strani pokazal, da so že sedaj krepko večini JJejevi.

Če pa bo do takrat že večina medijev desno usmerjena bom pa enakega mnenja kot sedaj.

Po tem sodeč, si zdaj oz. ko bodo v Delu in RTVju stekle čistke, mnenja, da je treba korigirat medije v korist levice

Zjasni se že enkrat.

_marko ::

-> Res verjameš, da je možno prati intelektualcem (kar naj bi novinarji bili) možgane samo z zamenjavo uredništva?

A boš ti odgovoril na to?
Skratka, menda nisi tako naiven, da misliš da gre to tako hitro. Mici sicer je, ampak ni pomembno.


-> Kakšni drugi razlogi pa misliš, da tičijo za tem?

Nikoli nisem govoril, da je JJ imel dobre namene oz zakaj je to naredil.
Se strinjam, da je hotel s tem spremit Delo, vendar če še s tem pridejo druge pozitivne stvari se jaz strinjam.
Preberi si kaj sem pisal, da se nebo treba ponavljat.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

urban99:

A slučajno trdim drugače, a nisem verjel???
Al kako?
Sej sem vse naredil kot sem napisal.

Dajte no, bodite vsaj toliko pošteni, da mi ne polagate lažnivih besed.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

-> Po tem sodeč, si zdaj oz. ko bodo v Delu in RTVju stekle čistke, mnenja, da je treba korigirat medije v korist levice
->Zjasni se že enkrat.

Evo, da ti pa res nisi brihten!
Kak hudiča ti ni jasno, da s prihodom enega urednika Delo ni takoj desničarsko! :\
Mah, škoda cajta za takšne bedarije. So že bile parkrat povedane.

Sem povedal glavni razlog malo prej zakaj mi je to všeč, da je prišel Slivnik na Delo - poišči ga.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

_marko ob tem se vprašaj ali novinarji cenijo intelektualno bogastvo bolj od materialnega, pa boš dobil odgovor.

_marko ::

Nekonstruktiven je s tabo pogovor.
Grem se raje dalje učit...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Glej nikoli se nisem imel za kaj posebno brihtnega, za tako bedastega, da mi ne bi bilo jasno, da so tvoje izjave nekoherentne pa tudi ne.

Zaradi Slivnika Delo še res ni desničarsko. On je samo sejalec, samo vprašanje časa je kdaj bo zakopal dovolj semen, da bo vzklilo desničarstvo.

_marko ::

Carnivore:
->Se pravi 6:1 za desne proti levim. Tudi če še prištejemo poleg k levim Večer in 24ur, je še vedno 6:3.
-->Upam, da je zdaj jasno, da si vlada ni priborila nekega skromnega prostorčka za svoje ideje, ampak je odločno segla po veliki večini. Tistih 50% Marko ima že samo z Delom.

--->Zaradi Slivnika Delo še res ni desničarsko.

Daj no, pol pa meni praviš....:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MadMicka ::

_marko, ja res, pejt se raj učit. Hudičevo butasto je trditi, da če pride na čelo Dela nek ortodoksnež, da ne bo uveljavlil svoje ortodoksne politične volje. Pa ni problem v tem, kot rečeno. Če takega človeka nastavi kapital, ki ni odvisen od države, je to tako, kot je to normalno v demokratični državi s kapitalističnim sistemom. Problem pa je v tem, če takega bedaka nastavi vlada RS s proračunskim denarjem. To pa je zloraba oblasti in demokratičnih načel. Razumem, da takih preprostih resnic mariskdo, kot npr. _marko ne zapopade. Kar je pomembno je to, da resnico zapopade večina.

_marko ::

Mici:
A ti tud neveš kaj jaz sploh trdim?

->Hudičevo butasto je trditi, da če pride na čelo Dela nek ortodoksnež, da ne bo uveljavlil svoje ortodoksne politične volje.

Še bolj butasta je pa tvoja trditev, da takoj ko pride tak urednik je delo instantno desničarsko. :\
Mah Mici, ne mi tu o tem česa jaz ne razumem. Vema, da je razumevanje bolj tvoja šibka stvar kot moja ;)
Sem večrat povedal, le ti nisi pazil in mi zdaj skrajno nepošteno polagaš zlagane oz. izmišljene stvari v tvoji glavi sem.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Dragi moj prijatelj z desne, očitno metafore niso tvoja stvar, tako da bom kar direkten. Kot "sejalca" Slivnika imam v mislih kot osebo, ki bo poskrbela, da se bo ideološki zasuk v desno zgodil. Se pravi bo poskrbel, da bodo pravi uredniki prišli na Delo. Ti bodo pa skrbeli za desničarsko vsebino. In ja, lahko že zdaj mirne duše govorimo o desničarskem Delu, ker je samo še čas vprašanje, nič druga.
Če hočeš, pa še lahko počakava do konca leta, da se zgodijo uredniške čistke in ti takrat napišem sem post- Delo je desničarsko. Samo še tehnikalije je treba zrihtat nič duga.

Vidim samo 2 možnosti:
-ali ne razumeš tega kar ti pravim in mi zato očitaš neko češ "nekoherenco"
-ali pa se namerno sprenevedaš, ker nimaš več argumentov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

_marko ::

Glej, Carnivore... tebi se sanja ne kaj sem jaz do zdaj povedal. Pišeš pa kr nekaj.

-> Vidim samo 2 možnosti:
Slabo vidiš....
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Uh-uf, tako intelektualno obogatenih argumentov pa še ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

_marko ::

Sem kdaj slučajno trdil, da Delo nebo oz ne more s časom postati bolj desničarsko?

Sem al nisem?
Al si si spet v svoji glavi zmislil kakšno stvar?!
Sej sem rekel, pojma nimaš o čem govorim jaz, zato mi nabijaš kr neke stvari ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Alexius Heristalski ::

Sem ti tudi na prejšnji strani pokazal, da so že sedaj krepko večini JJejevi.

Pa poglejmo, kaj si "pokazal".

Slovenski politični medijski prostor je tako majhen, da ga lahko kar tukaj razčlenimo, da si razjasnimo kdo je levi in kdo desni.
Mediji, ki se ukvarjajo s politiko:
Časopisi:
-Delo
-Večer
-Finance
-Dnevnik
-Mladina
-Demokracija
-Mag
TV:
-Dnevnik
-24ur

Mislim, da je to vse od vplivnejših medijev, če sem kaj pozabil, prosim dodajte.

Torej vlada ima svoj direkten vpliv v najbolj branem cajtengu v SLO Delu in RTVju. Po ideološki plati so še na njeni strani Finance, Dnevnik, Mag in Demokracija(OK skorajda nepomembna).

Očitno leva je le še Mladina.

24ur in Večer sta pa bolj nevtralna kot ne. Sem reden bralec Večera, pa neke nagnjenosti v levo ali desno ni.

Torej najbolj bran cajteng Delo, še dva zelo brana cajtenga, dva tednika in nacionalna poročila.
Se pravi 6:1 za desne proti levim. Tudi če še prištejemo poleg k levim Večer in 24ur, je še vedno 6:3.

V tej tvoji "analizi" si nekajkrat tako zgrešil, da je joj. Delo je levo, prav tako Dnevnik in RTV. Za Finance ne vem, ker jih ne berem. 24ur in Večer nevtralna? Saj se hecaš, ne? Če se tebi nekaj zdi, še ne pomeni, da tako je. Kaj pa Primorske novice in Gorenjski glas?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

leinad ::

_marko

Pa že je desno, to ti jaz pravim. Ja še vedno objavljajo, levičarsko propagando, je pa njihov delničar država, ta pa je nastavla Slivnika za predsednika uprave. Ta bo poskrbel, da bodo se zamenjali uredniki, oni pa da vsebina. Za moža z njegovo močjo to ni problem. Pa kolkokrat še moram to ponoviti, da vam bo jasno:\

Celo vaš ideološki firer Thomas je odprl ta topic, ker mu ugaja in tudi priznava, da pomeni njegov prihod na čelo uprave, preobrat na desno. Ne se slepit no.

@Heristalski

Še se bom ponavljal. RTV in Delo, sta že v vladnih rokah. Niso jih prevzeli, ker bi jih bil dolgčas ampak ker rabijo medijsko podporo, da bodo reforme in še potem volitve skozi šle. Pa to je ja vsaki stari mami jasno, vama z markom pa očitno ne.

Ja so že desni. Samo mora JJ še dati zeleno-luč, da pometejo z levičarskimi kadri, nič druga. Ni več ničesar kar bi ga lahko oviralo. Res tako težko to razumeti?

Finance podpirajo reforme, so se že izjasnili večkrat glede tega. Za Dnevnik, pa sem slišal, da je pro-reformistični, torej možno da se motim in ni. Ne vem.

Večer ni desen! Če ne podpira vojne v Iraku še ne pomeni, da je levi. Je dokaj nevtralen, prikazuje obe strani. Ja, 24ur pa zaradi mene lahko tudi prišteješ k levim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

_marko ::

->Pa kolkokrat še moram to ponoviti, da vam bo jasno:\

Delo, ki je danes izšlo je precej podobno tistemu izpred enega mesca.
A JE SLUČAJNO KDO REKEL, DA DELO NE MORE POSTATI DESNO, SEM SLUČAJNO JAZ TO REKEL????
Nevem al se delaš neumnega al si pa res :\

Večkrat sem opozoril na to, da kr nekaj nabijaš. Ne znaš prebrat kaj ti kdo napiše...
Najhuje je pa to mi polagaš besede, ki niso resnične, ker jih nisi zmožen ali nočeš razumet.
Skrajno nefer je to.


->Celo vaš ideološki firer Thomas je odprl ta topic, ker mu ugaja in tudi priznava, da pomeni njegov prihod na čelo uprave, preobrat na desno. Ne se slepit no.

Zdaj mi pa prosim odgovori na vpršanje, ki sem ga zgoraj napisal z velikimi črkami.
Slepiš se samo ti, kr sam sebi pišeš poste.
A slučajno zdaj razumeš kaj ti pišem?
A razumeš, da vse kar si nazadnje pisal je bilo totalno v prazno?!
Da si pisal o trditvi, ki je nihče ni zanikal!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tear_DR0P ::

Sej vem. Zdaj bojo pa začele padat zgodbice o tem, kako si je prejšnja oblast "izmislila" civilno družbo in s pomočjo le-te furala vse po svojem

dedalus, tudi sam si vpisan v eno izmed najbolj levo usmerjenih institucij v slo, tudi jaz sem, levo usmerjena oblast ne rabi TVja, da bi dobla dost podpore, ker ima šole, ima šolo nad šolami - FDV - tu se šolamo sociologi, se šolajo politologi, se šola vodilni kader slovenske vojske, se šolajo novinarji, kaj še rabiš drugega? tudi vsem, ki ste pro desno usmerjeni očitno ni jasn, da janša lahko da v delo kogarkoli hoče, je leve strukture dovolj da mu ne bo uspelo obračat v desno

tam ko ste našteval medije ste pa zgrešil družino in ognjišče, ter radio ognjišče - me zanima zakaj še nimamo TV ognjišče v sloveniji, cerkev ima moč, rabi je pa še več, ker jo je dosti zgubila
sam sicer nisem ne redni obiskovalec nedeljskih verskih obredov, ne pristaš njihovih idej, tudi nisem za janšo, prav tako nisem za SD ali LDS. v politični smeri so vsi zgolj nek ostanek komunistov, cerkev pa dokler nima oblasti dela za ljudi dobro, ko jo pa dobi pa ne več.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

leinad ::

Ja, tale s Thomasom je pa malo moja objestnost, priznam.

Glej glede Dela pa ti bom še na 100. način probal pojasniti.
Ko je JJ postavil Slivnika za El presidentea, potem je bilo jasno, da bo Delo desničarsko. Tale tvoj "a sem kdaj rekel..blabla.., da ne bo...blabla?" je ena navadna demagogija. Vsi vemo, da bo! Ni več nobenih čejev vmes. To je ziher, ko zahod sonca. Za nič druga ni Slivnika tja postavil.
Če rečem, da je že desničarsko v tem ne vidim nič narobe, kajti druge poti zanj več ni. Konec je s časi levičarstva pri njih, to kaj ti bereš so še samo zadnji izdihljaji neo-socializma pri Delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

iration ::

> Konec je s časi levičarstva pri njih, to kaj ti bereš so še samo zadnji vzdihljaji neo-socializma pri Delu.

Tole se pa tako lepo sliši, se kar topim tukaj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

leinad ::

Lep primer tvojega načina razmišljanja:

Firma A kupi firmo B, ki ustvarja izgubo. Ne gre se za t.i. prijateljski prevzem. Firma B se recimo ukvarja s proizvodnjo in ima 1000 zaposlenih. Vsi vemo, da se bo po prevzemu odpuščalo. Ampak eni bi se sprenevedali, češ odpuščalo se bo le mogoče. Isto ti sanjaš o tem fifty-fifty razmerju.

To je navadna demagogija.

_marko ::

Carnivore:
Zadnjič ti odgvorim...

-> Tako, da ni čisto nič narobe, če jaz danes rečem, da je Delo desničarsko.

A se šališ al kaj? Vsi novinarji Dela danes so imeli drugačen pristop pisanja? Bolj desni? Skrajno desni?

V tej temi se v zadnih postih sam s sabo prepiraš.
Sploh veš kaj bi rad povedal?
To, da bo Delo najverjetneje postalo bolj desno?
Je kdo kdaj rekel, da ne bo???? NE, ampak ti si še kr nabijal...
Še kr ne nehaš...

Res je, nič ni narobe če ti rečeš kaj.
Je pa narobe ko se konstantno ponavljaš in te noben ni tega kar govoriš vprašal.
Še huje, sploh noben ni zanikal trditve, ki jo vedno znova ponavljaš.
Ta "trezni" smo rekli le to, da je Delo z svojim pisanjem še precej enako kot je bilo pred mesecem.
In, da preobrat v desno ni tako hiter.
Tu mislim, da se vsi strinjamo, če se ti ne, pa ti naj Bog pomaga.
_________________________________
Tukaj naj se debata konča, ker je nesmiselna in neproduktivna.(če boš pa še repliciral pa lahko prepišeš kak svoj prejšni post, brez dvoma bo ta nov približno enak)

Moji pogledi na gospodarsvo in ekonomijo so precej drugačni od teh, ki jih goji trenutna levica, zato mi je všeč, da se ta veter malo prevetri tudi v Delu.Nočem, da Slovenija prične stagnirati kot Nemčija in Francija zaradi politke levih. Želim, da se gospodarkse reforme uresničijo, ker bo to boljše za celotno Slovenijo. Tudi zaradi tega bi želel, da je večja naklonjenost vladi, da se to tudi dejansko izpelje.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Tudi zaradi tega bi želel, da je večja naklonjenost vladi, da se to tudi dejansko izpelje.

Bi to svoje stališče povedal že na začetku, pa bi bilo. Namesto tega pa si mencal, da boš proti temu ako se mediji obrnejo v desno tako močno kot so zdaj v levo. Potem si prešel, na to da bi mogoče bilo malenkost boljše, če bi desni imeli večji vpliv kot levi, zdaj si pa do sem prispel.
A je tako težko bilo to na začetku povedati?

_marko ::

->Tudi zaradi tega bi želel, da je večja naklonjenost vladi, da se to tudi dejansko izpelje.

Da se izpeljejo Gospodarske reforme zaboga! Spet neznaš brat!?
Spet nevem kje si ti videl, da bi rad da se mediji obrnejo desno?!!??! KJE ?
Rekel sem samo, da je dobro za vse nas, da pride malenkost novega vetra!
Nikjer nisem omenil, da želim prevlado medijskega prostora v desno.

A ti razumeš to kar prebereš?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Jao...:\

Dragi prijatelj z desne, tebi dela razumevanje probleme. Poleg naivnosti.
Pa saj ne mores biti tako naiven, da pricakujes, da bodo oni prevzeli Delo in RTV samo, da izpeljejo reforme, potem pa ga ne bodo uporabili kot vzvod za ohranitev oblasti.
Da pa je že fiksno določeno, da bodo mediji v bodoče desni, pa še zadnjič in 1000ič povem.

_marko ::

Jaz sem povedal zakaj se meni fajn zdi..., da pride nov veter.
Ti pa seveda spet nisi razumel, ker je to tvoja šibka točka napsloh.

Nisem pa rekel tega niti mislil kar predpostavljaš ti. In ne pričakujem, niti ne mislim, da je to vlada storila le zaradi reform in da se bo potem umaknila.
Niti namigoval nisem na to.
Tebi je pač iz lufta spet to padlo in potem kr nekaj nepremišljeno napišeš.

Te reforme sem omenil zato, da bi ostalim pojasnil zakaj jaz OSEBNO menim, da je nekaj pozitivnega v tem.

P.S. Res si težaven, logika ti pa tako škriplje da je joj. Pa ne razumem kako lahko vedno znova si zmišljuješ moje trditve.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Jaz ti pa cel čas razlagam zakaj to ni pozitivno, ne ko se gre za desne, ne za leve.


Kažeš pa lepo s načinom govora na kakšen nivoju si. Ti kar uživaj na njem, ne mislim tja hodit.

_marko ::

-> Kažeš pa lepo s načinom govora na kakšen nivoju si.

Intelektualno superiorenem, logično koherentnem napram tebi...:\
(to je vidno že brez vsebinskega dela)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

leinad ::

Ja no, saj bi kaj dodal, samo nevem kaj, ko pa sam že tako lepo ponazarjaš ta svoj nivo.

Trditve, hočeš da ti v celoti držijo, nikakor pa ti ni jasno, da se ti polovica njih šverca mimo vsake logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

_marko ::

Skratka, bodo ostali sami presodli....
Nima smisla trenutno več o tem...


P.S. Čist dobronamerno mislim;
A si več kot 15?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Precej ste zasli s teme. Prevec in predalec. Kdo je kaj in koliko je star je precej irelevantno.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

(Ne)pluralnost slovenskih medijev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10623692 (21849) jype
»

MAG in njegova usoda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
985927 (4211) jype
»

Odstavljene Andrijane tožba

Oddelek: Problemi človeštva
403148 (1795) jype
»

Strah

Oddelek: Problemi človeštva
422630 (1708) borchi
»

Svoboda tiska

Oddelek: Problemi človeštva
141903 (1498) poweroff

Več podobnih tem