» »

Plošček vrti se

Plošček vrti se

Slo-Tech -

Obiskovalci Slo-Techa poznate POT - pipine odprte termine, na katerih vsakokrat izveste to ali ono stvar ali pa se vam enostavno predstavi nek projekt, ki ga niste poznali. Če se vam toži po takšnih predavanjih na štajerskem koncu, vas bom razveselil, saj se bo prihajajoči ponedeljek odvilo prvo takšno predavanje v Mariboru.

Beseda bo tekla o samostojnih predvajalnikih okroglih ploščkov, natančneje o predvajlanikih DivX. Na predavanju bom povedal nekaj o prvem kodeku DivX, nadaljnjih različicah, uporabi predvajalnikov ter udobnosti ob rokovanju v primerjavi z računalnikom. Kako nato tak predvajalnik predvaja podnapise, ki vsebujejo tudi naše krilate znake, pa bo razložil piki64. Piki64 je član razvojne skupine P.Y.P.S. S seboj lahko prinesete svoj predvajalnik, ki vam ga bomo brezplačno nadgradili.

Vidimo se v ponedeljek, 21. marca, ob 16.00 v predvalnici A-306 na mariborskem FERI-ju.

18 komentarjev

CaqKa ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Myth ::

Očitno ne bo dolgo, če se ob 18h začne MSŠD? Verjetno še bom sem pokukal... :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

CaqKa ::

to da ima ms nekaj za nami, sem šele kasneje izvedel. sicer pa me prav nič ne moti.. naše predavanje bo ziher bolj zanimivo od msja:)

alum ::

pridem pogledat...upam da bo res bolj zabavno od MSja:)

Myth ::

Hehe... celi slo-tech bo tam. Se vidjamo. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

BigWhale ::

Bad timing, nekateri smo v sluzbah, vsaj do petih.

CaqKa ::

gigabit če si iz maribora se lahko zmenima pa prideš predavat.
bigwhale.. heh žal :)
sej se boma zmenla pa bova imela predavanje ki bo tudi tebi po godu. samo one na kibli je treba malo streznit.

franc3e ::

drugič planirajte kaj takega na 18 uro, da tudi mi iz Murske Sobote lahko pridemo


lp
prekmurec

Myth ::

Amm... torej bo zdaj tile POT-i tudi v MB-ju?
Sicer pa si res optimist, mene bolj zanima programiranje ko pa filmi :D Sem se končno zresnil in začel na fax hoit. :P
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

der_Alte ::

@Bigwhale: pojdi v službo ob 0800 in boš končal ob 1600.;)

CaqKa ::

ne ne bojo POTi. to pa zato ker nismo kiberpipa.
na vsak način se bo nekaj začelo dogajat ;)

heh. za tvoja zanimanja pa piši sem, ali pa meni na mail.

Grimlord ::

Uh ja. Pridem še pa jaz pogledat ;)
Bom celo eno žensko prpelal zraven :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimlord ()

CaqKa ::

vsakega udeleženca bomo veseli :)

BigWhale ::

Onih v Kibli ni treba nic streznit. So kar trezni, nekaj podobneka, kot so POTi se obeta tudi v Kibli ja.

Ko bo pa prvo predavanje boste pa obvesceni tudi tukaj. :)

Alte: In kako naj se potem na feri transportam v pol sekunde? ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Myth ::

Caqka, verjetno je bilo to tvoje prvo predvajanje. Žal sn bolj sramežljiv pa ne povem vsega takoj v obraz, pa niti časa niste imeli kaj extra, zato bom tukaj povedal svoje mnenje, pa brez zamere. :8)

Pa da začnem. Nekako tale .pps predstava, ki si jo imel, ni bila nam mišljena, ampak bolj tebi kot iztočnica. Bilo bi dobro da malo taktiko spremeniš. Prav tako, da kaj več poveš. Namreč dal si nam skope podatke. Jaz sem recimo malo več podrobnosti hotel vedeti. Sicer ne vem kako zgledajo POT-i, ampak rekli ste da bo podobno. :\

Kot drugo, tisti ammm in emmm... Ne bom raje komentiral... :D
Naslednja stvar, ki je bila moteča, je to da si tolikokrat ponovil, da ti je žal da ni Pikija. Naj ti ne bo žal, ti si bil tam, bi lahko mogoče dal kaj več od sebe in zaradi tega izkoristil možnost, ter bi lahko veliko več povedal. Pogum ti manjka....

Naslednič prvo cukni rum za pogum. ;)

Kar se tiče samega predavajna, je res da je bilo okey, ker je pač prvo. Lahko bi na koncu še omenil v povzetku, kateri zdaj največ podpira, kateri ima največ težav, katerega lahko kje kupimo in za koliko. Recimo tale tvoj Schneider prodaja tudi ERA za nekih 10-20k. Ne vem točno zdajle.

Sicer pa veliko uspehov. Jaz če bom imel voljo in čas, je možno da bom se spravil k čemu in te obvestil o tem. ;)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

CaqKa ::

ja prvo predavanje.
da. pps je bila moja iztočnica. tako so me naučili. prezentacija naj zajema 6 stavkov po 6 besed, ostalo pa poveš z besedami. zaradi tega nisi bil prikrajšan ob podatke, brat pa jaz tudi nisem imel namena :)

povej mi točno kere podrobnosti so ti manjkale. v zvok in slika je bila prejšni teden sticky tema v katero bi lahko zapisal, kaj želiš izvedet. ker ni bilo prevelikega uspeha s tisto temo, sem predavanje pač prikrojil glede na moje znanje o tem področju.

emmm amm. si jih že komentiral. ko bom imel tak kakšno dvomestno število predavanj za sabo, takrat teh emmmov in amoov upam da več nebo :)

ja ja. sem jaz tudi razmišljal da bi kaj cuknil. pa sem raje ostal pri treznih mislih. sem več od tega odnesel.

mja.. imaš prav glede povzetka. sej sem tam tudi omenil da sem pozabil zaključek naredit.

si vabljen.




no zdaj pa še jaz.
jaz se zahvaljujem slotechu za objavo novice, minmaxu in bigwhaleju za tiste besede, ki so me vzpodbudile k realizaciji tega projekta. potem leti full vlka zahvala vsem cca 30im ljudem, ki ste me prišli poslušat, pa še zahvala stepnemu volku za pomoč pri določenih podatkih.
Pravtako še gre zahvala na predsednika društva študentov FERI, ki je zrihtal predavalnico.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Grimlord ::

Morem rečt da je blo prav zanimivo no. Čeprav sem mislil da bo govora o software predvajalnikih, ampak, sma s kolegom preučila zadevo pred predavanjem pa ugotovila da bo to o "komponentah". :D

Tudi ideja da bi prišla punca zraven mene je odpadla, je zbolela ;) pa sem zato pač prišo s kolegom.

Glede samega predavanja, je blo kr ql. Zgodovina samih kodekov je bla kr zanimiva, mi je pa blo smešno Rota-Gej :D

Pa prav zanimivo te je blo opazovat proti koncu, ko se je eden na koncu predavalnice oglasil, pa ti nekaj povedal, o nekih kablih al kaj že.. pa nisi vedo kaj bi mu reko, pa si pol začel o S-Tju nekaj govorit. Je blo fajn poslušat kak mate urejeno moderiranje pa te zadeve ;)

Včasih sem pa dobo občutek, da si kako stvar pozabo,. pa da nisi vedo kaj bi reko. Pa seveda tisti emmm ammmm... ampak ok. Ker je blo pač to tvoje prvo predavanje, je blo zelo solidno.

Se že veselim drugega dela tega predavanja 8-)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

CaqKa ::

evo prosojnice, ki so res samo iztočnica, za nekoga ki ve o čem se je šlo pri tej stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yakumo predvajalniki (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Zvok in slika
1388188109 (25033) gasper6201
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38460975 (19389) Caniggia
»

[divxvid] Waitec predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
274948 (2218) steve29

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531237 (14490) Stepni Volk
»

[DivXvid] First Austria FA-960

Oddelek: Zvok in slika
61297 (1196) Ruff Ryder

Več podobnih tem