» »

Težave z nForce 3 in 4

Težave z nForce 3 in 4

The inquirer -

Epox in Abit sta potrdila poročila o težavah plošč, osnovanih na veznem čipovju nForce 3 in nForce 4. Težave se pojavljajo pri uporabi Athlon 64 procesorjev z revizijo jedra E in sicer se nekatere plošče v navezi s temi procesorji (ki jih še ni na trgu) nočejo zagnati ali pa se samodejno izklapljajo. Nvidia je sicer zanikala težave, o katerih so se prva poročila pojavila na CeBIT-u.

Kakorkoli že, težave niso prehude, saj jih je mogoče odpraviti s posodobljenim BIOS-om za problematične plošče. Za nekatere plošče so že na voljo nove različice BIOS-a, proizvajalca pa zagotavljata, da bodo težave odpravljene pravočasno. Težavo je povzročil AMD, ki je v novi reviziji jedra spremenil termalno regulacijo, kar je povzročilo zgoraj opisane travme. Še povezava do izvirne novice.

5 komentarjev

tiborrr ::

Hvalabogu imam le zanikrnega CBBIDja, takda sem resen >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Malinovc ::

Heh ravno en mesec imam Epoxovo nf3 939...kaj vem tezav zaenkrat se nisem imel...v bistvu sm jo dobu pred 29 dnem, ker imam ravno toliko uptime :)) .
Kakor koli ze, da nebo kle sam slab o teh ploscah pisal bi dodal, da moja dela na 310 FSB 0:) .

tiborrr ::

Malinovc, moja tudi :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mrTwelveTrees ::

a Asus nima teh težav ? :)

Romčy ::

MSI K8N-SLI tudi ne:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek Peltierjevih elementov?

Oddelek: Novice / Procesorji
112406 (2406) TribesMan
»

Sedaj uradno: Prescott z več kot 100 W toplote

Oddelek: Novice / Procesorji
311915 (1915) Zheegec
»

Malo AMDja

Oddelek: Novice / Procesorji
222437 (2437) ferdo
»

O AMD-ju in njegovi prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
272011 (2011) Pyr0Beast
»

AMD: "Bingo!"

Oddelek: Novice / Procesorji
212231 (2231) Dr_M

Več podobnih tem