» »

Arbeit mach frei

Arbeit mach frei

1
2
3

M-man ::

»V resnici se je tako zadolžil s to svojo ekspanzijo, da je bila osvojitev "celega sveta", edina pot iz bankrota. Tudi eksterminacija Židov in suženjsko delo milijonov, je bilo "nujno" za plačevanje računov.«

To si pa prelepo povedal. Hmmm.. to me pa na nekoga malo spominja. Očitno pa le nisi povsem ekonomsko nepismen.

Matev, zate pa sploh ne vem, kaj si hotel povedat.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Thomas ::

To je kar hudo, ko se ti stvari zdijo prehitro podobne. Ko te različne stvari spominjajo ena na drugo. Prenervozne asociacije. Malfunction.

username ::

točno tako, Nemčiji je obljubu boljše čase, službo ljudem, ponovno močno Nemčijo in to mu je popolnoma uspelo
Ja, Nemci so leta 1939 kar dobro živeli. Dokaj razširjeno prepričanje je, da je glede tega nacijem kar uspevalo ("saj so bili žleht, ampak gospodarstvo in industrijo v Nemčiji so pa poštimal").

Mogoče pa to sploh ne drži. Mogoče bi Nemci leta 1939 lahko živeli še bolje kot so, če bi imeli kak boljši sistem (demokracijo - če bi imeli komunizem, bi ga pa bolj nahebali).

Nemčija je bila pač industrijsko zelo razvita velika država. Tudi vojna je ni toliko uničila (bolj so jo teple povojne sankcije in reparacije), manj kot leta 1945 (ali Slovenijo vstop v Kraljevino SHS leta 1918). Brez nacistov bi Nemčija mogoče hitreje gospodarsko okrevala, kdove... totalitarizem je pač totalitarizem, gospodarska in drugačna blaginja najhitreje raste v svobodi.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Matri[X] ::

V WW2 je bilo največ žrtev med slovani, samo tega ne obešamo na veliki zvon, kot to počno vsemogočni židje, katere so po vojni američani namestili na bližnji vzhod in začeli oboroževati (Izrael), da se lahko borijo za obstoj.

Pa ne pozabit, da smo slovani (komunisti) zasluženi za zmago nad nacistično nemčijo.

Ne samo gledat taborišča, mal poglejte kaj so nemci pustili za seboj, ko so se premikali proti vzhodu. Priporočam ogled dokumentarca: "Why we fight: The battle for Russia".

Thomas ::

> V WW2 je bilo največ žrtev med slovani

Procentualno ne. Židje so bili prime target. Cigani (Romi) naslednji. Potem pa Slovani.

Poleg tega, Slovani so zakrivili več smrti med Slovani, kot Nemci sami.

Ampak vse to sploh ni važno. Uničevanje milijonov življenj je narobe.

To so pa delali pred, med in po WW2 po naslednjem vrstnem redu:

- komunisti

- nacisti (nekaj manj, vendar niso imeli niti dovolj časa, da bi se povsem razmahnili)

- Japonci

- zahodni zavezniki

- latino fašisti

Noben ni ostal bel kot sneg.

ŽirC ::

Pa ne pozabit, da smo slovani (komunisti) zasluženi za zmago nad nacistično nemčijo.

Ce se gleda iz cisto takticnega stalisca je mel hitler kar lepo armijo na obalah francije in njeni notranjosti, ki bi se tako velicasni rdeci armadi, kako dobro zapretla. V grobih stevilkah je to okoli 1-1,5 milijona ljudi po celi franciji (z logistiko in podporo) z zajetnim arsenalom orozja. :D


Lp, ZirC
aks.rula.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()

poweroff ::

Eno vprašanje: se lahko kaj takega (nacizem, stalinizem,...) ponovi DANES?

Kdo pozna Eichmannov proces in pojem množični morilec za pisalno mizo? Gre za to, da je Eichmann bil samo skrajno ubogljiv birokrat - Dolfe je rekel, da je treba pobiti Žide in Eichmann se je vprašal samo kako ukaz čoimbolj učinkvito izvršiti. Drugače ni bil patološki sadist - sploh ne, samo natančen in ubogljiv birokrat.

Millgramove exprerimente poznate??? (in film Das Experiment)

Zakaj je bila kljub opominu Auschwitza možna Srebrenica???
sudo poweroff

_sas_ ::

Zakaj je bila kljub opominu Auschwitza možna Srebrenica???

A ti želiš odgovor na to vprašanje? Vsak dan se dogajajo "srebrenice", predvsem po Črni celini, pa se vsi delajo slepe ... predvsem UN in njihov glupi generalni sekretar. en Auschwitz npr. imaš tudi v S. Koreji ... kličejo ga Camp 22
pa še kar nekaj takšnega bi se našlo.

DavidJ ::

Kdo pozna Eichmannov proces in pojem množični morilec za pisalno mizo? Gre za to, da je Eichmann bil samo skrajno ubogljiv birokrat - Dolfe je rekel, da je treba pobiti Žide in Eichmann se je vprašal samo kako ukaz čoimbolj učinkvito izvršiti. Drugače ni bil patološki sadist - sploh ne, samo natančen in ubogljiv birokrat.

Človek ima dve izbiri. Ali je zaslužen za smrt miljonov ljudi in obdrži službo ali pa odpove. In človek, ki izbere prvo možnost po tvojem ni patološki sadist?
Priporočam film Conspiracy. So ti ljudje sploh ljudje?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Thomas ::

> kličejo ga Camp 22

Niso bili naciji najhujši in zadnji bad guys. Bili so bad, nedvomno. Ampak sprenevedanje v stilu "Sovjeti so osvobodili Auschwitz pred 60 leti, zdej je pa super!" - mi je nadvse priskutno. Ravno Sovjeti ("osvoboditelji") imajo velike zasluge za Severno Korejo in za vse, kar se tam dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

poweroff ::

DavidJ: ne, glede Eichmanna je bilo napisanih nekaj študij (recimo Arendtova je pisala o tem, pa tudi Wiessenthal), in ugotovili so, da je bil človek čisto normalen. Mislim v tem smislu, da je izgledal kot vsi ostali. Ni bil kakšna sadistična gorila ali duševno moten norec. Imel je svoje otroke in imel jih je zelo rad.

Problem je bil, ker so mu ukazali, da mora organizirati umor 6 milijonov Židov. In je to storil. Če bi mu rekli, da mora organizirati obdarovanje 6 milijonov Židov, bi najbrž to storil z enako vnemo. On je "samo izpolnjeval ukaze".

Proces je pokazal, kam pripelje slepa poslušnost uradnikov. Pri tem si ne morem kaj, da ne bi pomislil na nekatere naše uradnike v vladi, ki so javno furali kampanjo za NATO, zasebno so mi pa rekli, da se sploh ne strinjajo z vstopom v NATO...

Sicer pa so Millgramovi experimenti pokazali, da se 90% ljudi lahko spremeni v mučitelje in "pošasti". Poglej okog sebe, najdi 10 svojih prijateljev in si zamisli, da bi bili 9 od njih v določenih okoliščinah pripravljeno mučiti človeka do smrti.

Zato se mi zdi, da je treba takj reagirati na vsako nestrpnost... posebej še, ko v parlamentu govorijo o "končni rešitvi ciganskega vprašanja" - ne zafrkavam se, to je en poslanec zares rekel.
sudo poweroff

Thomas ::

NATO je garantiral, da se postavljanje koncentracijskih taborišč ni preveč razmahnilo, po WW2.

Ameriška intervencija na Koreji, je potisnila vsa koncentracijska taborišča severno od 38. vzporednika.

Da ne bo Matthai uporabljal besede "NATO" čisto brez vzroka.

poweroff ::

Govorim o tem, da nekateri uradniki očitno javno delajo nekaj, kar je v nasprotju z njihovimi najglobjimi prepričanji. Eichman je imel podoben "konflikt interesov". (no, on je verjetno Žide kot raso celo zares sovražil)
sudo poweroff

Olajuwon ::

Am da še pristavim moj komentar glede iztrebljanja Slovencev:
Po mojem mnenju naziji nas niso nikoli imeli namena izstrebiti. Ko so prišli Nemci (med njimi tudi SS-ovci) v našo vas (kjer jaz živim), so sicer se namestili tudi v naše hiše. V tem obdobju ni prišlo do nobenega posilstva (mislim, da za rdečo armado se ne bi moglo trditi enako). Moji predniki naprimer, ki so imeli oljarno so dali olivno olje, vino.. nemci pa klobase in krompir ... in ga skupaj žurali jedli pili in peli nemške pesmi (pač moj praded je vedu nemško ker je bil v avstroogrski vojski). Pri drugih naprimer so se nemški vojaki vračali po vojni na obisk. Iz te anekdote se lahko izsledi, da werchmacht ni dobil nikakršnih ukazov od vodilnih nacistov, da naj bi začenjali na kakršenkoli način iztrebljati Slovence (saj če bi se za to odločili... vprašanje je koliko nas bi ostalo na svetu). Zanimivo je (to sm pa bral), da so tudi v sloveniji izvajali rasno selekcijo... Se je tudi dogajalo, da so te klasificirali za nenemca, nemca, ali celo za vodilnega nemca. Pri nas se je velika večina žrtev zgodila kot odgovor na partizanske napade na nemške čete. (Btw to se je zgodilo tudi v moji vasi, ko se je pač zvedelo, da se je pomagalo partizanom). Po mojem mnenju če bi Nemci zmagali vojno bi pri nas potekala agresivna asimilacija in jasno kdor se s tem ne bi strinjal bi pač šel mimo vrat z napisom arbeit macht frei. Se pa strinjam da so to zgolj špekulacije.
Zakaj so bili Nemci s Slovenci na pram drugim slovanom nežnejši je vprašanje... Verjetno je bil pri nas + ta da nismo imeli židov, da smo 1000 let bili pod germani (Tu sloni cela zgodovinska teorija, da ko si dalj časa pod vplivom tuje dominantne države s časom se "kulturno" asimiliraš - jezik sicer ostane isti ampak začenjaš prevzemati navade tujca - mi naj bi bili zelo podobni avstrijcem medtem ko pa Srbi turkom -posledično izhaja dejstvo, da mi smo bolj sorodni avstrijcem kakor srbom, kar je tudi možen eden od vzrokov kolapsa Juge zaradi prevelike razlike v mentaliteti) in nenazadnje smo izhajali iz iste države kot hitler. Kot je meni znano (čeprav tu je več teorij) je na Hitlerja zelo vplival dunajski antisemitizem. Mam občutek, da je Hitlerjev rasizem tesno povezan z dunajskim rasizmom, v katerem pa ni značilen izrazit odpor in sovraštvo do slovencev.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Matev ::

Olajuvon malo več kot zgodovino svoje vasi bi moral poznati da bi te sploh lahko kdo resno jemal.

Thomas ::

Resnica je pač lahko komu neprijetna in sploh ni politično korektna.

Namreč, nociji niso med Slovenci delali ničesar, kar ne bi tudi med Nemci.

Sicer bi se to lahko po zanje dobljeni vojni spremenilo, vendar vsaj Slovencev in Hrvatov vsaj v začetku niso nameravali uničiti kot ljudi, pač pa jih samo ponemčiti.

Thomas ::

Kar pa seveda ne pomeni, da nicistični sistem ni bil zločinski že, ko se je boril za oblast 1932, recimo. Že takrat, potem pa vedno bolj, skoraj do samega konca, ko ga je v Vzhodni Evropi nadomestil en vsaj toliko zločinski režim, ki pa se je v naslednjih desetletjih omilil in potem tudi propadel, vendar še ne čisto povsod po svetu, do danes ne.

Njegov paravan, fašizem v Španiji in na Portugalskem, pa podobno. Omilil se je in potem tudi propadel, že omiljen. Oba "zrcalna" totalitarizma sta sprejela zahodno demokracijo, katere mem je bil v začetku zelo šibak.

Matev ::

Če olajuvon misliš da bi nas nemci pustili pri miru zgolj zato ker naj bi bili po tvoje njim podobni... se zamisli zakaj ni pustil judov pri miru - ti so še bolj podobni njim - so živeli v nemčiji, govorili nemški jezik itd...
Zgodovinska dejstva so da je imel hitler namero zasužnjiti manjvredne narade - to so pa Slovani - da tudi Slovenci.

Thomas ::

Kako daleč gre nek uničevalski sistem, je odprto vprašanje. Bi nacisti recimo res uničili vse Slovane, vse črnce, vse Arabce, Nazadnje še Japonce in Italijane ... ali pa bi po Hitlerjevi smrti prišel nek "Hruščov", kot je v Rusiji po smrti Stalina ... vprašanje!

Kar vemo je to, da so naše prednike hoteli ponemčiti. Tako kot Haider želi ponemčiti Slovence na Koroškem še zdaj. Le da Hitler ni pomišljal nobenega ubiti, če bi se mu zoprstavil, vendar nikogar, če bi mu služil.

Alternativna zgodovina je veliko vprašanje, kako bi šla. Po moje slabo za vse. Čeprav do 2000 bi se verjetno vseeno spet vzpostavila demokracija. Hitlerjev 1000 letni Rajh ne bi bil prav stabilna družba.

Phil ::

Se strinjam z Olajuwon-om glede prvega dela posta. Tudi v moji okolici se za časa vojne civilisti nemških vojakov niso bali. Enostavno do civilistov niso kazali nobene sovražnosti.
Se je pa po vojni vsak "nezaprisežen komunist" močno bal partizanov.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Thomas ::

Itak je znano, da okupatorji so pobili manj ljudi, kot osvoboditelji.

Nekaterim je to normalno, meni se ne zdi.

Čisto vse ena figa bi bila, če bi ne zanetili upora. Tako kot so Angleži svetovali Angležem pod nemško okupacijo (na Kanalskih otokih), naj se ne upirajo Nemcem, naj lepo počakajo na osvoboditev.

Kaj smo imeli od špilanja herojev? Roko na srce, nič. Notranje spopade in goro mrtvih. Kolikor so odmagali Hitlerju, so pomagali Stalinu. Ni imelo smisla.

Olajuwon ::

Že ki sem izzvan bom še utemeljiv moje misli:D
Matev: Vidim, da nisi razumel mojega posta. Bom ponovil kar sem napisal v zadnjem postu. Hitler je (tu je sicer več teorij) izoblikoval svoj antisemitizem v dunaju. On je tam živel skoraj kot klošar in bil v stiku z dunajskim klošarskim podzemljem. Torej po domače rečeno z luzerji (kot je bil tudi Hitler v tistem času) in za take je značilno da krivijo druge za lastne neuspehe. In pri v teh okoliščinah je bil zelo razširjen antisemitizem (čeprav dejansko v tistem času antisemitizem je bil izjemno razširjen po vsej evropi, najbolj sistematičen in razširjen pa ni bil v Nemčiji, kot večino od vas misli ki na zgodovino se ne spozna najbolje, temveč v Franciji) in podcenjevanje slovanov... ampak tu pridejo bolj vpoštev slovaki in čehi. Zakaj slovaki in čehi? Ker pač so v neposredni bližini Dunaja. Pri rasizmu je značilno, da sovražiš neposrednega soseda... mi (pa tudi hrvati) nismo bili v neposredni bližini dunaja. Konec koncev zakaj zavraga je leta 44 Hitler sprejel Šefa ustaške države, če kot slovan bi moral bit upoštevan za manjvreden človek?? Hitler po mojem mnenju je sovražil čehe in slovake kot posledica njegovega dunajskefga rasizma... Za podljudi je imel predvsem sovjete, to pa zato, ker je pač smatral, da na tistem ozemlju je nemški lebensraum (nemški vitalni življenski prostor). Celo poljaki se niso imeli tako slabo pod nemci... sicer so bili šteti za manjvredne od nemcev, ampak vseeno jih niso sistematično iztrebljali (film The Pianist ti lepo uprizarja položaj poljakov pod nemci). Kot zanimivost vam povem, da sestra od moje babice je bila v auschwitzu in je sama rekla, da med vsemi so bile najhujše poljske paznice! Torej pri tem se vidi, da poljaki slovani za razliko od poljskih židov so bili tretirani drugače.
Še par zanimivosti: naprimer avstroogrski cesarji (naprimer franc Jožef) so se učili vse jezike, ki se je v tistem času govorilo pod avstroogrsko Srbohrvaščina, nemščina, Madžarščina, Češki jezik... ampak v te ne spada slovenščina... Zakaj pa? Prvo ker nas je bilo razmeroma malo in kot drugo je, da verjetno so nas Avstrijci smatrali za neko vrsto germanoslovanov. Zanimvo tudi Hitler ko je imel govor v sloveniji (točneje Maribor) .. je reku, naredite mi to deželo spet nemško!... čaki malo.. SPET nemško??? Imam občutek, da Hitler nas je imel (kot večina Avstrijcev) za germansko ljudstvo, ki pa v času SHS je prišlo do poslovanizacije.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Olajuwon ::

Se strinjam z zadnjim postom od Thomasa. Čeprav verjetno naš NOB je veliko (verjetno odločilno) pripomogel, da smo pridobili velik del ozemlja (tu predvsem mislim na primorsko). Američani in angleži so nas tretirali, kot zmagovalce na njihovi strani (za razliko od Italijanov, ki so jih upoštevali za poražence - čeprav to noben Italijan si ne bo hotel priznati) zato zelo verjetno smo pridobili nekaj ozemlja. Je pa res, da zaradi tega ker smo bili komunistična država nam niso hoteli dati Trsta.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Thomas ::

Mene v bistvu niti ne zanima, kako bi nacionalno prišli skozi. Kot Slovenci, Jugoslovani, Italijani, Avstrijci ... ista figa je to zame vse.

Pomembno bi mi bilo, da generacija po vojni bi imela življenje kot Avstrijci ali Benečani. Zdej bo to kmalu vse isto, ampak ena cela generacija ljudi je brez potrebe preživela pod komunizmom. Da govorimo Slovenščino? Samo zato? Heh ...

Olajuwon ::

Verjeto v tistem času najbolj smiselna poteza bi bila, da bi se uprli proti okupatorji, samo ne pod rdečo zastavo.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Thomas ::

Po moje bi pa morali ravnati kot Čehi. "Če ste dopustili (Zahod), da nas je Hitler okupiral, potem ne pričakujte od nas, da bomo tvegali nevemkaj za frontno linijo!"

Lahko bi pa vsak Slovenec, nasproten nacizmu poskusil zbežati na Zahod in se tam pridružiti t.i. Prekomorcem. Ne da bi tvegal streljanja talcev po vsaki akciji in odvoze naših ljudi v taborišča.

Preprosto, ni bilo vredno.

EssEncE ::

Ker so se zamudili v Yugi, so par tednov kasneje krenili v Rusijo, kar je bilo ravno dovolj prepozno, da so zmrznili. Če bi šli mesec prej, morda nebi bilo tako.

Thomas ::

To je sicer res. Vendar junija 1940, v Yugi ni bilo odpora. Zamuda ni nastala zaradi odpora, ampak zaradi same okupacije Yuge.

Olajuwon ::

Enkrat sm gledal na discovery channel ki so pravili da je bilo to res... samo niso omenili Yuge, ampak Grčijo:))
Jugoslovansko interpretacijo zgodovine moraš vzet malo z distanco.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Thomas ::

Musolini je bil nor skoraj kot Hitler, samo še bolj trapast. Sklenil je pač, da mora Rim ponovno okupirati Grčijo in je naredil invazijo. Da ne bi bil preveč tepen, mu je Hitler moral pomagati, čeprav je bil precej hud na Musolinija tedaj.

To IN demonstracije v Beogradu v začetku aprila, je oboje odložilo napad na Rusijo.

YU komunisti so pa do tedaj podpirali Stalina, ki je bil Hitlerjev zaveznik vse do 22. junija 1941. Leta kasneje so se seveda hvalili in si pripisovali zasluge, ki jih nikoli niso imeli.

STASI ::

Vendar junija 1940, v Yugi ni bilo odpora.


Thomas a tule je napaka, al pa razloži zakaj bi moral biti odpor v Jugi prisoten(vojna se je kokr jest vem v Yugi začela v aprilu 1941)!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

YU vojska se je takoj razsula, v enem tednu. Komunisti so takrat imeli dosti dela z zbiranjem podpisov Prijateljev Sovjetske zveze. Junija 1941, niso nudili Nemcem nikakršnega odpora, po Stalinovih navodilih pač.

So pa po vojni govorili, da je zaradi njihovega upora junija 1941 bila invazija na SZ toliko pozna, da ni uspela.

Mogoče zaradi vsaj nekakšnega odpora stare Jugoslovanske vojske. Komunisti niso imeli za to prav nobenih zaslug, saj so imeli edino nalogo, da pomagajo Stalinu, kar se da, kjer se da in kakor se da.

STASI ::

To vem, mene je bolj motila letnica, ki si jo napisal(1940).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

Ma ja! Silly me, res je. 1941, ne pa 1940. Ne vem, kaj mi je blo.

kopernik ::

Vprašanje je, kaj je za narod bolje. Na eni strani primer Danske, kjer se okupacija Nemčije sploh ni čutila (tudi žrtev med Danci zelo malo oz. skoraj nič); na drugi pa primer Norveške, kjer je bil upor kar precejšen (precej zaslug gre prav Angliji, ki je moralno in materialno podpirala odpor proti Nemcem). Danci so jo sigurno odnesli bolje, samo če bi bili vsi kot Danci, bi bila zgodovina precej drugačna ...

MadMicka ::

Auschwitz, kot spomenik zgodovine, kot opomin človeštvu.

In potem se najdejo tukajle nekateri in pravijo fuj in fej, zakaj se pa ne piše še o čem drugem, o komunizmu naprimer. Ja, piše se lahko o čemerkoli hoče. Ampak, če je obletnica osvoboditve Auschwitza, potem je normalno, da se da poudarek slednjemu. Kdor tega ne razume, mu ni pomoči.

Seveda pa imamo lahko tudi druge obletnice. Npr. obletnica padca berlinskega zidu, ki simbolično predstavlja padec komunizma oz. konec enoumja, bi bila na mestu. Gotovo je tudi to en izmed mejnikov, ki se jih mora človeštvo spominjati.

p.s.: kar pa se "osvoboditve" Auschwitza tiče, tudi če drži, da so Rusi del ljudi prepeljali v nova taborišča, kjer so nekateri od teh "osvobojenih" ljudi umrli, to na simboli ravni, ki jo predstavlja Auschwitz, nič ne spremeni.

Alexius Heristalski ::

kopernik: Slovencev ni zelo veliko, tako da bi se lahko brez posebne škode zgledovali po Dancih.

MadMicka: Pol se ti zdi strašno narobe in krivično, če se pove še druga plat medalje? Al kako si to mislu?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

> Al kako si to mislu?

Kako si to mislu, "kako je mislu", Alexius? Kwa bo mislu! Če bi mislu, bi primerjal padec Berlinskega zidu s kapitualcijo Nemčije, padec Auschwitza pa s padcem kakšnega velikega Soviet gulaga.

Ampak to se ne praznuje nikjer, osvoboditev zaprtih v gulagih. En velik gulag (vsaj) je v Koreji še. MadMice to morajo (mislijo) nekako opravičiti.

poweroff ::

Opravičevanje enega z drugim (zakamuflirano v tejle debati) meni smrdi po prikritem fašizmu. v stilu, je žeres, da so naši pobijali, vendar so vaši veliko več.

Tole preštevanje kosti je meni malo odvratno - treba je zavarovati vsako človeško življenje in zagotoviti, da ne bo prišlo do novih Auscwitzov, Camp 22, Guantanamov, itd.

Kako?
Hja po moje tako, da postanemo senzibilni na nestrpnost. Da nanjo opozorimo, ko jo srečamo v vsakdanjem življenju. Ali v parlamentu.

Je pa zanimivo, da so precej pljuvali po Mirovnem inštitutu, ko je opozarjal na razne nestrpnosti - proti beguncem, Izbrisanim, gejem, itd.
Jaz mislim, da je tako opozarjanje koristno... tudi Dolfe je začel z majhnimi nestrpnostmi... (oz. je bila družba zanje "doumljiva")
sudo poweroff

Matev ::

Zanimivo, da po vsem kar se je v zgodovini zgodilo se še vedno najdejo simpatizerji Hitlerja, ki na podlagi zgodovine svoje vasi zagovarjajo nacizem in odkrito simpatizirajo z njim.

drejc ::

Je pa zanimivo, da so precej pljuvali po Mirovnem inštitutu, ko je opozarjal na razne nestrpnosti - proti beguncem, Izbrisanim, gejem, itd.


Če bi Mirovni inštitut samo opozarjal na (rasne) nestrpnosti bi bilo še okej, sej so v povprečju ljudje res bolj slabo informirani o kršenju temeljnih človekovih pravic po 90% oble. V tem primeru ga podpiram.

Če se pa Mirovni inštitut postavi na stran novodobnega Hitlerja (beri Saddama), tudi z živim ščitom in podobnimi oslarijami, ki so prebivalcem Iraka prej škodovali kakor kaj drugege, pa pljunem mastića na njih anytime (na MI).

Thomas ::

> meni smrdi po prikritem fašizmu.

Lahko tudi po komajkaj prikrivanem komunizmu.


Resnica je pač ta, da je "osvoboditev Auswitcha" pomenila zaprtje pol taborišča in relokacijo ene polovice zapornikov v Sibirijo, v zelo podobne razmere.

Da pa ne bi žalili komunistov, naj tega raje ne bi omenjali. To je tradicija že od 1944 dalje in "ni vljudno", če se je kdo ne drži.

poweroff ::

drejc: Če se pa Mirovni inštitut postavi na stran novodobnega Hitlerja (beri Saddama), tudi z živim ščitom in podobnimi oslarijami, ki so prebivalcem Iraka prej škodovali kakor kaj drugege, pa pljunem mastića na njih anytime (na MI).

Prosim, če mi navedeš kdaj se je MI postavil na stran Saddama - ali pa se javno opravičiš. Če si v Magu prebral tako oslarijo, še ne pomeni, da je resnična!
sudo poweroff

Phil ::

Zanimivo, da po vsem kar se je v zgodovini zgodilo se še vedno najdejo simpatizerji Hitlerja, ki na podlagi zgodovine svoje vasi zagovarjajo nacizem in odkrito simpatizirajo z njim.

Bluziš da kar res ni. V katerem delu mojega posta sem zagovarjal nacizem?
Če (implicitno)rečem "komunizem je pobil več ljudi kot nacizem", to ne pomeni da je bil nacizem ok.
A te resnica boli al kaj?
LP

drejc ::

@Matthai: Povej mi ali so šli pripadniki MI v Iraq delit hrano, al so šli z namenom da preprečijo vojaško intervencijo Amerike? Povej mi, ali niso s tem, ko so nasprotovali ameriški intervenciji neposredno podaljševali mandat Saddamu in ga s tem podprli? Ali so oni proti obema, tako Američanom, kot Saddamu... Niti tolk niso dedci, da bi stal za svojimi načeli, saj so se takoj razbežal, čim je padla prva petarda... podlasice so to, z dvojnim obrazom in dvojnimi merili.

So pa sigurno tudi nekateri realisti med njimi, tem vrjetno delam krivico, sam kaj češ a si drućbo sam izbereš al ona tebe?

Matev ::

Zanimivo, da po vsem kar se je v zgodovini zgodilo se še vedno najdejo simpatizerji Hitlerja, ki na podlagi zgodovine svoje vasi zagovarjajo nacizem in odkrito simpatizirajo z njim.


to je na olajuvona letel

poweroff ::

drejc,a ti blodiš, ali kaj?
Kateri član MI je šel v Irak. Ime in priimek prosim.

Če je Marta Gregorčič sodelovala z MI (kot študentka), to še ne pomeni, da je bila tzam zaposlena ali da je določala njihovo "uradno politiko".
sudo poweroff

Olajuwon ::

Matev: kakor je reku cman... ti bluziš
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Matev ::

Dej olajuvon malo se zamisli - če bi bili vsi taki simpatizerji z naciji bi bili danes lepo zasužnjeni...
pa tvoja vas in tvoj oče ki se je lepo razumel z nemci gor ali dol

Thomas ::

Rečejo:

Mladina danes ne ve, kaj se je dogajalo v nacističnih taboriščih.

Jest rečem:

A - nočeš vedet, prehudo je blo

B - starina (ne samo mladina) tudi ne ve

C - ljudje imajo evolucijske korenine take, da so bila ta taborišča logična konsekvenca

D - nacističnih taborišč ni mogoče ločevati od komunističnih, ki za razlika od nacističnih še trajajo

E - horizontalna izmenjava jetnikov med kaceti in gulagi je potekala že vsaj od pakta Ribentrop Molotov, ko so Rusi dali Nemcem seznam komunistov v Nemčiji, da jih je Gestapo lahko zaprl v lagerje. Nemške komuniste v Rusiji, je skladno s tem sporazumom, v Rusiji polovila NKVD in jih izročila Gestapu.

F - zadnji taboriščnik še ne bo tako hitro izpuščen. Žal.

To vse naj mladina (kakor tudi starina) ve, ne pa nakladanj o osvoboditvi Auswitcha po radiu in TV, kot da potem je bilo pa vse dobro. Ni bilo, ni, še zdaj ne.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prevalje - odkrito novo grobišče povojnih pobojev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11420828 (18801) Ziga Dolhar

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532887 (19309) IgorGrozni
»

Živela OF (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15112101 (9887) jype
»

Final solution to Adolf Hitler- je kdo gledal ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
725940 (4399) Brane2

Več podobnih tem