» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
77 / 78
»»

OldSkul ::

Ozadje zaprtja je slabo poslovanje kaj pa drugega. Firma je imela že 2020 skoraj 800 tisoč negativnega kapitala! Vsako leto so tolkli izgubo, tako da so še dolgo zdržali.

scipascapa ::

1.4 ?

Mlacom je tam kjer je AVTERA, Dobrunje.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

scipascapa je izjavil:

1.4 ?

Dvomim, da je 1. april kriv. Vse TRRje majo zaprte.

Za Mlacom sem pa tudi presenečen. Niso bili še prejšnje leto v BTCju? So šle najemnine v nebo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

NejcSSD ::

Izvoz Bizovik/Sostro tik tak si tam, stokrat boljš kot gužvanje v BTCju, pa več placa majo tut notr. Je pa subjektivno mnenje ker sem čist blizu doma :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

GregiB ::

Torej.... sodelavka je pri mimovrste naročila neko robo za firmo in pozabila vnesti, da naj se račun izda na firmo in seveda davčno številko. Firma je predračun plačala, nakar je seveda prišel račun... Smo vljudno posredovali, če lahko izdan račun stornirajo in pošljejo novega na firmo z davčno številko, a so nam odvrnili, da je pač treba paziti pri oddaji naročila in da oni takšnih zadev ne popravljajo... CRM at it's best... Bo treba menjat štacuno
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TehDucky ::

Večji kot so, manj so fleksibilni.

Pri Funtechu nikoli takih problemov. Z NBB se že 2 tedna dajem za nakup komponent, vzel tam ker sem mislil, da bojo imeli vse na zalogi.
Nepričakovane težave z dobavami. A ko sem naročeval je bilo na zalogi...

Machete ::

Živjo, a Bigbang vedno spletna naročila tensta več kot 2 dni, preden pošlje predračun? Neko malenkost rabim hitro, zdaj pa ne vem kaj naj naredim. Klicat se mi jih ne da in raje tu jokam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Ok, nevermeind, sem vzel drugje, kjer imajo celo avtomatski generator predračunov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Sam povem, da se tretji dan spletno naročilo še ni spremenilo iz v obdelavi. Big bang, zaprite spletno trgovino. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkz ::

Ma nekaj ni ok pri tebi, jaz sem prejšnji teden v ponedeljk po predračunu plačal disk. V 1min od oddaje naročila sem imel predračun na mailu. plačal in v sredo je bilo pri meni. Nobenih presežkov v hitrosti dostave ampak vse je potekalo ok.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

scipascapa ::

Machete: kaj si pa naročil?

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

ker že več let nisem kupoval računalniških komponent me zanima katere Slovenska trgovine so najboljše za nakup komponent edino katero poznam in sem imel odlične izkušnje je Funtech?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Rias Gremory ::

S trgovino Mlacom sem zadovoljen.
Funtech tudi hitro odpremi, a jim komunikacija (moja izkušnja) malček šepa.

Splošni trgovini s katerima sem zadovoljen, ki prodajata tudi računalniško opremo sta Enaa in Shoppster (bivši Ideo). Ne vem pa, kako konkurenčni sta s cenami rač. opreme.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Furbo ::

GregiB je izjavil:

Torej.... sodelavka je pri mimovrste naročila neko robo za firmo in pozabila vnesti, da naj se račun izda na firmo in seveda davčno številko. Firma je predračun plačala, nakar je seveda prišel račun... Smo vljudno posredovali, če lahko izdan račun stornirajo in pošljejo novega na firmo z davčno številko, a so nam odvrnili, da je pač treba paziti pri oddaji naročila in da oni takšnih zadev ne popravljajo... CRM at it's best... Bo treba menjat štacuno

Kje je problem? Pač vrneš vse nazaj v roku 14 dni. Potem pa vzameš drugje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bellzmet ::

Zdravo,

pozna kdo trgovino Megateh.eu
https://www.megateh.eu/

Že kdo naročal je zadeva legit?

predi ::

Rad bi pohvalil https://www.igabiba.si/. Ob 9:00 naročeno blago je bilo v eni uri oddano Pošti in naslednji dan že pri meni doma. Ob brezplačni poštnini. Tehnično ne gre za računalniško temveč gamersko trgovino, ampak karkoli.

d0rK ::

Trgovina IDEO oziroma zdaj SHOPPSTER.

Ob nakupu prejel 6 MESECEV star disk, ki je prestar za reklamacijo pri proizvajalcu! Kdo gleda kdaj je bil disk narejen ko se ga kupi?
NOBENEGA GARANCIJSKEGA LISTA OB NAKUPU IZDELKA NI BILO ZRAVEN!
Ne znajo niti povedati kdo je trenutno pooblaščen servis za tega proizvajalca.
Zavračajo odgovornost za delovanje podjetja IDEO.

Ni bila reklama IDEO JE ZDAJ SHOPPSTER?

Netrunner ::

Ko dobre trgovine zamenjajo lastnika oz. jih kupi kakšna večja trgovina ponavadi kvaliteta zelo pade :) Očitno se je to zgodilo pri IDEO in kar se je v preteklosti zgodilo na Mimovrste :(

Mimovrste ne kupim nikoli več ker tam je ratalo katastrofalno vse skupaj. Z Shopsterjem še nimam izkušenj, imam pa dobre izkušnje z bivšim IDEO
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

misek ::

Malo primerjam računalnike na Shopster pa se mi tam ponudba zdi precej neugodna. Se motim?

d0rK ::

Moja kritika leti na obe podjetji. Ideo mi ni dal garancijskega lista ampak samo račun! In prodal so mi 6 mesecev star disk! Shoppster pa noče prevzeti obvez podjetja Ideo.

Saj sem poslal mail na TIRS in na varstvo potrošnikov, pa da vidim če bo kaj iz tega. Če ne pa šola za naprej. Definitivno pa konec nakupov pri nas. Kaj ti koristi boljši pogoji pri vastvu potrošnikov pri uveljavljanju garancije če takole izvisiš.

darck ::

Jaz do sedaj nisem imel še nikdar nobenih problemov pri nobeni spletni trgovini v Sloveniji ja morda imam pač srečo. Trgovine kjer sem kupoval jih je pa več kakor 20 in recimo Mimovrste,Shopster,Ideo,EnaA,Funtech,Mlacom,Bigbang,HarveyNorman...... vse super. Nekako najbolj zanimiva in super mi je tudi tuja Amazon.de tam tudi niti enkrat kaj narobe.

Rias Gremory ::

Super. Zdaj pa še hitro naroči novo tipkovnico oz. "odklikaj" na spletno trgovino knjigarne in si privošči pravopis slovenskega jezika.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

UNIVERZUM ::

En minus za Funtech

Zadeva naročena in plačana. Osebni prevzem, dobavni rok 3-10dni. Ni panike, bom počakal, ker tako ali tako moram dobiti še stvari iz tujine. Stvari iz tujine pridejo 7 in 8 dan. Naročal sem vse na isti dan. 9 dan pokličem funtech kako kaže z naročilom. Še nimamo vseh zadev je njihov odgovor. Ok sej imajo še en dan si rečem. In potem čakam. Teden dni kasneje torej 16 dan spet kličem, kakšno je stanje in še vedno manjkajo zadeve, bodo pa preverili pri dobavitelju. In ja ta referent me je potem končno poklical, da so dobili od dobavitelja še zadnjo zadevo in lahko pridem iskat. Prevzamem naslednji, torej 17 dan od dneva ko je bilo plačilo potrjeno z njihove strani.

Očitno jih boli k* ko enkrat dobijo tvoj denar. Pričakoval bi, da po 10 dneh, ko niso imeli še vsega, pošljejo opravičilo ter povprašajo ali bom počakal na manjkajoče stvari ali ne, hkrati pa predlagali primerne zamenjave za stvari, ki jih niso uspeli v 10 dneh spraviti skupaj. Sploh ker jim nisem jaz postavil roka za dobavo ampak so si ga sami.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

solatko ::

UNIVERZUM - Seveda to ni pomembno, da dobave iz Kitajske zamujajo, zaradi vseh pizdarij, ki se po svetu dogajajo. Oni niso niti proizvajalci, niti vele dobavitelji, tako, da so odvisni od drugih, tako kot ti. Seveda grdi so trgovci, ki poberejo novce, potem pa jih ne brigaš več pa je to res?
Delo krepa človeka

UNIVERZUM ::

sloatko - nisem jim jaz postavil rokov dobave. Je pa res, da če bi bili daljši, bi zadeve naročil drugje.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

ziga1990 ::

UNIVERZUM je izjavil:

En minus za Funtech

Zadeva naročena in plačana. Osebni prevzem, dobavni rok 3-10dni. Ni panike, bom počakal, ker tako ali tako moram dobiti še stvari iz tujine. Stvari iz tujine pridejo 7 in 8 dan. Naročal sem vse na isti dan. 9 dan pokličem funtech kako kaže z naročilom. Še nimamo vseh zadev je njihov odgovor. Ok sej imajo še en dan si rečem. In potem čakam. Teden dni kasneje torej 16 dan spet kličem, kakšno je stanje in še vedno manjkajo zadeve, bodo pa preverili pri dobavitelju. In ja ta referent me je potem končno poklical, da so dobili od dobavitelja še zadnjo zadevo in lahko pridem iskat. Prevzamem naslednji, torej 17 dan od dneva ko je bilo plačilo potrjeno z njihove strani.

Očitno jih boli k* ko enkrat dobijo tvoj denar. Pričakoval bi, da po 10 dneh, ko niso imeli še vsega, pošljejo opravičilo ter povprašajo ali bom počakal na manjkajoče stvari ali ne, hkrati pa predlagali primerne zamenjave za stvari, ki jih niso uspeli v 10 dneh spraviti skupaj. Sploh ker jim nisem jaz postavil roka za dobavo ampak so si ga sami.


Ko sem jaz kupoval so bili bolj ažurni in ko niso mogli dobiti ramov isti čas kot druge komponente so me poklicali 3 dan po prejemu denarja in povedali da ti rami bojo kasneje prišli in mi ponudili alternativo. Tako da je od plačila do prevzema sestavljenega računalnika trajalo 7dni.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Nesta ::

estons ::

Dodajam še https://www.altstore.si/refurbished-in-... kjer sem 4 leta nazaj kupil računalnik, ki mi še vedno odlično služi. :)

floyd1 ::

1 leto pred in potem še med korono sem nabavil 3 thinkpade pri zor-tech. Normalne cene, vsi trije še normalno delajo, čeprav gre že za precej stare kante (T430, in 2xT450s).

Melanholija ::

Zakaj bi sploh kdo kupoval pri teh barabinih. Cene so vsaj 50% previsoke.

DePalmo ::

Pa predlagaj alternativo kjer so cene 50% cenejše od teh "barabinov". Pa po možnosti tudi z garancijo, kot jo tile barabe ponujajo.

Melanholija ::

Ja kupiš nov izdelek. Z garancijo. Pa ne bodo notri 5 ali več stare komponente. Ker kar je 350 eur naprej, dobiš novo robo za podoben denar. Drugače pa Ebay.de :) Za primer roba ki košta pri teh barabinih 400 eur ima notri 8gb rama in intel 6 gen. Mislim lol

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

A novo je 50% cenejše od omenjenih? ebay.de? Da se potem jebeš z garancijo? Pa dragim pošiljanjem v EU?

darkz ::

Se strinjam... 5let+ stara roba. Preveč drago
tudi če je to nek i5 6-7 generacije je še vedno 30-50% slabši kot nov i3 za 300-400€
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Melanholija ::

Pa to pravim. Novo dobiš za podobno ceno, ja ne bo ravno top tipkovnica in izdelava, ampak zmogljivost pa bo velik preskok.

Zgodovina sprememb…

estons ::

In če človek ne rabi zmogljivosti, top tipkovnica in računalnik, ki ne razpade v nekaj mesecih (looking at you, cheap HP) pa mu prav prideta?

Meni en refurbished ultrabook že leta odlično služi, za po netu surfat in youtube gledat je odličen, zaradi kvalitetne izdelave pa nimam skrbi, ko ga vlačim s sabo povsod.

grimth ::

Danes bi se pa tudi jaz malo pritoževal da spustim malo pare. V vsem znani računalniški trgovini z X letno tradicijo sem preko spleta nabavil več izdelkov, za vse je pisalo zaloga za pošiljanje(Zato sem se tudi odločil za te izdelke). Čez tri dni pogledam status naročila in piše še v izdelavi. za 2 naročena izdelka je bilo spremenjeno iz "zaloga za pošiljanje" v "na zalogi pri dobavitelju" , dobava 3-7 dni.

Zdaj, če bi šlo za en izdelek bi še verjel, napaka v sistemu, ampak da v letu 2023 računalniška trgovina ne ve kaj ima direktno na zalogi, to pa je težje verjeti.
Rant over.

scipascapa ::

Ko si ti gledal in oddal naročilo - eno stanje. Čas X
Ko so oni pogledali naročilo in oddali naročilo pri dobavitelju - drugo stanje. Čas Y.

To imam jaz stalne probleme z Univerzami od oddaje ponudbe do naročilnice se marsikaj spremeni.

grimth ::

scipascapa je izjavil:

Ko si ti gledal in oddal naročilo - eno stanje. Čas X
Ko so oni pogledali naročilo in oddali naročilo pri dobavitelju - drugo stanje. Čas Y.

To imam jaz stalne probleme z Univerzami od oddaje ponudbe do naročilnice se marsikaj spremeni.


Te razumem in se strinjam ja ampak to samo pomeni da imajo zelo slab sistem in so slabo organizirani. Pa če piše "na zalogi za pošiljanje" potem se šteje, da imajo izdelek v svoji lasti v svojem skladišču. Če imajo pa dve podatkovni bazi, ena spletna trgovina , ena pa dejansko stanje s katerim potem osvežujejo ročno, to je pač porazno potem.

grimth ::

No ko se človek malo umiri pa se zaveda da tudi sam ni brez problemov in obžaluje rant.
Saj je dobra trgovina, če bodo malo izboljšali sistem bodo pa še boljši :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grimth ()

solatko ::

grimth - Katera trgovina? Sicer je brez veze, da sploh pišeš v temo.
Delo krepa človeka

Riff ::

ajde da slišim mnenej o komponentku iz LJ :) ?? , jst nimam dobrega menenja bom poveda moj primer, ponudil sm 4 spodobne grafične v odkup pa se mi drznejo ponudt tak znesek da še za eno ni, sm misil dat v odkup da bi potem vzel pr njih eno mal bolšo RTX kartico pa ni šlo :D, moje mneje je da majo za 50% preveč navite cene za rablane grafične kartice

Vedran ::

Kakšne izkušnje imate s trgovino MOBOS ( https://mobos.si/ )?
Ali so zanesljiv trgovec?
Imajo kar ugodne cene mobilnih telefonov.

rand1 ::

Pri funtech vedno tako dolgo traja da pošlejo paket? Rok dobave je pisalo 3-10 dni, zdaj je minilo že 10 delovnih dni in še vedno nič. Sem prvič naročil tu, tako da ne vem kako je ponavadi. Sem pa npr pred kratkim naročil določene stvari iz nemčije in polske in je vse prej prišlo...

FireSnake ::

@rand1: funtech so vredu dečkoti. Prijazni dečkoti. Kontaktiraj jih.

---------------------

Riff je izjavil:

ajde da slišim mnenej o komponentku iz LJ :) ?? , jst nimam dobrega menenja bom poveda moj primer, ponudil sm 4 spodobne grafične v odkup pa se mi drznejo ponudt tak znesek da še za eno ni, sm misil dat v odkup da bi potem vzel pr njih eno mal bolšo RTX kartico pa ni šlo :D, moje mneje je da majo za 50% preveč navite cene za rablane grafične kartice


Nateguni (žal).
Smo že večkrat potrdili tukaj gori.

Jaz sem jim v kripto maniji (ko sem sumil, da gre proti koncu) ponudil Asus 3090 Gaming.
Ponudili 1700. Prodal sem jo za 2900. (cene takrat so bile od 2200 ali 2300 naprej)


Nekaj o njih tudi tukaj:
Komponentko - top end pc?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

rand1 ::

Hah, kakšno uro po moji objavi sem dobil mail da je bil paket odposlan :D

wolverine22 ::

Rand, enako pri meni, naročil dele 7 dni nazaj in danes dobil mail, da je odposlano... :)

delavec44 ::

Berejo Slo-tech :P

wolverine22 ::

Moram pohvalit FunTech!
Naročil dele za ves PC, monitor, miško in tipkovnico.
Dostavljeno 7 delovni dan po naročilu, vse prispelo in vse štima. :)
Zdaj moram samo še skupaj spacat vse, česar pa nisem počel že skoraj 15let :)
Excited :D

LP

__Devil__ ::

Jaz bi pa pohvalil Mlacom.

Kak mesec nazaj sem popoldan naročil ssd disk, ki je bil na zalogi, poslali še isti dan in je bil že naslednji dan pri meni, hitri so.
««
77 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4448851194 (57) yoco

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132822 (72362) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116483 (47824) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531628 (20470) cholt45

Več podobnih tem