» »

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...)

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...)

1
2
3

Ciklamen ::

No, naj še jaz povem iz svojega stališča:

Sem nabavil nekaj pri njih (mislim da slušalke) in moram povedat, da sem jih naslednji dan že kar dobil (naročil pa nisem zjutraj, ampak ob kakšni 1 uri popoldne).

Me je ful presenetilo.

Ampak, glede na to, kaj sedaj berem, me kar odvrača kupovati kaj pri njih.
- End of the Post ->

oberskitona ::

Malo da se vključim v debato
prebral sem da mimovrste je kao dobra trgovina comtron pa za kurac ne vem ne poznam comtrona pravijo tudi da demise ne velja nič jas sem vse komponente kupil na demise razen grafične(ko so me na mimovrste napizdli sem pol tudi grafično kupil v demise) ker sem jo naročil na mimovrste. Z demise sem bil več kot zadovoljen ker sem sam šel iskat zadeve sam sem dobil dodaten popust.....pustimo zaj to

MIMOVRSTE je res MIMO dajo oglas za grafično kartico, ki je nimajo in po potrditvi naročila po tem ko so mi poslali mail kdaj bo dostava, sem namesto kartice na ta datum dobil mail, da nebo te kartice ker jih pač oni niso dobli se pravi 14 dni me je nekdo dobesedno na suho nateg.... . Kartico hd 4870 so prodajali pred pol leta za 172eura ker je takrat nisem dobil so mi rekli naj malo počakam da jo bodo dobli čez kak mesec samo sedaj pa je 6 mesecev skoraj mimo pa še vedno je ni za tako ceno pri njih.

Pa da nebo kdo pametnjaro kako se to lahko zgodi 2 plate sem jim že moral vrnit ker so mi nove poslali defektne itd....

Dejstvo je da nemore neka trgovina prodajat, reklamirat, potrjevat naročil in pošiljat mailov z datumom dostave za blago ki ga sploh nima.

Oni so si tem delali reklamo ampak na žalost zelo slabo tolko o MIMOvrste.

Tebi Perplexer in tebi podobnim pa samo to kupujte drago pri ljudjeh ki vas napizdujejo pa bodite srečni v tej ljubljani ker je itak treba vse pošinfat kaj je mariborskega

šernk ::

jaz bom rekel le to...2x sem imel opravka z comshopom...2x sem bil totalno razočaran.

dostava spominske kartice namesto 1 teden 2 meseca...prosim vas no

in drugič: na voljo le 5 prenosnikov za moje potrebe od tega 4 črtam zaradi znamke prenosnika, ko sem vprašal prodajalca kdaj dobi kaj novega pa enostavno reče: "ne vem".

če pridem v trgovino in si ogledujem prenosnike, pričakujem da v roku 5min bo nekdo prišel mimo in dal kakšen nasvet, oz ponudil vpogled, ne pa da dva prodajalca buljita v računalnik kot da ni nikogar v trgovini in še ko ga kaj vprašaš le stežka vstane. v računalništvu je konkurenca prehuda da bi si lahko privoščili slab odnos do kupcev.

v neki drugi trgovini pa te takoj vpraša kaj želiš, in umes med ogledom ti še kaj ponudi ker je ravno dobil in pospravlja. tako dobi tudi stranka občutek da lahko prodajalca sproščeno kaj vpraša.

isto bi lahko rekel za big bang...ko sem iskal prodajalca 10min da sem ga lahko vprašal kako dolg kabel imajo slušalke ker podatek ni bil naveden, in vse kar je rekel je bilo "zelo kratek, 60cm" in šel naprej.

torej očitno nočete nič prodati, oz naj se proda kar se proda samo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GenesisX ::

Prav, ne bom več gnjavo. Saj ima tako ali tako vsak svoje mnenje, svoje zahteve in svoje slabe oz. dobre izkušnje.
Jaz lahko samo povem kako in kaj je z rač. iz Comshopa. Računalniki imajo konkurenčne cene in so popolnoma vredu za kogarkoli. Če pa hočeš imet igračarski stroj za 2k € pa si ga boš tako ali tako sestavil sam.

Ziga, ti pa če mi najdeš nekoga ki bo sestavil rač v 3-7 min in bo tudi delal, ga pa kar k meni pošlji. Ma službo zagotovljeno. :)

dzinks63 ::

To je mišljeno tako kot v avtomobilski industriji, sestavljanje po tekočem traku, kjer je avtomobil sestavljem v parih urah, ali celo manj. Računalnik j v Dellovi tovarni prav tako bp. sestavljen v minimalnem času, parih minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

solatko ::

GenesisX - Prepričat nas hočeš nekaj, kar ne nosi vode. Vsaka zadeva, katera se sestoji iz več kosov, se lahko sestavi na več načinov. Lahko že zastaviš tako, da se že od daleč vidi, da se lastnikom firme jebe za kvaliteto in estetiko, ter jim gre samo za količino in stroške. Ko odpreš tak računalnik (po dveh letih, ko ni več garancije), si v momentu, ko zagledaš tist kup kablov sredi mašine, odločiš, da te firma TRON, ne vidi nikoli več, tudi v sanjah ne. Poleg tega, so vsi vaši računalniki sestavljeni iz najbolj čip komponent, tako, da so za vsakega, je samo vaše mnenje. Ko je bil nek normalen standard 512MB ram-a, ste vi imeli v vseh računalnikih 256MB in še to najcenejše. Sedaj, ko je standard med 2GB in 4GB in so rami blazno poceni, je vaš standard 1GB/533, P31 chipset in 250GB HDD.
Druga firma, ki ravno tako dela kot tovarna (pc plus oz acord), se vsaj malo potrudi, če prav, bi se dalo še malo lepše (vsaj ne zvežejo celga kupa kablov točno pri grafični kartici in trdim diskom (enotama, ki poleg procesorja rabita največji pretok zraka). Tudi oni imajo komponente bolj zastarele.
Sem pa pred kratkim imel priliko odpret računalnik MEDION, ki tudi ni firma neke DELL ali HP kvalitete, enako sestavljajo nekje v Nemčiji ala Tron varianto fabrike, pa nisem mogel verjet, kako urejen sistem, notri res kvalitetne komponente, cena pa je bila nekje na nivoju Tron-ovih računalnikov. Ohišje z ogromno dodatkov, vključena TV kartica, disk 500GB, plošča P43, ram-i 4GB/800, dost kvalitetna grafična kartica, skratka računalnik za vsakogar. Enega kupite, razdrite in si oglejte, kako se v svetu stvari streže in zapustite enkrat balkanske manire, da kupec itak kupi vse, samo, da je na obroke. Ko ga boste razdrli vas bo v momentu sram, da si sploh pravite računalniška firma.

kmetek ::

GenesisX - Prepričat nas hočeš nekaj, kar ne nosi vode. Vsaka zadeva, katera se sestoji iz več kosov, se lahko sestavi na več načinov. Lahko že zastaviš tako, da se že od daleč vidi, da se lastnikom firme jebe za kvaliteto in estetiko, ter jim gre samo za količino in stroške. Ko odpreš tak računalnik (po dveh letih, ko ni več garancije), si v momentu, ko zagledaš tist kup kablov sredi mašine, odločiš, da te firma TRON, ne vidi nikoli več, tudi v sanjah ne. Poleg tega, so vsi vaši računalniki sestavljeni iz najbolj čip komponent, tako, da so za vsakega, je samo vaše mnenje. Ko je bil nek normalen standard 512MB ram-a, ste vi imeli v vseh računalnikih 256MB in še to najcenejše. Sedaj, ko je standard med 2GB in 4GB in so rami blazno poceni, je vaš standard 1GB/533, P31 chipset in 250GB HDD.
Druga firma, ki ravno tako dela kot tovarna (pc plus oz acord), se vsaj malo potrudi, če prav, bi se dalo še malo lepše (vsaj ne zvežejo celga kupa kablov točno pri grafični kartici in trdim diskom (enotama, ki poleg procesorja rabita največji pretok zraka). Tudi oni imajo komponente bolj zastarele.
Sem pa pred kratkim imel priliko odpret računalnik MEDION, ki tudi ni firma neke DELL ali HP kvalitete, enako sestavljajo nekje v Nemčiji ala Tron varianto fabrike, pa nisem mogel verjet, kako urejen sistem, notri res kvalitetne komponente, cena pa je bila nekje na nivoju Tron-ovih računalnikov. Ohišje z ogromno dodatkov, vključena TV kartica, disk 500GB, plošča P43, ram-i 4GB/800, dost kvalitetna grafična kartica, skratka računalnik za vsakogar. Enega kupite, razdrite in si oglejte, kako se v svetu stvari streže in zapustite enkrat balkanske manire, da kupec itak kupi vse, samo, da je na obroke. Ko ga boste razdrli vas bo v momentu sram, da si sploh pravite računalniška firma.


Ta je dobra. Ljudem dopovedatI, da so časi Comtron-Comshop povezave že davno mimo in so se stvari močno izboljšale in se še vedno izboljšujejo.
Ampak vseh ljudi ne moreš zadovoljiti, vedno bo 1-2% ljudi, ki bo vedno imelo komentarje, pač vsakemu svoje. Solatko; ne primerjaj nemških cen s slovenskimi, end of story. Ko bomo pri nas dobili iste nabavne cene kakor Nemci, takrat se lahko zgovarjamo, do takrat samo STFU.

Ajde 8-)

Ziga Dolhar ::

Aha.

To verjetno razloži, zakaj mi je FMC izdal ponudbo za 1.900 EUR, nakar sem isto dobil iz dell.co.uk za 800 EUR? (Skup z dvema poštninama.)
https://dolhar.si/

solatko ::

kmetek - Če niste sposobni dobit ugodne cene, se saj potrudite na drugih področjih. Če se ve, da tron ni glih dobro ime, se z izboljšanjem kvalitete, po navadi spremeni tudi ime. Ko dobim v popravilo kak računalnik z nalepko Tron, me enostavno zmrazi. Ni mi jasno, kaj je naredil AGT, da so sedaj že konkurenčni, ali pa celo pri nekaterih stvareh cenejši od elektronike.si. Kot kupec pa sigurno ne bom podpiral vašo neiznajdljivost in za dražji denar kupoval slabo kvaliteto, pri toliko ponudnikih na trgu. Bo potrebno spremenit poslovanje ali pa štacuno zaprt in prodajat žemljice. Tisti pocen računalniki, ki se ponujajo, pa so čisti drek. Nobene možnosti poznejše nadgraditve, brez menjave MB.

GenesisX ::

Kar se tiče komponent v računalnikih Tron je pa zadeva sledeča:
- težko je prodajat računalnik za mali denar ki vsebuje drage prestižne komponente.
- kot sem že omenil, računalniki Tron so namenjeni predvsem končnim strankam ki si ne znajo same sestavit računalnika ali pa se jim ne da in pa podjetjem, ki pa ne bodo šla sestavljat sama.

"Zastarele komponente, premalo rama...."
Ni računalnika več ki bi imel manj kot pa 2GB rama. Kar pa je že dovolj za Visto...etc.
Prav zaradi tega so računalniki razdeljeni v skupine glede na potrebe kupca(econo, predator, extreme, ultra)
Primer:
"Računalnik tipa Econo, ki pride cca. 260 € ne more imet noter navijalske gejmerske plošče ki pride 200 €, to se razume. Rač. seveda ni namenjen igranju igerc ampak pisarniškim opravilom."

Če hočeš imati takšno ploščo si seveda kupiš npr. tron extreme ali pa ultra, katera pa imata bolj močne matične plošče.

Kar se tiče kablov pa se lahko sicer proba uredit, kar bom tudi pradlagal ampak je pa tudi res da še nisem slišal za računalnik ki je crknil zaradi "grdo" speljanih kablov. Komponenta so povezane na matično ploščo, imajo napajanje i noben kabel ne ruži po ventilatorjih. Stvar deluje :)

Pa nobenega nočem v nič prepričat, samo navajam dejstva kako je in zakaj tako. Nisem reklamni pano. :P

lp

solatko ::

Če hočem na vašem računalniku zamenjat procesor z novim 45nano, moram obvezno menjat ploščo. P45 plate se dobijo že od 50€ naprej. Ne govorim o slabih, temveč o salbih in zastarelih zadevah. S čem boš nadgradil ploščo P31? Ta je že danes zastarela, na bolhi pa dobiš čisto poceni procesorje, ki v to sranje ne gredo. Na žalost še zmeraj nategnete zadosti kupcev, da se vam splača tako poslovat, samo potem ne bodite užaljeni, če vas kdo po domače povedan mal okurca.

axee ::

Kar se tiče kablov pa se lahko sicer proba uredit, kar bom tudi pradlagal ampak je pa tudi res da še nisem slišal za računalnik ki je crknil zaradi "grdo" speljanih kablov. Komponenta so povezane na matično ploščo, imajo napajanje i noben kabel ne ruži po ventilatorjih. Stvar deluje :)lp


Kabli vplivajo na zračnost ohišja. Glede na to da večino proizvajalcev ne skrbi nobeno pregrevanje (recino povprečen sistem z c2d e8400, hd4870 itd) spravijo tako vroče komponente v že tako ne zračno ohišje, ki ima (če je sreča) vsaj en ventilator zadaj. Že tako me zmrazi ko vidim kako se disk greje do 50 stopinj, potem pa so še kabli tako nametani, da se zračnost še poslabša. Ničkolikokrat vidim, da je preostanek kablov zatlačen tam pod kakšen disk in podobno. DVE MINUTI, in stvar je lično urejena. Še večji šok je, ko se spomnim da je prijatelj nekaj let nazaj kupil že sestavljen sistem z ohišjem antec 900 (takrat je bilo to top ohišje), seveda paje imel garancijo na celoten računalnik. Dve leti je gledal v tisto prelepo čudo ledic, notri pa tako sranje od kablov da če si pogledal čez pleksi si komaj videl kje je matična plošča. Morda se je sedaj malo popravilo ko ni več kabel-salat z ide kabli temveč sata, pa vseeno! Ničkolikokrat slišim izjave (ponavadi so to manj vešči v poznavanju računalniške opreme) kako je tehnika dandanes nezanesljiva, imam znanca, ki se je začudil kako imam lahko že 4 leta računalnik prižgan 24/7, saj je navajen, da ugasne računalnik po nekaj urah uporabe saj se začne stvar greti, podirati itd. Disk pa je že dvakrat zamenjal ker je enostavno crknil. LoL!

No, pa da povem še svojo izkušnjo z kotarjem, ki je tako velecenjen po kvaliteti storitev. Pred (mislim da) 5 leti sem kupil sistem z pentium d830 procesorjem. Velika večina ljudi ve, da so to eni najbolj vročih procesorjev za osebne računalnike. Seveda je šla stvar trikrat v servis, vedno zaradi bluescreenov zaradi (kaj drugega kot) pregrevanja. No, vsaj jaz tako mislim, serviser mi je tisti čas zatrdil da je odprl ohišje, pregledal komponente ter izvedel test in pravi da je vse stabilno (z odprto stranico). Dobim jaz sistem nazaj domov, procesor na 75 stopinj idle, full load tam cca 90 stopinj. Dokončno imam zadosti tega ter odprem računalnik. Kakšno razsulo, kako urejeni kabli! Računalnik je bil seveda brez vseh ventilatorjev, edini ventilator je bil na napajalcu, ki pa je (ne razumem zakaj) bil obrnjen in je topel zrak pihal v ohišje. Pametno! Kasneje so mi še zatrdili, da če je le možno vse ventilatorje napajalcev obrnejo tako. Sem šel preverit fotrov malo mlajši računalnik, kjer je notri LC-POWER napajalnik z 12cm ventilatorjem: ventilator piha V ohišje! Bruh, vsaj kar se mene tiče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

fosil ::

Kar se tiče kablov pa se lahko sicer proba uredit, kar bom tudi pradlagal ampak je pa tudi res da še nisem slišal za računalnik ki je crknil zaradi "grdo" speljanih kablov. Komponenta so povezane na matično ploščo, imajo napajanje i noben kabel ne ruži po ventilatorjih. Stvar deluje :)


Urejeni kabli niso samo estetska zadeva.
Poleg že zgoraj omenjenega pregrevanja, bi urejeni kabli, ki so po možnosti pritrjeni tudi na ohišje, brez dvoma rešili tudi iztikanje kablov med transportom.
Kabli se iztikajo ravno zato ker prosto opletajo po ohišju.

In če pogledaš velik firme dell, hp... imajo vsi lepo urejene kable.
Glede na to, da imajo v teh firmah zadeve resnično dobro preštudirane, to gotovo ni naključje in da so gotovo preračunal da jim to splača.
Tako je!

butl4d ::

Novi lastniki Crapshop-a so Avtera d.o.o., Zlata moneta in se ena banka oz. mozno da celo kaka zadruga (ne vem tocno kira (preverite ajpes, pirs, bonitete.si), Comtrot pa je odprl akcija.si. Glede na to, da sta obe jabolki (zal gnili) padli iz istega drevesa ne pricakujem da bo akcija.si cenovno/kvalitetno novacila, comshop.si pa je tako ali tako nekaj takega kot je Lady med resnim ctivom.

Se nekaj malega o samih PC-jih:

-kvaliteta ti. izdelave samih sistemov = poor (pripombe letijo predvsem na nepriklopljene kable, graficne kartice, ki niso fiksirane v PCI-E reze ipd. s slamparije; kolega, ki je tam zaposlen mi je razlagal kako so bile cele serije racunalnikov neprimerno sestavljene)
-cene artiklov = drago (cena po drugih trgovinah za koncne kupce x 1.1)
-specifikacije sistemov (komponente ki naceloma zdijo po skladiscih in se ne prodajajo dobro oz. se sploh ne prodajajo pristanejo v Tron PC-jih)

Sorry lektor, nimam za sumnike

lp butl4d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

aiko ::

Kar se tiče Crampshop računalnikov...res..groza... slabe komponente, neurejeni kabli (za kar rabiš res eno minuto in 1-2 vezici), pol stvari napol izklopljenih, večinoma shit ohišja.

JayKay ::

Vprašanje: Zakaj pa pol kupujete računalnike (znamke Tron) pri omenjenem podjetju?

solatko ::

Vsak se gdaj nategne, v tem primeru večina samo enkrat.

Volta ::

Sestavljene kište pri njih kupovat je res greh. Pa tud vse komponente, razen morda LCD zaslonov, majo precej nabite cene, tako da po mojem mnenju enostavno niso več konkurenčni. Pri življenju jih drži samo še njihovo ime in kupci, ki palijo na to. Čeprav to ime ni več to kaj je blo, ko so podjetje ustanovili... Pač nekateri spijo na lovorikah... :P

Drugač pa glede sestavljenih kišt. Jaz sicer nisem imel nobene od njih ( vedno sam sestavil comp ), je pa en kolega kupil tam mašino. Najprej not zanič dvd-rw, potem zanič plata, kasneje crkla grafika. Sicer to težko obesimo samo na firmo, ampak dejstvo je, tako kot je že več ljudi tukaj omenilo, da dajo v svoje mašine za tisto ceno enostavno premalo. V mašino za 1000eur ti dajo najcenejšo plato, ponavadi slabšo grafično, kot večina drugih, 3GB rama ( pa zakaj zaboga 3GB, če pa pol nimaš dual chanella vklopljenega, pa nobene razlike v ceni ni, če bi ti dali not 4GB ). Vem da XP 32 podpira le 3.25gb, ampak dobro no, skoz performanse gledano je to podn.

bluefish ::

3GB rama ( pa zakaj zaboga 3GB, če pa pol nimaš dual chanella vklopljenega, pa nobene razlike v ceni ni, če bi ti dali not 4GB ).

2 x 512 + 2 x 1024, tako imam jaz zaradi poznejše nadgradnje pri računalniku v lastni sestavi in dela brez težav.

solatko ::

Saj tudi z 2 x 2 dela brez problema.

Volta ::

A tako majo to narejeno... Na 512MB module sem čisto pozabil, ker jih nisem ( vsaj ddr2 ) videl že lep čas. No vseeno, pri takšnih cenah ramov, bi zagotovo morali dat not 2x2gb, da ti ostane še kaj za poznejšo nadgradnjo 0:)

bluefish ::

to pa vsekakor. No, v mojem primeru sem še na DDR1, in je bil 512MB modul nekako standard.

Volta ::

No, to je še razumljivo :) Da pa niso tega v vsem tem času spremenli, to pa mi ne gre v glavo. Še posebno, ker so vse kapacitete ramov precej povečale in ram zelo pocenil...

Master_X ::

V mašino za 1000eur ti dajo najcenejšo plato, ponavadi slabšo grafično, kot večina drugih, 3GB rama

Vidim da večina bolj kot ne nekaj nabija... Katero Tron mašino za 1000€ s temi specifikacijami si pa ti gledal? Edini tron, ki ima 3GB RAMa (če se ne motim)je Predator... ta je pa cenjen na polovico tisočaka.
Nekateri ste se pač (ne vem morda zaradi slabe izkušnje morda zaradi tega ker je kolega od kolega rekel da je Comshop/Comtron drek) odločili, da je Comshop zanič firma druge so pa oh in sploh. Človek, ki je začel to temo je želel izvedeti izkušnje glede spletne trgovine (kako hitro bo dobil procesor), tukaj je pa že ena stran debate o tem kako so kabli v ohišju razmetani, pa kako v Comshopu ne znajo sestavljati računalnikov, pa kako so komponente zanič pa zastarele, kar je podkrepljeno z nekimi izmišljotinami in primeri računalnikov iz 2004, ki so danes, res je, zastareli. Nakar se Comshop primerja z Dellom in HP-jem... Ne se šalit. :)

Ted ::

Dobro trgovino/storitev spoznaš ko se kaj zalomi ali pokvari. Ko kupuješ je vsaka trgovina dobra, najboljša trgovina je tista najcenejša. Uveljavljanje garancije in servis pa sta za trgovino strošek in neprijetno opravilo. In če tukaj škrtarijo in te želijo nategovati pol veš, da tam več ne boš kupoval.
Mah...

bluefish ::

Človek, ki je začel to temo je želel izvedeti izkušnje glede spletne trgovine (kako hitro bo dobil procesor), tukaj je pa že ena stran debate o tem kako...

Temu se reče razvoj debate.

Master_X ::

Dobro trgovino/storitev spoznaš ko se kaj zalomi ali pokvari. Ko kupuješ je vsaka trgovina dobra, najboljša trgovina je tista najcenejša. Uveljavljanje garancije in servis pa sta za trgovino strošek in neprijetno opravilo. In če tukaj škrtarijo in te želijo nategovati pol veš, da tam več ne boš kupoval.


Se strinjam. Comshop sicer ni najcenejši, ampak sam slabih izkušenj z uveljavljanjem garancije pri Comshopu nisem imel... prav tako ne pri Rolanu, Mimovrste (ja, stvari se mi dosti kvarijo :(). Sem jo pa pred leti imel pri Comtronu. So mi na njihovem servisu zatrjevali, da z računalnikom oz. grafično kartico ni nič narobe, čeprav je čez dva tedna izdihnila in se je v času ko sem jo dal na servis sama izklapljala, ko sem pognal 3dMark sem imel še samo black screen pred sabo ipd. :D

Temu se reče razvoj debate.

Navajanjem "dejstev", ki se po kratkem ogledu spletne strani dotične trgovine izkažejo za neresnične, jaz ne pravim debata (več:)).

edit: No ker sem prej rekel, da je debata, ji torej pravim debata, da me ne bo kdo iskal na besedi :)... Se mi pa zdi zelo neumno razvijanje debate na podlagi nekih trditev, recimo o 1GB standardu rama... nakar ugotoviš da še najslabša različica Trona ima 2GB rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

minimus ::

Jah jest imam z Comshopom Lesce same dobre izkusne res mudela k tm delata sta full faci+ kaksen popust zmer dasta, tko da jest sm velik bl zaddovoljen z Comshopom kot pa recimo z mimovrste k to je pa res najvecji podn od trgovine.

JayKay ::

Jah jest imam z Comshopom Lesce same dobre izkusne res mudela k tm delata sta full faci+ kaksen popust zmer dasta,


počakaj, mogoče bo kaj napisal :D

klol ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen z Comshop trgovino, še nikoli mi niso nikjer tako radi vzeli nazaj artiklov kot pri Comshopu. Z njimi se da domenit tudi za popuste tako kot piše "minimus". Jaz še do sedaj nisem imel nobenih težav v tej trgovini.

solatko ::

minimus - primerjaj ta dva izdelka in razliko v ceni - potem pa malo razmisli
1x Antec Three Hundred Črna 52,46€
1x LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 78,20€
1x Gigabyte GA-EP45-DQ6 215,23€
1x Intel® Core™ 2 Quad Q9550 285,18€
1x Mushkin PC2-8500 "Extreme" KIT 4096MB 1066 MHz DDR II 89,86€
2x Sapphire Radeon HD 4850 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x 312,90€
1x Western Digital WD10EACS "Caviar® Green™" 1000GB 7200RPM 16MB Serial ATAII 112,20€
1x NEC AD-7203S Labelflash™ Črna 22,87€
Skupaj
1.168,90€

Tron - http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Če bi dal notri Asus P5Q Pro bi profitiral še 80€ in dobim po performansah skoraj enako mašino z boljšim ohišjem, MB, Ram-i in napajalnikom. Poleg tega mi ga v AGT sestavijo, stestirajo in poleg tega imam garancijo na komponente in možnost nadgradnje, brez vsakokratnega obiska servisa. Sedaj mi pa povej en pameten razlog, da kupim Tronov računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

darkolord ::

Sedaj mi pa povej en pameten razlog, da kupim Tronov računalnik.
K ma čitalec kartic! :D

solatko ::

Imam raje zunanjega.
Z urejanjem reklamacij, lahko rečem, da sem najbolj zadovoljen z Intersparom (3x zamenjali zvočnike - takoj, vrnili denar za Denverjev MP3 CD predvajalnik takoj, ker jih niso imeli več), z Pc plus - so mi z reklamacijami zamenjali skoraj cel računalnik v obdobju dveh let - DVD-RW, HDD, MB in napajalnik. Razen za MB so zamenjavo uredili v enem tednu, hard disk pa takoj. Praktično pa nisem imel problemov z reklamacijami nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Utk ::

Ko bomo pri nas dobili iste nabavne cene kakor Nemci, takrat se lahko zgovarjamo, do takrat samo STFU.

Kmetek, lepo prosim, da mi na tem konkretnem primeru razložiš dve stvari:
1. kako to, da so marže tam okoli 5, največ 10 procentov, če imamo tu razliko med najcenejšim in najdražjim 50 procentov. Med najcenejšim in naslednjim 15 procentov.
2. kako to, da če pogledamo 2 najcenejša ponudnika, ima cenejši sigurno ogromno manjši promet od drugega, pa vseeno 15 procentov nižjo ceno.

darkolord ::

1. kako to, da so marže tam okoli 5, največ 10 procentov, če imamo tu razliko med najcenejšim in najdražjim 50 procentov. Med najcenejšim in naslednjim 15 procentov.
V veliki večini primerov je to zato, ker ne osvežujejo cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Utk ::

Ne vem kako jih osvežujejo, ampak če ga danes naročiš pri enem ali drugem, boš plačal tolk kolk tam piše. Če boš plačal 10 evrov preveč, ker se nekomu ni dalo osvežit cene, je to še tolk slabše za tisto trgovino.

JayKay ::

Ne vem kako jih osvežujejo, ampak če ga danes naročiš pri enem ali drugem, boš plačal tolk kolk tam piše. Če boš plačal 10 evrov preveč, ker se nekomu ni dalo osvežit cene, je to še tolk slabše za tisto trgovino.


ni trgovina na slabšem, pač pa ti ker si plačal 10 € več :D

drugače pa take razlike nastanejo zaradi različnih datumov nakupov, količinskih popustov in vmesnih rabatov (uvoznika). Ter seveda tudi različne višine marže.

darkolord ::

Mimogrede, za konkreten disk je pri enem od distributrjev dilerska cena (torej cena za nadaljnjo prodajo) 52,4 eur + DDV, priporočena prodajna cena pa 56,07 eur + DDV (priporočena torej 7% marža)

Utk ::

JayKay, seveda, če kupiš pri njih :) Drugač se pa v normalnem svetu, kjer je vsaj nekaj konkurence, vsako stvar prodaja za ceno, po kateri jo lahko prodaš, kakšne stroške imajo kdo z njo, nikogar ne zanima.

kmetek ::

Malo nerealno primerjat cene internetnih trgovin, ki samo tako poslujeje in pa trgovine, ki imajo še klasično prodajo. ko bodo pogoji dela za vse enaki, takrat se lahko dela neka primerjava. Ko bo solo, enaa, nakupi, sestavi itd imelo 15-16 poslovalnic, svoj katalog itd....takrat se javite.

:)

je pa res kakor je crnie napisal, strank vas-nas-mene itd ne zanima.....stvar izbire.

sniffo ::

stvar izbire, tako je.
in še vedno se ne kupuje vse na spletu (pa čeprav so nižje cene), ker če ne, bi šli razni Comshopi, BB ipd že zdavnaj v k......

Ziga Dolhar ::

Malo nerealno primerjat cene internetnih trgovin, ki samo tako poslujeje in pa trgovine, ki imajo še klasično prodajo. ko bodo pogoji dela za vse enaki, takrat se lahko dela neka primerjava. Ko bo solo, enaa, nakupi, sestavi itd imelo 15-16 poslovalnic, svoj katalog itd....takrat se javite.


Seveda je ne-fer. Med drugim prodajalec pri prodaji preko spleta nosi precej več obveznosti, med drugim imajo kupci cooling-off pravico. Medtem ko se lahko kupec po prostem preudarku odloči, da blago brez kakršnihkoli napak v določenem roku kar vrne, klasični prodajalci takšnega tveganja ne nosijo.

No, ko bodo tudi klasične trgovine nudile takšne ugodnosti ... takrat se javite.
https://dolhar.si/

Utk ::

kmetek, enaa je "klasična" trgovina?
Če katalogi tolk stanejo, 10 evrov na izdelek, prosim lepo, ne jih več izdajat.
Marža je razlika med nabavno in prodajno ceno (minus davek), torej nikakor ni 5 procentov. Če nekdo od tega odšteje še vse svoje stroške ko računa maržo, se pa nimamo več kaj pogovarjat o tem, ker višina stroškov je pač odvisna od sposobnosti trgovine in ni kar fiksna.

sniffo ::

klasične trgovine s svojimi prodajalnami, infrastrukturo, trgovci, marketingom, cenovno NE MOREJO konkurirat spletnim prodajalnam. dajte si to enkrat razjasnit. torej, če ima comshop višje cene kot solo.si, to NI NOBEN NATEG, ampak morajo pokrivat mnogo večji del fiksnih stroškov. sprijaznite se s tem.

še vedno obstajajo dve vrsti kupcev, eni ki zasledujejo ultra nizke cene in kupujejo npr. na spletnih trgovinah in drugi, ki kupujejo v klasičnih trgovinah, ker se počutijo dost bolj varne, želijo svetovanje, ker se na stvari ne spozanjo itd ...

zaenkrat je na trgu obojih dovolj in tako bo še naprej.

Utk ::

sniffo, tvoja (in kmetekova) logika seveda ne drži vode. Če bi blo to tako, bi imeli približno dva nivoja cen. Spletne trgovine bi imele (recimo) 5 procente marže, plus minus kak procent, klasične trgovine bi imele pa nekaj procentov več, kolk jim bi pač zneslo. Ampak ni tako. Tudi med spletnimi trgovinami so velike razlike. Tiste, ki prodajo več, niso zmeraj najcenejše. Enako je pri klasičnih. Kupcev stroški trgovine ne zanimajo. Sej zarad mene lahko prodajajo po kakšnih cenah hočejo, ampak izgovor ne morejo bit stroški (ker to pomeni, da jih ne znajo obvladat). Po moje so razlike v cenah enostavno zato, ker ni zadost konkurence.

JayKay ::

Mimogrede, za konkreten disk je pri enem od distributrjev dilerska cena (torej cena za nadaljnjo prodajo) 52,4 eur + DDV, priporočena prodajna cena pa 56,07 eur + DDV (priporočena torej 7% marža)


res je tudi,da tudi vsi nimajo istih cen, ne dajejo istih količinskih pospustov, itd.
V mojih časih nabave smo intelove procesorje raje kupovali pri Elkotexu, kot pa pri Asbisu, ker je bila razlika 5 € na kos. Je pa res, da se je dalo pri Asbisu kaj dobiti na konsignacijo (plačaš ko prodaš), kar dosti trgovin dela (še posebaj zdaj, ko se cene hitro spreminjajo).

sniffo ::

CrniE, ne vem s katerega planeta si ti padel. glede na tvoje razumevanje ekonomije in obladovanja stroškov, bo bolje da zaključiva.

Utk ::

sniffo, ekonomije, ko je konkurenca, ne razumeš ti. Če ima trgovec A višje stroške od B, morata zato še zmeraj oba prodajat po približno enaki ceni. Stroški tu nimajo nobene veze. Prodajaš po ceni po kateri lahko prodaš, ne pa da si ti naračunaš svoje stroške, svoje 20 procentne marže, potem pa prodajaš. Tako se dela ko ni konkurence. Tako se dela pri nas. V normalnem svetu pa ne. In da ne bo pomote, A in B sta lahko oba klasična trgovca, ne spletna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

sniffo ::

ja, čakaj malo, zdaj govoriš nekaj drugega.
prej si primerjal spletno trgovino s klasično in trdil, da se zgovarjajo na stroške, ki jih ne znajo obvladovat.

a, da ni konkurence? ima kupec premajhno izbiro? hmmm ....

Utk ::

Tam na linku imaš cel kup klasičnih in spletnih trgovin, tudi če jih primerjaš samo med sabo, so razlike kar velike. Dosti večje, kot naj bi bla skupaj marža pri računalniški robi.
Konkurence seveda ni. Od klasičnih trgovin imaš po Sloveniji samo comshop, malo manj bigbang oz. merkur. Ostalo so vaške trgovine, ki seveda niso nič cenejše.
Na internetu je malo več konkurence, ampak če se spomneš kupit točno določen procesor, ga bojo imeli v približno pol trgovinah. Po možnosti v takih, kjer sploh niso resni. Če bi bla prava konkurenca, bi ble cene morda še malo nižje (na internetu ne dost), bi ble pa druge stvari dosti bolj poštimane.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jae propada? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7317086 (10764) bobby
»

Comshop izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
184794 (3536) trnvpeti
»

X800 za 20k - se splača? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25913402 (8385) Jan987
»

COMTRON

Oddelek: Kaj kupiti
304331 (3250) fahrenGONE

Več podobnih tem