» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
76 / 76
»
»»

techfreak :) ::

Mislis pravnim osebam? Fizicnim jih posilja vecina.
Vsaj za mindfactory.de in mylemon.at vem da ne posiljajo fizicnim osebam pri nas, vcasih pa so. Pa zasledil sem tudi druge trgovine, kjer sem bil pred oddajo narocila, ko sem ugotovil da lahko narocim k nam samo kot pravna oseba.

tikitoki ::

Mogoce je to posleica novih pravil, ko morajo obracnati slovenski davek. Pa jim je lazje odjebat tuje kupce.

MrStein ::

To za davek ni novo pravilo, je že kar nekaj let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Ja, to je novo.

Meizu ::

techfreak :) je izjavil:

Mislis pravnim osebam? Fizicnim jih posilja vecina.
Vsaj za mindfactory.de in mylemon.at vem da ne posiljajo fizicnim osebam pri nas, vcasih pa so. Pa zasledil sem tudi druge trgovine, kjer sem bil pred oddajo narocila, ko sem ugotovil da lahko narocim k nam samo kot pravna oseba.

Ne to si obrnu. Fizicne osebe lahko narocajo komot. Pravnim osebam pa mindfactory in mylemon res ne posiljajo opreme, sem tudi ze sam poskusal preko svojega SP od tam nabavljat.

Oz. njihova politika je drugacna - oni komot prodajo robo na firmo, problem je, da te robe ne posiljajo ven. Ce imas kogarkoli v avstriji lahko komot placas brez DDVja, narocis na njegov/njen naslov in potem on/ona preposlje robo do tvojega naslova ali pa prevzames.

No, SPjevec ni direkt pravna oseba npr. si pa obravnavan kot pravna oseba ker je tu govora o poslovnem subjektu.

Mi je pa tuj podatek to, da lahko narocas stvari samo kot pravna oseba. To potemtakem ni vec "navadna" trgovina temvec neke vrste distributor za podjetja. Kar pa Mylemon in Mindfactory gotovo niso - lahko so, to ze, vendar je njihova dejavnost tudi navadna trgovina.

To je bil odgovor predstavnika Mylemon na moj poizvedovalni email nedolgo nazaj, ko sem to spraseval:

Hello,

it is only possible to pay without VAT if you pick it up in Feldbach, Graz or Vienna!

Firstly please place the order online and send us your order number afterwards.

Please make sure to place orders only via customer accounts, a net bill with a guest order may not be possible.

As soon as your tax data have been checked by our accounting you will receive a mail with the confirmation that net payment is okay and with a letter of autorisation attached. (which you find in this attachments as well)

If you pick it up you will have to bring the following:

ID Card

Company stamp

If you are not the manager of the company you will also have to bring the attached power of attorney with signature and the company stamp.

You will get an Email as soon as your Order is ready for pick up.

There is no need to transfer the money to our bank-account, you pay cash when you pick it up.

__Devil__ ::

Prvi računalnik sem sestavil na AGT.si leta 2009 s pomočjo računalniških serviserjev, kjer sem opravljal prakso, takrat še nisem imel toliko izkušenj z nakupuvanjem računalniških komponent, sicer je stalo 1300€ vse skupaj a računalnik še bolj kot ne deluje brezhibno danes.

Pohvalil bi Funteh.si, kjer sem marca naročil nov računalnik in prejel vse dokaj hitro in brezhibno, res, da sem skoraj uničil procesor, ker sem zvil (nevem, če je že bil?, najbrž ne) ene 2-3 pin-e od procesorja R53600 a na srečo mi ga je uspelo izravnati in vse skupaj uspešno spravit v pogon.

Priporočam tudi Mlacom, sicer sem naročil samo termalno pasto in ohišje, odlično.

Strogo odsvetujem computeruniverse.net (Nemčija) trgovine imajo po veliko krajih v Evropi, Poljska itd, preberite si vsaj trustpilot mnenja in izkušnje drugih, skupna ocena 2. Bog ne daj, da rabiš njihov support. Tam sem naročil iste dele kot na funtech (naročil konec januarja) pošiljal 10 mailov, odgovor samo komaj na enega po 2-3 tednih, klical 5x, porabil 20+€ samo za klice v Nemčijo, dogovajanje v Angleščini, ne razumejo, pisanje mailov in pogovarjanje v Angleščini kot Nemščini, bog ne daj, da ne znaš popolno nemško. Dobil sem Siemens indukcijsko namesto PC delov, na žalost paket kmalu vrnil. Bi bilo bolje, da ga nebi, saj dvomim, da bi sploh kdo kaj vedel (vrednost 700€ v akciji, poslano je bilo eni Sashi v Nemčijo katere sem tudi klical a niso vedeli nič o tem, mogoče sem imel napačno številko) Nato sem čakal in se dogovajal do 8. aprila kadar sem dobil refund 512€ (na NKmB aplikaciji je vsota v zelenem) še danes nevem, če je ta denar res bil vrnjen, naj bi bil nek bonus pri naslednjih naročilih, moral bom obiskati banko, da vidim, če je ta denar res prišel takrat.

Tako, da me je izučilo, da tako drage stvari še naročim samo v Sloveniji, na koncu me je na Funtech stalo enako kot iz nemčije + nobenega stresa in čakanja polovico leta. Sicer 2 prijatelja pa sta imela srečo z Computeruniverse in dobila dele za PC hitro pošteno in delujoče. Vso srečo!

Meizu ::

+1, Mlacom so super fajn ljudje. Se vedno sem vse resil brez problemov, pomagali so mi tudi ze s stvarmi, ki naceloma niso direktno njihov problem (tehnicna podpora za dolocene komponente, ki jih niti pri njih nisem kupil, pa je bil njihov tehnik zelo ustrezljiv in prijazen). Lahko samo pohvalim.

Computeruniverse pa tocno to kar pravis - dosti izdelkov posiljajo tudi direkt iz njihove distribucije, tako da cetudi vse zlozis v en paket se lahko zgodi, da jih bos prejel po vec locenih, kar utegne privesti do velikih zamud, kot se je to zgodilo npr. v mojem primeru.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Ne to si obrnu. Fizicne osebe lahko narocajo komot. Pravnim osebam pa mindfactory in mylemon res ne posiljajo opreme, sem tudi ze sam poskusal preko svojega SP od tam nabavljat.
Zanimivo, vidim da lahko dejansko kot fizicna oseba narocis k nam pri obeh trgovinah. Sem preprican da je nekaj casa nazaj bilo drugace.

mtosev ::

Okoli computeruniverse jaz imam samo pozitivne izkušnje. Prvič sem pri njih kupoval že leta 2010 in takrat kupil za 2.2k eur hardware. Februarja letos sem pri njih vzel monitor za 1k eur in tud ni bilo nobenih problemov. Vsem sem pri njih kupil še prenosnik, phone in tablico.
i like:) [Dell Inspiron 13 7000 - i7 6500U, 8gb ddr3l, samsung 860evo, ips fhd]
moj oče darko 1960-2016
moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Naročiš lahko (kot fizična oseba), samo pošljejo ne v Slovenijo.

Tole piše trenutno na mindfactory.de :

Eine Bestellung aus einem anderen europäischen Mitgliedsstaat ist als Verbraucher nur möglich, wenn Sie eine deutsche Lieferadresse haben oder die Ware direkt in unserem Ladengeschäft in Wilhelmshaven abholen.
Sollte die Abholung in unserem Ladengeschäft durch einen Dritten erfolgen, muss dieser eine unterschriebene Vollmacht vorweisen können, dass er zur Abholung der Ware berechtigt ist.

Bistvo: kot potrošnik (torej fizična oseba) lahko naročiš le, če je naslov dostave v Nemčiji ali pa se osebno prevzame (sam, ali nekdo s pisnim pooblastilom).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
76 / 76
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Kaj kupiti
2661427410 (2081) 111111111111

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

562106438 (45978) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

78699918 (31259) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

16524510 (13352) cholt45

Več podobnih tem