» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
76 / 78
»»

techfreak :) ::

Mislis pravnim osebam? Fizicnim jih posilja vecina.
Vsaj za mindfactory.de in mylemon.at vem da ne posiljajo fizicnim osebam pri nas, vcasih pa so. Pa zasledil sem tudi druge trgovine, kjer sem bil pred oddajo narocila, ko sem ugotovil da lahko narocim k nam samo kot pravna oseba.

tikitoki ::

Mogoce je to posleica novih pravil, ko morajo obracnati slovenski davek. Pa jim je lazje odjebat tuje kupce.

MrStein ::

To za davek ni novo pravilo, je že kar nekaj let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Ja, to je novo.

Meizu ::

techfreak :) je izjavil:

Mislis pravnim osebam? Fizicnim jih posilja vecina.
Vsaj za mindfactory.de in mylemon.at vem da ne posiljajo fizicnim osebam pri nas, vcasih pa so. Pa zasledil sem tudi druge trgovine, kjer sem bil pred oddajo narocila, ko sem ugotovil da lahko narocim k nam samo kot pravna oseba.


Ne to si obrnu. Fizicne osebe lahko narocajo komot. Pravnim osebam pa mindfactory in mylemon res ne posiljajo opreme, sem tudi ze sam poskusal preko svojega SP od tam nabavljat.

Oz. njihova politika je drugacna - oni komot prodajo robo na firmo, problem je, da te robe ne posiljajo ven. Ce imas kogarkoli v avstriji lahko komot placas brez DDVja, narocis na njegov/njen naslov in potem on/ona preposlje robo do tvojega naslova ali pa prevzames.

No, SPjevec ni direkt pravna oseba npr. si pa obravnavan kot pravna oseba ker je tu govora o poslovnem subjektu.

Mi je pa tuj podatek to, da lahko narocas stvari samo kot pravna oseba. To potemtakem ni vec "navadna" trgovina temvec neke vrste distributor za podjetja. Kar pa Mylemon in Mindfactory gotovo niso - lahko so, to ze, vendar je njihova dejavnost tudi navadna trgovina.

To je bil odgovor predstavnika Mylemon na moj poizvedovalni email nedolgo nazaj, ko sem to spraseval:

Hello,


it is only possible to pay without VAT if you pick it up in Feldbach, Graz or Vienna!

Firstly please place the order online and send us your order number afterwards.

Please make sure to place orders only via customer accounts, a net bill with a guest order may not be possible.

As soon as your tax data have been checked by our accounting you will receive a mail with the confirmation that net payment is okay and with a letter of autorisation attached. (which you find in this attachments as well)

If you pick it up you will have to bring the following:

ID Card

Company stamp

If you are not the manager of the company you will also have to bring the attached power of attorney with signature and the company stamp.

You will get an Email as soon as your Order is ready for pick up.

There is no need to transfer the money to our bank-account, you pay cash when you pick it up.

__Devil__ ::

Prvi računalnik sem sestavil na AGT.si leta 2009 s pomočjo računalniških serviserjev, kjer sem opravljal prakso, takrat še nisem imel toliko izkušenj z nakupuvanjem računalniških komponent, sicer je stalo 1300€ vse skupaj a računalnik še bolj kot ne deluje brezhibno danes.

Pohvalil bi Funteh.si, kjer sem marca naročil nov računalnik in prejel vse dokaj hitro in brezhibno, res, da sem skoraj uničil procesor, ker sem zvil (nevem, če je že bil?, najbrž ne) ene 2-3 pin-e od procesorja R53600 a na srečo mi ga je uspelo izravnati in vse skupaj uspešno spravit v pogon.

Priporočam tudi Mlacom, sicer sem naročil samo termalno pasto in ohišje, odlično.

Strogo odsvetujem computeruniverse.net (Nemčija) trgovine imajo po veliko krajih v Evropi, Poljska itd, preberite si vsaj trustpilot mnenja in izkušnje drugih, skupna ocena 2. Bog ne daj, da rabiš njihov support. Tam sem naročil iste dele kot na funtech (naročil konec januarja) pošiljal 10 mailov, odgovor samo komaj na enega po 2-3 tednih, klical 5x, porabil 20+€ samo za klice v Nemčijo, dogovajanje v Angleščini, ne razumejo, pisanje mailov in pogovarjanje v Angleščini kot Nemščini, bog ne daj, da ne znaš popolno nemško. Dobil sem Siemens indukcijsko namesto PC delov, na žalost paket kmalu vrnil. Bi bilo bolje, da ga nebi, saj dvomim, da bi sploh kdo kaj vedel (vrednost 700€ v akciji, poslano je bilo eni Sashi v Nemčijo katere sem tudi klical a niso vedeli nič o tem, mogoče sem imel napačno številko) Nato sem čakal in se dogovajal do 8. aprila kadar sem dobil refund 512€ (na NKmB aplikaciji je vsota v zelenem) še danes nevem, če je ta denar res bil vrnjen, naj bi bil nek bonus pri naslednjih naročilih, moral bom obiskati banko, da vidim, če je ta denar res prišel takrat.

Tako, da me je izučilo, da tako drage stvari še naročim samo v Sloveniji, na koncu me je na Funtech stalo enako kot iz nemčije + nobenega stresa in čakanja polovico leta. Sicer 2 prijatelja pa sta imela srečo z Computeruniverse in dobila dele za PC hitro pošteno in delujoče. Vso srečo!

Meizu ::

+1, Mlacom so super fajn ljudje. Se vedno sem vse resil brez problemov, pomagali so mi tudi ze s stvarmi, ki naceloma niso direktno njihov problem (tehnicna podpora za dolocene komponente, ki jih niti pri njih nisem kupil, pa je bil njihov tehnik zelo ustrezljiv in prijazen). Lahko samo pohvalim.

Computeruniverse pa tocno to kar pravis - dosti izdelkov posiljajo tudi direkt iz njihove distribucije, tako da cetudi vse zlozis v en paket se lahko zgodi, da jih bos prejel po vec locenih, kar utegne privesti do velikih zamud, kot se je to zgodilo npr. v mojem primeru.

techfreak :) ::

Meizu je izjavil:

Ne to si obrnu. Fizicne osebe lahko narocajo komot. Pravnim osebam pa mindfactory in mylemon res ne posiljajo opreme, sem tudi ze sam poskusal preko svojega SP od tam nabavljat.
Zanimivo, vidim da lahko dejansko kot fizicna oseba narocis k nam pri obeh trgovinah. Sem preprican da je nekaj casa nazaj bilo drugace.

mtosev ::

Okoli computeruniverse jaz imam samo pozitivne izkušnje. Prvič sem pri njih kupoval že leta 2010 in takrat kupil za 2.2k eur hardware. Februarja letos sem pri njih vzel monitor za 1k eur in tud ni bilo nobenih problemov. Vsem sem pri njih kupil še prenosnik, phone in tablico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Naročiš lahko (kot fizična oseba), samo pošljejo ne v Slovenijo.

Tole piše trenutno na mindfactory.de :

Eine Bestellung aus einem anderen europäischen Mitgliedsstaat ist als Verbraucher nur möglich, wenn Sie eine deutsche Lieferadresse haben oder die Ware direkt in unserem Ladengeschäft in Wilhelmshaven abholen.
Sollte die Abholung in unserem Ladengeschäft durch einen Dritten erfolgen, muss dieser eine unterschriebene Vollmacht vorweisen können, dass er zur Abholung der Ware berechtigt ist.


Bistvo: kot potrošnik (torej fizična oseba) lahko naročiš le, če je naslov dostave v Nemčiji ali pa se osebno prevzame (sam, ali nekdo s pisnim pooblastilom).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hrustus ::

Mislim da sem največji baksuz na svetu?

Prodam gtx1060 6gb za 150€, hitro naročim 5600xt katera je na zalogi in plačam...nato mi iz pcplus sporočijo da je ravno zmanjkalo ko sem jaz naročil in da lahko čakam do 6.11. Nič od tega, zahtevam preklic naročila in storno. V eigre najdem zalogo, naročim in plačam...spet ista zgodba.
Pred kratkim na mimovrste mi sami stornirajo naročilo ker ni tega izdelka katerega sem naročil po ceni 111€, ampak lahko dobim enakega po ceni 154€?
V določenih Slo. trgovinah je zavajanje kupcev očitno postala stalnica
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Argica ::

človek ni robe :) si pa dobr uvalil gtx za 1050.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

hrustus ::

Bo pa 5600xt prišla iz computeruniverse, z njimi sem z 1x izjemo bil vedno zadovoljen.
Upam samo da bo laufala z fx 8350 na 144hz.
Argica če bi bilo 1050 bi jih prodajal vsak dan?
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hrustus ()

hrustus ::

Hahaha tota je zmagovalna. Poslali so mi prazno škatlo ?. Dobivam občutek da mi 5600xt
nekako ni usojena

Dear mr.

we are really sorry about this mistake.

For unknown reasons our system released a shipment with nothing.

We apologize for the trouble and the false hope, which you got with this message.

Your card is still on the way from our external storage to the main store.
We hope to can send the product on monday to you.
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

Boggs ::

Pri Mimovrste so pa očitno ratali tako veliki in požrešni, da zdaj zaračunavajo že osebni prevzem naročenih artiklov v njihovih poslovalnicah. 0,90 EUR hočejo če prideš osebno tja, če hočeš pa z gotovino tam plačat ob prevzemu, pa še dodatnih 0,90 EUR. Tega res še nikjer nisem videl. Sem čisto iz principa spraznil košarico in naročil drugje. Prav zamerili so se mi s tem.

c3p0 ::

Glasuješ z denarnico.

klemenpa ::

Meni gre pa Funtech na živce s svojimi "popusti" na vso ponudbo. Recimo nov AMD-jev procesor 5600X, ki ima msrp 300$ je po njihovo vreden kar 456,22 €. Saj vem, da realno vedno plačaš 20% manj ampak zakaj bi potem sploh napisali to zgornjo številko.

Rias Gremory ::

Marketinški trik, btw zdaj je, 427,72€.
To gre tako, oseba prebere besedo POPUST in oči se zasvetijo. Oseba kupi in misli da je veliko prihranila (pa ni).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Meiniken ::

So altstore.si kul?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Cheetah ::

Rias Gremory je izjavil:

Marketinški trik, btw zdaj je, 427,72€.
To gre tako, oseba prebere besedo POPUST in oči se zasvetijo. Oseba kupi in misli da je veliko prihranila (pa ni).

Seveda, to je običajen trik trgovcev, zato se pa okoli pogleda preden kupiš :)
Se najdejo tudi spletne strani kjer so dobesedno vsi izdelki "znižani", npr. Aliexpress.

fopi ::

A mogoce kdo ve ali je mozno spraviti kaj iz proshop.pl v Slovenijo?

Badwolff ::

Ni ravno specializirana računalniška trgovina, ampak iz shoppsterja čakaš na dostavo ko s Kitajske. Za stvari, ki so kao na zalogi.

ideep ::

s funtech nimam težav. sem kr zadovoljna, sicer je trajalo 1 mesec da sem komp dobila, ampak je tu.
me je pa motilo to, da so me za vsako komponento, ki je še bila na zalogi, motilo, da je bila čudežno naenkrat nedosegljiva. Ampak se ne pritožujem, saj sem dobila grafično za višjo ceno po nižji ceni in ni bilo potrebno nič doplačat. Verjetno so si šli že sami na živce, pa so rekli naj mi bo.

Sestavljam trenutno drugi komp, po vsej verjetnosti bodo oni tisti, ki ga bodo setavljal.
Sem pač lojalna. In kdor dostavi, je prijazen in jim nič ni odveč, si pač zasluži novo naročilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

janko771 ::

tkole bom jst rekel glede naših računalniiških štacun, ko sem sestavil isti računal z istimi komponentami pr mlacomu in funtechu je malcom bil cenejši blo je pa od ohišja do proca dva diska sam pr funtechu morš še plačat 25 eur za sestavo škatle, sem pa mal drugje pogledal so pa povsod dražji kot pri teh dveh pa še najvč izbire mata to velja za Slovenijo in ne tujino
jest

Rias Gremory ::

Pohvale Mlacomu!

Naročil dve komponenti (psu, ohišje), za obe rok dobave, če se prav spomnim 2-10 dni. Nakazal v sredo, danes dobil mail, da je oddano pošti. Ali imam samo srečo ampak pri njih sem vedno dobil hitro. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

janko771 ::

Pozdravljeni
Kupil sem si računlanik mislem po komponentah preko vrednotnice, ki jo je izdala upravna enota in jo potem plača ministrstvo za delo.
Preko vašega foruma sem našel spletno računalniško trgovino altstore.si jih zelo priporočam kdor bo kupoval preko vrednotnice, ker se razumejo na te stvari cene majo normalne veliko izbire sem zelo zadovoljen.
Odnos drugih računalniških trgovin do nakupa preko vrednotnice je pa bil zelo slab recimo Mlacomu je kar jokal da se mu ne splača za 300 eur ubadat s tem pa čisto enostavno je no sej sem kupil računalnik v celoti za jurja eur to je pa že lep denar kot da se bi nekatere računalniške trgovine branile denarja . v funtechu ko ga tako opevate se tudi javili niso ne preko telefona in elektronske pošte. pa na koncu sem ugotovil da so še celo dražji in to ne malo kar 10%
jest

FireSnake ::

@janko: ena hitra primerjava Ryzen5900X

Tvoj opevani altstore:
https://www.altstore.si/racunalniske-ko...
971,34 €

FinTech:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
695,30 €

Tako, da ne vem natančno o čem ti nabijaš!
Jaz ogromno svetujem uporabnikom, kaj naj kupijo. V praksi se je izkazalo, da sta FunTech in Mlacom najcenejša.

Lahko pa ti podaš kake primere.
Sploh tole za 10% bi rad videl - na konkretnem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Han ()

Han ::

Lahko potrdim, da ima AltStore (ali Tech Trade Center) v povprečju konkurenčne cene, da so ustrežljivi in vedo, kaj prodajajo... Poleg tega imajo na spletni strani najboljše filtre za iskanje prenosnih računalnikov pri nas.

P.S. Kačon pač vedno nekaj najde in nabija vsevprek.

aerie ::

Odvisno od komponente do komponente. Je pa znano, da Funtech z JS ne sodeluje.

Han ::

Primerjal si s Funtech, od katerega Janko sploh ni dobil odgovora. Mlacom ima Ryzen 9 5900X za 977,31 eur, torej dražje kot Altstore.

https://www.mlacom.si/amd-ryzen-9-5900x...

janko771 ::

FireSnake je izjavil:

@janko: ena hitra primerjava Ryzen5900X

Tvoj opevani altstore:
https://www.altstore.si/racunalniske-ko...
971,34 €

FinTech:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
695,30 €

Tako, da ne vem natančno o čem ti nabijaš!
Jaz ogromno svetujem uporabnikom, kaj naj kupijo. V praksi se je izkazalo, da sta FunTech in Mlacom najcenejša.

Lahko pa ti podaš kake primere.
Sploh tole za 10% bi rad videl - na konkretnem primeru.

ti sam jst nisem tega procesorja kupoval sem vzel asus b550 tuf je bil cenej v altstore procesor amd ryzen 7 4750 je bil cenej ram 32 gb je bil cenej disk intel 1 tb ssd je bil cenej napajalnik modularen chiftec je bil cenej ter ohišje tud pa še vč izbire kaj pa mi pomaga funtech če se ti pa tud javijo ne bedarija pač ko sm jim poslal osnutek nakupa prek vrednotnice so verjetn se raj obrnil pač ne marajo dnarja tko je drgač pa nobena štacuna ni pocen v slo vse majo marže pa nobene ne opevam altstore sem pa zato izpostavil in pohvalil sej sem tam lahko to vrednotnico vnovčil

jst sm nabavljal cel sistem ne samo procesorja sem vzel tud plato ram dva diska napajlc ohišje pa še en usb disk men se gre za korektnost pa da mi ne komplicirajo sploh pa da se mi nekdo odzove na telefon ali elektronsko sporočilo in če to ne štima cena nima nobene veljave
jest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko771 ()

scipascapa ::

Tole temo bi lahko počasi upokojili, glede na št. računalniških trgovin v SLO.

solatko ::

scipascapa - Saj je uporabna za vse trgovine, tudi tuje.
Delo krepa človeka

Rias Gremory ::

Ni povezano direktno z nakupom. Je kritika parih spletnih trgovin.

Funtech ima spletno stran za en drek. Poiščem nekaj z njihovim iskalnikom, stvar malce traja ampak ajde. Na levi strani izberem kategorijo, da bi vsaj filtriral po kategoriji. To ne deluje po pričakovanjih, iskanje se ignorira. Torej po kategorijah ne moreš filtrirati.
Pod stolpcem za kategorijami je stolpec, kjer lahko filtriraš po proizvajalcih, vendar imajo podvojene vnose.
 Duplikati

Duplikati



Mlacom ima hitro iskanje, vendar filtriranje po iskanju ne obstaja. Imajo pa boljše filtriranje ko greš do želene kategorije in odkljukaš kar želiš. Med pisanjem tega sem opazil, da lahko filtriraš iskanje po kategorijah če izbereš nad iskalnim oknom želeno, vendar mi to okno iz nekega razloga ne "pade v oči".

EnaA ima tudi hitro iskanje, žal sem tudi tu dobil nekatere izdelke v XY kategorijah. Tudi podvojene artikle sem zasledil z različno ceno vendar to je bilo že nekaj časa (več kot leto) nazaj. V 2020 sem opazil, da so malo spremenili izgled.

Sam sem bolj pedanten in take stvari opazim in smatram, da je taka stran narejena "na pol". Sicer nakupujem pri vseh omenjenih, vendar verjamem, da je UX boljši če je filtrirni sistem in ostalo narejeno kot se zagre.

Mnenja?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MrStein ::

Očitno imajo dovolj prometa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Ne vlagajo ravno veliko v IT dejavnost, ker so baje marže premajhne in večino teh poslov delajo sami ali z najcenejšimi izvajalci, tako kot naša država.
Delo krepa človeka

Rias Gremory ::

@mrstein
Se strinjam.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Snegec ::

Prodaja IT opreme nikoli ni imela velikih marž. To ni prodaja gospodinjskih aparatov.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

walden ::

V vednost, če boste naročali v enaA z osebnim prevzemom na izdajnem pultu.

Pred kratkim je prevzemno mesto enaA postalo tudi pogodbena poštna poslovalnica, kar pomeni dolgo čakanje, da prideš na vrsto (v bistvu kot na pošti).

Včeraj sem čakal več kot pol ure, ker je bila za pultom samo ena punca, pred mano pa kup folka tudi za poštne storitve. Vrsta je bila ven vse do ceste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: walden ()

Gregor P ::

Kar me je zmotilo zadnjič pri EnaA, je bilo to, da če izbereš PayPal plačilo, moraš doplačati še okoli 11 evrov dodatno8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Prjatu ::

Pri Enaa ob osebnem prevzemu po novem zahtevajo osebni dokument, tečno
Something else is controlling me!

tikitoki ::

www.goboo.com

Ima kdo mnenje o tej trgovni?

Morenov ::

Ima kdo mnenje ali izkušnje s sledečima trgovinama?

sentera.si

gigastore.sk

Sta legit?

solatko ::

Cenovno nič posebnega
Delo krepa človeka

Morenov ::

solatko je izjavil:

Cenovno nič posebnega

Kar jaz gledam je najbolj poceni v teh dveh trgovinah. Samo Sentera se skorajda ne omenja na slo-techu. Na slovaško trgovino pa tudi ne vem, če se lahko zanesem.

kixs ::

Ni sicer trgovina... pohvalim lahko Fractal Design Gaming. Iz Svedske so mi zastonj poslali AM4 kit za Celsius S24 vodno hlajenje :))

s1m0n ::

kixs je izjavil:

Ni sicer trgovina... pohvalim lahko Fractal Design Gaming. Iz Svedske so mi zastonj poslali AM4 kit za Celsius S24 vodno hlajenje :))


So kar dobri pri reševanju reklamacij... Jaz sem leta nazaj dobil celoten front panel za Define XL, ker je prispel počen... Stvar je bila pri meni v roku 5 dni.

FireSnake ::

Noctua ti tudi da AM4 mounting kit zastonj (prložiš račun od hladilnika in procesorja/matične).
https://noctua.at/en/nm-am4-mounting-kit

Upajmo,da bo tako tudi za AM5.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Nwanko ::

Jaz več ne najdem računa za nh-d14 če ima kdo se priporočam.

dnsd ::

QLINKS BTC TRGOVINA PROPADLA
Če kdo ve ozadje zaprtja naj pove.
Mlacoma tudi ni več v BTC.
Mogoče predraga lokacija?
https://links.si/storeclosed
««
76 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4446850836 (62) Bellzmet

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132815 (72355) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116479 (47820) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531625 (20467) cholt45

Več podobnih tem