» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
61 / 78
»»

thundercat ::

Ima kdo izkušnje s Topsolutions d.o.o.?

http://www.topsolutions.si/index.php?ro...

Cene razer mišk imajo kar nizke (http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp..., se odločam za nakup, pa prvič slišim za trgovino
Thundercat

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Mislim, da se za misko ne rabis nic sekirat.

Mislim, da itq lahk na razerzone pises za garancijo tako, da kar pogumno:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

estons ::

V Comshopu (Comtronu) v BTC sem nedavno kupil in plačal izdelek, ki je zelo verjetno bil kupljen in vrnjen, saj so (po odpiranju doma) bile vidne sledi uporabe. Seveda sem ga plačal kot novega, saj mi je kot tak bil prodan. Dragi trgovci, za take stvari se ponudi popust, ne pa nategne stranko, ki zagotovo ne bo več kupovala pri vas.

Dr_M ::

Zahvali se unim piz***, ki tako z veseljem v stacunah preizkusajo izdelke, potem gredo drugam kupit.

Fritz ::

Dr_M je izjavil:

Zahvali se unim piz***, ki tako z veseljem v stacunah preizkusajo izdelke, potem gredo drugam kupit.

V normalnem svetu imajo v štacunah za te namene razstavne eksponate, ki se potem prodajo s popustom (beri minimalno maržo). Če tak ali vrnjen izdelek prodaš kot popolnoma novega, si s tem nedvomno ogoljufal kupca oz. zlorabil njegovo zaupanje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Dr_M ::

To se sicer strinjam, ampak dandanes tega ni vec. Folk ima mnogo za povedat cez fizicne stacune, ki so 10-20% drazje od spletnih.
Sicer pa nisem imel v mislih razstavnih eksponatov, ampak to da folk neki kupi in potem vrne izdelek.

Fritz ::

Vrnejo se lahko izdelki, ki so kupljeni preko spleta in še ti po določenem odbitku. V trgovini je videno-kupljeno...moraš imeti zelo dober razlog, da vrneš izdelek. V fizičnih štacunah pa bi lahko zagotovili vsaj zelo dobre slike in opise izdelkov, če jih že prodajajo v OEM embalaži, katero ne želijo odpirati.

Sem se pa počasi navadil, da pri najmanjšem sumu takoj po plačilu še pred prodajalcem odprem embalažo in pogledam kaj je not. Bolje je takoj rešiti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kmetek ::

estons: na ZS mi povej kaj in kako, pa probam kaj urediti, z veseljem probam kaj pomagati.

FlyingBee ::

ja nekateri zaposleni kvarijo ugled firmam

loliconsense ::

kako je zadnje čase z demise d.o.o.? imam ena grafično pri njih na očeh ki je z poštnino 10€ ceneje kot pa drugje.

GregaGrga ::

Razmišljam o nakupu prenosnika Lenovo Ideapad G570 in sem ga našel na spletni trgovini www.ducat.si (http://www.ducat.si/prenosni-racunalnik...), za katero še nisem slišal. Ima kdo kakšne izkušnje oz priporočila za kakšno stran z nižjo ceno?

mailer ::

Pohvale za hardwareversand, 19.3 poslal reklamacijo na izdelek in 25.3 dobil novega brez kakršnihkoli komplikacij.

Halfdead987 ::

Pohvala za hoh.de. V četrtek naročil pc (denar so jim nakazali v petek ob enih), v sredo pri meni:)

Janac ::

Koliko je bilo postnine?

Halfdead987 ::

19EUR+14,90=33,90.

Zgodovina sprememb…

Malfeitor ::

Za ceu računalnik? a ni poštnina odvisna od teže?
ker si nikakor neznam zračunat kok bi blo če bi naroču.

kr?en ::

14,90 je osnovna postnina (do 1kg) ter 1 EUR za vsak kilogram nad to tezo.

Mene je za komplet PC (z ohisjem - HAF X, ki je ogromen) prislo cca. 40eur postnine.

Halfdead987 ::

Jap,za cel PC.
Drugače je pa tako kot je kr?en napisal...Btw imajo nek čuden sistem...Grafična doda par evrov pa ne tehta niti kilo.

Dr_M ::

Kaksno graficno pa mas pol to? Ksno low power single slot?

Halfdead987 ::

Powercolor HD 7870 Myst edition.
Poglej poštnino z in brez nje...Vsaj pri meni je bilo čudno..

Dr_M ::

Oni racunajo tezo celega retail pakiranja, kar je ponavadi 2KG oz malo cez.

kronos_10_ ::

Na novo sem zasledil printink.si, kjer prodajajo kartuše in opazil, da imajo kar dobro ponudbo.
Recimo mimovrste.com imajo ful dobre reči, vendar se splača pogledat še kje drugje, ker se velikokrat zgodi da je mimovrste malo dražji.
Moj zadnji monitor sem kupoval preko nakupovanje.net. Zelo fajn stvarca.
Glede kakšnih oblačil ful poceni sem uporabljal fashiondays.si in pa stilago.si. Zelo poceni in dobre znamke.

Vse trgovine preko spleta imam pozitivne izkušnje edino www.avenija-popustov.si s to trgovino imam slabe izkušnje in bi vas opzoril, da se je izogibaste.
Ker sem naročil pred kratkim en pas ter ga dobil z zelo veliko zamudnino in pa ko sem ga dobil sem pri odpiranju opazil, da je paket bil odprt tako škatla v kateri je bil paket kot moja pošiljka. Tudi vsebina je bila drugačna in pas še povrh vsega poškodovan. Pisal sem jim ter nato sem poslal sliko. Nato odgovora ni bilo ter jim naknadno pisal nekaj časa kasneje da upam da zadeva ni zastarela. In so mi odgovorili da ne in da naj jim pošljem zadevo nazaj. In da bodo zamenjali. Nato sem jim poslal nazaj in po enem mesecu dobim paket nazaj. Identično sem ga dobil nazaj kot sem ga poslal in s tem ugotovil da ga niso niti odprli :(
Nesramnost na višku.

Fizikalko ::

Ničesar več ne kupim pri Demise PC. Crknil mi je router Netgear WNDR4500 (v garanciji) in mi tumbajo, da brez original embalaže in garancijskega lista ne morem nič. Račun kao ne šteje.

Ko sem jih seznanil z zakonskimi predpisi (ki so pač nad njihovimi pogoji poslovanja, ki so mi jih kot argument navlekli), pa se preprosto niso več odzvali na mail.

BTW, original embalažo sicer imam, garancijskega lista sploh ni bilo, račun seveda imam. Ampak tudi če bi imel le račun, je odnos pod vsakim nivojem.

Seveda jim bom poslal in čakal svoji 45 dni, predem se bo kaj zgodilo.

Eno vprašanje - če hočem nazaj kupnino, bi to šlo, če uveljavljam stvarno napako? Je to, da se router nenehno resetira stvarna napaka ali zgolj običajna garancija?

Kot član ZPS (Zveza portošnikov Slovenije) bom preko te organizacije tudi ukrepal v temle postopku, ampak morda pa kdo kaj ve iz prve roke glede takih stvari...

Mimogrede, gre za kr fajn drag router, pa se zapleta okrog takih bedarij. Čeprav se ne bi smelo niti v primeru enega crap izdelka, seveda.

Zgodovina sprememb…

medenko ::

Zakaj ne pokličeš direkt DOMEX?

Fizikalko ::

Ja, vem, uraden servis... tudi, če bom to naredil, bom Demise dal na kako inšpekcijo.

Zgodovina sprememb…

kp9 ::

Samo mnenje :|

Mene res zanima, kako lahko EnaA živi s tako neurejeno stranjo. Kategorije dvojne, večina artiklov pomešanih.
Identični artikli dvakrat ali štirikrat vneseni v iste in različne kategorije.
Vsak z drugačno ceno in z drugačnim dobavnim rokom (en na zalogi en z dobavnim rokom, ne glede na to ali je cenejši ali dražji).

Zadnjič sem tako izbral nekaj, kar je bilo dvakrat vneseno in seveda sem izbral cenejšega (ker se mi tudi ni mudilo),
pri katerem je pisalo en 4 ali 5 dni dobavni rok. Po čakanju več kot 14 sem jim poslal sporočilo in povezavo do tistega
dražjega (identičnega) artikla in je bil doma v roku dveh, treh dni.

Drugače so izkušnje bile v redu, ampak ta neurejenost me zelo zelo odvrača od nakupa pri njih.

Edit: vem da se oni izgovarjajo na več različnih dobaviteljev, a vseeno druge spletne trgovine nimajo teh problemov in dvomim,
da imajo samo enega dobavitelja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kp9 ()

FlyingBee ::

hja, papir prenese vse, vse bolj pa lahko rečemo, da na spletnih straneh

1950pro ::

Najboljša rač. trgovina v sloveniji je definitivno - pikanet ... zanesljivost, strokovnost, hitrost in pa cenovna ugodnost.

Fizikalko ::

Možno, ampak sama spletna trgovina (stran) je pa totalen poden.

nofaith ::

1950pro je izjavil:

Najboljša rač. trgovina v sloveniji je definitivno - pikanet ... zanesljivost, strokovnost, hitrost in pa cenovna ugodnost.

tolko o cenovni ugodnosti 3570k je tukej 270€ na dinokompu naprimer 216€
in ponudba grafičnih kartic... je ogromna
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FlyingBee ::

med vrsticami brati je potrebno .. mhmhmh, je tako

medenko ::

dinokomp dela s tujino, skoči v avstrijo...pikanet dela z slo dobavitelji, ki dobijo po višjih cenah itd.

ima pa pikanet previsoke cene :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

triarius ::

kp9 je izjavil:

Samo mnenje :|

Mene res zanima, kako lahko EnaA živi s tako neurejeno stranjo. Kategorije dvojne, večina artiklov pomešanih.
Identični artikli dvakrat ali štirikrat vneseni v iste in različne kategorije.
Vsak z drugačno ceno in z drugačnim dobavnim rokom (en na zalogi en z dobavnim rokom, ne glede na to ali je cenejši ali dražji).

Zadnjič sem tako izbral nekaj, kar je bilo dvakrat vneseno in seveda sem izbral cenejšega (ker se mi tudi ni mudilo),
pri katerem je pisalo en 4 ali 5 dni dobavni rok. Po čakanju več kot 14 sem jim poslal sporočilo in povezavo do tistega
dražjega (identičnega) artikla in je bil doma v roku dveh, treh dni.

Drugače so izkušnje bile v redu, ampak ta neurejenost me zelo zelo odvrača od nakupa pri njih.

Edit: vem da se oni izgovarjajo na več različnih dobaviteljev, a vseeno druge spletne trgovine nimajo teh problemov in dvomim,
da imajo samo enega dobavitelja.

EnaA ima XML izvoz artiklov vseh slovenskih dobaviteljev (Avtera, Acord-92, Asbis, Elkotex...). Dostikrat ima več dobaviteljev isti artikel, samo po različnih cenah in seveda imajo eni zalogo, eni pa ne. Enaa pač samodejno naroči pri tistemu dobavitelju, katerega artikel si kliknil in očitno ne iščejo drugje. Recimo že v URLju se vidi, od katerega dobavitelja je artikel, ki ga gledaš. Avtera = avt, acord-92 ima ac92, asbis asxbx....
Primer 3570k:
izd_203_ac92127948_procesor_intel_core_i5-3570k_s1155_box
izd_203_avt107983_procesor_intel__core_i5_3570k
izd_203_et8o36m4431i_intel_core_i5_3570k_box_procesor
izd_203_asxbx80637i53570ksr0pm_intel_procesor_core_i5-3570k__3_4ghz_6mb_77w_socket_1155

Nekatere tgovine imajo XML izvoze in samodejno določanje cen glede na vse XMLje ki jih dobijo (Funtech), nekateri urejajo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: triarius ()

medenko ::

To je slovenski problem, preveč dobaviteljev za isto zadevo....za tako majhen trg bi bilo bolje, da bi procesorje imel 1 dobavitelj, grafične kartice drugi itd....pa bi oni več kosov naročili in imeli verjetno boljše cene itn.

St235 ::

in pa seveda višjo maržo ker ne bi bilo konkurence.

lunamit ::

www.enashop.si

Sam hiter prispevek o nakupu pri njih, v četrtek sem si naročil nosilec in brezžično slušalko za moj telefon, paket sem prejel v petek, cene glede na ceneje.si med najnižjimi v slo, tako da priporočam.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

Kolarks ::

Pohvale Mlacomu za odlično sestavu računalnika brez kakršnih koli problemov pri pošiljanju so bili točni.

nofaith ::

Mene samo zanima če je kdo od vas kdajkoli kupil kaj z bitcoini ali iz te trgovine?
https://www.bitcoinstore.com/
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Spock83 ::

Zanimivo. :)

SG_101 ::

Čeprav sem se že pred več kot 2 letoma odločil, da zaradi neljubega dogodka ne kupujem več na enaa.com, sem še vseeno tu pa tam kupil kakšno drobnarijo. To sem storil tudi enkrat prejšnji teden, ko sem naročil in osebno prevzel polnilec za baterije Sony. Ob prihodu domov in ob prebiranju navodil sem ugotovil, da to ni ta, ki sem ga naročil (na pogled sicer ni neke velike razlike). Dobil sem drugačen model, ki mi ni odgovarjal. Tudi oznaka modela napisana na robu škatle je bila drugačna. Preko telefona so mi rekli, da naj preko njihove spletne strani (pošlji vprašanje) to sporočim. Napišem, da želim zamenjati napačen izdelek za tistega, ki sem ga naročil in plačal. Dobim odgovor, da tistega sploh nimajo (čeprav je še danes artikel na spletni strani in piše rok dobave 1-2 dni). Kakorkoli, izdelek nesem nazaj na prevzemno mesto, kjer mi ga brez problema vzamejo in naslednji dan na TRR vrnejo denar. To je pa tudi edina pozitivna stvar. Tako da glede tega +.

Kaj me pri vsem tem še najbolj moti (razen tega, da oglašujejo na strani artikle, ki jih sploh nimajo)?

- preko spletne strani (pošlji vprašanje) sem vse razložil, kako pa kaj, se dogovoril, da prinesem izdelek nazaj in mi bodo vrnili denar. Ko pridem na njihovo prevzemno mesto, moram gospodu, ki tam dela, še enkrat od začetka razložit situacijo + povedati sem mu moral, da oni pravega polnilca sploh nimajo, ko me je vprašal, če želim napačen izdelek zamenjati za naročenega... Obstaja sploh kakšno sodelovanje med zaposlenimi? Moj primer imajo najbrž zabeležn v kakšni bazi. Zakaj so mi potem po telefonu rekli, da naj pošljem vprašanje preko njihove spletne strani ter razložim situacijo, če gospod na prevzemnem mestu potem s primerom sploh ni seznanjen? Zakaj mi potem niso že po telefonu rekli, da naj kar nesem izdelek nazaj?

- Preko tistega "pošlji vprašanje" so mi napisali, "se opravičujemo za nastalo situacijo", to je pa tudi vse. Pričakoval sem tudi kakšno opravičilo na samem prevzemnem mestu, mogoče tudi zastonj poštnino za morebitni naslednji naročen artikel... Drugače pa nisem iz Ljubljane in njihovo prevzemno mesto ni pred mojimi vhodnimi vrati. Če se že nekdo, ki ni ljubljančan odloči za osebni prevzem, je najbrž zato, ker ga tisti dan, ko je "naročilo pripravljeno na prevzem", pot zanese slučajno mimo Ljubljane.

Kakorkoli, če me dogodek izpred dveh let ni dobro izučil, me pa ta zagotovo je. Enaa hvala za vse. Bom kupoval drugje.


Pa še da dopolnim moj post z izkušnjami drugih trgovin:

- Pohvala mimovrste.com. Res, da imajo zadnje čase nekam visoke cene, vendar jih moram pohvaliti glede uveljavljanja garancije. S punco sva jo uveljavljala že 3x (1x monitor, 2x prenosnik), vedno so zadevo popravili (oz. servis) v tednu dni. Poštar prišel po izdelek ter ga popravljenega tudi dostavil nazaj (pri enaa so rekli, da moram izdelek poslati na svoje stroške, potem pa mi vrnejo denar poštnine na TRR).

- Pohvala tudi trgovini funtech. Že pred časom sem tam kupil monitor. Osebno ga je prevzel kolega, ki je bil ravnokar v Ljubljani. Ker je bila gužva na cesti ga je gospod, ki tam dela prijazno počakal še cca. 10 min po zaprtju trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()

medenko ::

- če je tvoja napaka, zakaj bi ti dali gratis ptt...že tako delajo s 5% maržo?
- kaj ima mimovrste veze z servisom, servis ti je popravil 1x monitor + 2 prenosnik in ne mimovrste.-
- lol 10 minut....ta je dobro, vsak pameten trgovec bi počakal.

SG_101 ::

- Moja napaka ker mi niso dali izdelka, ki sem ga naročil?
- Veza nima s servisom. Mi je pa všeč njihov odnos-
- V sloveniji je malo pametnih trgovcov

medenko ::

- nisi specifično napisal, lahko bi takoj ob prevzemu pogledal, uporabljaš oči? ;)

To sem storil tudi enkrat prejšnji teden, ko sem naročil in osebno prevzel polnilec za baterije Sony. Ob prihodu domov in ob prebiranju navodil sem ugotovil, da to ni ta, ki sem ga naročil (na pogled sicer ni neke velike razlike). Dobil sem drugačen model, ki mi ni odgovarjal. Tudi oznaka modela napisana na robu škatle je bila drugačna.

- no ja, stvar debate
- ne hodiš v prave trgovine :)

SG_101 ::

- sem napisal, da na pogled ni razlike (oz. sem jo potem našel v tem, da ima naročen polnilec 1 lučko, tisti, ki sem ga pa dobil pa 2) + razliko sem opazil ob prebiranju navodil (pisalo je, da samo 1 baterije ne smeš polniti). Nebi rekel, če bi naročil klobaso, dvignil bi pa pomaranče. Tako, da ne vem kje ti vidiš mojo krivdo, ampak ok. Tvoje mnenje. EDIT: Če jaz naročim model blablablaXXX, pričakujem da dobim blablablaXXX in ne blablablaXYX.

- napisal sem svojo izkušnjo z mimovrste, tako, da ne vem kaj je narobe
- zato pa pohvalim/kritiziram tiste, v katere hodim. Pa naj bo še kako majhna in skromna stvar, jo z veseljem pohvalim (ali pokritiziram). Me pa veseli, da hodiš ti v prave trgovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SG_101 ()

šernk ::

- nisi specifično napisal, lahko bi takoj ob prevzemu pogledal, uporabljaš oči?


upam da ti na bencinski črpalki zamešajo bencin in dizel, vendar ne hodi nazaj, saj si boš sam kriv...zakaj pa nisi povohal preden si tankal?

Osebno bi v takem primeru pričakoval, da njihova dostavna služba dvigne izdelek na domu, sploh pa da te ob prevzemu opozorijo, da nimajo tvojega izdelka in ti lahko ponudijo drugega. Ne pa da ti drugega podtaknejo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

medenko ::

pohvale CASEKING.de....

naročil 2x VTX3D 7870XT, dobil napačen NEVER SETTLE RELOADED kupon, dobil prave, stari gratis :D

pa še večkrat imajo popust :)

enteavid ::

Pred 5 leti sem imel dobro izkušnjo z AGT računalniki.
Tokrat je to zdaleč od tega. Sicer so takrat, ko naročiš računalnik, prijazni in se posvetijo kupcu, vendar imajo najslabši dobavni čas, kar si jih lahko predstavljam.
Računalnik sem naročil v začetku februarja, še vedno ga nimam.
Sprva so bili pametni, da za tako drag računalnik moram imeti plan, kako z delom v parih mesecih to povrniti, potem mi že govorijo dan, kdaj bom lahko prevzel računalnik, a nikoli nič. Še lepe počitnice mi zaželijo in kako se bo lepo odpočiti za prvomajske počitnice. Hvala, res, potrebujem njihovo lepo besedo za počitnice, medtem ko projekti čakajo na nov račuanalnik in mi kratko malo živci že popuščajo.
Vse kar hočem reči - AGT RAČUNALNIKI = ZELO ZELO SLABO!

miraldi ::

enteavid je izjavil:

Pred 5 leti sem imel dobro izkušnjo z AGT računalniki.
Tokrat je to zdaleč od tega. Sicer so takrat, ko naročiš računalnik, prijazni in se posvetijo kupcu, vendar imajo najslabši dobavni čas, kar si jih lahko predstavljam.
Računalnik sem naročil v začetku februarja, še vedno ga nimam.
Sprva so bili pametni, da za tako drag računalnik moram imeti plan, kako z delom v parih mesecih to povrniti, potem mi že govorijo dan, kdaj bom lahko prevzel računalnik, a nikoli nič. Še lepe počitnice mi zaželijo in kako se bo lepo odpočiti za prvomajske počitnice. Hvala, res, potrebujem njihovo lepo besedo za počitnice, medtem ko projekti čakajo na nov račuanalnik in mi kratko malo živci že popuščajo.
Vse kar hočem reči - AGT RAČUNALNIKI = ZELO ZELO SLABO!


Pa valda ne čakaš 4 mesce na PC??? Jaz bi jih poslal nekam pa preklicu vse skupi. Zih se da..
Nemoreš čakat par mescev na PC. Sej nisi Bentleya naroču.
Ko boš dobu PC bo že zastarel haha ;((
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Turboslav ::

Včeraj sem naletel na trgovino www.jjtrgovina.si (Zikova 13, Kamnik) in me zanima, če je že kdo kaj kupoval pri njih?
Cene se mi zdijo sumljivo nizke (iPhone 5 64GB za 350EUR ???), pa pri pogojih poslovanja piše, da je treba 70% kupnine plačati vnaprej, ostalih 30% pa pri dostavi.
Bi kdo iz Kamnika šel za hec pogledat njihovo trgovino?
Sir je dober

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Naivni pa ste... Še rabljenega iphone 5 16gb ne dobiš za 350€, kaj bi o novem 64gb sanjal.
««
61 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14423038 (9662) Ganon

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562133030 (72570) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116616 (47957) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531704 (20546) cholt45

Več podobnih tem