» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
59 / 78
»»

eric_cartman ::

no Xserces samo ta odgovor sem želel... solatko.. se nam pridružiš še ti?? :D ali bi ti takoj zavrtel telefon?? :)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Jaz sem ga že zavrtev, ko so mi iz Rolana, namesto SDDR, poslali skoraj še enkrat dražji DDR. Mi je kurir prinesel 512 SDDR namesto naročenega 256 in dobil nazaj 512 DDR (takrat so glih prišli ven), ploščo sem imel za za oboje rame.

To je bilo edinkrat, da so se v trgovini zmotili v mojo korist in enkrat blagajničarka, ko mi je hotela vrniti od 5000 SIT, namesto so 1000 SIT, pa sem jo tudi takoj opozoril.
Seveda sem enako hiter, ko se nekdo zmoti v mojo škodo, zato mirno spim in imam z vsemi čiste račune.
Poštenja me je namreč naučil oče in sem mu zato hvaležen.

Danes sem iz RMA dobil nov disk Seagate. Komplet postopek je trajal 12 dni.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

eric_cartman ::

Solatko lepo od tebe... Samo škoda, ko takih poštenjakarjev ni na čelu naše države... Mislim, da bi potem vsi bolj mirno spali...

Sicer pa jim lahko pošljem mail.. Kličem jih ne (to so namreč že spet stroški zame)...

S tem postom pa se tudi umikam iz teme, ker je to res že offtopic. In ker se mi po pravici povedano ne da kregat! Oče me je namreč naučil, da pametnejši odnehajo.. :D

au revoir!

solatko ::

Lepo bi bilo, če bi te še naučil, da poštenjaki, vedno mirno spijo, če prav so pa danes časi taki, da imamo poštenjaki zelo malo od svoje poštenosti, se barabije bolj splačajo. A vseeno, zgodovina uči, da vse pride na svoje mesto, slej, ko prej.
Je pa seveda odločitev čisto tvoja, niti nimam namena moralizirati s teboj, samo vedi, da bo nekdo to napako plačal.
Delo krepa človeka

D3m ::

Nekdo bo to napako plačal in upam, da je naslednjič ne bo ponovil, :) se strinjam solatko. Meni bi tako napako trgali pri plači.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

Komu jo nebi je vprašanje :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Zdaj, lahko, da je napak bila že v proizvodnji na Kitajskem pri pakiranju. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

Če imajo oni v sistemu zabeleženo brez "ti OC", potem jo pač uporabljaš dalje, če crkne in jim kaj ne bo jasno, se narediš glupega uporabnika (ignorance is a bliss), "gospod iz rač. trgovine, jaz ne gledam škatle BMK kaj piše gor, meni je samo važno da dela BF3, crysis 3 & WoW!".

Edina napaka, ki jo delaš je ta, da pišeš o tem na forumu in še omenjaš ime trgovine !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Snegec ::

Se pridružujem solatkotu, v vrsti poštenjakarjev, ki bi poklicala trgovino, povedala problem in zahtevala rešitev na njihove stroške.

Tisti ne-poštenjakar naj le pazi, da se mu grafična slučajno ne pokvari, ker boš imel pri uveljavljanju garancije problem, ker se serijska številka ne bo ujemala z garancijskim listom.

Jest bom sicer v poduk navedel drug ekstremen primer, ki sem ga srečal v preteklosti.

Stranki so v podjetju kjer sem delal, pomotoma dali napačen artikel (boljši), račun in garancijski list pa izpolnjena in poštempljana za slabši artikel. Stranka ni javila napake in je šla stvar v pozabo. Nekaj tednov kasneje, je bil v trgovini rop in je škatla, vsebujoč slabi artikel in njena serijska številka zabeležena kot ukradena.

Kaj se je zgodilo naslednje leto, ko je okvara tega artikla pripeljala to stranko na servis? Ob vnosu serijske v sistem je javilo, da je ukradeno. Račun in garancijski list sta se razlikovala od prinešenega artikla. Policija, kriminalisti in v končni fazi, odvzem artikla (dokazat, da je res on ukradel artikel ni bilo mogoče).
Tako, da je v končni fazi gospod ostal še brez kupljenega artikla.

Čeprav bi ob morebitni poštenosti, glede na napako prodajalca dobil kakšno ugodnost ali večji popust ob naslednjem nakupu.

Še bolj butasto je pa hvalisanje na TEM forumu, ki ga oddelek za reklamacije in stike z javnostjo pri EnaA redno bere :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Ziga Dolhar ::

Bom dal še jaz en primer. Nekoč, do konca osmega razreda globoko v srednjo šolo sem delal pri Jerovšku v Kranju kot dijak.

Fant, nekaj let starejši od mene, ki se je takrat ukvarjal z računalniškim modeliranjem, je nabavil dve hudi kišti. V vsaki kišti bi moralo biti astronomskih 128 MB rama (2x64). "Standard" takrat je bilo 16-32 MB rama, 64 MB palčke so bile nadvse redke (in drage).

Ko smo mu predali kišti, je gospod doma ugotovil, da je v eni kišti le 64 MB rama. Smo obljubili, da čimprej uredimo. Čez nekaj ur je gospod poklical in nas obvestil, da je v drugi kišti 192 MB rama. Prinesel je obe kišti in smo pregradili.

Ta človek je kasneje delal v nekaj prepoznavnih podjetjih, med drugim je zagnal nekoč priljubljeno spletišče 3delavnica, danes je ustanovitelj in največji družbenik 3fs.si. Spin-off produkt Toshl ima recimo prostore v nekem start-up kompleksu v San Franciscu.

Andraž Logar.

Tko. Kapo dol. Nadvse glup tip.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Zakaj glup?

FlyingBee ::

ja, pošten je bil pa povedal, da je v drugem PC-ju 3 palčke v prvem pa 1 in če tega ne bi naredil, bi mu v prvega dali še eno in bi bil tako na boljšem, vendar Jerovšek je propadel zaradi glupih dijakov ... got it?

D3m ::

Se pravi Žiga je glup človek? Ok...got it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mailer ::

V zadnji reviji revije Moj Mikro in današnjem Žurnalu sta dva zanimiva članka o spletnih trgovinah pri nas. Za lahkotno branje :)

Ziga Dolhar ::

Žiga je zagotovo glup človek.

Kupec, ki pa je (v svojo škodo!) prodajalca opozoril na njegovo napako, je pa daleč od tega. Čeprav se mnogi v tej temi s tem ne strinjajo :).
https://dolhar.si/

Janac ::

Pač pošten človek.

subby ::

Danes dam en plus Eventusu. Na Razer BWU crknila ena dioda. Takoj so jo zamenjali za 2013 model, ker starih nimajo več.
Pa oprostite za offtopic. /sarcasm off

nofaith ::

Ena pohvala za funtech. v četrtek zvečer naroču. v petek sem že šel iskat k nijm.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Janac ::

nofaith je izjavil:

Ena pohvala za funtech. v četrtek zvečer naroču. v petek sem že šel iskat k nijm.


kaj pa če ni skrivnost?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

nofaith ::

LG w2442 pa eno wifi kartico
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FlyingBee ::

ja, kar dobri so, zjutraj gredo dobavitelju iskat in imaš tisti dan na voljo, čeprav piše 1 do 2 dni

medenko ::

w2442 sploh nimajo.

nofaith ::

sorči sm se zatipkov :D
e2442
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

painfulwhite ::

Eno vprašanje, ne vem če spada ravno v to temo

Je mogoče kdo že kupoval tukaj ? http://geizhals.de/630869

In če pošiljajo v SLO, koliko je poštnina ?

Dr_M ::

Odvisno od trgovine. Ene posiljajo, druge spet ne.
Postnine se vrtijo nekje med 10-20€.

painfulwhite ::

ok, hvala :)

freesty ::

Mene zanima ena mal nenavadna zadeva. Iz Nemcije sem narocil napajalnik in ker bo trajalo ksne 10-15dni, da pride, sem vmes brez racunalnika.

Sedaj pa me zanima kako je s temi spletnimi trgovinami, ko lahko blago "meni nic tebi nic" vracas. Razmisljam, da bi kupil en napajalc in ga uporabljal par dni in ga potem vrnil.

Je to mozno? Ker bv mi je vrzt 30€ za teh 10dni...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Ja ce produkt nebo mel znakov uporabe ne vidim tezave res...

boolsheat ::

@freesty kaj pa, če ga kupiš in nato naprej prodaš, tu ali pa na bolhi?

TECH TRADE CENTER d.o.o.
http://www.techtradecenter.si/
ali www.ttc.si
ali http://najcenejsapctrgovina.com

Katastrofa, ne priporočam.

Brez komunikacije, sploh ne odgovarjajo na maile. Oddam naročilo na nek artikel. Se odločim, da bi kupil še en artikel in (tako piše v mailu, ki ga dobiš, ko oddaš naročilo) jim pošljem mail, da bi k naročilu dodal še en artikel (to je bilo v roku 10 minut po oddaji prvotnega naročila). Nobenega odgovora a čez 2 dni dobim oba artikla. Potem ugotovim, da je eden od artiklov navaden dr*k in jim pošljem mail, da bi ga rad vrnil - isti dan, ko sem prejel artikla. Nobenega odgovora. Pošljem še enkrat, tokrat prijazno odgovorijo, da naj pošljem nazaj in naj jim priložim svoj TRR, da mi nakažejo kupnino nazaj. V redu, pošljem artikel nazaj in jim v mailu napišem svoj TRR ter sporočim, da sem artikel poslal nazaj in da naj mi spročijo, ko artikel prejmejo in mi nakažejo denar nazaj. Po 7 dneh nobenega odgovora. Pošljem še en mail, če lahko potrdijo prejetje artikla in nakazila denarja, nobenega odgovora že 5 dni. In zdaj bom moral očitno it na banko preverit, če so mi nakazali ali ne? :|

NeMeTko ::

Zakaj pa ne vzameš telefona v roke in jih pokličeš?

Najbolje, da zahtevaš kar direktorja in se pritožiš čez neodzivnost na maile.
Če so kaj nakazali, bi ti pa tudi morali vedet povedat na telefonu.

Okapi ::

In zdaj bom moral očitno it na banko preverit, če so mi nakazali ali ne?
Strašno.>:D

O.

medenko ::

Okapi je izjavil:

In zdaj bom moral očitno it na banko preverit, če so mi nakazali ali ne?
Strašno.>:D

O.


ko online bančništvo ne obstaja :D

boolsheat ::

Bom poklical, samo ni fore. Maile očitno berejo, ker drugače drugega artikla ne bi dodali k naročilu... Je pa vseeno, če mi bodo lahko povedali po telefonu, bi mi lahko odgovorili tudi na mail, ane?

Ja ni strašno it na banko, samo je pa brez veze, če pa bi lahko oni tam v 1 minuti mi napisal odgovor. Kar se pa online bančništva tiče, si ga ravno urejam in čakam od banke pošto z gesli... :) Prav zaradi tega sem si šel klik urediti... :D

fosil ::

boolsheat je izjavil:

Prav zaradi tega sem si šel klik urediti... :D

No vidiš, se jim lahko zahvališ da so te prisilil da vstopiš v 21. stoletje.
Sicer pa greš lahko stanje preverit tudi na bankomat.
Tako je!

boolsheat ::

To je sedaj prvič, da bi mi e-banka prišla prav...
Na bankomatu lahko preveriš transakcije? Nisem še opazil te možnosti, moram preveriti.

NeMeTko ::

Hja, kaj pa veš, kakšenga siromaka od vajenca so posadili za računalnik, da naj poleg priprave 100 paketov za na pošto, v multitaskingu še prebira elektronsko pošto. Vajenec verjetno ni dosti kriv, prej bi posumil slabo organizacijo dela.

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

Rad bi pohvalil trgovino Funtech. Fanjje so se izkazali s hitrostjo in potrepežljivostjo do mojih želja. Kapo dol fantje, ste najboljši.

LDŽ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JamesQ ()

Janac ::

Jaz bi pohvalil sestavi.si, kjer so mi dali popust.

nofaith ::

Pa še res je funtechovci so res odlični. Kar imajo na zalogi dobiš v 1enem dnevu
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FlyingBee ::

ja, recimo Mlacom je še hitrejši in lahko takoj ko prideš dobiš, če piše, da je na zalogi seveda, imajo pa posledično manj na zalogi, ker funtechovci vsak dan vozijo do dobavitelja in zjutraj že imajo pri sebi

nofaith ::

oboji so odlični in smo lahko veseli da imamo take firme. ne pa kakšn Agt ka preden dobiš že garancija poteče...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

frustratedas ::

Pohvalil bi hoh.de za izredno hitro pošiljko !

Izdelek sem naročil 9.12.2012, dobil pa ga bom takoj ta teden od 25.12. - 27.12.

solatko ::

AnDry115 - Skoraj vsaka naročena pošiljka iz tujine, pride v parih dneh po vplačilu, tako da Hoh niti ne zasluži posebno pohvalo. Če bi prišla v 5-6-ih dneh, potem je pa nekaj drugega.
Funtech vso robo dobi za dvig na sedežu, največ v 2-eh dneh, to pa je za pohvalit.
Delo krepa človeka

boolsheat ::

Glede prej opisanih težav z TECH TRADE CENTER d.o.o.

Smo rešili.:)

k3k3tz ::

Prejšnji vikend mi je po dveh dneh uporabe prenehal delovati long-press na Nexusu 7. V ponedeljek pokličem v Comshop, kjer sem ga kupil in v torek zjutraj, po navodilih, pošljem na Avtera servis. V petek, ko sem prišel iz službe me je na pošti že čakal nov.
Zahvala in pohvala obema!!

frustratedas ::

solatko še ne pozna sarkazma:)
za en drek je ta hoh, upam da čimprej pozabim njihovo spletno stran ter dan, ko sem sploh kaj naročil pri njih PIKA
Intel i5-3570K \ Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme / ASUS Sabertooth Z77
GeForce GTX 660 TOP 2GB \ Corsair Vengeance 16GB CL9 / SSD Samsung 128GB
Thermaltake Xaser III Black \ 24" BenQ XL2411T / Logitech Z-2300

toblak ::

Zdravo, pozna kdo trgovino "Svet komunikacij" http://www.svetkomunikacij.si/?

toblak ::

Mi je že jasno...:), dobra trgovina, vse štima, hvala vseeno.

NightHawk ::

frustratedas je izjavil:

solatko še ne pozna sarkazma:)
za en drek je ta hoh, upam da čimprej pozabim njihovo spletno stran ter dan, ko sem sploh kaj naročil pri njih PIKA


Si kje drugje našel primerljive cene? Ker za 100 eur profita pri nakupu sistema mi je vseeno če čakam teden ali 2 dlje...

Hayabusa ::

toblak je izjavil:

Zdravo, pozna kdo trgovino "Svet komunikacij" http://www.svetkomunikacij.si/?

https://www.ajpes.si/prs/podjetjeSRG.as...
tum vpisa subjekta v sodni register: 22.10.2012
matična številka: 6246931000
davčna številka: SI95553231

Če iščeš na supervizor za to davčno najdeš:
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/955532...

Ustanovitelji in družbeniki BR DIREKT d.o.o.
Ime / Naziv	Vstop	Izstop	Delež
INTERTIK d.o.o.	09. oktober 2012	26. oktober 2012	100%
Jurij Bogataj	26. oktober 2012	-	100%


spodaj:
Seznam organov (skupen znesek plačil: 4.500,00EUR):
ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ZAPOSLOVANJE	4.500,00



Na ajpesu najdeš podatke o INTERTIK d.o.o.:
http://www.ajpes.si/prs/podjetjeSRG.asp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()
««
59 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14423023 (9647) Ganon

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132938 (72478) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116561 (47902) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531670 (20512) cholt45

Več podobnih tem