» »

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Pritožbe in pohvale računalniških trgovin

Temo vidijo: vsi
««
53 / 78
»»

Ziga Dolhar ::

PR, Aljoša, PR ...
https://dolhar.si/

St235 ::

Točno tako in po lastnih izkušnjah z vašim podjetjem lahko potrdim, da sem enkrat imel identičen scenarij kot Sg_101, enkrat pa še dosti več zapletov, ki so me stali nebroj živce, 14 dni časa, visok telefonski račun in kup PR nakladanja s strani vašega podjetja.

In kot sem že napisal, napake delamo vsi, samo nekateri jih ne boste priznali in jih boste zavijali v celofan, ker je popolnoma logično, da ima vedno prav prodajalka/ec, ne pa neuka zablojena stranka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kmetek ::

V LJ imate 90% servisov na dosegu in kljub temu se greste bockat v trgovino, človek ne more razumeti tega res ne.

antonija ::

Razumeti cesa? Da morajo v trgovini sprejet robo v garancijo al da kupci to vedo in uveljavljajo svoje pravice?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Seveda lahko neses izdelek nazaj v trgovino. Ampak ta cas, ko ta izdelek caka v trgovini se ne steje v reklamacijski cas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Da lahko efikasneje in hitreje uredijo preko servisov, sploh za LJ. Za ostale dele države je razumljivo, da v trgovini.

St235 ::

Kaj pa če je trgovina tik pred stanovanjem, servis pa nad drugem koncu Ljubljane? al pa izven Ljubljane, al pa mi dol visi kje je servis in vem kje je trgovina?

mihec87 ::

Zanimivo pri nas vodilne spletne štacune pa se še zmer ne poskrbi za kupca kot bi se moralo...

Sem že tudi sam dobil od mimovrste poškrampan(zvit pleh ter rahlo počena plastika res da ob vgradnji zadeva ni vidna) dvd-rw enoto ni mi pa jasno kako je pristal mali delček čigumija or smth(belo in lepljivo) v reži pri pladnju.Da ne rečem da bi po njihovo moral na pošti izpolnit zapisnik o poškodovani pošiljki(paket pa kot nedotaknjen) mislim pa da vem kako bi to potekalo pošta mi nismo krivi-mimovrste vi ste krivi, jst pa brez zadeve..oh well sm vgradil probal če dela pustil tako kot je, izkušnja več....

To da je pa servis blizu pač me ne zanima,če imam željo nest v trgovino je to to(najbolje da še kupim pri uvozniku)...Ko se prodaja so vsi heroji poprodajni del pa velikokrat usahne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Rias Gremory ::

Rad bi pohvalil trgovino Conrad ker sem naročil robo pred 9 dnevi in danes jo že imam in je IMO to hitro glede na to da imajo v Nemčiji zalogo. Sem pa že enkrat prej naročil pri njih in bil tudi zelo zadovoljen, vse dela, sem dobil občutek da oni res delajo kot se zagre. Priporočam!

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BALAST ::

A ti bi pohvalil "začinjene balkanske cene", ker če bi mi Conrad dovolil naročiti z njihove nemške strani, bi prihranil najmanj 20% VKLJUČNO s poštnino.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Rias Gremory ::

Ne vem kako je z "začinjenimi balkanskimi cenami" in je najbrž ceneje če z njihove strani naročiš, vem pa da so ona prva res OK online trgovina na kateri naročam. AGT ne je razočaral z čakanjem, pri Dinokompu še nisem probal (6€ poštnina) ampak bom ziher naročil pri njih kakšno dražjo stvar ker sem slišal da so ok in mi takrat ni problem dat 6€. IMHO sem sigurno prišel ceneje pri njih kot pa če bi pa naročil kje v Sloveniji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuglvinkl ::

Mah, pogledaš na Geizhals in potem poklikaš. Koga še brigajo slovenski trgovci.

Utk ::

kmetek je izjavil:

Da lahko efikasneje in hitreje uredijo preko servisov, sploh za LJ. Za ostale dele države je razumljivo, da v trgovini.

Hitreje, efikasneje in ceneje urediš še s Kitajci, kot z našimi trgovinami. Ne vem pa zakaj potem potrebujemo takšne trgovine. No, sej jih ne.

Rad bi pohvalil trgovino Conrad ker sem naročil robo pred 9 dnevi in danes jo že imam in je IMO to hitro glede na to da imajo v Nemčiji zalogo. Sem pa že enkrat prej naročil pri njih in bil tudi zelo zadovoljen, vse dela, sem dobil občutek da oni res delajo kot se zagre. Priporočam!

Če imajo skladišče v Nemčiji, je to njihov problem. Mora bit pa extra roba, da bi čakal na njo 9 dni. Ali pa vsaj zelo poceni, to pa pri conradu sigurno ni.

mihco ::

kuglvinkl je izjavil:

Mah, pogledaš na Geizhals in potem poklikaš. Koga še brigajo slovenski trgovci.

exactly...painless, poceni, brez zapletov, hitro, dobro obvescajo o stanju posiljk, ogromni asortiman in se bi lahko nasteval. Tudi garancije so brez zapletov...mimogrede pri HOH.de dobis 15EUR dobropisa v kolikor resis garancijsko popravilo/zamenjavo direktno pri proizvajalcu. In se sploh ne cudim, da nimajo zakonsko dolocenega roka v katerem je obvezujoce resiti garancijski zahtevek... ga dejansko ne potrebujejo!

roli ::

9 dni čakanja na artikel iz Nemškega skladišča (če je tam na zalogi) je OGROMNO. Kot sem že nekoč omenil bi se pri nas morali zgledovati pri velikih trgovcih kot je britanski Farnell (ki se sicer ukvarja predvsem z materialom/orodjem za elektrotehniko). Če jaz naročim paket v ponedeljek do pete ure popoldne sem lahko skoraj 100% (razen, če so kake vremenske težave ali kaj podobnega) prepričan, da bo paket v torek dopoldne pri meni. Do sedaj je bilo tako še pri vsakem nakupu. Poleg bombončkov kot je izpis trenutne zaloge (dejansko piše koliko tega in onega imajo na zalogi) in dejansko nizke cene (ki se z večjo količino še nižajo) in ogromne zaloge. Pa tudi poštnina mislim da je okoli 3EUR. Ko bi vsaj naše trgovine z tehnološko opremo to tudi delale.

Prav tako sem naročil mobitel pri expansys-u (mislim, da so Francoski ampak imajo stran tudi v Slovenščini) in sem ga dobil zelo hitro (mislim, da vse skupaj nekje tri dni). Ko so ga poslali je bil naslednji dan pri meni. Torej - kako lahko dobim zadevo iz tujine hitreje (da ne omenjam ceneje) kot iz ene preklete Slovenije?

Ne pa da se moramo f*** z raznimi zakonskimi roki, čakat na paket kot zmešani, ker traja očitno en mesec, da pride iz enega konca Slovenije do drugega, itd.
http://www.r00li.com

knesz ::

roli je izjavil:

9 dni čakanja na artikel iz Nemškega skladišča (če je tam na zalogi) je OGROMNO. Kot sem že nekoč omenil bi se pri nas morali zgledovati pri velikih trgovcih kot je britanski Farnell (ki se sicer ukvarja predvsem z materialom/orodjem za elektrotehniko). Če jaz naročim paket v ponedeljek do pete ure popoldne sem lahko skoraj 100% (razen, če so kake vremenske težave ali kaj podobnega) prepričan, da bo paket v torek dopoldne pri meni. Do sedaj je bilo tako še pri vsakem nakupu. Poleg bombončkov kot je izpis trenutne zaloge (dejansko piše koliko tega in onega imajo na zalogi) in dejansko nizke cene (ki se z večjo količino še nižajo) in ogromne zaloge. Pa tudi poštnina mislim da je okoli 3EUR. Ko bi vsaj naše trgovine z tehnološko opremo to tudi delale.

Prav tako sem naročil mobitel pri expansys-u (mislim, da so Francoski ampak imajo stran tudi v Slovenščini) in sem ga dobil zelo hitro (mislim, da vse skupaj nekje tri dni). Ko so ga poslali je bil naslednji dan pri meni. Torej - kako lahko dobim zadevo iz tujine hitreje (da ne omenjam ceneje) kot iz ene preklete Slovenije?

Ne pa da se moramo f*** z raznimi zakonskimi roki, čakat na paket kot zmešani, ker traja očitno en mesec, da pride iz enega konca Slovenije do drugega, itd.

Se strinjam.
Naprimer, jaz sem v ponedeljek naročil android tablice iz francije, v torek so bile v angliji, v četrtek zjutraj pa pri meni doma.
Tukaj moram spotoma pohvaliti izanglije.com, ker so res odzivni in komunikativni in takoj pokličejo če se jim zdi kaj nejasnega glede pošiljke.

kmetek ::

pa tale izanglije.com deluje 100%, nekam sumljivi so mi?

kuglvinkl ::

Po čem to ti sumljivi?

kmetek ::

da dejansko njim zaupaš denar in oni vse naredijo ugodno? nisem pa sploh še gledal cenika, morda se motim, da so sumljivi hehe.

kuglvinkl ::

če bi že delal z njimi, potem bi si samo poslal na njihov naslov in bi mi oni poslali v RS. Mogoče tko probam za Amazon. Moram pogledat če ima Amazon shipping po UK ultra poceni.

opeter ::

BlaY0 je izjavil:

Not true. Vsak odvetnik lahko zakon interpretira po svoje. Če je dober, bo v svojo interpretacijo prepričal tudi sodnika.


A ni ravno to problem zakonodaje? Da lahko vsak interpretira po svoje? Ali ne bi bilo boljše, če bi bilo vse točno in jasno napisano in bi vsak razumel isto?

Ali pa je to znanstvena fantastika?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

knesz ::

izanglije so bex dostavna služba, ki imajo v angliji skladišče, kamor ti prodajalec pošlje robo na tvoje unikatno ime in priimek, katerega dobiš ob registraciji. Oni ti pa proti plačilu dostavijo robo na tvoj dom, preko svoje dostavne službe.
To je isto, kot da bi se spraševal, ali zaupati robo dhl-u, fedexu in še nešteto drugim službam...

MonkeyHead ::

Offtopic vprašanje (sorry):

Ima kdo podatek kako dolgo potrebuje DHL za dostavo paketa (Germany -Slovenia) oz. če imate praktične izkušnje kako dolgo je trajalo?

Hvala!
Alex

Ziga Dolhar ::

Nemčija-Slovenija? Praviloma čez noč :).
https://dolhar.si/

MonkeyHead ::

Tako, da praviloma lahko pričakujem paket nazadnje v sredo četrtek če sem ga naročil včeraj (ebay) ampak še ni bil odposlan zgleda ga bo v ponedeljek.

roli ::

Po izkušnjah z DHLom potem bo zadeva čez noč pri tebi (morda tam nekje okoli ene popoldne - tile dostavljalci radi dostavljajo ob malce bolj nenavadnih urah). Ko sem takrat naročil mobitel iz expansysa je iz francije do sem šel z DHLom in je prišel v eni noči.
http://www.r00li.com

Bellzmet ::

Res ne vem, kaj vsi komplicirate s temi parimi dnevi dostave. Če hočeš robo takoj jo kupi v trgovini in ne prek neta.

Res groza, če dobiš Kindla v petek in ne v sredo!?

antonija ::

Tale izanglije.com ima pa precej drago postnino... standard royal mail (ki traja priblizno enako kot njihov standard) vecina UK stacun (amazon pac ne) ponuja okrog 5GBP, ne pa 20 eur :(

Res ne vem, kaj vsi komplicirate s temi parimi dnevi dostave. Če hočeš robo takoj jo kupi v trgovini in ne prek neta.
Zato, ker ni razloga za tako dolgo cakanje. Zato, ker trgovine nategujejo z zalogo, ki jo prikazujejo na netu. Zato, ker smo se navadili (od EU trgovcev) da za svoj denar poleg izdelak dobimo tudi ustrezno storitev (v SLO ponavadi dobis samo izdelek... ce mas sreco).

Upam da se bo vedno vec ljudi bunilo in pritozevalo cez taksne trgovce, ali pa koncno opustili strah iz prejsnje drzave in (spet) zaceli kupovat cez mejo. Nasi trgovci se bojo pac morali prilagodit trgu, ce ne zlepa, pa zgrda.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

knesz ::

Tale izanglije.com ima pa precej drago postnino... standard royal mail (ki traja priblizno enako kot njihov standard) vecina UK stacun (amazon pac ne) ponuja okrog 5GBP, ne pa 20 eur :(

Ja, niso najcenejši.
Ampak, če se za dodatnih 20€ da dobiti robo, ki jo drugaće ne moreš (zaradi nepošiljanja v slo), potem se to splača. V mojem primeru sta bili to dve tablici - 199 funtov/kos, pri nas se pa takih sploh ne da dobiti, slabše se pa prodajajo za 300€ ali več. V mojem primeru je obstajala ta možnost, ali pa da najdem kakega znanca/neznanca z foruma in ga prositi za posredovanje.
Vsak mora pa sam preračunati, ali se mu splača ali ne.

B-Stard ::

Pohvalil bi Comshop Kranj za hitro in efektivno reševanje garancije (2dni) in sem dobil nov izdelek z veljavno novo 3 letno garancijo brez kompliciranja. Mene so prepričali

Bellzmet ::

Jaz bi pa pohvalil Conrad.si pri uveljavljanju garancije. Zadeva crknila, sem poslal nazaj in brez problema dobil novo isto stvar, vse skupaj zelo hitro oz. takoj.

lp

šernk ::

kaj pa zadnje 14 dni selijo na mimovrste?

dobava piše da 1 teden (povprečno 4-9 dni), od naročila je pa 14 DNI!!!

pa to ni res no in oni resna trgovina :'(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bellzmet ::

Iz lastnih izkušenj ti povem, da so roki na mimovrste napisani čisto po domače... Jaz sem tudi čakal, vmes poslal mail in nato enkrat končno dobil - seveda pa je rok dobave pod artiklom ostal nespremenjen...

šernk ::

moram pa priznati, da so me presenetili pri mimovrste z vračanjem denarja, naslednji dan je bil namreč že nakazan na moj TRR, vsaj to.

nova predvidena dobava izdelka pa v četrtek, 25 dni po oddaji naročila, ne vem a so na ebayu preko hongkong post naročil al kaj :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

specialc ::

V četrtek pri MM naročil 2 artikla, pri obeh pisalo da je na zalogi. Plačal po predračunu, še isti dan dobil potrditven email o prejetem plačilu, ter da bo blago pri meni v petek ali soboto. Do danes (torek) še nisem prejel ničesar, zatem sem telefonsko preveril, kje je blago in dobil odgovor, da ga še niso poslali, ker ga niso imeli na zalogi. Preklical sem naročilo in sedaj čakam da mi vrnejo denar na TR, samo upam, da pri tem ne bodo tako zavlačevali kot z blagom. Skratka dobavni roki pri njih nikakor ne držijo. Velik minus !

dmorec ::

Pohvala za mimovrste.Včeraj naročil tv..Naročeno je bilo ob 1-ih. Danes že tukaj..Lepo zavarovano in vse ok.Super..

pipicar ::

http://www.demise-pc.si

kaj pravite na to trgovino ? boljše, slabše kot dinokomp ? morda kaka druga trgovina boljša ?

RejZoR ::

Raje v Dinokompu. Pred časom so grdo sral z reklamacijami, ko so preimenoval in preselil trgovino in zaradi česar nisem mogu reklamirat diska čeprav je bil še v garanciji. Če res ni nikjer drugje nič drugega, pol ajde. Drugače pa raje poišči kje drugje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

legendary ::

Moje pohvale grejo Dinokomp-u. Naročil PC komponente in sestavo PC-ja. Po enem tednu sem lahko računalnik že prevzel. Kako je pa z reklamacijo pa upam, da ne bom izvedel :).

vklemen ::

Da še jaz povem svojo zgodbo z Mimovrste.

Naša družba je pri njih obdobju od 2008 do 2010 kupila 4 pisarniške namizne računalnike, z monitorji, tipkovnicami, tiskalniki, miškami + ustrezno software opremo + NOD licence + 2 fotoaparata, rezalnik papirja in še bi lahko našteval...

Nakar konec leta 2010 dobimo na B2B kontaktni službeni mail (tudi fakture so bile vedno na družbo) obvestilo, da smo od zdaj VIP stranka z nekaj ugodnostmi (zastonj poštnina, posebne ponudbe itd.).

Nato v začetku letošnjega leta naredim spet naročilo za našo družbo za nekaj tehnične robe in glej ga zlomka - v predračunu mi zaračunajo poštnino. Napišem prijazni mail na mimovrste in se sklicujem na obvestilo o VIP statusu (priložim PDF print), nakar me neka gdč. Azra ali nekaj podobnega začne preko e-mailov učiti, da nismo VIP, da je lahko VIP samo fizična oseba ipd.

Pokličem omenjeno svetovalko in ji poskusim razložiti, da smo že 2 leti zelo redna njihova stranka, da so fakture in naš račun na B2B bili vedno na našo družbo in da smo tudi kot družba prejeli obvestilo, da smo zdaj VIP. Ampak ne - tudi po telefonu je bila dotična gdč. skrajno arogantna in me podučevala, da naj ji dam ime fizične osebe na katero se bo prenesel VIP status ipd., tako da sem ji potem samo še rekel naj kar stornira naročilo in da bomo robo drugje naročili. Poslal sem tako še preko e-pošte storno naročila pa sem še na ta e-mail prejel pametovanje dotične osebe.

Naročilo smo nato izvedli pri EnaA.com in pri njih nabavljam stvari od takrat in so mi pred kratkim tudi prvega netbooka brez problema zamenjali, zaradi napake na zamenjanem pa v manj kot tednu dni brez komplikacij povrnili kupnino.....skratka odnos in odzivnost 100:1 napram Mimovrste. Pa tudi cenovno so pri EnaA.com generalno bistveno ugodnejši.

Skratka mene (in tudi naše družbe) pri Mimovrste.com več ne vidijo....

Soon ::

Pozdrav

Moja izkušna s Dinocompom pa je slaba

Pri njih sem kupil napajalnik, ki pa je kmalu crknil - okvara ventilatorja.
Pokličem v firmo in se zmenim za načim reklamiranja in jim pošlem napajlanik po pošti z orginalno škatlo in notranjo izolacijo. Na napajalnik čakam že več kot mesec dni. Vmes nisem prejel nobenega klica ne odgovora na moj email. Seveda sem vmes jaz sam klical in zahteval podatek, kdaj oz kaj se dogaja z mojo reklamacijo.
Sem zelo razočaran nad tem postopkom, tako da je to bil zagotovo zadnji nakup pri njih.
Po poteku 45 dni bom zahteval povrnitev stroškov nakupa napajalnika.
Miran

kmetek ::

Zaradi tega ne moreš imeti slabe izkušnje, nalašč verjetno ne čakajo 45dni, a se ti ne zdi? Vsem je v interesu hitra rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Soon ::

Moti me nihov odnos. Nobenega klica ali odgovora na email.
Če bi imeli interes bi poklicali me obvestili .....
Miran

kmetek ::

Ko bodo imeli kaj novega da, drugače si dobil verjetno servisni zapisnik-prevzem in kam so poslali? Corsair v SLO ima Avtera čez, morda pokličeš tja?

Soon ::

Od dinocompa ni bilo nič. Ne klica, ne emaila, ne zapisnika - nič !!!
Sem pripravljen počakat 45 + dni, če mi to sporočijo in obrazločijo.
Tako pa samo čakam in upam.

Pardon
pisna napaka
Miran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soon ()

Gibbs007 ::

Zanima me kako je s tem jakob-elektronik, ki ga vsi tukaj hvalijo. Recimo sestavil sem računalnik, ki v košarici pride 740€. Poštnina do 30 kg naj bi bila 33€. A to naj bi potem, ko domov to tebe pride bilo 773€, ali so še kakšni davki ali kaj. Pa v primeru, da je kaj pokvarjeno, kako je potem z vrnitvijo?

Ajrina ::

Tudi od mene velika pohvala za izanglije.com. Na amazon.uk naročila v petek, v ponedeljek je bila pošiljka pri njih, danes pa že pri meni. Čas dostave za express varianto je torej bil 1 dan!

St235 ::

Soon je izjavil:

Pozdrav

Moja izkušna s Dinocompom pa je slaba

Pri njih sem kupil napajalnik, ki pa je kmalu crknil - okvara ventilatorja.
Pokličem v firmo in se zmenim za načim reklamiranja in jim pošlem napajlanik po pošti z orginalno škatlo in notranjo izolacijo. Na napajalnik čakam že več kot mesec dni. Vmes nisem prejel nobenega klica ne odgovora na moj email. Seveda sem vmes jaz sam klical in zahteval podatek, kdaj oz kaj se dogaja z mojo reklamacijo.
Sem zelo razočaran nad tem postopkom, tako da je to bil zagotovo zadnji nakup pri njih.
Po poteku 45 dni bom zahteval povrnitev stroškov nakupa napajalnika.


vso srečo, pa poročaj kako bo šlo...

Gibbs007 ::

MIslil naročiti iz Jakob-elektronik, pravkar vse komponente podražili, tako, da pride še dražje kot v Sloveniji.:(

D3m ::

O rly? Well fuck me, kdo bi si mislil.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
53 / 78
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4449851241 (33) V-i-p

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132826 (72366) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116484 (47825) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531628 (20470) cholt45

Več podobnih tem