Finance - Urad za informiranje je pripravil analizo uporabe mobilnih telefonov v državni upravi. Podatke so zbirali do konca marca in ugotovili nekaj dejstev, ki označujejo korak naše oblasti s časom: okoli 30 tisoč uradnikov poseduje dobrih 4 tisoč mobilnikov, stroški zanje pa so ocenjeni na okoli 31 milijonov tolarjev mesečno.
Mobilni telefon bojda uporabljajo za stalno dosegljivost, Ministrstva pa za njihovo uporabo razpolagajo z notranjimi pravilniki. Njihove omejitve pri porabi lahko opredelimo pri najnižjih 4 tisočakih ( Inšpektorat za šolstvo in šport) pa vse tja do neomemejene uporabe ( Urad za enake možnosti). Generalni sekretar vlade, Mirko Bandelj, nam v bližnji prihodnosti obljublja enotni pravilnik o ravnanju z uradniškimi mobilniki. Kot davkoplačevalci ga seveda "držimo za besedo". Izvirna novica.
4000 sit/mesec Zaradi dosegljivosti? To je čisto sprenevedanje.
Zakaj je potrebno, da imajo nekateri čisto navadni zaposleni na nekem od ministrstev, v uporabi najdražje mobitele (Nokie)? To me ne bi motilo, če bi si jih kupili iz lastnih žepov.
Zakaj imajo vsi ti "dosegljiveži", normalna naročniška razmerja, če se gre samo za dosegljivost? Če mora biti nekdo dosegljiv, je čisto dovolj, če se uporabi mobi pakete in jurja na tri mesece, saj oni itak nikamor ne kličejo, ampak so samo, da jih pokličejo.
Zakaj je potrebno, da nekateri "dosegljiveži" uporabljajo GPRS storitve v zasebne namene? Poznam primerka, ki si sploh noče naročiti navadnega telefona, ker vse opravlja preko državnega telefona.
Zakaj se uporablja mobitele po ustanovah, kjer bi lahko ceneje telefonirali na navaden žičen telefon? Ponekod to izrabljajo celo za medsebojna kontaktiranja po pisarnah.
Tale Urad za enake možnosti - je kdo že prej vedel zanj? Jest prvič slišim za to "ustanovo"; 8 emancipiranih žensk se bori za pravice "zatiranih"? V demokratični državi taki "uradi" niso potrebni... potrata denarja...
PS: menda je danes g. Rop ugotovil, da Falcona verjetno ne bodo potrebovali; razmišljajo od oddaji oz. o odprodaji... v razmislek - ko bomo naslednjič izpolnjevali volilne lističe in formularje za dohodnino
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
Sej imajo mal drugačne naročniške pakete.. tko, da 4000 pomeni več porabe kot pri navadnem Mobiteloven naročniku (itak so verjetno vsi pri državnem operaterju)
Tle se ne gra ali je tistih 4000 sit preveč, vprašanje je samo, za kakšen namen so uporabljeni. Pa ne primerjat študentov in uradnikov, ker študent plača telefon iz svojega žepa, uradnik pa iz našega(mojega). Če se gre pa samo za dosegljivost, pa je še 4000 preveč.