» »

Odklepanje mobitelov..

Odklepanje mobitelov..

«
1
2

Goldee ::

V srednji smo pri praksi odklepali telefone s kablom za malo malco (no js niti ne, ampak sosolc, k je imel kabl). Od takrat je ze neki let in me zanima, ce se dandanes se da tako u izi odklenit telefoncek, al je potrebno ze kaksno posebno znanje? Ker tiste Siemense C55 ipd. smo delal sam tak, da si sel na net, stegnil nek programcek dol, in to je blo to. Zdaj pa me zanima za danasnje telefone, kak je z odklepanjem, so kaj bolj zasciteni? Za konkreten primer pa podajam Nokio 6600, ki bi jo rad odklenil in jo uporabljal za Simobil.(btw sm ze slisal za servis ja)

Hvala za odgovore.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

#000000 ::

Na linku je en nokia free calculator (ampak če bo delal ne vem nism probu) http://unlock.nokiafree.org LP

Goldee ::

Danes sem poizkusil in - dela!! Vnesel sem IMEI in omrezje, zgenerirala se mi je koda in ko sem jo vnesel je telefon dvakrat zapiskal, se vgasnil in to je blo to. Ko sem ga prizgal se je lepo napisalo Si Mobil! :D
Najepsa hvala res! :))
Lepo se imej.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Alexius Heristalski ::

To je to, ja. Ta kalkulator obstaja tudi v obliki programa. Sem že kar nekaj Nokij odklenil z njim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Goldee ::

Sam nekej me pa se zafrkava :(. Lahk prejmem in posljem sporocil, lahk sprejmem klic, vendar pa jaz klicati ne morem. Napise se: klic ni dovoljen!! :| Kaj naj nardim? Kaka ideja? Bom poskusil z master resetom... :S
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

steev ::

V mobitel lahko petkrat napišeš kodo, ki ti jo zgenerira kalkulator. V šesto ne gre več, razen s kablom.
:|

Goldee ::

Kaksna je razlika oz. kaj je tisti GEN prostorcek - kaj naj tam izberem? A lahko kje preberem?
Kaksna je razlika med Dct4 in Dct3 generatorjem?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jurre ::

drugi modeli so:
- Nokia DCT 3 Unlocking
If you want to unlock one of these Nokia phones:
2100, 3210, ,3310, 3330, 3410, 402, 5110, 5210, 5510, 6110, 6150, 6210, 6250, 7110, 8210, 8250, 8850, 8890...

- Unlocking DCT-4 Phones
Generate Remote Unlock Codes For Nokia DCT4 Phones.
incl. 3510, 3510i, 3590, 3650, 5100, 6100, 6200, 6310, 6310i, 6510, 6600, 6610, 6800, 7210, 7250, 7650, 8310, 8310i, 8910, 8390 etc.

motorc ::

A ni zdej po novem tako, da ce kupis telefon pri ponudniku v akciji (s pogodbo), da mora biti telefon odprt - torej ne zakodiran?

Drgac pa, js mam namen kupit Nokio 6230i pri Simobilu (kolega bo vzel na svojo pogodbo), ker sem js pri mobitelu se vezan do aprila s staro pogodbo in ne morem novega vzet (razen UMTSa).
Ce je odgovor na zgornje vprasanje "ne", me zanima ce so pri odkodiranju nokie 6230i potem poznajo kake posledice (programske napake)?

jurre ::

@motorko
kakor berem po forumih je par folka kupil SE k750 pri simobil in majo odklenjene. Drugace pa ce odklenes en vodafone life telefon s tistim menijem notri ti pa ne dela vec ce drzis niclo da prids na portal, tisti gumb za dostop do live postane neuporaben....

motorc ::

Sem gledu na simobilovi strani cenik telefonov, pa pise pri nekaterih zraven da so "live!". Kaj to pomeni, da imajo vodafonov softver nalozen (sepravi tiste nacickane grde rdece menije in podobno neuporabno sranje)?
A se da potem tak telefon "znormalizirat" za uporabo v mobitelovem omrezju?

jurre ::

ja, tam ko pise live! imajo tist software gor, ki potem ostane in postane neuporaben (glej en post visje), dela pa drugac normalno...

teedy ::

a obstaja še kej za panasonica g50?

ReBi ::

telit g83? -vega

TheBoss ::

zivjo!
tudi jaz imam tak problem samo da imam od simobila telefon in bi ga rad uporabil z mobitelovo sim kartico!Imam motorolo v550. pozna kdo kaksen program za ta tip telefona da bi ga lahko odklenil? hvala za pomoc
LP 8-)

microera ::

ne bo šlo tako ensotavno!
Potrebuješ malo bolj profi napravo. Npr. smart-clip!
Če hočeš.....kontaktiraj!
LP

www.microera.si

|CyGNUS-x ::

Malo se razpiši. Nas, druge tudi zanima.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

microera ::

Torej...ne obstaja kaksen free calculator za motorole! Potrebno je imeti profesionalno opremo (box), da odklenes motorolo....za nekater modele sicer gre, za vecino pa ne!
jaz mam npr. tole:http://www.smart-clip.com/
seveda zadeva stane cca 250eurov.....sam odklep pa cca 3ksit
LP

www.microera.si

K0K0 ::

Mogoče kdo ve kako bi se dalo odklenit nokio 6610i ki je zaklenjena na nemški Debitel, ker na nokiafree ni debitela?

igor0203 ::

nokio 6630 se že da odklenit?

Goldee ::

Nek me zanima - kje bi lahk najdu Symbian OS v7.0s, da bi si ga zloudal in ga vrgel na telefon? (Nokia 6600)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

microera ::

6630.....
ne
LP

www.microera.si

Goldee ::

A mi lahk kdo svetuje kak se to nardi? Namrec, da bi formatiral telefon in potem namestil OS nazaj? Imam sledeci problem, kot sem ga ze zgori na hitr opisu:
Od sodelavca sem odkupil Nokio 6600. Bila je zaklenjena na Mobitelovo omrezje. Za odklep sem uporabil tole stran. Ko sem vnesel kodo se mi je napisalo, da je telefon bil odklenjen. In res, ko sem ga prizgal nazaj (s Simobilovo SIM-ko) je use delalo OK. Ko pa sem hotel nekoga poklicat, sam da bi probu, se mi je napisalo "Klic ni dovoljen!" Je pa fora, da drugi me lahko klicejo, pa tud mesic lahk prejmem in posljem, sam JS ne morem klicat! Tud internet mi dela. Zdej ne vem kaj je to, sam mislem, da ce bi zamenjal software bi potem delalo. Ce mi lahk kdo pomaga bi bil ful vesel.
Hvala
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

microera ::

Mogoče imaš MOBI kartico?
Če JA...potem imaš po vsej verjetnosti aktivirano SKRITO ŠTEVILKO!
V tem primeru, ti javi to kar ti javi sedaj!
"Odkri" skrito številko, kajti pri MOBI uporabnikih ni mogoče klicati na tak način!

Druga možnost je, da si aktiviral blokado izhodnih klical, samo to je bolj malo verjetno!
LP

www.microera.si

Goldee ::

Ne, nimam mobi kartice, sem narocnik. Pa tudi blokade klicev nimam izklopljene, ker so mi to na Mobitelu preverili. :S
Cakam ZS od V-i-pa :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Stella75 ::

A mi mogoče lahko kdo svetuje kje v LJ lahko dam odkleniti telefon Siemens M55?

Jan987 ::

če je zaklenjen na mobitel ti ga mora mobitel odklenit. Jest sm pisov na apek in je odgovor sledeč:


Zaklepanje mobilnih telefonov oz. prepoved tega ravnanja ni urejena niti v Zakonu o elektronskih komunikacijah niti v nobenem drugem zakonu. Urad Republike Slovenije za varstvo konkurence (http://www.uvk.gov.si) pa je izdal odločbo, s katero je vsaj za družbo Mobitel d.d. uredil to vprašanje. Z zgoraj omenjeno odločbo je Urad za varstvo konkurence družbi Mobitel prepovedal zaklepanje mobilnih telefonov in ji naložil obveznost brezplačnega odklepa vseh na njeno omrežje zaklenjenih mobilnikov. Po naših informacijah družba Mobitel spoštuje odločbo in brezplačno odklepa vse mobilne telefone zaklenjene na njeno omrežje.

mavec ::

Pozdravljeni!

Imam sledeče vprašanje in bi prosil, kogarkoli, ki ima s tem izkušnje, da mi malo svetuje. Kako je z "obnašanjem" mobilnih aparatov po odklepu? Namreč sprašujem zato, ker je brat pred kakim letom dobil odklenjen telefon in mu je nekajkrat dobesedno zmrznil. Ali se to danes še dogaja oz. sem slišal, če je narejeno strokovno, da tega ni več. Prosil bi za kakršne koli izkušnje, da mi poveste, ker nameravam dati odkleniti Nokio 5140i in se bojim, da bi zadeva zmrzovala :'(.
Ter kako je potem z garancijo? Namreč imel naj bi jo 24 mesecev od dneva nakupa.

lp
Aleksander

teedy ::

Se mi zdi, ko odkleneš mobitel, da ti garancija poteče, nevem pa, če velja to za vse telefone:\ .


lp

Jan987 ::

Če maš telefon od mobitela ti ga morajo brezplačno odklenit ker je tako rekel apek

jurre ::

garancija mislim da naj ne bi veljala, ceprav ne vem kako je pri nokiah, ki jih odklenes s temi kalkulatorji. Saj ti pomoje ne morejo dokazat da si ga odklenil..
@tinkec sem imel ze par odklenjenih telefonov pa nikjer ni bilo problemov.

teedy ::

Ja, pri nokiah, obstajajo kode, drugače pa vidijo če je odklenjen:D , tudi jaz še nisem imel težav z odklenjenimi telefoni.

lp

mavec ::

Tako, torej.

No se bom še temeljito pozanil, kako je glede garancije.
Sicer pa hvala vsem za mnenja oz. če bo še kako, bom še toliko bolj vesel. Sicer pa mi tudi drugje pravijo, da niso imeli težav z odklepanjem oz. da bi bilo kaj narobe. Povsod pa pravijo, da je, če že pride do zmrznenja ali kaj podobnega kriv softver in da se ga le nadgradi.

lp
Aleksander

tengo ::

Tukaj bi si znal pomagati, vsaj jaz sem ga takoj odklenil...Lp
McLaren Mercedes se ve...

mavec ::

Odklenil bi mi ga tam, kjer bi ga kupil in to zastonj. Namreč že telefon je 40000 SIT in je rekel, da to stori zastonj po strokovni plati. In če je temu tako, zakaj bi se trudil sam in pri tem še kaj skvaril?

TommyLee ::

Če maš telefon od mobitela ti ga morajo brezplačno odklenit ker je tako rekel apek


Torej, ce kupim telefon od Mobitela, mi ga, ce ga zaprosim, mora odklenit? Mas mogoce kaksen link, kjer je to napisano?
www.dornik.si

Jan987 ::

sm poslal mail na apek in je odgovor sledeč:

Spoštovani!

Zaklepanje mobilnih telefonov oz. prepoved tega ravnanja ni urejena niti v Zakonu o elektronskih komunikacijah niti v nobenem drugem zakonu. Urad Republike Slovenije za varstvo konkurence (http://www.uvk.gov.si) pa je izdal odločbo, s katero je vsaj za družbo Mobitel d.d. uredil to vprašanje. Z zgoraj omenjeno odločbo je Urad za varstvo konkurence družbi Mobitel prepovedal zaklepanje mobilnih telefonov in ji naložil obveznost brezplačnega odklepa vseh na njeno omrežje zaklenjenih mobilnikov. Po naših informacijah družba Mobitel spoštuje odločbo in brezplačno odklepa vse mobilne telefone zaklenjene na njeno omrežje.

Lep pozdrav,

Matej Podbevšek

TommyLee ::

Hvala!!
www.dornik.si

2bad4u ::

Tukaj je večina govora o nokiah.Kako pa je s sonyericssoni?

Namreč namen imam kupiti rabljenega sonyericssona k500i, ki zaklenjen. Ve kdo mogoce, kako bi ga odklenil?
LP, Gasper

Goldee ::

Ravnotako ti ga odklenejo na servisu za cca 2000 SIT. A si mislil mogoče kako bi ga sam odklenil doma?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

2bad4u ::

Ja mislil sem ce se da dobiti kaksna koda da bi ga doma odklenil
LP, Gasper

michobx ::

No mene pa zanima kako je z odklepom motorole L7 kupljena pri SImobilu - kako je potem tudi z meniji k so gor od Vodafona - GSM bi potem uporablu na mobitel omrezju.

Kako pa je z vnosom originalnega sistema od motorole(cena, kje to naredijo), k tele od vodafona so prov neuporabni....

LP
Matija
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

jest10 ::

2bad4u: Ne gre. SE se odklepa preko kabla.

Sedlarko ::

Zdravo...tut jest mam en problem...kako odkleniti SonyEricsson z1010....any help???

lp

hvala

Saso_C ::

Če imaš kabel, ti lahko pošljem program. Je free.8-)

flashek ::

A ga lahko tut men posles? imam kabel.ti napisem mail na ZS.
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Spock83 ::

Za SonyEricsson z1010 rabiš poseben servisni kabel. Ne tisti na USB. Tako, da to ne deluje. Se motim?

flashek ::

maš prav ja.za odklep se potrebuje servisni kabel.
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

Poldy ::

Ali je kdo na Mobitelu že zahteval brezplačen "odklep" telefona? Kako je s tem pri Simobilu?

StratOS ::

Kdo ve, kdaj bo mogoče dekodiratki SE k610i ?
Vgraditi Slovenščino in katere fajle uporabiti ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
213921 (2959) zack069
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213596 (9087) Entity
»

kje dobiti kodo za odklep Nokie 2630 kupljene pri Simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
163315 (3024) Dr_M
»

Odklep Siemens MC 60 s kodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
192561 (2273) microera
»

Odklep za Nokio brez kabla, preko IMEI-a

Oddelek: Mobilne tehnologije
273588 (3069) Dr_M

Več podobnih tem