» »

Rezultati državnozborskih volitev 2004

Rezultati državnozborskih volitev 2004

««
6 / 10
»»

marS ::

8-O ej crypto, ne seri:D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Lucas ::

@Cryptozaver

Če se tebi zdi Bajuk histerik je meni prov malo mar. Niti ne vem kaj si s tem hotel povedat. Da se tebi ne dopade po načinu artikuliranih nastopov v parlamentu? Ker drugega nisi povedal.

V drugi postavki si kar dobr zadel...Rop je dejansko arogantno presamozavesten, kot LDS. Kolk to šteje so pokazale volitve. Kdo je koga takoj kritiziral...poglej si mal izjave Lahovnika, Ropa, Golobiča takoj po izidih...če ti še vedno ne bo jasno, potem ti ni pomoči.

Kučan združuje lastnosti dobrega politika...hmmm? Res se ne morem strinjat s tabo.
Nastop...vemo kakšnega je uprizoril v Baški grapi, borci so padli v delirij. Ex komunistične floskule in parole...sem že mislu pogledat na koledar, če nismo par deset let nazaj.

Možgane...ja, od proletarcev vseh dežel - združite se, do kluba direktorjev (F21) je navidez nemogoča pot. Tega ne dosežeš brez možganov, pa brez taktike tud ne.

Pojava...oh ja, tako lepe učke ima...

Zveze, brez skrbi, pa še kakšne.
I was here...

borchi ::

ja, thomas, mislim, da se tut janša kr velik poigrava s to mislijo. sam ga je mal strah. pred ponovnimi volitvami bi bila samo ena tema. zakaj volit nekoga, ki ne zna/ne more sestavit vlade? in kako garancijo imamo, da jo pa tokrat bo.
l'jga

Tilen ::

Najbolj me zanima kaj bo sedaj storila SDS z izbrisanimi. Saj vsi podpiramo njihovo stalisce, pa vendar nimajo izbire.

Koliko jaz vem je Jansa proti izplacilom izbrisanim, od ko dtebi to ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Thomas ::

Se strinjam, borchi.

Toda kako prevaliti krivdo za to da ni vlade na Janšo? Poskusilo se bo narediti tudi to, vendar kaj to pomaga nekemu Jelinčiču, če vdrugo ne bo prišel v parlament, v katerem bo LDS imela 35 poslancev, SDS 30m, ZL in NSi pa vsaka po 6 ali 7? Ali pa SDS 35 in LDS 30?

Oziroma drugače rečeno - če se bodo tamali dost zajebavali, bo koalicija SDS in NSi - LDS, njihova stranka pa tam, kjer je danes Junijska lista skupaj z AS, SMS in drugimi političnimi mrtvaki.

Tega ne morejo tvegat. TOLIKO so naši ustavodajalci premogli genialnosti. Sposojene sicer, toda ni važno.

Keyser Soze ::

Hehe. Kako je folk politično razgledan je čisto vidno iz ankete.

ZLSD v koalicijo? Jp, pa še kuro, ki nese zlata jajca. :D

Janši gre pa za nohte pri tejle vladi. Čeprav se mu bo Desus rade volje prodal za male pare. Kar se bo na koncu rado zgodilo. Nekaj kar najmanj pričakujem.

P.S.: Moram pa priznat, da se Janša trenutno lepo vede. Komaj čakam, da zopet pokaže pravi obraz. Tako, da folk malo na realna tla postavi.>:D Rop pa... Hm, ne ravno samozavestno. Ampak pomoje je bolj kot ne neučakan opozicijske vloge. Ko bodo začeli leteti okostnjaki iz omar ter glave iz vratov. Dobro igrajo.:D

borchi ::

sam, thomas, koga boš pa prlepu sds+nsi+sls. kr katerokoli stranko boš postavu k njim po slejkoprej naredla "sls akrobacijo".

najbolj peklenska rešitev je, in janša to ve, da mu kdo pomaga postavit vlado pol ga pa začne jebat pri vsaki stvari. mislim, da mu tega edino pahor ne bi naredu (pazi pahor, ne zlds). pahorja pa najverjetneje te 4 leta ne bomo videvali velik v parlamentu.
l'jga

Thomas ::

Potem bo koalicija SDS - LDS. Smrt za vse tamale in oni to vedo.

Maria ::

SDS+NSI+SLS+LDS.

Zadnji so (Golobič v neki oddaji) tako ali tako vabili SDS v vlado kar nekaj časa pred volitvami.

Maria

TheJack ::

Pomojem mnenju bo prišlo (če ne bo predčasnih volitev, kar je opcija) do koalicije SDS+NSI+SLS+ZLSD.

Skorajda ne vidim druge možnosti. Da bi šel v koalicijo LDS se mi zdi malo verjetno, saj si kot glavni protagonist ''levice'' tega ne morejo privoščiti. Še težje bi si kaj takega privoščila SDS.
SNS? Dost nor bi bil tisti, ki bi njih vzel v vlado. Jelinčiča pač volijo ljudje ki so jezni na ves svet in le-ti od njega pričakujejo da bo stalno delal zdrahe in se pritoževal na oblastjo. Tak človek pa v vladi ne more biti. SNS je permanentna opozicijska stranka.
DeSUS je Janši preveč zameril tele reči okoli izidov. Poleg tega pa z njihovimi štirimi poslanci ravno ne bi mogli sestaviti močne koalicije, o kateri govori Milan Zver (pa Janša tudi). Še bolj to velja za poslanca narodnosti.

ZLSD je edina kolikor-toliko verjetna možnost. Je pa res, da bi bila potem Združena Lista druga najmočnejša stranka v koaliciji in bi imela temu primeren vpliv in število ministrstev v vladi. Kar pa spet ne bi bilo všeč NSI in SLS. Že tako se mi zdi da delajo račun brez krčmarja tisti, ki mislijo da bo SLS avtomatsko v koaliciji.

Še bo zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Olajuwon ::

Po mojem mnenju je realna koalicija SDS-NSi-SLS-Desus (niti SNS-ja ne izključujem). Čeprav mogoče na prvi moment zgleda absurd, samo je zelo verjetno, da Desus bo prešla na desno polje. Sej v končni fazi Rous je reku, da so pripravljeni iti z SDS brez NSi (samo se ve, da ko nastopijo pogajanja se stališča zelo hitro menjajo - še posebej pri Rousu). LDS po mojem mnenju, ni sprejemljiva ne za Janšo, kot niti za Ropa. ZLSD, pahor sicer temu ni proti, samo jastrebi v njegovi stranki tega sigurno ne bodo dovolili (mislim na Pečan, družina Juri in Potrč). Kar se tiče SNS pa tako... odvisno zdaj kakšno večino si Janša želi, ampak menim, da to ni nemogoče (sej nad vse zadnje je Drnovšek Jelinčiča povabil v koalicijo leta 96 samo potem vlada ni bila izglasovana).
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

iration ::

Mah, imho preveč neki ugibate. Po moje bo Desus po uradnih rezultatih letel ven in je vlada sestavljena.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

drejc ::

Lepo v koalicijo z Desusom, pa mal penzije zvišat, al pa vsaj zaston piknike delat, če ne bo šlo drgač.

Kdo mislte da bo na MID? Potopnik? >:D

poweroff ::

Eschelon:
BALLMER S
=========
Abbott B, Abbott R, Adhikari R, et al.
Analysis of LIGO data for gravitational waves from binary neutron stars
PHYS REV D 69 (12): art. no. 122001 JUN 2004

Abbott B, Abbott R, Adhikari R, et al.
Analysis of first LIGO science data for stochastic gravitational waves
PHYS REV D 69 (12): art. no. 122004 JUN 2004

Abbott B, Abbott R, Adhikari R, et al.
First upper limits from LIGO on gravitational wave bursts
PHYS REV D 69 (10): art. no. 102001 MAY 2004

Abbott B, Abbott R, Adhikari R, et al.
Setting upper limits on the strength of periodic gravitational waves from PSR J1939+2134 using the first science data from the GEO 600 and LIGO detectors
PHYS REV D 69 (8): art. no. 082004 APR 15 2004

Allen B, Woan G, Abbott B, et al.
Upper limits on the strength of periodic gravitational waves from PSR J1939+2134
CLASSICAL QUANT GRAV 21 (5): S671-S676 Sp. Iss. SI MAR 7 2004

Abbott B, Abbott R, Adhikari R, et al.
Detector description and performance for the first coincidence observations between LIGO and GEO
NUCL INSTRUM METH A 517 (1-3): 154-179 JAN 21 2004

Schlender B, Gates B, Ballmer S
The $100 billion friendship
FORTUNE 140 (8): 155-+ OCT 25 1999


JOBS S
======
Jobs S
What a deal!
FORTUNE 144 (2): 26-26 JUL 23 2001

Jobs S
Apple's one-dollar-a-year man
FORTUNE 141 (2): 71-+ JAN 24 2000

Jobs S
Lending Renderman
FORBES 157 (7): 22-22 APR 8 1996

SEMICH JW, JOBS S
JOBS NEXTSTEP IS ONTO INTEL PCS
DATAMATION 39 (10): 97-98 MAY 15 1993

BUSH G, SCULLEY J, WELCH J, et al.
WHAT I WANT UNITED-STATES BUSINESS TO DO IN 92
FORTUNE 124 (15): 24-& DEC 30 1991

SHERMAN SP, WELCH JF, IACOCCA L, et al.
IDEAS FOR THE 1990S - TODAYS LEADERS LOOK TO TOMORROW
FORTUNE 121 (7): 30-& MAR 26 1990

DENNING PJ, FRENKEL KA, JOBS S
A CONVERSATION WITH JOBS,STEVE
COMMUN ACM 32 (4): 436-443 APR 1989

JOBS S
JOBS,STEVE ON THE FUTURE OF APPLE COMPUTER
PERS COMPUT 8 (4): 242-& 1984

LEMMONS P, ATKINSON B, JOBS S, et al.
AN INTERVIEW - THE MACINTOSH DESIGN TEAM
BYTE 9 (2): 58-& 1984

JOBS S
WHEN WE INVENTED THE PERSONAL-COMPUTER
COMPUT PEOPLE 30 (7-8): 8-& 1981

GATES B
=======
Stix G, Gates B
Talking to Bill
SCI AM 290 (6): 44-45 JUN 2004

Gates B, Lu Y, Li ZY, et al.
Fabrication and characterization of photonic crystals with well-controlled thickness and stop-band attenuation
APPL PHYS A-MATER 76 (4): 509-513 MAR 2003

Xia YN, Yang PD, Sun YG, et al.
One-dimensional nanostructures: Synthesis, characterization, and applications
ADV MATER 15 (5): 353-389 MAR 4 2003

Gates B, Collins C
Long live the estate tax!
NATION 276 (3): 6-6 JAN 27 2003

Gates B
'The magic continues'
FORTUNE 147 (2): 123-124 FEB 3 2003

Gates B, Mayers B, Grossman A, et al.
A sonochemical approach to the synthesis of crystalline selenium nanowires in solutions and on solid supports
ADV MATER 14 (23): 1749-+ DEC 3 2002

Gates B, Mayers B, Wu YY, et al.
Synthesis and characterization of crystalline Ag2Se nanowires through a template-engaged reaction at room temperature
ADV FUNCT MATER 12 (10): 679-686 OCT 2002

Gates B
Understanding and supporting children with emotional and behavioural difficulties
J ADV NURS 39 (2): 209-209 JUL 2002

Gates B, Mayers B, Cattle B, et al.
Synthesis and characterization of uniform nanowires of trigonal selenium
ADV FUNCT MATER 12 (3): 219-227 MAR 2002

Sun YG, Gates B, Mayers B, et al.
Crystalline silver nanowires by soft solution processing
NANO LETTERS 2 (2): 165-168 FEB 2002


FIORINA C
=========
D'Aloia A, Faggiano P, Bignotti T, et al.
Serum levels of the tumoral marker CA 125 are increased in heart failure patients and correlate with brain natriuretic peptide values
EUR HEART J 24: 63-63 Suppl. S AUG-SEP 2003

Faggiano P, D'Aloia A, Bignotti T, et al.
Serum levels of different tumoral markers in patients with congestive heart failure
EUR HEART J 24: 613-613 Suppl. S AUG-SEP 2003

D'aloia A, Metra M, Nodari S, et al.
Serum levels of CA125 in patients with heart failure: Relation with functional class, echocardiographic parameters and response to medical therapy
CIRCULATION 106 (19): 3194 Suppl. S NOV 5 2002

D'Aloia A, Faggiano P, Fiorina C, et al.
Absence of inferior vena cava as a rare cause of deep venous thrombosis complicated by liver and lung embolism
INT J CARDIOL 88 (2-3): 327-329 APR 2003

Fiorina C, Bangle C, Veatch C, et al.
Moving mountains
HARVARD BUS REV 81 (1): 41-+ JAN 2003

D'Aloia A, Fiorina C, Vizzardi E, et al.
Hypertensive crisis and acute, reversible, left ventricular systolic dysfunction: a case report
EUR J HEART FAIL 4 (5): 655-660 OCT 2002

Fiorina C
Wake-up call for HP - Q&A with Hewlett-Packard CEO Carly Fiorina
TECHNOL REV 103 (3): 94-+ MAY-JUN 2000

Fiorina C
The 'Annales in historiam Finariensis belli' by Gian Mario Filelfo, son of the famous humanist Francesco Filelfo
AEVUM-RASS SCI STOR 71 (3): 573-593 SEP-DEC 1997

Want more? :D
sudo poweroff

borchi ::

kaj je bolš:

1. iztržit velike kupnine za dobra državna podjetja, ki imajo monopol v panogi al pa precej veliko moč.

2. najprej razturit monopole, spustit konkurenco, da obdela državne firme in se jih potem znebit za male pare.

prva varjanta je bolša za proračun, druga za potrošnike. v prvi varjanti je nevarnost, da se bo monopol obdržal še nekaj let. nikakor pa ne na daljši čas.

na trenjih sta posredno o tem govorila bajuk in rop, ko so prišli do kad-a in sod-a.
l'jga

cryptozaver ::

Ma ste eni paranoiki! Govoril sem o lastnostih politika in posebej napisal da pustimo pripadnost. In dejstvo, da je Milan klasa zase se ne pomeni komunisticne nostalgije.

Poleg tega pa.... ce bi bil res tako nevaren ne bi imel take podpore a-ne? Mislim da je treba mal gledat naprej in ne nazaj.

Brez skrbi ... kot pravi en Slovencl na TV '60 let smo trpel zdej pa ne bomo vec'. 8-O

Tilen:
Vem kaksno je stalisce SDS in zato sem tut napisal da se vsi strinjamo z njim. Ampak stalisce EU katerega bo SLO vlada morala upostevat je drugacno!!! Ne gledee na predvolilne obljube!!!

Zgodovina sprememb…

Eschelon ::

Matthai - hvala :D.
Če prav vidim, je Jobs pisal prijetne, poljudne prispevke v dobri reviji. Ballmer ima z Gatesom podobno stvar v takisti raviji. Carly ima pa potencialno en članek in en intervju.

Moja poanta je bila - in je še, da je Mramor napisal več strokovnih člankov kot vsi našteti ekonomski carji skupaj. Pa zato ne bi dobil vodilne službe v nobenem izmed multinacionalnih podjetij, ki jih le-ti vodijo, če bi hkrati kandidiral tudi Bajuk. Stavim (nedokazljivo in neizterljivo:P).
Vedeti, razumeti, znati.

Luka Percic ::

"ce bi bil res tako nevaren ne bi imel take podpore a-ne?"

Veliko nevarnih ljudi je imelo zelo veliko podporo.
Samo polej hitlerja naprimer.
In še jo ima.

Olajuwon ::

da o Stalinu niti ne govorimo...
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Dr_M ::

tut najnevarnejsi clovek v zadnjem casu (G. W. Bushman) ma se neki podpore. pa upam da ne zadost :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

DR M, sokiran sem :D JAz sem pricakoval, da si ti za ta izjemen intelekt >:D

Dr_M ::

Caligula: kje si pa se ti vidu, da jest verjamem v smrkce??? :) :D
oprosti, ampak nikjer :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DavidJ ::

Po temu članku bo še zelo vroče.

PS: Tole je malo off-topic, ampak Bohinc prihaja iz ZLSD, čisto pa le ni out!



:>
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Olajuwon ::

Ta članek je po mojem preveč tendencijozen (beri lej lumpega Rupla, ki spet komplotira). Mislim, da si Forum 21 z Kučanom na čelu poteguje, da bi ZLSD šla v koalicijo in s tem "oblažila" menjavo oblasti. Jaz res nevem, kako bosta Juri, Potrč vs Janša Rupel lahko sedeli skupaj. Tu dva izrazita antiamerikanista, bosta spet kritizirala vlado, češ kako hlapčevsko se obnaša do ZDA... To je sicer le en primer, ampak menim, da ZLSD lahko minira koalicijo in s tem pripomore k temu, da se Janšo prikaže, kot tak ki ni sposoben voditi države. Jaz raje vidim DeSUS+SLS kot ZLSD
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

poweroff ::

No, naj komentiram objave v SCI bazi. Objavil sem le zato, ker ste se prerekali kdo ima več objav in kdo ne. Na to ali bo kdo sposoben politik, pa po mojem mnenju objave v SCI revijah nimajo veliko veze. Podobno je tudi z doktoratom. Sicer zelo pomaga, ampak ni pa to nujni pogoj. Poglejte Franca Testena, bivšega ustavnega sodnika recimo. Nima doktorata, je pa eden največjih pravnih strokovnjakov. Nekateri celo pravijo, da moraš imeti v politiki neposredne izkušnje, se pravi naj bi en podjetnik lahko dosegel bistveno več, kot nek pofesor. Sicer vprašanje, če niso to špekualcije, ampak povedati hočem, da po mojem mnenju SCI objave nimajo take teže, kot to nekateri pričakujete. Je pa po drugi strani res, da je bolj prijetem očbutek, če državo vodi nekdo, ki ima ugled tudi v znanstvenih krogih, ima doktorat, itd... kot pa da sedi v parlamentu nekdo, ki je bil prej avtoelektričar ali črpalkar. Pa ne da bi imel kaj proti slednjim, samo večja verjetnost je, da bo nekdo z doktoratom znal širše razmišljati. Večja verjetnost, nič pa seveda ni 100%.
sudo poweroff

Jackass ::

Matthai: Se strinjam, samo je pa tudi važno, kako je bil ta doktorat pridobljen in kje je bil narejen. Npr. če dam za primer v bivši Jugi. Doktorat narejen na Univerzi v Ljubljani je čist neki druzga kt pa doktorat narejen v Beogradu... In je tut velik več vredn. Tko kt Oxford ni enak enmu XY univerzi. In marsikdo, k ni uspel narest diplome, magisterija, doktorata v LJ, je šou npr. v Zagreb al pa še km niži. Tut npr. Mariborska univerza se smatra za lažjo kot Ljubljanska.

Prosm štajarci ne me zdej obsodt, ker nimam čist nč prot Mariboru oz. štajarski, sam so pa pč izobraževalne ustanove nekak razvrščene.

In zato je lahko nekdo, ki ima tri doktorate narejene v Makedoniji 5× večji luzer od enga k je študij zaključu z diplomo na Ljubljanski univerzi. Da pa sploh ne upoštevamo plačljivih faksov ala GEA College... k so pa itak nčvredni.
jAcKaSS

Thomas ::

Sem bral Slavoja Žižka in njegove komentarje volitev. Hehe ... hehe ... tipo je kot en astrolog. No more, no less.

Thomas ::

Astrolog pove mnogo reči, tudi nasprotujočih. Ampak ta ali ona naj bi bila pa kakšnemu všeč, druga spet drugemu - in tako naprej.

Na isti način v kalnem ribari Žižek, tudi njegova filozofija je samo to.

borchi ::

takes one to know one.

ane, thomas!
l'jga

MadMicka ::

Lep primer objektivnosti:

Lucas: "Cryptozaver, če se tebi zdi Bajuk histerik je meni prov malo mar. Niti ne vem kaj si s tem hotel povedat."

in takoj zatem od Lucasa: "V drugi postavki si kar dobr zadel...Rop je dejansko arogantno presamozavesten"

Poanta? Histerija je ok, če je pri konservativnih strankah, samozavest je pa bad, če je pri liberalnih strankah :D :D . Bravo Lucas, ti že veš.

Drugače pa mislim, da bo prej šel v vlado DESUS, kot pa ZLSD. To, da je Janša podvomil v izide pri volitvah glede DESUS-a pač ni taka velka reč.

Ampak neki drugega je bolj zanimivo. Bajuk si nekako predstavlja, da bodo vladali SDS pa NSI, nekako pol - pol, pa še nekaj drobtinic ostane za ostale partnerje. Janša pa bo verjetno reku, kakršen volilini rezultat, takšen kos pogače. To zna bit še problem, bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

> takes one to know one.

Si me torej prečitov? - takes one to know one.

Ergo et tu?

:\

Če boš reku da ja, boš padu v absurd ... tko da je najbolj racionalno, da se odrečeš tegale predsodka - "takes one to know one".

:)

MadMicka ::

Tale logika, češ, če borci reče ja, se je ujel v lastno zanko, če pa reče ne, potem pa itak ni zadel, ne drži.

Namreč, borchi se ni spuščal v vsebino. Žižek nekaj trdi (vsebina), Thomas trdi, da ga je prečital, češ, saj je v resnici tako in tako (vsebina), borchi pa zgolj pove, da če Thomas ve kaj in kako je v resnici z Žižkom, je tak tudi sam. Zaradi tega ni nujno borchi tak kot Žižek in Thomas, ki sta astrologa :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Logika "takes one to know one" v resnici vodi do tega, da smo Žižek, jest pa borchi iste baže.

Samo to ni nobene logika, to je "logika".

To da Mici tega ne zastopi, mene ne preseneča. Logika mu/ji ni bila nikoli močna stran.

MadMicka ::

Thomas malo prebere tu, malo tam in potem narobe skupaj sestavi :)

"Takes one to knows one" pomeni "one type of personality recognizes the same type".

Nekaj podobnega kot: "pošlji lopova, da ujame lopova". Tisti, ki pošlje lopova, da ujame lopova, ne rabi biti lopov.

Če oseba A izjavi, da je razbrala značilnosti osebe B, ki da je taka in taka, potem oseba C lahko izjavi, da je A = B, saj le enak prepozna enakega, pri tem pa seveda C ne rabi biti enak A ju, oz. B ju. Drugo pa je vprašanje, če je oseba A v resnici "prebrala" osebo B.

Razumeš Thomas? Ne, nič hudega, ni to edina stvar, ki jo ne razumeš.

Thomas ::

Lej Mici, ti bom narisal! Sicer ti ne boš razumu, vsi drugi pa bodo.

Če je torej potrebno biti blefer, da zakapiraš, da je nekdo blefer - jest sem zakapiral da je Žižek blefer - potem mora (logično!) biti blefer tudi tisti, ki je spoznal, da sem jest blefer. Če ta

> "one type of personality recognizes the same type".

velja.

To nekako logično sledi, ane?

cryptozaver ::

In kako naj tole skuzimo vsi ki nismo bleferji???

Thomas ::

Ne bi mogli, če bi:

- veljalo pravilo "takes one to get one"

IN

- NE bi bili bleferji.

Ker pa je tole "pravilo" absurdno - je zadeva brezpredmetna.

BigWhale ::

Bluzite.

Nehajte. ;)

cryptozaver ::

NOCE razumet!

drejc ::

Zgleda da rigoroze logike res ne zastop tolk folka, kot tomas misl.
;)

MadMicka ::

drejc, eno je, da rabiš bleferja, DA SPOZNA bleferja. Se pravi, če bi Thomas spoznal, da je Žižek blefer, vendar Thomas tega ne bi povedal 3. osebi, bi tudi ta 3. oseba morala biti blefer, DA SPOZNA, da je Thomas blefer.

Povsem nekaj drugega pa je, če blefer IZJAVI, da je spoznal bleferja. V takem primeru pa 3. oseba lahko mirno trdi, da sta upoštevajoč načelo "rabiš bleferja, da spoznaš bleferja" oba bleferja. Se pravi v tem primeru 3. oseba ne spozna bleferja, temveč upošteva podano izjavo.

In točno ta slednji primer imamo v konkretni zadevi. Thomas pravi, da je spoznal, da je Žižek astrolog in ne filozof, borchi pa je na podlagi takšne izjave zaključil, da sta potemtakem oba astrologa. Ne rabi torej borchi spoznavati ali sta v resnici astrologa ali ne, "logično" le trdi, če je eden in je drugi to spoznal, sta potemtakem to oba.

Tolk o logiki.

romci ::

V tem primeru dajem prav Thomasu.

Stvar je logicna, ce le malo potuhtas.

Samo treba se je zjasnit, da 'Takes one to know one' velja pac za vse (iz perspektive tistega, ki je to izrekel), ali pa pac sploh ne velja.

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

TESKAn ::

romci, your logic IS flawed.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

romci ::

Moj logic je kr OK, samo postulate si ocitno razlicno razlagamo...

Ce recem v splosnem 'It takes one to know one', potem naceloma ni nobene dileme in tud tele debate ne bi bilo.

Ce pa recem nekomu 'Janez, it takes one to know one', je iz konteksta razvidno, da sem Janeza implicitno spoznal za 'one'. In seveda potem mora to isto pravilo veljati tudi zame.
Nic drugega kot preprost primer tranzitivnosti.

Kljucna beseda v tem pravilu pa je 'know', zato niso umestne primerjave s 'send a thief to catch a thief' tipi.

Ampak ma BW prav...v tej temi bluzimo in smo ze way offtopic :) [ceprov hm, kaj pa v drzavnem zboru pocnejo drugega? >:D ]
-- not all those who wander are lost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romci ()

Keyser Soze ::

Ce pa recem nekomu 'Janez, it takes one to know one', je iz konteksta razvidno, da sem Janeza implicitno spoznal za 'one'. In seveda potem mora to isto pravilo veljati tudi zame.


It takes one to implicitly know one. To pa ni popolnoma enako "It takes one to know one"?

Ali pač. No ja, saj je 1 tudi enako 2.:\ Tako malo po ovinkih.

P.S.: Drugače pa. A se bo DESUS prodal? Zgleda. Čeprav so prvo dobili nož v hrbet od "zmagovalcev". Kako "poceni" so naši parlamentarci.

Thomas ::

Jah ne vem no. Moj point je predvsem ta, da Lacan je en bullshit. Ni znanost in ne kakšna pomembna filozofija.

Za svoj Ecrire - temeljno delo - Lacan sam pravi, da naj bi imelo njegovo branje učinek podoben mističnim tekstom. Nobenega razumevanja.

Zdej če sam pravi tko, kdo sem jest, da bi mu oporekal? :D

Thomas ::

No, Žižek je Lacanov učenec in glavni ideolog LDSa. Tko vsaj so govorili, no.

Zame je pa zdej čas, da se LDS znebi Žižka, Ropa in teh patronov, pa da recimo Bavčar prevzame LDS in da dobimo koalicijo SDS-LDS.

No more, no less.

Keyser Soze ::

Jeah, right. Že tako je podn od podna na tem odru. Da bodo pa še SDS in LDS šli v koalicijo potem bo pa približno tako kot je v ZDA po vladavini Busha. Njah, saj smo dobili našega Grmička(Janša).

Drugače pa. Dream on Thomas. Kar se pa Žižka tiče. Kdo je že to?

Thomas ::

> Njah, saj smo dobili našega Grmička(Janša).

No, to so meni rekli po volitvah 2000 v Ameriki, ko sem izražal navdušenje nad odhodom Gorea in prihodom Busha - TO SE PA PRI NAS NE BO NIKOLI ZGODILO! Hehe ...

Ampak volilni izid imamo in SDS-LDS je najbolj logičen izhod iz tega.

> Kar se pa Žižka tiče. Kdo je že to?

Upam, da bo tako čimprej rekla tudi LDS.

BigWhale ::

... in zivela sta do konca svojih dni, ce ze nista prej umrla, ker sta bila OFF-TOPIC!


;)
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645015 (27086) poweroff
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150212 (43497) Keyser Soze
»

Parlamentarne volitve

Oddelek: Loža
442249 (1407) smash

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736690 (5164) Gandalfar
»

Kdo bo na volitvah zmagal? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
565665 (4797) Daedalus

Več podobnih tem