» »

Kateri DVD+/-RW?

Kateri DVD+/-RW?

«
1
2 3

AtaStrumf ::

Kot kaže je prišel čas DVD+/-RW pekačev. Cene 8x-nih enot so že zelo blizi 30 tisočakov, tako da nameravam v roku enga tedna nabavt eno tako pečko, samo nisem čist siguren kaj. Comtron ima precej poceni LG GSA-4081B, sploh če kupiš prek neta ( povezava), v Avstriji se pa Lite-On LDW-811S dobi baje tudi že za okoli 135€ ( povezava), LG pa tudi tam nekje ( povezava).

Problem je ker za LGja ne najdem nobenega Review-ja, Lite-On pa je precej dobro ocenjen, samo je pri nas predrag, pa ne bi hodil v AU za tistih par jurjev, če je LG tudi OK.

A je kdo že nabavil tega LG-ja ali pa Lite-On-a in ali ima kako povezavo do ocene na netu oz. morda predlagate katero drugo pečko.

MEDENA ::

140€ * 238 ( skoraj ) = 33000 SIT

36000 preko neta v comtronu...dileme ni...kupi pri nas....garancija...domače

LG dela superca....v kombinaciji z TRAXDATA 4X DVD+R se pečejo 8x :D

PREVERJENO :D

Namreč imam doma na testiranju ta pekač in je hitr...cca 8:15 minut za cel DVD+R :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: boštjan ()

AtaStrumf ::

Kaj zdaj?!?! Ne mi rečt, da noben nič ne ve. Men se mudi god damnit :D!

T(he) Boss ::

Odgovorit ti ne morem, samo lahko ti povem, da imam sam liteona 411s, pa sem z njim zelo zadovoljen, 811, pa dobis tudi pri nas ze pod 40 jurjev. Sigurno bi raje dela par tisocakov vec, kot pa kupil LGja.:\

ar4743 ::

Jaz sem do včeraj ime Liteona 811s in sem ga nesel nazaj, uničil mi je večino DVD-jev, kar sem jih spekel.
In kar nekaj CD-jev. Pojavljali so se CRC-error.

Mislim pa moj računalnik ni krilv ker nimam tako slabega mlinčka. Testiran pa je bil tudi plextor in ni uničil nobenega DVD-ja.

Če bo se dalo, ko me serviserji obvestijo kaj je narobe z rekordejem, se bom posušal zmenit za zamenjavo z plextorjem in seveda z mojim doplačilom.

Jaz bi ti svetoval da se liteona izogibaš. Za druge pa ti ne bi moral svetovat, ker jih še nisem preizkusil..

lp

Dr_M ::

jest mam tut liteona 411 ze neki casa, pa sm do zdej od ene 10 zapecenih dvdjev samo enga stran vrgu, pa se to zato ker je biu medij slab. sploh pa s tanovim firmwareom dela odlicno.
sm pa meu s pecico na zacetku neki tezav, potem pa sm zamenju IDE kabel in zdej dela odlicno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Sem dobil en link na anadtech forumu: DVDHelp

Folk je kar zadovoljen z njim. Zgleda, da se relativno pogosto pojavljajo tudi defektne enote, tako da po moje ni pametno kupovati zunaj, ker če slučajno fašeš kakšnega takega je boljš da imaš servis kje blizu in da razumejo slovensko :D.

Joj sigurno je ful folka kupil tole pečko tud pri nas, ker je ful ugodna cena pa še reklamira se na plakatih, samo kot kaže se ne potikajo po našemu forumu.

Aja pa link je ful dober ker vključuje tudi ocene kompatibilnosti z različnimi mediji, tako da se splača pogledat tudi vam, ki že imate določen pekač.

Še link za Lite-On LDW-811S: Lite-On 811S at DVDHelp

WildTHink ::

Kaj ti bo 8x k pa ni takih medijev... če pa so so pa pomojem predragi za 5 minut manj peke.
Men speče Nec nd-1300(4x) DVDR v 13 minutah.
So... are you red or blue?

@ljash ::

jst mam tud Liteona 811S pa morm rečt, da sm kr zadovoljen z njem. Peče ok, bere sicer bl počas (čas, da zazna, da je cd/dvd notr je malo daljši kot pri običajnih CD/DVD enotah), sicer pa s tanovim firmwarom dela tko kt je treba.

Aja, tapru je biu tud moj kršast...

Lime ::

Sam imam LG GSA-4081B in deluje brezhibno. Popolnoma brez vsakih težav. Pekel sem na Traxdato, Sony, Verbatim in Smartbuy in z nobenimi mediji ni bilo težav. Na Traxdato DVD+R 4x piše celo z 8x hitrostjo.

PRIPOROČAM!

Drugače pa pri teh dveh blagovnih znamkah nimaš kaj za zgrešiti, saj sta trenutno prav top firmi.
V prid LG-ja govori DVD-RAM podpora, v prid Liteona pa hitrost peke CD-jev (40x).

Lime ::

Tukaj imaš review od prejšnjega modela - LG GSA-4040B. Razlika pa je tako samo v hitrosti peke na DVD+R.

[Eraser] ::

8-O
bi se dalo ta 4040b model nagraditi v 4081b ???
bilo bi kar fajn :)))

Lime ::

Lime ::

Drugače pa bo Waitec na Cebitu 2004 predstavil 16x DVD+-R zapisovalnik.
http://www.burningbits.com/artman/publish/article_263.shtml

MEDENA ::

bi se dalo ta 4040b model nagraditi v 4081b ???
bilo bi kar fajn :)))

je cca 5000 sit razlike med njima :=)

[Eraser] ::

ja ce ga sedaj kupujes .. kaj pa ce mas 4040b?? pol pa mal vec :))):)

Lime ::

Jaz sem imel prej 4040, sedaj pa 4081, pa ni kakšne bistvene razlike. Sploh pa ne take, da bi se kaj sekiral zaradi tega.
Edino na DVD+R peče z 8x, kar pomeni cca 6 - 7 minut hitreje.

Sam pa tako uporabljam DVD-R medije, ker so cenejši :D .

boštjan ::

AtaStrumf,če še nisi kupil dvd pekača,še poglej za PIONEER DVR - 107,naslednji teden jih dobijo v JAE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

borutz ::

Kaj mislite da se ne splaca pocakati par mesecev
pa se kupi dvd writer ki bo zapisoval
na dvoslojne dvd-je.(8.6 GB)
samo upam da cena dvoslojnih dvd-+ rjev ne bo previsoka

naj bi prisli se letos v trgovine.

Ima kdo kaksne informacije glede tega?

lp

MEDENA ::

PIONEER 107 bo predrag pri nam....cca 50000 SIT....

boštjan ::

ne vem od kod tebi podatek,da bo 107 prišo 50k.jaz gledam cenik in dobim preračunano z ddv okoli 38k za bulk verzijo.retail pa dvomim,da bo 12k dražja

mrbungle ::

boštjan, a mogoče veš, če bodo v JAE dobili tudi prejšnje verzije (106 ali A06). Jest bi kupu kej od tega, pa me zanima kaj se bol splača (sem bolj nov na tem področju)?

lp

boštjan ::

pioneer program naj bi dobili naslednji teden,če pa bo zraven 106 ali A06 pa ne vem.

mrbungle ::

Hvala boštjan.:) Me pa še neki zanima glede region free pri A06. Ali je res regijsko zaščiten (tako sem prebral,ali se da to zaščito odpravit z najnovejšim firmware-om ). Pa še glede Pinnacle8SE, ki je priložen zraven. A je to kakšna okrnjena verzija programa, ali gre za celotni program?

AtaStrumf ::

Tile dvoslojni bojo pomoje trajal še bistveno več kot dva meseca da pridejo ven pa še pol bojo cene previsoke, kar pomeni, da bi si ga mogoče lahko privoščil čez kakšne pol leta, pol bojo pa še mediji dragi itd. Skratka nimam potrpljenja čakat tolk dolg. Bo tale LG kar v redu. Sem ga že naročil in če bo vse po načrtu ga dobim še danes.

Da bi čakal pa Pionner se mi pa tud ne da. Toel z dostavami je zelo ify. Mogoče bo drug teden mogoče ne, ... cena je spet vprašaj, pa še nikjer ne piše da bo kaj boljš od LG-ja. Če bo LG delal kot pravijo bo čist dobro služil svojemu namenu. Rabim predvsem čim večjo kapaciteto, pa čim hitreje, pa čim ceneje. Itak ne mislim delat kopij DVD filmov ker je to waste of money, glede na Divx-e.

pia2001slo ::

Nabaviš LITEON-a 451s ga upgrade-aš na 851s in to je to

še link kako narediti

http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=2...

še ostali malo poglejte forum boste videli da se da stare pečke upgrade-at
(npr NEC 1100 na 1300, itd)

lp
Jolly

Dr_M ::

dvoslojni dvdji in pekaci ki bodo to pekli, bodo uradno izsli aprila letos. predn bo to k nam prslo in se razsirlo, bo minil se neki casa...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Climber ::

Mam Liteon-a 811S, po naloženem ta novem firmware-u dela odlično, prej je pa tud men mal srou. Posnel sem že zlo različne medije, zdej ko mam ta nov firmware je posnel vse brez napak. Tko da ta DVD pečka je vredna nakupa.

Climber

Dr_M ::

tisti patchi za liteoni so bl jalovi. usi zipi so zakodirani s 25 znakov dolgim geslom, ki pa ga - jasno nihce noce povedat na forumu. dokler ne bo neki bl javnega, bo jebeno.

folk tut poroca da so uspesno nadgradil 411 v 811. tut sam poskusam,sam morm najprej dubit password.
se pa da tut pohekat firmware (samo nevem kako) da ti pekac lohk pise na plosce z 6x ali celo 8x, ceprav je plosca deklarirana za 2x ali 2,4x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

T(he) Boss ::

@Dr_M: Ce bos dobil kake informacije glede nadgradnje iz 411 v 811, torej kaj bolj konkretnega, kot to, da se samo govori, bi se priporocal. >:D

Dr_M ::

no jest zadevo mam ze. ampak mal oklevam s flashanjem :\
ceprov mi je stvar jasna kako dela, pa tut vecini dela, ampak ne pa cist usem. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

T(he) Boss: glej tole temo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Evo kar je, je. Nabavil sem 2 komada (en je za kolega) LG GSA-4081B 8x-ni DVD+/-R(W) pri Comtronu, zdaj pa držte pesti, da bo vse OK. Medena (tvoj post je bil najprej zbrisan - pojma nimam zakaj) kje si dobil tele Traxdata DVD+R 4x in za koliko keša? V JAE so Verbatim DVD+R 4x precej poceni cca 470 SIT na komad (pakiranje po 5) oz. cca 420 na kos (pakiranje po 25).

A kdo ve kako se kaj obnesejo?

Dr_M ::

verbatim dvd+r so eni najbolsih dvdjev kar jih lohk dubis pr nas.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

kupi verbatim,cd-r mediji so zakon in sodeč po postih tudi dvd r mediji

Lime ::

Traxdata DVD+R 4x so prav tam kjer si kupil pekača.
V Comtronu.

TribesMan ::

Do sedaj sem jaz definitivno najbolj zadovoljen z Verbatim DVD+R mediji... dela jih za moje pojme najbolj čislano podjetje Taiyo Yuden. Tako da o kvaliteti ne gre dvomiti, pa tudi cena je ugodna. Paketek petih diskov v slim škatlicah pride 2500SIT. Pri CDjih prisegam na Plextorjeve... dela jih isto Taiyo Yuden... :)) Cena 5500 za 50 komadov... v tortici.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

iso2000 ::

TribesMan: Kje se da dobiti plextor 50-pack? Jaz sem ga nazadnje kupil v Harvey Norman-u, vendar jih sedaj nimajo več.

TribesMan ::

V BTCju nasproti Koloseja... al pa v BOFu... LOL

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

iso2000 ::

Hvala! Jutr šibam ke...! Pol bo pa pečica spet švicala:D .

LP

MEDENA ::

KAJ ?

5500 za 50 kom CD ? KRIMINAL

NE DAM več kot 3500.....pa sej dons itak...CD SUX = DVD-R RULES

boste videli po 1.5.2004 ...CD + EU DAVEK...bodo po 150 SIT....hehe

AtaStrumf ::

No dons (oz. včeraj :D) sem zapekel svoje prve DVD-je. Dva podatkovna in dva Video DVD-ja (en + en -). Moram reči, da sem zelo zadovoljen, pa čeprav sem pekel le na 4x, ker verbatim noče pečt hitreje, ampak ni frke, tudi to je zelo hitro. Najbolj sem bil pa šokiran kako nisem NIČ slišal. Glede na to kako pečejo CD pečke tam okoli 40x ne hitrosti sem pričakoval kaj podobnega helikopterju ko vzleta, pol pa šok. Čist tiho. To je zakon, saj lahko sedaj končno gledam divx-e kar iz CD ups. DVD-ja, ker prej je bilo katastrofa, sploh s Pioneerjem.

Bere pa malo bolj po polževo, tako da sem se odločil, da bom obdržal Pioneerja za zraven, ker prej sem mislil obdržat TEAC-a 24, samo glede na to da ne bom pekel skor nič več CD-jev, whats the point :)?!?

Aja pa naš Sony DVD player ne bere posnetih Video DVD-jev (ne + ne -), samo tu je lahko par faktorjev, predvsem sumim zastarelost pogona. Bom jutri sprobal na eni Elti, ki je čist nova in sem skor 100% da bosta oba delala. Zadeva je namreč do sedaj prebrala še čist vse kar smo vanjo ruknili. Itak računam, da bojo naši menjla tale ĐVĐ, tako da se ne sekiram preveč, pa tudi Video DVD-jev razen izjemoma sploh ne mislim pečt. Upam, da se da (S)VCD-je zapečt na DVD in pol gledat tako po par filmov z enga DVD-ja. A kdo a to deluje? Pa še če kdo ve za kak progi, ki ni kprobe (ker baje ta deluje samo na Lite-on-ih) k preveri kakovost posnetega DVD-ja?

Aja še to: Traxdata 4x so v Comtronu muchos predragi. Za zdaj bom že potrpel tistih 5 minut.

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

MEDENA: 5500/50=110 SIT. Toliko te pride eden najboljših praznih ce-jev ta hip. Predrago? Zame ne...
LP

MEDENA ::

110 SIT = 700MB

DVD-R cca 400 SIT = 4.7GB = 6 X CD = po tvoje cca 700SIT....ne hvala

pa itak dobim 50 spindle CDR za 3500 pa se mi še vedno zdi CDR zgodovina....razen še za kake ISOte

Dr_M ::

pa itak dobim 50 spindle CDR za 3500

jest tut...sam kaj ti to pomaga ce jih 10 stran vrzes, al ti pa po parih mescih crknejo.

jest bom zdej zaceu nabavlat fuji cdje, z traxdata pa ultra nism precec zadovoljen. fujiov mam povno doma, k sm jih se z mitsumijem peku, pa se zdej usi delajo.pa nikol nism nobenga stran vrgu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Danes sem probal oba Video DVD-ja (+ in -) na Elti DVD-ju in sta oba delala kot podmazana. Se mi je kar zdelo da bo tako. Pol sem pa za foro na našmu Sony-ju probal še en piratski DVD iz Makedonije, ki je po spodnji strani sodeč DVD+/-R (lep violičen) in guess what, tudi ni delal, čeprav sem ta isti DVD na Elti pogledal brez najmanjših težav. Bo že nekaj na tem da Sony nekako zanalašč onemogoča predvajanje DVD+/-R(W)-jev na njihovih DVD predvajalnikih.

Včeraj sem zapekel še en glasbeni in danes še en DivX CD s temle LG-jem, pa sem bil šokiran ko mi je 700 MB Divx pekel 7 minut (nastavljeno sem imel na 24x-no hitrost) in pol preverjal še 5 minut. Tudi un avdio CD od včeraj je trajal precej dolgo, glede na to da je bil komaj malo več kot 1/2 poln. Tu nekaj ne štima! MEDENA si ti že probal pečt kak CD z tem DVD pekačem in kakšni so bili rezultati?

Ko sem zanč preverjal zapečen data DVD sem opazil, da je bral kot CAV in to cel čas. Zato je pa tako tih, ker očitno vrti s konstantno hitrostjo in pol počasi dviguje hitrost pečenja ker je r vedno večji. Tale polžavost pri branju CD-jev in DVD-jev ter pečenju CDR-jev mi ni prav nič všeč. Zdaj pa res ne vem, a bi obdržal CD-RW ali DVD. Daj probaj še ti malo to sčekirat Medena, če še imaš ta DVD pekač.

Zgodovina sprememb…

OmaDesala ::

Do sedaj sem jaz definitivno najbolj zadovoljen z Verbatim DVD+R mediji... dela jih za moje pojme najbolj čislano podjetje Taiyo Yuden.


Kje in kdaj si pa dobil Taiyo Yuden?? Kolikor vem Verbatim uporablja MCC in CMC (tile CMC so srajne).

podtalje ::

Kar se branja v starih DVD komponentah tiče, je fora, da te komponente preberejo
book type (DVD-ROM) in če je kaj drugega (DVD-R,-RW,+R,+RW), potem ne predvajajo.
(kar se tiče laserja in odbojnosti ni prav nobene omejitve)

Določeni DVD pekači znajo spremeniti book type od DVD+R in +RW medijev v DVD-ROM in
taki mediji potem delujejo tudi v starih komponentah (znali naj bi LiteOn, HP in še
nekateri), tako da se splača pri nakupu novega DVD pekača preveriti tudi, če podpira
možnost spreminjanja book type-a.

Dr_M ::

za liteona 411 in 811 mas poseben program za spreminjanje BookType.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

OmaDesala:
Verbatim je na začetku dobavljal samo medije od Taiyo Yudna... Zdaj so začeli ponujati še CMCjeve... Če kupiš un 5-pack v slim škatlicah je 90% možnosti da so to še vedno Taiyo Yuden mediji... CMCjevi se nahajao samo v torticah in v DVD škatlah... zaenkrat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297276 (26378) pingo76
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220234 (11750) svejk
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389896 (7049) reber
»

Katere medije za Liteona 851S?

Oddelek: Kaj kupiti
191107 (856) Dr_M

Več podobnih tem