» »

Kateri DVD+/-RW?

Kateri DVD+/-RW?

1
2
3

AtaStrumf ::

Jaz sem šel zanč v JAE in me je seveda prodajalc nategnil ko sem po telefonu spraševal če majo Verbatim DVD+R 4x. Pol pridem tja in kao niso dobili vseh na zalogo in sem bil prisiljen kupiti dražje DVD-R 4x za 530 SIT. OK še vedno so cenejš kot v recimo Tech trade-u, kjer so DVD+R 560 SIT, DVD-R pa 620 SIT. Očitno oni nabijejo še 90 SIT za DVD,pa naj bo + ali -, kar pomeni, da imajo cca 30% provizijo. Lepo to ne. Ne vem kako si to upajo medtem ko imajo drugi po cca 15%, ampak kaj ko velikokrat nimam izbire, ker na bicilku se mi v JAE tja na konc sveta ne da hodit prav pogosto, v BTC na drug konc sveta pa glih tako ne.

Glede tega LG GSA-4081B: Danes sem posnel še dva CD-ja. Enga Volja (verjetno rebranded pisanka), ki se je posnel 700 MB v 5 minutah, kar je kolikor toliko cool za 24x in enga Rimax (600MB), ki ga je snemal 6 minut. Očitno je res nekaj narobe s temi (P)Rimaxi, ker jih LG očitno noče pečt niti pri 24x, čeprav so kao 32x-ni.

Drugače pa me trenutno matra vprašanje kaj je bolje (če ne upoštevamo cene) DVD+R ali DVD-R, ali je vseeno.

Kar se pa tiče teh Verbatim DataLifePlus Advanced AZO Rev. 1.0 v Jewel škatlicah so DVD-R-ji 4x Mitsubishi-jevi (verjetno ste to krajšali z MCC - Mitsubishi Chemical Company), za DVD+R pa ne vem ker nič ne piše. A obstaja kak progi, ki to prebere?

Wox ::

Očitno oni nabijejo še 90 SIT za DVD,pa naj bo + ali -, kar pomeni, da imajo cca 30% provizijo. Lepo to ne. Ne vem kako si to upajo ...
LOL. Kaj tako smešnega že dolgo nisem slišal.

...kaj je bolje (če ne upoštevamo cene) DVD+R ali DVD-R, ali je vseeno.
Baje da je DVD+R naprednejši format. Vendar to tebe ne briga. Peči na DVD-je priznanih proizvajalcev, pa naj so + ali -. Kvaliteten prozvajalec je npr. Taiyo Yuden.

A obstaja kak progi, ki to prebere?
Da. Več njih. Npr. DVDInfoPro.

Dr_M ::

zelo kvalitetni so tut cdji z oznako RICOHJPN R01 ali kaj podobnega.
brez problema se zapecejo pri 8x :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Me vesel, da se zabavaš Viharnik, čeprav mi ni čist jasno kaj je tako smešnega :\. 15+15 je 30 rajt, or did I miss something? Tech trade vodi en Međimurac od katerega nobenemu ne priporočam kupovat, razen če je v originalni embalaži s certifikatom. No kidding!

Drugače pa thax za link. Bom probal kaj bo povedal tale progi.

OmaDesala ::

Tvoj odgovor AtaStrumf bo zelo zanimiv. Komaj cakam nanj.... Upam da pise MCC >:D


Je slucajno ze kdo poskusil Teac DVD-R 4X (Data Sheriff) medije? Zanima me ce so res RITEKG04 mediji in kako se obnesejo. Cena 452 sit za kos se mi zdi zelo sprejemljiva, vprasanje je kvaliteta.

AtaStrumf ::

Verbatim DVD+R 4x Slim Case:

Media Information
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID YUDEN000T01
Format Capacity 4.36GB(4.68GB)
Book Type DVD+R
Media Type DVD+R
Media Id Code Speed 4.0x 5540KBps
Available Write Descriptor CLV 4.0x 5540KBps
Available Write Descriptor CLV 2.4x 3324KBps
Data area starting sector 30000h
Data area end sector 22D80Fh
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

MMORE DVD-R 4x Jewel Case:

Media Information
Disc Regions are 1,2,3,4,5,6,7,8
Media code/Manufacturer ID OPTODISCK001
Format Capacity 3.77GB(4.05GB)
Book Type DVD-R
Media Type DVD-R
Media Id Code Speed 4.0x 5540KBps
Available Write Descriptor CLV 4.0x 5540KBps
Available Write Descriptor CLV 2.0x 2770KBps
Write Strategy Speed 4.0x 5540KBps
2x Speed OPC beta 0B
2x Speed OPC power 0F
2x Write Strategy field 1 11 86 67 80
2x Write Strategy field 2 88 80 00 00 00 00
4x Speed OPC beta 05
4x Speed OPC power 16
4x Write Strategy field 1 0D 10 0A 09
4x Write Strategy field 2 97 06 0E 0B
4x Write Strategy field 3 C0 00 00 00
4x Speed OPC beta multi-pulse 03
4x Speed OPC power multi-pulse 1B
4x Write Strategy field 4 1D A8 76 A5
4x Write Strategy field 5 A9 99 CC C0 00 00
4x Write Strategy field 6 00 00 D0 00 00
Data area starting sector 30000h
Data area end sector 1E32DFh
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

Verbatim DVD-R 4x Jewel Case:

Media Information
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID MCC 01RG20
Format Capacity Not Formatted
Free Blocks 411107328
Free Capacity 4.38GB(4.71GB)
Book Type DVD-R
Media Type DVD-R
Media Id Code Speed Unknown
Available Write Descriptor CLV 4.0x 5540KBps
Available Write Descriptor CLV 2.0x 2770KBps
Write Strategy Speed 4.0x 5540KBps
2x Speed OPC beta 09
2x Speed OPC power 11
2x Write Strategy field 1 11 87 78 90
2x Write Strategy field 2 A8 82 00 20 00 00
4x Speed OPC beta 05
4x Speed OPC power 17
4x Write Strategy field 1 0D 10 0B 0B
4x Write Strategy field 2 96 08 0F 0B
4x Write Strategy field 3 C0 00 00 00
4x Speed OPC beta multi-pulse 07
4x Speed OPC power multi-pulse 1C
4x Write Strategy field 4 13 A8 89 65
4x Write Strategy field 5 B6 89 88 80 00 00
4x Write Strategy field 6 00 00 D0 00 00
Data area starting sector 30000h
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

Happy?

podtalje ::

Če koga zanima, v Jae imajo akcijo:

NEC ND-1100 DVD 4x zapisovalnik 23.300

Mislim da se kar splača, ker je res poceni.

CaqKa ::

jaz sem kupil verbatim v škatlici dvd+rw modro rumena škatla.. datalife plus in serl tehnologija...
ko ga vstavim v dvd komponentno ne špila, zapekel pa sem ga z nec 1300a
zanima me zakaj ni na razpolago da bi ga zapekel pri 1x hitrosti? to se mi zdi bedasto da imaš na razpolago samo 2,4x hitrost.
aja sicer pa sem še kupil philips dvd+rw v 10 tortici in špilajo super v komponenti... že grejo za kasete za snemanje :)

T(he) Boss ::

Zanimiva zadeva, kje pa si ti dobil verbatim DVD v mb? Pa vlko dnara si mogo ven vrzt za kuj tortico rwjev, samo so pa res cenejsi kot video kasete.>:D

CaqKa ::

v rolanu
okrog 700 sit po komadu +-20sit

Dr_M ::

zanima me zakaj ni na razpolago da bi ga zapekel pri 1x hitrosti?

1x majo ponavad ksni unknown extra low quality dvdjo....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

ja pa sej vseeno.. zakaj ne gre forcat da bi pekel pri nižji hitrosti... to mi sploh ni jasno.

Dr_M ::

sej pr vecini cd pekacih je isto. 1x sploh ne. vecina proizvajalcev cd/dvdjev ne priporoca peko pri 1x, ker lohk poskodujes medij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

T(he) Boss,verbatim ma tudi comtron

CaqKa ::

vecina proizvajalcev cd/dvdjev ne priporoca peko pri 1x, ker lohk poskodujes medij.

maš kaki link kjer to piše? tak od enih parih proizvajalcev cdjev?

Dr_M ::

uf to sm bral ze precej casa nazaj.
sej lohk pogledas cd-rw. a ti ksn omogoca 1x pecenje?

edit: drugac pa lohk s ksnim hex editorjem popravis firmware, samo potem bos use dvd-r ali dvd+r peku samo z 1x. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

AtaStrumf ::

Ker mi je tole počasno pečenje CDR-jev na moji LG 8x DVD+/-R pečki nekoliko najedalo živce sem danes naredil en srednje velik test v katerem sem ugotavljal kako se primerja proti mojemu staremu TEAC 24x-nemu CD-RW pekaču. Vsi pisali testi so se izvajali na 24x-ni hitrosti.

Pekel sem en 2 image-a (CD1 in 2 od neke igre), ki naj ostane neimenovana in sicer na Primax junk CD-je in eProformance, ki so se do sedaj zelo lepo izkazali. Zanimalo me je zakaj mi LG na Primax-e peče po 7 minut na eProformance CDR-je pa 5,5 minut, medtem ko TEAC 24x za isto opravilo porabi le 4 minute. Za primerjavo sem spekel 2 ista Image-a tudi na TEAC-u in dejansko je TEAC tudi na Primax-e pekel samo 4 minute pri 24x-ni hitrosti.

Potem sem naredil še bralni test Primax-ov, kjer pa se je pokazalo, da se v TEAC-u Primax-i spečeni z LG-jem bistveno bolje berejo (povpr. hitrost 26.10x) napram tistim spečenim s TEAC-om (povpr. hitrost 11.79x), torej LG dodaten čas očitno koristno porabi. Pri eProformance nisem delal testa pisanja s TEAC-om, ker bi porabil še 2 CD-ja in verjetno ugotovil, da niso problematični, ker tudi razlika v času ni bistvena. Sem pa preveril en star eProformance CD posnet na TEAC-u verjetno na16x, na za kvaliteto občutljivejšem bralniku TEAC-u (napake se bolj opazijo na Pioneer DVD-ju) in ugotovil, da je kvaliteta enakovredna tej od LG-ja, tako da gre za težave najverjetneje kriviti nekvalitetne (P)Rimax medije. Tista minutka in pol, kolikor je razlike tudi pri eProformance je pa pač cena za to da mi LG peče tudi DVD-je.

Zaključek je da LG malo gleda ko peče in pazi, da je kvaliteta tudi na slabših medijih kar najboljša, medtem ko je TEAC brezkompromisen in peče ne glede na kvaliteto medija.

Pri branju mi Pioneer DVD 106S zelo lepo pokaže kje so težavna področja, saj na tistih mestih hitrost branja drastično pade, medtem ko TEAC nekvaliteten CD že v osnovi bistveno bolj počasi bere in se zato napake ne kažejo tako izrazito, se pa hitro opazi slabše posnet ali manj kvaliteten CDR. Manjše napake se pravzaprav na TEAC-u na slabših CDR-jih zaradi nižje hitrosti branja sploh ne opazijo, pri večjih napakah pa tudi TEAC še dodatno upočasni branje. Po drugi strani pa se morebitne napake na kvalitetnejših CD-jih tudi na TEAC-u dovolj očitno pokažejo, a še vedno ni tako občutljiv kot Pioneer DVD 106S, ki pa ima to "pomanjkljivost" da bere z približno enako hitrostjo ne glede na kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

to ko ti lg peče cdje počasneje.. a se v logu od nerota napiše da je preklopil na nižjo hitrost zaradi medija? ker tistih 7 minut bi bila nekje 10x hitrost.
lp

krneki ::

NEC 1300 ne zna pečt DVD-jev z 1x hitrostjo. Kako je pa z neoriginalnim firmwerom pa ne vem.

CaqKa ::

nec 1300 peče dvdje na 1x hitrosti z orginal firmwareom 1.08 in 1.06 ker sem probal z obema!!!! probaj jokerjeve baysije če drugih ne dobiš.

krneki ::

V specifikacijah za NEC ND-1300A je navedeno samo 2x in 4x za DVD-R medije (DVD-RW pa 1x in 2x). Za DVD+R je pa itak 2.4x najnižja hitrost.

Na rpc1.org forumu imaš celo goro ljudi, ki se pritožujejo, da jim NEC ne more pečt na 1x hitrosti DVD-R medijev.

Žal tega pekača nimam, da bi probal, a ker sem slučajno videl v tem threadu težavo glede pečenja pri 1x hitrosti s to enoto, sem se spomnil na prej omenjeni forum, kjer je Herrie povedal, da ne podpira 1x peke.

CaqKa ::

morem čeknit.. ker ravno tisti forum zdaj obiskujem pa se ogrevam za oni božični firmware ki omgoča spreminjanje booktypea...

vem da meni je baysija speklo na 1x hitrosti. in baysiji so dvd-r

AtaStrumf ::

Evo ti Nero log od enga divx-a. Jaz ne opazim nobenih podatkov o hitrosti, zaren 24x:

LGDVDR_DivX_Primax48xat24x_01.txt

22:47:47 #16 Phase 36 File dlgbrnst.cpp, Line 1800
Burn process started at 24x (3.600 KB/s)

22:47:47 #17 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2264
Verifying disc position of item 0 (relocatable, disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0

22:47:47 #18 Text 0 File Mmc.cpp, Line 14847
StartDAO : CD-Text - Off

22:47:47 #19 Text 0 File Mmc.cpp, Line 19451
Set BUFE: supported -> ON

22:47:47 #20 Text 0 File Mmc.cpp, Line 15134
CueData, Len=32
41 00 00 14 00 00 00 00
41 01 00 10 00 00 00 00
41 01 01 10 00 00 02 00
41 aa 01 14 00 4e 2f 2b

22:47:56 #21 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 1277
22:47:56.500 - HL-DT-ST DVDRAM GSA-4081B\H1 T1 : Queue again later

22:54:43 #22 Text 0 File WriterStatus.cpp, Line 115
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4081B start writing Lead-Out at LBA 354418 (56872h), lenght 0 blocks

22:54:53 #23 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 229
all writers idle, stopping conversion

22:54:53 #24 Text 0 File dlgbrnst.cpp, Line 1658
Set remaining time: 0:00,000 (0ms) -> OK

22:54:53 #25 Phase 37 File dlgbrnst.cpp, Line 1800
Burn process completed successfully at 24x (3.600 KB/s)

jlpktnst ::

Pod software mi noče nihče odgovorit, pa bi mi mogoče ata strumf razložil kakšen software ima za LGja - meni namreč nero ne dela (najnovejši trial). Alcohol 120% se pa tepe z nerotom, pa še samo image zna pečt.

murmur ::

uporabljam traxdata dvd-r in verbatim dvd-r, po mojih izkusnjah je traxdata brezhibna. Namizni dvd playerji [5 modelov] so vsi brez problema prebavili traxdato pisano z 2x hitrostjo, verbatim se je obnesel malo slabse, vendar je bil pisan z 4x,
prav tako so 4-je notebooki prebavili traxdato, samo 2 pa verbatim [ ostala dva tudi, vendar z zatikanjem].
LiteOn 811s.

Lime ::

Za LG uporabljam Nero 6.3.0.2, CloneDVD 1.3.11.2, DVD decrypter 3.1.9.0, DVD shrink 3.1.
Ko sem izbiral programe na začetku, da bi ugotovil, kateri mi najbolj ustreza, sem poskusil vsaj 10 programov in so vsi delovali.

AtaStrumf ::

Jp, jaz in kolega imava oba isto NEROta 6.3.0.2 (bittorrent ;)) pa nama obema dela brez problema, tako da bi moral tudi tebi. Tistih priloženih CD-jev pa sploh nisem niti povohal, ker sem slišal da so gor bolj bedni programi in da baje celo ne podpirajo tega pekača, if you can believe that :\. Torej nabavi si to verzijo nerota, mora delat BP.

jlpktnst ::

hvala za inf., meni ni delalo, ne vem zakaj (nero, zadnji, njihow wp), sedaj pa bom verjetno vse itak na linuxu postavu (aja softwera nism dobu zravn, pa mi je prodajalc trdil da ga ni, v web pageu pa na ceniku pa pise da je).
LP

jlpktnst ::

Eh, sem dolgočasen, to sicer sploh ne spada sem, pa vendar moram povedati da sem z LG GSA-4081b čisto zadovoljen. Vse dela kot bi moralo (ja kriv je bil najverjetneje via miniport driver) - w nero6302

Lime ::

> aja softwera nism dobu zravn, pa mi je prodajalc trdil da ga ni, v web pageu pa na ceniku pa pise da je.

Pri Retail (v škatli) je, pri OEM (v vrečki ni).
Sicer pa se ne sekiraj preveč, saj ta software ni kaj dosti vreden.

CaqKa ::

tisti softver ki je zraven priložene je že nekaj vreden... samo ponavadi ni kvaliteten ali pa je neuporaben.

AtaStrumf ::

Ko smo že glih pri tem, jaz sem pa dobil v vrečki + 2 CD-ja z software-om + audio kabel s šravfi in IDE kabel, manjkal je edino (poleg škatle of course) prazen DVD-RAM medij, ki mislim da je tudi priložen Retail paketu. Manjkala je tudi knjigica, ki sem jo videl v trgovini, da je tudi zraven (praznega medija ali škatle tudi tam nisem opazil - to sem prebral v enem review-ju GSA-4041B modela), tako da bog ve kdo je zdaj tukaj kaj komu sunil :\.

AtaStrumf ::

Ne boste verjeli na CDR Info se je pojavil test mojega in vašega LG 8x DVD zapisovalca. Nahaja se tukaj. Kot kaže je neka srednja žalost, predvsem pri peki CDR-jev.

T(he) Boss ::

Vprasanje za tiste, ki ste DVDje ze pekli z 8x hitrostjo:
Kakasna je odzivnost oz. funkcionalnost kompa med pecenjem? Ker ce malo poracunamo lahko kaj hitro ugotovimo, da je zapisovanje tam nekaj ze 11Mb/s, kar je precej.>:D

krneki ::

Tistih 11MB je čisto na koncu. Sicer pa 11MB/s ni nobena supersonična hitrost dandanes. Vglavnem, ni nobenih problemov pri meni.

globoko grlo ::

z odzivnostjo ni pene, mam p4 1.6a, 512 rama, XPje, pa WD800jb in mi zmer hitrost 40x, ene 50MB/s, tko da 8x (11mb/s) ni problem

Dr_M ::

ni problem ce takrat comp nic druzga ne dela ko peces, problem rata ce hoces ksn program odprt...:\
men npr tut bp zapece dvd pri 8x, ampak ce pa hocem zapect 2 cdja pri 24x naenkrat pa nekak ne gre vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Če si tak ko jaz, da imaš vedno vžgan winamp, zraven pa še vsaj 3 torrente, potem pahko računalnik takrat samo pri miru pustiš.
Da se recimo malo surfat, več pa že ne. Da bi kašne igre vmes špilal kar pozabi, ker boš mel skoz užgan burnproof.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

T(he) Boss ::

@TribesMan: Hvala, to sem hotel vedet!:D Ker tistih 50 al 60 mb/s kot pokazejo programi za hitrost diska niso ravno realni, ce hoces ti vec stvari naenkrat delat.

P.S.: Pozabo si se eDonkey ;)

Caligula ::

Vsekakor pusti zadevo pri miru medtem, ko pece ali pa si ze prej odpri par zanimivih strani na netu (se najbolje eno dooolgo), ker cim vmes kaj frcas ali pa odpiras, ti bo burnproof vklapljalo. PA ce mas fragmentiran disk tudi.

Pac tistih par minut ko snema mu daj mir. Se splaca.
Ni pa nikoli problem RAM.
Problem je disk.

Lime ::

> Ne boste verjeli na CDR Info se je pojavil test mojega in vašega LG 8x DVD zapisovalca. Nahaja se tukaj. Kot kaže je neka srednja žalost,
predvsem pri peki CDR-jev.

Tile na CDR info so pa kot kaže zelo nesposobni. Meni je celo na DVD medije (Traxdata - Ritek04) deklarirane na 4x uspelo zapisovati na 8x. In to s firmware A100. Sedaj imam pa firmware A101 in preizkušeno zapisuje z 8x na Traxdato in Verbatim (drugih še nisem preizkusil).

boštjan ::

saj ne da ni težko iti na CDR info,ampak Lime,pozabo si link podat;)

Lime ::

To je bil odgovor na AtaStrumfov post malo višje gor. Je gor tudi link.

boštjan ::

Lime,pa res,my bad:)

AtaStrumf ::

Lime to je pa res zanimivo da tebi dela, ker meni ne. Sem dal notr tele nove Verbatim DVD+R 8x in mi nero dovoli največ 4x. Pol sem pa hotel firmware update-at pa so navodila kot v kitajščini tako da ne vem točno kako flash-at. A mogoče kdo ve? S katerim progijem pa ti pečeš na 8x?

Lime ::

DVD Decrypter in Nero. Oba pečeta na 8x. Nero se včasih ustavi na 6x, verjetno če ni najkvalitetnejši medij ali kaj.

Trenutno pa uporabljam Traxdata DVD+R 8x.

Program za flashanje pa sem imel tudi jaz korejski. Samo sem navajen še od prej (od prejšnjega pekača, ko so bili tudi angleški), tako da sem kar na pamet pritisnil.

AtaStrumf ::

Zanimivo ni kaj. Sem zloadal update še od LG strani k je v angleščini, pa bom probal s tem, samo med popravki nič ne piše o 8x-nem pečenju, kar me malo skrbi. No ja, bomo videli ko flasham. A mora bit res sam na ide kanalu, al je dost če je master na sekudarnem kanalu? Družbo mu dela pa DVD Pioneer 106S.

boštjan ::

če tako piše v navodilih,pol raje ubogaj.pa saj ni težko za 5min dvd izklopit,ali pač?

Lime ::

Jaz imam samega na secondary vodilu, ampak mislim da ni kaj prida pomembno.

jlpktnst ::

ah, pa kaj se; a disk naj pa kar ven vrzem? saj je 2-4x dovolj hitro:)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297272 (26374) pingo76
»

LG GSA-4120B dela probleme pri pečenju DL DVD+Rjev

Oddelek: Strojna oprema
441619 (1428) mtosev
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220233 (11749) svejk
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389895 (7048) reber
»

Katere medije za Liteona 851S?

Oddelek: Kaj kupiti
191107 (856) Dr_M

Več podobnih tem