» »

Kako skopirati slike iz digitalnega fotoaparata na Windows Server 2003

Kako skopirati slike iz digitalnega fotoaparata na Windows Server 2003

urosbe ::

Zivjo!

Pred kratkim sem iz XPjev naredil prehod na Windows Server 2003 in se kar nekaj ur prezafrkaval, da sem namestil vse gonilnike in da vse deluje tako kot more. Skratka, v XPjih ni s tem nobenega problema, problem nastane le v Windows Server 2003. Ko prikljucim svoj digitalni fotoaparat na USB, mi Windowsi najdejo novo napravo, samodejno nalozijo (pravilnega driverje) in tukaj se stvar konca. V XPjih se mi je pognal Microsoftov Wizard, s katerim sem zdownloadal slike... tukaj pa tega ni. Instaliral sem ze vse mogoce driverje, tudi software z original CDja, vendar slik ne morem dobiti dol, pravzaprav napise, da ne najde fotoaparata. Gre za Canon IXUS 400.

Opazil sem se eno stvar... v Xpjih ko sem enkrat prikljucil Canona preko USBja in ga dal na Play mode in prizgal... se je fotoaparat postavil v mode za prenasanje v racunalnik (torej LCD se je izkljucil... medtem ko je bil prizgan in povezan z racunalnikom je bil lcd crn – neprizgan), no tega pa pri teh Windowsih ni... torej prepoznajo ga ze, da je prikljucen, vendar mu ocitno ne dajo komande, da so ga prepoznali in da bodo z njim nekaj delali -> ker Canon je takem stanju, kot da ne bi bil povezan z racunalnikom, torej v Play mode-u, tako da lahko pregledujem slikce (kljub temu da je povezan z USBjem).

Ima kdo kaksne podobne tezave oz. kdo kaksen nasvet, kaj bi lahko se poskusil/naredil?

Ze vnaprej hvala!

LP
Uros

Hux ::

Sej ti odpre navidezni disk. Idi v njega pa skrampaj vse vem pa pika.

urosbe ::

Saj to, nobenega navideznega diska se mi ne odpre. Niti pri XPjih tega ni bilo. Mogoče pri drugih Canonih to naredi, pri IXUS 400 definitivno ne.

LP
Uroš

hruske ::

rocno moras nastavit zagon storitve za kamere in skenerje.. tule http://www.msfn.org/win2k3/services.htm

urosbe ::

Ej, točno tak odgovor sem rabil, car si! Hvala! Sedaj zadeva deluje (identično kot na XPjih).

LP
Uroš

Spc ::

V System services moraš enableat: Windows Image Acquisition (WIA)

in to je vse

:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028702 (12136) darkolord
»

XP-jem dodatnih šest mesecev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
23320601 (12779) knesz
»

Windows Server 2003 - problem z gonilniki (Logitech, ATI TV)

Oddelek: Operacijski sistemi
101153 (924) Spc
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413714 (9318) matrix2
»

Digitalna fotografija!

Oddelek: Zvok in slika
241782 (1328) andrej

Več podobnih tem