» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
3 / 10
»»

undefined ::

Delujoči programi (utilitiji) v Win2k3...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

G2 ::

MrStein: Mi lahko prosim poveš kako naj dosežem z Windows 2003 400 dni uptima, če sploh še niso toliko dni vzuni?
Ko bodo bojo ziher dosegli tak uptime.
Mimogrede vem za primer Windows NT jev, ki majo že preko 1000 dni uptima.
:D
Kar se tiče fastuser switcha, ga ne pričakuj , ker je to sistem narejen izključno zato, da sam neki dela in noben ne štora po njem, razen če poznaš kak neuraden dodatek za njih.
Aja pa še besedica okoli podpore.
Mislim da ima windows prav toliko podpore kot linux, le da jo je težje najti. Če pa se malo potrudiš lahko najdeš kar nekaj orenk knjig na netu, ki so ti v pomoč.

Ok, vem da je tole zvenelo kot reklama za windows, vendar ni tako. Nič nimam proti drugim sistemom, win uporabljam predvsem iz ekonomskih in praktičnih razlogov. :D

LP

MrStein ::

rap3r , glede navitega sistema. Če se hočeš prepričat ali je navijanje krivo za težave, pač probaj z normalnim taktom.

Lahko pa testiraš stabilnost navitega CPU-ja s programom CPUburn.
Če laufa 30 minut brez problemov, potem je CPU stabilen, če ne , pa ...

Lahko tudi RAM testiraš, za to pa je najboljši http://www.memtest86.com/. Če preživi noč in ne najde nobene napake, lahko RAM in njegov takt označiš kot OK.

rap3r ::

G2-admin a nisi pogledu unga programčka ki omogoča v 2003 fast user switch?!?!

MrStein tud na to sm že pomislu in po 3 dneh laufanja prima, in pol še tri dni loopanja 3d mark 2003 se mi zdi da je sistem stabiln.
Ugotovu sm da se moj sistem ne razume s catalisty 3.9 pa pika. Noče pa se lahko na glavo postavš. Pač laufam z 3.8 in smo usi veseli.

Pa hvala za nasvete
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Hm a je kdo pol probu v tem programčku enablat fast user switching?
Sm probu sam nikakor noče delat...me zanima če sam men noče.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

G2 ::

rap3r: nisem sprobal ker ga ne rabim. Sem edina oseba, ki uporablja to mašino.

Dr_M ::

se zdej ni noben povedu ker je zadni build.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jochaan ::

mene pa zanima če dela "Maya 5.0 Unlimited" ?
ker nameravam dat 2003 gor, pa to zelo uporabljam

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: andrej ()

Sci-Fi ::

da Maya 5.0 dela :)
Sci-Fi is the best way to dream

Jochaan ::

kull, se že formatira...:D

Sci-Fi ::

Mene moti sam malo malenkosti:
- ne da se nardit upgrada iz XP-jev (pač se mi ne da vseh proggyjev na novo našimavat)
- Po defaultu je premalo remote sessionov vključenih.
- Ne tako popolno obvladovanje RAM-a kot so ga promovirali, sem ga uspel večkrat kar z java aplikacijo zabit, pa mi je javu, da ima probleme z grafičnimi drajverji, mi resolucijo spravil na bedno 640x480 v 16 barva. Ko pa sem mašino restartal je blo vse kul.
- Ni fast switcha po defaultu
- še zmeraj bedna podpora temem po defaultu (je treba poseč po zunanjih proggijih, MacOS RULZ!)

Pozitivne strani:
- niso se mi še obesli (tok tok po lesu)
- vse dela kot mora (čeprav je blo nekaj problemov z drajverji, ki pa sem jih poglihal)
- meni všečno urejanje uporabnikov in njihovih nastvitev

Na svoji mašini verjetno ne bom več videl XP-jev.
Kdor ima možnost jih dobit zastonj prek faksa šole ali službe mu jih priporočam, ostalim pa sam če majo preveč dnarja :)

Biti Študent je carsko :)
Sci-Fi is the best way to dream

@ljash ::

imam nujen problem: neki sm pokvaru z Win2k pa sm dau repair, dj pa ne morm v System ->Hardware-> DEVICE MANAGER. Napiše:
mmc.exe:
Windows cannot access the specified device, path or file. You may not have the appropriate permissions to access the item.

KVA NJ NARDIM?


LP

Sci-Fi ::

Če slučajno nisi loginan kot Administrator najprej stori to.
Če še vedno ne bo delalo, potem pa probaj vstavit cd od Win2k , restartja pa maš na začetku setupa
--- pres F2 for automated system recovery ---
al neki podobnega pa probaj s tistim.
Bo mogoče delalo.
Sci-Fi is the best way to dream

ToniT ::

Prijavi se kot administrator. Če še potem ne bo delalo, poglej, ali imaš pravico dostopa do Device Managerja.

MrStein ::

Bootal si instalacijski CD od w2k in izbral repair ?

No, zdaj vsaj veš da nikoli ne smeš te "funkcije" uporabit :-)
Meni je to vedno le poslašalo stanje.
Oziroma nekaj sicer popravi, samo potem ko konča je sistem v takem shitu, da preostane samo reinstall...

andrej ::

Dr_M: kaksen zadnji build. Ta zadeva ne obstaja. je samo w2k3 server RTM build. za tem se ni nic.

Sci-Fi: vse zadeve, ki si jih zlistal se nanasajo na DESKTOP racunala. w2k server je SERVER OS in tega, niti noceno. Kdo pa sploh rabi TEME v Server verziji? ;)

undefined ::

Dr_M...

C:\Documents and Settings\Administrator>ver

Microsoft Windows [Version 5.2.3790]

rap3r ::

Aha ok drugi pa niste probal fast switchinga?
Tisti k mate probleme z driverji si namestte catalist 3.8 in une nasvete uporabte.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

@ljash ::

sm ugotovu ja, da je repair funkcija shit...

Zato pa sm formatiru dj disk in sm ponesreči pozabu sejvat programe, ki sm jih meu na te particiji. Druge sm dubu, ne najdem pa več KERIO PF 4.0.7, ki je delu na WIN2k3. Od včeri je na njihovi strani le nova verzija 4.0.8, ki pa ne deluje na WIN2k3. Zato bi lepo prosu, če mi lahko kdo, ki ima dotično verzijo - 4.0.7 ali 6 - pošlje to na MAIL - KLIK!

Dr_M ::

no moj prvi poskus namestitve win2003 se je bl jalovo iztekel.
najprej...se noce bootat. ok, mogoce slabo zapecen cd. probam zakurt drug cd-rw. isto.
bootam v dosu, hocem zalaufat iz dosa setup, mi zatezi da je program prevelik za neko memorijo...wtf??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borut-t ::

kaj pa kej glede mreže pravte na 2003....
jst sm hotu dostopat do tega kompjutra(s serverji) pa mi je skos pisal "access denied", in nism mogu nikakor dostopat...

lp

Sci-Fi ::

andrej:
druga alineja torej št. remote dostopov se še kako nanaša na server, če ga uporabljaš v take namene. Torej je ta točka še kako problematična. Hoče microsoft sam še dodatno zaslužit na račun licenc, ki jih poterbuaš za večje število remote dostopov.

Dr_M:
Pa si ziher da maš prav zapečen cd-rom.
More bit bootable. Navadno zapečenega ti ne bo zbootalo ob zagonu.
Sci-Fi is the best way to dream

Dr_M ::

Pa si ziher da maš prav zapečen cd-rom.

zapeku sm tist iso, pa je bootable. sam ko bi se mogu bootat se use skup ustav brez besede in...se nc ne zgodi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

uporabljaš v take namene. Torej je ta točka še kako problematična. Hoče microsoft sam še dodatno zaslužit na račun licenc, ki jih poterbuaš za večje število remote dostopov.

dej, dej! sj veš, da M$ tega nebi NIKOL naredu >:D

btw. to, da je lepo bit študent je vsekakor res. če dobiš zato še zastonj licenčni softver, je to še toliko lepše.

ko boš pa svojmu bodočemu delodajalcu (ki bo tebe najel, zato da mu boš izdatke za IT zmanjšal) predlagal rešitev z M$ serverji, M$ aplikacijami in vsemi mogočimi licencami za kliente itd., te bo upravično brcnil v tamehek del spodnjega hrbta. ne rečem, da M$ ne dela zelo dobrega softvera, ampak to da bodoči IT strokovnjaki tako slepo "požirajo" (oz. jim ga servirajo) njegov softver se mi pa zdi mal nevarno.
l'jga

Sci-Fi ::

borchi:
Sej jest ga uporabljam zgolj za lasno uporabo. Pač bi rad mel več remoteov.
Za serverje drgač itaq da je Linux "the one and only".
Če pa si podjetje lahko privošči ms serverje pol pač ne morš rečt, da je linux tolk pa tolk bolši.
Skoraj vse se da narest tako v enem kot v drugem in st zatorej skoraj ekvivalentna. Ostalo je samo vprašanje denarja na računu in pa zagnanosti administratorja.

Nimjo windowsi skor nč več lukenj kot pa linux, sam da so za linux manj znane, pa težje jih je odkrit, ker jih manj ljudi išče. Pa še hitrej jih odpravijo zaradi širokega števila testerjev.

Se čist strinjam da Linux rulz za srverje, pravim pa da MS ni dost slabši (če sploh je), razen tega, da ni zastonj (oz. skoraj zastonj). Za workstatione je pa PowerPC z MacOS itaq tanartabolša rešitev sploh, pa še kak SGI bi se lahk kje zravn uštulil.

Edni problem je razširjenost in programsko ozadje, ki ga človek potrebuje za svoje delo, al pa enostavno za zabavo, pa za to, da se hvali kaj vse ma pa kok je dnarja proč zmetu za kako stvar.

Pač moje mnenje.

Sem pa pristaš appla, čeprav ga nimam :)
Sci-Fi is the best way to dream

andrej ::

Sci-Fi: drzi.

borchi ::

andrej & sci-fi:

se popolnoma strinjam, ker si napisal točno to kar pravim. veliko tega kar omogoča M$ softver (sam mislim, da je v nekaterih pogledih M$ kar nekaj korakov spredaj) je mogoče tudi v linux-u in z odprto kodo (sicer ponavadi z nekaj več dela, ni pa to vedno nujno).

tudi stabilnost ni več tako kritična pri M$.

bistveno je, da ČE si lahko podjetje privošči M$. v recesiji je treba pršparat vsak dolar in če že morš met "sistemca" pol mej takega, ki ti pršpara ne takega, ki mu je prva misel, da more naročit za 5 mio sit softvera, pol bo pa že pokazal tem pingvinom!

in to, da spustijo M$ na FRI in podobne fakultete je samomor na dolgi rok. še sreča, da bo ekonomija to popravla, na sicer boleč način, v samem gospodarstvu.
l'jga

Dr_M ::

in to, da spustijo M$ na FRI in podobne fakultete je samomor na dolgi rok. še sreča, da bo ekonomija to popravla, na sicer boleč način, v samem gospodarstvu.

samamor za koga?? men se pa tole zdi odlicna poteza MS.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borchi ::

samamor za koga?? men se pa tole zdi odlicna poteza MS.

za slo IT industrijo. no, sj verjetno je že prepozno. bojo pač indijci in ostali za nas programirali. glavno, da so si fakultete nagrable softver. še v nobeni stvari nismo gledali dolgoročno, tako da bi to blo skor utopično pričakovat.

za M$ je pa to odlična poteza, se strinjam. no, to pa vsekakor znajo microsoftovci - dnar na kupe dajat.
l'jga

Sci-Fi ::

Na našem faksu nisem mel glih občutka, da bi ti vsiljevali karkoli.

Lahk lepo delaš tako v Windowsih kot v linuxu, važno je sam da dela na tisti platformi, ki jo majo tam. Tam majo pa nekje linux drugod windows še drugod pa kar oboje.

Pač maš možnost dobit zastonj MS software, sej linux lahko pa zastonj z neta potegneš.

Aja to je na FRI v LJ.

Pač enostavno stvari delaš tako, da laufajo povsod pa je :)
(Java ;) )
Sci-Fi is the best way to dream

ender ::

Ali kdo ve, kako pri remote desktopu prikazat kje je lokalni miškin kurzor (tako kot npr. to prikazuje VNC z majhnim kvadratkom)? Pri počasnejši povezavi mi slika s serverja vedno zaostaja, kar precej zmanjša učinkovitost manevriranja z miško.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

undefined ::

> sam ko bi se mogu bootat se use skup ustav brez besede in...se nc ne zgodi.

Nekateri warez distributerji naredijo svoj vmesnik, ki je včasih neberljiv. Jest recimo sm vidu eno tako verzijo, kjer si moral stisnit F8 (or something), da sem dobil ASCII meni. :)

Freelancer ::

Ja, teli winsi 2003 niso slabi. Prej sem imel Win2K, zdaj pa sem moral na novo vse nalozit in sem se odlocil sprobat Win2K3. Ze od zacetka spominjajo na dvatisocko, vsec mi je tudi to ker so ze primarno misljeni za resnejsa opravila in tudi nobene nepotrebne navlake iz XPjev nimajo. Najbolj mi je pa vsec, ker lahko s pomocjo resource managerja (WSRM) zajezis tiste aplikacije, ki ti zrejo prevec CPUja in resourcov. Pride handy pri kaksnih P2P zadevah :). Stabilnost je pa sploh 1A!

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Nekateri warez distributerji naredijo svoj vmesnik, ki je včasih neberljiv. Jest recimo sm vidu eno tako verzijo, kjer si moral stisnit F8 (or something), da sem dobil ASCII meni.

jest sm si potegnu dol iz MS-a. ce hoces zalaufat winnt mi pise "program is too big to fit in memory" al neki tazga, medtem ko to pr win2k in xp dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

Poskusi na drugi mašini, pa poglej, če napiše isto. :)

hruske ::

Kolikor sem jih jaz videl, so kul.

Glede stabilnosti nimam pripomb, me je pa malce motilo, ko nekako nisem znal urihtat niti dhcp strežnika... oz. to še ne toliko, kot pa to, da si tega nisem mogel prebrati nekje.

Tako no... so za kako uporabo, ampak ne glih za rookije.

rap3r ::

Ker progi uporablate za defragmentacijo?
Najboljši je diskeeper,ki pa pod 2003 nedela.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Rotty ::

Ma fak...že 2x sem jih dol sneu iz MS, pa obakrat se je podvig končal že pri kopiranju datotek potrebnih za inštalacijo...in to pri dveh popolnoma različnih fajlih;( ! Mater a jih bom moral še tretjič dol dat, pa četrtič, pa etc.?!?!

Predator ::

preglej rame z memtestom, sicer sva pa že offtopic z tem, odpri svojo temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

kockish ::

A vam delajo filmi? Meni dela samo zvok, slika je pa crna.
Enako dela ce imam ffdshow ali pa posebej instalirane kodeke...

Sci-Fi ::

Pa še kako lepo delajo filmi :)
Js ffd-ja ne uporabljam, ker mi je povzročal preglavice že v XP-jih, pa sm ga skenslu iz mojga spiska, Uporabljam divx 5.1, xvid, div3, ...

Ne vem zakaj bi mi ne delali.
Laufa ko urica.
BS Player rulz.
:)
Sci-Fi is the best way to dream

Rotty ::

preglej rame z memtestom, sicer sva pa že offtopic z tem, odpri svojo temo....

Če to name leti....meni se zaustavi ker napiše, da z CD-ja ne more brat oz. da je file pokvarjen, ne da bi se nalaganje ustavilo samo od sebe.

MrStein ::

Rotty: Ko enkrat downloadaš, preveri če so fajli OK ( prosi M$ ali koga z foruma, da ti md5sum pošlje).
Ko burnaš, verificiraj CD.
A ko si večkrat downloadal, so fajli bli isti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Rotty ::

V tretje gre rado....drugače je blo pa vsakič vse isto...za v dosje X..no važno da zdejle dela:D

lopov ::

Err ... help needed.

Nalozil sistem, dodatno drajverje za SCSI kontroler (Initio 940), zdaj pa ne morem pripraviti skenerja do delovanja.

Skener je Umax Astra 1220S, v XP je podprt, tu pa sem poskusil naloziti VistaScan program, ki ima tudi drajverje, pa mi je WFP sporocil tole (za twain.dll, twain_32.dll, twunk_32.exe in twunk_16.exe):

The protected system file c:\windows\twain.dll could not be verified as valid because Windows File Protection is terminating. Use the SFC utility to verify the integrity of the file at a later time.

Skener seveda ne dela :/

Je kaksna variata, da pripravim do delovanja s pomocjo XP drajverjev? Osnovna podpora mi zadostuje, ker gre vecinoma samo za OCR.

b.

Spc ::

lopov: Pod services enable-aj Windows Image Acquisition (WIA)
in probaj na novo inštalirati skener

:D

lopov ::

Spc: sem naredil, pa ne deluje.
Zdaj razmisljam, kako bi snel drajverje z XP CDja :/

Sci-Fi ::

Če imaš driverje zapisane v fajlu .exe pol mu nastavi kompatibilnost z win xp pa probi zagnat.
Jst sm tk zrihtu drajverje za tipkovnico in miško. Pa vse prav lepo laufa.
Lahk pa pogledaš, če slučajno windows update najde kak delujoč primerek drajverjev za tvojo napravco.
Sci-Fi is the best way to dream

@ljash ::

evo, zanima me še neki - dj sm nanovo naložu Winse 2003 enterprise in sm pozabu nejprej enablat direct sound in potem ni naložil drajverjev za zvočno tko kt je treba. Zvok sicer dela, vendar ob zagonu Winsev vedno napiše:
SERVICE CONTROL MANAGER:
At least one service or driver failed during system startup. Use EVENT VIEWER to examine the event log for details.

Kje je EVENT VIEWER?

pa če mi lohk poveste za kšn START UP ORGANIZER za WINDOWS 2003? (veliko jih ne dela v tem OSju)


LP

Freelancer ::

bmw-f1: Start -> Settings -> Control Panel -> Administrative Tools -> Event Viewer :)

lopov: Jaz imam skener Umax Astra 1220U. Kokr js vem, je to isto kot 1220S, samo da je na USB portu. Z Umaxove strani sem potegnil VistaScan 3.55 za WinXP, zalaufal setup, resetiral sistem in skener je zacel delovati BP.
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91616 (1306) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607049 (5605) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157948 (7948) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574311 (3348) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352334 (1694) andrej

Več podobnih tem