» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
«
1 / 10
»»

borut-t ::

Zanima me, če ima že kdo inštalirane te windowse in kako se obnesejo..
predvsem me zanima, kakšen je dizajn, je podoben kot XP al bol kot 2000, pa kako je z drajverji.?
glede stabilnosti me pa tut ne zanima oz. vem da so kr u primerjavi z XP..

prosim za mnenja, če se splača te winse posnet, glede na to, da imam zdele XP...

lp

alesrosina ::

hm, za normalno uporabo se ti pomoje definitivno ne splaca. Ostani raje na winXP, so dokaj zaneslijv os.

Sicer kot ti ze ime pove, so win2k3 server namenjeni za streznike, ki laufajo 24/7 ne pa za domaco uporabo.

Ok, moje mnenje.

Matri[X] ::

Kot je že ASPmaster rekel, za normalno uporabo uporabljaj XPje. Wind2k3 so namenjeni strežnikom. Sam jih uporabljam kot strežnik in se moram pohvaliti, da je njihov uptime 117 dni. Ram je vedno polno obremenjen (poganjam zahtevne strežniške programe-predvsem ram), procesor pa skoraj vedno okol 30%, pač odvisno od obremenitve. Z ramom uporavljajo lepo in samodejno optimizirajo. Tudi IIS6 je za moje pojme boljši kot vsah Apache, vsaj je, spet za moje pojme, mnogo lažji za uporabljanje. Na microsoftovi strani imaš na voljo preizkušno različico in poiskusi, če ne drugega vsaj v VMware (virtual machnine), če ne želiš formatirati.

undefined ::

> Zanima me, če ima že kdo inštalirane te windowse in kako se obnesejo..

Obnesejo se bolje od vseh Windowsov do sedaj. Sploh pa boljše kot WinXP, imajo pa povsem enake hardware zahteve (RAM, CPU...).

> predvsem me zanima, kakšen je dizajn, je podoben kot XP al bol kot 2000, pa kako je z drajverji.?

Začetni dizajn je podoben Win2000, vendar lahko nastaviš temo isto kot v WinXP, po želji.

> glede stabilnosti me pa tut ne zanima oz. vem da so kr u primerjavi z XP..

100% bolj stabilni od WinXP.

> prosim za mnenja, če se splača te winse posnet, glede na to, da imam zdele XP...

Se splača.

> hm, za normalno uporabo se ti pomoje definitivno ne splaca. Ostani raje na winXP, so dokaj zaneslijv os.

Ne vem zakaj za "normalno rabo" Win2k3 ne bi bili zadovoljivi. Niso nič bolj požrešni, ponujajo več in so zdaleč bolj stabilni kot WinXP.

> Sicer kot ti ze ime pove, so win2k3 server namenjeni za streznike, ki laufajo 24/7 ne pa za domaco uporabo.

In točno to dejstvo ti pove, da so bolj stabilni. Še vedno pa ne razumem, zakaj ne bi bili dobri za domačo rabo. Naj mi ena glavca to razloži? Sam že od začetka leta laufam Win2k3 brez težav, laufam igrice in vse kar želim, z dosti manj problemov kot v Win2000, da WinXP sploh omenjam ne. :)

Sergio ::

Točno tako. Naj te ime "server" ne zavede. To je IMHO Microsoftov najboljši OS do sedaj. Klik!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Evo, celo Sergiota sem v to prepričal, da je šel zadevo lastnoročno testirat. Zdaj sem pa prav ponosen nase. >:D

andrej ::

Drzi. Windows 2003 so najbolsji OS, ki ga je izdal MS. Tudi stevilo popravkov je dokaj majhno za taksen OS. Ce pa ga uporabis kot desktop OS bos pa moral par nastavitev spremeniti, drugace bos ze pri browsanju obupal ;)

borchi ::

a je cena za WinServer 2003 podobna kot za WinXP Pro?

al mate preveč dnarja, da server laufate kot workstation?
l'jga

Sergio ::

borchi: studenti FRI in FE v LJ so del MSDNAA. Win2k3 Enterprise dobimo zastonj, pac toliko licenc kolikor rabimo. Splaca se studirat racunalnistvo ;-)

Ice: Kar laskaj si, ja ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Borchi, na voljo imaš brezplačno Win2k3 Enterprise različico, za prosto uporabo 6 mesecev. :)

> Ice: Kar laskaj si, ja

Povsem upravičeno. :)

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Ce ne bi bilo Zigggata, bi jaz danes se vedno fural WinXP. On je "tisti pravi" ;-)

Sicer pa -- prevec offtopic zahajava, tako da lahko to pointless pregovarjanje nadaljujeva v PM. Let's stick to the topic.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

> Ce ne bi bilo Zigggata, bi jaz danes se vedno fural WinXP. On je "tisti pravi" ;-)

Potemtakem je bila zadeva zgolj posredne narave. Nič kaj dosti faljena. ;)

borchi ::

Splaca se studirat racunalnistvo ;-)

a to misliš, da se teb splača študirat računalništvo al, da se M$-ju splača novačit duše s free licencami ;-)
l'jga

borut-t ::

kaj pa glede drajverju, so dobri tej, k jih zdele uporablam za 2000/xp..?

pa še neki, kaj je stem, da moraš še neki nastavitve naštimat, kaj podobno kot je potrebno v xp..??

jst mam Enterprise Edition, so tej dobri..??

lp

Zoidberg ::

To se pravi če se ravnamo po Seriotovem linku naj bi bili Win2003 bol stabilni WinXP zato ker tole enomesečno nalaganje Windowsev mi počasi utruja
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

undefined ::

Fantje, dajte si prvo prebrat prejšnje poste, potem pa vprašajte vprašanja, ja? Se vam ne zdi mal glupo spraševat že odgovorjeno? :\

borut-t ::

just one more thing !?

se da tako te winse predelat, da vizualno zgledajo kot xp.....

lp

frenk ::

hehe...bo treba probat tole:D

...torej igrce delajo BP...kaj pa ostale stvari, ki jih dela povprečni uporabnik na winsih...filmi, mp3, itd:\...ubitvu bi blo logično da dela ampak nism pa zihr:)

jamiroq ::

mi lahko kdo pove kako je urejeno preklapljanje med uporabniki? je tako kot v XP ali tako kot v 2000?

frenk ::

pa zanima me še, če ma w2k3 tud bridge kot winXP

andrej ::

borut: da
jamiroq: da
frenk: da

jamiroq ::

andrej: ja, je kot v XP ali ja, je kot v 2k? :D

Mobidick ::

Jaz sem v teh Win2k3 zgubil vse maile za nazaj, ko sem nastavljal Store Folder v Outlook Expressu. Me sploh ni vprašalo, če želim uporabljati že obstoječi folder oziroma pač tiste datoteke inbox pa vse ostalo. Pol sem pa malo poskušal zopet, pa včasih je vprašalo, včasih pa sploh ne. Kod da bi bil bug.

Drugače pa je kar nekaj dela, če jih hočeš "spremenit" v xP-je, samo potem tudi dela vse kot v XP-jih.

lp
The future is digital!

Zoidberg ::

a tudi sesuvanje :D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Matri[X] ::

Meni se XPji čist nič ne sesuvajo, Win2k3 Server pa še manj.

Zoidberg ::

Teli winsi so pa prou zakon lih kar sem jih inštaliral. Samo eno vprašanje še komu ne delajo filmi s pomočjo ffd showa ker na xp-jih so mi delali
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

undefined ::

> Samo eno vprašanje še komu ne delajo filmi s pomočjo ffd showa ker na xp-jih so mi delali

Ne sprašujte več takih vprašanj. Kar je delalo na XP, dela tudi v Win2k3 - celo več. FFdshow pa je eno skrupcalo kodekov, zato si vsak kodek raje potegni dol posebej. In ja, če je delalo v XP, more tud v W2k3. :)

frenk ::

ne delajo pa tisti programi, ki izkoriščajo winxp luknje:D

borut-t ::

ZAKAJ mi ne dalajo programi kot so Norton Antivirus 2003/4, Panda Antivirus Platinum 7, pa še kakšnem program bi se najdu...

pa filmi mi nočjo delat....??
mi pa pri inštalaciji ni hotlo dva fajla (se mi zdi da .msc) posnet, ostalo dela kul...

lp

Ziga Dolhar ::

> ZAKAJ mi ne dalajo programi kot so Norton Antivirus 2003/4, Panda Antivirus Platinum 7, pa še kakšnem program bi se najdu...

'cause they're note meant to :-). Načeloma gre za tehnično nezdružljivost, neformalno pa verjetno za vprašanje licenciranja :-).
https://dolhar.si/

frenk ::

dejte w2k3 userji povedal keri programi vam delujejo...da skupej spravmo listo:)

Matri[X] ::

Total Commander, Winamp, DivX, Xvid, AC3Filter, Bsplayer, MSN Messenger, Call of Duty, Day of Defeat, Counter-Strike, Word, Macromedia Studio 2004, SpeedFan, PowerStrip, Nero, MyIE2, skratka vse kar uporabljam in igram skoraj vsak dan. Meni dela vse, kar dela na XPjih. Je pa res, da nimam SMARTGART funkcije za grafično, kar pa v XPjih imam (ATI grafična kartica) in mi zato pri nekaterih igrah vn meče, ker ne morm izključit Fast Writes. Aja, mIRC tud dela :)

Ziga Dolhar ::

> dejte w2k3 userji povedal keri programi vam delujejo...da skupej spravmo listo

frenk, ne takih streljat, ti bo IceMan lepo povedal, da si se opravila lotil na precej napačnem koncu.

Hudiča, kaj ne hodiš na FRI?
https://dolhar.si/

@ljash ::

Meni NE dela KERIO PF 2.1.5. Ostalo vse deluje kot na WINDOWS 2k, sam da še za odtenek bolj stabilno.

aja, drajverji za zvočno isto delajo (hrešći zvok pa to - bo treba zamenjat enkrat zvočno).

LP

@ljash ::

in najbolj pomembno: PARTITION MAGIC (6,7,8) ne dela! bom še 9-ko probu.

Javi mi pa, da je zaznal, da mam 2000 server. LOL:D

ganzi ::

Kere driverje za plato pa je treba instalerat a kr une za xp?

@ljash ::

men za VIA plato nobeni Hypernioni4in1 ne pomagajo - piše da ni kompatibilno s tem oSjem...

sam so pa stabilni!:D

frenk ::

ziggga: sej jest se tega sploh še lozu nism:D...mam image file ampak morm najprej disk spraznt, da bom sploh lahko gor dal:)...jest sm to zato prašal, ker borut-t pravi da mu ne dela...in ne ne hodim na fri...sem hodu na srednjo računalniško, zdej pa na FS...treba je obdelat več področij:D

Zheegec ::

Matri[x]: FastWrites lahko disablaš v BIOSu :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trubadur ::

a ni več verzij win2k3?kero mate vi?
Berite Thomasa!

@ljash ::

Enterprise server, sam mam probleme z memory dumpi (mogoče zarad drajverjev...)

LP

frenk ::

kva pa so razlike med temi tremi verzijami?

Zoidberg ::

bmw-f1: A tebi tidi začelo memory dumpat. Meni je to začelo odkar sem dodal še 256 rama. ampak drugo pa dela (skori vse)
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

andrej ::

dosti anti virus programov ne dela, ker proizvajalci prodajajo posebne verzije za server OSe.

Sims ::

AVG od grisofta dela in anti vir dela na Win 2003.

LP,

Sims

undefined ::

Borut, Server sistemi od Microsofta so bolj izbirčni, ravno zarad stabilnosti. Zato rabiš dol potegnit Server edicije določenih programov, ki jih potrebuješ. :)

borut-t ::

kaj pol obstajajo server verzije teh popularnih antivirusnih programov,.. kot so norton, panda...

lp

undefined ::

Norton menda obstaja. :)

Sergio ::

Norton _zagotovo_ obstaja. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

A je mogoče kdo ugotovil, kako poganjat DOS igre v Win2k3, ki zahtevajo 720x400 resolucijo? Meni se to vedno vse popači in vidim le sranje na ekranu. To je do sedaj še edina stvar (omejitev), ki je v prejšnjih NT sistemih (Win2k, WinXP) nisem zasledil. ;((
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91615 (1305) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607049 (5605) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157946 (7946) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574308 (3345) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352332 (1692) andrej

Več podobnih tem