» »

Digitalna fotografija!

Digitalna fotografija!

Mihc ::

Pozdrav!

Imam v planu kupiti digitalni fotoaparat in sicer IXUS 400, pa me zanima ena stvar!
Med lastnostmi aparata je tudi "Makro način" in me zanima kaj to pomeni!

Se vam že v naprej zahvaljujem za odgovor!:D

LP, Miha
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

Matek ::

Makro način je način za fotografiranje od zelo blizu. Recimo slikanje cveta kake rastline.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mihc ::

Hvala za odgovor! Res nisem dober poznavalc fotografije, vendar me zanima kaj pomenijo te številke:

Makro način: 5 - 46 cm (Wide), 30 - 46 cm (Tele)

LP, Miha
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

Matek ::

Mislim da brez zuma lahko v makro načnu slikaš na razadlji 5 - 46cm, z zumom pa na razdalji 30 - 46cm
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mihc ::

Hvala!
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

raptor1 ::

mihc

jest mam tud v namenu kupit tazga digica pa me zanima kje ga bos kupu in kolk bos dal za njega....


v italiji ga majo za cca 500 eur v avstriji pa od 474 eur naprej....

DanKick ::

Ja, v Italiji ga dobiš za cca. 500 EUR.
Specifikacije aparata so odlične, vendar ko sem stvar prijel v roko (aparat namreč, da ne bo pomote) je tako gnusno majhen in nepraktičen, da sem pri vsej dobri volji obupal in izbral drugi aparat (Nikon 4300).
Dejansko je aparat velik kot sploščena škatlica cigaret, popolnoma pravokoten, brez kakršnihkoli "gripov" za boljši oprijem, kar posledično pomeni, da ga ne moreš niti trdno držati, kaj šele da bi ga držal pri miru.
Drugi problem same (ne)velikosti je ta, da kjerkoli sem ga prijel, sem s tem nekaj prekril (ali bliskavico, na drugi strani mikrofon, ...).
Skratka, za moje (in za večino moških) rok absolutno premajhen in posledično nefunkcijonalen.

raptor1 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

icek ::

Moja punca ima tega (ixus 400). Ona je zelela imet cim manjsi aparat, da ga lahko vedno da v torbico ali zep. Njej dobro sluzi, je pa res da ni ravno dober obcutek, ko ga drzis v roki. Je boljsi obcutek, ce je aparat vecji. Drugace pa kot sam aparat je res dober.
Rider of Theli
www.air-tv.net

schurda ::

Kupte Nikon-a. Coolpix 2000 ali 3100. Preverjeno sta oba špica. 400 oz. 320 EUR.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Mihc ::

Ravno takšen aparat rabim, da ga lahko vzamem povsod s seboj, da me ne ovira in da je kvaliteten!Mene motijo tisti veliki aparati, ker se mi zdijo kot škatle!Pri tem pa kupiš še pametno torbico, ga daš za pas in se skoraj ne zavedaš da ga imaš!

LP, Miha
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

DanKick ::

Ja, recimo tudi Coolpix serija Nikonov je majhna, lahko jo boš prav tako dal skupaj s torbico za pas in ravno tako ne boš vedel, kdaj si jo izgubil :).
Torej, verjamem, da rabiš majhen aparat, ampak spet ne tako majhnega kot je Ixus. Res, premisli, saj nerodnost rokovanja ne odtehta majhnosti.

MadMax ::

Se podpišem pod DanKick-ov post :)
Imam malo starejšega Canon S20, ki se mi zdi nekako optimalen. ("Turističen fotoaparat";) )Oziroma takrat je bil.
Danes je njegov naslednik S45. (počekiraj za teh. podatke)
Pri S seriji me moti le, da ne uporabljajo standardnih členov (npr. AA), temveč relativno drage specifične battery-packe.

Če pa bo padlo kaj viška denarja, pa me zmeraj bolj mika G serija (G3 ali G5). Sicer so malo večji in težji, vendar... vse ima svojo ceno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

schurda ::

Nikon Coolpix 3100 ima tako super ergonomijo, da si že težko izmisliš kaj boljšega. Seveda pri tej velikosti.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

DanKick ::

Ja, ravno to hočem povedati.Sam imam Coolpix-a 4300 in je dejansko pomanjšan klasičen fotoaparat z odličnim oprijemom. Zame je, recimo, velikost Olympusa Mju300 tista mejna, za katero bi lahko rekel, da ima obiko fotoaparata.

Mihc ::

Oj!

Schurda! Mene pri Nikon-u moti to, da pri snemanju filma nimaš zraven zvoka(če se ne motim, drugače me popravi)! Nemi film pa je meni kar nekaj, saj je isto kot,da bi ti nekdo kakšne informacije na pol zatajil! ;(
Kakšne pa so primerjave glede kvalitete slik med Nikon-om, Olyimpus-om in Canon-om?
Drugače se mi zdi kar malo škoda kupit Olympus-a, ker te pri karticah ocurijo, saj imajo čisto svoj standard!;((
Bolj kot premišljujem, še bolj se nagibam k IXUS-om 400!


LP,Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

raptor1 ::

za vse ki kupujete digice dober link testi, slike......

http://www.dpreview.com

Matek ::

Evo, ta je še boljša:

http://www.steves-digicams.com/
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

flipflop ::

Sicer pa že obstaja ena ogromna tema o digitalcih:\

schurda ::

Ja, Coolpix je fotografska kamera in primarno ni namenjena videu, zato je tudi snemanje videa bolj postransko in seveda nima možnosti snemanja zvoka. Drugače sem imel v rokah že precej klasičnih fotogerafskih kamer in en par digitalnih, ampak Nikon Coolpix me je dejansko imresioniral s kvaliteto slike. Mislim, da je to ena najboljših optik, kar sem jih srečal. Sej ima tudi Olympus dobro sliko, ne rečem, ampak tako dobre kot Nikon pa ne. Edino kar me pa strašno moti, je počasnost. Prižgeš in čakaš pa tudi avtofokus je bolj počasen kot pri klasičnih.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

DanKick ::

Ja Nikor Lenses delajo čuda. Vsekakor klasike in digitalca ne moreš primerjati v hitrosti. Če vedno imajo klasični določene prednosti, se pa le te počasi topijo in prehajajo na stran digitalcev.
Že to, da lahko poslikam 200 slik, izmed teh izberem najboljše in jih razvijem v digitalnem studiu, vse ostale pa zapečem na CD in jih predvajam na sobni komponenti, je zame neprecenljivo. Pač, vsak ima svoja merila in potrebe.

Tomi ::

flipflop: obstaja in prav je, da obstaja. In prav je, da obstaja tudi tale, ker gre v drugo smer kot prva.
metrodusa.blogspot.com

Mihc ::

Do sedaj ste govoril o kvaliteti slik Nikon-a in Olypus-a, mene pa zanima kakšna je kakovost, oziroma kakšne imate izskušnje z CANON-om glede kvalitete slik!

LP,Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

BlackHole ::

Ma to je vse dovolj kvalitetno, sploh za amaterje in povprečneže, odvisno je predvsem kaj potrebuješ in kaj bi rad delal z aparatom. Vsi sprašujete o kvaliteti fotk, noben pa ne ve kaj išče. Z vsemi temi aparati (Canon, Oly, Fuji, Nikon,...) se da naredit odlične fotke, če tisti ki fotografira, ve kaj dela.

andrej ::

tocno tako. Ko na straneh kot je dpreview primerjajo kvaliteto to delajo pri veckratnih povecavah, kar za "amaterje" sploh ni relevantno. vecina fotoaparatov istega cenovnega razreda ima zelo podobno kvaliteto. Ce ne kupis jajc za 25K sit se nimas kaj za bat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o Digitalnih fotoaparatih

Oddelek: Zvok in slika
51343 (1284) simnov
»

Kaj je boljše SONY ali CANNON?

Oddelek: Kaj kupiti
262595 (2138) iMNATA
»

HP Photosmart 850 vs. Nikon coolpix 3100

Oddelek: Kaj kupiti
6920 (868) pingo76
»

digitalc v SLO

Oddelek: Zvok in slika
162095 (1751) Zzzzzzz

Več podobnih tem