» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
4 / 10
»»

@ljash ::

tm mi veliko napak izpiše, pri slednji za zvočno pa piše kao da ni enablan winaudio - kar seveda je.

ne vem kva bi še probu - a je res edina šansa new install?

lopov ::

@Freelancer: problem resil z instalacijo MagicScan 4.50 + registry Patch za XP -- k sreci imam SCSI, tko da dela :))

@ljash ::

jst mam spet eno vprašanje:

v event viewerju mi po vsakem zagonu javi napako v ACPIju:

AMLI: ACPI BIOS is attempting to write to an illegal IO port address (0x4d1), which lies in the 0x4d0 - 0x4d1 protected address range. This could lead to system instability. Please contact your system vendor for technical assistance.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...


link mi predlaga, naj updejtam bios. To se mi v prejšnjih verzijah Winsev ni dogajal, zato me zanima, če se mi splača updejtat bios al bi lahko bilo še slabš?

Matri[X] ::

Ponavadi ni nič slabše, ko updejtaš BIOS. Za vsak slučaj si starega shrani, če novi ne bo ravno boljši.

@ljash ::

ko sm naložu WINDOWSE 2003, ni blo nobene napake v EVENT VIEWERJU - šele ko sm naložu vse programe (predvsem drajverji za zvočno in NERO so mi sumljivi), se je to začel.

Spet now inštal al nj kr pustim tko kt je?

Spc ::

Če koga zanima kolko stane Windows Server 2003, Datacenter Edition je tu račun za Datacenter Server:

IBM eServer xSeries 440 Datacenter Server v računu je tudi račun za software >:D

MrStein ::

Po moje ta račun ne pove čist nič, prvič ker je eno leto star, drugič, ker nič ne piše če je OS bundlan ali ne oz. pod kakimi pogoji je kupljen.

Na microsoft.com v opisu ( recimo tu , čeprav sem prvič to na eni drugi strani videl )) win2003 piše da DataCenter Edition podpira od 8 CPU-jev dalje. A to pomeni da z manj ne dela ? Malo je to čudno :-)

Spc ::

Datacenter deluje z majn procesorji .. in to mi je blo že čudno od začetka :)
kajti na microsoftu piše tako, da obvezno rabiš vsaj 8 procesorjev, da deluje drugač pa ni šans, da bi deloval

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jurre ::

mene pa zanima, kje pri teh winsih vklopis oz izklopis system restore, ce sploh obstaja?
mapco system volume information imam, not v nastavitvah pa nikjer ne najdem da bi to izklopil, niti pod accesories in system tools ni za zalaufat system restorea tko k pri xpjih..

DMouse ::

Tero ::

Zdaj sem komaj opazo tole v windows 2003, kaj mislite kaj se zgodi če kliknem?:D >:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Ziga Dolhar ::

Tero bo vrgel uč na levi spodnji vogal (statusna vrstica) svojega skrinšota.
https://dolhar.si/

DMouse ::

Tero: na tole stran te vrže ;)

ferjan ::

Mene pa zanima če komu, ki ima w2000/w2003 in router deluje VoiceChat v MSN-ju. Dosedaj mi ga je uspelo usposobiti le pod wXP. Mislim da problem leži v Servisu UPnP, ki je prisoten le v wXP, skrbi pa zato da MSN sam odpira potrebne porte v routerju.

Ali ima kdo kakšno idejo kako usposobiti ta servis pod w2000 ali w2003.

smash ::

heh..windows server 2003 ni mišljen za domačo rabo ...zato tud nekateri programi nebodo laufal..ker pač ---- ne bodo...

drgač pa ne vem zakaj si folk instalirate server varianto če jo ne uporabljate za kar je namenjena....

in to da so XP-ji manj stabilni od serverja je za smejat :) da vs nau kdo slišu :D

DMouse ::

Oboji so stabilni, če paziš kaj nasnemavaš ;)

pivmik ::

Če vam uspe zrušit WinXP vsak teden ste pa idijoti(brez žaljenja, samo resnico vam povem).
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

PicNiK: XP se sami sesujejo, brez da bi jim kdo pomagu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

Tojk hudo kt z win95, k so se sesul po 30dneh uptima al neki tko, glih ni z xp. Vsak tedn se tud ne sesuvajo, če ne daš vsak tedn 3 špilov gor.

MrStein ::

Brat ima WinXP pa dela tak slabo, da se bojim da bo od frustracije nekaj naredil računalniku, sebi ali komu drugemu.
Probal sem W2k3server gor dat, pa install sploh prav ne zazna obstoječe particije ( vse kreirane v winXP ). Podn...

Matri[X] ::

User error. Replace user and press any key to continue.

Freelancer ::

Js poznam resitev. Racunalnik naj vrze skozi okno, garantiram, da se bo takoj boljse pocutil. Ti me samo poklici, kdaj in kje se bo to zgodilo, da pridem pod okno... emm... nudit dusevno podporo :) Pa se racunalnik zastonj odpeljem... emm, na odpad :)

kockish ::

XP se sami sesujejo, brez da bi jim kdo pomagu.

Sistem (ok, razen w9x in ME) sesuvajo aplikacije, driverji in PREDVSEM uporabniki.

ender ::

Pravilno napisanega sistema aplikacija, ki teče v t.i. user space ne more sesut.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

hruske ::

ender, sam si povedal poglavitni problem windows.

DMouse ::

Mogoče pa le ne ločite med aplikacijo in aplikacijo z vključenim gonilnikom (npr. firewall)? Jest se ne spomnim, da bi mi navadna aplikacija kadarkoli sesula Win2k, XP ali 2k3.

Mr.B ::

ender , ne mešaj user space s kernel space !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Saj, ni nujno, da ti aplikacija sesuje kernel. Lahko ti kak precej pomemben del userspace programov sesuje. Recimo GUI.

Kaj ti pomaga delujoc kernel in server, ki routa pakete sem ter tja, ce sta mis in tipkovnica mrtvi. ;)

Mr.B ::

Če ti task manager dela potem res ni problem, samo kilaš explorer pa ga na novo zaženeš, ups pa imaš spet grafični način ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Ja, to na papirju ( forumu) res zgleda enostavno. Ko pa imaš v praksi črn ekran in nič ne vidiš, pa je takoj druga pesem. Ali pa če klikneš z desnim gumbom na task bar in se čez pet minut pojavi okvir menija, potem čez 5 minut še besedilo, do konca dneva pa se mogoče celo task manager pojavi, pa je spet nekaj drugega.

Glej, ni nam treba razlagati kako v teoriji vse lepo dela, to tak vemo. Ampak ko ti gre sistem pred tvojimi očmi v maloro, potem nobeno filozofiranje ne pomaga.

MrStein ::

Hmm, a je to komu jasno ?

Imam diske na Promise PDC 20276 kontrolerju ( precej staro, že redhat 9 ima driverje za to ).
win2003 setup mi ne najde diskov.
če z flopija naložim gonilnik za promise, mi javi da ima Windows novejše gonilnike za ta hardver in me vpraša katere bom uporabil. Če izberem windowsove, gre instalacija OK čist do konca, ko pa hočem naložit instaliran sistem, pa crkne ( se resetira ) sekundo potem ko se pojavi tisti ekran o nalaganju ( črno ozadje , 3krat piše Microsoft, pa Windows 2003 in tisti progress bar ).

Če pa izberem gonilnika z flopija, pa se pozneje dvakrat pritoži, da gonilnik ni podpisan ( enkrat za eno stvar brez imena (????) in enkrat za ta gonilnik ) potem pa dela OK.

LP,
mrstein

ender ::

Jaz imam ta kontroler (integriran na matični plošči), vendar mi ga win2k3 niso prepoznali (disk na katerega sem namestil ni priklopljen na ta kontroler), vendar povsem lepo delajo z nepodpisanim driverjem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tero ::

Imam eno težavo. Ene igre mi nikakor ne uspe instalirat.:\
Napiše da ni kompatibilen s to verzijo OS. NA cd-ju sem čisto vse EXE datoteke dal pod compatibility za windows xp, ampak se skoz ne dela. Problem je v tem da ima setup končnico *.msi Mogoče ve kako bi tu lahko nastavo combatibility za windows xp?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Freelancer ::

Ene igre. Ma ne. To nam pa ful pove :D Daj nam malo vec informacij, pa bomo probali pomagat. Si mogoce probal se kaksen drug compatibility mode, recimo win98/me?

Tero ::

Govorim o igri RC cars:)
edit: Pa tudi če nastavim compatibilty windows 98 ne deluje:\
Po mojem datoteka R.C. Cars.msi zazna da niso "pravi" windowsi, ampak ker tole ni exe ne gre nastavit compatibilty;(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

smash ::

glih ZATO pa imamo windowse XP verzijo, da lohk nan njih špilamo igre.....Server je namenjen drugim zadevam in tako mora tudi bit...čist prou da ti špili ne delajo >:D >:D

Dr_M ::

al pa mamo win2k, da se kej druzga dela...oz da sploh kej dela >:D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tero ::

Meni so do zdaj delovale vse igre. Pač nekateri špili imajo bedno napisano kodo da take vun mečejo, ker drugač bi moglo delat
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MrStein ::

Pobrskaj po web-u in downloadaj...hmm "popravljeno" verzijo. Tiste ponavadi bolj delajo.

Freelancer ::

No ja, meni so teli cudezni WinXP najbolj antipaticna verzija windowsov ever.

Zakaj ti tezi, da spil ni kompatibilen tud nevem. Ker kokr vem je to novejsi spil in je zgleda kriva povrsnost. Mogoce bodo loleki izdali kaksen patch. Nevem, ce ma to kaj veze, ampak za msi paketke naj bi bil zadolzen Msiexec.exe.

rap3r ::

Še vedno ni noben odgovoru ker program uporabljate namesto diskeeperja. Oz kera verzija diskeeperja dela pod serverji?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Matri[X] ::

Pod win2003 dela Diskkeeper server version.

Myth ::

Sistem (ok, razen w9x in ME) sesuvajo aplikacije, driverji in PREDVSEM uporabniki.

Hmmm... tole kar krici po kritiki :D :D

Glede na to, da razmisljam o novem kompu za server , torej prav tako server 2003, lahko nekaj povem prej se o win ME! Imam computer ze 4 leta, od tega sem tri leta do sedaj uporabljlal win ME!!! Nic ni kresnlo, nic bugov ni blo, mogoce z kaksnim softverjem, ampak sem uredil. Btw, nic virusov nisem imel, razn trojana, ki mi ga je sosed prinesu na disketi, pa sn takoj odstranil. Niti hakerov ni bilo od nikoder. Delovalo je 24/7 , s tem da sem ga sam vcasih izklaplal za kaksen dan. Pol pa se naj kdo vprasa, zakaj hakerji vlamlajo v Win XP namesto Win ME? Zaradi promocije, seveda, da je pac XP oh in sploh najbolsi OS. Zato jih boli kurac za ostale Winse. Poglejte malo kaksno statisticno stran od antivirusnih in pozarnih zidov.

Malo premislite preden govorite (pisete) neumnosti.

Ravno uporabnik je tisti , ki mora znat uporabljat Winse, in ne da Winsi pomagajo uporabnikom!!

Pa brez zamere (samo sem moral stresti jezo :D :D ).

In še en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

In se opravicujem za offtopic. :8) :))
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Gandalfar ::

Mr|ce: na default 9x sistemu laufa bolj malo stvari v katere bi lahko vdrl..

andrej ::

ma win9x sistem je tak kot svicarski sir ;) pri teh sistemih sploh ni pojma varnosti ;)

krucymucy ::

Danes sem nalozil win 2003 ...
prvo sem moral rocno naloziti gonilnike za graficno kartico (ATi radeon 9600, gonilniki catalyst 3.10)
nadalje, imajo problem s prikazovanjem overlay slike (ATi theater mode)
Need for speed - underground ne dela ... to je bilo danes v parih uricah, nato sem nalozil nazaj winXP profesional ...

@ljash ::

če bi se malo poglobil, bi ugotovil, da NFS: Undergound dela... (vsaj probou bi lohk WinXP compatibility mode).


LP

Sci-Fi ::

No za informacijo meni dela nfsu brez kakršnih koli kompatibilnostnih nastavitev. Res pa je da imam jaz Geforca ne pa radeona. Po mojem boš pač mogel najti novr gonilnike za radeona. Ker problem ni v windowsih. Vsaj v mojih ne :)
Sci-Fi is the best way to dream

rap3r ::

Mam win 2003 in radeona, pa dela tako NFS brez da bi kar kol štimu, kot ati theater mode... Dela use kar se spomneš, celo bluetooth mi je uspel nastvat, da nebi govoru o tem da sm meu 10 dni uptima s tem da je blo usak dan ene 3 ure špilanja gor, skoz teče IIS in mula gor, ene 3 ure na dan še tv gledam gor pa skoz dela brez problemov
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91613 (1303) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607034 (5590) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157922 (7922) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574302 (3339) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352327 (1687) andrej

Več podobnih tem