» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
2 / 10
»»

Matri[X] ::

FastWrites žal ne morm diseblat v biosu, nimam te opcije, čeprav vem, da je pri starejših ploščah bila.

rap3r ::

Še vedno ni noben razložu razlike med enterprise, standard in web. Kero uporabt za desktop sistem. Pa še to ali standard uklučuje tud IIS 6.0?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

rap3r ::

Tanx. Bomo kr standard uzel pa bo.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Še eno uprašanje. Glede na to da dvomm da ma kdo tle original 2003, me zanima kako pol stvar updatate ker prek windows update negre?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

G2 ::

Poišči kak "popravek" pa bo šlo.

Mimogrede: Lahko nehaš dvomit, ker nekateri tu imamo licenčne Windows 2003 :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G2 ()

rap3r ::

Sm obupu, zadeva mi ni hotla od bluetooth driverjev naložit, control panel mi je javlu da nimam ati driverjev gor? S tem da sm ce pack naložu. Pol pa restartam mašino in se med bootanjem resetira?
Sistem pa tak!
Prov noben mi nedela, xpji so se mi sesul po 2 dneh. Win 2003 pa celo v istem dnevu. Ql kaj nej rečm?
Računalnik 100% dela. Je sicer navit sam sm zadnič prime laufu 3 dni brez napake tko kukr 3d mark, sam windowsi so čist u kurcu.
Bemti microsoft!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Spc ::

Jaz laufam Windows Server 2003, Datacenter Edition:
NetSky.org

Priporočam vsem datacenter ... kajti datacenter edition ima še dodatne hitrostne optimizacije, ki se ZELO poznajo pri programih.
Edino kaj se pri datacentru malo težje naredi je Internet Connection Sharing to pa se naredi preko NAT-a in DNS serverja + DHCP Serverja ... pač malo je zajebavanja z netsh in inštalacijo DHCP Serverja in ISC BIND-a oz. priloženega DNS Serverja.

Na datacentru pa laufajo vsi programi ki delujejo v windows server 2003 enterprise oz. standard.

Delal sem test med enterprise in datacentrom na isti mašini z istimi driverji/softwareom (sveži install v obeh primerih) datacenter je prehitel enterprise za celih 1000 pik v datacentru, da xpjev sploh ne omenjam .. xpji so imeli 1200 pik majn kot pa enterprise.

*edino datacenter dosti krat vpraša za WHQL ampak to me ne moti

To je moje mnenje o Windows Server 2003

:D

ToniT ::

Zato, da bom prepeljal eno mizo, bom uporabil 40 tonski tovornjak.
Tako približno zgleda to z datacenter edition!

rap3r ::

Toni če bo šlo s 40 tonskim tovornjakom dost hitrej-zakaj pa ne?
A ma kdo nforce 2 plato k uporabla 2003,ker summ da če naložim nforce dirverje da se mi zadeva neha butat.
Nasploh so pa nforce 2 driverji tooook slabo napisani da glava boli.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ender ::

Ok, glede na to, da vas ima kar precej izkušnje z Win2k3: imam Win2k3 Server (standard), in sprva so mi delovali brez problemov, zadnjih nekaj dni pa občasno za nekaj sekund zaštekajo (tako, da se tudi mišji kazalec ustavlja), vendar Task Manager še vedno trdi da je poraba CPU 10-40%... Ne spomnim se, da bi si v tem času karkoli nameščal...

Poleg tega me pa tudi zanima, če je komu uspelo usposobit Cygwin in/ali Mingw/MSys? Meni se v cygwinu gcc sesuva, v mingw mi pa linker ne najde nobene knjižnjice...

btw, IceMan: za DOS igre poizkusi DosBox
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

swar ::

Kokr vidim po postih je sistem za domaco uporabo bolj ne kot ja saj nekateri programi in igre ne delujejo ki so v xpjih?

Ziga Dolhar ::

ToniT, mislim da si dal premalo ekstremen primer. Uporabil boš transportno letalo.

Ker je hitreje.

In ceneje. Tam boš za voznikovih 15 ur plačal 30.000 sit, tu pa za pilotovih 30 minut le 15.000 sit!
https://dolhar.si/

rap3r ::

Jah nevem a mam sam jz take ogromne probleme da ko naložim driverje se sistem več nezbuta?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

undefined ::

> a mam sam jz take ogromne probleme da ko naložim driverje se sistem več nezbuta?

Možno. Pri gonilnikih je treba pazit. Že kakšni bolj slabo napisani za WinXP lahko povzročijo težave v Win2k3. Zatorej tudi sporočilo, da je take gonilnike nevarno nameščat, če nimajo digitalnega podpisa. :)

rap3r ::

Fora je da so oboji gonilnik WHQL govorim o catalist 3.9 in nforce 3.13.
Tko da pomoje da ni to problem?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zoidberg ::

Pri meni ni težav z gonilniki Detonator 40.41 in nforce 2.00.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

potepuh ::

"Meni se XPji čist nič ne sesuvajo, Win2k3 Server pa še manj."

ob tem sem se fajn nasmejal
:D

off-topic:
sem jaz kaj prespal,ali kak se citira??

rap3r ::

Jah sami carji k se vam ne sesuva. Nej mi pol en pove zakaj men IIS nedela?
Skoz mam RPC faild to start?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

rap3r tebe neki drugega zeza. Men delajo 2003 popolnoma brez težav z zadnjimi nf2 driverji, res pa je da nimam catalystov gor :D

ps. ignore that last remark, I'm just kidding, or am I ? :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nurmaln ::

Veste kaj...
SEREM VAM SE U MAJKROSOFT!

Bral sem o krasnem MS 2003 server, odklikal na ms stran in dol potegnil trial verzijo, ki naj bi normalno delovala 180 dni. Povsem normalno sem si zadevo inštaliral, ko pa sem jih zagnal pa mi je ob prvem zagonu napisalo da je "trial period expired" (ne da se mi prevajat). Poudarjam da sem jih namestil prvič in natančno po postopku, ki je bil "zapovedan" s strani MS. Ker se mi je zdelo da taki bebci vendarle niso sem jim na support hitro poslal mail in jih opisal svoje težave, naslednji dan pasem dobil odgovor da za trial software ne nudijo podpore (z drugimi besedami - go fuck yourself). Iz njihovega odgovora je razvidno, da je programsko opremo treba najprej kupiti zato da ti povedo zakaj ne dela. O tem da se jih zdaj ne da niti odinštalirati sploh ne izgubljam besed.

Sklenil sem da bo iglu za moje pingvinčke še naprej brez oken.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

swar ::

lol
Prijaznost do potencialnih strank pa taka...
Sramota oz zgleda da ma m$ se vedno prevec denarja da jih boli kurac za uporabnike...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swar ()

Mr.B ::

Nurmaln in Swar , pokličita linux podporo , je kao free ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rap3r ::

Morf kere driverje za nforce pa uporablaš?
Pa ti use dela na 2003, in kero verzijo maš gor? Men določenih stvari ni hotl naložit. Kot naprimer bloetooth driverje...Sej nalagate pa driverje za xp al za 2000?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Spc ::

Meni delujejo catalysti 3.9 čisto normalno .. res da ni Smartgarta .. ampak to mi ne povzroča nobenih težav zaradi smartgarta

;)

Matri[X] ::

"trial period expired"


V biosu preveri, če imaš pravilno nastavljen datum,... Če še vedno ne dela, downloadaj drugo različico, mogoče je priišlo do napake v trial systemu.

morphling1 ::

Gor sem dal zadnje nf driverje in dela bp. (drugih sploh sprobal nisem). Mam pa build 3790
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Pomoje men počas plata peša
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Hm tisti k mate ati grafične in 2003 win. Kere driverje uporabljate?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

undefined ::

> Hm tisti k mate ati grafične in 2003 win. Kere driverje uporabljate?

Uradni za WInXP ti res ne delajo? Če se ti ustavi le pri Setupu, nastavi Compatibility Mode programa na WinXP, meni je to pomagalo pri Logitech gonilnikih. Seveda je najprej treba extrahirat zadevo in to nastavit za prvotni Setup.exe. :)

rap3r ::

The ATI Control Panel failed to initialize becouse no ATI driver is installed, or ATI driver is not working peoperly. The ATI Control Panel will now exit.

To mi napiše po tem ko naložim catalist 3.9. Naložim pa un pack k ma use notr tko da driverji delajo in nevem zakaj pol to napiše?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

undefined ::

Poskusi it na My Computer Properties, Hardware lista, tam izberi svojo grafično, daj update drivers, pa pokaži na pot extrahiranih catalystov. Za tem pa še namesti sam control panel. :)

rap3r ::

Been there done that pa ni nč.
Nemorm pa tud naložit driverjev za bluetooth
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tero ::

Jah vsi ki imate probleme z driverji bi bilo dobro prebrat tole stran.
Do zdaj še jaz nisem imel probleme z driverji, vedno se pač uporabljajo driverji za windows xp.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

Aja rap3r meni je uspelo instalirat bluetooth cist simpl samo install pa je. (res da seveda da je mozno da nimama istega oz iste programske opreme)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

rap3r ::

Hm skoz mi piše da control panel nenajde ati driverjev, te pa delajo!!!
MIslm nč jasn no:(
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tero ::

rap3r: pojdi v nastavitve zaslona, klikni setings/advanced/troubleshoot in daj accelaration na full
Tako kot kaze slika:




Pol resetiraj in poročaj o rezultatu.
:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

rap3r ::

Tero hvala sm ugotovu da ga tole jebe.
Zdej sm uspel zadevo postavt. Sam fora je k mi EM III za foldanje skoz javka neki da manka MSVBVM50.dll pa ni edini k javka da to manka.Mislm da je to od visual basica dll.gremo inter dev naložit pa bomo pol vidl...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

undefined ::

Linke ne objavljamo brez veze in tisti link, ki prikazuje kako popravit zadevo, katero je Tero prilimal, je bil že dostikrat objavljen. :\

rap3r ::

Pa ja sej sm reku da sm to že prej vidu. Pa problem ni biu sam v tem ampak v ugasnenem fastwritu k sm meu v biosu.
Prej sm meu r9500 za katerga ni blo ql če je biu fw on, zdej mam pa 9600pro kjer sm brou da more bit na on!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

mchaber ::

Eno vprašamje:D

Na Plati Via kt333 mam Vt8233 al neki podobnega..:8)

Drijevre sm potegnu dol z viaarene Combo, jih istallal(resetiral tud ja) pa zvok ne dela. Winamp izpljune Bad DirectSound driver.:'(

Any sugg.? :\
.

mchaber ::

Je že fiXed v Control Panel sm dal enable windows sound.8-)

THX anyway;)
.

rap3r ::

Hehe:D
Mam pa še jz eno uprašanje.
A 2003 ne podpira fast user switch? Oz kej podobnga?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kockish ::

Ze ce das XPje v domeno, nimas fast switchinga, ti bi ga pa rad na server osu?
samo lock imas na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kockish ()

rap3r ::

Kwa mi lock pomaga če bi rd meu pržganga enga userja in se v druzga logiru ob enem.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ender ::

Omogoči remote desktop, pa se z clientom priklopi na svojo mašino.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rap3r ::

Nikoli nereči da se neda če nisi 100% prepričan:D
Programček, ki omogoča veliko stvari v win 2003
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MrStein ::

Matri[X]: "...se moram pohvaliti, da je njihov uptime 117 dni."
Nekak me to ne gane, če se spomnim da sem pred 5-10 leti imel preko 400 dni uptimeja z linuxom na eni Comtronovi 486-ki.

O antivirusih, ki ne delajo: Antivirusi so zaradi narave svojega dela ponavadi specifični za različne verzije windowsov. Bežen pogled na www.sophos.com pravi da oni podpirajo win2003.

bmw-f1: VIA hyperion ... Za pa paket velja : če ti sistem deluje brez njih , se jih ne dotikaj !

ender: probaj zadnjo verzijo cygwin , ene prejšnje so imele težave z win2003.

Mr.B : "linux podpora"
Za linux in drugi free software dobim v enem tednu več zastonj podpore, kot za windows ( ali drugi plačljiv SW ) v celem življenju. Tak moje mnenje o tem.

rap3r : "fast user switch" Linux podpira menjavo userjev, pa še dejansko fast ( hitro ) je, ne kot v XP :-)

radeon in fsat-write : za informacijo , na http://www.omegacorner.com/radeon_omega... piše, da je za vse radeone priporočljivo izklopit FW, _RAZEN_ za 9600 pro, ker ta sicer šteka.

Dr_M ::

ker pa je zadnji build??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

Zakaj vedno pridejo linuxaši pisat v Windows teme kolk so Linuxi oh in sploh? Premalo samozavesti? :\
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91613 (1303) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607026 (5582) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157920 (7920) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574299 (3336) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352326 (1686) andrej

Več podobnih tem