» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
7 / 10
»»

Zheegec ::

Imam eMule, vendar samo 4 downloade, pa še vse na začetku, so bili časi na Win2k ko je bilo okoli 20 downloadov naenkrat, vse skupaj krepko čez 10GB, skupna hitrost 100KB/s, pa je vse delovalo OK ( >:D ), tukaj se pa problem pojavi takoj ko exitam iz kakšnega konkretnega programa, recimo Colin2 :D

Drugače pa 512 DDR, AXP 2800+, 8Rda, nForce so WHQL,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Myth ::

Ti bodo strokovnjaki pomagali, moje mnenje ma tukaj malo vrednosti. :\ :))

En lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

lopov ::

Ne vem, ce so krivi ravno W2k3 :/

Imam AXP2500+@3200+ s 512 rama in deluje naravnost odlicno. Prekrsil sem ze cisto vse, kar sem si na zacetku obljubil: nalozil tako programe za delo kot polno robe za pleasure (soulseek in mula), zraven se foldam in igram igre (redno CS, imel pa tudi RTCW, Call of Duty in WC3). Racunalo je pognano 24/7 in zadnji razlog za restart je bil, da sem se po remote seji odjavil in sta prenehala delovati 2 gumba na miski. No, to zdaj vem, tko da ni panike.

Imam Quadro2MXR in Omega drajverje, pa ni nobenih tezav. Nalozil sem celo tisti dll za podporo temam in deluje bp. Nalozeno imam Standard Edition.

Imas morda slab install? Edina stvar ki sem jo opazil je glede iger je, da mi vcash pri CS mocno lagne (na netgrafu ni opaziti) in po vsej verjetnosti nekaj sprozi porabo procesorja. Traja lahko tudi do 10 sekund in mi pade na 4-5 fps. Ampak res obcasno.

b.

Mr.B ::

Pri meni sicer je WinXP, imam dvajset DL-jev. Če ne dalam kaj takega, imam prenos 100k. Če odprem program, ki je procesorsko zahteven, se DL tudi zmanjša na 10k, se je pa tudi diskonectal,UL pa začne čudno nihati kot so skoki 200k UL itd.
Tako da je težava vsaj pri meni, procesor, oz emule ne dobi dovolj procesorskega časa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zheegec ::

To pri meni gotovo ni narobe, kot sem že rekel mora biti problem drugje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hux ::

In si naredo vse kaj pise na onem pagu? Meni se doben od teh problemov ne pokaze.

Sci-Fi ::

Če nisi delau po navodilih na oni strani potem si verjetno pozabil nastavit, da naj imajo prioriteto "ospredne" aplikacije in ne servisi.

To bi bila zelo verjetna napaka, saj tako sistem daje prednost servisom in ne aplikacijam, kar povzroča njih ne odziv.

če pa si točno po onih navodilih delu, pa js nimam ideje kaj bi bilo.

Še nekaj:
Kater proces pa ti takrat ko se ti zgodi ta neprilika pokuri ves procesorski čas.
Daj preveri to.
Sci-Fi is the best way to dream

Zheegec ::

Če nisi delau po navodilih na oni strani potem si verjetno pozabil nastavit, da naj imajo prioriteto "ospredne" aplikacije in ne servisi.

Nisem delal po teh navodilih, samo si lahko 100% da sem tudi nastavil višjo prioriteto aplikacijam, ne pa za background services takoj ko sem instaliral Winse. Pač rad spreminjam nastavitve :D

Kater proces pa ti takrat ko se ti zgodi ta neprilika pokuri ves procesorski čas.

F@H, če ga sklopim pa noben ;((
Drugače pa se mi to ne dogaja vedno ko pridem ven iz igre, lahko že takoj, lahko pa šele potem ko grem 5x ven iz kakšne igre...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sci-Fi ::

Priporočilo:

Med igranjem iger ti priporočam da f@h izklopiš.
Meni je ko sem ga še uporabljal, že na XP-jih povzročal počasno in zakasnelo odzivanje iger.

Sicer dvomim, da je to glavni vzrok, ampak vseeno priporočam.
Glede ostalega pa:
Če računalnik frizne pomen9i, da pokuri celotno procesorsko moč, torej pomeni, da jo more nekaj zahtevati. To je ali aplikacija ali pa sam operacijski sistem.
Če ti torej noben proces ne kuri vsega proc. časa, ali ti potem vsaj pri System Idle Process prikaže razliko?

Za vsak slučaj pa pojdi še enkrat čez tista navodila in prečekirej, če si pošlihtal večino nujnih stvari.

No pa poglejmo še nekaj drugega.
Kako velik Swap file pa uporabljaš?
priporočam da ga nastaviš za začetek na 1.5 GB
Se zna namreč zgoditi, da ti kera igrca pokuri krepko preko tvojih 512 mb, pol maš pa slučajno še kej aplikacij zagnanih zna bit pa sraje.

Če si vse našteto preizkusil, ti jaz ne znam svetovati drugega kot da še enkrat pošteno povprašaš gospoda googla, in če ti ne vrne želenega odgovora pač nardiš nov inštal.
Sci-Fi is the best way to dream

Zheegec ::

Med igranjem iger ti priporočam da f@h izklopiš.

Še nisem imel problemov >:D Itaq igra požre 100% CPU časa, f@h je na idle.
Če ti torej noben proces ne kuri vsega proc. časa, ali ti potem vsaj pri System Idle Process prikaže razliko?

Če sklopim f@h, potem je idle okoli 99% 0:)
Se zna namreč zgoditi, da ti kera igrca pokuri krepko preko tvojih 512 mb, pol maš pa slučajno še kej aplikacij zagnanih zna bit pa sraje.

1GB swap, trenutno je zasedeno 200MB, v igrah okoli 600MB - 800MB.
Fora je da se to dogaja v desktopu... ah, očitno ni rešitve :O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hux ::

Ni je ne ker si ze nekaj kapitalno narobe naredo in se ti niti neda preverit se enkrat. Za tebe ni pomoci.

Zheegec ::

Ni je ne ker si ze nekaj kapitalno narobe naredo in se ti niti neda preverit se enkrat. Za tebe ni pomoci.

Hvala za pohvale. Kaj pa lahko narobe naredim? Itaq grem vedno vse nastavitve spreminjat in sem tisto kar na tisti strani piše skoraj vse naredil, vsaj kar se tiče pomembnih stvari, recimo nisem pa tega da moraš dati razlog za shutdown, pa ctrl+alt+del za logon.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hux ::

Malo prevec tweakas kjer ni potrebno ce mene vprasas. Reinstaliraj se enkrat brez tweakanja.

Matri[X]: Ona slika je zanimiva. 177Dni bi nej stal racunalnik in kolk se da videt se vecina kot ftp streznik uporabla ki kot sam pravis povprecno 50% obremenjen. Vednar v 177 dneh le 1.7Gb down in 2.5Gb up naredo? Nevem ce je to ravno legitimna slika :D.
Vsak ISP bi si zelel imeti takega narocnika :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

hotbird ::

Zanima me, če je možno ISS 6 uporabljat na winxp. Windowsi 2003 me zanimajo samo zaradi ISS 6, zato bi blo zlo fajn če bi se to dal inštalirat na winxp.

Matri[X] ::

Hux: slika je popolnoma legitimna. Strežnik se ne uporablja kot v glavnem kot FTP strežnik, vendar kot gameserver in webserver. Glede tistega prenosa pa tole: razen če nisi slep, piše zraven packages, en paket je pa 1500Bytov, ker je računalnik na LANu (kolokacija pač), tako da če izračunaš pride "malenkost" več >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

lopov ::

Hmmm ... Na XP mi F@H ni bilo treba izklapljati, zdaj pa ga moram, ker imam drugace med 20 in 40 fps (namesto 120, gre za CS). Pri meni se vsekakor pozna.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Zheegec ::

Malo prevec tweakas kjer ni potrebno ce mene vprasas. Reinstaliraj se enkrat brez tweakanja.

Saj to imam sedaj čisto fresh install.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rap3r ::

Eno uprašanje. Se da kje vidt kdaj poteče trial verzija?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kingec ::

Evo še jaz eno vprašanje, nikakor mi ne uspe nastavit da bi lahko bil z dvema userjema naenkrat logiran, tako kot v XPjih, se to da?!? naj mi prosim en razloži.... kak naj to naredim, pa če je že komu uspelo... probal sem s tistim programckom, pa fast user switch, samo ne dela, tak ko bi jaz rad...

Matri[X] ::

Windows Terminal Services namestiš v application mode in bo lahko nekaj deset uporabnikov istočasno bilo prijavljenih na računalnik (odvisno od licence), seveda remote, tako ali tako je to server.


Drugače pa "trial" evaluation edition poteče po 180 dneh od dneva namestitve (aktivacije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

kingec ::

Jaz bi rad da je lahko na enem racunalniku naenkrat logiranih vec uporabnikov. Ker zdaj ce preklopim uporabnika mi drugega od logira log off...

perci ::

kingec: No, naj ti povem, da sem tut sam to probaval in obupal, dobil sem en progy, ki naj bi zadevo omogočil, pa je ni ;(. Tko, da sem mal skeptičen. Se mi pa iskreno rečeno, ne da zajebavat s tem. Če kaj nujno rabim od drugega userja se pac iz iste masine konektam na terminal services preko remote destkopa.

hruske ::

Perci, you said it. ;)

MrStein ::

Za drugi user imaš "Run As..." v kontekst meniju.

Če pa hočeš pravi multi user sistem, dobiš zastonj linux na vsakem vogalu :D

phoinix ::

Za nortona me zanima, ker antivirus (kako se imenuje) bi delal na datacenter edition, pa da je preizkušeno ne teoretično.

Norton system works in firewall 2003 bi pa normalno delovala?

Baje da so problemi pri shared internet connection... bral sem da je samo za dial-up problem, kaj pa kabl?

Hvala za odgovore!

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

phoinix ::

Sej pravim, čisto nič ne dela na datacenter... Klik!

oz. my bad,... tole naj bi delalo: Symantec AntiVirus Corporate Edition 8.1

Kaj pa ostalo,... shared internetna povezava (kabl) v praksi!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phoinix ()

perci ::

Jst na standard ediciji laufam 8.0 corporate edition. Dela OK.

phoinix ::

A za firewall pa ni pomembno? Vsaj meni se zdi, da je samo ena verzija firewalla... al se motim.

Hux ::

Kak zavraga se naredi tisto da se StartMenu programi skrivajo po daljsi neuporabi. Vsi kolegi majo a doben neve kak se to vklopi. Dozaj se na dobenih winsih nisem mel tega. Kr nekaj.

MrStein ::

Izklopiš (ali vklopiš) v lastnostinh od start menuja ( desni klik na task bar in "Properties" ).
Gre za opcijo "Use Personalized Menus".

lopov ::

Za skrivanje neaktivnih ikon v tray-u vklopi tole:




Za samodejno skrivanje manj uporabljenih programov pa tole:



b.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Hux ::

Hvala. Se da to kak pospesit? :P Oz po kolko dneh neuporabe se skrijejo?

lopov ::

LoL ... Kot vidis imam izklopljeno, tko da ne vem -- imam rad 'sve na broju'. Ce se ne motim tudi nimas tistega servisa iz XP, kateri po dolocenem casu pospravi neuporabljene ikone z desktopa. Saj ne vem, ce kdo to sploh uporablja :/

Hux ::

Tak nimam nic ikon na desktopu. To mi je grdo pol zgleda kot linux lol.

phoinix ::

Sam en queščn. Mam Athlona 1,4 pa 512 SDRAM, pa me je tole vrgl mal z tira, ker sem glih hotu vzet datacenter edition...

Klikn Me

V glavnem, hoče imet 1GB RAM-a minimalno, pa potrebnih je najmanj 8 procesorjev 8-O ... WTF! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

DMouse ::

@Spc:
"Datacenter deluje z majn procesorji .. in to mi je blo že čudno od začetka
kajti na microsoftu piše tako, da obvezno rabiš vsaj 8 procesorjev, da deluje drugač pa ni šans, da bi deloval"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

phoinix ::

Z manj procesorji... sam enga imam, in pol tolk rama kot ga hočejo imet. Kaj pa tisti ki ga že imajo, kako vam dela, na kateri konfiguraciji?

DMouse ::

Delal ti bo no, tut za ram ti piše 512Mb ne 1 Gb.

rap3r ::

Mene še vedno zanima kje oz kako lahko vidm kdaj je konc trial win 2003? Da nam 1x pržgou škatle in bo napisal...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Matri[X] ::

Mene še vedno zanima kje oz kako lahko vidm kdaj je konc trial win 2003? Da nam 1x pržgou škatle in bo napisal...


Po 180dneh od dneva namestitve. Sej ti piše, na strani kjer downloadaš EVALUATION IN NE TRIAL različico oken.

rap3r ::

Mislm tema, če tega uprašanja nisi zastopu pol ti bom pa probu mal lepš povedat. Kaj mislš da sm si na steno zapisu datum kdaj sm windowse naložu pa zdej delam črtice da bo 180 dni da bom vedu kdaj bo potekl? Pojma nimam kdaj sm naložu, sam je prbližn ene pol leta od tega in me zanima kje vidm kok dni je še do preteka teh 180 dni!!!:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

hruske ::

Probej zagnat sistemske informacije... tam ponavadi pise kolk casa se mas afaik.

rap3r ::

Nop tm sm ze gledu pa nc nepise.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Matri[X] ::

:\ pogledaš v event log, kateri je najstarejši vnost, če še nisi kaj brisal oz. se jih ni preveč nabralo. Drugače so pa v windows direktoriku določene datoteke, ki so istega datuma, kot dan, katerega si jih namestil. Npr: windows\config.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

tx-z ::

176 dni uptime..kaj so že tok stari ti windowsi?
tx-z

rap3r ::

Hm če je datum prov mam od 21.11.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Lith ::

no, nisem 'čisto' vse prebral, ampak mogoče je pa to že kje napisal kdo
How to convert your Windows Server 2003... to a Workstation!

jaz jih nimam in ne morem probat, mogoče kdo bo...
LP

edit: ops, popravljam
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

hruske ::

To je ze blo napisano precej na zacetku, sicer pa bi ti bile moje ocke hvalezne za malo manj vpadljiv tekst. :))

lopov ::

Moja verzija cez 2 meseca potece. Glede na to, da imam licencne XP me zanima naslednje:

- kje & kako se v XP vkljuci "security" log (Event Viewer -> Security; po defaultu se belezi le Application in System)

- najbolj mi je vsec RDP, ker lokalnega uporabnika ne odjavi; se da to izvesti tudi z XP? Moje izkusnje kazejo, da je lahko na racunalo logiran le en uporabnik, pa naj bo lokalni ali remote. Za casa remote seje je na ekranu login panelca z opozorilom, da je prijavljen remote uporabnik. Prosim, ne mesat s "fast user switching" -- to ni isto.

To dvoje je namrec edino, zaradi cesar bi (v kolikor to XP ne omogocajo) imel server verzijo, le cena mi ne disi :))

b.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91616 (1306) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607050 (5606) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157948 (7948) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574311 (3348) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352334 (1694) andrej

Več podobnih tem