» »

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Temo vidijo: vsi

nokken ::

To ni dieta pac pa sprememba nacina zivljenja ;)

Horas ::

Okapi je izjavil:

A psihične težave pa niso bolezen?


isto ko pr drogeraših, samo druga vrsta droge.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Eduardo ::

energetik je izjavil:

Okapi je izjavil:

A psihične težave pa niso bolezen?
Je psihična težava, ko ne moreš brzdat svojega nagona lakote, že kar bolezen? Potem lahko za bolezen proglasimo praktično vsako psihično težavo.
Ker debelost v večini primerov je dejansko zgolj nezmožnost brzdanja nagona. 1. zakona termodinamike se pač ne da prelisičiti. Lahko je nekdo zaradi dejanske bolezni bolj suh kot bi moral biti ob vneseni hrani, ampak obratno pač ne more biti, ne moreš se zrediti za več kot si pojedel, pa če se cel svet postavi na glavo.

Sicer pa glede stresa kot vzroka - pri meni je obratno. Če sem pod hudim stresom, postanem popolnoma brez apetita in ob takih dogodkih shujšam tudi do 3kile v 1 tednu. Na grafu moje teže se točno vidi datume, ko sem bil pod stresom, in za ta stres točno vem razloge.


Je bolezen, ker ima jasne posledice. Dokler nima nekih posledic in si samo malo bolj okrogel tega ne bo nihče tretiral kot bolezen. Seveda pa se psihične težave, ki imajo podobne posledice tretirajo kot bolezni. In seveda ne v absolutnem smislu. Če si malo depresiven nihče ne ve, če pa si režeš žile pa bo bolezen.

Kako misliš, da ker lahko poejš manj v teoriji to ne bi bila bolzen? Po tej logiki niti diabetes ni bolezen, če ni prirojen, alkoholizem ni bolezen itn. Morda celo rak zate ni bolezen, ker lahko ne kadiš in nekatere druge vrste raka niso bolezen, če se ve, da pridejo od kakšnega vzorca obnašanja katerega lahko spremeniš.

Kar pa se tiče tvojega stresa kot primer pa to ni ravno dobra primerjava z nekom, ki je bolezensko debel. Tiste, ki se v treh dneh stresa malo zredi nihče ne tretira kot bolezensko debele, če so drugače prilično normalno "okrogli".

paradajzos ::

Okapi je izjavil:

A psihične težave pa niso bolezen?

Saj nisem tega napisal. Moj post je bil namenjen prepotentnežem, ki pri 20-30 verjamejo, da so za svojo vitko postavo sami zaslužni in prezirajo vse, ki takšne postave nimajo.

energetik je izjavil:

Okapi je izjavil:

A psihične težave pa niso bolezen?
Je psihična težava, ko ne moreš brzdat svojega nagona lakote, že kar bolezen? Potem lahko za bolezen proglasimo praktično vsako psihično težavo.
Ker debelost v večini primerov je dejansko zgolj nezmožnost brzdanja nagona. 1. zakona termodinamike se pač ne da prelisičiti. Lahko je nekdo zaradi dejanske bolezni bolj suh kot bi moral biti ob vneseni hrani, ampak obratno pač ne more biti, ne moreš se zrediti za več kot si pojedel, pa če se cel svet postavi na glavo.

Sicer pa glede stresa kot vzroka - pri meni je obratno. Če sem pod hudim stresom, postanem popolnoma brez apetita in ob takih dogodkih shujšam tudi do 3kile v 1 tednu. Na grafu moje teže se točno vidi datume, ko sem bil pod stresom, in za ta stres točno vem razloge.

Dej ne bit prepotenten, nimaš nobene osnove za to, ampak zgolj srečo, da si se rodil genetsko ok in da je tvoje življenje dovolj ok, da ne rabiš kompenzirat s hrano.
Tvoja idealna teža je precej rezultat spleta okoliščin, ampak ti pa kar bodi ponosen nase.:)
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Rezultat naše idealne teže je nenažiranje s hrano, vse ostalo je pa en velik cope.

sbawe64 ::

Okapi je izjavil:

nokken je izjavil:

Nobena dieta ne pomaga dolgorocno

Vsaka dieta, ki se jo držiš dolgoročno, pomaga. Zato pa je pomembno, da je dieta taka, da se jo lahko držiš dolgoročno. Ko dosežeš želeno težo, jo moraš samo malo omiliti, in še je naprej držati.

Seveda pa za TV niso zanimive diete, kjer hujšaš po 1-2 kili na mesec.

Tu vsi shujšajo
Survivor (American TV series) @ Wikipedia
2020 is new 1984
Corona World order

Kayzon ::

Se kdo izkljucno prehranjuje s keto varianto prehrane? Berem da znatno pomaga pri simptomih ADHDja vendar me skrbi kako je z odvajanjem blata, k sedaj mi ovseni kosmici veliko pomagajo pri temu.

solatko ::

Samo eno zadevo, ki sem jo sam prebral pred nekaj leti in uspešno uporabil na sebi.
Telo naj bi predelalo čisto vso hrano, ki jo dobi vase v 8.ih urah, kar je več, gre v špeh.
Zaradi covidnih omejitev, bolane žene in malo tudi lenobe, sem se povzpel na 96kg pri 178cm višine. Ko sem ostal sam (3 leta), sem začel pazit, da dejansko ne vnašam v telo nič po 8.ih urah po zaužitem prvem obroku. V dobrih dveh letih, sem samo s tem, brez večjih fizičnih aktivnosti, spravil kilažo na 76 kg in se še spušča. Izgleda, da količina hrane sploh ne upliva na to, temveč samo čas, da lahko organizem to predela in viške izvrže iz telesa.
Delo krepa človeka

Okapi ::

Ti boš tudi neko novo fiziko odkril, očitno.>:D

DrSergioDJ ::

Kakšna neumnost pa je to?
Seveda da količina hrane vpliva.
Če že kaj, si se ali začel več gibati, ko si ostal sam, ali pa pojedel manj hrane.

Če še trdiš da ne, naredi na sebi test in pojej poleg dnevnega normalnega prehranjevanja še 1 veliko pico vsak dan pa zraven spij 1L coca cole in poročaj po 1 mesecu. Pa srečno.
...

DamijanD ::

sbawe64 je izjavil:

Okapi je izjavil:

nokken je izjavil:

Nobena dieta ne pomaga dolgorocno

Vsaka dieta, ki se jo držiš dolgoročno, pomaga. Zato pa je pomembno, da je dieta taka, da se jo lahko držiš dolgoročno. Ko dosežeš želeno težo, jo moraš samo malo omiliti, in še je naprej držati.

Seveda pa za TV niso zanimive diete, kjer hujšaš po 1-2 kili na mesec.

Tu vsi shujšajo
Survivor (American TV series) @ Wikipedia

V Alone se tudi ne zredijo preveč...

paradajzos ::

velikBrokoli je izjavil:

Rezultat naše idealne teže je nenažiranje s hrano, vse ostalo je pa en velik cope.

In kaj je cope? Psihične težave, konec koncev. Vidiš, si sam potrdil.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

energetik ::

paradajzos je izjavil:


Dej ne bit prepotenten, nimaš nobene osnove za to, ampak zgolj srečo, da si se rodil genetsko ok in da je tvoje življenje dovolj ok, da ne rabiš kompenzirat s hrano.
Tvoja idealna teža je precej rezultat spleta okoliščin, ampak ti pa kar bodi ponosen nase.:)
No, nimam povsem idealne, za to bi rabil nekje +5kil mišic in -2kili maščobe.

Ne, moja teža ni splet okoliščin, razen če s tem misliš komplet vzgojo, izobrazbo in zanimanje za tematiko. Dobro vem, da odvečne teže ne povzroča palček Smuk, ampak izključno višek zaužitih kalorij glede na porabo. Če mi teža skoči iz standardnih 63kg na 65, si rečem opa, in naslednje tedne jem malce manj, teža pa spet pride na staro vrednost. Očitno vsaj pol ljudi te enostavne "operacije" ni sposobno.

paradajzos je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Rezultat naše idealne teže je nenažiranje s hrano, vse ostalo je pa en velik cope.

In kaj je cope? Psihične težave, konec koncev. Vidiš, si sam potrdil.
Potem lahko zaključimo, da ima vsaj 50% prebivalcev SLO psihične težave? No, saj glede na dogajanje po cestah bi lahko rekli da je % ljudi s psihičnimi težavami še višji, vsaj 2/3.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

paradajzos ::

Dobro vem, da odvečne teže ne povzroča palček Smuk, ampak izključno višek zaužitih kalorij glede na porabo. Če mi teža skoči iz standardnih 63kg na 65, si rečem opa, in naslednje tedne jem malce manj, teža pa spet pride na staro vrednost. Očitno vsaj pol ljudi te enostavne "operacije" ni sposobno.


Wow, ti si eden redkih, ki pozna to globoko skrivnost. Če bi le več ljudi to vedelo, potem... Oh wait...ni problem v tem, da veš, ampak v moči volje, da to udejaniš. In zakaj nimajo vsi tako močne volje? Hmm, le zakaj?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Miki N ::

Lej ne morete enačiti enega Slotech Supermana z enim Normijem - to je smešno.

paradajzos ::

Potem lahko zaključimo, da ima vsaj 50% prebivalcev SLO psihične težave?

Ne vem koliko v procentih, ampak verjetno kar veliko. Po moji hipotezi večina takšnih s preveliko težo.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

energetik ::

paradajzos je izjavil:

Wow, ti si eden redkih, ki pozna to globoko skrivnost. Če bi le več ljudi to vedelo, potem... Oh wait...ni problem v tem, da veš, ampak v moči volje, da to udejaniš. In zakaj nimajo vsi tako močne volje? Hmm, le zakaj?
Ne vem? Je treba imeti močno voljo, da po kosilu ne spiješ liter Cole ampak liter vode?
Res ljudje verjamejo tej "skrivnosti" = 1. zakon termodinamike? Že v tej temi lahko vidiš, da ne. In je krivo vse drugo, samo ne suficit kalorij.
vires in numeris

paradajzos ::

energetik je izjavil:

paradajzos je izjavil:

Wow, ti si eden redkih, ki pozna to globoko skrivnost. Če bi le več ljudi to vedelo, potem... Oh wait...ni problem v tem, da veš, ampak v moči volje, da to udejaniš. In zakaj nimajo vsi tako močne volje? Hmm, le zakaj?
Ne vem? Je treba imeti močno voljo, da po kosilu ne spiješ liter Cole ampak liter vode?
Res ljudje verjamejo tej "skrivnosti" = 1. zakon termodinamike? Že v tej temi lahko vidiš, da ne. In je krivo vse drugo, samo ne suficit kalorij.

A sem kje napisal, da ni na koncu debelost rezultat presežka vnešenih kalorij nad porabljenimi kalorijami? A to je treba pisat?
Kdo pa vnaša preveč kalorij in zakaj? Tukaj je glavni problem, katerega rezultat je na koncu presežek vnešenih kalorij in debelost. Velika večina ljudi se zaveda, da bo od tega verjetno zbolela in umrla. In večina še vedno vnaša preveč kalorij glede na porabo. Torej? Zakaj se večina ne more upreti odvečni hrani?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Okapi je izjavil:

Ti boš tudi neko novo fiziko odkril, očitno.>:D

Nite ne.

Drugače povedano:
če ješ zajtrk ob 8:00, potem je zadnji obrok ta dan ob 16:00 (ki mu sledi 16 ur posta).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

energetik ::

paradajzos je izjavil:


Kdo pa vnaša preveč kalorij in zakaj? Tukaj je glavni problem, katerega rezultat je na koncu presežek vnešenih kalorij in debelost. Velika večina ljudi se zaveda, da bo od tega verjetno zbolela in umrla. In večina še vedno vnaša preveč kalorij glede na porabo. Torej? Zakaj se večina ne more upreti odvečni hrani?

- ker ne verjamejo v suficit kalorij
- ker si ne predstavljajo količine kalorij v določenem obroku hrane/pijače
- ker jedo napačno hrano, tako ki jih kmalu naredi še bolj lačne
vires in numeris

Okapi ::

Ne bluzi. Čisto vsak, ki ima preveč kil, zelo dobro ve, da je to zaradi tega, ker preveč je.

IL_DIAVOLO ::

To seveda ni res. Vsak ki je predebel, pravi da so ali krivi geni, ali pa se jim na rebra preveč prime :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Kar ne pomeni, da 2, ki enako pojesta, enako gibljeta, da bosta enako težka.

Okapi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To seveda ni res. Vsak ki je predebel, pravi da so ali krivi geni, ali pa se jim na rebra preveč prime :))

Kar je po svoje čisto res, ker vzroki, zakaj nekateri (pre)več jedo, so različni, med drugim tudi genetski in fiziološki.

paradajzos ::

- ker ne verjamejo v suficit kalorij

Ja seveda, to je res tako težek koncept za dojet. omg, verjetno moraš biti na IQ350, da to skapiraš.

- ker si ne predstavljajo količine kalorij v določenem obroku hrane/pijače

To verjetno kar drži.

- ker jedo napačno hrano, tako ki jih kmalu naredi še bolj lačne

Čaki čaki, a nisi rekel, da je samo zaradi "suficita kalorij"? A zdaj pa kalorije iz cukra niso več enake kalorijam iz zrezka?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

V prazgodovini je bilo tako hudo pomanjkanje hrane, da se je moral pračlovek velikokrat odločati, ali bo listje skuhal, ali si z njim rit obrisal.

Onyx - mala šola za nadarjene učence

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

velikBrokoli ::

Paradajzos se tolaži s tem, da ima mentalne probleme, ker preveč hrane papca in se nažira. Nimaš kaj, vedno je lažje najti izgovore.

DamijanD ::

Zavidam vsem, ki imate to srečo, da se ne zavedate kompleksnosti problema - in ja velik del debelosti je samo iz naslova "preveč rad jem" in to so ta enostavni primeri. Žal pa ni pri vseh tako...

dronyx ::

Meni je recimo težko razumljivo, kako lahko država subvencionira za študentsko in dijaško prehrano razne mcdonaldse in podobne fast foode, ko pa imamo menda 20% debelih, torej je debelih 400.000 ljudi. Zakaj bi to plačevali iz proračuna? Nisem proti subvencijam ampak samo za zdravo prehrano, ki je v skladu s strokovnimi priporočili, ne pa da delajo junk food odvisnike. Moj nov predlog na predlagam vladi je, da se ukinejo subvencije za junk food.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Magic1 ::

Ker nimajo izbire. Kmalu ne bo nobenih ponudnikov študentske prehrane razen raznih fastfoodov. Oni še lahko ponujajo "menije" zanizko doplačilo, vse restavracije so praktično na maksimalnem doplačilu. Lahko pa dvignejo in častimo študente 7EUR po glavi na obrok, da bodo "zdravo" v gostilnah jedli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dronyx ::

Magic1 je izjavil:

Ker nimajo izbire. Kmalu ne bo nobenih ponudnikov študentske prehrane razen raznih fastfoodov. Oni še lahko ponujajo "menije" zanizko doplačilo, vse restavracije so praktično na maksimalnem doplačilu. Lahko pa dvignejo in častimo študente 7EUR po glavi na obrok, da bodo "zdravo" v gostilnah jedli.

Bodo pač dvignili subvencijo. Bo po moje ceneje, kot da delajo junk food odvisnike. jaz gledam mularijo v McDonaldsu in nekateri so tam čisto vsak dan. Po moje so dijaki. Ti so praktično že odvisniki od te hrane.

tony1 ::

"Bodo pač dvignili subvencijo. Bo po moje ceneje, kot da delajo junk food odvisnike."

Toliko modrosti pa odločevalci nimajo.

cvalsr ::

Če si predebel, je fizikalno-kemično dejstvo, da preveč poješ, amen!
In je vseeno, kaj je vzrok za to, požrešnost, genetika, prebava, kavčanje ali "obešanje na rebra". Špeh ne nastane iz nič, ampak iz tistega nepotrebnega viška hrane, ki ga požreš.

paradajzos ::

velikBrokoli je izjavil:

Paradajzos se tolaži s tem, da ima mentalne probleme, ker preveč hrane papca in se nažira. Nimaš kaj, vedno je lažje najti izgovore.

Če bi to počel, kje bi bil moj problem?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Kayzon ::

Ajde decki ce si upate objaviti svojo sliko vam svetujem kako postati fit.

kingsix ::

DamijanD je izjavil:

Zavidam vsem, ki imate to srečo, da se ne zavedate kompleksnosti problema - in ja velik del debelosti je samo iz naslova "preveč rad jem" in to so ta enostavni primeri. Žal pa ni pri vseh tako...


Točno tako. Ja, na koncu je calories in - calories out. Ampak to je res zelo poenostavljeno.
Nekateri so enostavno bolj lačni in/ali se veliko težje uprejo hrani kot drugi... Nekateri imajo manjši TDEE kot drugi kljub enakim okoliščinam.. .
Nekateri kdaj rečejo da lahko jejo kaj hočejo Oz drugi to rečejo za njih in se ne zredijo: Ja mogoče res ampak tak človek ima navadno enostavno manjši apetit in poje pač manj. A vseeno kar se njega tiče "lahko poje kaj hoče".
Imam kolegico, ki je vedno govorila kako se ne more zredit, kako full veliko poje itd.. Na par dni sma merila njene kalorije.. Ni prišla nad 1500 kcal noben dan, a njej se je zdelo kako ogromno poje :in to zato ker kar se tiče nje je skoz sita.

Saj navadno vidiš da so cele družine debele... To ni samo lenoba in/ali (simply) preveč hrane. Pri vsem tem ima vlogo tudi genetika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

nokken ::

DamijanD je izjavil:

Zavidam vsem, ki imate to srečo, da se ne zavedate kompleksnosti problema - in ja velik del debelosti je samo iz naslova "preveč rad jem" in to so ta enostavni primeri. Žal pa ni pri vseh tako...

Tistih "neenostavnih" primerov, kjer je debelost posledica cesa drugega kot premalo gibanja in napacne prehrane je hudicevo malo, zato so realno gledalo statisticno precej zanemarljivi.
Je pa res, da danes je treba ljudi ujckat in biti prijazen in se ne sme reci da si pac zavaljen, ker se ne znas kontrolirat, ampak je vse ok in nihce ni nic kriv. Debelost pride sama od sebe in nic ni narobe ce imas 20+kg prevec. Pac bolezen pri kateri nic ne mores pomagati. Pride sama od sebe ceprav si vse (no zares nic) naredil da je ne bi bilo.

paradajzos ::

Zakaj preveč hrane? To je moj point.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

nokken ::

Iz kateregakoli razloga. Ampak ce prevec pojes je posledica debelost. Debelost sama v veliki vecini primerov ni bolezen. Bolezen ali "bolezen" je lahko razlog za prevec hrane, definitivno pa debelost sama v vecini primerov ni bolezen. Ce so psihicne tezave vzrok za naziranje potem bolezen katero je potrebno zdraviti depresija, anksioza oz. karkoli ze ne pa debelost. Debelost je zgolj posledica. Ampak tudi v tem primeru, je precej velika vecina tega zaradi tega, ker se danes ne sme vec reci bobu bob ampak je vse potrebno olepsati tako da nihce ni nic kriv. In posledica tega je tudi tu.
PS: Pa glede zakljucka, da so debele druzine stvar genetike. Ne v vecini primerov so stvar lenobe in napacne prehrane ne pa genetike. Ampak kot sem napisal prej, nihce ni nic kriv in je lazje kriviti "zanic genetiko" kot pa to, da se ti nic ne da narediti zase in za svoje zdravje. Stevilo ljudi s taksno genetiko, da lahko pozrejo vse kar jim pride mimo in ostanejo suhi je hudicevo majhno. Vsi ostali nekaj naredijo za to da so normalne teze.

paradajzos ::

nokken je izjavil:

Iz kateregakoli razloga. Ampak ce prevec pojes je posledica debelost. Debelost sama v veliki vecini primerov ni bolezen. Bolezen ali "bolezen" je lahko razlog za prevec hrane, definitivno pa debelost sama v vecini primerov ni bolezen. Ce so psihicne tezave vzrok za naziranje potem bolezen katero je potrebno zdraviti depresija, anksioza oz. karkoli ze ne pa debelost. Debelost je zgolj posledica. Ampak tudi v tem primeru, je precej velika vecina tega zaradi tega, ker se danes ne sme vec reci bobu bob ampak je vse potrebno olepsati tako da nihce ni nic kriv. In posledica tega je tudi tu.
PS: Pa glede zakljucka, da so debele druzine stvar genetike. Ne v vecini primerov so stvar lenobe in napacne prehrane ne pa genetike. Ampak kot sem napisal prej, nihce ni nic kriv in je lazje kriviti "zanic genetiko" kot pa to, da se ti nic ne da narediti zase in za svoje zdravje. Stevilo ljudi s taksno genetiko, da lahko pozrejo vse kar jim pride mimo in ostanejo suhi je hudicevo majhno. Vsi ostali nekaj naredijo za to da so normalne teze.

Problem je, ker nihče ne gre tako globoko v tematiko, kar je tipično za zdravstvo - še posebej naše. A potem tudi drugim bolnikom s kroničnimi težavami ne smemo predpisovati zdravil, ki ne zdravijo primarnega vzroka bolezni? Na primer visok pritisk, ki je posledica debelosti? Kolikor vem shujšanje ni pogoj, da ljudem predpišejo tablete proti previsokemu pritisku.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Eduardo ::

Kolikor je znano meni vedno povedo, da je debelosto kompleksen problem in zdravljenje prilagojeno na posameznika. Iz tega sklepam, da je zdravnikom vso tako jasno kakor tudi, da to upoštevajo v mejah tega kar je na voljo.

Se mi zdi zelo zelo zelo neverjetno, da tega zdravniki ne bi upoštevali kot pravilo. Se pa morda najde kakšen primer, ki deluje kakor, da nimajo pojma, ampak verjetno vse ni tako kakor izgleda na prvi pogled.

Magic1 ::

Faktorjev za debelost je mnogo in vsak pri posamezniku različno vpliva. Pri debelih družinah je največji problem že v tem, da starši navajajo otroke na svoje navade. Torej kakšna hrana in koliko. Pri meni ne bi bil noben otrok debel, neglede na gene.
Magic

tony1 ::

Taki starši že majhnim otrokom futrajo ogromno sladkarij. Ja, kaj pa bo drugega? Saj jih z veseljem poje.

bm1973 ::

Magic1 je izjavil:

Ker nimajo izbire. Kmalu ne bo nobenih ponudnikov študentske prehrane razen raznih fastfoodov. Oni še lahko ponujajo "menije" zanizko doplačilo, vse restavracije so praktično na maksimalnem doplačilu. Lahko pa dvignejo in častimo študente 7EUR po glavi na obrok, da bodo "zdravo" v gostilnah jedli.

Naj v bone vključijo še trgovine,da boš šel študent lahko z boni kupit hrano in si kaj sam skuhal.

Ti boni so samo potuha za restavracije...

IgorCardanof ::

dronyx je izjavil:

Meni je recimo težko razumljivo, kako lahko država subvencionira za študentsko in dijaško prehrano razne mcdonaldse in podobne fast foode, ko pa imamo menda 20% debelih, torej je debelih 400.000 ljudi. Zakaj bi to plačevali iz proračuna? Nisem proti subvencijam ampak samo za zdravo prehrano, ki je v skladu s strokovnimi priporočili, ne pa da delajo junk food odvisnike. Moj nov predlog na predlagam vladi je, da se ukinejo subvencije za junk food.


Deloma je taka stevilka tudi za to, ker se gleda ITM kot sveto resnico.
Kot zanimivost, ko smo sli 2 leti nazaj v firmi na zdravniski pregled, so prav vsi razen enega dobili v porocilu, da so predebeli. Tisti edini ki tega ni dobil, je bil pa cisti suhec.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Če v firmi ne fitnesirate, potem je ITM pokazal prav, ste debeli.
Sicer pa se strinjam, ITM ni dober indikator, boljši indikator debelosti je waist-to-height razmerje, pa povsem enostavno ga je izmerit.
Jaz pri sebi si samo obseg pasu merim, pa točno vem ali sem pridobil salo ali ne.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

For a man the ideal waist size is generally recommended to be around 45-47% of your height.
Magic

energetik ::

Tako je. In če pogledaš malo folk srednjih let, je očitno že povsem normalno, da večini trebuh vsaj malo visi čez pas.

Edini problem pri merjenju obsega pasu je, da moraš to narediti ko nisi napihnjen, ker sicer je jasno meritev povsem off.
vires in numeris

SloTechCEO ::

ne mešati maščobe in cukra a je tok težko? Cuker = vse kar ni meso, zelenjava. Ljudje ne morejo preko te formule, ampak se bodo na trepalnice postavil pa v klance laufal zato da lahko proteinske nutele še naprej natepavajo. Letos bil več časa na slovenskem morju in mislim da je čas, da nehamo ločevato ameriško in slovensko debelost zato ker je postalo isto. Inzulinski šlaufi na 40 letnikih in letnicah, nosečniški trebuhi na moških, ženske v dvajsetih s noro celulita, zgrajene kot hladilnik. Genetsko je nova generacija čisto na psu, nisem še videl tako grde fizionomske genetike in nekako razumem, da potem pač raje še ješ šit hrano čez, itak nimaš kej dosti za zgubiti. No-ro. Sam sem se zredil in shujšal petkrat zaradi poskusov s dietami zaradi problemov z črevesjem, alergijami in kdorkoli je uspel brebrati do sem, mu povem da je hujšati najbolj preprosta stvar, ki je zgolj mentalni pekel, to je pa vse. Zelenjava, meso, jajca, sadje, voda. Brez ekstra športanja. Če hočeš pohitriti zadevo enkrat na teden celodnevni post s elektroliti.

Težko je samo mentalno, tukaj je največji pekel ker ljudje delajo službo ki jo sovražijo, sedijo večino dneva na riti, kar niti ni problem. Problem pride ker rabijo stimulus, ki pa prikladno pride v obliki tistega vrhunca dneva ko nekdo v pisarno prinese napolitanke ali rolado ali pa greš na malico v menzo in ti je tista pica menu edini svetel utrip dneva. Doma se partner/ka itak redi ker mu/ji ni več treba kazati na dating marketu, življenje postane dolgčas.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

SloTechCEO je izjavil:

Sam sem se zredil in shujšal petkrat zaradi poskusov s dietami zaradi problemov z črevesjem, alergijami in kdorkoli je uspel brebrati do sem, mu povem da je hujšati najbolj preprosta stvar,

:)
Kot je rekel en pijanček - nehati piti je najbolj preprosta stvar. Meni je to uspelo že več kot desetkrat.;)

In ja, shujšati ni problem, vsaj dokler nisi več kot kakšnih 30 kil pretežak. Prekleto težko je pa potem primerno težo ohraniti. Kar si v bistvu že priznal, ko si napisak, da si shujšal 5x.

Problem večine shujševalnih diet je, da so prehude. Ker ljudje bi radi čimprej shujšali, pri tem pa ne pomislijo, da so s tem naredili samo najlažji del posla. Ker ni problem shujšati 30 kil v enem letu, problem je potem to težo vzdrževati vsa naslednja desetletja.

Drugače pa - razlika med ameriško in našo (evropsko) debelostjo obstaja. Ker pri nas boš zelo redko videl koga, ki ima 150+ kil in mora uporabljati voziček, v ZDA pa take videvaš vsepovsod. In ne verjamem, da bi jih pri nas ne videl, ker bi se taki skrivali doma.

Zakaj je ta razlika, pa menda nihče zagotovo ne ve, ampak nekaj bo v dostopnosti poceni hrane v ZDA. Pri nas recimo praktično nimaš restavracij stila "all-you-can-eat", niti brezplačnega dotakanja (free refill) kokakole.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28636031 (15269) kuall
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49978255 (70831) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714683 (13348) thramos

Več podobnih tem