» »

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Temo vidijo: vsi

Kayzon ::

Sama tematika zna biti dost huda za vse tiste ki nic ne dajo na svoje telo in zdravje :(

IL_DIAVOLO ::

Ne, mislim na kosmate moske noge 8-O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kayzon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne, mislim na kosmate moske noge 8-O


Kaj ti svoje brijes?

IL_DIAVOLO ::

Rekel bom tako, izgledajo urejene ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kalibri ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rekel bom tako, izgledajo urejene ;)

Ne vem, kaj je slabše, slika ali ta izjava.

Magic1 ::

Kako so pa noge urejene? Ali so pobrite, ali kosmate. Uff, smo že prišli da si deci noge brijejo ne da so kolesarji/plavalci? Narobe svet in to letos ko sem zunaj presenetljivo veliko kosmatih ženskih nog videl.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Pod pazduho pobrito, ostali deli(razen rok seveda) pa pristriženo na 3mm. Hrbet imam na srečo gladek kot dojenčkovo ritko >:D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Zakaj bi se kjerkoli razen pod pazduho in okrog K za intimnost bril... :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kayzon ::

Kalibri je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rekel bom tako, izgledajo urejene ;)

Ne vem, kaj je slabše, slika ali ta izjava.


No shame in mirin 8-)

feryz ::

Prvič in edinkrat jem približno ob osmih zvečer.
Zdaj sem že kakih 14 dni na solati, se pravi 2 paradižnika, 1 paprika, malo čebule (vse strogo domače), sol, kis, olje je ali ni, če že, največ eno žlico.
Zraven pojem 2 cm sira, se pravi nekih 60 gramov. In to je to.
Pred tem, čez dan, črna kava in voda.

Kardio si pa takole predstavljam, enim je to kardio, drugim ne.
To je za gor na hrib, 3,5 km poti, 500 metrov višinske razlike. Za dol imam enak čas, utrip pa nekih 115 do 120 utripov/min.
Letos imam približno 200 takih vaj, od 250 dni, kolikor jih je preteklo.

Aja, to je pri 33 stopinjah. Če je mraz, gre par minut hitreje. Za enak srčni utrip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj bi se kjerkoli razen pod pazduho in okrog K za intimnost bril... :D


Ker mi tak paše, pa se brisace so manj mokre :D

feryz je izjavil:

Prvič in edinkrat jem približno ob osmih zvečer.
Zdaj sem že kakih 14 dni na solati, se pravi 2 paradižnika, 1 paprika, malo čebule (vse strogo domače), sol, kis, olje je ali ni, če že, največ eno žlico.
Zraven pojem 2 cm sira, se pravi nekih 60 gramov. In to je to.
Pred tem, čez dan, črna kava in voda.

Kardio si pa takole predstavljam, enim je to kardio, drugim ne.
To je za gor na hrib, 3,5 km poti, 500 metrov višinske razlike. Za dol imam enak čas, utrip pa nekih 115 do 120 utripov/min.
Letos imam približno 200 takih vaj, od 250 dni, kolikor jih je preteklo.

Aja, to je pri 33 stopinjah. Če je mraz, gre par minut hitreje. Za enak srčni utrip.



Potem pri 70 pa izgled Franca Jagra.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

feryz ::

70 se zdi še zelo daleč.
Sploh če upoštevam, da že zelo sekajo v mojem gozdu. Strašljivo hitro padajo okrog mene.

Bellator ::

feryz je izjavil:

Prvič in edinkrat jem približno ob osmih zvečer.
Zdaj sem že kakih 14 dni na solati, se pravi 2 paradižnika, 1 paprika, malo čebule (vse strogo domače), sol, kis, olje je ali ni, če že, največ eno žlico.
Zraven pojem 2 cm sira, se pravi nekih 60 gramov. In to je to.
Pred tem, čez dan, črna kava in voda.

Kardio si pa takole predstavljam, enim je to kardio, drugim ne.
To je za gor na hrib, 3,5 km poti, 500 metrov višinske razlike. Za dol imam enak čas, utrip pa nekih 115 do 120 utripov/min.
Letos imam približno 200 takih vaj, od 250 dni, kolikor jih je preteklo.

Aja, to je pri 33 stopinjah. Če je mraz, gre par minut hitreje. Za enak srčni utrip.



Čestitam, pokuril si 200 kalorij, in ne 1200, kot si prej napisal.

feryz ::

No ja, to je če imam uro na roki, ki meri utrip.
Če grem na hrib samo s telefonom, manjka mu ta podatek, bo napisal da sem pokuril 570 do 600 kalorij.
Iz tega lahko zaključim, da telefon misli, da mi pri takem početju srce nabija s frekvenco 180. Druge razlage ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Bellator ::

Tako zgleda slabih 900 kalorij pri meni. Precej lažje je manj jesti, če bi radi shujšali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

feryz ::

Srčni utrip imam pa takole.
Za starčka niti ni tako slabo.

Mato989 ::

Ja to drži... zadnjič sem šel s kolesom tam ene dobrih 22km v slabi urci, ne vem sicer koliko je to kalorij na uč bi rekel kakih 450... pol sem pa pred domom srečal 2 kolega smo stegnili 3 pive, pa sem tuhtal če ne bi bilo bolj produktivno če bi doma na kavču te 3 ure (1 uro kolesa in 2 uri piva) ležal in nič jedel in pil razen vode...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Seveda, feryz popije kavo, malo zelenjave, žlička olja in dve rezini sira (60g). To je okoli 400kcal. Novi čudodelnik, po zgledu nekoga ki je trdil, da leta ni jedel. A delaš novo sekto?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

feryz ::

Ne, zakaj? Saj nobenega ne prepričujem. Meni tako sede.
Kdor pa misli, da se mora vsak dan 5x po pol kile usrat na wc-ju, da dobi dovolj hranil, naj pač tako počne. In trpa brezvezen balast vase.
Vsako tele, svoje vesele.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ja to drži... zadnjič sem šel s kolesom tam ene dobrih 22km v slabi urci, ne vem sicer koliko je to kalorij na uč bi rekel kakih 450... pol sem pa pred domom srečal 2 kolega smo stegnili 3 pive, pa sem tuhtal če ne bi bilo bolj produktivno če bi doma na kavču te 3 ure (1 uro kolesa in 2 uri piva) ležal in nič jedel in pil razen vode...

Si kdaj morda razmišljal, da si v glavi ženska? One ves čas jedo neko zelenjavo, ki pri nas ne diši niti zajcem in štejejo kalorije. Greš pač na kolo in spiješ tri pire s kolegi. To ni nikdar isto kot če doma ležiš na kavču.

Magic1 ::

feryz je izjavil:

Ne, zakaj? Saj nobenega ne prepričujem. Meni tako sede.
Kdor pa misli, da se mora vsak dan 5x po pol kile usrat na wc-ju, da dobi dovolj hranil, naj pač tako počne. In trpa brezvezen balast vase.
Vsako tele, svoje vesele.

Samo to ti ne more "sedet" dolgo časa. A si prepričan, da nisi kaj bolan? Tistim tudi blazno ne paše jest. Samo se ne konča dobro.
Kot sem rekel, jaz pojem okoli 3000kcal in ne serjem vsak dan.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

feryz je izjavil:

Prvič in edinkrat jem približno ob osmih zvečer.
Zdaj sem že kakih 14 dni na solati, se pravi 2 paradižnika, 1 paprika, malo čebule (vse strogo domače), sol, kis, olje je ali ni, če že, največ eno žlico.
Zraven pojem 2 cm sira, se pravi nekih 60 gramov. In to je to.
Pred tem, čez dan, črna kava in voda.

Vse lepo in prav, ampak če rečeš, da ob tem ne hujšaš, potem je možno samo eno - da lažeš.

To, kar si napisal, je stroga shujševalna dieta, za vsaj 1000 kalorij minusa. Ob tem bi moral hujšati najmanj 0,5 kg na teden, prej 1 kg na teden (ob vsakodnevni hoji v hrib).

Kaj si se zlagal - da toliko poješ, ali da ob tem ne hujšaš - pa ne moremo vedeti.

zee ::

Bellator je izjavil:

Tako zgleda slabih 900 kalorij pri meni. Precej lažje je manj jesti, če bi radi shujšali.



Točno tako. Tudi zato beležim kalorije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

feryz ::

Okapi je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak če rečeš, da ob tem ne hujšaš, potem je možno samo eno - da lažeš.

To, kar si napisal, je stroga shujševalna dieta, za vsaj 1000 kalorij minusa. Ob tem bi moral hujšati najmanj 0,5 kg na teden, prej 1 kg na teden (ob vsakodnevni hoji v hrib).

Kaj si se zlagal - da toliko poješ, ali da ob tem ne hujšaš - pa ne moremo vedeti.
Shujšal sem cca. 10 kg, realno, v šestih mesecih, zdaj se je ustavilo in ne gre več dol. Že 2 do 3 mesece kile stojijo.
Ob nespremenjenem načinu.

Mercier ::

S kakšno bistveno daljšo aktivnostjo na vsake tolko se da to porinit naprej. Da greš hodit za štiri ure npr.

Okapi ::

feryz je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak če rečeš, da ob tem ne hujšaš, potem je možno samo eno - da lažeš.

To, kar si napisal, je stroga shujševalna dieta, za vsaj 1000 kalorij minusa. Ob tem bi moral hujšati najmanj 0,5 kg na teden, prej 1 kg na teden (ob vsakodnevni hoji v hrib).

Kaj si se zlagal - da toliko poješ, ali da ob tem ne hujšaš - pa ne moremo vedeti.
Shujšal sem cca. 10 kg, realno, v šestih mesecih, zdaj se je ustavilo in ne gre več dol. Že 2 do 3 mesece kile stojijo.
Ob nespremenjenem načinu.

Mogoče si moraš boljšo tehtnico nabavit, ker tvoja se je očitno nekje zataknila;)

Ob 1000 kalorijah, kolikor poješ, moraš hujšati, ni sploh druge možnosti (razen da kršiš 1. zakon termodinamike).

Mercier je izjavil:

S kakšno bistveno daljšo aktivnostjo na vsake tolko se da to porinit naprej. Da greš hodit za štiri ure npr.

Bolj učinkovit način je post. Recimo dva dni posta, in potem nazaj na "solato".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mercier ::

Če ne kaj drugega, je moj način bolj prijeten. Ne morem bit lačen. Kakorkoli, če začne telo šparat, ga lahko mal poteraš, da ne more šparat.

Se pa ne bom spuščal v to, kako katero telo špara. Eni majo ohrne ko vrag. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Okapi ::

Mercier je izjavil:

Če ne kaj drugega, je moj način bolj prijeten. Ne morem bit lačen. Kakorkoli, če začne telo šparat, ga lahko mal poteraš, da ne more šparat.

Se pa ne bom spuščal v to, kako katero telo špara. Eni majo ohrne ko vrag. :)

Glede tega imaš sicer prav - ob dolgotrajnem minusu kalorij organizem precej zmanjša svoje osnovne potrebe. Kar sicer ni slabo, dokler kuri predvsem maščobe in ne mišic ter organov).

sbawe64 ::

Kakšen dober app za štetje kalorij ? Če kdo uporablja.
2020 is new 1984
Corona World order

feryz ::

Samsung health?
Kaj mu manjka? In še podatkov ima noter na tone. Čeprav je fajn vse preveriti.

velikBrokoli ::

sbawe64 je izjavil:

Kakšen dober app za štetje kalorij ? Če kdo uporablja.


MyFitnessPal

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

feryz je izjavil:

Okapi je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak če rečeš, da ob tem ne hujšaš, potem je možno samo eno - da lažeš.

To, kar si napisal, je stroga shujševalna dieta, za vsaj 1000 kalorij minusa. Ob tem bi moral hujšati najmanj 0,5 kg na teden, prej 1 kg na teden (ob vsakodnevni hoji v hrib).

Kaj si se zlagal - da toliko poješ, ali da ob tem ne hujšaš - pa ne moremo vedeti.
Shujšal sem cca. 10 kg, realno, v šestih mesecih, zdaj se je ustavilo in ne gre več dol. Že 2 do 3 mesece kile stojijo.
Ob nespremenjenem načinu.

Mogoče si moraš boljšo tehtnico nabavit, ker tvoja se je očitno nekje zataknila;)

Ob 1000 kalorijah, kolikor poješ, moraš hujšati, ni sploh druge možnosti (razen da kršiš 1. zakon termodinamike).

Mercier je izjavil:

S kakšno bistveno daljšo aktivnostjo na vsake tolko se da to porinit naprej. Da greš hodit za štiri ure npr.

Bolj učinkovit način je post. Recimo dva dni posta, in potem nazaj na "solato".


Ne podcenjuj življenje od sončne energije. je že na pol poti do tam.

Okapi ::

sbawe64 je izjavil:

Kakšen dober app za štetje kalorij ? Če kdo uporablja.

Če imaš vsaj malo razčiščene pojme, koliko je kakšna hrana kalorična, je precej bolj preprosto uporabljati natančno tehtnico (s povezavo do telefona ali računalnika). Se tehtaš vsak dan - recimo takoj zjutraj, in hitro veš, ali si prejšnji dan preveč jedel. Oziroma, če smo malo bolj realistični, pogledaš grafikon, vidiš trend zadnjih nekaj dni, in veš, ali moraš morda malo manj jesti.

Je precej bolj preprosto, kot vedno sproti beležite, kaj si pojedel, sploh ker bi moral, če hočeš biti za silo natančen, hrano tudi tehtati.

Poleg tega štetje kalorij ne upošteva izkoristka, ki je včasih večji, včasih manjši (odvisno od hrane, prebave...), niti ne upošteva, koliko dejansko kalorij porabiš.

Tehtnica, ki po možnosti meri tudi % maščobe, ti omogoča, da z enim pogledom vidiš trend in veš, ali si na želeni poti, ter temu prilagodiš, koliko boš tisti dan pojedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vinkop ::

jaz pokurim skoraj 1500 kalorij za malo več kot polovičko maratona....to počnem 2-3 na teden in nimam nobenih težav kaj lahko in kaj ne smem pojesti.

nokken ::

Okapi je izjavil:

feryz je izjavil:

Prvič in edinkrat jem približno ob osmih zvečer.
Zdaj sem že kakih 14 dni na solati, se pravi 2 paradižnika, 1 paprika, malo čebule (vse strogo domače), sol, kis, olje je ali ni, če že, največ eno žlico.
Zraven pojem 2 cm sira, se pravi nekih 60 gramov. In to je to.
Pred tem, čez dan, črna kava in voda.

Vse lepo in prav, ampak če rečeš, da ob tem ne hujšaš, potem je možno samo eno - da lažeš.

To, kar si napisal, je stroga shujševalna dieta, za vsaj 1000 kalorij minusa. Ob tem bi moral hujšati najmanj 0,5 kg na teden, prej 1 kg na teden (ob vsakodnevni hoji v hrib).

Kaj si se zlagal - da toliko poješ, ali da ob tem ne hujšaš - pa ne moremo vedeti.

Ob taki "dieti" bi zares precej tezko prezivel, ne da bi se v hrib hodil. Ampak ja tip je pac nekaj posebnega in ob dveh paradajzih lahko dnevno oddela se 5km hriba, prevozi 1000km in podela se vsa fizicna dela v vasi. No problem for Ferzy.
Nic cudnega da ne shujsa ce poje dva paradajza... samo enega bi mogel, potem pa bi mogoce pocasi slo dol.

Miki N ::

Po mojem je Fery 4D bitje. Tako mazne kalorije izven našega vesolja in hkrati dela fizično nemogoče fure po Idrijskem.

neooo ::

kingsix je izjavil:

pegasus je izjavil:

Na japonskem je to še bolje - tam ti ful naraste cena zdravstvenega zavarovanja, če si samo par kg pretežak za svojo višino ...


Hja nevem kako tam to gledajo.. Teža ne pomeni prsv dosti. Sploh pa če si recimo kao 3-5kg pretežak za svojo višino.

Jaz sem 189cm in imam 101kg.
Po teh bmi kalkulatorjih že imam odvečno težo. A imam pravzaprav cca 10% maščobe in nisem blizu kakršnekoli debelosti.



Za moje pojme si debel. Lazes sam sebi.

zodiak ::

Magic1 je izjavil:

Se mi zdi, da je hrana tudi dostikrat uteha. Folk ne ve kam s sabo in potem kaj je. Pa še enostavna dostopnost visokokalorične hrane. 200g vrečka čipsa, ki jo en stolče med filmom, je 1000kcal. Če še poplakne s navadno coca colo je pa sploh žur. Torej po treh normalnih obrokih cca. 2500 kcal odlomiš še teh 1500 pred spanjem. Da ne govorimo še o kakšni tortici vmes. Izi pizi 5000kcal.


ojoj si me pa dobil :) :)

sbawe64 ::

Miki N je izjavil:

Po mojem je Fery 4D bitje. Tako mazne kalorije izven našega vesolja in hkrati dela fizično nemogoče fure po Idrijskem.

Fotosinteza !
2020 is new 1984
Corona World order

Kayzon ::

neooo je izjavil:

kingsix je izjavil:

pegasus je izjavil:

Na japonskem je to še bolje - tam ti ful naraste cena zdravstvenega zavarovanja, če si samo par kg pretežak za svojo višino ...


Hja nevem kako tam to gledajo.. Teža ne pomeni prsv dosti. Sploh pa če si recimo kao 3-5kg pretežak za svojo višino.

Jaz sem 189cm in imam 101kg.
Po teh bmi kalkulatorjih že imam odvečno težo. A imam pravzaprav cca 10% maščobe in nisem blizu kakršnekoli debelosti.



Za moje pojme si debel. Lazes sam sebi.


Sej je objavu sliko sebe,je nisi videl?

Horas ::

dronyx je izjavil:

Horas je izjavil:

delebost nidkar ni bolezen!! še ena puhlica novodobnega woke snowflake fat acceptanc shitizma

Obesity is a chronic complex disease defined by excessive fat deposits that can impair health. Obesity can lead to increased risk of type 2 diabetes and heart disease, it can affect bone health and reproduction, it increases the risk of certain cancers. Obesity influences the quality of living, such as sleeping or moving.
WHO


ja ja najbrž ne mi limat nekih citatov, vsi vemo da je debelost na dolgi rok slaba! tako kot kajenje, pitje alkota itd...

bolan človek nima apetita. konec.

debelost je samo odločitev in/ali izbira.

so neke izjeme genetske, pa še to le za kolk % telesne maščobe more met človek da se počuti zdrav in je tudi videti zdrav. za ženske je v 99% primerih okoli 25%, za moške pa okoli 15%.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Horas ::

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

paradajzos ::

dronyx je izjavil:

twom je izjavil:

Zanimivo. Sem mislil da je debelost posledica preveč hrane, napačne nekvalitetne hrane, premalo gibanja. V redkih primerih da je posledica zdravstvenih težav. Pa nekateri so nagnjeni k debelosti, imajo počasno presnovo, ampak izvor njihove debelosti ja pa še vedno v predalu...

Večina hujših problemov z debelostjo je psihične narave.

Točno to. Prevelik vnos hrane je kompenzacija za psihične težave. Po mojem bojo v prihodnosti dejansko debeli ljudje stigmatizirani veliko bolj, kot so zdaj (ko so zgolj zaradi videza), ker je debelost po mojem največjkrat lahko indikator za globlje psihološke težave, ki jih doživlja nekdo in ki so vzrok za prekomerno težo.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Okapi ::

A psihične težave pa niso bolezen?

tikitoki ::

Ne, se odločiš in si ozdravljen. Oz. Nisi bil niti bolan, samo jambral si.

/S

Twixz ::

vinkop je izjavil:

jaz pokurim skoraj 1500 kalorij za malo več kot polovičko maratona....to počnem 2-3 na teden in nimam nobenih težav kaj lahko in kaj ne smem pojesti.


Jaz sem šel na 2 urno turo s kolesom (400 metrov višincev, 35,6 km) brez pavze (edino pri pitniku sem si nalil svežo vodo, torej 30 sekund) pa mi je pisalo pokurjenih 1.162 kalorij (skupno kao 1.364).
Povprečni utrip 150, povprečna hitrost 18,9 km/h. :)

IL_DIAVOLO ::

Občasno pogledam na Planet TV, sov zivljenje na tehtnici. Bog pomagaj, kaj tu notri ucijo. Seveda, ko bodo prisli domov nazaj v svoje okolje, ne bodo zdrzali taksne diete, ker je nevzdrzno biti na smoothijih in hrani, za katero nimas casa je pripravljat.

Namesto da tekmujejo, kdo vec shujša oz. izloči vec vode, bi jih raje naucili, kako se do smrti prehranjevati rentabilno, torej financno, casovno in glede na življenjski stil.

Ko pride pohorc iz sume, ne bo sel pit smoothija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nokken ::

Twixz je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz pokurim skoraj 1500 kalorij za malo več kot polovičko maratona....to počnem 2-3 na teden in nimam nobenih težav kaj lahko in kaj ne smem pojesti.


Jaz sem šel na 2 urno turo s kolesom (400 metrov višincev, 35,6 km) brez pavze (edino pri pitniku sem si nalil svežo vodo, torej 30 sekund) pa mi je pisalo pokurjenih 1.162 kalorij (skupno kao 1.364).
Povprečni utrip 150, povprečna hitrost 18,9 km/h. :)

Saj to upam da je jasno, da stevilo porabljenih kalorih pri povsem isti aktivnosti ni isto za nekoga, ki ima 50kg in za nekoga, ki ima 100kg. In zato so primerjave koliko pokaze enemu, koliko pa drugemu povsem brezvezne. Za povrhu to ti podatki se precej variabilni, ker zares niso tako preprosto fizicno merljivi in vsaka naprava to racuna malo po svoje. Da o tem, da razni HRMji z opticnimi senzorji (da o telefonskih aplikacijah brez realnih senzorjev sploh ne govorim) niso ravno nek visek natancnosti.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Namesto da tekmujejo, kdo vec shujša oz. izloči vec vode, bi jih raje naucili, kako se do smrti prehranjevati rentabilno, torej financno, casovno in glede na življenjski stil.

Verjetno to ne bi bilo zanimivo za na tv, je pa zares edini nacin. Nobena dieta ne pomaga dolgorocno in v 99% imas mesec po dieti 10% vec kot si imel pred dieto. Edino kar dolgorocno pomaga je sprememba nacina zivljenja. To pa verjetno za nek TV show ni pretirano zanimivo.

energetik ::

Okapi je izjavil:

A psihične težave pa niso bolezen?
Je psihična težava, ko ne moreš brzdat svojega nagona lakote, že kar bolezen? Potem lahko za bolezen proglasimo praktično vsako psihično težavo.
Ker debelost v večini primerov je dejansko zgolj nezmožnost brzdanja nagona. 1. zakona termodinamike se pač ne da prelisičiti. Lahko je nekdo zaradi dejanske bolezni bolj suh kot bi moral biti ob vneseni hrani, ampak obratno pač ne more biti, ne moreš se zrediti za več kot si pojedel, pa če se cel svet postavi na glavo.

Sicer pa glede stresa kot vzroka - pri meni je obratno. Če sem pod hudim stresom, postanem popolnoma brez apetita in ob takih dogodkih shujšam tudi do 3kile v 1 tednu. Na grafu moje teže se točno vidi datume, ko sem bil pod stresom, in za ta stres točno vem razloge.
vires in numeris

Okapi ::

nokken je izjavil:

Nobena dieta ne pomaga dolgorocno

Vsaka dieta, ki se jo držiš dolgoročno, pomaga. Zato pa je pomembno, da je dieta taka, da se jo lahko držiš dolgoročno. Ko dosežeš želeno težo, jo moraš samo malo omiliti, in še je naprej držati.

Seveda pa za TV niso zanimive diete, kjer hujšaš po 1-2 kili na mesec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28636034 (15272) kuall
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49978257 (70833) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714683 (13348) thramos

Več podobnih tem