» »

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Debelost je v medicinski stroki prepoznana kot bolezen

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

Magic1 ::

Imaš tudi pri nas all you can eat, samo kultura je malo drugačna. Pa familije niso tolk ruknjene, da bi zalagale ene člane s neomejeno hrano. Načeloma se pri nas debeli sami služijo kruh, če ne more delat, tudi denarja ni za 5000kcal+ dnevno. Se mi zdi, da se v Ameriki to proba nolmarizirat in nekateri potem služijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DamijanD ::

Celulit je bolj ali manj genetska zadeva (ne govorim o količini ampak o "obliki"). Tako da dve osebe z enako količino sala lahko izgledata povsem različno, kar se tega tiče...

nokken ::

Okapi je izjavil:

Drugače pa - razlika med ameriško in našo (evropsko) debelostjo obstaja. Ker pri nas boš zelo redko videl koga, ki ima 150+ kil in mora uporabljati voziček, v ZDA pa take videvaš vsepovsod. In ne verjamem, da bi jih pri nas ne videl, ker bi se taki skrivali doma.

Zakaj je ta razlika, pa menda nihče zagotovo ne ve, ampak nekaj bo v dostopnosti poceni hrane v ZDA. Pri nas recimo praktično nimaš restavracij stila "all-you-can-eat", niti brezplačnega dotakanja (free refill) kokakole.

Problem je, ker vse iz druge strani luze, prihaja k nam. Vcasih je rabilo 10 ali 15 let, danes pa 5. In tudi ze pri nas pocasi videvas nasedle kite na vozickih... po moznosti v pajkicah ker so pajkice kao moderne, pa ker je biti danes bolj sirok kot visok cisto ok, nimajo niti pomislekov spraviti tisti ogromno rit v pajkice in spravljati nakljucno mimoidoce na rob bruhanja. Sicer je vozickov se precej malo ampak se ze pojavljajo.

c3p0 ::

V okolišu poznam vsaj 3 restavracije z all-you-can-eat, vsaj v nedeljo. Hrana večinoma ocvrta, ne preveč okusna. Ljudi se tare. Plus efekt "moram izkoristit kar sem plačal" in potem nažiranje do onemoglega in posedanje cel dan. Zanimiv spektakel.

tikitoki ::

DamijanD je izjavil:

Celulit je bolj ali manj genetska zadeva (ne govorim o količini ampak o "obliki"). Tako da dve osebe z enako količino sala lahko izgledata povsem različno, kar se tega tiče...


Prehrana in količina gibanja pomembno vplivata.

Okapi ::

c3p0 je izjavil:

V okolišu poznam vsaj 3 restavracije z all-you-can-eat, vsaj v nedeljo. Hrana večinoma ocvrta, ne preveč okusna. Ljudi se tare. Plus efekt "moram izkoristit kar sem plačal" in potem nažiranje do onemoglega in posedanje cel dan. Zanimiv spektakel.

Kje je kakšna taka v Ljubljani?

thramos ::

Vsaj par let nazaj je imela 'all you can eat' v času kosil med tednom kitajska Novi Šanghai za pravnim faksom. Cena je bila, heh, okoli 7-8 eurov ... in se mi je zdelo drago:D. Da bi posedal cel dan sicer ne, se je pa trlo ljudi, predvsem študentov, ki so imeli z boni še ceneje.

Nekaj podobnega ima zgleda npr. https://www.maharaja.si/dnevna-kosila

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

c3p0 ::

Okapi je izjavil:

c3p0 je izjavil:

V okolišu poznam vsaj 3 restavracije z all-you-can-eat, vsaj v nedeljo. Hrana večinoma ocvrta, ne preveč okusna. Ljudi se tare. Plus efekt "moram izkoristit kar sem plačal" in potem nažiranje do onemoglega in posedanje cel dan. Zanimiv spektakel.

Kje je kakšna taka v Ljubljani?


Nisem iz kotline, bližina Gorenjske verjetno tudi naredi svoje k pomanjkanju ponudbe :)). Je pa tak stil ponudbe še posebaj razširjen recimo v Grazu.

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Načeloma se pri nas debeli sami služijo kruh, če ne more delat, tudi denarja ni za 5000kcal+ dnevno. Se mi zdi, da se v Ameriki to proba nolmarizirat in nekateri potem služijo.
Se ne bi strinjal, junk food z ogromno kalorijami je tudi pri nas skoraj zastonj.
Npr. ekvivalent nutele v Hoferju ali Šparu stane nekje 1,5EUR za 400g in ima 2200 kcal. Jaz imam to količino za 1,3 dneva svoje porabe. Torej za 1,5EUR vsakodnevno bi se jaz zredil ko prašič. To brez česarkoli drugega. Ali če gremo v absurd, cukr na žlico, 1,2EUR za 4000 kcal.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28636026 (15264) kuall
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49978246 (70822) thramos
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7714683 (13348) thramos

Več podobnih tem