» »

Glasnost TČ če jo imaš pod oknom?

Glasnost TČ če jo imaš pod oknom?

Netrunner ::

Če se ne motim TČ največ zvoka proizvede v smeri iostega ventilatoja ko ga ima spredi. Koliko je kaj moteča, če je postavljena ob hiši, obrnjena proč od hiše in da je v prvem nadstropju okno spalnice z troslojnimi okni?

Koliko so kaj glasne te TČ? Sprašujem za klasično nizkotemperaturno zrak/voda.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kixs ::

Odvisno koliko je obremenjena. Svoje ne slisim. Sosedovo, ki je kaksnih 30m proc, pa kdaj pa kdaj - ampak ne v spalnico, ki je na drugi strani hise.

Magic1 ::

Glej kako imaš montirano. Pazi da so vmes gumirani distančniki. Zunanja enota ima kopresor, ki je načeloma glasnejši od samega ventilatorja. Zvok motorja pa se rad prenaša prek nosilcev in nato po steni.
Magic

BuDi79 ::

Netrunner je izjavil:

Koliko je kaj moteča, če je postavljena ob hiši, obrnjena proč od hiše in da je v prvem nadstropju okno spalnice z troslojnimi okni?
Zate ne dosti, za sosede pa. Še posebej, če imajo mogoče okna celo odprta.

Pri nas je slišati kot da ima cela ulica tč razem nas, ki imamo odprta okna. Je pristen občutek nočnega življenja ob prometni cesti. (čeprav se sliši samo tč in v resnici ni žive duše na cesti, kaj šele da bi bila prometna.)

Netrunner ::

Če bi imel postavljeno tam, kot sem mislil potem je do sosedove hiše cca 20m s tem da imajo okna v drugo stran. Tako da načeloma jih ne bi smeloi motit. Se pravi TČ pod oknom se ne bi slišala oz. ne bi bila moteča za spalnico v prvem nadstropju? Seveda, da je montirana na gumjastih nastavkih.

Razmišljam o sekundarni opciji kjer bi pa moral TČ premakniti cca 12m stran od notranje enote, kar pa nevem če je dobro oz. moram preverit kaj piše v navodilih.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Arey ::

Ful odvisno, svojo slisim ce stojim zraven med tem ko 4m stran ze tezko. Z zaprtimi okni ne.

Vem pa za hiso pri zlahti ki ne vem kaj so naredili s toplotno ampak celo zimo sopa ventilatorje na polno, tisto dvomim da okna lahko zadusijo.

bciciban ::

Netrunner je izjavil:

Če se ne motim TČ največ zvoka proizvede v smeri iostega ventilatoja ko ga ima spredi. Koliko je kaj moteča, če je postavljena ob hiši, obrnjena proč od hiše in da je v prvem nadstropju okno spalnice z troslojnimi okni?

Koliko so kaj glasne te TČ? Sprašujem za klasično nizkotemperaturno zrak/voda.


Od aprila do oktobra itak nič ne dela.
Januarja, ko je vsaj ponavadi najbolj mraz in največ dela imaš pa zaprta okna.

TLDR, meni osebno se ne zdi moteča.

mertseger ::

Zunanja enota ko dela odtaljevanje to je v jeseni in pozimi ponoči se sliši če jo boš imel direktno pod oknom drugače pa po moje ne jaz jo imam pred odnom v dnevni tak da ni problem, mogoče če bi bila spalnica pa slaba okna da bi se kaj slišalo, drugače je zelo tiha. Altherma 3H MT.

otago ::

V severovzhodni Slovenije je ravnateljica šole dala odpoved, češ, da je toplotna črpalka preglasna. Pisarno je imela v relativni bližini zunanje enote.

gruntfürmich ::

jst jo imam 3m od okna spalnice in je zelo moteče. tam je tudi terasa in je prav tako moteče če si zunaj.

potem sem prišel na genialno idejo da pač timer prilagodim časom ko grem spat in takrat ne dela.
uporablja se tudi za toplo vodo poleti in takrat je ponoči itq ne rabiš, zato se ugasne ob 20:00 (21?) za delanje tope vode, in se prižge nazaj ob 6 ali 7 zjutraj. če bi rad toplo vodo delal ponoči pa ji tako naredi timer.

za gretje pa jo prav tako ugasnem ob 21:00 in se potem nazaj vklopi ob 2:00 ali zjutraj; pač nekako tako kot ti paše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Netrunner ::

Kako pa imaš obrnjeno, da je moteča? Opcija je, da jo daš v namensko škatlo, tako da večina zvoka gre v eno smer.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

otago je izjavil:

V severovzhodni Slovenije je ravnateljica šole dala odpoved, češ, da je toplotna črpalka preglasna. Pisarno je imela v relativni bližini zunanje enote.


Saj bi jo lahko nastavili, da dela npr. popoldne in ponoči.

Lahko bi pa tudi nastavili ravnateljico s kakim posegom.

feryz ::

Jaz imam najcenejšo možno, jo skoraj ni zaznati ali slišati.
Sosed ima renomirano, drago kot žafran in tuli kot avion. Seveda jo je prikladno postavil nam pred nos, čeprav bi jo lahko kamorkoli drugam. Celo na mesta, kjer ne bi motila popolnoma nikogar. Tolaži me le, da je do nas 5 metrov, do okna njegove spalnice pa nič metrov. Čeprav nam to nič ne nuca.

bciciban ::

Naš sosed je mel eno zimo okvarjen ležaj na ventilatorju.
Zadeva je tulila da je bilo neprijetno bit na dvorišču več kot par minut.

Ampak ko si šel v bajto in zaprl okna/vrata se ni slišalo nič.

Tako da za vprašat se je kaka so okna in vrata da vse slišite v hišo.
Oz. zakaj imate vse odprto ponoči?

feryz ::

A to je argument? Zapri okna, ker si ali pa je sosed postavil helikopter pred hišo?
Hmmm.

bciciban ::

feryz je izjavil:

A to je argument? Zapri okna, ker si ali pa je sosed postavil helikopter pred hišo?
Hmmm.


Ne.
To je povsem splošno razmišljanje, da se preveč komplicira s tem hrupom, ker ga niti ne slišiš v hišo ob normalnih oknih.

Sploh pa še nisem slišal kot helikopter glasne tč.
Razen okvarjene, ki ji tuli ležaj.

Normalno delujoče proizvajajo nek piš ampak nič zares motečega.

Vsaj moja opažanja ko grem pozimi kdaj na sprehod čez vas in srečam vsaj kakih 20 teh ventilatorjev.

Pa ni nekega drugega hrupa, ki bi preglasil to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

feryz ::

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Ležaja pa nisem še slišal. Niti si ne predstavljam, kako bi to izgledalo.
Da bi se okvarjen ležaj mesece vrtel.

Magic1 ::

Prvo poglej koliko hrupa proizvaja zunanja enota, piše med podatki. Kot ponavadi so kakšne cenene noname zadeve lahko dosti bolj glasne. Sem pa gledal zdaj od micke TČ in ima zunanja enota za 10kW model okoli 60dB, 20kW pa 75dB! Že prvo je kar glasno. Jaz pozimi komaj slišim mojo klimo, vendar ima max 49dB. Je pa 2m pod oknom, ki je 3 zasteklen.

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Se ne čudim. Eni res postavijo stran od sebe, sosedom direkt pod nos. Me pa zanima, kako na to zakon gleda. Kako so se tožbe končale?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

TČ imajo neke oznake, certifikate, potrdila, prodajajo jih uradno, zmontira ti jo uradni monter, na mesto, ki ga je on določil, poberejo ti davek, dobiš subvencijo itd, in potem pride nek sosed in reče da je preglasna (pustimo če je zjeban ležaj), in zdaj bi ti moral to premontirat drugam ali pa zamenjat za tišji model.
Kako lahko to funkcionira? Kaj če bi jaz rekel, da je sosedov dizel preglasen in me zjutraj vsakič zbudi?

Če sem nekaj čisto legalno kupil in zmontiral, potem to pač ni moj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Kaj misliš, da monter pove kam se bo montiralo? On predlaga, oziroma pove omejitve samega sistema. Investitor se odloči kam se bo kaj dalo, monter le pove ali je možno in koliko to stane. Imam enega kekca v ulici, ki je enoto postavil v vogal parcele (s dvema ventilatorjema torej cca. 70dB+ na max), daleč stran od svoje bajte, dvema sosedoma tik pred nos bajte (2m-3m stran).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

bciciban ::

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Ležaja pa nisem še slišal. Niti si ne predstavljam, kako bi to izgledalo.
Da bi se okvarjen ležaj mesece vrtel.


Ljudje se tožarijo za vse in svašta.

Glede ležaja pa ne vem, spomladi sem omenil sosedu da zdaj bi bilo pa to za uštimat, ker bomo več zunaj pa je rekel da ima že naročen servis in da pridejo zamenjat ležaj na ventilatorju. Kak teden kasneje je res prišel mojstr, ki je šaril po TČ in mislim da je zamenjal kar cel ventilator in od tedaj dalje je TČ za vse praktične namene neslišna.
Dvomim da bi elektromotor oddajal tak zvok, ker je šlo res za ruženje kot bi drgnil neko kovino skupaj, ampak ni mi jasno da je zadeva delovala v takem stanju vsaj dva meseca.

P.S. Jaz sem montiral sebi pod okno, od vseh ostalih sosedov je pa oddaljena vsaj 20m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Kaj misliš, da monter pove kam se bo montiralo? On predlaga, oziroma pove omejitve samega sistema. Investitor se odloči kam se bo kaj dalo, monter le pove ali je možno in koliko to stane. Imam enega kekca v ulici, ki je enoto postavil v vogal parcele (s dvema ventilatorjema torej cca. 70dB+ na max), daleč stran od svoje bajte, dvema sosedoma tik pred nos bajte (2m-3m stran).

Monter te bi moral opozorit, pa tudi enostavno ne montirat nekaj "proti predpisom" (če obstajajo). Tako kot ti električar pač ne naredi nekaj kar se ne sme, tudi če mu ti rečeš, da naj.

Bostjan_321 ::

Utk je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kaj misliš, da monter pove kam se bo montiralo? On predlaga, oziroma pove omejitve samega sistema. Investitor se odloči kam se bo kaj dalo, monter le pove ali je možno in koliko to stane. Imam enega kekca v ulici, ki je enoto postavil v vogal parcele (s dvema ventilatorjema torej cca. 70dB+ na max), daleč stran od svoje bajte, dvema sosedoma tik pred nos bajte (2m-3m stran).

Monter te bi moral opozorit, pa tudi enostavno ne montirat nekaj "proti predpisom" (če obstajajo). Tako kot ti električar pač ne naredi nekaj kar se ne sme, tudi če mu ti rečeš, da naj.


Montiranje TČ je divji zahod.
Vsaj 2020 ni bilo še nobenih predpisov kako in kam montirati. Danes mogoče že so, ker se je povečalo število pritožb v zvezi s TČ.

Bile so zahteve proizvajalca iz tehničnega vidika, kak mora bit odmik od ovir, koliko mora bit prostora okoli TČ, koliko je lahko dolga povezava itd...
Nič pa glede vpliva na dobrobit sosedov. To itak lahko ureja samo zakonodaja, ki pa je bila takrat še neobstoječa.

Zgodovina sprememb…

lisaac ::

Jaz jo imam namontirano pri spalnici in jo ponoči skoraj ni nič za slišati, kaj šele čez dan. Isto sosed ni nič potožil da ga moti, pa ima teraso 5 m stran. Bolj jamra nad svojo zunanjo enoto klime, ki se je pa res sliši 3x glasneje kot TČ.

Utk ::

Moja dela samo pozimi. Ko je res mrzlo, zna bit malo glasna ampak v minusu so ponavadi okna zaprta, pri zaprtem oknu jo pa res ne slišiš.
Sicer pa če bi kdo težil zarad moje TČ, bi hitro dobil nazaj teženje zarad dimljenja drv. Jaz imam vseeno raje dihanje in rahlo brnjenje kot zadušitev.

mertseger ::

Magic1 je izjavil:

Prvo poglej koliko hrupa proizvaja zunanja enota, piše med podatki. Kot ponavadi so kakšne cenene noname zadeve lahko dosti bolj glasne. Sem pa gledal zdaj od micke TČ in ima zunanja enota za 10kW model okoli 60dB, 20kW pa 75dB! Že prvo je kar glasno. Jaz pozimi komaj slišim mojo klimo, vendar ima max 49dB. Je pa 2m pod oknom, ki je 3 zasteklen.

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Se ne čudim. Eni res postavijo stran od sebe, sosedom direkt pod nos. Me pa zanima, kako na to zakon gleda. Kako so se tožbe končale?


Ti moraš ločiti med klimo in TČ, zunanje enote TČ so zelo tihe kar pa za klime ne velja.

link_up ::

dobri ste, da se drkate s tem, ko pa je s plinom vse tako enostavno.
In and Out

bciciban ::

link_up je izjavil:

dobri ste, da se drkate s tem, ko pa je s plinom vse tako enostavno.


Kaj pa je problem s tč?
Meni dela že 5 let, sploh ne vem da jo imam.

Če pa crkne pa pokličeš servis. Isto kot za plinsko peč.
S tem da se ne rabiš vsako leto ukvarjat še z dimnikarjem.

wcpapir ::

lisaac je izjavil:

Jaz jo imam namontirano pri spalnici in jo ponoči skoraj ni nič za slišati, kaj šele čez dan. Isto sosed ni nič potožil da ga moti, pa ima teraso 5 m stran. Bolj jamra nad svojo zunanjo enoto klime, ki se je pa res sliši 3x glasneje kot TČ.

Pri nas isto, TČ je pod spalnico in se je skoraj ne sliši. Klime imam montirane na drugi strani hiše in jih slišim po celi hiši.

Bostjan_321 ::

wcpapir je izjavil:

lisaac je izjavil:

Jaz jo imam namontirano pri spalnici in jo ponoči skoraj ni nič za slišati, kaj šele čez dan. Isto sosed ni nič potožil da ga moti, pa ima teraso 5 m stran. Bolj jamra nad svojo zunanjo enoto klime, ki se je pa res sliši 3x glasneje kot TČ.

Pri nas isto, TČ je pod spalnico in se je skoraj ne sliši. Klime imam montirane na drugi strani hiše in jih slišim po celi hiši.


Pa slišiš ventilator ali se ti prenašajo kake vibracije?
To je imel kolega v najemu problem, TČ je bila montirana tako, da je bila ubistvu v stiku s hišo in ko je delala si dejansko slišal hrup v hiši, neko pritajeno brnenje. Tisto je bilo pa dejansko nadležno.

Magic1 ::

mertseger je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo poglej koliko hrupa proizvaja zunanja enota, piše med podatki. Kot ponavadi so kakšne cenene noname zadeve lahko dosti bolj glasne. Sem pa gledal zdaj od micke TČ in ima zunanja enota za 10kW model okoli 60dB, 20kW pa 75dB! Že prvo je kar glasno. Jaz pozimi komaj slišim mojo klimo, vendar ima max 49dB. Je pa 2m pod oknom, ki je 3 zasteklen.

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Se ne čudim. Eni res postavijo stran od sebe, sosedom direkt pod nos. Me pa zanima, kako na to zakon gleda. Kako so se tožbe končale?


Ti moraš ločiti med klimo in TČ, zunanje enote TČ so zelo tihe kar pa za klime ne velja.

???? Zunanja enota moje Micke klime oddaja na max 49dB. Če pogledaš specifikacijo zunanje enote TČ prav tako Micke 10kW, je 59dB na max. Kaj je glasneje? Zanič klime pa verjamem, da so glasne. Seveda pa je TČ tiha(in klima), dokler jo laufaš na 30%. Samo problem je pozimi, ko se odmrzuje zunanja enota. Takrat oboji nekaj časa delajo na 100%.
Magic

mertseger ::

Magic1 je izjavil:

mertseger je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo poglej koliko hrupa proizvaja zunanja enota, piše med podatki. Kot ponavadi so kakšne cenene noname zadeve lahko dosti bolj glasne. Sem pa gledal zdaj od micke TČ in ima zunanja enota za 10kW model okoli 60dB, 20kW pa 75dB! Že prvo je kar glasno. Jaz pozimi komaj slišim mojo klimo, vendar ima max 49dB. Je pa 2m pod oknom, ki je 3 zasteklen.

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Se ne čudim. Eni res postavijo stran od sebe, sosedom direkt pod nos. Me pa zanima, kako na to zakon gleda. Kako so se tožbe končale?


Ti moraš ločiti med klimo in TČ, zunanje enote TČ so zelo tihe kar pa za klime ne velja.

???? Zunanja enota moje Micke klime oddaja na max 49dB. Če pogledaš specifikacijo zunanje enote TČ prav tako Micke 10kW, je 59dB na max. Kaj je glasneje? Zanič klime pa verjamem, da so glasne. Seveda pa je TČ tiha(in klima), dokler jo laufaš na 30%. Samo problem je pozimi, ko se odmrzuje zunanja enota. Takrat oboji nekaj časa delajo na 100%.


Daikin TČ ima 38 dBA na 3 metrih pa še to merjeno pred enoto ne za njo. Ne vem kakšna jajca ti uporabljaš8-)

Utk ::

Obstajajo tišje in glasnejše TČ in tišje in glasnejše klime (pri klimah je še bolj pomembno, da je prav zmontirana).

Ne vem v katero šolo si ti hodil, da je vzorec 1 dovolj velik, da bi iz tega nekaj sklepal.

Magic1 ::

mertseger je izjavil:

Magic1 je izjavil:

mertseger je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Prvo poglej koliko hrupa proizvaja zunanja enota, piše med podatki. Kot ponavadi so kakšne cenene noname zadeve lahko dosti bolj glasne. Sem pa gledal zdaj od micke TČ in ima zunanja enota za 10kW model okoli 60dB, 20kW pa 75dB! Že prvo je kar glasno. Jaz pozimi komaj slišim mojo klimo, vendar ima max 49dB. Je pa 2m pod oknom, ki je 3 zasteklen.

feryz je izjavil:

Aha. Zato so ljudje že po sodiščih zaradi TČ.
Ker je samo nek piš.

Se ne čudim. Eni res postavijo stran od sebe, sosedom direkt pod nos. Me pa zanima, kako na to zakon gleda. Kako so se tožbe končale?


Ti moraš ločiti med klimo in TČ, zunanje enote TČ so zelo tihe kar pa za klime ne velja.

???? Zunanja enota moje Micke klime oddaja na max 49dB. Če pogledaš specifikacijo zunanje enote TČ prav tako Micke 10kW, je 59dB na max. Kaj je glasneje? Zanič klime pa verjamem, da so glasne. Seveda pa je TČ tiha(in klima), dokler jo laufaš na 30%. Samo problem je pozimi, ko se odmrzuje zunanja enota. Takrat oboji nekaj časa delajo na 100%.


Daikin TČ ima 38 dBA na 3 metrih pa še to merjeno pred enoto ne za njo. Ne vem kakšna jajca ti uporabljaš8-)

Ali boš podal kašen uraden podatek? Kot jaz gledam podatke, imajo zunanje enote Daikini Altherma cca. 60db, notranja ima 38dB. Moja jajca so Micka, oziroma Michubishi.
Magic

fikus_ ::

Glasnost je odvisna od razdalje in mesta meritve glede na klimo. Tako da boste doma na mestu postavitve težko izvedli primerljivo meritev hrupa, ko je navedena v papirjih klime.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

delavec44 ::

Po mojih izkušnjah je bolj nadležna zjebana klima kot pa toplotna.

gruntfürmich ::

Netrunner je izjavil:

Kako pa imaš obrnjeno, da je moteča? Opcija je, da jo daš v namensko škatlo, tako da večina zvoka gre v eno smer.

obrnjena je pravokotno.
ja, recimo da bi naredil nek opečni ali betonski zid ob škatli proti oknu, da se bi manj slišalo. to bi bila tudi dobra opcija. ampak sem v najemu tako da sem to rešil z timerjem, ki je v vsaki TČ.
lahko pa tudi samo cigle zložiš brez malte za pregradni zid, samo da ne gre zvok k tebi. tu se pouči o tem, da je izolator/zaščita zvoka MASIVEN material, ker večina ljudi nima pojma in dela narobe.

normalne soseske imajo TČ obrnjeno proti oz. ob cesti, da ne motijo sosedov. drugje pa najraje tako, da motijo sebe in sosede...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

fikus_ je izjavil:

Glasnost je odvisna od razdalje in mesta meritve glede na klimo. Tako da boste doma na mestu postavitve težko izvedli primerljivo meritev hrupa, ko je navedena v papirjih klime.

Seveda je pomembno tudi, v kdo meri in v kakšnih pogojih meri. Pol eni podajajo zvočno moč, drugi zvočni tlak... Če gledaš specifikacije ti eni podajajo COP npr. 5, drugi pa COP npr. 3,5. Prvi je podan pri +7°C zunaj in 30°C dvižni vod, drugi pa pri 2°C zunajj in za dvižni vod 55°C. Katera ima boljši COP?
Pač- stvar glede COP in glasnosti je podobna kot poraba goriva pri avtih. Kolikšna je dejanska za tvoj način vožnje izveš šele takrat, ko se z njim voziš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Magic1 ::

Normalne Japonske znamke podajajo vse podatke. Tako zvočno moč in tlak, kot tudi cop pri 7, 2 in -7°C pri xx izhodni temperaturi. Primerjaš potem primerljive podatke.
Magic

postar_si ::

Jaz sem jo imel direkt pod oknom spalice in se jo je slišalo tik pred defrostom je bila glasna v zimskih mesecih dec, jan feb. Ker me je motilo sem jo premaknil.

Netrunner ::

postar_si je izjavil:

Jaz sem jo imel direkt pod oknom spalice in se jo je slišalo tik pred defrostom je bila glasna v zimskih mesecih dec, jan feb. Ker me je motilo sem jo premaknil.

- Spalnica v pritličju ali 1 nadstopju?
- Imaš dvo ali tro-slojna okna?
- Koliko močna TČ in koliko stara in kakšna znamka?
- Je bila v kakšnem boxu?

Kolega je imel TČ ki je občasno brnela, kar ga je motilo in je kupil ono škatlo ki jo montiraš preko in s tem je skoraj rešil težavo. Zvoka ni več slišal, slišal je samo kar se je preko vibracij prenašalo v stanovanje, samega zvoka enote pa ne.

Pa načeloma je je enakomeren zvok ni panike, saj white noise ti še pomaga zaspati razen če nisi vajen popolne tišine.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 479 80 81 82 )

Oddelek: Loža
4056620311 (789) Bellzmet
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4127 128 129 130 )

Oddelek: Kaj kupiti
64621252074 (1867) easyrider3
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16614126 (6441) a_borlak
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34869881 (10078) edi123
»

Koliko decibelov v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113245 (10064) Motion

Več podobnih tem